Leidsch Dagblad Jongens en meisjes in Tikibad gescheiden 19 :voor: nu/nooit Arrestatie in moordzaak Monfort asisschool wegens vrije Rubberwood rijdag voor de rechter OPRUIMING (rajicek op 'het kerkhof Wandelaars vinden lijk AVO trof vooral nep-tanks Belgische Coca Cola gaat Zeeuws riool in BEL: 071-5128030 zorirrig Politiek wil bemiddelaar voor het Trekvaartplein TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. DERDAG 24 JUNI 1999 OPGERICHT 1 MAART 1860 Iesprek van de Dag Binnenland Cultuur en Kunst Sport Boekje maakt grenzenloos VVD wil macht van Eerste Kamer drastisch aan banden leggen voorschoten Een 62-jarige Voorschotenaar en een 15-jarige jongen uit Waddinxveen hebben gister avond in een bos nabij Haag- wijk in Voorschoten een lijk ge vonden. Van het stoffelijk over schot was zo weinig over dat zelfs niet bekend is of het om een man of een vrouw gaat. De politie weet nog niet of er een misdrijf in het spel is. Ook is nog niet te zeggen hoe lang het lijk in het bos bij Haagwijk heeft gelegen. Op de overblijfselen van het slachtoffer zal de komende da gen sectie worden verricht. Er zal ook gebruik worden ge maakt van nieuwe technieken, zoals onderzoek naar de zoge heten biologische sporen op en nabij de plek waar het lijk gele gen heeft. Daarnaast zal de po litie nagaan of er mensen wor den vermist. Mauritshuis mag 'Britse' Rembrandt kopen AZ kiest bewust voor 'simpele jongen' Van der Lem Na verkrachting en reeks van aanrandingen in Wassenaars pretpark wassenaar gpd Jongens en meisjes worden vanaf vandaag strikt van el kaar gescheiden in het Tikibad in Duinrell. De directie van het Wassenaarse pretpark heeft dat gisteravond be sloten. Het besluit volgt op de verkrachting en een reeks aanrandingen afgelopen dinsdag. Wijnen. De maatregel geldt overigens alleen gedurende de schoolreisperiode, die tot en met 2 juli duurt. De zwemtijden zijn aange past. Vanaf 10.00 uur 's mor gens tot 13.00 uur 's middags is het bad uitsluitend voor meis jes geopend. Tussen 14.00- 17.00 uur zijn de jongens aan de beurt. Van 17.00-22.00 uur 's avonds en in de weekeinden Een 16-jarig Leidschendams meisje werd toen door een 14- jarige Hagenaar op het toilet verkracht. Bovendien viel tege lijkertijd een groep jongens der tien meisjes lastig. ,,Wij willen dat scholen en ouders hun kin deren met een gerust hart naar het Tikibad kunnen sturen", al dus Duinrell-woordvoerder P. wordt er gewoon gemengd ge zwommen, omdat volgens Duinrell de sociale controle dan voldoende is. Het attractiepark wil met de ze drastische maatregel geen enkel risico meer nemen op herhaling van de onzedelijke handelingen, die bij veel ouders voor de nodige onrust heeft ge zorgd. Zij vragen zich af of zij hun kinderen nog wel met een veilig gevoel naar het Tikibad kunnen sturen. ,,Wij hopen dat wij met het gescheiden zwem men ouders en scholen vol doende hebben gerustgesteld", zegt Wijnen. Er is inmiddels een brief uitgegaan naar de or- ichard Krajicek begon van- ïiddag om 13.00 uur zijn iveede partij in Londen, te en de Australiër Todd foodbridge, op 'het kerk- n Wimbledon. Baan vee heeft die lugubere bij- aam, omdat er nogal wat eputaties ten grave worden edragen. Er spelen vaak ud-kampioenen. eng Schalken is inmiddels oorgedrongen tot de derde inde van het Grand-Slam- lernooi. Hij speelde giste- ïn tegen de Australiër An drew Ilie beter dan ooit, en won in vier sets. Zijn volgen de tegenstander is Jim Cou rier, die de als twaalfde ge plaatste Spanjaard Carlos Moya uitschakelde. Peter Wessels kon gisteren in de uitgestelde vijfde set niet winnen van de ais veertiende geplaatste Duitser Tommy Haas. De partij was dinsdag avond gestaakt. Bij de vrouwen baarde Seda Noorlander opzien door te winnen van de Amerikaanse Jennifer Capriati. Amanda Hopmans en Kristie Boogert werden uitgeschakeld. NAVO heeft tijdens de bom- dementen op Joegoslavië hts dertien Servische tanks Kosovo vernietigd. Tijdens bommencampagne meldde NAVO dat er 'honderden ks, stukken artillerie en ge- ïserde voertuigen' ffen e Het r van die geraakte doelen ken echter nep-voertuigen ijn. ïolgens de Britse krant The I les hebben de Serviërs na a uittocht uit Kosovo de OR gemeld dat er in totaal chts dertien van de driéhon derd tanks in de provincie zijn vernietigd. De KFOR-soldaten die nu bezit hebben genomen van het gebied, hebben tot nu toe slechts drie uitgebrandde karkassen gevonden. Wat ze wel veel zijn tegenge komen zijn verwoeste namaak - tanks en dito artilleriestellin gen, meldt een bron binnen de KFOR. Het gaat om 'dummies' die geplaatst worden op een lang stuk zwart plastic, dat een stuk weg suggereert. „Als je met 700 kilometer per uur hoog bo ven het gebied vliegt, kun je makkelijk voor de gek worden gehouden", aldus een KFOR- bron. vlissingen Recyfeed in Vlissingen is gisternacht begonnen met het verwerken van verdachte coca-cola uit België. Op een geheime plek werd in de loop van de nacht al drie miljoen liter cola vernietigd. Bijna tweehonderd uitzendkrachten zijn ingeschakeld om dit karwei te klaren. De cola wordt in containers gegoten en naar Rotterdam afgevoerd. In gezuiverde vorm spoelt de frisdrank vanuit Rotterdam de zee in. In totaal moet er 65 miljoen liter cola worden vernietigd. foto anp wim van vossen 'omerSale: 50% korting op veel producten t/m 10 juli. itielijn 0900 - 235 45 32 (22ct/min.) auch afp-anp De Franse politie heeft gisteren een ver dachte gearresteerd in de zaak van de moord op vier Nederlanders in het dorpje Monfort. Volgens het regionale dagblad La Dépê che du Midi is huiszoeking verricht in de woning van de man in Estramiac, een dorp op enkele kilometers afstand van de plaats waar het drama zich in de nacht van 20 op 21 mei heeft afgespeeld. Daarbij zou een aantal voorwerpen in beslag zijn genomen. De verdachte is een bekende van de politie en wordt morgen in Auch voorgeleid. Ook zijn vrouw is aangehouden. De slachtoffers waren twee echtparen: Artie en Marianne van Hulst (beiden 51) uit Oss en Dora en Johan van Nieuwenhuizen (respectievelijk 61 en 62) uit Vianen. Artie, eigenaar van het huis waar de moorden zijn gepleegd, werd met pistoolschoten om het leven gebracht, de andere drie werden gekneveld en met messteken gedood. De vrouwen waren zussen. Het viertal werd op 22 mei door Nederlandse vrienden gevon den. De moorden brachten zowel in Frank rijk als in Nederland een schokgolf teweeg. 15 mm lamel, toplaag 4 r Diemen slepen de basisschool van kind voor de rechter. Zij zijn het er niet mee dat hun kroost één keer in de twee weken vrijdag vrij is, omdat de leraren vanwege de idsduurverkorting dan geen les geven. De nde ouders moeten voor die dag op zoek kinderopvang. Ook elders gaan basisscholen over op een vier- werkweek. Dat is het gevolg van de nieu- CAO waarin kortere werktijden zijn afgespro- iemen telt drie basisscholen die worden ge- door een bestuurscommissie. Volgens direc- ur A. Bains, één van de twee directeuren van de te scholen, gaat het om één ouderpaar. Hij acht de zaak die op 6 juli in Amsterdam dient Volgens hem heeft de commissie het recht c een bepaalde procedure de lestijden vast stellen. „Wij hebben de procedure volgens de re gels doorlopen", zegt hij. Bains wil verder geen oordeel geven over de zaak. „De ouders hebben een unieke manier ge vonden om te protesteren. En zij hebben een rechter gevonden die er kennelijk een zaak in ziet". D66-Kamerlid Lambrechts heeft gisteren mi nister Hermans van onderwijs om opheldering gevraagd. Lambrechts wil weten of er meer scho len zijn die volgend schooljaar een vierdaagse werkweek invoeren als gevolg van de ADV-pro- blematiek. Lambrechts wijst erop dat de vierdaagse werk week in het onderwijs niet zomaar mag worden ingevoerd, omdat daarmee de kwaliteit in het ge ding komt. Ook wijst Lambrechts op een motie die dinsdag in de Tweede Kamer is aanvaard. Die vraagt onder andere om ADV in het onderwijs al leen nog toe te staan als spaarverlof. Tarwestraat 1, Nieuw Vennep SUPERSALE TINGEN TOT 7Q% - BANKSTELLEN -EETHOEKEN - KASTEN - FAUTEUILS - SLAAPKAMERS (Jencikóva) leiden robbert minkhorst GroenLinks, SP en het CDA in de Leidse gemeenteraad pleiten voor het aanstellen van een be middelaar die zo snel mogelijk het stukgelopen overleg tussen de gemeente en het woonwa genkamp vlot moet trekken. De WD gaat bewoners van het Trekvaartplein opzoeken 'om te zien wat er nog bereikt kan worden'. Dat laat fractieleider M. Schultz weten. Alle politieke partijen hopen dat de woonwagenbewoners willen terugkomen op hun-be sluit om niet meer met de ge meente te praten. Voor de re novatie van het Trekvaartplein moet nog steeds een oplossing worden gevonden, waarmee zowel de gemeente als de be- LOSSE NUMMERS 1,85 ZATERDAG 2,40 Nog geen abonnee ganisatoren van schoolreisjes, die al voor de komende periode bij Duinrell hebben gereser veerd. De maatregel van de di rectie is genomen in overleg met het Wassenaarse college van B en W en de politie. De 14-jarige Haagse hoofd verdachte wordt vandaag voor geleid aan de officier van justi tie. De groep aangerande meis jes, brugklassers van het Groe ne Hart Lyceum uit Alphen aan den Rijn waren op schoolreisje naar het Tikibad. Een aantal van hen heeft onmiddellijk aan gifte gedaan, een tweede groep wilde meteen naar huis. Lek bij politie in affaire rond kinderporno haarlem pieter van hove De Belgische werkgroep Mork- hoven heeft vertrouwelijke dos siers in haar bezit over de Zandvoortse kinderporno-affai- Woordvoerder M. Vervloe- sem van de werkgroep heeft de ze aan een verslaggever van het ANP verstrekt. Het gaat om ori ginele exemplaren met handte keningen van rechter-commis- saris mr. R.A. van der Pol en of ficier van justitie mr. F. van Dongen. Beiden zijn werkzaam binnen het parket Haarlem. Begin deze week maakte Morldioven bekend dat de werkgroep beschikt over twee interne politiebulletins met daarin foto's van zeshonderd mogelijke slachtoffers en da ders van de kinderpornozaak. De twee speciale edities van de ze bulletins van 'Recherche en Informatie' zijn verspreid over diverse politiekorpsen. Mork- hoven beweert dat een ontevre den politieman het materiaal heeft toegespeeld aan de werk groep. De Haarlemse persofficier Th. Bot kon vanochtend niet reageren op het feit dat Mork- hoven beschikt over vertrouwe lijke dossiers. Gisteren verklaar de hij 'onaangenaam verrast' te zijn dat de werkgroep in bezit is van de bulletins. Desondanks zag hij geen reden een onder zoek in te stellen naar mogelijke lekken door de politie. De poli tie Kennemerland wil niet in houdelijk op de berichten in gaan. lilWU'lilW Pol de Roy Respecteer de spiegels: als ge ze stuk slaat, verandert dat niets aan uw gezicht. WEERSVERWACHTING droo'g en r t—-' .Jé 107220 12721° «719° 10% 30% 30% 3SS# 50% 30% 30% (gebreid weeroverzicht op pagina 14 VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie8,9 Gesprek van de Dag2 Kerk en Samenleving14 Regio13,15,16,17 RTV/programma's11 Smaak/Strips10 Sport20,21 de UIT-bijlage: de Poort van Leyden, een schilderij komt tot leven Groninger Museum vrijwel bankroet groningen gpd Het Groninger Museum is zo goed als bankroet. Er is een fi nanciële schuld van 2,8 miljoen gulden. Verder kampt het mu seum met een structureel be grotingstekort. De gemeente Groningen acht direct ingrijpen noodzakelijk en stelt het muse um nu min of meer onder cura tele. De gemeente leent het muse um tot 1 januari 2000 een be drag van maximaal 2,4 miljoen gulden en krijgt tot die datum de .tijd om een plan op te stel len voor een sluitende meerja renbegroting. Volgens La Dépêche du Midi meldde de verdachte zich een dag na de ontdekking van de vier lijken spontaan bij de politie. Hij heeft verklaard dat hij op donderdag 20 mei het huis van Van Hulst 's avonds om streeks half twaalf verliet. Hij had Artie van Hulst als 'zwartwerker' geholpen bij de ver bouwing van het huis. Die verbouwing was ten tijde van de moorden nog in volle gang. Op de bewuste avond was Artie thuis ge bleven, terwijl de andere drie in een restau rant hadden gegeten. Kort na hun terug keer zou de man het huis hebben verlaten. Mannenmode, van alle lx:kende merken, voor zéér aantrekkelijke prijzen! '/icvNkiit-1 TARTAN SHOP Breestraat 152-154, Leiden Breestraat 150, J^eiden Winkelhof, Leiderdorp kunnen leven. Zonder dialoog komt die oplossing er niet. Dinsdag was in opdracht van de gemeente een illegaal bouwwerk op het woonwagen kamp afgebroken. Die actie zet te de verhoudingen tussen be woners en gemeente direct op scherp. Uit woede en ongeloof hebben de woonwagenbewo ners voorlopig alle contact met de gemeente verbroken. „Het is diep triest dat het zo ver heeft moeten komen", vindt S. ter Harmsel, fractievoorzitter van GroenLinks. „Ik zou het zonde vinden als de boel nog verder escaleert. Ik heb begre pen dat ambtenaren al worden bedreigd. We moeten alles in het werk stellen om te zorgen dat iedereen weer om de tafel gaat zitten." Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. 1 Tel:(I.v in controle bezorging) 1 J Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: 1 Per maand Per kwartaal Qaatomutisch (f 96.90) i i automatisch (f. l),70) Oacceptgiro (I. 97.90) W I Nr. bank/giro:Handtekening:i Leidsch sÉ&Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Deze bon in een envelop, zonder postzegel, leidsch Dagblad, Abonnee-service, Antwoordnummer 10050,2300 VB Leiden OF BEL 071-5128 030

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 1