Toekomst van Leids centrum ligt in verleden Leiderdorpse verkeerschaos Dnbehoorlijk en onrechtmatig Schrijvende Lezers Molkenboer moet d'r uit De negatieve metamorfose >ll< van het Brahmslaan-parkje Verkeerschaos in Leiderdorp: pesten, arrogantie of onkunde? Vlaaien voor geslaagden ONDERDAC 1 JUL11999 et beleid en de plannen ten aanzien tn de Leidse binnenstad verkeren al eel lang in een impasse. Het ont- reekt aan een visie die door de mees partijen kan worden gedeeld en die s een richtsnoer voor handelen kan ienen. Zeker na het overlijden van iormalig wethouder Joop Walen- tmp lijkt alle inspiratie te zijn ver wenen. Er worden hier en daar wel at initiatieven genomen, maar zoals it de discussies rond de Aalmarkt lijkt, weet men niet goed wat, waar in en waartoe men iets doet. De enige uitweg is om na te gaan at er nu essentieel is aan de binnen- ad. Alleen wanneer dit duidelijk voor gen staat, kan verder worden gegaan, e cruciale vraag die gesteld moet orden is: in hoeverre is de binnen- ad anders dan de andere delen van •iden, of anders dan de omringende reken, dorpen en stadjes? Wat maakt de binnenstad aantrek- ?lijk? Dit antwoord wordt overduide- k gegeven door toeristen die Leiden ezoeken. Deze mensen gaan niet aar de Merenwijk, de Stevenshof, of aar Leiden Zuid-West. Daar hebben j niets te zoeken. Deze wijken zijn veral in Nederland te vinden. Het tag er prettig wonen zijn, maar een hte meerwaarde hebben ze niet. Wat het centrum uniek en aantrek- dijk maakt is zijn verleden en dit loet benadrukt worden en niets ari ërs dan dat. Meirkomt voor de oud- eid, de kromme straatjes, de oude uizen, de grachtjes, het verborgen ofje. Men zoekt de resten van een ne- ?ntiende eeuwse stad en liever nog in een verderweg gelegen tijdperk. De toekomst van het centrum ligt in jn verleden. Ziet men dit over het oofd, dan is men verkeerd bezig. Wat etekent dit nu in de praktijk? Eigenlijk iat het om iets heel simpels: het be id moet er op gericht zijn dit verle en te beschermen, uit te diepen, het iveel mogelijk herstellen en het toe- imstgericht te maken. Dit betekent ok dat er onmiddellijk de volgende laatregelen genomen moeten wor- en: Een verbod op alle nieuwbouw met lodeme vormgeving. In plaats hier in moet consequent faqadebouw ko- len, of herstel van voormalige bouw erken. Mensen die graag met nieuwe irmen willen werken, kunnen dit aar harte lust buigen het centrum Een van de vele 'verborgen' hofjes van Leiden. doen. Hetzelfde geldt voor 'moderne' kunstwerken, die 'zo aardig contraste ren met een oude achtergrond'. 2. Opgraven van grachten, herstel van bruggetjes, scheppen van kleine ach- tiende/negentiende-eeuws aandoende parken, groen- en waterplaatsen, fon teinen, wandelpaden en zeker ook speelplaatsjes. En waarom niet een aantal poorten herbouwen? 3. Een 'naar binnen trekken' van alle buiten-winkelreclame en aankondi gingen. Indien iedereen dit doet, blijft de onderlinge concurrentie positie ge handhaafd. Een gelijksoortige maatre gel is onlangs in Florence ingevoerd. 4. Het scheppen van veel autovrije en autoluwe plaatsen en straten. Dit moet gepaard gaan met het creëren van par keerplaatsen in de periferie van Leiden FOTO ARCHIEF en snel vervoer van deze plaatsen naar het centrum. Het 'Labrujère-initiatief' verdient ruime toepassing. 5. Het verwijderen van alle parkeer- paaltjes. Dit moet worden gekoppeld aan een nul-tolerantie beleid ten aan zien van fout parkeren en een ade quaat voorlichtingsbeleid. De leefbaarheid van de stad behoeft door deze maatregelen niet achteruit te gaan. Ook hoeft Leiden geen dode stad te worden. Integendeel, door het verleden als inspiratiebron te nemen kan de toekomst weer met vertrouwen tegemoet worden gezien. Er moet dan wel aan een aantal voorwaarden wor den voldaan. Deze voorwaarden zijn: 1. Voortbouwen op de sterke kanten van Leiden's verleden. Dit houdt in een versterking van zulke functies van oud Leiden als marktplaats, ontmoe tingcentrum, middelpunt van, onder wijs, kennis en informatie, kunst, mu ziek, theater, en uitgaan, dienstverle ning en oord voor kleinschalige maar hoogwaardige industrie, en natuurlijk ook als woonplaats. 2. Actieve ondersteuning aan bedrij ven en zaken die niet in deze opzet passen en moeten worden geholpen met het verplaatsen naar locaties bui ten het centrum. Veel zakenmensen en middenstanders zijn begrijpelijker*- wijze 'tegen' een herstellen van Leiden omdat ze een verlies van inkomen vre zen. Op den duur zal hun vasthouden aan een verdere modernisering van Leiden hun ondergang blijken te zijn. Al deze dingen zijn niet nieuw en - dit is het opvallende - worden al op vele plaatsen in de wereld en in Euro pa in praktijk gebracht. In al deze plaatsen is aangetoond dat het moge lijk, en zelfs noodzakelijk, is om al wat oud is in een stad te beschermen en uit te breiden om de stad leefbaar te houden. De meeste mensen die zich nu met de Leidse binnenstad bezighouden, doen sterk denken aan de Japanse sol daten die nog vele jaren na de oorlog in de oerwouden van de Filippijnen werden aangetroffen. Deze goedwil lende en dappere soldaten vochten nog steeds voor hun keizer, onwetend dat de oorlog allang voorbij was. De Leidse beleidsmakers, mogelijk even goedwillig en dapper, zijn niet veel an ders. In feite is de slag om de toekomst van Leiden allang geleverd alleen weet men het nog niet. Over vijftig jaar zal Leiden er weer als vroeger uitzien, of zal de bevolking de huidige beleidsmakers vervloeken omdat zij hier geen oog voor had. /at politici al niet verzinnen m hun bekendheid te vergro- •n! Wethouder Victor Molken- oer heeft deze week weer een ieuwe mijlpaal in zijn bestuur- ke loopbaan bereikt. Voor het ?rst slaagde een gemeentebe- uurder er in z'n eentje in om et hele verkeer te ontwrichten. De provincie Zuid-Holland had al maanden gepland, dat een deel van de N445 in ver band met de aanleg van de Ley- hof-rotonde vanaf 28 juni twee weken zou worden afgesloten. Tegen' advies van de politie in drukt Molkenboer door dat de al lang beloofde rotonde op de Persant Snoepweg ook maar in de zomermaanden moet wor- Indien het werkelijk zo is dat de verantwoordelijke wethou der in Leiderdorp V. Molken boer een bewuste keuze heeft gemaakt de werkzaamheden aan de wegen in Leiderdorp gelijktijdig te laten uitvoeren, is hierop maar één reactie mogelijk: d'r uit! Ik zou zelfs zover willen gaan dat zelfs al was het geen bewuste keuze, dezelfde reac tie van toepassing is. Van een verantwoordelijk bestuurder mag je verwachten dat hij het nooit zo ver laat komen. Mijn argumenten voor deze drastische maatregel komen erop neer dat iemand in die positie heeft moeten voorzien hoeveel onnodige irritatie en economische schade er uit eindelijk is veroorzaakt op ba sis van deze keuze. Regeren is immers vooruitzien. Meneer Molkenboer, alstu blieft, houd de eer aan uzelf, als u begrijpt wat ik bedoel: d'r uit! J.C. Visser, Leiderdorp. den aangelegd. Het moet maar kunnen! Dat gelijktijdig ook nog eens de Lage Zijde in Koudekerk en de Lage Rijndijk en Jan van Houtbrug in Leiden zijn afge sloten, speelt geen rol. Zelfs een weg, die heel goed als eenrich- tings-'bypass' had kunnen die nen, de Nieuwe Weg, wordt af gesloten. En de meest directe weg naar het Rijnlandzieken huis, de Simon Smitweg, krijgt de bestemming van parkeerter rein voor de auto's van de weg werkers, waardoor de ambulan ce die met een spoedgeval uit de richting Hoogmade komt, maar moet omrijden, ook al kost dat een paar minuten meer. De meeste weggebruikers rij den maandag 28 juni niets ver moedend de Leiderdorpse fuik in. Alleen de oplettende lezers van de krant en van de huis- aan-huisbladen konden enigs zins bevroeden wat hen te wachten stond. 'Kies een ande re vervoerswijze' of 'Pas uw werktijden aan', zo luidt het on beholpen advies van de ge meente Leiderdorp. Zoals gebruikelijk laat de Lei- Opstoppingen op de Persant Snoepweg in Leiderdorp. derdorpse politiek het allemaal gelaten over zich heen komen. Het gaat immers om het auto verkeer en als je je daarmee in laat, maak je je verdacht. Intussen heeft deze willens en wetens veroorzaakte ver keerschaos al duizenden man uren aan verloren werktijd ge kost, is de Leiderdorpse lucht 'verrijkt' met schadelijke stoffen van het fïleverkeer en is zelfs de openbare veiligheid door de blokkade van de uitrukroutes van hulpdiensten in gevaar ge bracht. Als dit geen toonbeeld van onbehoorlijk bestuur en onrechtmatige overheidsdaad is, wat dan wel? Een elektriciteitsbedrijf is FOTO HIELCO KUIPERS soms al aansprakelijk voor de gevolgen van door derden ver oorzaakte storingen. In dat op zicht is het bewust roekeloze gedrag van de gemeente Lei derdorp bijna een uitnodiging om schadeclaims in te dienen. J.T.O. Bresters, Leiderdorp. >ERDC npu ïkt, i Waar zijn de dames en heren politici toch mee bezig? Is mijn beeld van de democratie dan totaal achterhaald? Tij dens verkiezingscampagnes wordt altijd gepleit voor in breng, meedenken, inspraak en inzet van de burger. Maar o wee, als dat echt gebeurt: dan zijn ze er gewoon niet. Neem bijvoorbeeld het parkje aan de Brahmslaan. Hieronder een overzicht van de gebeurtenissen. 3 september 1997. Een ge meentelijk schrijven valt in de bus met een uitnodiging om op 15 september een presen tatie bij te wonen over de her inrichting van het parkje. Dit was in oktober 1995 ook al ter sprake geweest. 15 september 1997. Opgeto gen naar de bijeenkomst. Slechts vijf mensen zijn aan wezig, maar die zijn wel be langstellend. Het plan wordt bekendgemaakt. De toeganke lijkheid voor de bejaarden wordt vergroot, bankjes wor den geplaatst en het basket balveld annex voetbalveld zal behouden blijven. Die avond wordt het definitieve ontwerp bekend. In geen tekening of maquette is ook maar sprake van een skateboardbaan. Sommige aanwezigen dienen verzoeken in. Alle aanwezigen krijgen een verslag toege stuurd, zo wordt beloofd. De volgende dag een mooie foto in het Leidcsh Dagblad, van de bezichtiging van het park. 24 november 1997. Onderge tekende vraagt aan mevrouw Middelkoop waar het verslag blijft. Tot op heden is het be loofde verslag niet ontvangen. 12 februari 1998. Bericht van de dienst Milieu en Beheer, ondertekend door Jan Peter Wouters: de herinrichting wordt uitgesteld tot najaar 1998. 8 januari 1999. Wederom be richt van J.P. Wouters: 18 ja nuari begint de gemeente met het opknappen van het park.:entc Volgens planning is de herin- ,e®n richting eind april gereed. En?J™ inderdaad wordt eind januari 548^ met de aanleg begonnen. 23 februari 1999. Wederom TOl een mooie foto in het Leidsch Dagblad van het plan. Maar*^^ wat schetst onze verbazing als ?r°. onder de foto een aankondi- ging van een skateboardbaan 7"n£ staat? Hier is nooit over ge- sproken! Ook verschijnt in het Leidsch Dagblad in diezelfde tijd een artikel over de leeg- stand van de flats aan de Beet- lul£ hovenlaan, grenzend aan het park. De woningbouwvereni ging De Sleutels wil hierover praten met de gemeente, r j Moet de skateboardbaan een \j trekpleister worden? eind februari 1999. De ver- eniging van flateigenaren Brahmslaan 1-127 stuurt een brief naar de gemeente omi|i opheldering en tekent tevens UJ protest aan tegen de baan die nooit eerder in de plannen was genoemd. Tot op heden MOn geen reactie, zelfs niet van de ontvangst van het protest. 13 maart 1999. De Socialisti- tijc sche Partij stelt vragen aan B ;ensi en W. Hierbij wordt een lijst y met handtekeningen van de jn bewoners overhandigd die be- DOij£ zwaren hebben tegen de del komst van de baan. Ook de SP g heeft tot op heden geen reac- ver tie van de gemeente gekregen. juni 1999. Het park ziet er g0i( niet uit en is nog lang niet sne[ klaar. Wederom een foto in rrea het Leidsch Dagblad. Nu van j r( een dame, met op de achter- affgj grond een bank die bij de kraak vandaan is gehaald, want de door de gemeente be- [iecj( loofde bankjes staan er (nog?) ie v niet. Eén en al kaalslag of zeer iers hoog opgroeiende brandne- cho tels. ,rn j Een metamorfose is het ze- n ker geworden, maar dan wel ian in negatieve zin. s(j ools P.J.M. Veen, 0p Leiden. nd. bar; Een onlangs geplaatste foto in het Leidsch Dagblad liet de Lei derdorpse wethouder V. Mol kenboer zien, gezeten op een grote machine. De wethouder gaf het startsein voor de aanleg van de rotonde op de Persant Snoepweg. Een omstreden pro ject, gezien de financiële pro blemen bij de gemeente Leider dorp. De aanleg is alleen daar om al nu niet verantwoord. Het kruispunt van Persant Snoepweg, Simon Smitweg en Voorhof zit verkeerstechnisch goed in elkaar, is goed te over zien en heeft duidelijke ver keersborden en verkeerstekens op het wegdek. Uit veiligheids oogpunt was er dan ook geen haast mee om hier een rotonde van te maken. Het ongevallen- cijfer is nihil. Wel wordt er wel eens te hard gereden, maar dat zal wel zo blijven. Tegelijkertijd zijn er werk zaamheden in Leiden, is er de afsluiting van de Lage Rijndijk én Dorpsstraat in Koudekerk en wordt de rotonde in de provin ciale weg aangelegd. Dit alles leidt tot vertraging en files waar veel forenzen, maar ook het Rijnland Ziekenhuis de meu belboulevard, bedrijven en in- Mi stanties last yah hebben. Waarschuwing en raadgeving van de te verwachten proble- men, mochten bij de wethou der niet baten. Het werk begon en de uitspraken waarmee Mol-"^, kenboer zijn besluit verdedigde m waren verbijsterend. Je ver^ stand staat er bij stil. 'Beter nu al de problemen tegelijk anderslSTC| zitten we meer dan een half jaar in deze situatie en dan pesten vei we de burgers veel langer', las^t ik. Is dit een uitspraak voor re-het kening van de gemeenteraad olgr e voor de wethouder? Bij werkzaamheden aan we- fa gen moet het uitgangspunt zijn- G( dat er zo min mogelijk vertra-ism; ging en files ontstaan. Als er ing t Leiderdorp over nog geen twee^gk kilometer ruim twee uur rijder^ v - en vooral stilstaan - wordt ge-^sc daan, dan vraag je je af: watterg kost dat en wie betaalt dat? Eiipia valt dit onder pesten, arrogan-)e tie of onkunde? n De wethouder die de porte-^ feuille verkeer op zak heeft,uw moet ter zake kundig zijn. An ders heeft deze persoon een groot probleem. H. Verhoogt," Leiderdorp." 90 GESLAAGDEN :ioretti College an het Fioretti College in Lisse obbert Ruigrok, Marcel van den erg, Bart Beversen, Don du Bois, inda Buijsman, Monique Cas- ers, Marieke Diepeveen, Marloes rimbergen, Frank Heemskerk, sther van Lierop, Joost Prins, hantal Randsdorp. Stephan van uiten, Marjolein Verheij, Esther isser, Rosa Vleugel, Sander van er Vlis, Ramon Warmerdam, Mi- hel Warmerdam, Esther Zonne- ald, Mark Baak, Merel Bostelaar, irstin Giesbergen, Joan Godyla, /outer de Greet, Danielle Groene- 'egen, Eeke Harting, Thomas van er Knijff, Gillian van der Kwaak, ander van der Leede, Bas van eeuwen, Yvette Lefeber, Corinne ir Linde, Esther Meeuwissen, Me- ssa Mulder, Cynthia Opdam, /endy van der Putten. Cindy Sie- elt, Manja Smid, Quang Tran, 'iane Walraven, Mirjam van der /eijden. Bas van der Wiel, Anita e Wilde, Doenja Zwaan, Loek aak, Annemarie Beukers, Claudia en Butter, Alexander Heemskerk, alerie Klappe, Joyce van der lauw, Andrea Lamboo, Rianne lieuwenhuizen, Rienke Straats- ïa, Christophe Britton, Margot ;isschops. laaike Beugeling, Sander de ;oer, Maurits Draijer, Mira Klum- ers, Esther Langenbach, Yvonne Meiland, Tessa Muilerman, Rick Nederpelt, Linda Rietdijk, Edwin Rikkers, Remi Schijf, Rene Se- gers, Gwendolyn Selhorst, Bart Singels, Peter Spaargaren, Linda van der Wolf, Minke van der Zee, Hessel van der Zee, Barry van Am sterdam, Monique van Berkel, Jan- Pieter Boot, Peter Cozijn, Stacy Dubos, Irene Duijs, Wouter van Eerdenburg, Eva Everts, Saskia Everts, Laura Gouverneur, Sander Harmzen, Misja Hin, Carina de Jaeger, Eefje Jansen, Patrick Lem mers, Martijn Meijer, Anne Molle- ma, Bas Niewold, Vicki van de Pa- vert, Saskia Peelen, Danielle Ro man, Brechje Ronkes, Jan Willem Roossink, Don van Rossen, Casper van Sijl, Yvonne van der Spek, Kee Hoei Tan, Marijn Tegelaar, Cristina Tobias Rodriguez, Niels Tromp, Niels Versluijs, Bas Verweij, Lide- wij van Vliet, Pieter van der Vlugt, Dennis de Vreugt, Eva de Vries, Niels Vunderink. Rene van Wierin- gen, Danielle van Aanholt, llona de Greef, Vincent Heuseveldt, Eva Mesman, Laurens Nieuwenhuizen, Susan Hogervorst, Wouter Danes, Frank Herruer, Suzanne van Steijn, Pieter Tibboel. Vliegenthart- school Het Leidsch Dagblad publi ceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten geheel willekeurig een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een vlaai aangeboden. De gelukkigen kunnen zich melden bij redactiesecretari aat: Gerry Broxterman of Yvonne Leenart (071- 5356401/5356404). Zij ne men het adres op en verstu ren de brief waarmee de win naars de vlaai kunnen opha len. De winnaars van vandaag zijn: Marlies van der Raad (Northgo), Jens Altink (Vlie- genthart), Margot Bisschops (Fioretti) en Sjoukje Boer (GroeneHart). Joris van Dijk, René van der Kroft, Erwin Oudshoorn, Maarten Pieter Peeman, Brigitte Stouten, Tulay Tozen, Zwier van der Weerd. Mavo Jim van den Broek, Peter van Dijk, Jan den Haas, Robert Haasnoot, Hans Hoogerbrug, Patrick Kap- teyn, Daan Ligtvoet, Mark Poolstra, Joost van Rooyen, Jack Schohaus, Jörgen Smit. Northgo SG VBO-administratief Jens Altink, Rob van den Berg, Remco Berman, Joost Boekholt, Mavo Firas Al Sharif, Samira Machichy, Casper Meijvogel, Mick Wirodikro- mo, Keidi Ahmadi Novaghir, Roan Borst, Jacobine Broekhuizen, Lau- rien Bulk, Melanie Demeyer, Jacob Jan van Duijn, Johan Duijndam, Mare Gaylor, Matthijs de Haas, Ralph Hage, Wouter Halbersma, Wouter Holverda, Chuw-Yoi Hu. Karim Khayali, Hans Klaverwijden, Katiche Klinkenberg, Simon Klin kenberg, Oscar Koppers, Ellen Kouwenhoven, Michelle Lubbe, Anna Mijnhardt, Mare Mulder, Wieneke Rijksen, Antoinette Schuurman, Daniël Smit, Suzanne Tulp, Paul Verweij, Ria Vink, Mari- nus Welling, Benny Zonneveld, Ronald Zuidhoek, Linda van Zuij- len, Maikel Brama, Mark Brouwer, Stefan Hooghiemstra, Nadine Kap- ferer, Mandy Kaptem, Edwin Leedekerken, Robert Leedekerken, Mark van der Niet, Joppe Paulides, Erik de Reus, Niels Smit, Enna- Pieter Wakelkamp, Laura van der Leden, Remke Klaasen Bon, Chan- tal van den Berg, Sander Cornelis- sen.Liza Demeijer, Michel Eedens, Remco van den Hout, Nazia Is mail, Conny Keultjes, Tamarra Koopman, Coralie Lettinga, Natha lie Lettinga, Eva Meijer, Niels de Rooij, Linda van Santen, Rogier Tetteroo, Pieter van Waardenburg. Havo Sjoerd van Beelen, Lizet de Regt, Brian Reudmk, Majid Sawri, An nette Warmerdam, André Alkema, Suze Alkema, Anne-Floor van Bockhove, Jurriaan Booij, Axel Caspers, Adriënne Deelder, Andrea Duyndam, Mark Gieling, Eva van der Gugten, Sander Guijt, Marcel Hazenoot, Carla Heemskerk, Myr- the Jansen, Lilian de Klerk, Angela Koelewijn, Marco Lamboo, Bas van der Luijt, Joyce Moerkerk, Danny Noppe, Annet Noppe, Georgianne Pijetersen, Martine van der Ploeg, Marlies van der Raad, Hans de Ridder, Tim van Rossum, Nancy Salman, Djoenie Steenvoorde, Ma- rijn Swenne, Marienelle Thijssen, Niels Tissing, Sjanine Vink, Kim Willems, Patrick Winterse, Renske van der Woerd, Rick Wouters, Die- derick van Zalingen, Marit Zonder wijk, Nanette van Dijk, Thomas ter Horst, Sander van den Nouland, Sanneke Nulkes, Roos Verdegaal, Matthijs Vink, Erik Baarda, Hans Rotteveel, Daisy van Arkel, Debby van Arkel, Jasper van den Berg, Saskia Cornelisse, Martijn Deve- ling, Tim van Dijk, Jurrian van der Dussen, Lennart van der Dussen, Hylain Holtrop, Evelien Hooger- vorst, Renée Huijssoon, Judith van Kampen, Sabrina van Kampen, Idris Laroo, Daphne Ruigrok, Hélè- ne Sever, Bas van der Slot, Char lotte Spuijbroek, Job van Steijn. Vwo Rosa de Vreugd, Irene de Bruijn, Fanneke Alkemade, Kim Beuk, Sa bine Boelee, Pam Feijtee, Danny Groenewoud, Carina Hazenoot, Soe-Ja Hoogendam, Johanna Jan sen, Marina van Kampen. Marcia van Kampen, Raymond Kok, Mira van der Luijt, Colinda van der Mo len. Bart van Nierop, Jeroen van Nierop, Ron Noppe, Hans den Ou den, Renske Ravensbergen, Lenn art Samsom, Ben Schaap, Bart Jorrit Snel, Michiel Spapé, Daan Stuifbergen, Paul Taverne, Paul Victor, Olaf Weijers, Fleur Winters, Anne-Marie van der Zalm, Barbara Basart, Kristiaan Koppes, Oli Os- karsson, Karin Strieker, Janneke Bakker, Patricia van Dam, Joost Kager, Tomas Lim, Paul van Noort, Arnaud van der Ploeg, Sander Vlasveld. Groen College Tanja van Capel, Joyce Fransen, Amy van Klink, Evelien Velthuij- sen, Saskia Fase, Charlene Nijp, Reza Ruessink, Emanuel Boescho- ten, Maarten Boere, Denicevan Delft, Inger Ebregt, Anita Roose- malen, Charita Stark, Noortje Oos- terveer, Steef de Boer; Maries Roest, Krista v.d. Broek, Patricia Jansen, Tineke Jansen, Priscilla Kranenburg, Dennis Vork, Jenny v.d. Wagt, Johan van Buren, Aad Niesing, Cees-Jan Verhagen, Den nis van der Vlugt, Maarten Boin, Marco van Gent, Stefan den Hol lander, Sander Kastelijn, Irma Koudijs, Arjeq Linstra, Adriaan Pe ters, Erik van Ringelenstein, Mark van Ringelenstein; Kirsten Soek; Ellen van Stuyvenberg, Sjoukje Boer, Hanneke Bogerd, Barbara Borreman, Bianca Borreman, Es- ther Bos, André van Braak,Nienke Cattin, Woudina van Dolder, Maar ten van Dolder, Geert van Duin, William van Egmond.Denise Ger ritsen, Seth Gerssen, Renske Ha verkamp, Brian Heuving, Remy Horjus, Wieske Hoving, Dennis Keijzer, Heidi van der Meij, Pank Overbeek, Dirk-Jan Peeren, Erwin Robijn, Marcus Rodenburg, Mela nie de Rooij, Boas de Schepper, Rosalien van Schip, Lia Slinger land, Johan Viele, Tessa de Vogel, Mark Vollebregt, MarkWigge- mansen, Peter Akerboom, Ralph Broekhof, Tom Mooren, Jan van Rooden, Jeroen van der Tang. Visser 't Hooft Mavo Caljenie Felomina. Mavo/Vbo Asuman Demit, Raymond Flaman, Christiaan van Goozen, Mariska van Houten, Peter Overdijk, Ed de Went, Colinda van der Zon.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16