Radio Televisie Tv-publiek bestaat niet meer uit buurvrouwen en schoonmoeders' -IJDAG2 JUL11999 nederland^ nederlandnederland rtl o rtlq) plai29 ge> net 29 w» Ie I NOS-Journaal. i The McGregors. Australische avonturense- rie. I Alles kits. Gevarieerd jeugdmagazi- ne. Police camera action. Serie programma's over verkeersveiligheid waarbij de verborgen camera weg- piraten volgt. DeAso-files. (Evers spreekt in). Terug blik op de leukste filmpjes van de Aso showen... Evers spreekt in. Zonder Ernst. Nederlandse comedyse rie. Get the picture. Kennisquiz. NOS-Journaal. Netwerk. Actualiteitenrubriek. Blik op de weg. Verkeersmagazine. Herh. AVRO Keuzefilm. Met: Kies uw favoriete film. Deze week: 1. Major League. Een danseres trouwt met de eigenaar van een baseballclub. Maar hij overleeft de hu welijksreis niet en zij wordt dus de gelukkige ei genaresse. Ze wil graag een nieuw stadion, maar daar blijkt maar één mo gelijkheid voor te zijn: Slechte prestaties... 2. The night of the twisters. Een boerderij in de Ameri kaanse staat Nebraska wordt bedreigd door een serie tornado's. Als Dan op zijn broertje Ryan past slaat een tornado toe en verwoest het huis. Ze be sluit op zoek te gaan naar de rest van de familie. 3. Theodore Rex. In de bizar re wereld van dinosaurus sen moet een politieagent samenwerken met een Ty rannosaurus Rex om op deze manier de moord op een andere dinosaurus te kunnen oplossen... New York Police. (NYPD Blue). Amerikaan se politieserie. ER (Emergency Room). Amerikaanse ziekenhuis serie. Nacht tv: Netwerk herhalin- 16.00 16.00 16.27 16.32 17.00 17.29 18.00 18.15 18.43 18.51 00.25 07.00 Xieje op 2. Met: Teletubbies. Kinderprogramma. Herh. KabouterPlop. Kinderprogramma. Afl.: De kunstschilder. Samson Gert. Kinderprogramma. Afl.: De parachutisten. Quiz van de 20e eeuw. Dagelijks spelprogramma. Presentatie: Janny Fijn- vandraat. 2 Vandaag. Met: i NOS-Journaal. i Actualiteiten. Presentatie: Joanne Brou wer. NOS-Journaal. Actualiteiten. NOS-Sportjournaal. NOS-Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer. i NOS-Studio sport. Sportprogramma met beelden van het World Port Honkbaltoernooi in Rotterdam. Film op 2: Closer and clo ser. Amerikaanse speelfilm uit 1995 van Fred Gerber. Met: Kim Delaney, Scott Kraft, John J. York e.a. De leukste thuis. Home-videobloopers van over de hele wereld. Pre sentatie: Linda de Mol. Herh. Oh doctor Beeching. Engelse comedyserie. De jaloerse kaartjesknipper Jack raakt volledig in pa niek wanneer zijn vrouw meer dan gemiddelde aandacht krijgt van de nieuwe stationschef. Herh. Nederland in de 20e eeuw. Afl. 3: Economie. NOS-Journaal. Columbus 381Apollo one: From tragedy to triumph. Documentaire. NOS-Journaal en NOS- Sportjournaal. Einde. 18.00 Villa Achterwerk. Kindermagazine met om 18.00 Hey Arnold!; 18.12 Kleine beestjes. 18.15 Sesamstraat. Kleuterprogramma. Afl.: Dromen. 18.30 NOS-Jeugdjournaal. 18.43 Het Klokhuis. Informatief kindermagazi ne. Afl.: Kortschot. 19.00 Lingo. Woordspel. Presentatie: Frangois Boulangé. 19.23 Werken in een wildpark. (Gamepark). 3-delige Zuid-Afrikaanse docu mentaireserie over het HluhluWe Umfolozi Park in Zuid-Afrika. Afl. 1. 20.16 Crapston Villas. Engelse hilarische anima tiesoap. 20.28 De ontdekking. Populair-wetenschappe- lijk programma. Afl.: De grens van de weersvoor spelling. Presentatie: Menno Bentveld. 20.56 De wereld van Boudewijn Büch. Serie programma's over de Duitse schrijver, dich ter en wetenschapper Goethe. Afl.: Leuke snuit jes. Presentatie: Boude wijn Büch. 21.24 Vals plat. Documentaireserie over mensen die maar één ding voor ogen staat: De allerbeste worden in hun sport. Afl. 1: Hurricane Yvel. 22.00 NOS-Journaal. 22.17 NOS-Sportjournaal. 22.34 Nova. Actualiteitenprogramma. Presentatie: Kees Drie huis. 23.04 NOS-Gesprek minister-pre sident. 23.17 Cinema 3: Sonatine. Japanse speelfilm uit 1993 van Takeshi Kitano. Met: Takeshi Kitano, Aya Kokumai, Tetsu Watana- be e.a. 00.51 Weerzien op 3: Terug in de straat. 6-delige documentairese rie over de Amsterdamse Pieter Vlamingstraat. Afl. 2. Herh. 01.41 Einde. 17.00 17.10 18.00 20.30 21.25 22.00 23.00 23.15 24.00 RTL Nieuws. The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. RTL Nieuws. Catherine. RTL Nieuws. Nieuws en binnenlands nieuws. Postcode loterij zomerkam- pioen. Woordquiz. RTL Nieuws weer. The bold the beautiful. Amerikaanse soapserie. Max Wolkenstein. Duitse serie. Zoo keepers. Engelse docusoap. Lenferink! Spraakmakende talk show. RTL Nieuws, North South III. Dance with a stranger. Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Mike Newell. Met: Miranda Richardson, Rupert Everett, Ian Holm, Matthew Carroll, Tom Chadbon e.a. Einde. 22.20 22.55 23.15 00.15 00.40 01.30 net0 FOX© 18.00 Wimbledon. Vervolg. 20.00 Over the top. Amerikaanse comedyse rie. 20.30 Tot de dood ons scheidt. (Fesseln). Duitse thriller uit 1995 van Xander Schwarzenberger. Met: Jürgen Prochnow, Katha- rina Böhm e.a. 22.15 Wimbledon journaal. Samenvatting van de Open Engelse tenniskam pioenschappen. 22.50 Linda. Amerikaanse dramafilm uit 1993 van Nathaniel Gutman. Met: Virginia Madsen, Ted McGinley, Laura Harrington, Richard Thomas e.a. 00.25 Game, set match. 00.50 Nachtprogrammering: Wimbledon journaal. 18.00 18.55 19.20 19.45 20.35 21.25 22.20 22.45 23.35 24.00 00.45 Kippenvel. Breaker high. Amerikaanse jeugdserie. Fame. Amerikaanse serie. Living in captivity. Amerikaanse comedyse rie. Politie! Amerikaanse realityserie. David Letterman. Amerikaanse talkshow. Buddy Faro. Amerikaanse actieserie. NYPD blue. Amerikaanse politieserie. M.A.S.H. Amerikaanse comedyse rie. David Letterman. Amerikaanse talkshow. Studs. Amerikaanse datingshow. Sunset Beach. Amerikaanse soapserie. Gaan we links of gaan we rechts? Vandaag op de Neder landse Antillen. De grappigste stad van Ne derland. Magazine. Homeshopping. Gaan we links of gaan we rechts? Einde. De arrogantie van de Hilversumse programmamakers DNIQUE BRANDT 'elk beeld geeft de televisie van ize multiculturele samenle- ng? Wordt er eenzijdig be- :ht, of komen de verschillende ïvolkingsgroepen juist wel uit- ïbreid aan bod? En welke laatstaven hanteren program- lamakers bij hun berichten /er onze veelkleurige maat- jhappij? Deze vragen vormen ït uitgangspunt van 'Televisie- urnalistiek over de multicultu- Je samenleving' van Andra ïurdijk. Vorige week promo- lerde Leurdijk op deze studie iar met name programma's indom het nieuws als docu- lentaires, talkshows en actuali- itenrubrieken. Bijna zes jaar ng duurde het onderzoek van ïurdijk - tegenwoordig be-- idsadviseur 'nieuwe media' bij ït ministerie van OCW, maar ïstijds verbonden aan de vak- 'oep Communicatieweten- !hap van de Universiteit van msterdam. Ze praatte met adioq .04 Cultuur met o.a. Makkelijk pra- 1.17.07 NOS-Radio 1-Avondjour- al. 19.04 Het geding. 20.04 De re- nsenten. 21.04 Uit het nieuws. .04 De avondetappe. 23.07 NOS- e:t het oog op morgen. 00.04 tot 1 i'.OO VPRO's Nachtleven, met om Nachtzusters; 01.02 Borét, een btpgramma gespeld B.O.R.A. accent aju T; 02.02 Muziek terwijl u slaapt; tot 07.00 De gezamenlijke zen- Peazens Moddergat. tientallen programmamakers; analyseerde 77 tv-programma's, en onderzocht de onderwerpen van nog eens 550 programma's. Het idee voor het onderzoek kreeg ze nadat ze voor een af studeerscriptie van haar studie politicologie een aantal films over racisme analyseerde. „Ik wilde me graag met televisie be zighouden. Het is het medium van deze tijd, maar in media- onderzoeken tegelijkertijd wat onderbelicht. Veel onderzoek spitst zich toe op kranten. Het leek me juist interessant om te zien hoe de televisie omgaat met het multicultureler worden van Nederland." Uit Europese en Amerikaanse onderzoeken blijkt dat vooral in negatieve zin over etnische minderheden wordt bericht: al lochtonen figureren vooral in het nieuws als het gaat om on derwerpen als criminaliteit, drugs, geweld en werkloosheid. In Nederland is het beeld veel genuanceerder, constateert Leurdijk. Zo werd gemiddeld tien keer per week aandacht be steed aan allochtonen in de door haar onderzochte genres. „Het beeld is bovendien veel meer divers dan blijkt uit die in ternationale onderzoeken. Met name in talkshows komen al lochtonen ook zelf over allerlei onderwerpen aan bod en wordt niet alleen over ze gesproken door deskundigen en politici." Stoeptegel Over het algemeen hebben ook de Hilversumse programmama kers echter nog heel wat te leren wat betreft een objectieve en veelzijdige berichtgeving over de multicultureel Nederland, zo blijkt uit haar boek. Zo pro grammeert 'Hilversum' nog steeds voor een voornamelijk wit tv-publiek. „Een eindredac teur vertelde me dat hij in ge dachten werkt voor de buur vrouw of zijn schoonmoeder. Maar het tv-publiek bestaat lang niet meer alleen uit schoonmoeders en buurvrou wen. Er is geen sprake van een geïntegreerde berichtgeving waarbij het vanzelfsprekend is dat ook allochtonen over allerlei onderwerpen aan het woord worden gelaten. Ook als er des kundigen worden gezocht voor praatprogramma's, zijn dat vrij wel altijd witte Nederlanders." Volgens Leurdijk draaien veel programmamakers hun items over allochtonen met vooropge zette ideeën. „Van te voren we ten ze al wat ze zullen laten zien en alleen wat in dat beeld past wordt gefilmd. Ik onderzocht programma's over oude wijken waar veel immigranten wonen. Zo reed er een verslaggever met de auto zo'n wijk. in. Hij ver klaarde dat hij wilde weten hoe de buurtbewoners hadden gere ageerd op de komst van immi granten. Daarmee zei hij dat hij Turken en Marokkanen niet tot buurtbewoners rekent." Volgens Leurdijk benadrukten alle programma's waarin ver slaggevers, soms voor langere tijd, in een oude wijk verbleven, de conflicten tussen autochto nen en allochtonen. Dit met het idee dat het geldend taboe op het spreken over problemen met allochtonen doorbroken zou moeten worden. Daarbij werden vooral de van oor sprong Nederlandse bewoners aan het woord gelaten om te praten over de 'overlast'. „Alsof een Marokkaanse huismoeder geen last heeft van die openge scheurde vuilniszak. Een ruzie tussen twee Marokkaanse groentemannen over de prijs van de sla is niet interessant, een ruzie om een stoeptegel tussen een Nederlander en zijn adioq iilj.04Thuis op twee. 19.04 Degou- greep. 20.04 2 voor het weekend. .04 tot 24.00 Coulissen. jadioq '.04TROS Somertijd. 18.04 Kort en jjn. 20.04 Isabelle. 22.04 Het Lek. .04 Freakolympics. 03.04 tot 06.00 él Beelen. adto o i.OONPS Thema. 16.34 A4. 18.30 idio passaat. Joodse musici in Ara- sche landen. 19.30 Het orgel. 20.02 'ondconcert. Budapest String En- mble. 22.30 Jazz op 4. 00.02 Vin- .nt na middernacht. 01.02 Program- a-overzicht Euroclassic notturno. —05 tot 07.00 Euroclassic notturno. -•adioQ LL02 Spiegels. 17.05 Radio UIT. 4.02 NMO-Arabisch. 18.45 NMO- 19.00 Nieuws en actualiteiten Thet Turks. 19.45 Nieuws en actua- in het Marokkaans en Ber- ,irs. 20.30 Nieuws en actualiteiten het Chinees. 21.02 TROS Perspek- Jf. 22.02 tot 24.00 De avonden. speelfilms op televisie VRIJDAG Closer and Closer (VS-95) Slappe thril ler over een invalide schrijfster die be laagd wordt door een seriemoorde naar, die veel lijkt op een karakter van een van haar boeken. Regie: Fred Ger ber. Met Kim Delaney e.a. Nederland 2 19.58 Enid is Sleeping (VS:89) Elizabeth Perkins heeft een verhouding met de man van haar zus. Die betrapt ze op heterdaad, waarna Perkins haar zus per ongeluk doodt. Onderhoudende comedy van Maurice Philips. RTL 5 20.30 Cold Steel (VS'87) Matige actiefilm van Dorothy Ann Puzo waarin politie agent Brad Davis op zoek gaat naar de psychopatische moordenaar van zijn vader. Sharon Stone hupst ook nog voorbij. Veronica 21.20 Glory (VS-89) Uitstekend drama over het 54th Massachusetts-regiment. Een legeronderdeel van zwarte vrijwil ligers. dat meevocht aan de zijde van de Yankees. Regie: Edward Zwick. Met Matthew Broderick e.a. VRT 1 21.55 RTL 4 24.00 Every Home Should Have One (GB-70) Terwijl Judy Cornwall alle seks van de buis wil bannen, stopt echtgenoot Marty Feldman juist zoveel mogelijk seks in zijn reclamespotjes. Aartsflau- we comedy van Jim Clark. BBC 1 00.55 Carnival of Wolves (VS;95) Vier werklo ze mannen denken hun slag hebben te geslagen met de roof op een Chinese casino. Maarsnel zijn ze hun leven niet meer zeker. Actiefilm van Takeshi Watanabe. Met Forrest Montgomery SBS 6 01.15 Ruth (Miranda Richardson) en haar minnaar David (Rupert Everett) in de speelfilm 'Dance with a stranger'. (RTL 4,24.00 uur) foto pr Dance With a Stranger (GB:85) Sterke verfilming van het leven van Ruth El lis. Zij was in 1955 de laatst geëxecu teerde vrouw in Groot-Britannië. Dra ma van Mike Newell. Met Miranda Ri- voeren voordat hij definitief afscheid neemt van zijn carrière. Goede mis daadfilm van Takeshi Kitano, die ook de hoofdrol op zich neemt. Nederland 3 23.17 All Things Fair (S/DK-95) Lerares Mari- ka Lagercrantz zet alles op het spel voor de relatie met de 15-jarige Johan Widerberg. Redelijk drama van BoWi- derberg. BBC 2 01.35 Billy Galvin (VS:86) Onderhoudend drama over een vader die zijn oon lie ver naar de universiteit ziet gaan dan net als hem bouwvakker worden. Re gie: John Gray. Met Karl Malden e.a. Duitsland 2 02.15 The Dukes of Hazzard. Amerikaanse actieserie. Golden girls. Real stories of the Highway Patrol. Amerikaanse documentai reserie. 5 in het land. Nieuws en informatie uit de Nederlandse regio's. Weer verkeer. Kinderziekenhuis. Engelse realityserie. Caroline in the city. Amerikaanse serie. Weer en verkeer. Over her dead body. Amerikaanse filmkomedie uit 1989 van Maurice Philips. Met: Elizabeth Perkins, Maureen Muel ler, Judge Reinhold e.a. Country house. Engelse realitysoap. RTL Tournieuws. From the earth to the moon. 5 in het land. The Oprah Winfrey show. Nachtprogramma. 17.35 18.25 18.55 19.30 23.30 00.05 00.55 16.05 16.55 18.00 18.10 19.00 19.30 19.55 22.10 22.30 23.00 veronica Magnum P.I. BankGiroloterij Mega Top 100. Baywatch. Amerikaanse serie. Boy meets world. Amerikaanse comedyse rie. Benny Hill. Comedyserie. Martin. Amerikaanse comedyse rie. Denktank. Beachvoetvolley. Beachvoetvolleycompeti- tie in Chicana de la Fron- tera bij Cédiz. Cold steel. Amerikaanse thriller uit 1967 van Dorothy Ann Puzo. Met: Brad Davis, Sharon Stone, Jonathan Banks e.a. Buch in de branding. Serie over Hollandse va kantiegangers. Van lichte zeden. Vanishing son. Nachtsuite. Live talkshow. Einde. sss© Silk stalkings. Rabo Top 40. SBS 6 Nieuws. Jerry Springer. Goedenavond Nederland. SBS 6 Nieuws. Explosief. Serie. Aansl.: Trekking Lucky 10. Gridlock. Canadees-Amerikaans- Duitse actiefilm uit 1996 van Sandor Stern. Met: David Hasselhoff, Miguel Fernandes, Kathy Ireland e.a. Politie in het heetst van de strijd. Realityprogramma. Hart van Nederland. Aansl.: Trekking Lucky 10. The sex files: Mr. X. Amerikaanse erotische film van Alan Siritzky. Jerry Springer. Carnival of wolves. Amerikaanse actiefilm uit 1995 van Takeshi Wa tanabe. Met: Mike Norris, Forrest Montgomery, Sto- ney Jackson e.a. Nachtprogrammering. selectie In hoeverre is wild nog wild in het Hluhluwe Umfolozi Park in Zuid- Afrika? (Nederland 3,19.23 uur) foto pr Werk in een wildpark Een Zuidafri- kaanse documentaire-serie over het Hluhluwe Umfolozi Park in Zuid-Afri ka, één van de oudste wildparken van Afrika. Een jaar lang zijn de mensen die leven en werken in het park ge volgd tijdens hun dagelijkse werk zaamheden. In deze eerste aflevering wordt Dave Cooper, dierenarts in het wildpark, gevolgd tijdens zijn werk. Nederland 3 19.23 Netwerk Netwerk blikt, een half jaar la ter, terug op de serie 'Kinderen staan op'. Portretten van kinderen dieoj>- groeien met oorlog, armoede en ziek te, maar toch zin weten te geven aan hun leven. De elfjarige Flavia uit Uganda zorgt in haar eentje voor haar jongere broertjes. Juan uit het door drugsoorlog geteisterde Colombia zet te een handtekeningenactie voor vrede op touw. Julius, veertien jaar, uit de sloppen van Kenia's hoofdstad Nairobi maakt foto's van zijn miserabele omg- ving. Wakki uit Roemenië leefde zes jaar in de riolen van hoofdstad Buka- rest. Nu zet hij zich In om lotgenoten over te halen hun zwervend bestaan op te geven en onderdak te zoeken in een Nederland 1 20.29 De ontdekking: De grens van de weers voorspellingweersvoorspelling en de chaostheorie. Ook al kloppen voorspel lingen lang niet altijd, de wetenschap is al zeer ver gevorderd om greep te krijgen op het complexe weersysteem. Nederland 3 20.28 De wereld van Boudewijn Büch Goethes tijdgenoot Lavater stond bekend om zijn Leer van het gezicht. Boudewijn tracht dan ook met behulp van Lava- ters boekje het karakter van de came raman vast te stellen. Nederland 3 20.56 Vals plat: Hurricane Yvel Serie over sportmensen die er alles voor over hebben de beste te worden. Gilbert Yvel is een vechter. Hij is Europees kampioen 'full' contact karate en er is niemand die er aan twijfelt dat deze 22-jarige 'Hurricane' Yvel zijn tegen stander tijdens het grote Rings-Fight Gala in de Amsterdamse sporthallen knock out zal slaan. Nederland 3 21.24 Lenferink Jan Lenferink ontvangt men- sen die hun lichaam bedekt hebben met piercings of tatoeages. Hun fami lie en vrienden hebben hier vaak kri tiek op. Zo heeft Davy zes piercings, terwijl zijn vriendin Ilse dit niet kan waarderen Toch laat hij er ter plekke nog vier bijzetten. De moeder van Alex heeft geen moeite met haar zoons ver sieringen, hoewel hij maar liefst 147 piercings in zijn lichaam heeft. RTL 4 22.00 Nederland in de 20ste eeuw Pas in de jaren twintig kwam er schot in de ont wikkeling van onze industrie en mijn bouw. Een paar ontwikkelingen staan model voor de modernisering: de groei van Philips, de ontwikkeling van de Rotterdamse haven en de bouw van Schiphol. Nederland 2 22.35 Buch in de branding Negen weken lang reist Menno Buch in een grote bus langs de kusten van Zeeland tot aan Noord-Holland op zoek naar Hollandse vakantiegangers, die gedurende de zo mermaanden de vaderlandse stranden bevolken. Spontaniteit en humor zijn de twee sleutelwoorden van deze nieu we editie in de 'Buch'-reeks Veronica 23.00 Columbus: De Apollo 1 Op 27 januari 1967 explodeerde het ruimtevaart^ vliegtuig de Apollo 1 op de Amerikaan se luchtmachtbasis Cape Canaveral. De Apollo 1 explodeerde bij de lance ring en haar eindbestemming de maan werd niet gehaald. De astro nauten Gus Grissom, Ed White en Ri- ger Chaffee kwamen hierbij om het le ven. In de documentaire zien we dat deze ramp de aanleiding vormde voor - een grootschalig onderzoek naar de veiligheid van ruimtevaartvliegtuigen. Nederland 2 23.35 televisie buitenland buitenlandse buurman wel." Leurdijk doet in haar boek aanbevelingen om de situatie te verbeteren: zo moeten journa listen veel meer moeite doen om hun netwerk uit te breiden door contacten te leggen met vertegenwoordigers van al lochtone organisaties. De 'Hil versummers' moeten boven dien eens gaan beseffen dat hun publiek verandert. Volgens Leurdijk is ook het aantrekken van meer allochtone journalis ten een belangrijk punt. „Al los je daarmee niet alle problemen op. Zij hebben natuurlijk geen zin om zich uitsluitend met 'al lochtone onderwerpen' bezig te houden." Leurdijk hoopt dat haar boek bijdraagt aan de dis cussie over de journalistieke aanpak van de berichtgeving over multicultureel Nederland. „Ik bespeur een zekere arrogan tie bij de Hilversumse program mamakers. Het is te veel een naar binnen gekeerd wereldje. Zij weten precies wat er in de wereld speelt en zij weten wat het publiek wil zien. Maar dat is nu net de vraag." Televisiejoumalistiek over de multi culturele samenleving, Uitgeverij Het Spinhuis, Amsterdam, f 45,00. ISBN 905589-151-7 VRT 1 17.35 Neighbours. 18.00 Journaal. 18.10 Days of our Iives. 19.00 Journaal 19.40 The bold and the beautiful. 20.05 Weerbericht. 20.10 Blokken. 20.35 Groeten uit Leut! 20.55 De notenclub. 21.55 Glory, oorlogsfilm. 23.54 Keno- uitslagen. 23.55 Weerbericht. 24.00 Journaal. 00.20 Silk stalkings. 01.05 Doorlopende herhaling van journaal en weerbericht. 08.00 Einde. VRT 2 18.00 Tik Tak. 18.05Samsonclip. 18.10 Cococinel. 18.15 Disney festival. 18.45 Interflix. 19.10 Ultratop. 20.00 Jour naal 20.30 Terzake. 20.55 Absolutely fabulous. 21.30 Full circle with Michael Palin. 22.20 De 7 hoofdzonden. 22.50 Wij Alexander. 23.40 Film kort: Altijd zomer. 00.15 Doorlopende herhaling van DUITSLAND 1 16.00Tagesschau. 16.03 Dingsda. 16.30 Alfredissimo! 17.00Tagesschau umfünf. 17.15 Brisant. 17.43 ARDvor acht. 18.00 ARDvor acht. 19.52 Das Wetter im Ersten. 19.58 Heute abend im Ersten. 20.00Tagesschau 20.15 Die Kmderklinik, miniserie. 21.45ARD-ex- clusiv. 22.15Tagesschau. 22.25 Bericht aus Bonn/Berlin. 22.45 Tatort. 00.15 Nachtmagazin. 00.35 Edge of decep tion, erotische thriller. 02.10 Die Kin- derklinik, miniserie. 03.40 Quer. 04.40 Die schönsten Bahnstrecken Deutsch- lands. 05.00 ARD-exclusiv. DUITSLAND 2 16.00 Heute - in Europa. 16.10 Kein Re- zept für die Liebe. 17.00 Heute. 17.15 Hallo Deutschland. 17.45 Leute heute. 18.00Schlosshotel Orth. 19.00 Heute. 19.20 Weerbericht. 19.25 Tierarzt Dr Engel. 20.15 Der Alte. 21.15 Die ZDF- reportaga. 2T.45 Heute-journal. 22.15 As'pekte. 22.45 Verschollen in Thailand, miniserie. 00.15 Heute nacht. 00.30 Versteckte Kamera - Das Original. 00.55 DasGeheimmsderschwarzen Koffer, thriller 02.15 Billy Galvin - Ein Mann geht seinen Weg. 03.45 Aspekte. 04.15 Heute nacht. 04.30 Strassenfeger, DUITSLAND 3 16.00 Addi's Stunde. 17.00 Lokalzeit NRW. 17.05 Geheimnisvolle Welt. 17.30 Was bin ich? 18.00 Lokalzeit 18.05 Hier und Heute - Streifzüge. 18.20 Ser- viceZeit Essen und Trinken. 18.50 Aktu- elle Stunde. 19.30 Lokalzeit. 20.00 Tagesschau. 20.15 Musikantenstadl. 21.45 NRW am Abend. 22.00 B trifft - Begegnung bei Böttinger. 23.00 Bilder- Reise Deutschland. 23.05 Feuersteins Reisen. 23.50 Dr Terror's house of hor rors, horrorfilm. 01.30 Lokalzeit. BBC 1 17.10 Bananaman 17.15 Fudge 17.35 The Mask. 18.00 Newsround. 18.10 Re cord breakers. 18.35 Neighbours. 19.00 Nieuws. 19.30 Regionaal nieuws en weerbericht. 20.00 Twister week. 20.30 Top of the pops. 21.00 So you think you 're a good driver? 21.30 The world of the secret camera. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Maisie Raine. 23.20 Parkinson. 00.10 Best of British. 00.55 Every home should have one, komedie. 02.25 BBC News 24. BBC 2 18.00 Tennis. 21.30 Gardeners' world. 22.00 Coogan's run. 22.30 Today at Wimbledon. 23.30 Newsnight. 00.15 Picture this. 00.45 Songwriters' circle. 01.35 Lust och fagring stor, drama. 03.45 Einde. 04.00 BBC Learning Zone: GCSE bitesize revision. 06.00 Einde. CNN 16.30 World sport. 17.30 Inside Europe. 18.00 Larry King. 19.45 American edi tion 20.30 World business today. 21.30 Q A. 22.00 World news Europe. 22.30 Insight. 23.00 News update. 23.30 World sport. 24.00 World view. 00.30 Moneyline newshour. 01.30 Asian edi tion. 01.45 Asia business this morning. 02.30 Q A. 03.00 Larry King live. 04.30 Newsroom. 05.15 American edi tion. 05.30 Moneyline. 06.00 Einde. NGC 16.00 Korup: Een Afrikaans regenwoud. 17.00 De laatste tsaar van Rusland 18.00 Wild op vrijdagavond: Zeeschild padproject in de Middellandse zee. 18.30 Wild op vrijdagavondAanstor mende hagedissen19.00 Wild op vrij dagavond: Bedreigde vogels van de Amazone. 20.00 Wild op vrijdagavond: Opkomst van de valk. 20.30 Wild op vrij dagavond: Zilverogen in het paradijs. 21.00 Wild op vrijdagavond: Dierenarts vóórwilde dieren. 22.00 Wild op vrijdag avond: Zebra: Patronen in het gras. 23.00 Wild op vrijdagavond: Het overle ven van de mensapen. 24.00Zeeschild padproject in de Middellandse zee. 00.30 Aanstormende hagedissen. 01.00 Bedreigde vogels van de Amazone. 02.00 Opkomst van de valk. 02.30 Zilve rogen in het paradijs. 03.00 Dierenarts voor wilde dieren 04.00 Wild op vrijdag avond: Zebra: Patronen in het gras. 05.00 Het overleven van de mensapen DISCOVERY 16.20 Rex Hunt's fishing world 17.00 Rex Hunt's fishing adventures. 17.30 Walker's world: Australia. 18.00 Jurassi- ca: Madagascar horned herds. 19.00 Zoo story. 19.30 Eye on the reef. 20.30 Coltrane's planes, trains and automobi les: Supercharger. 21.00 True stories. A matter of national security. 22.00 The wreck of the Stella 23.00 The CIA. America's secret warriors: Brotherhood. 24.00 The CIA, America's secret war riors: Betrayal. 01.00 Inside the glas shouse. 02.00 Coltrane's planes, trains and automobiles: Supercharger. 02.30 Walker's world: Australia. 03.00 Einde MTV 16.00 The lick. 17.00 Select MTV. 18.00 Dance floor chart. 20.00 Megamix. 21.00 Celebrity death match. 21.30 By- tesize. 24.00 Party zone. 02.30 Night vi deos. 06.00 Einde. TV5 16.00 Nieuws. 16.15 TV5 questions. 16.30 Les Beiges du bout du monde. 17.00 TV5 infos. 17.05 Pyramide. 17.30 Questions pour un champion. 18.00 Nieuws 18.15Antome Rives, miniserie. 20.00 Belgisch nieuws 20.30 Frans nieuws 21.00 TV5 infos. 21.05 Les en- fantsd'abord. 22.00 Nieuws 22.15 Questions pour un champion 24.00 Zwitsers nieuws. 00.30 Frans nieuws. 01.00 Nieuws. 01.05 Gémes en herbe. 03.00 Frans nieuws. 03.05 Savoir plus. 04.00 Canadees nieuws. EUROSPORT 16.15 Motorsport. 17.30 Paardensport. 18.00 Paardensport. 18.30 Voetbal 20.00 Atletiek. 22.30 Atletiek. 23.00 Motorsport. 24.00 Youth only zone. 01.00 Sportklimmen. 01.30 Einde. TV WEST 18.00 NOS Journaal 18.20 TV West Nieuws. 19.35 Weekoverzicht. 18.47 Weer. 18.51 Westpop-chp. 18.53 Club agenda. 19.00 TV West Nieuws. 19.15 Weekoverzicht. 19.27 Weer 19.30 TV West Nieuws. 19.45 Werken aan de weg. 19.58 Weer. 20.00 Herh. Nieuws, Week overzicht, Werken aan de weg en weer tot zaterdag 18.00 uur. televisie morgen NEDERLAND 1 07.00 Alles kits extra. Met: 07.00 Kissy- fur. 07.23 Robbedoes. 07.47 Dennis en Knarser. 08.09 Ratjetoe. 08.33 Groot licht. 08.58 Het mysterie van de levende dode. 09.28 Get the picture. 09.53 Weg van de snelweg: Ver weg. 10.18 Baithak gana. 10.49 Zonder Ernst. RTL 4 07.00 Cartoon Express. 09.30 Starla and the jewel riders. 09.55 Blmky Bill. 10.25 Quasimodo 10.55Zorro. VERONICA 09.00 Veronica live. Met: Winkel van Sinkel. SBS 6 06.40 SBS 6 Kids club. 07.40 Little Lord Fauntleroy, jeugdfilm. 09.30 Klus sen tuinieren met kijkers, NET 5 07.00 NieuwsNET 5. Doorlopend pro gramma. 06.30 Tante Soesa Sassefras. 07.25 Wacky wake up 08.25 Fox kids planet. 10.35 Eerie Indiana. KINDERNET 07.00 Clip. 07.05 Chico de clown. 07.10 Babaloos 07.15 Alfred J. Kwak 07.40 Bassie Adriaan 08.05 Urmel. 08.30 Boegie extra. 08.35 Loggerheads. 09.05 Rupert. 09.25 Neverending story. 09.50 Albert. 10.15 Schatei land. 10.40 Dog City. Moeizame weg naar vrede in Noord-Ierland HILVERSUM GPD Oorlogen worden gemakkelijker begonnen dan beëindigd. Pro grammamaker Hank Onrust zegt het haast achteloos aan het begin van de driedelige VPRO- serie Hoe oorlogen eindigen, waarvan zondag 4 juli de eerste aflevering is te zien. Naast het feit dat de geschiedenis deze zin nog steeds bevestigt, bracht hij Onrust ook op het idee voor de boeiende documentaire, die de onderhandelingsprocessen be handelt in drie typen oorlogen: de burger-, de ideologische en de territoriale oorlog. Voor de laatste twee staan respectievelijk Vietnam en de Falklands Eilanden symbool. In de eerste aflevering komt de sle pende burgeroorlog in Noord- Ierland aan bod. Onrust heeft een moedige en geslaagde po ging gedaan het moeizame on derhandelingsproces zo over zichtelijk mogelijk op een rij te zetten. Kort schetst hij het ont staan van de burgeroorlog. VPRO, Moe oorlogen eindigen. Eerste uitzending: zondag 4 juli, nederland 3,21.55 uur

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 11