'Scandaleus wat Fransen doen' Tour de France Iarc Lotz verzacht pijn Éoor Rabobankformatie n /r ZACHTE BERM 'Ik heb grotere problemen gehad dan doping' Knechtenrol Boogerd spreekt de fans aan UZI ire Lotz in de straten van Saint-Flour, waar de Raborenner op een [dienstelijke achtste plaats finishte. foto gpd george nusmeijer i chtste plaats enige lichtpuntje faire [■FLOUR FRED SEGAAR renner van wie de Rabobank minste verwachtte, zorgde leren voor het enige licht- 3itje in een tot dusver aarde- l ikere Tour. In de etappe van •Galmier naar Saint-Flour cht Mare Lotz zijn knech- iverk voor Michael Boogerd ;en en voor zijn eigen kan rijden. ekn|)at kwam mooi uit, want het cours van de twaalfde rit de coureur uit Cadier en sterk denken aan zijn ei- provincie. Flet was Limburg iet groot. otz is de enige renner van de obankformatie die de laat- dagen niet ziek is geweest, werd als laatste aan de iloeg toegevoegd omdat Aebersold een blessure opgelopen. Hij was de eer een lach deed doorbre- op de gezichten van zijn aagde ploegleiders, are Lotz (achtste) maakte uit van een kopgroep van tien, onder wie zich ook T-renner David Etxebarria, atere winnaar, bevond. De njaard ontsnapte 22 kilome- ■oor de finish. Hij haalde uit limale inspanningen het n 9ro imale resultaat. Etxebarria d het minste werk. Manoio (ploegleider van ONCE, heeft altijd van die grap- Die Etxebarria heeft zich n sparen om later met twee jn de neus te kunnen ten. Op het ijspaleis (de de passage in Gois waar het e peloton door een val op minuten werd gereden, had hij ook zo'n geintje, voor die weg over het wad hij zijn mannen opeens vol- ak rijden." itz had zich bij de start van Tour ten doel gesteld Mi- Boogerd zoveel mogelijk steun te zijn én de Tour uit 'ien. „Dat eerste is heel an gelopen doordat Michael optimaal is. Parijs halen zit Dat ik nu meezat in een oep, maakt de Tour voor meer dan geslaagd." et was voor het eerst in zijn ibaan dat de tweede jaars ipsrenner deel uitmaakte van een kopgroep. „Ik wist niet wat ik meemaakte, fantastisch. Er stonden heel veel Nederlan ders langs de weg. Niet dat ze wisten wie ik was. Dus schreeuwden ze maar 'Hup Holland'. Daar krijg je enorm veel moraal van. Het idee dat miljoenen mensen je in de huiskamer aan het werk zien is geweldig." Lotz (25) werd aan het begin van het vorig seizoen samen met zijn leeftijdgenoten Bert Hiemstra en Johan Bruinsma van de amateurploeg van de Rabobank overgeheveld naar het profteam. Van dit trio is Lotz het verst in zijn ontwikke ling. „En wat hij hier nu mee maakt, helpt hem weer een stap vooruit", zei ploegleider Theo de Rooy. „De Tour is met geen enkele andere wedstrijd te ver gelijken. Met wat vandaag is ge beurd, moet hij zijn voordeel doen." Dat geldt niet alleen voor de renner in kwestie. De Rooy denkt dat het goede optreden van Lotz een stimulerende uit werking zal hebben op de ploeg. „De laatste dagen waren dodelijk saai. Je rijdt van punt a naar punt b, je gaat naar het hotel en gaat slapen. Vandaag deden we weer eens mee en dat maakte het allemaal een stuk aangenamer. Je ziet het ook aan de gezichten van de jongens. Ze kunnen weer een beetje lachen. Ik zeg niet dat Lotz de hele Tour goed maakt, maar het zijn wel van die broodnodige momen ten." In het algemeen klassement liep Alex Zülle twee tellen in op Abraham Olano. Het verschil tussen de twee in het algemeen klassement is nu nog twee se conden. Erik Zabel nam de groene trui over van Stuart O'Grady, die op bijna twintig minuten van de winnaar bin nen kwam. Christope Bassons (La Fran<;aise des Jeux) ging niet van start in de twaalfde etappe. Magnus Backstedt (Crédit Agricole), Ivan Gotti (Polti) en Johan Verstrepen (Lampre) vielen uit. Lampre heeft nog maar vier renners in koers. mende c rijs is nog ver. Het is dankzij altijd originele commenta- van Joop Zoetemelk een ge telde kreet geworden onder (iderlandse Tour-volgers. itin onze équipe (de foto nen ondergetekende) heb- wedaar, of liever gezegd de laaf, een variant op be ft: Toulouse is nog ver. tschijnlijk gaat er bij u nu meteen een lichtje branden, our finisht over een week nog steeds in Parijs? Tou- eis toch helemaal geen aan heb jeci|sr- of vertrekplaats dit jaar? 'het u niet aan, dat doet on tgraaf wel. Ik zal het pro- uit te leggen. De Tour de ook lce is een ^rje wej-en burend Worgend circus. De volgers or ie' nen 's morgens dankzij cate- Sodexho het gemiste ontbijt 'Ien in het Village Départ, schift Wefeen kaasje van Coeur ton. Daar ligt dankzij Credit ,n Zende mais ook een stel krantjes kan er op kosten van ce Telecom gebeld worden nioeders, smaakt de gratis 'van Maison de Café beter in welk hotel ook en kun je naar de kapper om wat e haren weg te laten knip- be Franse posterijen plaat- elfs iedere dag een mobiele - fnbus voor een mooie lo/een van heimwee door- hte brief naar de achterge- ■n liefdes. op aan te merken zou u i. en dat is ook zo. Maar Chauvinistisch wielervolk vindt in Armstrong een nieuwe vijand Aiba send ïuro I HE En opnieuw won er geen Fransman in de Tour, maar een Spanjaard die luistert naar de naam Da vid Etxebarria. Toch heeft het thuisland binnenkort iets te 'vieren'. Frankrijk staat immers op het punt een record te breken. Het dateert van 1993 dat de Fransen zó lang hebben moeten wachten op de eerste etappezege van een landgenoot. SAINT-FLOUR FRED SECAAR In de Tour van dat jaar duurde het tot rit vijftien alvorens ze hun eerste dagsucces konden begroeten. Pascal Lino was de renner die destijds een zucht van verlichting deed opgaan in het land waar het chauvinisme is uitgevonden én verbeterd. Pascal Lino is er dit keer niet bij in de Ronde van Frankrijk. Hij werd enkele maanden geleden bij Big Mat ontslagen, omdat hij zich had bezondigd aan het ge bruik van verboden middelen. Het is tekenend voor de situ atie waarin het wielerland zich bevindt dezer dagen. Hoe wrang moet het niet zijn voor de Fransen dat de winnaar van gisteren, Extebarria (25), het vak heeft geleerd van Lau rent Jalabert. 'JaJa' heeft zijn land van herkomst de rug toe gekeerd, omdat hij zich niet wenst te onderwerpen aan de strenge, driemaandelijkse con troles die de Fédération Fran- t^aise du Cyclisme (FFC) naar aanleiding van de Festina-affai- re vorig jaar heeft ingevoerd. Sindsdien is Laurent Jalabert de enige Franse coureur die gedu rende langere tijd prestaties van niveau levert. Hij is óók de eni ge die de testen ontloopt. Jala bert heeft een Zwitserse licentie en staat om die reden onder het veel minder stringente medi sche toezicht van de nationale bond van dat land. 'Cyclisme a deux vitesses', noemen de Fransen het: wiel rennen met twee snelheden. Doordat zij onder curatele zijn gesteld, hebben zij plaats moe ten nemen in een boemeltje. De anderen zitten in de TGV, hün TGV. Van Frédéric Guesdon is nooit meer iets vernomen sinds hij in 1996 Parijs-Roubaix won en Philippe Gaumont kwam nog slechts in het nieuws naar aanleiding van de dopingkwes- tie rond Bernard Sainz en Ber- trand Lavelot, gewezen advo caat van onder meer Richard Virenque en de TVM-ploeg. De affaire-Festina stond niet op zichzelf. Het Franse wielren nen is ziek, doodziek. Uit een onderzoek onder alle profcou reurs is begin dit jaar haar vo ren gekomen dat zeventig pro cent ernstige gezondheidspro blemen heeft. Van al die ren ners was, of is, Richard Viren que er misschien wel het Op de dag dat het Franse wielerpubliek in Lance Armstrong een nieuwe 'dopingzondaar' heeft gevonden, wordt de gele-truidrager door zijn ploeggenoten veilig naar de finish in Saint-Flour geloodst. slechtst aan toe. Hij werd in het begin van de Tour de France uitgejoeld door zijn landgenoten, omdat hij de verpersoonlijking is van alles wat met doping te maken heeft. Ze kozen een nieuwe held, Christophe Bassons van La Fran^aise des Jeux. Bassons is in zijn column in Ajourd'hui vanaf de eerste dag van de Tour ten strijde getrokken tegen ren ners met een dopingverleden. Hij riep na een paar dagen al dat het peloton Virenque moest laten vallen. Eerder deze week plaatste hij vraagtekens bij de prestaties van Lance Arm strong. De Amerikaan is eergis teren naast hem komen rijden om hem te zeggen dat hij moest ophouden. Met zijn aantijgin gen stelde Bassons zijn toe komst in de waagschaal. Bassons antwoordde dat hem dat niet uitmaakt. Zijn carrière beëindigen a la, maar dan al leen als hij er alles aan heeft ge daan om het peloton schoon te maken. Bassons ging gisteren in de twaalfde etappe niet van start. Hoewel zijn werkgever het niet wilde toegeven, heeft het er alle schijn van dat in de ploeg druk op hem is uitgeoefend zijn schoonmaakactie te staken. Het is een 'overwinning' voor Viren que, die genoegzaam consta teert dat de kritiek in Frankrijk zich heeft verplaatst naar Lance Armstrong. Sinds de Texaan een derde versnelling heeft toegevoegd aan de al bestaande twee snel heden, worden in Frankrijk steeds meer vraagtekens ge plaatst achter zijn optreden. De kranten stellen zich steeds meer vragen over de, zoals ze het noemen, 'buitenaardse' prestaties van de Amerikaan. Op het eerste gezicht een on schuldige woordspeling waar mee slechts verwezen wordt naar de achternaamgenoot van de gele truidrager: Neil Arm strong, de eerste man op de maan. In werkelijkheid trekken ze met de vergelijking in twijfel dat de Amerikaan zijn prestaties 'schoon' levert, dus zonder ver boden middelen. De stem mingmakerij in de Franse me dia neemt weerzinwekkende vormen aan en is inmiddels door het publiek gulzig geïnha leerd. 'EPO PFC Armstrong' stond deze week ergens op de weg gekalkt. Tel de twee meest gewraakte dopingpreparaten van dit moment bij elkaar op en je hebt de gele trui. De Fransen hebben een nieuwe vijand. Prettige bijkomstigheid: hij komt uit een ander land. Armstrong zou op grond van zijn overwonnen kanker over een doktersverklaring beschik ken die gebruik van bepaalde medicijnen toestaat, zo sugge reren de media. Armstrong weerlegde het ook gisteren bij de start in Saint-Galmier weer: „Ik heb geen medisch attest." Daniël Baal, voorzitter van de Franse wielerbond en vice- voorzitter van de UCI, pookte het vuur op door te verklaren dat Armstrong er verstandig aan zou doen 'zijn medisch het moet gezegd: het is zeker niet overbodig in de dagelijkse jak- kertochtdoor Frankrijk die naast het verplaatsen, volgen en verslaan van de koers via zwete rige auto's (geen airco) en pers zalen (sotns heuse tenten) wei nig tijd voor iets anders laat. Juist daarom verlangt de foto graaf zo naar Toulouse. Want hoewel er overdag nog steeds geen tijd overblijft, zitten we vanaf vanavond drie nachten in hetzelfde hotel. Collega's die er eerder waren, roemen het on derkomen en de keuken van Toulouse, maar de fotograaf in teresseert slechts één ding: de plaatselijke wasserette. Hij is al zo ongeveer een week door zijn kledingvoorraad heen en u kunt zich voorstellen dat ik elke dag met frisse (maar niet heus) moed bij hem in de voiture stap voor weer 250 kilometer. Ik hoop niet dat ik teveel de vui le was heb buiten gehangen, maar er rest mij nog een harte- kreet: Parijs is nog ver, maar Toulouse niet meer. Vive Le Tour, Vive Toulouse! En voor volgend jaar: Vive Dixan! Als het kan. SAINT FLOUR RENÉ BANIERINK GPD-VERSLAGGEVER Hij is de enige Festina-renner die stopte na het gedwongen vertrek uit de Tour, vandaag precies eeit jaar geleden. Maar volgens Neil Stephens (35) had dat weinig met de hele do- pingaffaire te doen. 'Ik was einde contract en zou sowieso stoppen.' Toch is hij nu terug in wat de schone Tour moet heten. Als vertegenwoordiger van het Amerikaanse brillen- merk Oakley en als peut-time journalist. Daarover praat hij honderduit, over doping is hij heel wat minder spraakzaam. 'Ik heb in mijn leven veel gro tere problemen gehad dan die van vorig jaar.' Het is vrijdagochtend in Saint Galmier, de zon laat de ruiten van de ploegleidersauto's in het Village Départ schitteren en dus heeft Neil Stephens het druk. Hij loopt met een tas vol zon nebrillen rond, groet zijn ex- collega's uitbundig en staat uit gebreid te praten met zijn ploegmakker van vorig jaar Christophe Moreau. In zijn baan als brillenbaas vangt hij het nodige op bij de coureurs en dat kan hij dan weer gebrui ken als commentator bij de Au stralische televisie en soms Eu rosport. Leven tussen de journalisten die hem'vorig jaar nog najoe gen, het bevalt hem wel. „Ik wist een beetje hoe het was, na mijn ritzege in de Tour twee jaar geleden in Colmar. Maar dat het zo groot was, nee, dat had ik niet gedacht. Het is ook een race, alleen dan iets an ders." De afspraak is voor de middag gemaakt maar erg veel zin heeft Neil Stephens dan eigenlijk niet Voormalig Festina-renner Neil Stephens terug in de Tour als TV-reporter laten lopen." De Australiër heeft er tot op de dag van vandaag geen spijt van, ondanks alle gebeurtenissen van vorig jaar. Sterker nog, hij schaamt zich er niet voor daar trots op te zijn. „Ik heb toch een Tour-etappe gewonnen bij Festina." Dat iedereen nu wel snapt hoe een simpele knecht als hij zo'n zware rit kon win nen, deert hem niet. Zijn reac tie is diplomatiek. „Ik heb altijd geweten wat er met mij en om me heen gebeurde. Ik ben nooit vergeten wie ik was en waar ik vandaan kwam. Ik ben een 'working class man' en dat zal ik altijd blijven." Blijkbaar is dat vooral blijven hangen. „Ik kon dit jaar mijn baan uitkiezen." Het werden er twee: eentje als Europees verte- genwoordiger bij Oakley, de an der als coördinator profwiel- rennen van het zogenaamde Olympic Athletes Programm in Australië, met het oog op de Olympische Spelen van Sydney komend jaar. „Die laatste func tie vind ik de belangrijkste. De Australische profs leven het he le jaar in Europa en kregen tot vorig jaar totaal geen aandacht, zo weet ik uit ervaring. Ik orga niseer nu trainingskampen. En er zijn regelmatig centrale bij eenkomsten in Italië, waar we eventuele problemen doorne men, medische controles doen en dergelijke. Hoofdzaak is dat we er een hecht team van we ten te maken, zodat we op een WK en Olympische Spelen een echte kans maken. Ik heb goede hoop dat het gaat lukken. Er is éen jaar geweest dat ik als enige Australiër aan het vertrek stond bij een wereldkampioenschap. Nu ziet het er naar uit dat we voor het WK in Italië zelfs moe ten selecteren, zo groot is de belangstelling." foto epa joel saget dossier op tafel te leggen.' „In principe moet je daar zeer terughoudend mee zijn, maar ik hoop oprecht dat hij zijn gele trui puur door hard werken om de schouders draagt." De gele-truidrager onder vindt steun van alles wat niet Frans is. Van Walter Godefroot bijvoorbeeld, ploegleider van Telekom. „Het is scandaleus wat de Fransen doen. Ze verge ten dat Armstrong een op en top sportman is. Gisteravond vroegen Duitse journalisten naar mijn mening over hem. Ik heb ze een wedervraag gesteld: hoe zit het dan met Boris Beck er. Alleen een kwestie van talent zeker. En Michael Schumacher? Zelfde liedje? Armstrong is 25 procent beter dan hij was, maar is hij daarom verdacht? Hij heeft zijn hele leven ingericht op deze Tour, is acht kilo lichter dan voor zijn ziekte. Dét zijn de punten die het verschil maken. Daar zouden de Fransen eens bij stil moeten staan." Pantani wil een hoofdrol bij WK Marco Pantani wil in oktober bij de wereldtitelstrijd in Italië een hoofdrol spelen. Hij zal zijn terugkeer in het peloton op de ze wedstrijd afstemmen. Panta ni kwam niet meer in actie sinds hij op de voorlaatste dag van de Ronde van Italië werd uitgesloten. Hij had een te hoge hematocrietwaarde. Ook Jan Ullrich keert terug in het peloton na een verplichte rustperiode. De Duitser miste door een knieblessure de Ron de van Frankrijk. Ullrich wil in augustus deelnemen aan we reldbekerwedstrijden in San Se bastian en Hamburg. Pamiers 95km St. Gaudens 199km anp I Sooéta du Tour de France hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Fendeille De laatste, tamelijk vlakke etap pe voor de rustdag en dus een dag waarop niet-klimmers mas saal op zoek zullen gaan naar een dagsucces. Drie ex-Tourwin naars (Bartali, Gaul en Ocaha) grepen er ooit naar de bloemen maar nooit in het jaar dat ze ook de Tour zouden winnen. Laatste winnaar: de Belg Willy Teirlinck in 1976. TOUR IN CIJFERS Twaalfde etappe, Saint-Galmier - Saint- Flour: 1 Etxebarria (Spa/ONC) 201,5 km in 4.53.50 (41.146 km/u), 2. Si mon (Fra/CAG) 0.25, 3. Elli (Ita/TEL) 0.33, 4. De Wolf (Bel/COF) 0 40, 5. Castelblanco (Col/KEL) 1.11, 6. Lelli (Ita/COF) 1.18. 7 Bessy (Fra/CSO) 1 24. 8 Lotz (Ned/RABO) 1.32, 9. Heulot (Fra/FDJ) 1.34, 10. Rous (Fra- /FES) 1.50, 11. Mondini (Ita/CTA) 3.51, 12. Gougot (Fra/CSO) 3,53, 13. Gouvenou (Fra/BIG) 4.09, 14. Desbiens (Fra/COF) 5.35, 15. Zabel (Dui/TEL) 12.35, 16. Zülle (Zwi/BAN). 17. Ver- heyen (Bel/LOT), 18. Aerts (Bel/LOT), 19. Armstrong (VSt/USP), 20. Dufaux (Zwi/SAE), 40. Boogerd (Ned/RABO) 12.37, 108. Den Bakker (Ned/RABO) 21.09, 110. Dekker (Ned/RABO), 138. Jonker (Ned/RABO). 155. en laatste Horillo (Spa/VIT) 37.38. Niet gestart: Bassons (Fra/FDJ). Opgave: Gotti (Ita/PLT), Backstedt (Zwe/CAG), Ver strepen (Bel/LAM). Algemeen klassement: 1 Armstrong 56.13.53. 2. Olano (Spa/ONC) 7.24. 3 Zülle 7.47, 4. Dufaux 8.07, 5. Escartin (Spa/KEL) 8.53, 6. Heulot 9.10, 7. Vir enque (Fra/PLT) 9.43, 8 Tonkov (Rus- MAP) 10.18, 9. Nardello (Ita/MAP) 10.38, 10. Guerini '(Ita/TEL) 10.39, 11. Casero (Spa/VIT) 11.13, 12. Sal mon (Fra/CSO) 12.33, 13. Moreau (Fra- /FES) 12.53, 14. Peron (lta/0NC) 13.32, 15. Etxebarria 15.11, 16. Van de Wouwer (Bel/LOT) 16.16, 17. Aerts 17.31, 18. Hamburger (Den/CTA) 17 49, 19. Beltran (Spa/BAN) 18.29. 20. Simon 19.04, 49. Boogerd 46.27, 80. Lotz 1,16.11, 86. Den Bakker 1 18.40, 87 Jonker 1.18.49, 115. Dekker 1.31.15. 155. en laatste Sweet 2.29.41 Puntenklassement 1. Zabel 203 pun ten, 2. O'Grady (Aus/CAG) 200, 3. Hin- capie (VSt/USP) 139, 4. Steels (Bel/M- AP) 135, 5. Capelle (Fra/BIG) 132. Bergklassement 1 Virenque 174 pun ten, 2. Armstrong 131, 3. Konisjev (Rus/MER) 105, 4. Piccoli (Ita/LAM) 103, 5. Arrieta (Spa/BAN) 96. Ploegen, dagklassement: 1. Cofidis 14.49 03, 2 Casino 10.21, 3 0NCE 17.41, 4. Telekom 18.12, 5. Kelme 18.50. Algemeen klassement 1. Festina 169.10.20, 2. 0NCE 13.11, 3. Kelme 19.41, 4. Lotto 23.25, 5. Mapei 26.47 Jongeren, dagklassement 1 De Wolf 4.54,30, 2. Aerts 11.55, 3. Mancebo (Spa/BAN) 11.57, 4. Salmon, 5. Ver- brugghe (Bel/LOT). Algemeen klassement: 1. Salmon 56.29,25, 2. Aerts 4 59, 3. Garcia Ro driguez (Spa/VIT) 24.35, 4. Mancebo 26.00, 5. De Wolf 27.40. Neil Stephens werd vorig jaar als renner van Festina uit de Tour gezet, dit jaar volgt de Australiër de Ronde van Frankrijk als TV-reporter. foto gpd meer. Hij heeft net een gesprek je achter de rug met een aantal Duitse journalisten. „Ik ver trouw ze niet erg, ze stellen al leen maar vragen over doping. En als ik niet het goede ant woord geef, maken ze er zelf wel wat van, heb ik gemerkt." Maar aan de naam van Step hens zal, net als aan die van een aantal toenmalige Festina-col- lega's, voorgoed de kwade reuk van doping kleven. De Austra liër verwacht dat het allemaal zal meevallen. „Ik heb dertien jaar in het peloton gereden en altijd hard gewerkt. Dat zal door dit ene voorval wel niet helemaal weggepoetst zijn." Hij vindt dat de hele zaak Festina vorig jaar vreselijk is opgebla zen. „Het is bepaald geen ob sessie voor mij. Ik heb in mijn leven grotere problemen ge kend dan die van vorig jaar. Hij noemt de plotselinge dood van zijn vader, de man die hem in zijn puberteit uit de kroeg trok en enthousiast maakte voor het wielrennen. Pa Step hens bezweek aan een hartaan val tijdens een fietstochtje met- zijn zoon, toen pas 21 jaar en net beroepsrenner. „Ik heb bij na een jaar niet kunnen fietsen, moest een tijd werken als vrachtwagenchauffeur. Dat was moeilijk." Of die keer dat hij viel in Milaan-San Remo. „Ik was een half jaar uit koers en had geen contract voor het jaar erop." Stephens was een knecht, een hele behoorlijke en loyale bo vendien. Hij maakte als zodanig naam bij het Spaanse ONCE, na zijn eerste jaren bij wat tweede- rangsploegen te hebben gesle ten. Tweeëneenhalf jaar gele den kreeg hij een aanbod om zijn beulswerk voort te zetten bij Festina, in dienst van Ri chard Virenque. „Ik kon daar veel meer geld verdienen dan bij ONCE. Ik wilde eigenlijk een een-jarig contract en daarna stoppen. Maar ze boden me twee jaar aan. Dat kon ik niet SAINT FLOUR RENÉ BANIERINK GPD-VERSLAGGEVER Zijn trouwe knecht Mare Lotz deed gisteren wat Michael Boogerd deze Tour de France nog niet heeft gekund: vooraan rijden. De Rabobank-kopman gunde het zijn helper van harte, sterker nog, Boogerd ontpopt zich inmiddels ook als knecht. Zo haalt hij regelmatig water voor teamgenoten die zich ziek, zwak en misselijk voelen. „Ik had op een gegeven moment zoveel bidons gehaald dat ik moest lossen op een klimme- tje", lachte Boogerd. Die opofferingsgezindheid in plaats van af te stappen, zoals hem ook van verschillende kan ten is geadviseerd, wordt ge waardeerd. In de ploeg, maar ook door zijn fans. Dagelijks krijgt Boogerd brieven en e- mailtjes die hem een hart onder de riem moeten steken. Zijn zwakke prestaties worden hem blijkbaar niet al te zwaar aange rekend. „Nee, er zitten weinig negatieve bij. Of het moet zo zijn dat ik die niet te zien krijg." Dat is overigens een niet eens zo'n vreemde conclusie want de electronische post wordt hem doorgespeeld door pr- man Ad Martens. Er zitten 'best hele geinige tussen', zoals de Hagenaar zelf zegt. „Er was ook nog een mailtje van een leuk meisje dat ik een knipoog heb gegeven bij de aankomst in Maubeuge, daar bij België. Haar vader had haar verteld dat ze het vast niet goed had ge zien, dat ik wel een vuiltje in mijn oog zou hebben gehad. Zij wilde nu per se weten of ik het écht had gedaan. Ach, dat soort dingen is wel lachen, het houdt de stemming er een beetje in."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27