Ajax baalt van wedstrijden op vrijdag lartin Verkerk vindt de eg omhoog weer terug Sport Buis en Mens missen 'Roomburg' chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 iederlandse zeilers naar tweede plek 0S De Nederlandse zeezeilers hebben in het toernooi om Admiral's Cup na zeven van de acht races een plaats winst boekt. Van de derde plaats klommen de Nederlanders in het idenklassement naar de tweede, op drie punten van koploper oot-Brittannië (93 punten). Roy Heiner (IMS-klasse) kende .[de Innovasion een uitstekende dag. Hij eindigde in de zes race als tweede, maar de zevende race wonnen de Nederlan- rs. rhumacher begint al met revalidatie lEVti Tweevoudig wereldkampioen Michael Schumacher is n begonnen met een revalidatieprgramma. De Duitse autocou- irwerd zondag ontslagen uit een ziekenhuis bij Genève en ig daarna naar zijn familie in Vufflens-la-Chateau. Schuma- ers conditie is volgens de artsen acht dagen na zijn ongeluk ihet circuit van Silverstone 'uitstekend'. Hij brak tijdens de Ivan Groot-Brittanië op twee plaatsen een been en werd in li Engels ziekenhuis meteen geopereerd. De artsen zeiden foaasd te staan van het snelle herstel van de coureur. ïjiijnhard naar Huddersfield Town ifrsfield Clyde Wijnhard verruilt Leeds United voor Hud- rsfield Town. De 25-jarige aanvaller kwam bij de club uit het imiership niet meer aan spelen toe. Gisteren bereikte Wijn- d, die eerder uitkwam voor Ajax, RKC en Willem II een ak- ird met Huddersfield over een driejarig contract. Hudders- op 35 kilometer van Manchester, speelt in de First Divi- -—.en wil onder leiding van de oud-Engelse international en iimalig aanvoerder van Manchester United Steve Bruce ko- nd seizoen promoveren naar de hoogste divisie. Atlético Ma- Jwil Jimmy Hasselbaink, die wel een basisplaats heeft bij - ds United, aantrekken. Probleem is vooralsnog de afkoop- f n die Leeds verlangt, zo'n 25 miljoen gulden. Adético is be ll de Braziliaan Juninho in de deal te betrekken. lub wil geld wegens zware blessure ney; De Australische club Carlton eist compensatie voor de stige blessure die international Simon Colosimo heeft opge- en. Het 20-jarige talent moest zondag in de tweede oefen- jstrijd tegen Manchester United per brancard van het veld, kin een charge van Andy Cole. Uit onderzoek in het ziekenhuis 'gh, ek dat zijn kniebanden waren gescheurd. Een operatie was i Pa idzakelijk. Colosimo is tenminste een halfjaar uitgeschakeld. e kijken naar allerlei mogelijkheden voor een schadevergoe- iorl g", zei trainer Lou Sticca. chtt j<ip oitsjkov kandidaat-minister Hristo Stoitsjkov staat mogelijk voor een grote verande- ;in zijn kleurrijke leven. De voormalige voetbalinternational ?oi Bulgarije is kandidaat om in zijn vaderland minister van Lid rtzaken te worden. Volgens een gezaghebbende krant heeft 'ten vedette van Barcelona concurrentie van een parlements- 198 :n van een burgemeester. Stoitsjkov (33) staat nog tot medio 0 onder contract bij de Japanse club Kachiwa Reysol. Hij ft het in de J-League echter niet naar zijn zin. iet eer pech voor Van Hooijdonk Pierre van Hooijdonk moet zeker een week rust hou- De nieuwe aanvaller van Vitesse viel zaterdag geblesseerd het oefenduel met RBC, waarin hij tweemaal scoorde. Tij de oefenstage van het Nederlands elftal in Brazilië, begin errekte de spits de binnenband van zijn knie. Daardoor ft Van Hooijdonk nog maar enkele keren meegetraind met Irnhemse spelersgroep. lenaar wint eerste ronde in Scheveningen ruin Jl iele: it na raki Michael van Praag woedend op Vitesse-voorzitter Aalbers Ajax is zeer ontevreden over het competitiesche ma. De club speelt regel matig op vrijdagavond in verband met rechtstreekse tv-uitzendingen op Canal Trainer Jan Wouters vreest dat zijn spelers over belast raken, omdat er op woensdag veel interlands zijn. Een competitiewed strijd op vrijdag is voor de internationals 'fysiek en mentaal moeilijk op te brengen', aldus Wouters. amsterdam anp Ajax gaat zijn onvrede over het schema kenbaar maken bij de KNVB. Liever speelt de club op zaterdag of zondag zijn meeste wedstrijden. De trainersvak bond Coaches Betaald Voetbal heeft volgens Wouters bij de KNVB officieel protest aangete kend tegen het schema. ,Als we straks veel blessures krijgen, kun je je ideale ploeg niet opstellen en bovendien kun je niet gericht trainen. En dat door het tv-schema. Bij de KNVB heeft men daar niet diep over nagedacht", schamperde de trainer. Voorzitter Michael van Praag en tevens sectiebe stuurslid van de KNVB wilde niet ingaan op de kritiek van Wouters. ,,Dan krijg ik het ver wijt dat ik met twee petten op zit", verklaarde de preses. De voorzitter liet wel weten dat hij woedend is op Vitesse- voorzitter Karei Aalbers. Die be weerde dat de Griekse spits Nikos Machlas acht miljoen gulden heeft laten lopen met zijn keuze voor Ajax. Volgens Aalbers bood Arsenal bijna 50 miljoen gulden en zou de voor malige spits van Vitesse zelf 20 procent krijgen van dat bedrag. Ajax betaalde 19 miljoen voor de topschutter - die daarmee de duurste aankoop ooit werd in de geschiedenis van het Neder landse voetbal - en van dat geld kreeg Machlas helemaal niets. Want alleen onder die voor waarde liet Vitesse hem naar Ajax gaan. Het nieuwe Ajax poseert in de Arena, die voor volgend seizoen al bijna is uitverkocht. Van Praag: .Aalbers vertelde in Voetbal International dat Machlas niet wist dat hij naar Arsenal kon en dat hij onder druk van Ajax heeft getekend. Het woord mensenhandel viel daarbij. Het verhaal van Aalbers is een uit de mouw geschud verhaal. Ik vind het achterbaks gedrag!" Volgens Van Praag heeft Arsenal nooit een con creet bod gedaan op de spits, en heeft Ajax hem helemaal niet onder druk gezet. Hoewel Van Praag woest is op Aalbers, onderneemt hij geen stappen. „Ik praat niet met de heer Aalbers, en verder laat ik het maar zo. Wel vind ik dergelijk gedrag van een voor zitter niet passen bij een club die naar de top wil." Trainer Wouters zei op de persdag dat hij nog een linker verdediger aan de selectie wil toevoegen, want met Frank Verlaat, Ferdy Vierklau en Tim de Cler heeft hij slechts drie echte verdedigers. Tobiasen (rechtsback) is nog lang niet fit na zijn knieoperatie, John O'Brien is nog gekwetst aan een teen en Tom Sier heeft een voetblessure. Hij wordt voorlo pig vervangen door A-junior Mitchell Pique. Pique en Kevin Bobson, ook een talentvolle A-speler, heb ben tot nu een grootse indruk gemaakt op Wouters. „Ze zijn mij zeer opgevallen", aldus de coach. Vandaag vertrekt Ajax naar New Jersey (Verenigde Staten), waar het deelneemt aan een toernooi. Aston Villa en Lazio Roma zijn de aanspre- kendste deelnemers. Gisteren werd ook bekendge maakt dat de Arena komend seizoen, ondanks de magere re sultaten in de afgelopen jaar gang, toch weer uitverkocht zal raken. Van de 42.500 seizoen kaarten zijn er inmiddels meer dan 39.000 aan de man ge- FOTO ANP bracht. Volgens voorzitter Mi chael van Praag zullen de laat ste duizenden kaarten ook wor den verkocht. Deze week wor den de fans op de wachtlijst aangeschreven. De Arena heeft een capaciteit van 51.200 plaatsen. Voor hou ders van skyboxen en voor fans van de tegenpartij worden en kele duizenden plaatsen gere serveerd. Voor de vaste fans blijven er derhalve ruim 42.500 over. iningen gertjan van geen [efje i Verkerk is bezig aan een pn orissantere periode in zijn ■j' icarrière dan voorheen, jjj lem zelf betreft is dat ook rï tijd. De Alphenaar, die altijd als talent te boek maar wacht op de defini- doorbraak richting top jeeft zichzelf nog maxi- een jaar om te bewijzen ij het arbeidzame leven tennisprof mentaal aan ij )p de banen van 'De Mets' leveningen wil hij voor ei- ubliek in ieder geval heel laten zien, dat hij op de weg is. Verkerk zette oe gisteren een eerste stap tde richting door in de ronde van het Challen- lernooi de Fransman Ni- Coutelot in twee sets (6-2 verslaan. tallend was zijn eerste ze- het Scheveningse centre- nneil niet. De Fransman staat rs een goede honderd en lager dan Verkerk, die laatste wereldranglijst de plaats inneemt. Opval- was de nodige zelfkritiek ïrkerk na afloop uitte ook De 20-jarige Alphenaar ïeel goed wat er soms aan ;0 eert. Dat hij zichzelf een itum heeft gesteld, was pvallend. „Mensen kun- an mij wel zeggen dat ik heb, maar er komt meer ;en. In januari heb ik met coach Frits Tenbruggen- cate afgesproken dat ik er nog anderhalf jaar vol tegenaan zou gaan. Als blijkt dat ik het men taal niet aan kan, stop ik er- *mee", stelde hij nuchter. Vooralsnog hoeft Verkerk niet te vrezen dat zijn profloopbaan er in de zomer van 2000 op zit. De Alphenaar maakt er geen geheim van dat hij nog steeds af en toe in een 'barretje' is te vinden, maar de frequentie is afgenomen. Zeker ten opzichte van de tijd dat het hard bergaf waarts ging met zijn ranking. Na een hoopvol eerste jaar in het profcircuit werkte hij zich op naar een plaats net buiten de top 300 om vervolgens bin nen een jaar 400 plaatsen te duikelen. „Ik liep nog net niet naast mijn schoenen, maar ik vond het allemaal prachtig en ik zat bijna elk weekend in Am sterdam." Onder leiding van Tenbrug- gencate, die hem fulltime ter zijde staat, heeft hij zijn koers gewijzigd. Verkerk beschouwt hem niet alleen als zijn coach maar tevens als vriend. „Hij is de enige die mij in de hand kan houden. Naar hem luister ik echt. Je hoeft mij geen forehand of backhand of service te leren. Het gaat om tactische dingen en zaken buiten het tennis om. Als een onbekende mij zegt dat ik een uur moet gaan hardlo pen of fitnessen, moet diegene erbij blijven staan. Anders doe ik het niet. Als Frits het zegt, doe ik het wel." De gemakzucht is hij groten deels kwijt, evenals het idee dat hij op zijn lauweren kan rusten als de resultaten goed zijn. Vo rig jaar bereikte hij zijn beste resultaat tot nu toe toen hij zich kwalificeerde voor zijn eerste Grand Prix-toernooi. Op de Grolsch Open in Amsterdam bereikte hij zelfs de tweede ron de. Verkerk versloeg John van Lottum, voordat Slava Dosedel hem een halt toeriep. Gek ge noeg bezorgde dat resultaat hem geen kick. „Er viel wel een last van me af. Ik had een hoop gezeik aan mijn hoofd gehad vanwege mijn slechte presta ties. Maar daardoor was ik niet scherp meer. Ik trainde nog wel hard, maar ik won geen wed strijden meer. Daarbij had ik een beetje problemen in de pri- vé-sfeer." De drang om te presteren en te bewijzen dat hij wel degelijk een toekomstig tophonderspe- ler kan zijn, is echter terug. In maart wierp de vernieuwde aanpak al vruchten af, toen hij een 'future' in Frankrijk won. Vorige maand voegde de Alphe naar er nog twee toernooizeges in Duitsland (Augsburg en Trier) aan toe. Een gedwongen opgave vorige week in het Duit se Kassei - hij kneusde tijdens zijn partij in de kwartfinale een middenvoetsbeentje - leek even roet in het eten te gooien, maar intensieve behandeling heeft ervoor gezorgd dat hij in Sche veningen weer fit is. Tegen qua lifier Coutelot kon hij zich zelfs wat slordigheden op zijn eigen Martin Verkerk. service permitteren. Verkerk had in de afsluitende game vijf matchpoints nodig om het kar wei te klaren. „Het gaat gewoon heel goed de laatste tijd. Van daag was het wat minder, maar ik had het zelfvertrouwen en de rust om toch te winnen." Presteren in Scheveningen dient, buiten de te verdienen punten, nog een ander doel. Verkerk gaat er niet vanuit dat hij een wildcard voor de Grol sch Open, over twee weken op zijn eigen club Amstelpark, ont- ARCHIEFFOTO ANP vangt. Mocht hij zich niet kwa lificeren voor het evenement, dan raakt hij punten kwijt. „Ik ben bang dat ik geen kans krijg om die punten te verdedigen. Terwijl ik juist daar mijn beste spel kan laten zien. Ik vind dat de jonge jongens een kans moeten krijgen. Ik weet wel dat ik in vergelijking met Paul Haarhuis nog niets heb gepres teerd en hij heeft ook een wild card nodig. Misschien dat ze er anders over gaan denken als ik hier de halve finale of finale haal. Ik hoop het." Carlijn Buis en Jolanda Mens laten verstek gaan op de 44ste Open Leidse Kampioenschap pen die vandaag op de banen van Roomburg van start gaan. Door de afwezigheid van beide Voorhoutse tennissters is het evenement beroofd van twee publiekstrekkers. Mens, de nummer 15 van Nederland, komt volgende week wel uit op de nationale kampioenschap pen in Goirle, maar verkoos een andere voorbereiding. Buis is herstellende van een operatie aan haar keelamandelen en meldde zich af. Zij laat ook het NK schieten. Ook Anouk Sterk meldde zich op het laatste moment af. De Leidse eer wordt op het A****- toernooi aan de Kanaalweg hooggehouden door Stephanie Rottier, Katja Nossik en Ruby Pennings. De Leidse Rottier, die na een succesvolle internatio nale carrière haar gezicht alleen nog op de landelijke A-toer nooien laat zien, staat als num mer 16 van Nederland derde geplaatst achter titelverdedig ster Hanneke Ketelaars (5) en Stephanie Gomperts (14). Nos sik (Leiderdorp) bekleedt in middels de 29ste positie op de ranking en reikte vorig jaar nog tot de halve finale. De Noord- wijkerhoutse Ruby Pennings schoof door de afmelding van Buis door naar het hoofdtoer nooi en blijft zo verschoond van het spelen van kwalificatie wedstrijden. De organisatie schonk drie van de vier beschikbare wild cards aan speelsters uit het dis trict Leiden. Barbara van der Vejdsch Dagh/,,, <e''vrus /k C tobobsnk Gugten, Charlotte Zandbergen en Karolien Hoogeveen kregen er eentje toebedeeld. Erg veel problemen met de verdeling van de vrijkaarten waren er niet. Meer aanvragen kwamen er merkwaardig genoeg niet binnen. Bij de mannen staat titelver dediger Martijn Bok als favoriet genoteerd. De tennisser uit Vught ontving een wildcard. Meervoudig winnaar Marcel Reuter, tevens regerend natio naal kampioen, staat als tweede genoteerd. Dekker-speler Mar tijn de Lange is als enige 'Leide- naar' rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi. Van de zes beschikbare wild cards kwamen er vier in Leidse handen. Marco Visser behoor de als districtskampioien tradi tioneel tot de uitverkorenen. Bart van Delft en voormalig Dekker-speler Sijmen de Lange mogen de kwalificaties even eens overslaan. De vierde was voor Tim de Rooij. Tjeerd Star heeft de kwalifica tie voor de Open Leidse Tennis Kampioenschappen niet door staan. De speler van Zee Duin trof het niet met een loting te gen Martin Flink, de Hagenaar, die inmiddels voor fulltime ten nis heeft gekozen. Star verloor de eerste set met 6-1maar kon in de volgende twee sets goed bijblijven. Na winst in de tie break van de tweede set, kwam bij 5-7 in de derde set het eer volle einde. De clubgenote van Star, Ingrid van der Plas, redde het evenmin. In het met acht deelneemsters fors onderbezet te kwalificatietoernooi verloor de Katwijkse na twee gelijkop- gaande sets van Tamara Jonk man. Niels van Geer overleefde wel de eerste ronde. De Bodegraver, die zijn club Unicum voor de competitie gaat verlaten, was ip de tweede schifting kansloos te gen Tim Schouten, die recht streeks van het Nederlands Sa telliet Circuit naar de Open Leidse overstapte. Ook Marc Merry, binnen de eerste 200 van de wereld gepos teerd en Sjors Lemmens, win naar van het dubbelspel bij de Masters van het Satelliet Cir cuit, kenden weinig problemen. Donald van Veen schreef voor drie enkelspelonderdelen in. Bij de hoogste twee, de A-kwalificatie en de BI is de Leidenaar uit de strijd. De in de BI als favoriet gestarte Mark Fleischeuer klopte Van Veen voor het verlies van drie games. CIRCUIT IN CIJFERS m hi ut in r sta )REBORD hij PRIJSVRAGEN van maandag 19 juli. 16-19-20-24-29-32-35- 44 - 48 - 50 - 57 - 64 - 66 - 69 - bü i (jackpot): geen winnaar; twee- 2 winnaars, elk bruto f mhfl derde pnjs: 48 winnaars, elk 1000,00; vierde prijs- 112 wm- M bruto f 250,00; vijfde prijs- ietél ["naars, elk bruto f 25,00; zesde 159 winnaars, elk bruto f 10,00, nuten gestaakt wegens onweer. Veghel. Blauw Geel '38 - PSV 0-10 (0-3). Doelpunten; Van Nistelrooij 4. Iwan. Brug- gink, Bouma, Heintze, Van Bommel. Nilis. Epe. VVV (Ned) - Qatar 1-0 (1-0). Doel punt: Graef. Rouveen. SC Rouveen - Cambuur 0-2 (0- 1). Doelpunten: Scheepers, Man. Heerlen. NEC '92 - Roda JC 0-10 (0-3). Doelpunten: Torma 7, Van Houdt, Peeters, Nygaard BILJARTEN Pnis: 42.324 w rs. elk bruto :n st ,2S- ben >een winnaar, vijf cijfers elk bruto f iO 000,00. ndeif igoed 34 winnaars, elk bruto f dne cijfers goed: 313 winnaars, f 100,00; twee cijfers goed: "naars, elk bruto f 10,00. oorbehoud) geno VOETBAL Til) utrecht (Ned) - Levski Sofia J(3-l). Doelpunten Utrecht: Mar- 1K "uizen, Robbemond, Van Mol Bij- Je wedstrijd werd na 77 mi- Las Vegas. Wereldbeker driebanden. Halve finales: Lee (VSt) - Burgman (Ned) 3-1 (15-6 0-15 15-7 15-9/1.730-1.480). Sayginer (Tur) - Blomdahl (Zwe) 3-2 (2-15 14-15 15-8 15-13 15-14/1.906-2,031). Finale: Lee - Sayginer 3-2 (6-15 4-15 15- 7 15-3 15-10/1,447-1,282). Stand wereldbeker na twee toernooien: 1 Sayginer 75 punten, 2. Jaspers (Ned), Lee 70, 4. Carlsen (Den) 55, 5. Blomdahl, Ru dolph (Dui) 50, 7. Burgman 40, 11. Va- lentijn 20, 13. Habraken 10. DAMMEN wen 0-2, Van Dusseldorp - Van der Stap 2- 0, Van Meggelen - Vermin 1-1, Burgerhout - Kobilynsky (Pol) 1-1, Arjan van Leeuwen - De Vries 2-0, Slingerland - Thijssen 0-2, Alink - Vroom 1-1, Jharap - Algoe 1-1, Dreker - Waasdorp 2-0, Leimena - Kosters 0-2, Foss - Wanders 2-0, De Koning - Tsjoelkov (Rus) 0-2, Gehrke - Bubbi (Ita) 0-2, Tsjartoriski (Dui) - Van Tilborg 1-1, Hoogendoorn - Samb (Sen) 1-1, Heunen - Jansen 1-1, Wirny (Dui) - Sekongo (Ivo) 1- 1 Stand: 1 Cock van Leeuwen, Van Dussel dorp 6, 3. Wirny, Sekongo. Thijssen, Van Eijk. Arjan van Leeüwen, Koster, Kreder, Kobylinski. Burgerhout 5 PAARDENSPORT Alkmaar, 19jul Eerste koers, 2040 m: 1. Lucky Prise BD (Mw, S. Winkelman) 1.21,4, 2 Milk Sha ke 3. Lars S. Toto: winnend 13,00; plaats 1,80 1,50 1,80; koppel 22,50; trio 276,50. Tweede koers, 2040 m: 1. Kim Rainbow (Mw, D. Post) 1 19,9, 2. Mold Dragon 3. Megan Stardust. Niet gestart: Comina Jon Bolero FC Toto: winnend 3,50; plaats 1,10 1,00 1,40, koppel 2,00; trio 47.40, dubbel winnend 49,20. Derde koers, 2040 m: 1 Nippon Express (E Bot) 1.22,0. 2 Menneke Loo3 Natha- ly K. Niet gestart: Justy da Capo Toto: win nend 1,90, plaats 1,50 1,90 2,40, koppel 5,60, trio 57,50 Vierde koers, 2380 m: 1. Kimberlaen S (J.T S. Dekker) 1.22,0, 2. Kalief 3. Lady Bethina Toto. winnend 15,00; plaats 5,60 5,60 3,70; koppel 166,20; trio 2809,50. Vijfde koers, 2040 m: 1. Mata Hari K (J. de Leeuw jr.) 1.21,3, 2. New Buitenzorg- 3. Latonya LC. Toto winnend 10,60; plaats 3,00 1,80 2,60; koppel 23,80; trio 288,50 Zesde koers, 2040 m: 1. Kaptein Crown (Mw. S M. Wallgren) 1 18,7, 2. Lefkas 01- deson 3. Just in time. Toto: winnend 3,80, plaats 1,40 2,10 1,50; koppel 6,50; trio 51.30. Zevende koers, 2040 m: 1. Investment (Mw D. Post) 1.19,8, 2. Kingly Nobo 3. Heres Diepnow Toto; winnend 3,60; plaats 1,60 3,70 4,10; koppel 19,20; trio 174,10 Achtste koers, 2040 m: 1. Space Runner (T. de Ruiter) 1.20,0, 2. Lanzarote 3 Ka- tuscha 4. Iwan Sigero. Niet gestart. Hit Caltex Toto: winnend 4,60; plaats 2,10 2,50 2,30; koppel 25,70; kwartet 969,60. Negende koers. 1700 m: 1 JadinoU.H.M v.d Pijl) 1.18,8, 2. Join the Champ 3. Ma gic Buitenzorg. Toto: winnend 6,90, plaats 2,80 2,40 2,50; koppel 34,30; trio 451,40. Totalisatoromzet 128.380 SOFTBAL Nederland 0 0 3 2 3 1 TsjechiëOOOOOO Italië - Rusland 7-1, Denemarken - België TENNIS Scheveningen, Challenger, mannen, 150.000 gulden. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Coutelot (Fra) 6-2 6-4, Serrano (Spa/8) - Sluiter (Ned) 6-4 7-6, Moretti (Arg) - Mutis (Fra) 6-4 6-4, Vanek (Tsj) - Balcells (Spa) 6-3 6-1. Dubbel: eerste ronde: Greenhalgh/Rosner (VSt) - Calatrava/Lopez Moron (Spa) 6-3 3- 6 6-1, Painter/Talbot - Taicher/Testa (Bra) 6-4 4-6 6-3. Stuttgart. Mannen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Phau (Dui) - Voinea (Roe) 6- 1 6-3, Vicente (Spa) - Martin (Spa) 7-6 6- 3, Schüttler (Dui) - Clement (Fra) 6-3 6-4, Karbacher (Dui) - Filippini (Uru) 3-6 6-2 6-0, Gaudio (Arg) - Ljubicic (Kro) 7-6 7-6, Fromberg (Aus) - Gross (Dui) 6-3 7-6, Ulihrach (Tsj) - Braasch (Dui) 6-4 6-2, Vi cente (Spa) - Martin (Spa) 7-6 6-3, Nor man (Zwe) - Squillari (Arg) 6-4 6-0. ZEILEN Cowes. Admiral's Cup, stand na zeven ra- 1 Groot-Brittannië (Venture 99. Nautica Arbitrator. Barlo Plastics) 93 punten, 2. Nederland (Innovision/Heiner, Trust Com puter/Visser, Mean Machine/Bekking) 96, 3. Europa (Brava Q8, Merit Cup, Moby Li nes) 97, 4. Duitsland (Rubin XV, MK Cafe. Jeantex) -108,5, 5 Verenigde Staten 113,5, 6. Italië 114, 7. Australië 134, 8. Gemenebest 187, 9. Frankrijk 218. Hayling Island (GBr). EK Europe. Stand na vier races: 1. Robertson (GBr) 5 punten, 2. Matthijsse (Ned) 6, 3. Blanck (Aus) 13, 11. Maaike de Koning 35, 34 Bes 57, 42. Marcellen de Koning 64 Open Leidse Tennis Kampioenschappen, Roomburg Kwal. HEA, eerste ronde: N. van Geer - E. Haase 6-0 1-6 6-3, L van Woerkom G. v.d. Veek 6-0 6-2; L. Eisinga - D, van Veen 6-1 6-1. Tweede ronde: M. Merry (1) - K. Kan- dell 6-2 6-1; F, Clausing - S. Frerichs 6-1 6-1; T. Schouten (2) - N. van Geer 6-2 6-0; M. Flink - Tj. Star 6-1 6-7 7-5; S. Lemmens (3) - M. de Jong 6-1 6-2; T. Rompa - L. van Woerkom 6-4 6-3, R Nicolal (4) - L. Eisinga 6-1 6-3; R. Zijderhand B ten Hoope 6-2 6-4 Kwal. DEA, eerste en enige ronde: S. Kuiper S. Evers 6-2 6-4, J Tau- ladan - Ly Huong Din walk over; P. van Boekel - D. Velner 6-2 6-7 6-3; T. Jonkman I v.d. Plas 7-6 6-3 Plaatsing HEB1: 1 M Fleischeuer, 2 J. Boogmans. 3 M Visser, 4 Tj Star DEB1 1 B. v.d. Gug ten, 2 l. v d. Plas HEB2: 1 G.J Anker, 2 D van Veen. 3. K v.d Mijn, 4 M. Lexmond. DEB2: 1 K Hoogeveen, 2. I van Santen. HDB1 1. K.J Doeven/M Wolfert, 2. J van Leeuwen/R van Marwijk HEC1: 1 D. Prins, 2. F Vogel, 3 J. Doove, 4 B. van Eeden. DEC1: 1 T Nossik, 2 M Aalders, 3 T Waayer, 4 L van Vliet. HDC1: 1 I van Dei|ck/H de Rooij, 2. J. Doove/R. van Rhijn DDC1: 1. M Krijgsman/T. Waayer, 2. B Kort- mann/M.L van Trier. GDC1: poule.HEC2: 1 M van Mastrigt, 2. T. van Vliet, 3. R. van Rhijn, 4. B, van Rijn. DEC2: 1. L. van Vliet, 2, F. Schoo HDC2: 1. R. Cats/D. Smittenaar, 2. G. Hop/M. Volwater.HE Vet.: 1 J Mens, 2. A. Wesseling. Uitslagen HEB1, eerste ronde: D. van Veen ichs 6-2 gens blessure Tweede ronde: M Fleischeuer (1) - D. van veen 6-1 6-2; M. Rusman - v.d. Veek 6-7 6-3 6-2. DEB1, eerste ronde: A Wissink - S Korenhof w.o.; T. Jonkman A.K Wilbrink 6-3 6-1 B. Zonderop - S. Sieval 6-4 6-2; N Lutz-Toole - W. Vader 3-6 6-3 6-3 HEB2. eerste ronde: S. Brugman - F. de Groot 7-5 4-6 6-2; R. de Wolf T. v.d. Voort 2-6 6-4 6-1; I Parsons - I. van Deijck 2-6 7-5 7-6, M. Rusman - R. Jong a Tai 6-1 6-0 Tweede ron de: F Vogel - C. Vneze 6-1 6-3; R. de Wolf - K. v d. Mijn (3) 6-4 6-1 HEC1, eerste ron de: R Frohwein - W. de Zwart w.o.; S. Brugman - C. Verwei| w.o J Doove (3) - R. Canter Visscher 6-1 6-4, M. Hoekstra - C. Kaptein 7-5 6-2; M. v.d. Bas - M Volwater 3-6 6-2 3-0 opgave wegens enkelblessure; D. Brunsveld - R Heuver 6-1 6-0; D.J. Seret I. Parsons w.o.,- M. Voskuyl - L. Uljee 5-7 6-4 6-4; B. van Emmerik - V. Nieboer 7-5 7-6, R Baans - W Otten w o M v d. Luit - B. van Rijn b-2 6-1, T. van Vliet H. Heemskerkl-6 7-5 6-3, F Vogel (2) - W. Jacobs 6-1 7-5 Tweede ronde: B van Eeden (4) - B. van Emmerik 6-1 6-0 DEC1, eerste ronde: T Nossik 1N. Voskuyl 6-0 6-2, M. Kengen - T. Waayer 1-6 6-1 6-4, M Tseng -M.vd. Mijn 6-1 6-2; S. Draulans - B. Kortmann 6-3 6-4; L. van Vliet (4) - L. van Eijk 7-5 5-7 7-6

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19