Martijn Reuser is weer fris in zijn hoofd f Sport Twente schroeft begroting met kwart op België en Rusland ver voor Bionda Zonderop moet buigen voor Verkerk Goormachtigh stelt teleur WTERDAG 17 JULI 1999 Helder scoort voor MTK Boedapest jjREDA_i Glenn Helder heeft gisteravond in een oefenwedstrijd tegen MW gescoord voor MTK Boedapest. De Leidenaar is op proef bij de Hongaarse club. MTK Boedapest won het duel uit eindelijk met 5-0. Helder beleefde eerder een mislukt avontuur bij het Chinese Dalian Wanda. NAC heeft voor zijn overgang naar die club zelfs nog een transfersom van ongeveer een mil joen gulden tegoed. Via de KNVB heeft de club uit Breda de we reldvoetbalbond FIFA ingeschakeld om het geld alsnog binnen te krijgen. NAC verkocht Helder halverwege vorig seizoen. De speler kwam in China niet in actie omdat de club een overschot had aan buitenlanders. ,,De Chinezen hebben Helder van ons gekocht. Het is niet ons probleem dat ze hem dan niet hebben opgesteld", aldus directeur Roelant Oltmans. 'Azië moet organisatie WK teruggeven' niNCiONAzië moet de organisatie van het WK voetbal terug gen. Dat vindt Nicolas Leoz, voorzitter van de Zuid-Ameri kaanse bond Conmebol. Japan en Zuid-Korea organiseren sa men de wereldtitelstrijd in 2002. „Azië heeft zich uit alle bestu- ii van de FIFA teruggetrokken", aldus Leoz bij de Copa Ameri- in Paraguay. ,.Ik vraag me af waarom ze dan ook niet de or ganisatie van het WK teruggeven." Azië vindt dat het recht heeft op vijf toegangsbewijzen voor het WK en liep begin juli kwaad weg bij het FIFA-congres toen die eis niet werd ingewilligd. Taihuttu krijgt acht wedstrijden ieist De tuchtcommissie van de KNVB heeft Jerry Taihuttu voor acht wedstrijden geschorst. De speler van Helmond Sport kreeg de straf voor ernstig gemeen spel. Taihuttu maakte in het nacompetitieduel tussen Sparta en Helmond Sport een zeer zware overtreding op Jochem van der Hoeven. De Spartaan liep daarbij een dubbele beenbreuk op. Na zijn overtreding kwam Taihuttu op eigen verzoek niet meer actie in de nacompetitie. Marathonloopster Pippig geschorst iarmstadt De Duitse marathonloopster Utta Pippig is wegens loping voor twee jaar geschorst. Pippig onderging-op 23 april rorig jaar in Boulder (Verenigde Staten) een zogenoemde out- if-competitioncontrole. Na analyse werd bij haar een onregle- ïentaire verhouding tussen testosteron en epitestosteron vast- esteld. De schorsing van twee jaar geldt met terugwerkende racht en loopt af op 22 april 2000. De 33-jarige Pippig, drievou- ig winnares van de marathons van Berlijn en Boston, heeft al- jd ontkend. foto epa loskov bondscoach van Joegoslavië igrado De Joegoslavische voetbalbond (FSJ) heeft Vujadin Dskov benoemd als bondscoach van het nationale elftal. De iud-trainer van onder andere ADO Den Haag volgt Milan Ziva- inovic op, die deze week werd ontslagen. De 58-voudig inter- ational was als oefenmeester actief in Joegoslavië, Nederland, panje en Italië. Met Sampdoria won hij de Europa Cup voor ekervvinnaars. Boskov moet de Joegoslaven naar het EK van 000 in Nederland en België leiden. lan Timman boekt eindelijk zege ortmund Jan Timman heeft bij het sterk bezette schaaktoer- ooi in Dortmund zijn eerste zege geboekt. De Nederlandse rootmeester versloeg met wit de Bulgaar Veselin Topalov. Met nderhalve punt bezet hij overigens nog steeds de achtste en fitste plaats. De in Nederland woonachtige Bosniër Ivan So- ilov deelde het punt met de Indiër Viswanathan Anand en tracht zijn totaal op twee. De jonge Hongaar Peter Leko is na es ronden nog altijd de leider. Hij kwam met de Rus Anatoli arpov remise overeen. Marseille heeft contacten met maffia' arseille Olympique Marseille en trainer Rolland Courbis on- erhouden contact met de maffia en de drugsscene in Marseil- Dit berichtten de Franse kranten Le Parisien en La Provence. is de twee bladen zijn Courbis, directeur Marcel Dib en oormalig voorzitter Jean-Michel Roussier van de voetbalclub oor ondervraging voorgeleid aan de justitie. Justitie onderzoekt eschuldigingen dat de club transfers van spelers met drugs- eld zou hebben gefinancierd. De vermoedens rezen na uit- >raken van de Franse maffiabazen Frank en Pascal Perfetto. iet duo zit vast wegens handel in cocaïne. ierde aanwinst voor Newcastle )nden Manager Ruud Gullit heeft zijn vierde aanwinst voor et nieuwe seizoen aangetrokken. Middenvelder Kieron Dyer eeft een contract voor vijfjaar getekend bij Newcastle United, te 20-jarige speler komt voor bijna twintig miljoen gulden over an Ipswich Town. De Duitser Dietmar Hamann vertrekt bij fewcastle United. De international heeft met Liverpool een akj oord bereikt over een contract tot met medio 2004. hn de Velde leidt in Brits Open tRNOusïiEJean van de Velde leidt na twee ronden in het Brits •pen met een totaal van 143. De Franse golfer voltooide de chttien holes in de Schotse plaats Carnoustie in 68 slagen. Hij ebruikte een poging minder dan de Argentijn Angel Cabrera, •e Deen Jesper Parnevik bezet voorlopig de derde plaats. De ummer één van de wereld Tiger Woods ligt met een totaal van 16 op de loer. De Amerikaan heeft gezelschap ban de Zweed Strik Sjöland en de befaamde Australiër Greg Norman. )ubbeldam derde in Grote Prijs ÜSTERENJeroen Dubbeldam is bij het CSI van Geesteren der- pgeworden in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van Wente. De Nederlandse springruiter reed met De Sjiem ook in barrage een foutloze ronde. Zijn tijd van 46,00 seconden was Pt niet goed genoeg. De Italiaan Lenzi Niccolo Marzichi en de tierikaanse Megan Johnstone waren iets sneller. De winnaar 12.000 gulden, Johnstone drie mille minder. Jos Lansink, igenwoordig in Lanaken woonachtig maar van oudsher bijna tuis in Geesteren, finishte met High Valley Z als zesde. nine vliegt ook bandenstapel in ÖÜ2A. Eddie Irvine is bij testwedstrijden op het circuit van Ifnza ook met zijn Ferrari de bandenstapels ingevlogen. De oord-Ier liep daarbij in tegenstelling tot kopman Michael Sc- uniacher vorige week op Silverstone geen letsel op. Irvine kon lor de derde keer in twee dagen zijn bolide niet in bedwang ouden. Niettemin wierp hij de Finse wereldkampioen Mika aj^inen strijdlustig de handschoen toe. „Het zal niet gemak- zijn hem te verslaan maar met de auto die ik vanmorgen met het wel mogelijk zijn." Nu Schumacher herstelt van ïn dubbele beenbreuk, moet Irvine de eer van Ferrari in het chef willem spierdijk. 071-5356464, plv.-chef janet van dijk. 071-5356463 enschede gpd FC Twente heeft de begroting voor het komende seizoen fors opgeschroefd. De Enschedese eredivisionist, die het afgelo pen jaar 16,4 miljoen te beste den had, werkt dit seizoen met een begroting van 20,7 miljoen gulden. Van de totale begroting wordt 16,5 miljoen opgeslokt door de voetbalhuishouding, daarvan gaat nog eens 1,4 mil joen naar de jeugdopleiding. De club heeft inmiddels 11.800 seizoenkaarten ver kocht. „De verwachting is dat we laatste 1400 kaarten ook kwijtraken', aldus voorzitter Cees Anker. Volgens Anker komen er voorlopig geen versterkingen meer bij. „Alleen als er nijpen de problemen komen of zich onverwachte kansen voordoen, gaan we nog wat doen. Die fi nanciële mogelijkheden heb ben we." Twente hield aan de verkoop van Jan van Halst (Ajax) en Niels Oude Kamphuis om en nabij de 14 miljoen gulden over. Daarvan investeerde de club voor zes miljoen gulden in zeven nieuwe spelers. Arjan van der Laan kwam voor een miljoen- gulden over van Spar ta, Scott Booth werd voor ne gen ton gekocht van Borussia Dortmund, Kurt Verlinden (KV Mechelen) kostte acht ton, ter wijl er anderhalf miljoen gul den werd betaald voor Frederic Peiremans van Anderlecht. Daarnaast werd Chris de Witte voor 1,5 miljoen gulden definitief overgenomen van Anderlecht en moest de club nog een huursom aan Ajax be talen voor Andy van der Mey- de. Edwin Hilgerink (Heracles) en Jeroen Heubach (MW) kwamen transfervrij naar En schede. Hij begrijpt dat mensen hem afwachtend bekijken. Mis schien ook wel met iets van medelijden. Dat ze denken dat hij zich ongemakkelijk voelt in Amsterdam, niet no dig bij Ajax. Maar Martijn Reuser, terug van weggeweest, is weer fris in zijn hoofd. Vitesse is uit de geest geban nen. ,,Het is aan mij te bewijzen dat ik voor Ajax een vol waardig selectielid ben." de lutte gpd Reuser ziet er gezond, bruin en blakend uit in het gerieflijke trainingskamp van Ajax. Aan ploeggenoten die ernaar vroe gen, heeft hij de ingewikkelde huurconstructie rond zijn per soon tussen Vitesse en Ajax proberen uit te leggen. Of het gelukt is? Hij lacht. „Amper. Maar ik heb het gevoel dat ik word geaccepteerd." Het was voor hem 'zo klaar als een klontje' dat hij weg moest bij Vitesse, dat hem twee jaar van Ajax huurde. Sinds hij verdere samenwerking met trai ner Herbert Neumann had uit gesloten, waren de verhoudin gen in Arnhem ijzig. Vitesse weigerde hem, ondanks een contractuele verplichting daar toe, over te nemen. Het leidde even tot onzekerheid bij Reu ser, maar nooit tot wanhoop. „Ik heb bij Vitesse in twee sei zoenen vrijwel alles gespeeld. Ik kwam ook bij de selectie van het Nederlands elftal. Daarom wist ik dat er altijd een club zou komen." Hij is bij Vitesse verstandiger geworden als voetballer, vindt hij. Hij kan nu beter doseren. In zijn eerste fase bij Ajax, van 1993 tot '97, was hij te ongedu rig, analyseert hij. „Na iedere fout was ik bang dat ik zou wor den gewisseld." Het is misschien ook die on gedurigheid geweest die zijn carrière tot dusverre een woelig aanzien heeft gegeven. Hij er kent het schoorvoetend. Twee jaar geleden forceerde Reuser een vertrek bij Ajax, omdat trai ner Morten Olsen in hem geen basisspeler zag. Nu keert hij te rug na een conflict met weer een trainer. „Het is waar: dat overkomt niet elke voetballer. Het is nu eenmaal zo gegaan en mis schien is dat wel enigszins ty perend voor mij. Aan de andere kant: onder Olsen voelde ik dat ik klaar was voor een basis plaats. Dat was voor mij een groot verschil met de periode van Van Gaal. Toen was ik nog niet goed genoeg: daar ben ik eerlijkin." „En in het geval van Neu mann vind ik niet dat ik een grote mond heb gehad. Het was geen uitval, geen emotionele actie. Ik kan er daarom ook geen spijt van hebben. Ik liep er al weken mee en intern had ik het bij Vitesse aangekaart. Maar er werd niets mee gedaan." „Ik kan op verscheidene spelen. Dat vind ik Martijn Reuser over zijn tijd bij Vitesse: „Ik vind niet dat ik een grote mond heb gehad." geen nadeel, maar dan wil ik wel horen wat er op welke plaats van me wordt venvacht. En hoe ik het doe. Van Neu mann hoorde ik nooit iets. Ver volgens maakte hij me wel ver wijten die niet op het voetbal technische of -tactische vlak la gen. Dat kon ik niet accepteren. Met mijn kritiek maakte ik een bewuste keuze. Ik wist welke kant het daarna zou opgaan." Goed voor zijn imago was het niet, beseft hij. „Je krijgt zo gauw een stempel: lastig man netje, oorlogmakertje. Maar dat ben ik niet. Ik ben iemand met een grote gedrevenheid, met veel passie." Hij refereert aan zijn beenbreuk in december '95, als Ajacied tegen NEC. „Dat betekende voor mij een omme keer. Daarvoor kon ik inder daad losjes zijn, maar sindsdien beleef ik het veel intenser. Ook daarom, beaamt Reuser, is hij nu toe aan enige rust in zijn loopbaan. Het is beter om even niet te praten over Oranje, waarvoor hij voorlopig is afge vallen. Eerst Ajax, en meer in het bijzonder: het middenveld van Ajax. „Ik zie mezelf als een foto anp echte middenvelder." Hij krijgt van Ajax een jaar de tijd om zich te bewijzen. Een knellende huurconstructie? Reuser: „Vier jaar geleden had ik dat zo gevoeld. Toen was ik voortdurend aan het aftasten of ik het hoogste niveau aankon. Dat is allemaal weg. Ik maak me er niet meer druk om, want ik kdn het hoogste niveau aan." ruswuk anp België en Rusland staan na de eerste dag van de kwartfinales in de Davis Cup op een riante voorsprong: 2-0. Tussen Frank rijk en Brazilië is er na de eerste dag evenwicht. De Australische teenager Lleyton Hewitt maakte in Brookline Massachusetts een vorstelijk debuut tegen de Ver enigde Staten. Hij timmerde in vier sets de nummer acht van de wereld Todd Martin van de baan. De Belgen, die in de eerste ronde Nederland met verras send veel overtuiging uitscha kelden, hadden in Brussel tegen Zwitserland een sterke start via zeges van de 18-jarige Xavier Malisse en Christoph van Gars- se. De eerste won van Lorenzo Manta met 6-4 6-0 7-6. De eerste set ging tot 5-4 ge lijk op. Er waren toen al vier servicebreaks geweest. De vijfde stond Manta, die onlangs op Wimbledon medefavoriet Ri chard Krajicek uitschakelde, op love af met een dubbele fout tot besluit. De Zwitser was er zo door van slag dat hij uiteinde lijk negen games op rij zou ver liezen en zich pas in de derde set hervond. In de tiebreak grossierde hij echter in (service- fouten. Van Garsse maakte op de Pri- mroseclub tegen de 17-jarige Roger Federer het tweede punt (7-6 3-6 1-6 7-5 6-1) en bracht België voor het eerst sinds de introductie van de wereldgroep in 1981 dicht bij de laatste vier. De Belgen stonden in 1904 ove rigens al eens in de finale van de Davis Cup. Rusland nam in Moskou te gen Slowakije een voorschot op een plek in de halve finale. Ma- rat Safin versloeg Karol Kucera met 2-6 6-4 6-2 6-4. Jevgeni Ka- -le»4sU?-Uag6,a(/ A ^22 Rabobank hillegom peter klein Bionda Zonderop kan bij de Hillegomse Open een herhaling van de eindstrijd van vorig jaar tussen Amy van Buuren en Mi riam de Groot niet meer tegen houden. De Merenwijkse ver loor gisteren bij de BI-vrouwen in straight sets van Marloes Verkerk. De speelster van TV Zandvoort heeft vandaag in de halve finale nog wel de kans Van Buuren van een tweede ti tel op rij af te houden. De Leid- se inbreng in Hillegom blijft be perkt tot Marjet Groenleer, die vanmiddag op De Groot stuit. Bij de BI-mannen behoort een volledig 'Leidse' eindstrijd nog steeds tot de mogelijkhe den. Marco van Trigt moet voor zijn halve finale vanmiddag, wachten op de winnaar van het duel tussen Merlenhove-speler en voormalig Leids BI-Master (van 1990),Tom Bulters en Mi chael Rusman, dat vanmorgen werd afgewerkt. Unicummer Mark Fleischeuer treedt binnen de lijnen tegen Frank van den Heuvel van het Beverwijkse Westerhout, die Guido van So- linge in twee korte sets terug wees. Merel Aalders drong in de B2-afdeling door tot de slot- ronde. De jeugdige speelster van Leidse Hout, die vanmid dag in haar eigen categorie, de Cl, tegen Margot Kleijn opgaat voor een tweede finaleplaats, versloeg in twee snelle sets de als eerste geplaatste Sonja Ko renhof. Bij de Cl-mannen leverde de ontmoeting tussen Lisse en Hil legom een 1-1 eindstand op. Laurens de Lange klopte voor Lisse na een spannend treffen met 7-5 in de derde set de als finalist getipte Tom Stevens. Sander Wassenaar maakte ge lijk door Brian Pieters in twee close sets voor te blijven. CIRCUIT IN CIJFERS Hillegomse Open HEB1, kwartfinale: F. v.d. Heuvel (2) - G. van Solinge 6-3 6-1 DEB1, kwartfinale: M. Verkerk - B. Zonderop (3) 6-4 6-1, M de Groot (2) - R Crama 6-1 7-5 HEB2, kwartfinale: M. lexmond - J. Nieuwenhuis 6-4 6-2 DEB2, halve finale: M Aaiden - S. Korenhof (1) 6-2 6-3 HEC1. kwartfi nales: S. Wassenaar - B. Pieters 7-6 6-4, L. de Lange - T. Stevens 2-6 6-3 7-5. felnikov verdubbelde tegen Do- minik Hrbaty (2-6 6-2 6-7 6-1 7- 5) de voorsprong. De laatste partij werd geken merkt door een opmerkelijk in cident. De 21-jarige Hrbaty dreigde van de baan af te stap pen toen zijn twee jaar jongere broer George op de tribune werd belaagd door een Russi sche fan. „Ze vielen hem aan", zei Dominik Hrbaty geëmotio neerd. „Als dat nog een keer ge beurt, vertrek ik echt." Teamcaptain Mecir overwoog een klacht in te dienen bij de ITF wegens de slechte veilig heidsmaatregelen. George Hr baty viel op door ter aanmoedi ging van de Slowaakse tennis sers op een grote trom te slaan. Er was voor aanvang van de wedstrijd ook al enige deining ontstaan aan Russische zijde. Aanvoerder Tarpisjev beschul digde een Zweeds bedrijf ervan voor de ondergrond in Moskou radioactief zand te hebben ge leverd. Gustavo Kuerten zette Brazi lië op voorsprong door Sebas- tien Grosjean de baas te blijven. Hij moest er op het snelle kunststof in de sporthal van Pau de nodige krampaanvallen voor overwinningen. De partij duurde liefst 4 uur en 42 minu ten. Cedric Pioline bracht tegen Fernando Meligeni het tijd schema op orde en gaf de Fran se fan hoop op de volgende ronde: 6-3 6-3 6-3. DESSAU ANP Discuswerpster Jacqueline Goormachtigh heeft bij atletiekwed strijden in Dessau slechts een afstand van 57 meter en 42 centime ter gegooid. De 29-jarige Rotterdamse, die vierde werd in de Duit se stad, bleef daarmee ver onder de richtprestatie voor het WK (eind augustus in Sevilla) van 62,00 meter. Stella Jongmans eindigde op de 800 meter als tweede in een te leurstellende tijd van 2.04,63 minuten. Daarmee bleef ook de 28- jarige Nootdorpse ver verwijderd van de WK-richtprestatie (1.59,50). Jongmans moest in het winderige Dessau veel kopwerk doen en miste snelheid in de niet sterk bezette wedstrijd. Met 2.00,89 was Jongmans in Papendal wel in de buurt van de richtprestatie. Dat gold ook voor Goormachtigh met 61,29 meter. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 16 juli: 1 - 12 -22-24 -46-49-50- 52 - 53 - 56 - 57 - 60 - 63 - 64 - 65 - 71 - 72 - 75 - 76-77. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden. Apeldoorn. AGOW - Feyenoord 1-4 (0-0). Doelpunten Feyenoord: Somalia (proefspe ler) 2, Tomasson, Kalou, Bijzonderheden: Tomasson mist strafschop, 6500 toe schouwers Hengelo. Hengelo - AZ 1-16 (1-7). Doel punten AZ Bosman, Roedema 3, Van Ga len. Van der Weert 2. Landerl. Bouchiba. Wijker, Buskermolen, Hernandez. Ricksen. Haaksbergen. Bonivatius Boys - FC Twente 1-9 (0-3). Vennegoor of Hesselink 4, Van der Laan 2, De Witte, Van de Paar, Cziom- Deurne. SV Deurne - Newcastle United 0-4 (0-1). Eindhoven. Internationaal toernooi. MW - MTK Boedapest 0-5 (0-2). Bijzonderheid. Glenn Helder (oa oud-NAC en Vitesse) op proef bij MTK scoorde lx Eindhoven - KV Mechelen 1-1 (1-1). Doelpunt Eindhoven: Laponder. Eindhoven wns. Holten. Holtens Combinatieteam - De Graafschap 0-10 (0-6). Doelpunten De Graafschap: Viscaal 4, Nehoda 3, Sanda 2, Rabeling 1. Bijzonderheid: Den Turk mist strafschop. ATLETIEK Dessau. Internationale wedstrijden. Vrouwen. 100 m. 1. Ojokolo (Nig) 11.21, 2. Philipp (Du.) 11.26. 200 m: 1 Möller (Dui) 23,28, 2. Ojokolo 23,41. 400 m. 1. Charity Opara (Nig) 51.99 800 m: 1. Wüstenhagen (Dui) 2.02,28, 2. Jongmans (Ned) 2.04,63. 1500 m: 1. De Fonseca- Wollheim (Dui) 4 10,47 Kogel: 1. Kum- bernuss (Dui) 19,04, 2. Kleinert (Dui) 18,77. Discus: 1. Dietzsch (Dui) 65,56, 2. Anja Möllenbeck (Dui) 61,17; 4. Goor machtigh (Ned) 57,42 Mannen 100 m 1. Braimah (Gha) 10,36 400 m: 1. Ochieng (Ken* 45,72. 800 m 1. Woodward (VSt) 1.46,87 Discus: 1. Schuit (Dui) 63,65, 2. Michael Möllen beck (Dui) 63,50. Ver: 1. Krause (Dui) 7,75. GOLF Carnoustie. Brits Open, na tweede ronde: 1. Van de Velde (Fra) 143 (75 68). 2. Ca brera (Arg) 144, 3. Parnevik (Den) 145, 4 Sjöland (Zwe). Norman (Aus). Woods (VSt) 146, 7. Watts (VSt). Hughes (Aus), Leo nard (VSt), Mattiace (VSt), Lawrie (GBr) 1. Esterl (Dui) 133 (65 68), 2. Reid (Sch) 135, 3. Arruti (Spa), Cavalleri (Ita), Meunier Lebouc (Fra), Head (Eng) 137; 39 Hageman (Ned) 145, 59 Van Hagen (Ned) 148. Adelaide. WK. Om de negende plaats: Polen - Zuid-Afrika 17-14 Om de elfde plaats: India - Japan 33-13. Verliezersronde: Portugal - Austra lië 19-18 n.v., Taiwan - Spanje 20-14 SCHAKEN 1Martin - Hewitt 4-6 7-6 3-6 0-6. PAARDENSPORT 147 Geesteren. CSI. Kwalificatie GP Twente, na barrage 1 Marzichi (Ita) Gold Coin 0-45,12, 2 John stone (VSt) 0-45,82, 3. Dubbeldam (Ned) V&L De Sjiem 0-46,00, 4. Nicolas (Fra) Caloubet du Rouet 0-47,41, 5. Prudent (VSt) Belladonna 0-47,49, 6. Lansink (Ned) Nissan High Valley Z 0-47,50. Dortmund. Internationaal toernooi, zesde Timman (Ned) - Topalov (Bul) 1-0, Adams (Eng) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ina) - So- kolov (Bos) 1/2-1/2. Stand 1 Leko 4 1/2, 2. Kramnik 4. 3. Anand, Karpov 3 1/2, 5. Adams 3, 6. Toa- palov, Sokolov 2, 8. Timman 1 1/2. TENNIS Davis Cup. Wereldgroep, kwartfinales Moskou: Rusland - Slowakije 2-0; Safin - Kucera 2-6 6-4 6-2 6-4, Kafelnikov - Hr baty 2-6 6-2 6-7 6-1 7-5. Brussel: Belgie - Zwitserland 2-0, Malisse - Manta 6-4 6-0 7-6, Van Garsse - Federer 7-6 3-6 1-6 7-5 6-1. Pau: Frankrijk - Brazilië 1-1; Grosjean - Kuerten 2-6 7-6 6-7 7-6 7-9, Pioline - Me ligeni 6-3 6-3 6-3. Brookline: Verenigde Staten - Australië 0- Sopot. Vrouwen, 360.000 gulden. Kwartfinales Talaja (Kro) - Weingdrtner (Dui) 6-4 6-2, Testud (Fra/2) - Cervanova (Slw) 4-6 6-3 7-5, Martinez (Spa/3) - Leon Garcia (Spa/8) 7-5 6-4, Habsudova (Slw) - Torrens-Valero (Spa) 4-6 7-6 6-2. Palermo. Vrouwen, 290.000 gulden. Tweede ronde: Pitkowski (Fra/1- Zanetti (Ita) 6-4 6-1, Dementieva (Rus) - Reeves (VSt) 6-3 6-3. Kwartfinales: Srebotnik (Slw/5) - Casoni (Ita) 7-5 3-6 6-2, Myskina (Rus) - Kuti Kis (Hon) 6-2 6-4, Dementie va - Pitkowksi 6-4 6-2 WIELRENNEN Stuttgart. Dekra Open, proloog: 1. Blaudzun (Den) 6,5 km in 7.44,09, 2. Streel (Bel) 7.44,97, 3. Koerts (Ned) 7.45,25, 4. Kyneb (Den) 7.46,19, 5. Jo- hansen (Zwe) /.48,93

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29