'De man is een prins die weigert koning te worden' M TV WEER Meer DNA-tests 192 WOENSDAG 23 JUNI 1999 COMMENTAAR Minister Korthals gaat werken aan een wetswijziging waardoor het mogelijk wordt verdachten vaker een verplichte DNA-test te laten ondergaan. De DNA-test gaat bij de opsporing en vervolging van strafbare feiten een belangrijkere rol spelen. Dat is, als het zorgvul dig gebeurt, een toe te juichen ontwikkeling. Het oplossen van misdrijven is belangrijk, maar het is in onze wes terse samenleving alom geaccepteerd dat de overheid ook in straf zaken zeer terughoudend moet zijn bij inbreuken op de persoon lijke vrijheid van burgers. Daarvoor is een reeks waarborgen: nie mand hoeft mee te werken aan zijn eigen veroordeling. Een ver dachte heeft het recht tegenover politie en justitie te zwijgen. Daar staat tegenover dat opsporingsautoriteiten dwangmiddelen hebben om een zaak tegen onwillige verdachten rond te krijgen. De vingerafdruk is daarvan een bewijs. En dat het ook nog verder kan gaan, bewijst de bloedproef in alcoholzaken. Daar is sprake van een regelrechte, en gezien het doel breed geaccepteerde, in breuk op de lichamelijke integriteit. Weliswaar kan zo'n proef wor den geweigerd, maar dat levert een strafbaar feit op dat net zo zwaar wordt bestraft als dronken rijden. Korthals wil de uiterst betrouwbare DNA-testen in meer gevallen toestaan dan nu is toegelaten. Waar wat wangslijm voor zo'n test al voldoende is, valt die uitbreiding naar middelzware zaken te bil lijken. De minister zoekt nog naar het geld dat het mogelijk maakt meer van dit soort dure onderzoeken uit te voeren. Dat geld moet te vinden zijn, ook al komt het maar uit het huidige budget. Dat kan doelmatiger worden gebruikt: het is straks immers sneller dui delijk of iemand schuldig is of niet. Telefoonseks Volksvertegenwoordigers in Colombia bellen vanuit hun werk voor zo'n 50.000 gulden per maand naar sekslijnen. Dat blijkt uit een onderzoek van het Colombiaanse telecommunicatiebe drijf. De dure hobby kwam aan het licht toen het telefoonbedrijf werd ingeschakeld om de parlementaire telefoonrekening te onderzoeken. Die bedraagt bijna een half miljoen gulden per maand. Naast telefoonseks is het ook gebruikelijk om kantoor telefoons door te schakelen naar cafés en restaurants. Binnen kort krijgt het parlement een centrale die privételefoontjes fil- Temperatuur gaat omhoog Juni is geen slechte maand maar het wordt zo langzamerhand wel tijd voor zomerwarmte. In De Bilt kwam alleen op 2 juni de tempe ratuur boven de 25 graden en in onze regio heeft het kwik nog vrij wel nergens de 25 bereikt, laat staan gepasseerd. In een doorsnee zomermaand wordt het in het midden van het land op vier dagen meer dan 25 graden, in westelijk Nederland (Schiphol-Leiden-Rotterdam) op drie. De komende dagen gaat de temperatuur omhoog maar de grens van 25 graden wordt aanvankelijk nog niet bereikt. Bepalend voor het weerbeeld is een vrij vlak gebied van hoge barometerstanden. Onder invloed van dit systeem zijn er morgen perioden met zon en stijgt de temperatuur tot 20-21 graden. De wind is meest zwak uit noordelijke richtingen. Van vrijdag af wordt het iets warmer maar er schuilt wel een addertje onder het gras. Een storing in de bovenlucht, die boven het noorden van Duitsland aan de ketting wordt gelegd, kan een enkele regen of onweersbui veroorzaken. Ook van Atlantische zijde slipt in het weekeinde een storingsge- bied de Noordzee binnen. Het belangrijkste druksysteem deze maand is trouwens niet het luchtdrukmaximum bij de Azoren of de Uslanddepressie maar een standvastige Russische hogedrukblokkade. Dit sys teem heeft de westcirculatie helemaal naar het hoge noorden verbannen. Onder invloed van het Ruslandhoog is het tot ho ven de poolcirkel zeer warm. Ook gisteren waren er weer dertigers in streken waar het tot in mei nog stenen uit de grond vriest. In Moskou werd met 28,2 graad alweer de veertiende zomerse dag geregistreerd. Bij on6 scheen de zon vooral in de middag en het meest aan zee. Van de KNMI sta tions was Bloemendaal het warmste plekje van Ne derland met een maximumtemperatuur van 18,7 graden. Op Schiphol viel nog een buitje, in de re gio Rotterdam werd ook hagel gerapporteerd. jan visser 'Sterke' geslacht op zoek naar eigen identiteit Markant Nederland Paula Patricio fietst door uiterwaarden langs de Waal. Prachtige ri vier, mooie uiterwaarden. In de verte ligt een stad. Dat zal Nijme gen zijn. En Paula vertelt dat ze in het komende halfuur boswach ter Ab van Dorp en 'acmaliteitenmanFons de Poel gaat ontmoeten. En dat de kijker, als hij goed oplet, een fiets kan winnen. Paula presenteert een nieuwe serie van het programma Markant Nederland. „Een bekende naam, maar een nieuw concept", zegt een commentaarstem voor aanvang. Ik ken de naam niet, en ook het oude concept niet. Maar gaandeweg wordt mij duidelijk, dat het een toeristisch programma is. In Markant Nederland laat Paula Patricio zien waar je fijn kunt fietsen in ons land. En het nieuwe concept houdt kennelijk in, dat zij dat doet aan de hand van een lid van het gilde der bekende Ne derlanders. Zoals Bert van der Veer in zijn handboek voor program mamakers zegt: wil je hoge kijkcijfers, vraag een bekende Nederlan der. De Poel en Patricio onmoeten elkaar in Hatert, een gehucht onder de rook van Nijmegen. De Poel is daar geboren. Hij laat zijn geboor tehuis zien en vertelt over zijn broers. Hij laat het graf van zijn ou ders zien en vertelt over zijn vaderen moeder. Terug in het dorp no digt een oude vrouw, die zijn moeder nog heeft gekend, hem op de koffie. De fietstocht gaat verder naar Nijmegen. Onderweg stoppen ze bij de Hartertse vennen, waar boswachter Ab van Dorp tussen neus en lippen door iets zegt over afplaggen en kappen en vlinders en libel len. De Poel en Patricio hebben het erg gezellig samen. In de stad zijn mooie gebouwen te zien, kerken, een poort, oude huisjes. En is dat niet een kasteeltoren, daar in de verte? We komen er niet achter, want De Poel neemt Patricio mee naar een kaalslag, waar ooit het gebouw van dagblad De Gelderlander moet hebben gestaan. En naar het stadion van NEC, waar graafmachines het veld hebben omgeploegd. Markant Nederland heefteen nieuw concept. Het doel van het pro gramma is te laten zien, waar je in ons land fijn kunt fietsen. Maar dat lukt niet. Er staat steeds een bekende Nederlander voor. Geluk kig hebben ze bij het programma ook een boekje uitgegeven, met als ondertitel: De mooiste natuur van Nederland. Misschien worden we daar iets wijzer van. wil buys Het is flink mis met de Nederlandse man. Gevangen tussen zijn eigen pu bergedrag en de vele eisen van vrou wen zoekt hij verward naar zijn eigen identiteit. De onderzoeker: „Vrouwen vinden zorgende mannen heel sexy." De relatiebemiddelaarster: „Het is heel banaal: vrouwen zoeken een echte vent." Als je over 'man-zijn' begint, gaat het al snel als volgt. Maarten Moens: ,,Je moet je tussen de polen van de macho en de softies kunnen bewegen. Het gaat erom een gezonde balans te vinden tussen kracht en kwetsbaarheid. In je kwets baarheid krachtig zijn en in je kracht kwetsbaar." Of zo: Vincent Duindam: „Met andere mannen praten over onze kerheid of ongenoegen is moeilijk, maar wel nodig. Een man die zichzelf uitvindt, ben ik nog nooit tegen gekomen." De man is niet meer verward, of dolend, de man aan het eind van de twintigste eeuw zit behoorlijk in een crisis. Wie is hij, wat wil hij, wat moet hij? Eerst de feiten en die liegen er niet om. De - jonge - vrouw is met een enorme opmars bezig. Ze leren beter en sneller en zijn op de universiteit al in de meer derheid. Meisjes zijn vroegrijp en weten precies wat ze willen. Banen vinden is geen probleem, iedere chef wil meer vrouwen op zijn afdeling. Traditionele vrouwelijke eigenschappen als flexibili teit, communicatie-gerichtheid en over leg scoren momenteel het allerbest. De vrouw is zelfbewuster dan ooit. De man staat erbij en kijkt ernaar. Op het werk ziet hij zich omringd met am bitieuze vrouwelijke collega's. Thuis wordt hij geacht een deel van de zorgta ken over te nemen, inclusief de kinde ren. De loopbaan moet dan maar op een lager pitje. Over de agenda moet worden onderhandeld, want de vrouw.heeft een eigen leven. Tegelijkertijd roepen glossy advertenties de man op lekkere luchtjes te kopen, dure kleren aan te schaffen en in snelle auto's te stappen. Maar ze moeten wel een zachte oogopslag heb ben. De Marlboro-man is uit, Antonie Kamerling is in. Dat wil zeggen: stoer maar ook lief, zorgzaam en goed in bed, maar ook in staat tot een goed gesprek. „Crisis is misschien een zwaar woord, maar het is wel flink mis met de man", zegt Dick van Bekkum, cultureel antro poloog en vader. Er is van alles aan de hand, de vragen bestormen het 'sterke' geslacht. „Wanneer ben je man genoeg? Hoe moet ik een goede partner zijn voor mijn vriendin of vrouw, zodat zij tevre den is? Hoe hard mag ik werken om nog een goed vader te zijn? Aan wie moet ik me trouwens spiegelen?" Het zijn een paar fundamentele vragen die Van Bekkum zichzelf stelt. Nog maar zo'n dertig jaar geleden wisten mannen precies wie ze waren: het hoofd van het gezin, de hardwerkende kostwinner die de grootste gehaktbal kreeg en meestal alleen op zondag tijd voor zijn kinderen had. Dat was de spiegel voor iedere zoon. Geen eigentijdse man die daar nog in durft te kijken. Of zoals Van Bek kum, gespecialiseerd in 'volwassenwor ding van jongeren', het zegt: „Er is geen geaccepteerd rolmodel meer waar de mannelijkheid aan kan worden ge toetst." In de jaren zeventig probeerden geë mancipeerde mannen het nog door zichzelf weg te cijferen. 'Sorry, ik ben een man', riepen ze bij voorbaat en een enkeling liep zelfs mee in marsen die te gen 'de man' gericht waren. Van die sukkels hadden zelfs feministen snel ge noeg. De man in de jaren tachtig pro beerde terug te vallen op het stoere rol model van de onafhankelijke geldnaja- gende yup die over lijken ging en van het luxe leven genoot. Was het ook niet, dus. Wat moet een man aan het einde van het millenniunVdan? Het is de tijd van het ongebreideld kunnen kiezen. Heel mooi, behalve als je niet weet wat je wilt. Feminisme, homobeweging, individuali sering en welvaart hebben alles mogelijk gemaakt en dat is lastig voor de man, meent Van Bekkum. „Al die reclames zijn wel leuk, maar je kunt je mannelijk heid niet kopen. Het beeld van wat een man is of behoort te zijn is verkruimeld en versnipperd. Iedereen heeft z'n eigen mannelijkheid. Homo's hebben mis schien wel een voorsprong, zij lijken meer zichzelf, hebben zichzelf geaccep teerd. Kijk maar naar een persoonlijk heid als Paul de Leeuw." Het is nog een tikkeltje ingewikkelder, legt Maarten Moens uit. Hij is een derti ger die de training 'Tussen macho en softie' geeft en dus weet hoe erg man nen in verwarring zijn. „Heel veel man nen blijven steken in de adolescentie- periode. Ze worden niet volwassen. Ze blijven pubers: alleen doen wat leuk is, telkens de kick zoeken en zappen van de ene leut naar de andere." Het is het beeld van de skaters in het Amsterdamse Vondelpark. Dolende der tigers met een stoppelbaardje, zorgvul dig nonchalant gekleed volgens de laat ste sportieve mode en met een mooie vrouw naast zich, zonder oog voor het omringende park en de mensen. „Het is de in zichzelf gekeerde prins die weigert een koning te worden", zegt Moens. „Een koning is iemand die leiderschap toont, het heft in handen neemt en het volk dient. Simpel gezegd: de prins ge niet voluit van het leven, maar neemt zijn verantwoordelijkheid nog niet." Daar komt bij dat het voorbeeld van de man ouderwets is of is weggestopt in het bejaardenhuis. Beter is het daarom an dere mannen op te zoeken. „Dat geeft herkenning en erkenning. Dat is beter dan afhankelijk te zijn van vrouwen door te doen wat zij van hem verwach ten." In zijn cursus probeert Moens de man nen op zoek te laten gaan naar hun 'ver borgen oerkracht'. Mannen moeten met elkaar praten en niet blijven reageren op wat vrouwen van de man vinden. Juist dat heeft de verwarring alleen maar ver groot. Alsof mannen ook niet geleden hebben onder de patriarchale samenle ving, waarbij de man de baas is. We moeten zoeken naar wat man-zijn in houdt, het patriarchaat voorbij, maar waarbij de vrouw ook niet de baas is." Dat valt nog niet mee, want mannen moeten elkaar eerst als broeders zien en niet als rivalen. „Dat is het gangbare beeld. Daarom praten mannen over hun gevoelens en onzekerheden liever met vrouwen." Aan de hand van gesprekken over vaderschap, seksualiteit, bezieling en vriendschap leren de mannen in de cursus te balanceren tussen macho en soft gedrag. „Het zijn twee polen in je zelf, waarbij je telkens zelf de balans moet zien te vinden. In je kwetsbaarheid krachtig zijn en in je kracht kwetsbaar." 1-Iet lichaam wordt daarbij al dansend en bewegend niet overgeslagen. Met al leen praten blijft het zo 'mentaal'. „De mannen moeten leren af te zakken, be- grijp je?" ï'och staat de vrouw niet helemaal bui tenspel als het om de identiteit van de man gaat. Uit onverdachte bron, relatie- bemiddelaarstër mr. Annelies Penning, wordt de vrouw gekapitteld voor de vele eisen die zij aan de man stelt. Penning weet als geen ander dat mannen veel te veel luisteren naar wat vrouwen van hen willen. „Ik ben niet tegen de emancipa tie, maar ik vind dat vrouwen niet altijd door hebben wat hun verworvenheden teweeg brengen. Ze eisen te veel. Man nen moeten in hun ogen op afroep be- schikbaar zijn: leuk en gezellig doen, troosten, begrip tonen en zaterdags mee de stad in gaan. Maar verder willen ze zoveel mogelijk vrijheid, blijheid." Vrouwen vragen zich nauwelijks af wat die andere sekse nu beweegt, wat zij nu eigenlijk willen, zegt Penning. „Ze geven mannen ook geen kans om zichzelf te zijn. Als die iets voor haar willen doen, zegt ze snibbig: 'Dat kan ik zelf wel'. Ja, dat schiet niet op." Niet zozeer met mannen praten, maar aan de vrouw nu eens heel direct vragen wat ze van hem wil, dat is volgens Penning de oplossing voor de identiteitscrisis van de man. „Laat hem maar op de vrouw afvragen: als je het dan zo goed weet, wat wil je dan echt van mij? Laat mannen maar uit de schulp komen, assertiever worden en zeggen: 'Maak het me maar duidelijk en houd anders op met het stellen van al die onmogelijke eisen." Alle beeldspraken, mannengroepen en trainingen maken het er niet makkelijker op. Waar zal het op uitlopen? Hoe ziet de man van de toekomst er uit? Vincent Duindam, die op de Rijksuniversiteit MILLENNIUM nog !!l: dagen Nog 192 dagen en het nieuwe millennium bri aan. Reden voor dezelf1 om in een dagelijkse se terug te kijken op belaiJi rijke gebeurtenissen dis plaatsgrepen op corres ponderende data in de gelopen 1000 jaar. DezA"! week: 21 juni 1884: Kros "1 prins Alexander overliji 22 juni 1775: Amerikaai \j congres voert dollar in; juni 1667: slot tocht na Chatham; 24 juni 1948: Rusland begint blokkad in Berlijn; 25 juni 1988:0; iet je Europees voetbalkai oen; 26 juni 1284: Ratte ij' vanger Hameln slaat to f Utrecht onderzoek doet naar zorgende vaders, concludeert dat dit een zeer te vreden groep mannen is. „Ze worden meer gewaardeerd door hun vrouw en ze vinden zelf dat ze meer kunnen ge nieten van gewone dingen. Beter dan in de tijd dat ze een jachtige«carrière had den." Het heeft geen status, maar vrou wen vinden zorgende mannen heel sexy. „Het straalt kracht uit en is een teken van vruchtbaarheid." De man-van-de- toekomst krijgt ook meer ruimte, ver wacht Duindam. „Hij mag allerlei lucht jes opdoen, emoties tonen en voor een vrouwenberoep kiezen. Er is beweging, op alle terreinen. Mannen en vrouwen groeien steeds meer naar elkaar toe." Dick van Bekkum weet niet, hoe de man van de toekomst er uitziet. „Een crisis kan vervelend zijn, maar het biedt ook nieuwe kansen. Als mannen samen met mannen op zoek gaan, kan er iets heel moois uitkomen." Cursusleider Moens hoopt dat mannen 'innerlijk leiderschap' gaan tonen: ver antwoordelijkheid nemen en ophouden te denken 'als mijn vrouw of vriendin maar eens anders was'. „Als man ben je zelf verantwoordelijk voor gebrek, pijn, succes en geluk in je leven. Doe niet wat je leuk vindt, maar probeer leuk te vin den wat je te doen hebt. Zoals het bed van je dochter midden in de nacht ver schonen. Niet leuk, maar het moet ge beuren. De koning als dienaar dus." René de Boer verwacht dat de inwijding van de zonen in het man-zijn, een nieu we man kan scheppen. „Leer je zoon een goed mens te worden met alles erop en eraan. Dan ontstaat er op den duur een mooie man en een nieuwe samenle ving." Hoe de toekomstige man er ook uitziet en hoe hij ook met zijn identiteit wor stelt, de vrouw is er wellicht nog niet klaar voor. Annelies Penning weet uit er varing wat vrouwen in een man zoeken. „Heel banaal: een echte vent. Een man die langer is, meer verdient, sportief is, wel voor de kinderen zorgt, maar abso luut geen huisman mag worden. Het oermodel dus. Het probleem is alleen dat ze hem nauwelijks kans geeft een echte vent te zijn. Ze wil altijd het laatste woord hebben. Dat vinden vriendinnen onderling misschien wel leuk, maar een man gaat dat op den duur tegen staan." wilfred scholten 23 JUNI 1667 Hij heeft de sleutel die toe: i geeft tot de grafkelder van! chiel Adriaanszoon De Ruj in de Nieuwe Kerk in Amstj dam. Maar omstreeks 194? heeft hij de kist die er staal het laatst geopend. „Toem destijds het lichaam, dat go ler gebalsemd had moeten zij; |Jf bekeken zag het er weinigs kelijk meer uit. We hebben daarom afgesproken nog* '1' regelmatig naar de keldert at gaan, maar de deksel er nii meer af te halen." De Holla r se zeeheld wordt weliswaaf* meer aanschouwd, maan i mee is Frederik Peter Johai Ruyter de Wildt hem allert e, vergeten. De Hagenaar ven f genwoordigt de twaalfde gi u, ratie na de zeeheld en riepi der meer een speciale sticb ter bevordering van de n; dachtenis aan de luitenani miraal in het leven. „Binne kort verschijnt er onder om auspiciën een nieuw boekj over de vlootvoogd", aldus nazaat, die de genealogisch toelichting moeiteloos ven. De afkomst leidt er nie dat de legendarische Tochi naar Chatham wordt verhe )C lijkt. Dat het 'prijsschieten' ,e, en een 'fluitje van een cem |a; gaat' hem te ver, maar dat chiel de Ruyter op en rond 23ste juni 1667 de Engelse: Theems en Medway eensi delijke nederlaag bezorgt, geen groot zeemanschap. „Strategisch gezien was dit z'n moeilijkste klus." henkruul* Knuffeldief» De politie van Singapore heeft een 41-jarige vrouw aangehouden. Ze wordtj) dacht van het knuffelen \s 3' oudere mannen - en hets len van hun portemonnee u Een Singaporees televisie; l tion zei dat vooral mannei e van in de 50 en 60 jaar hel slachtoffer werden van de vrouw. Ze zou hen in del 8 van appartementencom plexen om de hals zijn gei gen. Na de omhelzing kW j men de mannen er achtei dat ze bestolen waren. De vrouw had op dat mornet f echter al de benen genoro MENSELIJK In de krant Het echte nieuws staat voor veel mensen deze weken niet op de voorpagina maar er gens midden in de krant verstopt. Elke dag opnieuw kolommen vol geslaagden, blad zijden vol. Achter die niet te stuiten reeks bollebozen mag je een zee van vlaggenstok- ken vermoeden met daaraan vooreeu- v wig lege boekentassen. Vwo. dat je met 'het'als lidwoord schrijft, havo, dat om duistere redenen /f'i\ ineens door 'de' wordt vooraf ge tij' I gtian en allerlei takken van on- f| l i derwijs met raadselachtige ini- ii| I tia len, waarin je van Karin jt IJb Adelmund ook door mag leren. Zij zijn allemaal en masse met £JP vrucht doorlopen. Menigeen pjR' screent met de wijsvinger erbij de lijsten op bekende hamen. Vaak is de presen tatie alfabe- tisch, maar soms houdt de fj school de spanning erin en staat J/j het er schots en scheef. Echt om llf het voorhoofd te fronsen wordt 1 het als je op de allerlaatste regel nog niet op de verwante of beken de Michiel ofMarije bent gestuit. Lijsten met geslaagden zijn pre- HAN MULDER cies het omgekeerde van lijsten met gesneu velden tijdens oorlogen of andere vredes missies: het is pas droevig als je er niet op staat. Die naam in de krant geeft behalve op die vlaggenstok en die wapperende boekentas ook uitzicht op de ouders en verzorgers van het jonge volkje. Op al die tafeltjesavonden jarenlang in tochtige haveloze aula's, waar ouders vijf minuten per docent naar de be kende weg mochten vragen. Op al die ina- len dat de tenen kromden, wanneer de le raar Frans het staatje met recente cijfertro- feeën uitstalde en zijn requisitoir andante ma non troppo aanving met: „Ja, onze Derk-Jan, hij is nog een beetje speels. Waarmee hij eigenlijk bedoelde dat Derk- -Jan tiuee schooltypen boven zijn stand leefde. Hoe bevrijdend klonk niet vaak na vijf minuten de bel die het einde van de kortstondige doch hevige kwelling mar keerde. En is er ooit inniger gehaat dan wanneer die overdreven moeder van dat briljante nest dat bij je matig scorende dochter in de klas zat, bij de leraar wiskun de 200 seconden over de toegestane vijf mi nuten heenging (ten koste van jóiiw bles suretijd), alleen maar om te zwelgen in al les waarin het mormel zo perfect presteer- de?Ik zwijg over de huiswerkcursussen met de handen vol geld. En ook over de twistge sprekken en schimpscheuten over en weer die de buren vier huizen verder woordelijk konden volgen, als vader zelf zich aan het testen van Derk-Jans kennis van de Engel se grammatica zette. Het was of vader een hele Mistral van voren kreeg, omdat hij 'krankzinnig' overhoorde en dat het nooit zo op een 's.o.of repetitie werd gevraagd. Zo'n seance leent zich niet voor herhaling. Er is al burengerucht genoeg en de politie kampt met tekorten. Ineens staat dan toch de naam in de krant. Derk-Jan heeft zijn papiertje. De boekentas mag nog eenmaal gloriëren aan de gevel. Dan schrompelt hij ineen tot onherroepe lijk verleden. De meesten van die knappe koppen staan voor de eerste en de laatste keer redactioneel, dus zonder ervoor te be talen, met hun naam in de krant Het type Dan Quayle. gewezen vice-president van Amerika, thans fulltime brekebeen, nooit in de lijst geslaagden, desondanks vaak met toenaam in de krant, is schaars. Maar Dan schrijft dan ook tiogaltijd 'potato' met twee a's en 'aardappel' met een 'f. Spice Girl, miljonair, én aan staande bruid VICTORIA ADAMS wil ondanks haar uitpuilende bankrekening de zon voor niets zien opgaan. Zij liet zich een unieke bruidsjurk aanmeten, maar betalen werd haar toch iets te gortig. Adams, die in juli in het huwelijk wil treden met Manches ter United-voetballer David Beck ham, bestelde het kunstwerk zelf bij de ontwerper Antonio Berradi. Ze veronderstelde dat zij het klei nigheidje wel cadeau zou krijgen. Toen Berradi haar vervolgens de rekening presenteerde, haakte de zangeres af, ondanks haar arties tennaam Posh ('duur'). De voormalige echtgenote van de Britse prins Andrew, SARAH FERGUSON, gaat aan de slag als correspondente voor de Ameri kaanse zender NBC. Fergie zal voor het programma Today onder meer beroemdheden interviewen. Ze levert overigens geen bijdra gen over het Britse koningshuis, aldus de New York Times dins dag. Volgens deze Amerikaanse krant zijn de onderhandelingen tussen Ferguson en NBC nog niet afgerond, maar het staat vast dat er een overeenkomst wordt gete kend. Fergie treedt al op als woordvoerster voor de Weight Watchers en voor Wedgwood, luxe Brits servies. De voormalige Italiaanse pa noster ILONA STALLER bekend als CICCIOLINA, kri) haar zesjarige zoon Ludwigta Zij heeft de strijd om de voeg e na een eindeloze touwtrekkef gewonnen van haar ex-man, beeldend kunstenaar JEFF KOONS. Cicciolina raakten bittere strijd van vier jaar dew dij over Ludwig ruim een jaafj leden kwijt aan Koons. Eeng rechtshof oordeelde dat zijn* geschikt was als moeder. Cict na, die bekend werd door als lementslid te poseren in een/ die een borst vrijliet, wasvo'j het hof niet in staat haar op*c kundige rol als ouder op ziel nemen. „Zij is overmatig vn.« laat haar zoon doen wat hij zei een kinderpsychiater toen getuige. „Ludwig heeft taalg blemen. Hij spreekt een Engels en een beetje Italiaans Hij had ook nog eens acht" gaarse babysitters in twee ja* Koons, die bekend werd met beelden van kitscherige varM tjes en seskposes van hemzel Cicciolina, mocht Ludwig men naar New York. Zijn ex- vrouw mocht haar zoon zeven gen per maand bezoeken, nu heeft de hoogste Italiaanse rechter de voormalige mevroii Koons in het gelijk gesteld.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2