LOA staakt uitzendingen 'Pa is niet weg, hij kijkt mee over onze schouders' MEENEEMPRIJ Rijn Veenstreek SUPER DE BOER Heemraden gekozen voor Oude Rijnstrome Verkerk opent mega winkel 9.99 0.79 2.49 li WOENSDAG 30 JUNI 1999 CHEF TIM BROUWER DE KONING, 071-5356417. PLV -CHEF MARIETA KROFT. 071-535- Eerste paal stadshart alphen aan den run» De allereerste paal onder het nieuwe Al- phense stadshart gaat vrijdag de grond in. Dan verricht wethou der D. van der Veen Meerstadt de officiële handeling bij het Centrum Beeldende Kunst (CBK). Dat opent naar verwachting in september 2000 de deuren aan de Castellumstraat naast de Adventskerk. Inwoners kunnen hun handtekening voor eeuwig de bodem van de bouwput voor het CBK in laten gaan. Onder het motto 'Uw handtekening als fundament onder het nieuwe stadshart' kunnen zij die op een kaartje zetten en naar de ge meente sturen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheken, wijkcentrum De Oude Wereld, Noorderbrink, Streekmuziek- school, STAA galerie, Kunstuitleen, regiobank Aarlanderveen en Gezondheidscentrum Zwammerdam. Daar liggen ook kaarten voor een ballonnenactie voor kinderen. In een feesttent bij de Alphense brug is vrijdag en zaterdag een maquette van het nieuwe centrum opgesteld. Op winkeltijden kunnen bezoekers er een drankje en een hapje krijgen. Riante villa's langs entree Alphen alphen aan den run» Aan de rand van Alphen aan den Rijn staan binnen anderhalfjaar zestien luxe appartementen en zes stads villa's. Vorige week begon de bouw van het project NassauStae- te op de hoek van de Verlengde Marnixstraat en de Jongkindt Coninckstraat officieel. De architectuur van de woningen ver wijst naar de tijd van het Interbellum (1920-1940) waarin Ne derland toonaangevend was met architecten als Berlage en Du- dok. Kenmerkend voor de nieuwe woningen zijn de horizontale accenten op de gevels, door middel van betonbanden, raam- stroken en stevige dakranden. Torens en onderbroken dakran den richten juist de aandacht op verticale elementen. Alle wo ningen, van 3,5 tot 8 ton, zijn inmiddels verkocht. Ze zijn ont worpen door PBV Architecten uit Wassenaar en worden ge bouwd door de UBA Groep uit Uithoorn. Angenent en Borst bij sprietlopen rupwetering Ruud Borst en Henk Angenent luisteren het Ne derlands kampioenschap sprietlopen op. De marathonschaat sers uit Leiderdorp en Woubrugge behoren zondag 4 juli tot de deelnemers aan de 27ste editie van het zomerevenement in Rijpwetering. Vanaf 13.30 uur wagen zij zich met behulp van een smalle paal aan een sprong over het water langs de Pastoor van der Plaatstraat. Voor de muzikale omlijsting zorgen Late or Never, zanger Kees Versluys en de Serpentines uit Roelof- arendsveen. De inschrijving begint om 13 uur. De opbrengst van het evenement komt ten goede aan projecten voor verstan delijk gehandicapten. Meer inlichtingen geeft organisator Henk Zonderop (071-5018076). rVN-excursie in Kerk en Zanen alphen aan den run Water staat centraal bij de excursie van de Alphense afdeling van de IVN. Op zondag 4 juli begint om 14 uur bij restaurant De Lelie op de hoek van de Alphense Wete ring en de Afrikalaan een doe-excursie. Doel van de onderne ming is bezichtiging van waterdieren en -planten in een sloot in de wijk Kerk en Zanen. Deelname is gratis. Verdere inlichtingen: 0172-436932/ 437018. Banken rond Braassemermeer fuseren jacobswoude/roelofarendsveen De fusie tussen de Rabobanken Roelofarendsveen en Braassemermeer-Oost (met vestigingen in Leimuiden, Oude Wetering en Woubrugge) gaat door. De leden van de twee banken stemden deze week bijna unaniem in met de fusie. Alleen in Roelofarendsveen was een tegenstemmer. De nieuwe bank heet vanaf 1 januari 2000 Rabobank Braassemer meer. A. Smit, nu al directeur in Roelofarendsveen, wordt de nieuwe directeur. De vier kantoren blijven bestaan en onder de honderd werknemers vallen geen gedwongen ontslagen. „Ster ker nog, we hebben samen veertien vacatures", zegt F. van der Meer van Braassemermeer-Oost. Door de fusie zijn de mede werkers niet langer gebonden aan een groep klanten uit een be paalde plaats, maar kunnen ze zich specialiseren in onderwer pen. Volgens Van der Meer vergroot dat de kwaliteit van de dienstverlening en maakt het de uitwisseling van personeel ge makkelijker. De regiobanken blijven overigens klein genoeg om het contact met de klant laagdrempelig en direct te houden, verzekert de directie. alphen aan den rijn De Lokale Omroep Alphen aan den Rijn LOA heeft gis teravond alle uitzendingen stopgezet. Het conflict tussen de werkvloer en de hoofdredactie en het bestuur over de noodzakelijke veranderingen binnen de omroep is geës caleerd. Een groep jonge medewerkers dreigde komend weekeinde in de uitzendingen het einde van de LOA aan te kondigen. Muiterij, vonden bestuur en hoofdredactie. Zij grepen in door zelf de stekker er uit te trekken. Daar op stapte de helft van de medewerkers op. krijgt de LOA na dit jaar geen subsidie meer. „De oorvijgen van de com missieleden deden pijn", zegt hoofdredacteur E. Lameijer. „Maar de politiek heeft gelijk. De LOA heeft al veel te lang doorgesudderd." Door de nieuw ingezette koers zouden vele muziekprogramma's, veel al gemaakt door jongeren, moe ten verdwijnen. Daar kon de werkvloer niet langer mee le ven, zo bleek gisteren. „Het is voor ons genoeg ge- saskia buitelaar De LOA moet haar muziekzen der omvormen tot een informa tieve- en doelgroepenzender. Dat vinden zowel bestuur, hoofdredactie, de werkvloer als de politiek. De Alphense frac ties lieten tijdens een commis sievergadering eerder deze maand zelfs weten niet te treu ren als een andere omroep de lokale berichtgeving van de LOA overneemt. In de vorm weest", zegt programmamaker Michel van 't Wout. „De werk vloer kan niet werken met een dictator als Lameijer. Velen van ons werken al tien jaar bij de LOA en dan komt er zo'n figuur zonder journalistieke achter grond de LOA even redden. Wat wij in al die jaren hebben opge bouwd draait hij in één minuut de nek om. Hij schold mensen uit voor sukkels en noemde ze dom. Hij begon sadistisch te worden. Gisteravond is een me dewerker zelfs met lichamelijk geweld uit de studio gezet." Bestuursvoorzitter H. Jacobs ziet de actie van gisteren als on vermijdelijk. „Iedereen vindt dat de zender moet veranderen. Maar als je dan concreet aan een programma komt dat moet verdwijnen, dan komen de ma kers ervan in opstand. Dat schiet niet op. We moeten nu eenmaal voldoen aan de eisen die het Commissariaat van de Media stelt: 50 procent nieuws en 50 procent ontspanning." De koude sanering van het medewerkersbestand is nood zakelijk om de veranderingen te- kunnen doorvoeren, vindt La meijer. „Het is bedroevend hoe weinig mensen meewerken aan informatieve programma's. De club die zegt zo veel voor de LOA over te hebben, voelde zich niet geroepen om informa tie te brengen. Zij wilden, sim pel gezegd, alleen maar 'Hilver sum' spelen." Met de medewerkers die nu over zijn, wil de LOA verder pratèn over de nieuwe omroep. Die moet, wat Lameijer betreft, ook een andere naam krijgen. „Want het beeld dat de Alphe- naren en de politiek van de LOA hebben is afschuwelijk." Om de vertrokken medewerkers buiten de deur te houden, zijn gisteravond alle sloten vervan gen. Drie zoons nemen estafettestokje van Hans Verkerk over Hans Verkerk, de man, die het keukenbedrijf in Ter Aar groot maakte, doet een stapje terug. Hij bemoeit zich niet meer met de dagelijkse gang van za ken, maar kijkt voortaan van bovenaf (als commissaris) toe of alles naar wens verloopt. Hans Verkerk wordt een vraagbaak en adviseur voor zijn drie zoons (Eric, Jos en John), Bas Alberts en Leo van der Zwan die nu de directie voeren over de onderneming van 56 zaken (jaaromzet 360 miljoen gulden) waar vijftien honderd mensen hun boter ham verdienen. Een nieuw be wind. Betekent dat ook een nieuw beleid? Een interview. ter aar jan westerlaken De zoons weten het niet eens, dat hun vader en moeder in 1964 een eigen timmerbedrijfje met doe-het-zelfwinkeltje in Ter Aar begonnen. Jos was pas één jaar oud en Eric en John moesten nog worden geboren. Toch was het een roemrucht jaar: de Beatles traden op in Blokker en Anton Geesink be haalde judogoud op de Olympi sche Spelen in Tokio. En Hans Verkerk begon aan het opbou wen van een bedrijf, dat zich na vijfendertig jaar marktleider in keukens mag noemen in de Be nelux. Jos, de commercieel direc teur, weet nog wel, dat de fami lie Verkerk twee winkels had toen hij en zijn broers van school kwamen. Ze konden er direct aan de slag en maakten zodoende van dichtbij de groei mee. „Wij zien Verkerk Keukens als een gezamenlijk bedrijf', zegt hij. „We hebben stuk voor stuk ons steentje eraan bijge dragen. Alledrie zijn we er jong ingestapt en gewoon meege groeid. Hoe de verhoudingen 'binnen de directie liggen? Alles doen we samen. We zijn ten slotte een team. Ieder van ons heeft een specialiteit. Dat veeg je bij elkaar en zo kom je tot een oordeel. Eric is algemeen- -directeur. Hij is dus de eind Eric, Jos en John Verkerk: „Negentig procent van de Nederlanders weet dat onze naam met keukens te maken heeft." verantwoordelijkheid." Verkerk, het timmerbedrijfje van weleer, groeide uit tot een begrip in Nederland. Begin ja ren negentig kende zo'n twaalf procent van de bevolking de naam Verkerk. Nu, anno 1999, associeert negentig procent van de Nederlanders de naam met keukens. In nauwelijks zeven jaar kent praktisch iedere land genoot het bedrijf. Jos Verkerk vertelt, dat dit voor een belang rijk deel te danken is aan de sponsoractiviteiten in het be taalde voetbal. Eerst bij FC Den Haag, later bij De Graafschap en Cambuur Leeuwarden. Maar de contracten met de clubs uit de KPN Telecompeti- tie lopen af en worden niet meer verlengd. „Nee", zegt Ver kerk, „we stoppen niet als sponsor. We plaatsen nu bor den rond de velden op plekken die opvallen. Ja, achter het doel, bijvoorbeeld. Als shirtsponsor stoppen we. De enige club waar de naam nog.op de shirts staat zijn de basketballers van Den Helder. Met het geld dat nu vrijkomt gaan we op een andere manier reclame maken. Wel licht voor de televisie of de ra dio. Een ding is zeker: het geld dat wij als sponsor hebben uit gegeven is er dubbel en dwars uitgekomen. We stoppen als sponsor, omdat we ons doel, foto engel lameijer naamsbekendheid, hebben be reikt. Bij grote sportwedstrijden kom je de naam van Verkerk in de toekomst zeker nog tegen." Verkerk vertelt, dat er nooit plannen zijn geweest om een van de drie grote voetbalclubs (Ajax, PSV, Feijenoord) in Ne derland te gaan sponsoren. Jos vertelt, dat het bedrijf daar niet groot genoeg voor is. Naamsbekendheid, Verkerk is daar zeer op gebrand. Het afge el oude wetering De verenigde vergadering van het waterschap De Oude Rijn stromen heeft gisteren in het restaurant De Woelige Baren in Oude Wetering haar heemra den gekozen. De benoeming van de Nieuwkoopse wethou der P. Groen in de categorie ge bouwd wijkt daarbij af van de voordracht van J. Schouffour die uiteindelijk drie stemmen minder kreeg dan Groen. In de zelfde categorie werd tevens A. Langeveld - Van der Veek ge kozen. Met haar heeft De Oude Rijnstromen voor het eerst een vrouw in het dagelijks bestuur. In de categorie ongebouwd werden de Jacobswoudse wet houder C. Vink en A. de Jong gekozen. Voor de groep ingeze tenen nemen J. Verweij en W. de Jong weer plaats in het dagelijks bestuur. In elke categorie worden t\ rpj mensen voorgedragen heemraad. Toen voor bouwd' Langeveld - Van Veek werd gekozen kwam v uit de zaal de vraag of de tv de kandidaat voor deze fun< P. Groen, ook mocht meed in de tweede stemming deze categorie. Hoewel vooi tweede functie alleen Schi four was voorgedragen, w Groen zodoende uiteind^ gekozen. <>i Volgens de secretaris van waterschap D. de Blaeij lei deze verkiezing tot discuj „Maar zo kan het lopen, verenigde vergadering zal een goede reden gehad heb om anders te kiezen. Want af te wijken van de voordn van een categorie is dat one beerlijk. Dat doe je niet maar." esl 'Ontslag kost gemeenschap drie miljoen ter aar vervolg van voorpagina Het Progressief Akkoord maakt bezwaar tegen de ontslagproce dure die burgemeester en wet houders hebben gevolgd bij se cretaris P. Vonk. Volgens frac tievoorzitter E. Kraak is die niet doorgesproken met de gemeen teraad. „Mijn partij heeft becij ferd dat de gouden handdruk voor Vonk de gemeenschap drie miljoen gulden kost." Oud-wethouder Kraak gooit daarbij alle kosten op één hoop. „Dus ook de VUT-uitkering die Vonk vanaf volgend jaar nog negen jaar krijgt", rekent zij voor, „en het geld voor zijn ver vanging wegens ziekte. Die be dragen hoeft de gemeente Ter Aar niet allemaal op te hoesten, maar het is wel gemeenschap- geld." Het PAK, dat zich afzijdig hield van besloten' vergaderin gen over de ontslagprocedure, dient morgen een initiatief voorstel in om voor alle ambte naren van schaal 12 die eervol ontslag krijgen een hoger een outplacement-traject in te stel len. Kraak: „Voor ambtenaren in lagere schalen is dat nu al het geval." Lyklema zegt dat hij de mo gelijkheid van outplacement bij Vonk heeft overwogen. „Ik vind het voorstel van het PAK dan ook een open deur. Het geval lopen jaar speelden hierover di verse zaken hierover bij de Raad van State. Bij de Steekter- brug in Alphen, waar Verkerk een bedrijf heeft, wilden de ge meente en de provincie geluid- werende schermen plaatsen. De naam Verkerk Keukens zou dan vanaf de weg niet meer te zien zijn. En dat druiste in te gen het beleid van het bedrijf. Dus stapte het naar de Raad van State om de plaatsing van de schermen aan te vechten. Verkerk verloor de zaak. En nu? „Op papier zouden die schermen er wel komen", zegt Jos. „Maar we hebben de ge meente de suggestie aan de hand gedaan eens na te denken over de vraag om geluidarm as falt op de brug aan te brengen. Dat spul heb je tegenwoordig. Zoals wij het op dit moment kunnen inschatten heeft de ge meente Alphen daar wel oren naar. Ik denk dat de kans reëel is, dat die schermen achterwe ge blijven. Daar zijn niet alleen wij blij mee, maar ook de men sen die naast de brug wonen want die vonden het ook maar niks." Zeker is dat er door het be drijf een frisse wind gaat waai en. Er staan veranderingen op til: de zaak wordt uitgebreid en er worden winkels op onrenda bele plaatsen afgestoten en naar andere plekken verplaatst. Voor de werknemers heeft dat vooralsnog geen gevolgen. Ver kerk wil meer. De ondernemers richten hun blik op het inrich ten van badkamers. Jos: „Eigen lijk is dit dit altijd min of meer een ondergeschoven kindje ge weest. We hadden onze handen meer dan vol aan de keukens. Zo langzamerhand hebben we hier het plafond bereikt. De omzet stijgt nog wel, maar toch wat minder snel dan enkele ja ren geleden. Dan sla je je vleu gels uit. Wij hebben met z'n al len besloten meer aandacht te geven aan het badkamergebeu- ren. Verkerk streeft ernaar om binnen enkele jaren ook op dit terrein marktleider in Neder land te worden." ter aar/alphen aan den rijn Hans Verkerk Keukens, met als hoofdvestiging Ter Aar, wil komende jaren acht tot negen megawinkels rond de groot steden in Nederland openen. De oppervlakte van de zal waaraan de bedrijfsleiding denkt ligt gemiddeld rond de tw duizend vierkante meter. In Alphen aan den Rijn trekt de keukengigant in het ol pand van Ten Berge Coatings in het industriegebied Rijnhav Dit heeft een oppervlakte van vierduizend vierkante meter. Utrecht en Son (bij Eindhoven) heeft Verkerk al megawink geopend. Volgend jaar worden er twee in de Randstad geopei Verkerk wil niet bekendmaken waar precies, omdat de ond handelingen daarover nog niet helemaal zijn afgerond. Het 1 drijf wil kwijt dat de winkels bij meubelboulevards komen. n Bovendien zoekt Verkerk binnen twee jaar toplocaties wa ,r heen het tussen de twintig en dertig winkels wil verplaatsen. Cel geëist voor verkrachting ex-vrou den haag/alphen aan den run persbureau cerberus De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft een halfjaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen een 28-jarige Alphenaar, die er van wordt verdacht zijn echtge note te hebben verkracht. De man ontkent dat. De verkrachtingen zouden in 1996 en 1997 hebben plaatsge had. Volgens de verdachte zijn ex-vrouw aangifte ged, omdat ze niet wil dat hij kind nog ziet. De twee zij een procedure gewikkeld een omgangsregeling, vrouw weest dat de vaderij, kind ontvoert naar zijn tik land Egypte. De ex-vrouw van de verd te diende een schadeclaim tien mille in. De rechtbank op 13 juli uitspraak. Kipfilet per kilo i&e? Ijsbergsla klasse I, per krop ij*} Super Huzarensalau boklOOOg J 3^ inbiedingon zi|n geldig t/m zoterdag 3 |uli '99 ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTij alphen aan den run Deze grote kolos neemt bijna de hele Oude Rijn in beslag. Het in aanbouw zijnde schip gleed gisteren op een groot ponton voorbij 's Molenaarsbrug in Alphen aan den Rijn. foto loekzuyderduin Vonk is niet uniek, ook al ken we met iedere aparte afspraken. Het automatisme. Maar voor nekf het niet op draaid. Wij moeten zorgvuldig omgaan met tingcenten, maar we ook zorgvuldig omgaan mensen." Als de raad akkoord gaat het eervolle ontslag van hoopt Lyklema snel een ger te vinden. „Ik weet belangstelling is van van binnenuit. In dat kunnen we snel weer taris hebben. Komt hij of buiten, dan moeten we na raadsbesluit in september een opzegtermijn van maanden in acht nemen."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16