De Beukenhof wil hotelvilla's bouwen Veiligheidsrisico is et aangetoond' Lintjes voor bestuursleden Stompwijkse harddraverij Brassband maakt plaats voor buitenschoolse opvang Regio epeterwoudenaars tegen rwijderen bomen E b 'Eenrichtingsverkeer Leidseweg-Noord' Wina Born presenteert toetje van de maand islukte bevalling in sloot ^keuAARDe politie moest zaterdagmiddag assistentie verle- I bij een bevalling in een sloot. Bewoners van de Buurtweg in ssenaar trokken aan de bel toen zij een koe in het water za- jjggen. Samen met de ook gewaarschuwde eigenaar van het probeerden de agenten te helpen bij de bevalling. Later rho im ook een dierenarts erbij. Maar ondanks die massale hulp als iep de bevalling niet goed. Het kalfje overleed. De koe werd an een tractor op de kant getrokken. Hoe zij in het water is te der ïtgekomen, is niet duidelijk. efstal in Oegstgeest var nr.cEST Afgelopen nacht is in een woning aan de Aert van 1 0| laan in Oegstgeest een inbraak gepleegd. Rond middernacht tol e voordeur met een schroevendraaier opengebroken. De be lt, i rers missen sieraden, een fotocamera en cheques. geest connie van uffelen t|lg van voorpagina raak van de commissie behandeling op de van het Oegstgeestse stel >en spullen kreeg thuisbe- i van het Roelofarends- j e bedrijf Babystunter is ^bindend. Maar volgens jvoerder J. Goldschmidt rechters uitspraken van immissie wel zwaar mee- jg( i. „In het algemeen hou- v nensen zich wel aan onze y. raken, want het is een lrs lo-rechterlijke uitspraak." gens Goldschmidt valt het j 'woonwagenbewoners' nder 'ras', omdat het een kingsgroep is met een specifiek te onderscheiden cul tuur. „In dit geval is er sprake van indirecte discriminatie om dat het onderscheid is gekop peld aan de plaats waar men sen wonen." Dat het bedrijf de veiligheid van eigen medewerkers als ar gument aanvoert om niet op woonwagenkampen te leveren is volgens Goldschmidt in dit geval onterecht. „Zo'n reden is op zich een goede reden, maar dan moet wel uitgezocht zijn of dit echt noodzakelijk is en of het echt niet anders kan." Babystunter had volgens de commissie bij de politie moe ten nagaan of er problemen zijn geweest op het Oegstgeest se kamp. Erwin Rozendal, eigenaar van De Beukenhof, wil twee hotelvilla's bouwen op het parkeerterrein van het Oegst geestse restaurant aan de Terweeweg. Dat voornemen heeft hij na de mislukking van twee andere bouwplan nen. Zijn poging om het Zendingshuis te kopen strand de, evenals zijn voornemen om op het naastgelegen Texaco-terrein een hotel te realiseren. nen voor de bouw van een ho tel. In eerste instantie hoopte hij het naastgelegen Zendings huis te kunnen kopen en daar na viel zijn oog op het Texaco- terrein. Beide locaties bleken echter veel te duur voor uitvoe ring van de plannen. Volgens Rozendal is er in de regio grote behoefte aan een luxe hotel, zoals hij dat in ge dachten heeft. Sinds janauari was in onderhandeling met de projectwontwikkelaars Maco Bouw en Jorissen Holding over de bouw van een hotel op het Texaco-terrein. Samen zijn bei de projectontwikkelaars eige naar van achthonderd meter vierkante grond. Het Zendingshuis is onlangs verkocht aan het Amersfoortse bedrijf Van Hoogevest Groep. Dit bedrijf wil in het gebouw woningen en bedrijfsruimte realiseren. erna straatsma Rozendal vestigt zijn hoop nu op de mogelijkheid om op ei gen terrein twee hotelvilla's te bouwen, die elk acht suites hebben. Hij acht de kans groot dat dit plan wel kan doorgaan. „Er hebben vroeger twee dienstwoningen op dat stuk grond gestaan, dus ik neem aan dat de bouw van hotelvilla's binnen het bestemmingsplan past." Het verlies aan parkeerruimte voor het restaurant zou gecom penseerd kunnen worden door een ondergrondse garage. Ro zendal heeft nog geen overleg gevoerd met de gemeente Oegstgeest. De eigenaar van Beukenhof, die ook eigenaar is van Alfred's Diner in Alphen aan den Rijn, loopt al tijden rond met plan- Oude beuk is flink verzekerd De 320 jaar oude beuk in de tuin van het Oegstgeestse restaurant De Beukenhof is voor 80.000 gulden verze kerd. Eigenaar E. Rozendal heeft dat vorig jaar gedaan vanwege de grondwatersa nering bij het naastgelegen Texaco-terrein. Het benzinestation is ge sloten en de grond onder de voormalige pompen wordt gereingd. Die werkzaamhe den kunnen een schadelijk effect hebben op de oude boom, waar het befaamde Oegstgeestse restaurant zijn naam aan dankt. „De boom is 1,2 miljoen gulden waard", zegt Rozendal. „En de herbouwwaarde van de gehele tuin is getaxeerd op 2,6 miljoen gulden." De tuin van De Beukenhof wordt gerekend tot een van de tien mooiste tuinen van europa en is gemaakt door Arthur Franz August Wemer. Hij overleed in 1996, nadat hij de tuin 48 jaar had be stierd. =e8 woui ide «jan preenen ma: i als door bewoners 'initi- jke oplossingen' worden jj dragen, wil de gemeente rwoude vijf van de tien es- in de Constantijnstraat jtaan. De bomen zouden ,?n ir een andere plek in de Rijnegom (Zoeterwoude- jk) zijn verhuisd als de issie beroep- en be- schriften daarmee had in- id. Die adviseerde echter gemeente om de tafel >aan zitten met de zes be- makers. Constantijnstraat is een wen kort straatje met aan tijden groenstroken met i en geparkeerd staande De gemeente wil de bo- n. 1 an één kant van de straat ierd deren en daar parkeer- ziji l'r stroken aanleggen om ambu lances en brandweerwagens in geval van calamiteiten meer ruimte te geven. Een aantal bewoners verzet zich daartegen. Tien jaar gele den kwamen zij al met voorstel len om de straat wat toeganke lijker te maken. Het belangrijk ste voorstel houdt in dat van beide groenstroken vijftig centi meter wordt afgehaald, waar door het rijgedeelte een meter breder wordt." Volgens T. van Houten, team leider van de afdeling die zich bezighoudt met het reconstrue ren van wegen, is dat geen op lossing. „Destijds hebben we al aangegeven dat we dan veel schade aanbrengen aan de wortels van de bomen, waar door ze wegkwijnen." voorschoten jan preenen De Leidseweg-Noord in Voorschoten moet een richtingsverkeer krijgen. Bovendien dienen er meer oversteekplaatsen te komen, moet vaker worden gecontroleerd op snelheid en moet een vrachtwagenverbod worden ingesteld voor de hele weg, met uitzondering van bestemmingsver keer. Namens de bewoners pleit P. de Wit voor deze maatregelen om de Leidseweg-Noord veiliger en rustiger te maken. Weliswaar staat de weg ver meld in de Verkeersstructuurnota die door de ge meente is opgesteld, maar de voorstellen die daarin staan gaan volgens de bewoners lang niet ver genoeg. In de nota, die overigens op aandringen van de gemeenteraad nog verder wordt uitgewerkt en in het najaar nogmaals aan de orde komt, staat dat het middenstuk van de Leidseweg-Noord tussen de Trompweg en de Piet Heynlaan moet worden verboden voor vrachtwagens. Voor vrachtauto's, die bij bedrijven aan de Leidseweg moeten zijn, JJ -J ,50?lü ï317j D 159!^ T J> r u b pos )st (b toesla -» idag. "v De ene ergernis roept de andere op. Zo vlak voor het zomerreces lopen de spanningen nog even hoog op. Leiderdorpers klagen steen en been over het vastzittende verkeer en dat drijft wethouder Victor Molkenboer naar veiliger oorden. Het Wassenaarse PvdA-raadslid Jan Stegeman ergert zich aan zijn buurman. Die zich op zijn beurt beklaagt over Stegemans wangedrag. Tijd voor vakantie. De banden zijn opgepompt en de fietstassen zijn gepakt: Victor Molkenboer is met vakantie. Hèhè.. Pffft. Dat had niet veel langer moe ten duren met al die slechte pers van de afgelopen tijd. „Het houdt nu toch wel op, hoop ik", infor meerde hij een paar dagen geleden nog met een nauwelijks verholen bede in zijn stem. Arme Victor. Ooit noemden we hem op deze plaats een jonge spaniel met van enthousiasme flapperende oren. Vanwege de aanstekelijke voortvarendheid waarmee hij de verkeersproblemen in zijn dorp dacht te gaan aanpakken. En nu? Nu staat hij voor altijd en eeuwig te boek als de veroorzaker van het grootste verkeersprobleem in Lei derdorp ever. En heeft hij met droef hangende oortjes en een beverig staartje tus sen de benen het dorp verlaten. 'Het houdt nu toch wel op, hoop ik? Welk vakantieoord kan daartegen- op? Waarschijnlijk geen enkel. Het enige dat misschien, héél misschien helpt is de auto in, de radio aan, het dak open en zo plankgas als 't maar kan over 's Heeren wegen scheuren. En dan je ellende uitschreeuwen. Waahhhh! Die rotforensen. En die rotonderne- mers. Wat geeft nou een uurtje stil staan? En dan die rotbinnenvaart- schippers nog, die niet effe voor de brug willen wachten tot de files er overheen zijn. En die rotrotrofpers die dat allemaal nog opschrijft ook. Waahhhh! Maar ja. Op de fiets werkt dat medi cijn toch een heel stukkie minder. Briefje Een beetje vreemd briefje ging er vorige week rond in de Wassenaar- Even leek het erop dat schippersvereniging Schuttevaer met van strijdlust opgebolde zeilen opstoof naar de Leiderdorp- se Stierebrug. Het bestuur van dat nietige dorpje aan de Oude Rijn had - duizend bommen en granaten - zomaar beslo ten de brug 's ochtends en 's avonds dicht te houden, omdat de plaatselijke landrotten er zonodig met z'n allen tegelijk met de auto overheen moesten. Eventjes met de geankerde spierballen rollen bleek al genoeg om die landlubbers op het gemeentehuis te doen snappen dat de Rijn er niet alleen is om het verblijf in de autostoel met pittoresk uitzicht te ver aangenamen. De brug mocht voor het grootste deel van de tijd weer open. FOTO AP/MICHAEL PROBST se gemeenteraad: Zeg raadslid Geef het voorbeeld Haal je bak op tijd binnen Erger ons niet Grote zwarte viltstiftletters met daaronder een korte verklaring van Jan Stegeman van de PvdA: 'Dit soort ongezonde volkscontrole krijg je als je je vuilnisbak pas om ±18.00 uur op de ophaaldag naar binnen haalt. Overigens heeft echt niemand hier last van, tenzij men zonodig wil katten en op 't spoor gezet is door strenge gemeentelijke regelingen.' De raadsleden lazen het, (sommi gen) begrepen het niet en gingen over tot de orde van de dag. Het briefje lijkt te verwijzen naar een kleinen burenruzie, maar wat moet de gemeenteraad daar mee? Nou gewoon, lezen, zegt Jan Stege man. „Ik informeer mijn collega raadsleden altijd. Ik maak regelma tig collages van opmerkingen uit tijdschriften en kranten en die de poneer ik dan ik hun bakjes. Wasse naar is zó'n slome gemeente; ik probeer op deze manier altijd de proporties te vergroten." Het bewuste briefje dat de PvdA'er vorige week verspreidde is afkom stig van een overbuurman van Ste geman. Een 'man die zich overal aan ergert' en Stegeman op een goede dag trakteerde op een schrif telijke klacht. Vastgeplakt aan de binnenkant van de groene afvalbak, die aan de straatkant stond gepar keerd. Daar stond 'ie te lang, zo meende de overbuurman. Gezeur, vindt Stegeman. ook al heeft de overbuurman formeel ge lijk. „Je moet de afvalbak 's och tends vroeg aan de straatkant zetten en als -ie geleegd is moet je 'm ei genlijk meteen weer binnenhalen. Dezelfde ochtend nog. Maar dat be tekent dus dat heel Wassenaar op die dagen niet zou kunnen wer ken." Dat de overbuurman zijn frustraties op hem afreageert vindt Stegeman wel begrijpelijk, maar ook 'heel erg flauw'. „Ik ben het zelf helemaal niet eens met die regels over het op tijd binnenhalen van de afvalbak ken. En als gewone burgers elkaar op deze manier gaan lastig vallen met briefjes vind ik dat ongezond. Het verbaast me dat die buurman zich ergert aan mijn afvalbak. Dat ergert mij weer. We zijn in Wasse naar gewoon te vaak met luxe-pro blemen bezig." En daarmee is de cirkel rond. Elkaar lastig vallen met briefjes is niet leuk. Hup, in de groene bak ermee. afke van der toolen erna straatsma chef erna straatsma. 071-5356437.plv.-chef judy nihof, 071-5356416 Voorschotenaren pleiten voor maatregelen zou een uitzondering moeten worden gemaakt. De bewoners gaan veel verder. Zij stellen voor dat de weg alleen kan worden ingereden aan de kant van Ter Wadding (het monumentale ge bouw van Provinciale Waterstaat) en vanaf de Piet Heynlaan. Inrijden aan de kant van de voor malige Zilverfabriek en via de Trompweg is dan niet meer mogelijk. Bovendien willen de bewo ners dat de Hoflandbrug, waarover nu alleen bussen, bromfietsers en fietsers kunnen rijden, ook voor auto's wordt opengesteld, maar alleen in de richting van de Vijf Meilaan. Verkeer van en naar de tuincentra en het winkelcentrum Noord- Hofland zou via de Mozartlaan, de Beethoven- laan en de Admiraal de Ruytersingel moeten rij den. Volgens de bewoners zijn dergelijke maatrege len hard nodig, omdat de Leidseweg op dit mo ment veel te gevaarlijk is. Er wordt op gewezen dat de laatste jaren veel jonge gezinnen met kin deren aan deze weg zijn komen wonen en dat vooral zij veel risico lopen, omdat er veel te hard wordt gereden. oegstgeest Wina Bom naast respectievelijk de ei genaar en de chef-kok van De Beukenhof, Erwin Rozendal en Henk Schreuder. In het midden het toetje waar het gistermiddag om draaide: de Pêche Melba. Precies 40 jaar is het geleden dat Maria Callas in De Beukenhof een hapje kwam eten. En dat sloot gisteren mooi aan bij de presentatie van het 'toetje van de maand' in het Oegstgeestse restaurant. Ooit bedacht de beroemde Franse kok Auguste Es- coffier het gerecht voor de Australische operadiva Mellie Melba. De Beukenhof is aangesloten bij Les Jeunes Res taurateurs d'Europe Nederland, die dit jaar een mil lenniumactie houden in samenwerking met culinair journaliste Wina Bom. Elke maand presenteert een van de negentien aangesloten leden een klassiek gerecht, onder het motto 'Met Wina Bom de eeuw uit'. Gisteren was De Beukenhof aan de beurt. Wina Bom was een van de genodigden die zich in de tuin van De Beukenhof tegoed deden aan het toetje van vanille-ijs, perzik en gesponnen suiker. Een gerecht met romantisch verhaal erachter, omdat Auguste Escoffier het maakte als eerbetoon aan Mellie Melba, toen ze eind vorige eeuw na een concert in Londen bij hem kwam eten in het Savoy Hotel. Born roemde Escoffier als een van de groot ste koks ooit: „En de kunst van een kok is even groot als de kunst van een muzikant of zangeres. Want het bespelen van zintuigen als neus en mond is niet minder dan het bespelen van zintuigen als oog en oor." FOTO DICK HOGE WONING stompwuk jose van santen Wat een rustige opening van een foto-expositie had moeten zijn, werd een verrassingsfeest voor vier bestuursleden van de Stompwijkse harddraverijver eniging Nooit Gedacht. Zij wer den gisteren door burgemeester W. Bloemendaal van Leid- schendam benoemd tot lid in de orde van Oranje Nassau. Het glimmende plaatje metaal op hun borst was een symbolische beloning voor de vele uren vrij willigerswerk die zij in de orga nisatie van de jaarlijkse Stomp wijkse paardendagen stoppen. Penningmeester Aad Waaijer, pr-man Piet Oliehoek, chef energievoorziening Frans Groen in 't Woud en voorzitter Nico van den Bosch hebben hun lintje verdiend met 'heel veel en langdurig vrijwilligers werk doen', zo zei Bloemendaal bij de uitreiking. „Vooral de uit straling die zij naar anderen hebben is bijzonder. Ze kunnen stimuleren. En weten hun ex pertise op jonge mensen over te brengen." De bestuurleden bleven rus tig onder de vele complimen ten. „Van mij had het allemaal niet gehoeven, hoor", bekende Waaijer. Ook Oliehoek leek niet erg onder de indruk. Tussen de felicitatiekussen van zijn doch ter door zei hij nuchter: „Het eerste wat ik dacht was: Moet dit nou?" Naast Oliehoek stond Groen in 't Woud verdwaasd naar de drukte om hem heen te kijken. „Ik ben speciaal voor de expositie van vakantie terugge komen, maar had dit helemaal niet verwacht." Alleen voorzit ter van den Bosch glunderde Hij beleefde een dag die naar eigen zeggen al zijn verwachtin gen overtrof. „Eerst al die mooie foto's en nu ook nog een lintje. Fantastisch." Na de felicitaties verdwijnen de nieuw tot de orde van Oran je Nassau toegetreden leden tussen de borden met foto's. De uitgebreide serie laat zien hoe de paardendagen zich ontwik keiden tussen 1909 en 1999 Werd in vroeger tijden het paard achter de boterkar inge zet, tegenwoordig is de hard draverij een volwaardig evene ment met bekende pikeurs en paarden. Toch veranderen sommige dingen nooit. De foto uit 1956 waar een groep jonge ren tegen het tentdoek een fles sterke drank meester maakt, is daarvan het bewijs. WARMOND JUDY NIHOF De verhuizing van de Brassbajid Warmond, de muziekvereniging die plaats moet maken voor buitenschoolse opvang, wordt nog een hele toer. De Brassband verkast weliswaar slechts van de begane grond in gebouw 't Meerpunt naar de zolder. Maar het probleem is dat enkele grote in strumenten de trap niét op kunnen. Daar komt bij dat de deuren te smal zijn. Er is een techni sche aanpassing nodig om de instrumenten bo ven te krijgen. Burgemeester en wethouders zijn bereid hiervoor een bedrag van 15.000 gulden uit te trekken. Aan de buitenkant van het gebouw komt een electrische katrol om de instrumenten mee omhoog te takelen. Ook wordt een raam aangepast. De katrol is een permanente voorziening, die ook onmisbaar is wanneer de muzikanten moe ten optreden. Dan moeten de instumenten im mers weer naar beneden. „Je zit met de grote trom. En de pauken, die zijn niet te tillen", zegt J. Loen van de Brassband. „Bovendien heeft iedere muzikant een lessenaar. Soms moeten er 32 les senaars naar beneden. Dat moet je dan wel mak kelijk kunnen doen." Aanvankelijk was het de bedoeling dat de bui tenschoolse opvang naar de zolder zou gaan en dat de Brassband kon blijven zitten op de begane grond. Het was dan ook een tegenvaller, toen de zolder werd afgekeurd voor kinderopvang. Nu er een oplossing is gevonden voor het knel punt van de grote instrumenten, wil de gemeente volgens ambtenaar I. van Holland zo snel moge lijk met de buitenschoolse opvang te beginnen Vandaar dat burgemeester en wethouders niet tot 23 september - de eerstvolgende raadsverga dering - wachten met het raadplegen van de ge- meenteraad over de extra uitgave van 15.000 gul den. „We hebben besloten om het via een rdads brief te doen. We willen er vaart achter zetten", aldus Van Holland. De gemeente zet ook vaart achter het overleg met de Bolderberg, de organisatie die de kinder opvang gaat runnen. „We weten niet hoe snel De Bolderberg kan beginnen. We zijn afhankelijk van hun planning." Vast staat dat het De Bolder berg in elk geval niet lukt om meteen met ingang van het nieuwe schooljaar te beginnen. Dat is volgens de organisatie te kort dag. Dat de buitenschoolse opvang pas later in het schooljaar start, is een groep ouders van leerlin gen van basisschool De Alleman een doorn in het oog. De Alleman stopt met ingang van het nieu we schooljaar met naschoolse activiteiten. In de ogen van sommige ouders heeft de gemeente niet genoeg haast gemaakt met het realiseren van buitenschoolse opvang.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 11