1 11111111 Stierebrug een uur minder lang dicht m zso Ar Karei Doormanlaan is nu al een racebaan' ME E N E EMPRIJS SUPER DE BOER Hz kerkstraf voor seks met ewoonster Swetterhage Regio Harken en hooien rt Vlaaien voor geslaagden 2.49 m 2 d'd Autokraker opgepakt infRDORPEen 23-jarige Haarlemse autokraker was er gister- Atënd in alle vroegte in Leiderdorp gloeiend bij. Een bewoner i de Koningshof had de politie gewaarschuwd nadat hij even vijven een man had zien wegrennen. Een minuut later zagen -enten een man over de Engelendaal lopen die aan het signa- ment voldeed. Hij bleek twee autoradio's onder zijn jas te •bben. De man bekende drie andere auto-inbraken. De politie iderzoekt of de man verantwoordelijk is voor meer auto-in- raken in Leiden en Haarlem. ieen subsidie culturele dag scholieren r.sTGEESï Oegstgeest geeft geen subsidie voor een cultureel in [gje uit voor leerlingen van 4 havo en vwo als onderdeel van ian- ;t nieuwe schoolvak 'culturele en kunstzinnige vorming'. Dit cre tegenstelling tot Leiden, dat Leidse kunstinstellingen financi- oni ,j steunt bij de organisatie van een uitmarkt voor scholieren. a jdens deze Leidse uitmarkt kunnen scholieren kennis maken °P et het Leidse cultuuraanbod en diverse voorstellingen bijwo- >ch e!l Kosten: veertig gulden per leerling. Omdat Oegstgeest geen udget heeft voor dit soort uitjes, moeten ouders in die j ieente er zelf voor in de buidel tasten. [haag/zoeterwoude cerberus ënl s met een geestelijk gehan- zoi apte bewoonster van Swet- iage in Zoeterwoude-Dorp en 49-jarige Alphenaar gis- :n bij de Haagse rechtbank een werkstraf van 210 uur tblnen te staan. De werkstraf Itre nt in plaats van een gevan- K isstraf van vijf maanden, amaast hangt de man een irvvaardelijke celstraf van vijf anden boven het hoofd en is n een contactverbod met de mschotenaren willen sluipverkeer weren vrouw opgelegd. De straf is ge lijk aan de eis van de officier van justitie, mevrouw mr. C. de Groot. De Alphenaar vergreep zich op 23 augustus vorig jaar in een lege feesttent aan de vrouw. Die dag bezocht hij zijn gehandi capte zoontje, dat eveneens in de inrichting verblijft. De vrouw zegt met shag, snoep en ijs te zijn meegelokt. De man zegt op zijn beurt niét te hebben ge merkt dat de vrouw geestelijk niet volwaardig is. chef erna straatsma. 071-5356437.plv.-chef judy nihof, 071-5356416 leiderdorp Sommige kinderen werken in hun va kantie. De deelnemers aan de kinderwerkdag in het Leiderdorpse park De Houtkamp bijvoorbeeld. Het evenement is zo populair dat de medewerkers van de heemtuin elk jaar weer een groot aantal kinde ren van 6 tot 12 jaar teleur moeten stellen. Aan melden heeft dus geen zin meer. „We zaten in an derhalve dag helemaal vol. sindsdien heben we nog zeker 28 telefoontjes gehad", aldus een mede- werker. Tijdens een kinderwerkdag mogen de kin deren helpen op de boerderij: de dieren voeren, de stal vegen, hooien en harken. Patat eten, dieren aaien en vissen staan ook op het programma. Per dag doen maximaal zeven kinderen mee. „Anders wordt het te gevaarlijk met die harken en die rie ken. Je moet ze goed in de gaten kunnen houden." foto hielco kuipers ee partijen trekken aan een en de advocaten gaan er t de melk vandoor. Met die u iant op een bekende uit- kking wil Leen Hoogvliet delijk maken wat er kan ge- ïren als bewoners van de Boschgeest en de gemeen- 'oorschoten het niet met el- Wr eens worden over ver- rsremmende maatregelen de Karei Doormanlaan. gaan we naar de rechter daar hebben op de eerste ats de mensen die ons ver- ligen belang bij." )mdat de weg geen melkkoe et worden voor advocaten npt Hoogvliet dat alsnog reenstemming wordt be ret tt over het weren van sluip- keer door de wijk. De oud- nei ecteur van de supermarktke- vvoont in een zijstraat van :er Karei Doormanlaan (de Swa- manweg) en is woordvoer- sc rvan de nog op te richten be- s; igenvereniging Boschgeest, ei 11 soort één-issue-partij, die de 59-jarige Voorscho- rke laar kan rekenen op veel le- vrj n. „We hebben kort geleden meningen in de wijk gepeild.* die eerste bijeenkomst kwa- :n zeventig mensen af. Voor in Voorschoten zoveel men- bij elkaar krijgt, moet je wel i, wlap ver zijn gegaan. En als we elkaar zitten, komen er van- meer problemen naar bo- he Vanneer en waar de oprich- ïs i gsvergadering wordt gehou- n is nog niet bekend. Maar 'Boschgeest' van zich zal la- horen, staat vast. „En liefst snel mogelijk. Boschgeest is schitterende wijk met veel len. Daar hoort verkeersluw- te bij. Geen sluipverkeer. Boschgeest zou alleen ontslui tend verkeer krijgen, maar het gaat nu veel verder." De bewoners zijn bang dat de overlast nog zal toenemen als de woningen in Starrenburg II en III worden opgeleverd. Bo vendien worden de boombak ken op de Veurseweg verwij derd en wordt een doorlopende middenberm aangebracht. Au tomobilisten die nu nog om de bakken heen laveren om voor hen rijdende auto's en stil staande bussen en vuilniswa gens te passeren, moeten dan keurig in de rij blijven staan. Ook van hen wordt verwacht dat zij de sluiproute via de Ka- rel Doormanlaan en de Gene raal Spoorlaan naar het station Voorschoten en Wassenaar zul len nemen. Hoogvliet: „Begrijp me goed, we hebben niets te gen de ontwikkeling van Star renburg. Dat er kruispunten ko men op de hoek van de Veurse weg en de Karei Doormanlaan is ook prima. Als er dan maar wat aan de Karei Doormanlaan gebeurt." De laan nodigt volgens de be woners uit tot oefenritten voor wedstrijden op het circuit van Zandvoort. Of zoals Hoogvliet het zegt: „De weg is te recht en mooi en daardoor nu al een ra cebaan. Je kunt een heel stuk vooruit kijken. Dat verleidt veel mensen tot hard rijden. Nu al. Dat zal straks alleen maar erger worden als op de Veurseweg niet harder dan 20, 25 kilometer kan worden gereden. Op de Ka- rel Doormanlaan kunnen ze vol gas geven. De laan wordt steeds meer een drukke verkeersader." Om de snelheid eruit te halen en de weg onaantrekkelijk te maken als sluipweg denken de bewoners onder meer aan een richtingsverkeer, drempels, ver smallingen, verekeerslichten en een maximumsnelheid van der tig kilometer. Wat het wordt, kan wethouder P. Verschoor nog niet zeggen. „We gaan de situatie bekijken als de Ver- keersstructuumota in het colle- ESLAAGDEN tedelijk Gymnasium n het Stedelijk Gymnasium in den zijn geslaagd: Ti Beekman, Mark Derwort, ink de Groot, Frederike van der oi, Robin Lijkwan, Oswald ittheussens, Daphne de Mou- Maartje Scheffer. ijnlands Lyceum n het Rijnlands Lyceum in ssenheim zijn geslaagd: J ivo uren Christie, Joyce Hun- koi "smarck, Inge Verdegaal, Mi- idaVerweij, Michel Willemen, :k Groenewoud. 'n4vo iryvan der Veer, Hans Burgel, lith van Kesteren, Joyce van tb irkhoven, Léon van Zundert, inna van Staden. Fioretti College Aan het Fioretti College in Lisse zijn geslaagd: Havo Niels van der Zwet, Sander de Haas, Lisettevan Deursen, Mar griet van Gemert. Vwo Renske Bijl, Judith de Bruin, Fleur Scheele, Annette van der Weide, Jaco de Boer, Ben Doffer- hoff. Teylingen College Aan het Teylingencollege in Oegstgeest, locatie Duinzigt, zijn geslaagd: Mavo Hendrik ten Bokkel Huinink, Roos Chaudron, Shashi Hiera, Het Leidsch Dagblad publi ceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten geheel willekeurig een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een vlaai aangeboden. De gelukkigen kunnen zich melden bij redactiesecretari aat: Gerry Broxterman of Yvonne Leenart (071- 5356401/5356404). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de winnaars de vlaai kunnen ophalen. De winnaars van vandaag zijn: Florine de Graaf (Da Vinei) en Shulamit van Dijk (Teylingen). Tom van der Leek, Charles Vrij- daghs, Anica Tessers. Doorstroom-afdeling Farida Ait Lamlne, Veronique Beekhuizen, Diane Blok, Shula mit van Dijk, Tim Dollé, Leonie van der Gugten, Judith Kruit, Mark van der Poel, Godwin Smj- ers, Fransica Stouten, Danielle Troost. Alverna Aan de R.K. Scholengemeen schap Alverna in Leiden, locatie Aquino College, zijn geslaagd: Havo Fiona van Berkel, Quirine Buiten dijk, Qim Dooper, Mark Gortzak, Guido Hogenboom, Maarten Jan sen, Rick de Jong, Tamara Ludla- ge, Jorike van der Sluis, Daan Turk, Maartje Veth, Onno van der Wal. Vwo Marieke van den Bergh, Patricia de Heiden. Aan het Alverna in Leiden, locatie Bonaventura College, zijn ge slaagd: Mavo Robbie Angenent, Vincent Riet bergen, Nicky Volwater, Leonie Wenneker. Havo Ilse Hoogendoorn, Bas Korbee, Annemiek Oechies. Rijnlands Lyceum Aan het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest zijn geslaagd: Havo Engeline Ruys, Younes Elorche, Nienke Middelweerd, Sophie Na- ter. Vwo Sjoerd Dijk, IJsbrand Plug, Moni que van Ark, Maaike de Bruin, Judith Maso, Birgitta Nielsen, Willemijn Jansen, Joost Wakka, Geertrude Blonk. Visser 't Hooft Lyceum Aan het Visser 't Hooft Lyceum, locatie Leiderdorp, zijn geslaagd: Mavo Vincent Kuijk, Eva van Westrie- nen. Aan het Visser 't Hooft Lyceum, locatie Leiden, zijn geslaagd: Mavo Sebastiaan Olijerhoek. Havo Annemarie van Haver, Dennis Kort, Dennis de Mooij, Meliane van Veen, Ton Wolvers, Rommert van der Marei. Vwo Irene van den Burg, Suzanne We ver, Jessica Overdijk, Sanne Oreel, Riny Verheij, Tineke Vis ser. Teylingen College Aan het Teylingen College in Voorhout, locatie KTS, zijn ge slaagd: Vbo Mariska Brederode, Nicky Broek huizen. Mavo Mark Moijman Da Vinei College Aan het Da Vinei College in Lei den, sector Kagerstraat, zijn ge slaagd: Mavo Heieen Jansen Schoonhoven, Kiran Kesharie, Suzanne Kom mer, Taniya Zilbermann. Havo Siham Latafi, Linda Rijsdam, Ju dith de Vries. Vwo Marije Bavelaar, Florine de Graaf, Jorrit Hagen, Ferry van Veen. Leiderdorp past noodverordening scheepvaart aan De Stiereburg over de Oude Rijn in Leiderdorp blijft sinds gistermiddag minder lang gesloten voor het scheepvaartverkeer. De gemeente heeft de noodverorde ning daarvoor aangepast. In plaats van twee uur in de ochtendspits en twee uur in de avondspits is de brug dicht van 7.30 tot 8.30 uur en van 16.30 tot 18.00 uur. Vrijdag om half negen wordt de verordening ingetrokken en hoeven de schippers niet langer te wachten. leiderdorp jan preenen De gemeente komt daarmee ge deeltelijk tegemoet aan de wen sen van de schippersvereniging Schuttevaer. De belangenver eniging voor de binnenvaart dreigde met een rechtszaak als Leiderdorp de brug niet met onmiddellijke ingang zou ope nen tijdens de spits. Inmiddels is van gerechtelijke stappen af gezien. „Aanvankelijk kregen we te horen dat de maatregel voor onbepaalde tijd zou du ren. Nu vrijdag een einde komt aan de overlast voor de scheep vaart leggen we ons erbij neer. „Dat betekent niet dat we het volledig eens zijn met de ge meente. Het liefst hadden we gezien dat er helemaal geen wachttijden meer zouden zijn voor schippers, met uitzonde ring dan van de momenten waarop alarmdiensten over de brug moeten. Een noodveror dening uitvaardigen, omdat er verkeersproblemen zijn, dat slaat nergens op. Er is geen sprake van nood. Dat zou pas het geval zijn als bijvoorbeeld een deel van Leiderdorp in brand staat", aldus secretaris R. Zwiers van Schuttevaer. Verkeerswethouder V. Mol- kenboer gaat niet in op de vraag of de gemeente is ge zwicht voor de druk van Schut tevaer. Wel wil hij kwijt dat 'ver soepeling van de maatregel nu op de Persant Snoepweg ter hoogte van het Rijnland-zie kenhuis worden rotondes aan gebracht. Dat de brug vrijdag vanaf half negen weer normaal open en dicht gaat, heeft te maken met het weer openstellen van de provinciale weg in de loop van die dag. De Persant Snoepweg wordt aan het begin van de bouwvakvakantie (19 en 20 juli) geasfalteerd en is vervolgens tot 10 augustus in beide richtingen noodverordening vorige week weer berijdbaar. Daarna wordt mogelijk is, omdat de verkeers problemen niet meer zo groot zijn'. Leiderdorp vaardigde de uit toen als gevolg van weg werkzaamheden lange files ont stonden op de Persant Snoep weg en de Engelendaal. Zowel op de provinciale weg N445 als het werk aan de rotonde hervat en kan slechts één rijstrook worden gebruikt. Verwacht wordt dat de werkzaamheden op 27 augustus zijn afgerond. Super Goudse jonge kaas vacuüm verpakt, kilo- of pondstuk, per kilolVKr/U£0 Super Gekookte Gelderse worst per stuk 350g 2^9 Medingen zi|n geldig l/r Si Meloenenfestival: j,. Meloenen alle soorten, klasse I, £vY per stuk ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Leen Hoogvliet (rechts) met andere bewoners van Boschgeest op de Karei Doormanlaan in Voorschoten. „Deze weg nodigt veel mensen uit tot hard rijden." foto loekzuyderduin ge van B en W aan de orde komt. Misschien dat we een knip halverwerge de laan aan brengen, zodat het geen door gaande weg meer is." Hoogvliet herinnert eraan dat eerder maatregelen zijn aange kondigd, maar dat tot nu toe niets is gedaan. „Er is ook al ge sproken over eenrichtingsver keer. Of de wijk in, of de wijk uit. We zijn vóór overleg, als er maar iets gebeurt. En dan ver- keersremmend en niet ver- keersbevorderend. Hopelijk ko men we er ook samen uit. Het moet geen haarkloverij worden. Tja, als er niets gebeurt, dan zullen we de maatregelen voor de rechter moeten afdwingen." Leidsch Dagblad ANNO 1899 Vrijdag 7 Juli NOORDWIJK - De reeks der bedevaarten of processiën naar het gebeente van Noordwijks patroon, den H. Jeroen, werd gisteren geopend door de 'getrouwen' van Katwijk, die, ten geta le van ruim 250 en onder leiding van hun zeer- eerw. herder, pastoor B.C. Van Straelen, ten pelgrimstocht optrokken. Na de gewone plech tigheden in de kerk werd een bezoek gebracht aan het Martelveld, waarna men omstreeks halfacht den terugtocht aanvaardde. De pel- AMSTERDAM - Door een 6-3 overwinning op het Amsterdamse ADHZ heeft het eerste damesteam waterpolo van de Zijl/LGB het kam pioenschap van de tweede klasse van de KNZB veroverd. Achterste rij v.l.n.r. Rob Schou ten, Jolanda v.d. Maarel, Liesbeth Werter, Thea v.d. Geest; midden: Connie Eradus, Ans v.d. Geest, Monique Plouvier en coach Leo On derwater; voorste rij; Greet Berg man, Lenie Wel ling en Ria Kool haas. foto ar- hief leidsch dag blad grims werden evenals vroeger in- en uitgeleid door de fanfare 'St. Jeroen'. VOORHOUT - Alhier is gearriveerd de pelgrim A.W. Van Hemert. De voetreis naar Lourdes heen en terug is juist in twee maanden tijds door hem afgelegd. Van Hemert geniet een uit stekende gezondheid en is door het loopen al leen wat lichter geworden, hetgeen, daar hij goed gezet was, niet erg is. Hij besloot zijn be devaart door een H. Communie in de parochie kerk. ANNO 1974 Maandag 8 juli MÜNCHEN - Een deel van de nationale gram over het verlies van Michels' wonderkinderen bij de finale van het wereldkampioenschap voetbal heeft zich ontladen op de hoofden van televisiecommentator Herman Kuiphof en zijn gezin. Vrijwel direct na afloop van de uitzen ding belden onbekenden naar huize Kuiphof in Soest en uitten dreigementen. Kuiphof zou, al dus de opbellers, schuld hebben aan Oranje's falen. ,,Als hij thuiskomt nemen we hem te grazen", luidden de uiteraard anonieme drei gementen. En dan was er die heetgebakerde Oranje-supporter aan de Bloemerstraat in Nij megen, die zijn tv-toestel na de teleurstellende finale-uitzending van twee hoog uit het raam wierp. Toen de gealarmeerde politie ter plaatse verscheen waren de restanten van het toestel echter al van de stoep geveegd. Waarschijnlijk de grootste verliezer in de tal rijke weddenschappen die op het finale-resul taat zijn afgesloten is de Roermondse kastelein J. Verstappen. Hij ging met de Duitse zaken man Kraus, die daar in een advertentie om had gevraagd, een wedstrijd aan om 50.000 dat Oranje zou winnen. Ook oud-doelman Anama uit Haarlem die met Kraus wedde ging in 't schip: hij verloor 20.000. De spanning van het finaletreffen in München is niet voor ieder een te dragen geweest. In Nijmegen werden twee tv-kijkers met een hartaanval tijdens de wedstrijd in het ziekenhuis opgenomen en in Hengelo verliet een toeschouwer de spanning in de huiskamer en zakte in de voortuin ineen. Hij kon spoedig worden bijgebracht. Ook in Duitsland leidde de finale tot persoonlijke on gelukken. Een 33-jarige Westduitser uit Weil am Rhein raakte buiten zichzelf van vreugde, maakte een dansje over zijn balkon en stortte van de derde etage dodelijk gewond op straat. In Höhenrain in Oberbayern stikte een kind van negen maanden tussen de spijlen van de box terwijl de ouders in de ban van de tv-uitzen- ding waren. Een helikopter van het Rode Kruis kwam te laat. Foco's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 Dij 18 in zwart wit) op te sturen naar het Leidsch Dagblad, t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54,2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie van het Leidsch ie weken. Dagblad aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie m

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15