i SLEUTE P Kort geding ondernemers Lage Zijde gaat niet door Lanterfanten rond de baan bij Warmondse Harddraverij Regio TEL. 071-5143 545 FAX 071-5320833 internetprovider Reageren op een advertentie ondernummer Pedicure? „Tempo" **Erotica,s escortservice** ANDAG 5 JULI 1999 chef erna straatsma. 071 -5356437.plv -chef judy nihof, 071-5356416 ienduizend gulden voor Kosovo |frwoude De actie van Paul van Pelt voor de vluchtelingen fosovo heeft tienduizend gulden opgeleverd. De Leidenaar, ^/locatiehoofd is van Swetterhage (de woon- en leefgemeen- hp voor verstandelijk gehandicapten in Zoeterwoude) riep in mei alle drieduizend medewerkers van de Gemiva-SVG cha ep. waaronder Swetterhage valt, op eenmalig een uur loon 0(K iten inhouden op hun salaris. Het geld is overgemaakt op gi- itai timmer 555 van de Samenwerkende Hulporganisaties. rangeren houden huis in Wassenaar ins ?fnaar Acht jongens in de leeftijd van 15 tot 19 jaar zijn za- ani agnacht opgepakt nadat ze in het centrum van Wassenaar eei ïielingen hadden aangericht. De jongeren gooiden planten- ken omver, vernielden een fiets en gooiden terrasstoelen vo r straat. Na verhoor konden de jongens, die afkomstig zijn i v Rotterdam, Spijkenisse en Schiedam, naar huis. Hun ouders van de vernielingen op de hoogte gebracht. idergrondse containers in Oegstgeest stgeest Oegstgeest legt de komende twee weken onder en' ïdse glas- en papiercontainers aan in zowel de Johannes Ij kerstraat als op het Boerhaaveplein. Op de beide lokaties ,jes ïen twee containers voor glas en een voor papier. Het gaat en een proef die tot het einde van het jaar duurt. Als de proef •p. gt worden in heel Oegstgeest ondergrondse bakken ge- ïtst. In Poelgeest komen bij het Afvalinzamelpunt voorlopig scu bovengrondse containers totdat de bouwbestrating is ver gen door definitieve bestrating. Graffiti op vuurtoren Katwijk [WK* Zes graffitikunstenaars beginnen vandaag met het be rderen van de vuurtoren aan de Katwijkse Boulevard. Vanuit hoogwerker brengt het zestal afbeeldingen van haringen op de in 1605 gebouwde vuurbaak. De kunstenaars zijn ver gelijk de hele week bezig om de voorstellingen op de muur rijgen. Voordat de eerste graffiti op de eeuwenoude toren dt aangebracht, is de toren voorzien van een bescherming- van krimpfolie. Het 'Vuurbaakproject' is een onderdeel van èstiviteiten rond de Dag van de Nederlandse Visserij, die op igustus wordt gehouden. Sbrekers gepakt rij, mond» Drie Polen zijn vrijdagmiddag aangehouden nadat - ;r twee van hen hadden ingebroken in een huis aan de nje Nassaulaan in Warmond. Een getuige had twee vrouwen en witte auto zien wegrijden bij het huis. De politie trof de ruste auto met drie Polen erin aan in Oegstgeest. Het drietal ;k eerder die dag te hebben ingebroken in een huis in Lisser- II ek. De verdachten zijn ingesloten. aan - Een reünie van oude, grijze mannen II «toonstelling ïljompwijkse lardenfeesten warmond maarten dessing Uit de hele regio zijn ze naar de Herenweg in Warmond geko men: oudere mannen die geen paardenkoers overslaan, dus ook de lilde Warmondse Harddraverij niet. Ze hangen de hele zaterdagmiddag tegen de dranghekken rond het par cours. Een sigaar of shaggie bungelt bij velen losjes tussen de lippen. Mopperend als het paard verliest waarop ze had den ingezet, noteren ze de uit slagen van de races. „Aan die pikeur heb je ook niks. Die kan de teugels niet eens vasthou den." De grijze mannen vormen het grootste en fanatiekste deel van het publiek bij het evene ment dat sinds 1989 elk jaar door de Stichting Harddraverij Warmond wordt georganiseerd. In tegenstelling tot de lokale bevolking kennen de liefheb bers de regels van de korte- baandraverij. Als halverwege de sprint van 275 meter Savason, bereden door Ruud Pools, zijn eerste rit al meteen verloren heeft, weten zij waarom. Omdat het paard in galop ging. In jar gon: omdat hij sprong.,,Je werkt met levend materiaal", zegt Piet van der Zwet. „Daarom is het een prachtige sport." Toen hij vlak na de oorlog als hoefsmid begon, raakte hij helemaal ver slingerd aan de draverijen. Sindsdien gaat hij elke week naar de baan in Duindigt of Nootdorp of naar een losse wedstrijd, zoals dit weekeinde in Warmond. „Ik ga altijd met Kees", wijst hij naar de man naast hem. „Dan spelen we al lebei vijf gulden 'winnend' en De harddraverij is voor niet-ingewijden net zo'n evenement als een braderie. vijf gulden 'plaats'. Als we wat winnen, delen we dat." De meeste toeschouwers zijn Warmonders die deze middag gemoedelijk lanterfanten rond de baan. De harddraverij is voor velen een evenement zoals een braderie. Het is een goede gelegenheid om even de deur uit te gaan, een paar races te volgen en daarna gezellig een biertje te drinken in de tent bij het ooievaarsnest tegenover het gemeentehuis. Slechts een en keling van hen waagt een gokje bij de Totalisator. Een groepje jongeren moedigt de paarden bij de tweede omloop flink aan. Ted van Dijk past precies in dit profiel. „Ik kom alleen even kijken voor de leukigheid. Het is FOTO TACO VAN DER EB toch in het dorp en ik ben met mijn opa", zegt de zestienjarige scholier laconiek. „Maar ik vind het wel een mooie sport. Het is snel en spannend. Of ik ook gok? Nee, daar heb ik geen zin in. Er is toch weinig kans dat je wat wint." Zijn opa voegt daar mompelend aan toe: „Hij heeft ook geen geld." Jan van Dooyeweerd jr.. pi keur van Jossie Speed en Mr. Poolposition, betreurt de gesta ge vergrijzing van het vaste pu bliek. „We zien te weinig nieu we gezichten langs de baan. Het zijn toch de oude paarden liefhebbers die steeds komen. Daarom moeten we op wed strijden als vandaag p.r. voor onze sport maken. Dat moeten we ook wel zelf doen, want op Studio Sport komen we niet." Hij denkt dat het in Warmond wel lukt om belangstelling te wekken. „Het is een klein, maar open en gezellig parcours." Al gauw lijkt de p.r. van de pi keurs vruchten af te werpen. Na afloop van de tweede omloop, waagt Ted van Dijk toch een gokje. Hij zet vijf gulden 'win nend' op Jossie Speed. Dat be tekent dat Van Dijk vermoedt dat het paard van Stal Lisse met de eerste prijs van vierduizend gulden naar huis gaat. Helaas voor hem wordt zijn vermoe den niet bewaarheid. In de der de omloop verliest Jossie Speed knullig van Savason. Van Dooy eweerd jr. maakt twee valse starts. Ook Van der Zwet heeft van daag geen geluk. Zijn paard, Ideal Kievitshof, verliest in de tweede omloop van Kerry Gold. „Het blijft na veertig jaar een gok. Je weet het nooit", zegt hij. Zeker als je geen tip krijgt. Tot vijf jaar geleden was zijn schoonzoon nog jockey en kwam hij regelmatig in de stal len. Maar na een ongeluk stop te zijn schoonzoon en is die tijd voorbij. Inventarisatie schade in volle gang DUIVENBERICHTEN Het kort geding dat onder nemersvereniging Lage Zijde vorige week aankon digde om de verkeerschaos in Leiderdorp te stoppen is voorlopig van de baan. De Lage Zijde is vanaf de Kou- dekerkse kant weer bereik baar, zodat de grootste problemen voor de bedrij ven over zijn. leiderdorp afke van der toolen „Mochten de wegwerkzaamhe den de komende tijd weer zo'n chaos veroorzaken, dan zit ik de volgende dag bij de rechter. Dan kijk ik het niet twee dagen aan, zoals vorige week", zegt advocaat A. van der Maas van de ondernemersvereniging. Van der Maas ziet kansen om de schade als gevolg van de ver keerschaos in Leiderdorp op de gemeente te verhalen". „We kunnen constateren dat het be- geschiedenis herleeft in tentoonstelling over de ,rje npwijkse harddraverij ^;ir Dit Gedacht', die zondag ïli door burgemeester W. ,0mendaal wordt ge- nd. In het dorpshuis aan Dr. van Noortstraat rcje die dag onder meer ou- films, foto's en kranten- )sels te zien over Nooit acht, dat dit jaar zijn ne- [ajL tigjarig bestaan viert. De oonstelling duurt maar di e expositie gaat vooraf de paardensportfeesten vrijdag 16 juli beginnen uvv duren tot en met maan- lta( 19 juli. Speciaal voor de n oonstelling heeft ama-' ec -cineast Hans Dissel- ,rQ| p oud filmmateriaal op ^o-band gezet. Deze beel- worden continu afge- :ld, in een speciale hoek de zaal. De tentoonstel- is gratis toegankelijk van 0 tot 17.00 uur. ïisl n? Toegegeven: het is wel heel erg flauw om poep- en piesgrappen te maken over raadsleden. En het is misschien nog wel flauwer om lollig te doen over een wethouder die met stopwoordjes smijt. Toch kunnen we het niet laten. Het spelletje stopwoordjes tellen is een aardige bezigheid tijdens raadsvergaderingen waaraan geen eind lijkt te komen. Je hebt nu een maal raadsleden die werkelijk elke zin doorspekken met 'dus', 'best wel', 'of zo', 'eigenlijk' of 'absoluut'. Het wordt erger naarmate zo'n raadslid verder in het nauw komt te zitten. Dat was maandagavond te merken aan de Lei- derdorpse wethouder A. Roest. Zijn vaste stopwoordjes 'zeg maar' vlogen de andere raadsleden om de oren. „Er zijn drie argumenten, zeg maar, waar om ik uw verzoek, zeg maar afwijs." Bijna de hele gemeenteraad viel over Roest heen, omdat de wethouder overduidelijk geen trek bleek te heb ben in een onderzoek naar de perso neelsbehoefte van de gemeente Lei derdorp. De meerderheid wilde zo'n onderzoek wel. „Een onderzoek brengt, zeg maar, kosten en tijd met zich mee. We moeten, zeg maar, af van die onderzoekscultuur." Aldus Roest. De wethouder kreeg het vervol gens flink voor zijn kiezen, toen bleek dat hij zich niets meer wist te herinne ren van twee raadsbreed gesteunde moties die D66 vorig jaar had inge diend. Toen was ook voor collegepartij WD de maat vol. „Dit is te gek voor woorden", vond een woedend WD- raadslid P. Kanters. En inderdaad, Roest kon even geen woord meer uit brengen. Zelfs geen stopwoord. Wij van Randverschijnselen hebben natuurlijk heel makkelijk praten. Zelf gebruiken we dus absoluut geen stop woordjes of zo. Eigenlijk is het dus best wel flauw van ons. Om dus grap jes te maken over het taalgebruik van anderen. Doen we dus niet meer. Nooit meer. Dus. sluit van Leiderdorp ondeugde lijk was. Ambulances konden het Rijnland Ziekenhuis niet bereiken en busmaatschappij e- nen hebben diensten moeten laten vervallen. Dan staat de onzorgvuldigheid, en dus in ju ridische zin de onrechtmatig heid, van het Leiderdorpse be sluit de wegwerkzaamheden te gelijkertijd uit te voeren vast." Een voorlopige inventarisatie van de schade voor acht van de 26 bedrijven van de Lage Zijde beloopt 'met de natte vinger' tienduizenden guldens per dag. Precieze cijfers kan Van der Maas nog niet noemen: die zijn grotendeels pas achteraf vast te stellen. „Maar* denk maar eens aan verhuisbedrijf Bas Verk- roost, waar elke chauffeur an derhalf uur heen nodig heeft en anderhalf uur terug. Dat loopt op." Drie van de belangrijkste toe gangswegen in Leiderdorp wa ren vorige week geheel of be perkt toegankelijk. De provinci ale weg N445 en de Persant Snoepweg vanwege de aanleg van een rotonde, terwijl de Koudekerksebrug onbereikbaar was omdat de weg werd geas falteerd. De gelijktijdige afslui tingen mondden begin vorige week uit in een ongekende ver- keerscaos, waarin forensen urenlang vastzaten en bedrijven nagenoeg onbereikbaar waren. Het was bewust beleid van ver keerswethouder V. Molkenboer om de werkzaamheden in één keer af te werken. Van der Maas is teleurgesteld over de houding van de Leider- dorpse gemeentebestuurders tijdens het spoedberaad met de ondernemers, vorige week don derdag. Daarbij waren van Lei derdorpse zijde burgemeester M. Zonnevylle en de wethou ders Molkenboer en A. Roest aanwezig. „Zij zeiden alleen: we moeten vooruit kijken. Maar dat is te kort door de bocht. Als er een dusdanige wanhorde is veroorzaakt dan moet je ook de durf hebben om de verant woordelijkheid te nemen en sorry te zeggen." Vanuit Strombeek: P.V. Leiderdorp W. de Roode 1, 5, 6, 7, 8, 9; B. van Mil 2; Comb. Hartevelt 3; W. Tolboom 4; D, van Seggelen 10. P.V. Het Oosten W. Kop 1, 2, 3, 4, 7: P. Mooten 5; S. van Iterson 6; B. van Put ten 8, 9; P. Kop 10. P.V. De Rijnklievers M. Hogenboom 1; T.H. Kraan 2, 6, 9, 10; G.H. van der Poel 3, 4, 8; C.H. Kop 5; K. van Leyden 7. P.V. De Vriendenclub F. v/d Nieuwendijk en Zn. 1, 2, 3, 5, 6; Comb. Diersman/Kramer 4; H. Bodijn 7, 9, 10; I.J.Vin- kestijn 8. Vanuit Chateauroux: P.V. Leiderdorp W. van Oosten 1, 2, 6, 8; T. Schoenmaker 3; M. Reijerse4; D. van Seggelen 5, 7, 10; J.J. Koolmoes 9. P.V. Het Oosten B. van Putten 1, 8, 9; N. de Groot Zn. 2, 3; L. Degen 4, 5; K. v/d Berg 6, 7, 10. P.V. De Rijnklievers F. Ladan 1, 2, 7, 8; G.H. van der Poel 3, 6; G.H.M. van Goozen 4, 5, 9; P.H.J. Bink 10. P.V. De Vriendenclub Th. Habraken 1, 2; F. v/d Nieu wendijk en Zn. 3, 4, 5, 6, 9; E.M.N. v/d Voorn 7; Rozier/De Schrijver 8; R. v/d Nieuwendijk 10. Verloren, vermist en gevonden Verloren, beloning bij terugbezorging broche rood/bruin steen met arabische tekst met gouden omhulsel speld. Omg. Lytweg/plein of Rapenburg hk Academiegebouw. Tel.: 071-5174484. ie*2 eleii -p- mijl O vel co QC Q :e -=3- Spoelknop Dat Voorschoten milieubewust is, merkt iedere bezoeker van het ge meentehuis die naar de wc gaat. De toiletten zijn voorzien van waterbe sparende stortbakken en de daarbij horende tip. Wie een kleine bood schap doet, heeft maar weinig water nodig om de plas te laten verdwijnen. Daarom wordt er nadrukkelijk op ge wezen de spoelknop kort na elkaar twee keer in te drukken. Daardoor wordt de watervoorziening weer snel onderbroken. Met cijfers (1 en 2) wor den nieuwe toiletgangers wegwijs ge maakt. Bij grote boodschappen is meer water nodig en hoeft de knop slechts één keer te worden gebruikt. Tijdens de raadsvergadering donder dagavond deden de plaatselijke politi ci heel wat boodschappen. In de raadszaal. En bepaald niet kort en krachtig. Er werd zeer uitgebreid ge reageerd op collegevoorstellen die eerder in de commissies al waren be sproken. Grote boodschappen dus. De spoelknop werd daardoor maar één keer gebruikt. Wie achteraf naging wat er nou eigenlijk was gezegd, kwam tot de conclusie dat maar heel weinig was meegedeeld en dat sprake was van minuscuul kleine boodschappen. Een ongelooflijke energieverspilling derhalve. Burgemeester Peter Canne- gieter raakte af en toe 'per ongeluk' de knop van zijn microfoon aan, als wilde hij de sprekers op subtiele wijze dui delijk maken dat zij een einde moes ten maken aan hun woordendiarree. Er klonk daardoor een onheilspellend geluid, maar ook dat hielp niet. Daar voor zijn kennelijk duidelijker signalen nodig. Het verdient dan ook aanbeve ling om niet alleen de toiletten te voorzien van milieutips, maar ook de raadszaal. JUDY NIHOF JAN PREENEN Technisch personeel gevraagd tekenwerk Divers personeel gevraagd Chauffeur in bezit van rijbewijs B voor het bezorgen van PAKKETZENDINGEN. Leeftijd tot 23 jaar. Hogenes Transport 071-581 10 81 Magazijnmedewerkers m/v voor LICHTE WERKZAAMHEDEN op werkdagen. Flexibele werktijden tussen 08.00 en 22.00 uur. Hogenes Warehousing 071-5811081 i. snelle groei zoekt versterking voor commercie, marketing, reclame, PR e klantenservice. Ervaring niet vereist, hersens wel! Ook parttime en vakantiewerk. Bel snel 06 - 55 39 11 5 THUISWERKERS Gevraagd m/v voor div werkzaamheden. 0492- 599691 /699682/599681 Onroerend goed gevraagd Huishoudelijk personeel vraag en aanbod TE KOOP GEVRAAGD: verhuurde appartementen, flats, (eengezins-)wonin- gen, winkels en bedrijfs ruimten. Eventuele afwik keling binnen 24 uur. Aanbiedingen aan: Metterwoon Vastgoed B V Tel: 070-3544300, fax: 070-3525124. Oudere alleenstaande da me zoekt met spoed huis houdelijke hulp. Tel.: 071- 5221663 tussen 18-20 u. Diversen Zend uw brief aan: Dagbladuitgeverij Damiate b.v., t.a.v. afd. Sleutels, Postbus 507, 2003 PA Haarlem. Vergeet vooral niet in de linkerbovenhoek van de envelop HET NUMMER UIT DE ADVERTENTIE te vermelden. Woonruimte gevraagd Verhuizingen en inboedels Studente uit Arnhem zoekt kamer in Leiden of omg. Tel.: 06-51933092. In binnen- en buitenland ERKEND Verhuisbedrijf Jan van Duuren B.V. Ook voor uw pianotransporten 071 - 5225999. Lichaams verzorging VERHUIZEN binnenkort9 Vraag vrijblijvend advies aan de "Erkende Verhui zer" Verhuizingen/Brandt/ Leiden. Tel.071-5120389. Wie wil mij wegens ziekte vervangen in salon in Lei den Zuid-West. Telef. re acties: 071-5767405. Rijscholen Verkeersschool 50,00 per les, div.auto's, tel. 071-5122046. 1e les 4,95 Motorrijlessen 52,50 Ook vrachtw. en autobus. Nu ook in Alphen e.o. Onderhoud en reparaties Voor al uw METSEL WERK, herbestrating, oprit of tuin. Bel 06-24225905. Dieren/- benodigdheden Zoekt u iets, adverteer! Telefoon: 071-5143545 071-5323508 T.h. PAARDENBOXEN dichtbij strand m. weidegang, rijbak, waspits etc. Tev. vakantiestalling. Voor informatie Horsecare Callantsoog. Tel. 0224-582 861 Auto's Autosloperij de Graaf B.V. In- en verkooD van alle merken (loop en sloop) personen en bestel wagens, weghalen van autowrakken. Grote voorraad nieuwe en gebruikte onderdelen. Tel. 071-5314141 Ommedijkseweg 24. Leiden Audio, tv en video Videotheek Video World Maresingel gaat verhuizen! dus huur nu 10 weekfilms voor slechts 5,- Maresingel 64, Leiden Contactclubs Club Topcat Escort-service Ons adres Hooigracht 2 Leiden. Tel. 071-5140350. Kom eens gezellig een kijkje nemen bij ons. gratis entree. Al onze klasse dames zijn Nederlands sprekend, ook de donkere dames. De dames. Brenda - Ingrid - Corine - Sofia - Wendy - Linda - Michelle - Angela - Alexandra - Lilly. Kijk ook eens op internet www.topcat.nl Ruime keuze in klasse dames, geen chauffeur aan huis. Dag- en nacht 071-4022919 RIJNDIJK 59, Hazerswou- de Ruime keuze, betaal baar, vrij entree, ma.-vrij. 11-24 uur, 071-3412579 Tevens escort service Erotieklijnen Hete huisvrouwtjes, hun man is niet thuis maar zij willen sex 0906-9689 1gm 40 cpm! Mannen ge vraagd! Vrouwen wachten op jouw telefoontje' Bel 0906 - 17.14 De Gay-Courrousel Hier hoor je mannen die direct bereikbaar zijn. 0906-97.87 (60cpm). Bloedhete meiden willen vanavond nog VREEMD gaan met joul 0906-60.60.607 1gpm Bel me thuis 0906-96.88 Ik wacht op je. 105 cpm Robby gaat bij de zuster van zijn vriend naakt in bed liggen, wat voelt ze 0906-2034033 1gpm. Lesbische hoogtepunten, doe je lekker mee' 0906-60 60.200 1gm Bezoek nu www.hotelerotica.nl Voer het slapen gaan. komt Nikki nog éven langs 0906-40.40.100 1gm. Mei den bellen nu 010- 88.55.555 Jack betrapt nichtje 18j naakt bij z'n beste vriend op schoot trio 0906- 2034015 1g. 'Heb je ook zo'n ZIN?" Wij well! Live One 2 One/ Dating/Thuisbel 0906-1910 99 cpm. Voor 99 cpm. Super Snel Heet sexkontakt! Binnen 5 min. vervult ze al jou wensen!!! 0906-1820. 35 cent" echt live de leukste meiden/sex one 2 one/ dates 0906-1970/35cpm Haar jurkje valt. ik wil doktertje spelen! Esther en d'r buurjongen 0906-20 340.69 1gpm Binnen 20 sec. de leukste meiden aan de lijn!! Live komen 0906-9514, 99cpm 40 cpm! Binnen 5 secon den vrouwen 30+ direct live aan de lijn! 0906-17.15 Extreem hitsige dames die je met sex betalen na een gezellige lift. 0906-50 10 517 1gpm De staljongens nemen de barones in 't hooi. Oh. Jon gens wat n kanjer! 0906- 2034022 1 g/m Nieuw! De carrousel! Deze vrouwen zijn direkt bereikbaar op de lijn! 0906-9791 (80cpm) Zoekt U iets, adverteer! Tel 071-5143545 Fax 071-5323508

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13