Ter Aar haalt buikriem aan Provincie sleept woonark weg bedrijfsleven Rijnwoude wil collectieve beveiliging oft Rijn Veenstreek c lamsom mag kantoor in ferk en Zanen bouwen Bodegraafse vrouw met legionellabacterie besmet Officier eist celstraf na dodelijk motorongeluk Aantal Wilma wold immel ort, Mai jji Ri 5SKQOL; Om aankomende buschauffeurs te werven, houdt ilj jndstad Transportdiensten zaterdag een Openbaar Vervoer itapdag in Boskoop. Randstad werft voor vervoersmaat schappij Connexxion in totaal 200 buschauffeurs voor ieder 25 de week. Ze worden in de regio Zuidwest-Nederland in- )m vaste chauffeurs bij ziekte te kunnen vervangen en om Z tdoor hun verlofdagen heen te helpen. Geïnteresseerden kun- n zich tussen tien en vier uur laten voorlichten over de func- op het terrein van Connexxion aan de Hoogeveenseweg 5 in iskoop. Bezoekers kunnen ook in de praktijk uitproberen hoe is om in een bus te rijden. Voor mensen die al als buschauf- werken is een behendigheidsparcours uitgezet. Het uit- D« endbureau mikt met de werving niet alleen op mensen met en chauffeursdiploma, maar ook op herintredende vrouwen die een andere baan hebben en daarnaast bus- li hautïeur willen worden. Randstad Transportdiensten leidt zo- buschauffeurs op. Om kinderen zaterdag te vermaken een clown, een springkussen en Big Wheels. ost Kif ur ir Wins %l\ Tome, ei Dsch, erstigt, a ewijk, n Kla\ arco Kevin'y 3jj luurtvereniging heet De Pionier ijke Marti i iloesH n, Cisc a brouwer de koning. c iVervingsdag buschauffeurs run De nieuwe buurtvereniging in de Alphense j]k Kerk en Zanen heeft een naam: De Pionier. Afgelopen ieekeinde onthulde wethouder H. Groen in 't Wout de nieuwe n, waarvoor de vereniging een prijsvraag had uitgeschre- De Pionier en de gemeente zijn het erover eens dat er meer ctiviteiten in de wijk en in het winkelcentrum de Atlas moeten omen. Welke vorm de samenwerking krijgt en of daarvoor übsidie beschikbaar is, moet nog blijken uit verder overleg, lannen zijn er al genoeg. Zo wil de buurtvereniging spelletjes- iddagen voor kinderen organiseren, disco-avonden voor jon- ren en brigde- en klaverjas-avonden voor ouderen. In sep- M >mber wil de Pionier meewerken aan de plaatselijke straatspel- idag, bijvoorbeeld door met de winkeliers een straatteken fes- val in het winkelcentrum te organiseren. iromfietser loopt beenletsel op ORPWUKBij een aanrijding op de kruising van de Lageweg de Van Berckelweg in Noordwijk heeft een 48-jarige Sassen- eimer gistermiddag een beenwond opgelopen. Hij reed daar imen met een andere bromfietser over het fietspad toen hij voorrang kreeg van een derde bromfietser, een 26-jarige enaar, die afsloeg en de Lageweg op reed. De Sassenheimer st uitwijken en reed daardoor tegen een stilstaande auto Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. nond, nda FcAhen k, Rian ,ette politieke partijen in Alphen positief over de bouw van groot nieuw pand voor som langs het spoor in ietschi rk en Zanen. Gisteravond Dooren >senteerde architect D.Dam maquette en tekeningen van kantoorgebouw, dat de loop van 2002 verrijst in (stationsgebied. De commis- ischenl leden gaven gisteravond hun voor het begin van een arti- 19-procedure. Daarmee vooruitlopend op het nieu- nbestemmingsplan, het pand I worden gebouwd. -e fracties van D66 en de So- istische Partij hadden nog vragen over het regelen van verkeersstromen in de wijk. vrezen grote overlast van de de 800 werknemers, worden straks via een ont- itingsweg naar de Aziëlaan lid en niet direct via het Eu- aplein de wijk uit. Boven- mag Samsom slechts 200 keerplaatsen bouwen. „Par- de wijk is nu al een probleem", aldus R. Pleij van de SP. Wethouder D. van der Veen Meerstadt zag het allemaal po sitief in. Hij memoreerde aan de Rijn-Gouwelijn die er bin nen enkele jaren komt. Hij ver wacht dat veel werknemers van die hoogwaardige openbaar vervoersverbinding tussen Gouda en de kust gebruik gaan maken. Hij voegde eraan toe dat Samsom een eigen ver voersplan gaat opzetten. "Het bedrijf heeft al aangegeven met eigen bussen de problemen op te lossen." H. van der Zanden (Groen- Links) opperde het idee om een overdekt voetpad tussen het kantorencentrum en het station te maken om reizigers met het openbaar vervoer tegemoet te komen. Het ontwerp voorziet al in de mogelijkheid voor voet gangers en fietsers om onder het gebouw door te gaan en van tuinen onder het pand te genie ten. ,,Het gebouw pikt geen ruimte in, maar geeft deze te rug", aldus architect Dam. Gemeente Jacobswoude geeft fout toe hoogmade annette Na een ochtend van dreiging komt het uiteindelijk er toch nog van. Mensen van provin cie en pers drentelen nerveus heen en weer op het Oude Kerkpad langs de Does. Over enkele ogenblikken wordt de woonboot van Eric Bosch van de illegale ligplaats naar de de pothaven in Waddinxveen weggesleept. De Ierse setter Ashley jankt zachtjes. Bosch' Russische vriendin Suzan is ziek van spanning. Ze begrijpt het machtsvertoon niet. „Dit is toch een democratie?" Bosch schreeuwt kwaad: Ik ga hier niet weg!" Hij slaat de deur dicht. Provincie en politie overleggen. Cees van Eijk van de provincie Zuid-Holland vindt dat Bosch maar in het water voor de molen moet gaan liggen met zijn ark. De molenaar staat zwak. Hij heeft destijds geen bezwaar inge diend tegen het bestemmings plan Buitengebieden. Maar Bosch voelt daar niets voor. Ik lig dan voor een af- wateringssluis. Op de tekening ligt mijn boot naast de sluis, maar in de werkelijkheid zit ik er pal voor. Je kunt op je vin gers natellen hoe het hoog heemraadschap reageert." Wel is Bosch in alle vroegte op de molenaar afgestapt. Hij zegt verbaal bedreigd te zijn door een paar mannen in de tuin. ,,Ze hebben gauw een bootje op die plek gegooid. Als ik die boot aanraak, is het we derrechtelijk toeëigenen van andermans eigendom", zegt Bosch cynisch. Hij belt zijn ad vocaat. Deze adviseert op de boot te blijven en geen actie te ondernemen. Dan is het zo ver. Het bewijs van ontvangst, door het raam pje van de woonboot gegooid door een agent, werpt Bosch met een nijdig gebaar weg. Ie mand van de provincie gooit een touw los. De twee aange rukte sleepboten trekken de ark vlot. Bosch bliksemt van woede en onmacht. Hij streelt zijn konijn. Zijn vriendin wendt gelaten het hoofd af. Volgens de provincie ligt Bosch met zijn ark Chateau du Bois illegaal. De ligvergunning van de gemeente Jacobswoude blijkt waardeloos. De aangewe zen plek, vijftig meter ten oos ten van de molen, valt buiten het bestemmingsplan van de gemeente. Het water is van do meinen, het pad van de Stich ting Charitas. Over het lande lijk aanzicht gaat de provincie en die is bezig met een 'uitster- vingsbeleid' voor woonboten. Het gebied moet weer een lan delijk aanzien krijgen. De ple- ziervaart krijgt nog een vergun ning tot 1 januari 2000. Dan is het afgelopen. Geheim nummer Bosch wist naar zeggen daar niets vanaf. Hij dacht zijn zaakjes met zijn gemeentever gunning keurig te hebben ge regeld. In de witte woonkamer met uitzicht op de weilanden en koeien ruik je de verf nog. Op de grond staat een schilde rij dat nog opgehangen moet worden. Bosch woedend: „Vrijdagavond om elf uur werd ik opgebeld door Viets. Ik heb notabene een geheim num mer." Viets reageert koel: Wij hebben onze kanalen." Bosch laat de brief zien waarin de gemeente schrijft dat ze een fout hebben ge maakt. Een oplossing zou zijn de woonboot op de voorge schreven plek in het bestem mingsplan te slepen. Alleen wil de molenaar dat niet. De lelij ke, bruinrode ark zou dan pal voor het uitzicht van het mole naarsgezin liggen. Mevrouw T. Borst: Het is vervelend voor Bosch, maar die plek kan niet." Tevens komt op die plek een afwatersluis op de Does uit. Het Hoogheemraadschap de Rijnland loost daar het overtol lige water uit de polder. Bosch voelt zich vermalen door blunderende overheden. De gemeente wijst een plek aan die valt onder de verorde ning Watergebieden en ple- ziervaart. Secretaris Meester zegt het sneu te vinden voor Bosch. Hij geeft toe dat de ge meente Jacobswoude een fout heeft gemaakt. Misschien zouden we uit moreel oogpunt de zaak nog eens in het college aan de orde moeten stellen", laat hij telefonisch weten. mo-studenten onderzoeken behoefte onder ondernemers ;l hebben inbrekers in Al- den Rijn of Zoeter- er niets te zoeken. Particu- beveiligingsbedrijven die g en nacht rondrijden ja- hen op. In Zoetermeer ift dat al geleid tot een ver- ndering van het aantal mis- jven met vijftig procent. Om voorkómen dat boeven hun rkterrein' naar buurge- Rijnwoude verleggen, ibeert de Stichting Bevorde- Beveiliging Rijnwoude met alle plaatselijke be en instellingen een par- uliere beveiligingsorganisatie te zetten. Preventie is belangrijk", it voorzitter J. van der Breg- i toe. „We kunnen niet :hten tot het kalf verdronken Zijn stichting huurde de vijf 0-studenten van de Haagse geschool Bas van Nispen 1, Bram van Beers (21), Mi ll Richardson (26), Reshma •pram (21) en Marleen Vro- (20) in om de behoefte on- Rijnwoudse bedrijven en tellingen te onderzoeken, zijn vijven werken ze 1 mei op een zolderka- 'rtje van het accountantskan- Bouwer Officier accoun ts aan de Rijndijk in Hazers- ide. De studenten commer- economie zijn door de voorzien van een tele- computer, fax. „We doen marketingonderzoek. De IR heeft er baat bij omdat ze in mensen heeft die daar tijd kunnen steken", zegt Roop- ln enthousiast. „En voor ons (het een schoolopdracht. Wij in ervan." Ze krijgen advies T. ten Bruggencate, een er in op het gebied van ictieve beveiliging, vijf hebben het druk. De 'quête naar circa 200 bedrij en instellingen moet van- Voorzitter Van der Breggen van de Stichting Bevordering Beveiliging Rijnwoude temidden van vijf heao-studenten Michel Richardson, Reshma Roopram, Bram van Beers, Marleen Vrolijk en Bas van Nispen (van links naar rechts) die onderzoeken of bedrijven en instellingen belangstelling hebben voor collectieve beveiliging. foto loek zuyderduin daag de deur uit, want vrijdag moeten ze al weer binnen zijn. De studenten vragen de onder nemers, gemeente en vereni gingen naar hun ervaringen met criminaliteit, het beveili gingssysteem en de interesse voqr deelname aan collectieve surveillance. Hoeveel de beveiliging de on dernemers gaat kosten, weten ze nog niet. „Dat hangt af van hoeveel bedrijven er meedoen en om wat voor bedrijven het gaat", zegt Van Nispen. „Een computerbedrijf betaalt meer dan de voor dieven minder aantrekkelijke veevoederfa briek." Op 9 of 10 juli, vlak voor de schoolvakantie, presenteren de studenten de SBBR en de school een rapport met daarin aanbevelingen. Centraal staat de vraag: 'moet de SBBR door gaan met het streven naar een collectieve beveiliging of niet'. Voorzitter Van der Breggen hoopt dat de animo er is. „Ze ker honderd bedrijven of instel lingen moeten meedoen, wil het doorgaan. Anders is het te duur." Hij zag het nut van col lectieve beveiliging al in toen hij enkele jaren geleden na een in braak in zijn kantoorpand met een schadepost van 20.000 gul den achterbleef. Hij is niet de enige gedupeerde in de ge meente en verwijst naar het vandalisme bij de bedrijven op het ITC-terrein en bij pomphouder Van der Meer in Benthuizen. „Met zijn allen Het Binnenhof bezetten om geld los te peuteren voor meer politie, daar geloof ik niet in. Wij on dernemers moeten de handen steken. Het is ns eigen belang. De SBBR werd op 30 juli vorig jaar opgericht op initiatief van de Ondernemersvereniging Rijnwoude. Uit deze club vorm de zich een vijfkoppig bestuur waarvan accountant Van de Breggen de voorzitter werd. Burgemeester M. Boelen, J. Op- pelaar namens de politie en J. Bij de Vaate namens de brand weer vormen de raad van toe zicht. De stichting streeft ernaar dat met ingang van januari een particuliere beveiligingsdienst permanent tussen zeven uur 's avonds en zeven uur 's och tends met een of twee auto's langs de kantoren, bedrijven, clubgebouwen en scholen rijdt. Gaat er een alarm, dan moet een auto binnen vijf zes mi nuten ter plekke zijn. De kosten kunnen ondernemers deels te rugverdienen als de verzeke ringsmaatschappijen duidelijk resultaat zien en hun premies verlagen. Roopram wijst op een ander voordeel: „Het moet voor een ondernemer toch een veilig idee zijn dat bij alarm er altijd iemand binnen vijf minuten kan zijn." Op langere termijn wil Van der Breggen dat SBBR zich in zet voor een betere beveiliging van gebouwen, terreinen en in stallaties van bedrijven. Ook wil ze veiligheidsinspecties en ad viezen voor braak- en brandvei ligheid en EHBO-cursussen or ganiseren. De taak voor de vijf tweede jaarsstudenten zit er op 9 juli al weer op. Misschien blijven Van Beers uit Alphen aan den Rijn en Van Nispen uit Leimuiden nog als vakantiewerker in dienst van de SBBR. Richard son, Roopram en Vrolijk, allen uit Den Haag. zien daar vanwe ge de slechte openbaar-ver- voersverbinding tussen hun woonplaats en Hazerswoude vanaf. Sociaal plan voor overbodig personeel De gemeente Ter Aar gaat snijden in haar uitgaven. Dat voorspelde waarnemend-burgemeester L. Lyklema gis teravond in een commissievergadering tijdens de be spreking van de jaarrekening van 1998. Om kosten te be sparen wil het gemeentebestuur overbodig personeel af stoten en met minder mensen beter werk leveren. Voor de inwoners van Ter Aar voorziet Lyklema daarom op termijn een daling van de gemeentelijke lasten. a brouwer de koning Het begin is er, maar we zijn er nog lang niet", zei Lyklema. Hij baseert zich daarbij het bij na afgeronde onderzoek van het ingehuurde bureau Slabe- tje. „Gelukkig heeft ook de on dernemingsraad ermee inge stemd om de formatie terug te dringen. Daarbij vallen geen ge dwongen ontslagen. Wel heb ben we een goed sociaal plan. De eerste personeelsleden zijn al vertrokken. Vanaf het jaar 2000 gaan we de kosten terug dringen, te beginnen met de reiniging." Lyklema zegt dat het ziekte verzuim onder het gemeente- personeel, dat bij zijn aantre den in november hoog was, is teruggebracht tot een kwart. Ook vindt hij de sfeer onder het personeel een stuk beter. „We efficiënter werken. Over één a twee jaar r van die overcapaciteit af zijn. Gek genoeg zijn er ondanks die overcapaciteit toch achterstan den." Om die weg te werken vraagt het gemeentebestuur een eenmalig krediet van ruim zes ton. „Want het werkt niet stimulerend om tegen een sta pel dossiers aan te kijken." Lyklema kan niet precies aan geven hoe veel Ter Aar het afge lopen jaar te duur uit is ge weest. „Het loopt in de miljoe nen, maar het systeem van toe rekening van kosten deugt niet. Maar laten we niet te veel om kijken naar de schrikbarende kosten. We moeten daarin diep snijden met inachtneming van het personeel. Ter Aar heeft niet voor niets 'chefs met lef aangesteld. Zij moeten bewij zen dat zij met minder r beter werk kunnen leveren." bodegraven marieta kroft Bij een 42-jarige vrouw uit Bodegraven is veteranenziekte vast gesteld. Ze is vorige week opnomen in het Hofpoortziekenhuis in Woerden. Dat heeft de GGD Midden Holland bekendge maakt. De GGD weet niet hoe het met haar is. De Bodegraafse maakte deel uit van de 120 leden tellende Mercedes-Benz-oldtimerclub dat begin juni de Belgische Ar dennen bezocht. De Bodegraafse zou de legionella-besmetting hebben opgelopen in een hotel. De ziekte is eveneens vastgesteld bij een ander lid van het ge zelschap, een vrouw uit Patersvvolde. Zij is onlangs in een zie kenhuis in Groningen opgenomen Het ministerie van volksge zondheid, welzijn en sport heeft alle leden van het gezelschap opgespoord. De GGD heeft hen op de hoogte gesteld. De ge zondheidsdienst acht het onwaarschijnlijk dat nog meer men sen ziek worden, omdat daarvoor al te veel tijd is verstreken. Jaarlijks krijgt de Inspectie voor de Gezondheidszorg dertig meldingen van veteranenziekte, waarbij de bron van de infectie in het buitenland ligt. Voetbalvereniging Woubrugge stemt in met nieuw clubgebouw woubrugge Voetbalvereniging Woubrugge wil nog voor het eind van dit jaar beginnen met de nieuw bouw van het eigen clubge bouw. De leden stemden gister avond unaniem in met verdere uitwerking van een ontwerp plan door het bestuur. „We kunnen niet meer wachten op plannen van de gemeente. Wij zijn uitgeadviseerd door de NOC'NSF en maken ons eigen plan", lichtte de gisteravond herkozen voorzitter Henny van den Berg vanochtend toe. Van den Berg had het liefst een gebouw willen neerzetten met meer verenigingen. Het zo genoemde Plan 2000 strandde echter op de hoge kosten. Later ontstond een kleinschaliger plan waar de voetbalvereniging niet meer in paste. Het nieuwe clubgebouw wordt in twee fases gebouwd, zodat de vereniging nooit dak loos is. Het nieuwe pand krijgt als extra's een commissiekamer en twee kleedruimten. Ook komt er een extra ruimte voor verzorging en EHBO. De kosten bedragen zo'n 4,5 ton. Dit geld wordt door middel van acties, leningen en subsidie bijeenver gaard. Van den Berg vindt dat zijn club recht heeft op meer dan de gebruikelijke tien pro cent gemeentesubsidie vanwe ge al het werk dat hij tevergeefs in Plan 2000 heeft gestoken. De voetbalvoorzitter hoopt eind volgend jaar of begin 2001 over een nieuw clubgebouw te be schikken. den haag/rijpwetering list plotseling geremd, waar door de motorrijder in de pro blemen kwam. Ook zou de auto iets naar links zijn uitgeweken. De aanklaagster sprak van roekeloos rijgedrag en achtte 'dood door schuld' bewezen. Ze verweet overigens ook het slachtoffer schuld. „Maar die staat vandaag niet terecht. Het gaat hier om het verwijt naar Voor zijn aandeel in het dode lijke ongeluk op de Oud Ade- selaan in Rijpwetering dat een 27-jarige motorrijder het leven kostte, kan een 28-jarige Rijp- weteringer een jaar celstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk, krijgen. Daarnaast eiste of ficier van justitie, mr. E. Kole, gisteren bij de Haagse recht bank tegen de verdachte een ri- j-ontzegging van anderhalf jaar. De officier zei er wel direct bij dat ze er geen bezwaar tegen heeft als de rechtbank het on voorwaardelijke deel van de ge vangenisstraf zou omzetten in een alternatieve straf. De verdachte reed op 14 au gustus in de zwarte auto die volgens een getuige een 'wed strijdje' deed met de motorrij der. Dat wedstrijdje begon op de Pastoor van der Plaatstraat en eindigde op een gevaarlijk stukje van de Oud Adeselaan in de buurt van de Rabobank. Diverse getuigen zagen dat de twee keihard reden om elkaar in te halen en ze hielden hun hart vast. Terecht bleek achter af. De motorrijder ging onder uit en maakte een dodelijke schuiver. Volgens het openbaar heeft de automobi- De verdachte ontkende dat hij een 'wedstrijdje' had gere den. Hij zei dat ze elkaar alleen wat gedold hadden door met losse koppeling telkens luid gas te geven. Daardoor zouden de getuigen de indruk hebben ge kregen dat ze zo vreselijk hard gingen. De verdachte bekende wel dat hij te hard had gereden, tegen de tachtig in de bebouw de kom in plaats van vijftig kilo meter per uur. De Rijpweterin ger zou ook niet goed hebben begrepen waardoor de motor rijder ten val kwam. Na het ongeval kwam hij er pas achter dat hij de motorrij der kende, zei de verdachte gis teren ter zitting. Hij kende ook de ouders van het slachtoffer die naar de zitting waren geko men. Hij heeft contact met hen gehad na het ongeval. De rechtbank doet op 5 juli uitspraak. Eric Bosch en zijn huisgenoten houden tot het allerlaatste moment de wacht op zijn woonark Chateau du Bois. foto engel lameijer

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19