Fool Moon Band redl Zomersplotszfestival 'Je bent voorgoed verpest als je liier hebt gereden' Jaarmarktestafette in tweeën gesplitst Rijn Veenstreek Vliegtuigen trekken trekkers r~r Lichaam vermiste duiki uit Hillegom geborgen Geen bekeuring voo tankwagenchauffeui MAANDAG 19 JULI 1999 Vier vrouwen beroven hoogbejaarde langeraar Vier vrouwen hebben zaterdagmiddag omstreeks half twee een 88-jarige vrouw in haar woning aan de Smidskade in Langeraar beroofd van haar handtas en portemonnee. Een circa 35-jarige vrouw belde aan om te vragen naar het adres van de zoon. Terwijl de bewoonster binnen het adres opschreef, slopen de vier het huis binnen. De bewoonster zag een een vrouw uit een vertrek van de woning komen. Ze zette het viertal de deur uit. Ze miste later wel haar handtas. Stadswandelingen Alphen alphen aan den run De geschiedenis van Alphen aan den Rijn wordt op 7 augustus inzichtelijk gemaakt door gidsen van het Gilde tijdens de maandelijkse stadswandeling. De wandeling begint om 10 uur bij het VW-kantoor aan de Wilhelminalaan 1 in Alphen. Op verzoek is ook een ander tijdstip mogelijk. Stads wandelingen kunnen ook onderdeel zijn van een familiebijeen komst of personeelsfeest. De stadsgidsen leiden belangstellen den belangeloos rond. Voor de gemaakte onkosten wordt per wandelaar een kleine bijdrage gevraagd. Meer informatie en op gave voor de stadswandeling bij het WV-kantoor, tel. 0172- 495600. Wandeling voor vroege vogels alphen aan den run» Stads- en natuurgidsen leiden liefhebbers van een vroege wandelingen zondag 25 juli door Alphen aan den Rijn. De organisatie Vroeg Vogelen, die op de vroege zon dag uiteenlopende activiteiten ontplooit, besteedt dan aan dacht aan de Alphense natuur en cultuur. Speciaal voor de eer ste stadswandeling is de kinderboerderij in het Bospark zondag al om 9 uur open. Minder vroege vogels kunnen om 10.30 uur aan de wandel. De wandelingen onder leiding van stads- en IVN-gidsen duren ongeveer een uur. Deelname is gratis. Inlich tingen bij Paul kentie: 0172-416561. alphen aan den run De jaarmarktestafette in Alphen aan den Rijn barst uit zijn voe gen. Daarom is er op dinsdag avond 14 september voor het eerst een dubbele start. Zowel om 18.45 als om 19.15 uur kun nen teams van zeven hardlo pers beginnen aan hun 'rondje bruggen'. In teams van zeven deelne mers rennen zij om beurten vanaf de Alphense brug naar de Swaenswijkbrug om aan de an dere kant van het water terug te keren en het estafettestokje door te geven. Aan de jaar marktestafette, die voor de twintigste keer plaats op de avond vóór de jaarmarkt plaats heeft, nemen ongeveer zestig ploegen deel. Door de dubbele start aan het begin van de avond hoeft nie mand de gondelvaart en daarna het vuurwerk in het Wetering park te missen, zo redeneert de organisatie. Die bestaat uit atle tiekvereniging AAV '36, het be stuur van de jaarmarkt en DES Producties. De organisatoren stellen extra prijzen beschik baar waarvoor elke ploeg in aanmerking kan komen, onge acht het gelopen resultaat. Er zijn een dagtrip naar Londen en een dagje Duinrell te winnen. Jeugdploegen, sportvereni gingen, recreanten, bedrijven en damesploegen kunnen zich opgeven. In elke ploeg moet minimaal één vrouw meelopen. Per categorie is de Rabobank jaarmarkt wisselbeker beschik baar. Bovendien kan iedere deelnemer een gratis ploegen- foto laten maken. Opgeven moet voor 10 sep tember. Deelnameformulieren en folders met het parcours en het wedstrijdreglement zijn on der andere verkrijgbaar bij de Bahlmann sportzaken, de Ra- bobanken, het gemeentelijk in formatiecentrum en de WV. Informatie is ook te krijgen via de Jaarmarkt-telefoon: 0172- 496484. Stunt Trekkertrek koudekerk aan den run marieta kroft Twee Tecnam vliegtuigen van vliegveld Lelystad verzorgen za terdag 7 augustus de opening van de achtste Trekkertrek Fa miliedag in Koudekerk aan den Rijn. Rond half elf 's morgens landen ze op de speciaal gepre pareerde baan van 300 bij 50 meter. De twee inzittenden in elk vliegtuig en de piloot ver richten de opening door een zware sleepwagen te trekken. De organisatoren schrijven in hun programmaboek over de 'meest sensationele opening van een Trekkertrekwedstrijd'. In totaal strijden 175 chauf feurs van allerlei tractoren die dag om de hoogste prijzen. Be halve de traditionele trekkertrek zorgen de in totaal 204 vrijwilli gers voor allerlei activiteiten voor jong en oud. Zo is er om tien voor elf een demonstratie (politie)hondenshow, is er 's middags om een uur een de monstratie met glasliggen, vuurspuwen, python slang en dergelijke. Om half twee is er een optreden van muzikale clowns. Een half uur later is er een optreden van fietsacroba- ten van de kunstrijwielvereni- ging Juliana. Verder is er een Kopna Kopna uit Roelofarendsveen schittert op het eigen Zomersplotszfestival. Veense trots Kopna Kopna schittert voor eigen publiek Tien vrijwilligers van Trekkertrek zijn al sinds begin mei op de boerderij van Hans en Anneke van Leeuwen aan de Hondsdijk bezig om een immense toegangspoort te maken. trekkersprintdemonstratie en een rodeo-paardenshow. Kin deren kunnen de hele dag door een ritje op kamelen maken. De familiedag op het twaalf hectare grote terrein achter La- texfalt aan de Hoogewaard wordt 's avonds afgesloten met een feestavond in de grote tent. De bands The Clarks en De Zin gende Fresia's, een discotheek en een zingende slager luiste ren de avond op. Een inmiddels niet meer weg te denken onderdeel van de Trekkertrek zijn de nationale kampioenschappen touwtrek ken op woensdagavond 4 au gustus. Op diverse plaatsen in de polders zijn nu al diverse teams regelmatig aan het oefe nen. Teams kunnen zich nog FOTO HIELCO KUIPERS tot 2 augustus laten inschrijven bij Jack van der Salm (071- 3414547). De toegang voor de Trekker- trekfamiliedag bedraagt 7,50 per persoon. De toegang voor de feestavond is 15 gulden. De touwtrekwedstrijden zijn gratis voor het publiek. Kinderen tot twaalf jaar hebben gratis toe- De Fool Moon Band heeft het Zomersplotszfestival ge red. Omdat het vijftien personen grote swinggezelschap zaterdagavond op afroep beschikbaar was, had de orga nisatie van het jaarlijkse muziekfestijn in Roelofarends veen een waardige vervanger van uitsmijter Postmen. De bekende Rotterdamse reggae- en hiphopformatie moest verstek laten gaan omdat de drummer afgelopen don derdag zijn arm had gebroken. roelofarendsveen ken. Bovendien, welke geschik- tim brouwer de koning te band is nog vrij voor zater- ,,De Fool Moon Band is zelfs twee keer zo goed als de Post men", brult presentator Joost Bakker even na middernacht de ongeveer achthonderd aanwe zigen op het terrein langs het Sportpad toe. Hij uit zich onge twijfeld uit opluchting zo wei nig subtiel. Want wat had de festivalorganisatie in de piepzak gezeten toen de jobstijding van Postmen doorkwam. Zonder hoofdact zou het festival onge twijfeld minder publiek trek- Toch was er binnen 24 uur een oplossing. Organisator Thijs van Berkel zwaait de eigen bandjescommissie en het boe- kingsbureau („Zij hebben im mers de contacten") alle lof toe. „Vraag me niet hoe", zegt hij na afloop tevreden, „maar zij heb ben ontdekt dat de Fool Moon Band nog een gaatje had op za terdagavond. Anders hadden wij een duurdere band moeten charteren, maar daarmee had den wij vlak voor het festival toch geen goede sier meer kun nen maken. Dan hadden we ons uitgangspunt geweld moe ten aandoen. Het Zomersplots zfestival is er in de eerste plaats voor de eigen mensen. Het is een soort reünie van oud- Splotszers. Als we moeten kie zen tussen grootschalig en duur of goedkoop en knus dan kie zen we voor het laatste." Het verbaast Van Berkel voor al hoe goed de hoofdact past in het programma waarin ver schillende genres tot hun recht moeten komen. Na een voor programma met de band Nils- son als boeiende afsluiter be gint met het invallen van de duisternis de dubbele finale. Voor Kopna Kopna uit Roelof arendsveen lopen alle aanwezi gen warm. Dat heeft niets te maken met misplaats chauvi nisme, maar alles met de ener gieke presentatie van de jonge band. De mengeling van per cussie, disco en dance gaai jjjj; i.i als koek. Menigeen beta het gevoel dat dit wel eera laatste optreden van de l wr op eigen bodem kan zijn,f dat de jonge muzikanteni meer in hun mars hebbei streven naar landelijke beta Jj! heid. r Het publiek heeft schoots de tijd om na te ten, want de pauze voor h sluitende optreden duurt veer een uur. Maar mi 'jungleswing' van de Fool t Band, die met hun grote naai aan slaginstrumenten welijks op het podium pa zit de stemming er alweer j in. Roelofarendsveen swing diep in de nacht. Niemand meer naar Postmen. Alleen bezoeker met zijn arm in mitella wekt de herinnering de band die het Zomerspü festival had moeten maken Skaters dolblij met maagdelijk stuk rijksweg tussen Alphen en Zoeterwoude tim brouwer de koning Skaters doen het op rijksweg 11. Zo lang de acht kilometer lange strook tussen Alphen aan den Rijn en Zoeterwoude ter hoogte van Heineken er maagdelijk bij ligt, maken skate- en skeelerfa naten er volop gebruik van. Ook fietsers, mountainbikers, een enkele bromfietser en zelfs kar- ters benutten de strook naar hartelust. Zelfs in het hartje van de zomervakantie is het een ko men en gaan van liefhebbers van rimpelloos en autoloos as falt. „Van mij mogen ze de ope ning van dit stuk rijksweg 11 nog een paar jaar uitstellen", zegt Qrien van Zwieten terwijl hij het zweet van zijn voor hoofd wist. De Hazerswoude- naar heeft er net een skeeler- tocht van veertig kilometer op zitten met zijn schaatsmaten Piet van der Werf en Jan van Beek. Vanonder zijn valhelm twinkelen zijn ogen, want hij weet ook wel dat hij dubieuze opmerking plaatst. Zelfs skeelerfans zien het belang van de rijksweg voor het autover keer wel in. Toch doet hij er nog een schepje bovenop. „Of laten ze van deze strook en tweebaansweg maken, dan blijft er nog een stuk over om te skeeleren. Want als we hier straks niet meer terechtkunnen, moeten we op zoek naar een ander parcours." Hoewel de fietspaden in de omtrek volgens de ervaren skeeler-rotten steeds beter wor den, kunnen ze geen van alle tippen aan het nog steeds niet in gebruik genomen slotstuk van rijksweg 11. „Hadden ze overal maar zulk mooi asfalt", verzucht Piet van der Werf, oud-wethouder van Hazers- woude en Rijnwoude. Als mara thonschaatser met elf optre dens op de Oostenrijkse Weiss- ensee op zijn conduitestaat praat hij met gezag over alles wat glad is. „Ik doe een drin A Nico de Bruijn bereidt zich voor op een tochtje op de rijksweg. Op de achtergrond staat zijn schoonzus al op de skates. FOTO HIELCO KUIPERS gende oproep aan gemeentes om voortaan bij de aanleg van wegen geen grof grind meer te gebruiken, want daarop valt niet te skeeleren. Dat riep ik vroeger ook al, maar toen was onze sport nog niet in de mode. Nu we met zo velen zijn - soms rijden hier wel vijftig mensen rond - heeft ons verzoek meer kans van slagen." Miranda de Bruijn rijdt mis schien niet half zo hard als het Rijnwoudse veteranentrio, maar zij denkt er net zo over. Als de Alphense goed in haar tijd zit, rijdt ze met de auto naar de gelegenheidsparkeerplaats achter het benzinestation op de Leidse Schouw. Daar bindt ze haar skates (vier wieltjes per skate, een skeeler heeft er vijf) onder en maakt voorzichtig en kele slagen. Als zij de smaak te pakken heeft, is ze niet meer van het asfalt weg te slaan. „Dit asfalt rolt zo leldcer en de rij baan is zo breed, dat je voor goed verpest bent als je hier eenmaal hebt gereden." Pas onlangs kwam zij aan de weet dat er dichtbij huis zo'n fraaie skatebaan ligt. Haar zwa ger Nico de Bruijn attendeerde haar erop. De sportieve Alphe- naar ontdekte de ongekende mogelijkheden van de asfalt- strook toen hij zich vorig jaar een stoomcursus skaten kreeg met het oog op zijn deelname aan Spel Zonder Grenzen. De Bruijn: „Met een sportinstruc- teur kwam ik toen hier terecht. Sindsdien kom ik er elke week. Ik verbaas me er steeds weer over hoe snel ik langs al die dorpen flits. En het hele stuk van Alphen tot Heineken is toch echt acht kilometer, dat geven de hectometeraandui- dingen aan." Het unieke stuk asfalt, vorig jaar juni benut voor experimen ten met automatisch geleide auto's, liet De Bruijn niet meer los. Als organisator van presta tielopen van de Alphense atle tiekvereniging AAV '36 droomt hij al jaren van een aanspre kend hardloopevenement. Een heen-en-weertje tussen Alphen en Heineken vlak voor de offici ële opening van de rijksweg lijkt hem het summum. Rijkswater staat gaat een eind met hem en zijn Leidse mede-initiatiefne mer Tjeerd Scheffer mee, maar durft nog geen keiharde datum voor de opening van het lang verwachte sluitstuk van de rijksweg te prikken. „Hoe mooi zij het idee ook vinden", zegt De Bruijn, „onze loop is voor hen van ondergeschikt belang." Mocht de oplevering van de weg nog later zijn dan dit na jaar, dan hebben De Bruijn en zijn geestverwanten één troost. Tot die tijd kunnen zij naar har telust blijven skeeleren, skaten en wat dies meer zij. „Officieel is de weg weliswaar afgeslo ten", aldus De Bruijn, „maar niemand doet daar moeilijk over. Zo lang hier maar geen gemotoriseerd verkeer over de weg raast, want dat kan schade veroorzaken. Ook moeten we alles in de oorspronkelijke toe stand laten, dus niet gaan sjou wen met stukken vangrail." Hij heeft het nog niet gezegd of een bromfietser zigzagt over de weg. Auto's daarentegen stoppen keurig op diverse opst applaatsen aan de rand van het traject. Op mooie zomeravon den en in het weekeinde is het daar een drukte van belang. Ed win Verhage uit Alphen, die er net vijftien kilometer heeft op zitten, waardeert die gezellig heid. „Ik skeeler louter voor mijn plezier. Maar het wordt nog leuker als ik merk dat er al lerlei individuen op dezelfde tijd hier rondrijden. En geef ze eens ongelijk, je hebt hier alle ruimte. Voor mij ligt deze strook helemaal ideaal, want ik woon slechts drie kilometer van dit opstappunt af. Ik kom van huis over het fietspad hierheen zoeven. Zo'n skeelerbaan is het walhalla." Collega-duikers vinden man lauwersoog/hillegom Het lichaam van de 36-jarige Hillegomse sportduiker, die sinds eind vorige maand werd vermist, is zaterdagochtend door collega-duikers geborgen. De man verdween op 26 juni toen hij afdaalde naar een in de Eerste Wereldoorlog getorpe deerde Engelse onderzeeër, veertig kilometer ten noorden van Schiermonnikoog. De Hil- legommer dook met dertien an dere sportduikers. Zijn stoffelijk overschot was niet komen bor vendrijven vanwege de zware duikersuitrusting en een lood- gordel van veertig kilo die hij droeg. Toen de man na zijn duik naar de onderzeeboot niet meer bovenkwam, werd j alarm geslagen. De kustw n t de Koninklijke Nederla el Redding Maatschappij, de rine, de politie en een a erdc Urker vissersboten zochte vergeefs naar hem. De Hillegommer maak» bruik van de uiterst omsD 'Buddy Inspiration'-duiki d; ratuur. Bij dat apparaat uitgeademde lucht niet na )rte oppervlakte, maar wordt zi hef rijkt met zuivere zuurstof gebruikt. Het lichaam va ripe man is overgebracht naa nier Groningse Martini-zieken irtst Daar wordt vanmiddag s verricht. De marine in Den rd. der onderzoekt de door gebruikte duikapparatuur Nood breekt wet in dichte mist den haag/alphen aatg den run persbureau cerberus De politierechter in Den Haag heeft Boot West Nederland BV uit Alphen aan den Rijn ontsla gen van rechtsvervolging. De rechter achtte weliswaar bewe zen dat een chauffeur van het bedrijf op 12 november twee jaar geleden tijdens mist met een zicht van minder dan twee honderd meter is doorgereden met een tankwagen vol gasolie, maar rekent dit de man niet aan. De regels schrijven voor dat een chauffeur van tankwagens in dat geval zijn voertuig aan de kant van de weg parkeert. Vol gens de politierechter was het echter niet verantwoord voor de chauffeur zijn voertuig langs de kant van de weg tussen Gou- U1 da en Alphen aan den R zetten. „Ik ken de weg g eroe zei de politierechter. „To iere het proces-verbaal las, 1* ik dat de chauffeur de v niet heeft stilgezet. Aan d kant van de weg is water e Mai de andere kant een vangfl 'el De officier van justitie tegen het bedrijf een boei en, i 1500 gulden. Eerder was lach een schikking van dezeb uk aangeboden. Het bedrijf I aide zaak echter voor de rechl «er. men, omdat tijdens de mi de sen Gouda en Alphen dei fc' feur niets te verwijten zt» geweest. „Een stilstaand 'i object langs de weg is ee bui ter risico dan een \iachn P die met de verkeersS 1 erhi

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12