KNVB streeft convenant na De grote Houdini van de Formule 1 sportverzorger Sport Priem wil dolgraag nog naar de Tour kallenberg verder districtstitelstrijd Klassiekers in de Kuip op zondag Vitesse bevrijdt Van Hooijdonk FC Lisse en Rijnsburg in een poule ize OENSDAG 30 JUNI 1999 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef janet v sj dijk, 071-5356463 ilangé terug in Oranje tn haag Oegstgeestenaar Peter Blangé keert terug in het Ne- irlands volleybalteam. Tijdens het derde en laatste verzoenen- onderhoud met bondscoach Toon Gerbrands werden giste- jn de laatste plooitjes gladgestreken. De interlandcarrière van Jangé werd vorig jaar abrupt onderbroken door een verschil n inzicht met bondscoach Gerbrands. Dugarry betrapt op doping Iarus De Franse voetballer Christophe Dugarry is betrapt op Jet gebruik van het verboden stimulerend middel nandrolon, jen anabool steroïde, zo heeft Olympique Marseille bekend ge haakt. Dugarry, die vorige zomer met zijn land wereldkampi oen werd, kan een schorsing van zes maanden tegemoet zien. Blinde golfer slaat hole-in-one Milwaukee Hij zag niet waar hij de bal naartoe had geslagen, tiaar al snel realiseerde de blinde golfer Worth Delton zich dat lij een hole-in-one had geslagen. „Iedereen begon te roepen en Je schreeuwen", zei Delton, na zijn succesvolle afslag op de ze- jende hole van de Tripoli County Club. Delton deed in het ka ler van een liefdadigheidsuitstapje mee aan het partijtje golf pet aangepaste spelregels. Aan de wedstrijd deden ook zienden jiee die juist op de zevende hole werden geblinddoekt om te jndervinden hoe het is om te golfen zonder te kunnen zien. hoofddorp edward swier Zeker nu Richard Virenque als nog toestemming heeft gekre gen om voor de Tour de France van start te gaan, begint het bij TVM-ploegleider Cees Priem ook weer te kriebelen. „Al ho ren we vrijdag pas dat we mo gen, we gaan beslist." Het liefst zou hij nog eens een faxje naar Jean-Marie Leblanc sturen én meer druk uitoefenen. Farm Frites - dat gisteren als opvol ger van TVM als nieuwe hoofd sponsor van de ploeg werd ge- presenteerd - wil daar echter niets van weten en heeft zich allang verzoend met een Tour- loze zomer. Commercieel directeur Al- bert van der Vlies van Farm Frites: „Voor we besloten het contract als hoofdsponsor te tekenen, hebben we eerst nog een onderhoud van een uur met Leblanc gehad. Daarin heeft hij ons mondeling toege zegd dat wat hem betreft er na deze Tour een streep onder de hele affaire staat. Dat betekent dus dat wij in 2000 en 2001 mogen starten, als we tenmin ste bij de beste zestien ploegen in de UCI-ranking staan. Dat was voor ons vanzelfsprekend een belangrijk gegeven, het merendeel van je publiciteit haal je in de Tour. We moeten verder met Leblanc, proberen een goede naam bij hem op te bouwen. Ik heb geen zin alles nu weer in de waagschaal te stellen, door druk uit te gaan oefenen op de Tourdirectie om ons, na de toelating van Viren que, ook als deelnemer te ac cepteren. Zeker als je weet dat het antwoord toch 'nee' is, maakt zo'n vraag veel te veel stuk." Advocaat Joost van Mierlo zal dan ook geen stappen on dernemen. „Zeuren bij Leblanc heeft geen zin. En een kort ge ding in Frankrijk heeft op een dergelijke korte termijn even min nut. Als de rechter ook maar een beetje twijfelt of een hogere instantie zijn vonnis wel zal bevestigen, nemen ze zo'n zaak niet in behandeling." Cees Priem heeft niettemin, bij wijze van spreken, al een koffertje gepakt. „Ik had er ei genlijk al een punt achter ge zet. Maar Sainz mag, Virenque nu ook, dus waarom wij niet? Toen ik nog bij Peter Post reed, hoorde ik een dag van te voren dat ik toch moest starten. En zelf heb ik Dag-Otto Lauritzen eens van de trap geplukt. Hij stond z'n huis te schilderen en had nauwelijks tijd na te den ken waar het nu om ging. Maar, hij reed wel een goede Tour. Het heeft zo zijn voorde len, je kan je niet nerveus ma ken." gldscW Dagb/W ~~W V)"i' tPtv Rabobank As v j-:-; den peter klein ;t voorbijtrekken van een flin- regenzone leverde tennis- ïb Unicum gisteren een in n zwembad veranderd park een totale afgelasting van de eede speeldag van de Leidse I stricts Kampioenschappen Bij De Merenwijk, waar de teranen hun domicilie heb- n, konden in de loop van de ond nog enkele partijen wor- n afgewerkt. Ron Phillips )n er de eerste ronde in de B met 2-6 6r4 6-3 van Jack anuputty. [n de Open Bl-klasse bereik- i de als eerste geplaatste Gui- i van den Broek (na een vrije rste ronde) en Maarten Kal- ïberg maandag reeds de /artfinales. Van den Broek, jids BI-Master van 1997, had n moeilijke start tegen Nick i n der Kaaij, die in de eerste P nde Noordwijker John Busker d verslagen. Van den Broek TB°c|siiste de tiebreak van de eer set in zijn voordeel en stond de tweede set geen game ma<eer af Kallenberg was in dé ronde na drie sets de kte eerdere van Roomburger arco Cats. In de tweede ronde eeg de Unicummer een vrije lortocht van Jeroen Boog- ans. De geplaatste speler van e Duin had tijdens de fina- van het Open Toernooi van ïkker Tennis afgelopen week- ïde een blessure opgelopen, die hem noopte de districts af te zeggen. Met het terugtrekken van de drievoudig Leids B-Master raakte de titelstrijd van het tennisdistrict Leiden een publiekstrekker kwijt en werd het toch al niet al te sterk bezette hoofdnummer in de BI verder uitgedund. De Cl-categorie kan wel bo gen op een brede deelname. Jonge toppers als Niels Ravens- bergen uit Valkenburg en Rode- riek Goedegebuure uit Lisse bleven moeiteloos overeind. OLTC-er Michiel de Weger ver loor in de tiebreak van de be slissende reeks van de ook al jeugdige Nick van Winsen. CIRCUIT IN CIJFERS Kampioenschappen van het District Lei den, Unicum. HEB1, eerste ronde: N. v.d. Kaaij - J. Busker 6-2 6-3; M. Kallenberg - M. Cats 3-6 6-1 6-3; R. van Oosten - R.P. Hartwijk 7-6 6-4. Tweede ronde: M. Kallenberg - J. Boogmans (2) w.o.; 6. v.d. Broek - N. i/.d. Kaaij 7-6 6-0. DEB1, eerste ronde: J. Tromp - C. Veer kamp 5-2 afgebroken wegens regen. HEB2, eerste ronde: K. v d. Mi|n - T. Ba- velaar 2-6 6-3 6-2, M. Rodenburg - J. van Prehn 4-6 6-1 6-3; D. van Veen - M. Rusman 6-3 4-6 6-1. Tweede ronde:E. de Vries - I. van Deiick 6-3 3-6 6-3; K. v.d. Mijn - D. Petitjean 6-4 6-4; J. de Mooij - K. Korenhof 6-2 6-3 DEB2, eerste ronde: S. Hoekstra - M.Ha lenbeek 6-2 3-6 6-3; R. Chrispijn - S. Visser 6-4 6-3. HEC1, eerste ronde: M. Royen - C. Goed hart w o.; R. Goedegebuure - T. Seinstra 6-2 6-3; N. van Winsen - M. de Weger 6-4 2-6 7-6; W. Otten - W.Koop w.o.; van Emmerik - R. Baans 6-2 6-1; F. de Rooij - V. de Rooi] 6-2 6-2; F. Vogel - E. Ravensbergen 6-1 6-3; G. van Leeuwen - L. Uljee 6-1 6-4; N. Ravensbergen - M Voskuyl 6-1 6-3. DEC1, eerste ronde: F. Velzel - S.Draulans 6-0 5-7 6-4; M. Aalders - M. v.d. Mijn 6-0 6-1. Veteranen Kampioenschappen van het District Leiden, Merenwijk. HEB1 35+, eerste ronde: B. v.d. Zee - R. Jong a Tai 7-6 5-7 6-3. HEC1 35+, poule: N. Dofferhoff - D. v.d. Berg6-2 6-3 Fluitende parkieten en pluimveebeurzen kunnen vol gend seizoen voor burgemeesters en korpschefs geen re den meer zijn op het laatste moment voetbalwedstrijden te verbieden. Als het aan de KNVB ligt wordt nog voor de start van de competitie een convenant ondertekend, waarin lokale autoriteiten aan een aantal voorwaarden worden gebonden. wel eens schrikbarend kunnen stijgen. Met die aantallen is voor de KNVB allang een grens over schreden. Maar anno 1999 kan een competitieprogramma ken nelijk niet meer zonder proble men worden vastgesteld. Want dat voor Feyenoord, Willem II en PSV pas eind augustus dui- zeist mark caldenhoven Met bloed, zweet en tranen was het tot stand gekomen, met een glimlach werd het gisteren in Zeist gepresenteerd: het com petitieprogramma voor het sei zoen 1999/2000. En er was goed nieuws. Wil van Rhee, manager wedstrijd- en veiligheidszaken van de KNVB, meldde trots dat delijkheid is over de speeldata het aantal knelpunten met be- van de Champions League trekking tot het afgelopen heeft zijn weerslag op het com- rampseizoen is teruggebracht petitieprogramma van de eredi- van 220 tot 180. Om het daarbij visie. Kesler: „We moeten een te houden wil voorzitter Kesler slag om de arm houden." van het sectiebestuur betaald voetbal dat de lokale verant woordelijken de overeenkomst zo snel mogelijk van een krab bel voorzien. Dat zou voor de KNVB een geruststelling zijn. Slechts bij onvoorziene omstandigheden kunnen burgemeesters en korpschefs nog een wedstrijd verbieden. „Met het convenant kunnen ze zich gedurende het seizoen niet meer verschuilen achter een fluitende parkiet op één of andere beurs. Mocht dat wel het geval zijn, dan kunnen we een kort geding als dwang middel gebruiken. Burgemees ters zullen met heel goede ar gumenten moeten komen om een wedstrijd te verbieden. Op een gebrek aan communicatie kunnen ze zich in elk geval niet meer beroepen." De in Zeister ogen broodno dige handtekeningen moetén nog wel worden verzameld. Het liefst voor de start van het sei zoen op 12 augustus, als Sparta en Willem II aftrappen. De 180 knelpunten en 85 risicowed strijden in het huidige competi tieprogramma zouden anders Vier van de zes klassiekers vinden komend seizoen op een doordeweekse avond plaats. Alleen de Kuip is op zondagavond voor Feyen oord het strijdtoneel bij de toppers tegen Ajax en PSV. Burgemeester Welschen van Eindhoven en zijn Amster damse collega Patijn kunnen op zondag de veiligheid niet waarborgen. Zo is Ajax- Feyenoord op vrijdagavond 10 september en wordt Ajax-- PSV woensdagavond 15 de cember afgewerkt. Op 3 fe- buari ontvangt PSV Feyen oord, een week later Ajax. Vitessefans zijn er als de kippen bij om Pierre van Hooijdonk een handtekening te vragen foto cpd arnhem harry hekkert Pierre van Hooijdonk bekijkt dezer dagen de we reld met een flinke grijns. De rijzige spits is blij dat hij Nottingham en Engeland, waar hij ver guisd werd, achter zich kan laten. Blij dat hij de komende vier seizoenen bij Vitesse aan de slag kan. Waar andere internationals niet weten hoe snel ze hun vaderland moeten verlaten, weet de 16-voudig international dat het in Nederland zo slecht nog niet is. In het laatste jaar Nottingham dreigde Pierre van Hooijdonk wel eens het plezier in het voetbal te verliezen. Met een stakingsactie zette hij al in de voorbereiding de toon voor een voetbaljaar gang die hij niet licht zaj vergeten. „Ik heb zelfs wat dingetjes opgeschreven", aldus de 29-jarige spits. „Er is het laatste jaar zoveel gebeurd. Ik weet niet of ik het ooit doe, maar over Notting ham Forest kan ik wel een boek schrijven. Ik heb het afgelopen jaar zoveel conflicten gehad met mensen in de club en met de pers. Ik praatte al een tijd niet meer met journalisten, maar de ver halen over mij bleven komen. De tabloids daar hadden altijd wel wat te melden. Komt ook door dat je een buitenlander bent, die pakken ze altijd extra aan. Dat had ik bij Celtic ook al meege maakt." „Nottingham was een vergissing, een vreselijk amateuristische club. Ik zou mij schamen als ik met Nottingham tegen een Nederlandse club zou moeten spelen. Vooral vanwege de spelers. Er spelen daar jongens, die zijn zo slecht. Dat wil je niet weten. En ze krijgen er vorstelijk voor be taald. In Engeland denken ze altijd dat ze de bes te competitie van Europa hebben. Maar de beste voetballers van Europa, zoals Ronaldo en Zidane, spelen echt niet in Engeland." Van Hooijdonk schatte na het WK van vorig jaar de kwaliteiten van zijn medespelers al niet hoog in en omdat de beloofde versterkingen uit bleven eiste hij toen al een vertrek. De stakings actie, om zijn voornemen kracht bij te zetten, le verde niets op. „Ik ben nog een tijdje met de club aan het wor stelen geweest over het deel van de transfersom ,w^ar pc volgens de Engelse regels recht op had. Ik heb toen water bij de wijn gedaan, want het boek Nottingham wilde ik gewoon dicht slaan. Het voelt nu alsof de club en ik allebei hebben verlo ren. Vitesse is misschien nu winnaar. Want ik ben erop gebrand om hier iets te laten zien." Vitesse dus, dat in april al belangstelling toon de voor de voormalige NAC-speler. „Feyenoord toonde inderdaad eerst ook belangstelling voor me, maar dat kon niet aan mijn eisen voldoen. Ik wilde naar Nederland terug, maai' niet ten koste van alles. Maar Vitesse was meteen concreet." FC Lisse en Rijnsburgse Boys komen in de strijd om de Arn- stel Cup tegen elkaar uit. Beide ploegen ontmoeten elkaar op vrijdag 6 augustus op het veld van FC Lisse. In de poule zitten verder nog eerstedivisionist Haarlem en de zondagama teurs van AFC'34. Noordwijk komt in het KNVB bekertoernooi uit tegen de profs van AZ en zondagploegen ADO'20 en FC Hilversum. Dis trictsbekerwinnaar WSB treft Excelsior, de reserves van ADO Den Haag en Scheveningen. ARC stuit op twee profploegen, Sparta en ADO Den Haag. To- negido completeert de poule. In totaal 36 clubs uit het be taalde voetbal en vijftig ama teurverenigingen doen mee aan de strijd om de Amstel Cup. De teams spelen in negentien pou les van vier en een van drie. De nummers een en twee plaatsen zich voor twee knock-outron- des waarbij een vrije loting geldt. Tien gaan door naar de achtste finales, waaraan ook de clubs met Europese verplich tingen zullen meedoen. Het speelschema voor de clubs uit de regio ziet er als volgt uit: Poule 7: Tonegido - ADO Den Maag (3 aug.), ARC - Sparta (4 aug. 19.30 uur), Tonegido - Sparta (7 aug.), ADO Den Haag - ARC (10 aug. 18.30 uur), ARC - Tonegido (25 aug. 18.30), ADO Den Haag - Sparta (25 aug.). Poule 10: AZ - ADO'20 6 aug.), Noordwijk - FC Hilversum (6 aug. 19.30 uur), AZ - FC Hilversum (10 aug.), ADO'20 - Noordwijk (10 aug. 18.30 uur), Noordwijk - AZ (17 aug. 19.30), FC Hilversum - ADO'20 (17 aug.) Poule 14: IIFC Haarlem - AFC34 (3 aug.), FC Lisse Rijnsburgse Boys (6 aug. 19.30 uur), FC Lisse - AFC'34 (10 aug. 18.30), Rijnsburgse Boys - 14FC Haarlem (10 aug. 18.30), HFC Haarlem - FC Lisse) 17 aug. 18.00 uur), Rijns burgse Boys - AFC'34 (17 aug. 18.00 uur). Poule 16: ADO Den Haag 2 - Excelsior (3 aug.), WSB - Scheveningen (6 aug. 19.30 uur), WSB - ADO Den Haag 2 (10 aug. 18.30 uur), Scheveningen - Excelsior (10 aug.), Scheveningen - ADO Den Haag 2 (24 aug.), WSB - Ex celsior (25 aug. 18.00 uur). erstappen rijdt mogelijk volgende race renge bliek le gis ba der jrmulERLEN/SILVERSTONE instel vns dreissen >OI twee men, reekt loor de totC" ecl raster evige b ht, i zijn ee ter sch r, de daar Barty, at te ;leur, n blot in z'n r, Ant rdring Ben en loie rngeht van en de de t de geur e goec' rigent mi icht. is de Houdini van de For- ule I. Een ware overlevings- nstenaar. Op de momenten t niemand meer een cent lor zijn kansen geeft, weet Jos xstappen toch telkens weer i miraculeuze wijze te ont- iappen. De Limburger is hele- terug aan het Formule 1- >nt. Voorlopig als testrijder lor de stal van Eddie Jordan, bdra oud-wereldkampioen 'amon Hill echter besluit om race-metier vaarwel te zeg- n, is de weg voor de 27-jarige rstappen geplaveid. En dat in al vandaag of morgen zijn. De kans is derhalve groot dat irstappen al de volgende and Prix (Silverstone/Enge- nd, 11 juli) voor Jordan rijdt, k houd er absoluut rekening ee", aldus Verstappen, die af lopen zondag hals over kop :t Kanaal overstak om zich bij rdan te voegen. „Het team heft al het stoeltje en de peda- n aan mijn wensen aange- ist. De komende dagen gaat voet op het gas en rijd ik de irste snelle rondjes. Daarna en we wel verder. Ik ben er in k geval klaar voor en de con- tie is uitstekend." Hij heeft het toch weer ge kt. Verstappen, een onverbe- rlijk optimist, heeft in Jordan ilfs een superambitieuze werkgever gevonden. „Een schot in de roos. Ik ben onge looflijk blij dat Jordan me een kans geeft om mijn rijtalent te demonstreren. Het is een abso luut topteam. De enige stal die dit seizoen naast Ferrari en McLaren een Grand Prix heeft gewonnen en Jordan staat der de in'het constructeurskampi oenschap. Zo'n kans grijp ik natuurlijk met drie handen aan. En als ik eenmaal in de auto zit, zal ik er alles aan doen om erin te blijven." Voor Jos Verstappen kwam het aanbod niet echt onver wacht. Meteen al na de Grand Prix van Canada, toen de eerste geruchten rond het afscheid van Hill de ronde deden, werd door manager Huub Rothen- gatter de lobby gestart. Verstap pen wist zich onder meer ge steund door Honda, dat de mo toren (Mugen-Honda VI0) voor Jordan levert. De Limburger verzette dit seizoen heel wat testwerk voor de Japanners, die het plan koesterden om als team temg te keren naar de Formule 1. Verstappen baarde in rechtstreekse confrontaties met de gevestigde orde opzien met toptijden. Tot ontsteltenis van Verstappen werd het hele project echter een maand gele den abrupt afgeblazen. Honda besloot zich de komende jaren toe te leggen op het leveren van motoren en sloot ook een con- DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Jos Verstappen reed gisteren de eerste meters voor Jordan. Alles wijst erop dat Verstappen de Brit Damon Hill gaat vervangen. tract met de renstal BAR. Verstappen zit dus weer in de wachtkamer. In de wetenschap dat zich ongetwijfeld nieuwe kansen en uitdagingen voor doen. „Want dat is typisch For mule 1. Niemand is zeker van zijn plaats. Het is een meedo genloze wereld. De een zijn dood is de ander zijn brood." Verstappen rekende net als de afgelopen jaren opnieuw op zijn 'ontsnappingstalent'. En niet tevergeefs. Benetton (10 races), Simtek (5), Arrows (16), Tyrrell (17), Stewart (9). Na in totaal 57 Grand Prix-races krijgt het For mule 1-avontuur dus weer een vervolg. Tenminste, als Damon Hill zijn race-overall uittrekt. Verstappen krijgt deze week nog wat concurrentie van Shinji Nakano, die twee dagen bij Jor dan mag testen. Maar in eerde re publicaties gaf teamchef Ed die Jordan al te kennen gechar meerd te zijn van de kwaliteiten van Jos Verstappen. Vorig sei zoen had Jordan zelfs een optie op de Limburger. Het Jordan-team boekte vorig jaar zijn eerste zege in de histo rie. In Spa-Francorchamps was Damon Hill de beste in een ra ce, die werd ontsierd door een enorme massa-carambolage. Afgelopen weekeinde boekte Jordan zijn tweede GP-overwin- ning in het Franse Magny- Cours. Ditmaal was het Heinz- Harald Frentzen die de cham- pagnekurken liet knallen. „Het doel dit jaar is Grand Prix-zeges boeken", aldus Eddie Jordan, die eerder deze racejaargang in een erg optimistische bui al repte van een wereldtitel. De SV "Wassenaar" zoekt per 01-08-99 een voor de voetbalselectie. Begeleiding bij training en wedstrijd (zaterdag). Tijdsbestek en beloning n.o.t.k. Ook startende verzorg(st)er welkom. Inlichtingen: 070-5112155 SCOREBORD prijsvragen Lucky Ten, dinsdag 29 juni: 9 - 12 - 15 - 16-17- 19-24-32-37-40-43-47- 52 - 53 - 56 - 58 - 59 - 60 - 68 - 76. (onder voorbehoud) Toto 26. Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 17 winnaars, ieder f. 541,40; derde prijs: 356 winnaars, ieder f. 64,60 Rotterdam. World Port Tournament. Cuba - Nederland 5-2, Sullivans - Taiwan 11-9. Stand: 1. Nederland 4-6, 2. Cuba 4-6, 3. Taiwan 4-2, 4. Sullivans 4-2. Asuncion. Copa America. Groep A Paraguay - Bolivia 0-0. Peru - Ja pan 3-2 (0-1). paardensport Groningen: Eerste koers, 1700 m: 1. No- vaciento Wish (T.H. Kooyman jr.) 1.17,9, 2. Morengo D 3. Loraniatake Efka. Toto. winnend 1,80; plaats 1,40 2,90 4,70; koppel 7,30; trio 106,90 Tweede koers, 1700 m: 1 Nina Ricci (Mw. M.G. Schlan- gen) 1 18,7, 2. Lexy Belwinsbos3. Nachi- to. Totb: winnend 5,20; plaats 2,30 3,50 3,20-, koppel 40,40; trio 688,20; dubbel winnend 8,30. Derde koers, 2240 m: 1 Norman Jeanet (J.W.M Engwerda) 1.20,5.' 2. No Tax Please 3. Lot Noell. Niet gestart: No time at all Toto: winnend 2,00; plaats 1,40 1,70 2,90; koppel 4,50; trio 92,50. Vierde koers, 2240 m: 1 Mighty Renka (Mw. J.J. Zwier) 1.20,4, 2. Lucy Buitenzorg 3. Marvel Cartouche 4. Machteldnora. Toto: winnend 2,00; plaats 1,50 3,70 1,80; koppel 29,30; trio 166,60. Vijfde koers, 1700 m: 1. Mistral Starlake (R.L. Pools) 1.18,9, 2. Nevele Velvet 3. Magics Revanche Toto. winnend 4,00; plaats 1,50 1,40 1,20; koppel 10,10; trio 72,20. Zesde koers, 1700 m: 1. Lochties (J. Pool) 1.18,0, 2. Ivanka Go- 60,60. Zevende koers, 1700 m: 1. Kramer Blush (W.G. Hamming) 1.16,8, 2. Harab 3. Lex P. Toto: winnend 2,10; plaats 1,20 1,40 1,50; koppel 8,90; trio 37,20. Acht ste koers, 2240 m: 1. Lovejoy (Mw, M.H. Mol) 1.19,7, 2. Kym Promise 3. Menhir 4. Lybrock Grolloo. Toto: winnend 3,40; plaats 1,70 5,50 4,30; koppel 28,20; trio-, kwartet 10.320,00. Totalisatoromzet: 97.807. Met ingang van 1 juli 1999 is het dragen van rugnum mers verplicht voor alle eerste elftallen van de KNVB-competi- ties (ook bij het zaalvoetbal) Voetballend Bunschoten-Spa kenburg is hard aan vakantie toe. De ruzie tussen de buren IJsselmeervogels en Spaken burg loopt steeds verder op. Nu heeft Spakenburg olie op het vuur gegooid door aan de Vo gels te laten weten dat er geen behoefte meer is aan enig con tact Ronald van der Tang, net als Marion Borst niet van start gegaan in het Nederlands kam pioenschap, heeft na zijn zege van vorig jaar opnieuw de Ron de van Gouda op zijn naam ge schreven. De amateurwielren ner uit Voorhout klopte Nico Vuurens in de eindsprint As- trid van Tol (Nieuwveen) heeft de juiste vorm te pakken. Even- - al in Meppel, waar Hester-Ma- rieke Kroes de bloemen opeiste, beklom zij ook in Luyksgestel (weer derde) het erepodium. Kroes (Langeraar) werd ditmaal zesde De Alphense baseball en softballclub Alphians heeft in Steba Bouw een nieuwe hoofdsponsor. Het softbalteam gaat in de competitie spelen onder de naam Steba Alphians Nog meer sponsornieuws uit Alphen. Voetbalvereniging Al phense Boys heeft met Vlasman een nieuwe hoofdsponsor. Bak ker Sport en jeugdsponsor Ser vo Balans verlengden hun con tract met drie jaar Warme Bakker John Tijssen deed het zelfde met vierdeklasser Meer burg, zij het voor twee jaar Surfer Fabian Otto (Ter Aar) heeft in het Franse plaatsje Wi- merau de vierde wedstrijd om de North Sea Cup gewonnen. Ook het eindklassement werd een prooi voor de in vorm zijn de Otto Tessa van der Valk uit Noordwijkerhout is door bondscoach Jack Edelaar uitge nodigd om als reserve mee te- gaan naar het WK bowling in Abu Dhabi in de Verenigde Ara bische Emiraten Op zaterdag 3 juli opent Warmond de regio nale reeks van kortebaandrave- rijen. Later in de maand volgen Stompwijk en Voorschoten Vi- vax heeft op het NK-waterpolo (pupillen) opnieuw de titel be haald. In Barendrecht werd De Snippen met 7-2 verslagen. Rick van de Putte werd uitge roepen tot beste speler. Coen Klarholz was de beste keeper. Bij de oudere jeugd, onder de 16 jaar, was AZC de beste ploeg bij de jongens. De Zijl eindigde als zesde. Bij de meisjes was de bronzen medaille voor LZ 1886. Alkemade werd vijfde Karting Events houdt op zondag 18 juli een stratenrace voor pro-karts. De locatie is het industriege bied De Molenwetering (Al phen aan den Rijn). De eerste serie start om 10.00 uur Fores- cate, de hoogst spelende hoc keyclub uit onze regio krijgt het komende seizoen in de over gangsklasse B tegenstand van Doorn, DSHC, EHV, EMHC, Ilattem, Laren, Leonidas, MOP, Pinoké, Oss en Victoria. Bij de vrouwen krijgt Alecto uit Lei derdorp te maken met Bloe- mendaal, EHV, Gooische, HDM, Hurley, Klein Zwitser land, MEP, Oss, SCHC, Tilburg en Upward De nationale schaatsmarathonkampioen- schappen op natuurijs zullen niet meer op de Oostenrijkse Plansee worden gehouden. De laatste twee keer kon er niet worden gereden wegens slechte weersomstandigheden. De ti telstrijd gaat nu naar de Weiss- ensee Schaatser Bart Veld kamp heeft zich tot de Winter spelen van 2002 verbonden aan Wehkamp. De Hagenaar heeft in de marathons Marnix ten Kortenaar en de Rus Vadim Sa- joetin als ploeggenoten Er zijn twee vacatures in het jeugdbe- stuur van de voetbalvereniging Leiden. Ron Derogee (voorzit ter) en Rob Sloos (secretaris) hebben hun functie neergelegd Hans de Kruys is voorzitter van de nieuwe stichting bij UVS: de Club van Honderd. Ook Hans van Eygen, Herman Vermeer en Mat Overdijk heb ben plaatsgenomen in het stichtingsbestuur

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19