Roer om bij roddelblad "M TV WEER 1] Het Gesprek van de Dag Het OH-woord "TL- Gravin van Wessex nu onderdeel van De Firma 194 MAANDAG 21 JUNI 1999 COMMENTAAR PvdA-fractievoorzitter Melkert is bereid om 'elk moment van de dag te spreken over het H-woord', zei hij dit weekeinde tijdens een belastingconferentie van zijn partij. Maar niets is minder waar: zo dra de onbeperkte aftrek van de hypotheekrente ter sprake komt, springen in de politiek alle stoplichten op rood uit angst voor stemmenverlies. Dat is jammer. Als stimulans voor het eigen-woningbezit heeft de aftrek geen enkele functie. De onbeperkte aftrek verhoogt immers niet alleen het bedrag dat iemand kan lenen, maar ook de huizen prijs. Daarnaast is de aftrek uiterst ongelijk verdeeld. Niet alleen trekken hogere inkomens veel meer guldens aan rente af, elke gul den aftrek levert ook nog eens netto meer op. Dat staat haaks op het uitgangspunt van het belastingstelsel dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen. Het resultaat van de voortgaande explosieve toename van de aftrek is dat de schatkist vele miljarden misloopt, wat dwingt tot hoge be lastingtarieven om dat geld toch binnen te krijgen. Die vluchtweg wordt echter in toenemende mate geblokkeerd door de Europese integratie. Eenwording dwingt landen tot lagere belastingtarieven om aantrekkelijk te blijven als vestigingsplaats voor bedrijven en als woonplaats voor vermogenden. Niets doen betekent dat de overheid zich in een positie manoeuvreert waarbij de rente-aftrek een steeds groter gat in de overheidsinkomsten slaat zonder dat er mogelijkheden zijn om dat te dichten. Mogelijkheden om de aftrek te beperken zijn er genoeg, zoals de rente aftrekken tegen één vast tarief ongeacht het inkomen of het beperken van de aftrek tot een x-bedrag. Het uitgangspunt moet zijn dat niemand door de beperking van de aftrek in financiële problemen komt. Met een hypotheek gaan mensen voor tientallen jaren een financiële verplichting aan. Ze hebben er recht op dat de polisvoorwaarden niet tussentijds zo drastisch worden gewijzigd dat ze daar onevenredig zwaar door worden gedupeerd. Natuurlijk beperkt dat uitgangspunt de mogelijkheden voor con crete actie. Maar het maakt dat anderzijds niet onmogelijk. Groen- Links schetste onlangs een begaanbaar pad met het idee om de af trek te vervangen door een hypotheekrentesubsidie. Het is een se rieus voorstel dat een serieus debat verdient. ,,Ik ben elk moment van de dag bereid te spreken over het H-woord. Maar het moet geen OH-woord worden", zegt Melkert. Als de Kamer zich over een paar maanden buigt over de plannen voor een nieuw belas tingstelsel, hebben Melkert en zijn collega's dat zelf in de hand. Huwelijk Edward en Sophie Wat bracht mij (en ongetwijfeld vele duizenden) zaterdagmiddag er toch weer toe langdurig te staren naar de huwelijksplechtigheid van de Britse prins Edward met zijn Sophie? Edward, jongste zoon van koningin Elizabeth, is zevende in lijn van opvolging, dus van enig belang is hij niet. Ik denk omdat er diep in ons allen een kind huist dat blijft dorsten naar sprookjes. En dat maken die Britten er altijd heel bekwaam van. Edward en Sophie meenden werkelijk even dat ze temidden van een kleine kring getrouwen konden huwen ('a family wedding'), maar daar kon natuurlijk op dat monarchie-verzotte eiland geen sprake van zijn. Het bleef wel binnen de perken. Er golden strenge kleding voorschriften. De dames moesten in het lang en zonder hoed (en ik ben juist zo dol op de idiotigheden die vrouwen bij een dergelijke gelegenheid altijd op hun hoofd parkeren) en bij de heren geen As- cot-gedoe. Militairen waren ongewenst sinds Edward ooit mentaal ten onder ging in zijn commando-opleiding.De vroegere vriendjes van Sophie werden ook geweerd. Sophie (34), eigenaresse van een pr-bureau, is de dochter van een autobandenhandelaar. Beetje storend vind ik dat. Prinsen horen met prinsessen te trouwen en niet met gewone meiden of het moe ten absolute assepoesters zijn. Anders blijft er zo weinig van het sprookje over. Met spanning werd uiteraard uitgezien naar de trouwjapon van Sophie. Het bleek een roomkleurig geval met brede sleep maar toch bescheiden (kosten 15.000 gulden, wat een koopje schijnt te zijn). De japon moest een paar keer worden ingenomen omdat Sophie in korte tijd vijf kilo afviel (door de zenuwen of door een dieet, dat bleef onduidelijk). Gedonder tot het laatste was er over haar schoenen want die zouden niet bij de jurk hebben gepast. Uitgerekend het deftige dagblad The Times had zich daar zorgelijk over getoond. Heerlijk toch. Het huwelijk van Edward en Sophie werd in Nederland uitgezon den doorNet5. Ging heel behoorlijk, dankzij vooral commentator Peter Brusse, de kundige oud-Londens correspondent van de Volks krant. Hij voorzag ons van het soort intieme details dat iedereen dolgraag wil weten zonder dat men dat ooit zal toegeven. Beetje knullig was wel datNet5 een reportage die voor het huwelijk be hoorde te worden uitgezonden erna had geprogrammeerd. Minder zomers Het is zomer. Vanavond om 21,49 uur bereikt de zon haar meest noordelijke declinatie, zijnde de afstand van het middelpunt van de zon tot de evenaar. Zij staat dan op 23,26 graden noorderbreed te ofwel boven de Kreeftskeerkring en dat is net onder de Canari- sche eilanden. De dagen op het Noordelijk Halfrond zijn nu het langst. Gedurende de eerste week van de zomer gedraagt het weer zich echter minder zomers dan vorige week. Feitelijk gaat het deze week in Europa om aanhoudende Russische warmte en westerse koelte. Het koele weer in onze streken heeft te maken met de posi tie van het Atlantische hogedrukgebied. Het hoog bevindt zich ten zuidwesten van Ierland waardoor de wind boven het Noord zeegebied uit het noordwesten waait. Met de noordwestelijke stroming trekt op woensdag een storing over onze omgeving. Deze ontwikkeling heeft meer bewolking en een toename van de buienactiviteit tot gevolg. Na woensdag trekt het hoge drukgebied naar de Britse eilanden en de Noordzee. De neerslagkansen nemen dan weer af en de zon laat zich nu en dan zien. Toch kunnen er van tijd tot tijd ook wolken velden over ons land trekken. De temperaturen gaan omhoog maar de thermische winst is bescheiden om dat de wind uit noordelijke richtingen blijft waaien. Morgen lijkt het een alleszins redelijke dag te zullen worden. De buienactiviteit is gering en de zon komt er geregeld aan te pas. De wind waait meest matig uit het noordwesten en de temperaturen stijgen tot maximaal 18-19 graden. Afgelopen zaterdag was het prachtig weer met veel zon maar de dageraad verliep heel koud. Op het duinstation van het KNMI te Bloemendaal werd 3,7 gra den gemeten en het is zeer wel mogelijk dat in duinkom men grondvorst is opgetreden. Op de Veluwe meldde Eerbeek zowaar -2,3 graad nabij het aardoppervlak. Za terdagmiddag werd het op Schiphol 22,8 graad. Gisteren veel bewolking tot in de middag en ook enige tijd regen van een passerend koufront. In Stompwijk viel 6 mm. %J MILLENNIUM Story na kwart eeuw ineens 'zorgvuldig' Het eerste akkefietje met een rectificatie heeft zich al voorgedaan. Peter Lichtenauer, net twee weken in dienst als nieuwe algemeen hoofdredacteur van Story, doet er niet geheimzin nig over. Het gaat om een uitglijer van de Break Out!; ook bij dit tienertijdschrift heeft hij het sinds veertien dagen voor het zeggen. Tot Lichtenauers ontzetting bleek het een foto te heb ben gepubliceerd waarop Goede Tijden Slechte Tijden-actrice Angela Schijf ('Kim') volledig naakt staat afgebeeld. Eerder was dat ook met Katja Schuurman gedaan. Het zijn trucage-op- namen die de redactie achteloos van Internet had geplukt. 'Dat kan natuurlijk niet'. Lichtenauer bekijkt de tekst voor de nog te publiceren excu ses die terstond door Angela Schijf werden geëist. Zonder te hoeven nadenken geeft hij zijn fiat om die in het volgende nummer te zetten. „Het zijn jonge, fantastisch aardige, maar onervaren mensen", zegt de hoofdredacteur over de redac tie van het jongerenblad. „Ze hebben nog niet zoveel benul hoe het werkt." Het is tekenend voor de nieuwe wind die over de vierde verdie ping van het kantoor van de VNU-tijdschriftengroep gaat waaien. Want als het aan Lich tenauer ligt, is ook bij Story de tijd voorbij dat vuige roddels en andere onjuistheden de kolom men kunnen halen. Precies op het moment dat het blad het 25-jarig bestaan viert, lijkt het roer om te gaan. „Er worden bijvoorbeeld geen fotografen naar begrafenissen gestuurd. Ik geef toe dat Story dat af en toe wel heeft gedaan, maar dat is nu voorbij. Ik zal het roddelseg ment niet verlaten, maar heb er geen enkele behoefte aan om mensen op hun zwakste mo menten te raken. Je moet men sen niet nodeloos kwetsen of echt schade toebrengen." Wat krijgen we nu? Story be hoorde immers van oudsher tot de tijdschriften die lekker mak kelijk weglezen, maar waarvan de inhoud met een korreltje zout wordt genomen; het lijkt ze slechts om de sensatie te gaan. Is dat blad ineens serieus geworden? Als het aan Lich tenauer ligt wel. Maar het blijft een licht verteerbaar magazine over de wereld van de sterren. En die hangt nu eenmaal aan elkaar van geruchten, achter klap en schone schijn. „Ik vind dat een blad als Story elke keer de grenzen moet op zoeken, maar daar tegelijkertijd niet overheen mag gaan. Dat is soms lastig. Bolkestein heeft eens gezegd: Ik beweeg me al tijd langs de rand van de af grond, want daar heb je het mooiste vergezicht. Alleen, je hebt dan wel de kans dat je uit glijdt. Ook bij mij zal het wel eens misgaan, ik zal in de toe komst best weieens het boete kleed moeten aantrekken. Dat soort dingen gebeurt nu een maal". Zijn voorgangers kunnen erover meepraten. Onder hun bewind kreeg Story het de afgelopen vijfentwintig jaar herhaaldelijk aan de stok met bekende Ne derlanders en zelfs de Rijks voorlichtingsdienst die de re dactie van leugens en inbreuk op de privacy betichtten. Drie jaar geleden oordeelde de rech ter dat ten onrechte was gesug gereerd dat voetballer Mare Overmars homoseksueel is en een liefdesrelatie had met zan ger Gordon. Een jaar later moest Story erkennen dat men per abuis had geschreven dat Willeke Alberti het met een Chi leen zou doen. Youp van 't Hek ontstak in grote woede, nadat tot twee keer toe artikelen wa ren gepubliceerd waarin de in druk was gewekt dat men met hem een interview had gehad. Ook twee jaar geleden stonden de advocaten op de stoep. Story schreeuwde van de daken dat Leontine Ruiters een schoon heidsoperatie aan haar borsten had ondergaan ('Het geheim van Leontine dat zelfs Marco £9 v.-V Peter Lichtenauer van Story: „Ik heb er geen enkele behoefte aan om mensen op hun zwakste momenten te raken." FOTO GPD JACQUES ZORGMAN nog niet kent'). De ster was woedend en diende een claim in van 100.000 gulden. „Dat was de eis", reageert Lich tenauer, „maar dat is zeker niet betaald." Het bedrag dat dan wél moest worden overge maakt, zegt hij niet te kunnen vertellen. Hij noemt dat ook niet relevant. Het zijn inciden ten uit een tijd waar hij zelf niets mee te maken heeft ge had. „Ik heb de indruk dat mijn voorganger Leo van Rooijen met een zekei genoegen over de grens ging.' Lichtenauer was hoofdredac teur van Televizier en de Avro- bode toen hem werd gevraagd naar Story over te stappen. Hij is aangesteld om samen te wer ken met de andere hoofdredac teur, Evert Santegoeds, een man die al jaren het gezicht is van het roddeltijdschrift. Die had samen met Van Rooijen de leiding in handen en kan dus medeverantwoordelijk worden gesteld voor diverse missers. „Wat mij betreft gebeurt dat niet meer", zegt Lichtenauer, „of zo weinig mogelijk. De tijd van de rectificaties is voorbij. Ze kosten geld en dat gaat weer af van het redactiebudget. Al leen al om die reden vind ik het zonde." Ook anderszins is het zijn taak nauwlettend het beleid in de gaten te houden. De VNU para chuteerde hem voor twee jaar op de redactie, met als een van de opdrachten het oplagecijfer op te krikken. Dat ligt rond de 300.000 en vertoont een dalen de lijn. Terwijl er in de bloeipe riode - begin jaren tachtig - liefst 800.000 exemplaren per week over de toonbank gingen. „Er zijn sindsdien gigantisch veel andere bladen bijgekomen. Ook zijn er nog de tv en Inter net. En gunnen de mensen zich steeds minder tijd om te lezen." De nieuwe hoofdredacteur is een bladenmaker, die met een zelfde gemak ook leiding kan geven aan een magazine over pony's, een meisjestijdschrift of de Donald Duck. Hij zegt Story 'op zich geen vervelend blad' te vinden. „Maar ik denk dat er nog iets veel leukers van te ma ken is." Over zijn plannen laat hij zich nog niet uit. „Ik ga ech ter niet iemand ergens vier we ken lang met een telelens neer zetten voor een foto waarop prins Bernard in zijn blootje is te zien." We kunnen ons voorstellen dat dit anders is wanneer het om iemand zou gaan van jongere leeftijd. Om een nieuwe vlam van prins Willem Alexander bij voorbeeld. En inderdaad: in dat geval weet Lichtenauer zo net nog niet wat hij zou onderne men. „Als het past binnen het verhaal vind ik het prima", geeft hij toe. „Topless is een aanvaard fenomeen. Dat vind ik maatschappelijk zo aanvaard, daar zit ik niet mee." De sterren en het Koninklijk Huis vormen van oudsher de belangrijkste items van de Sto ry. In het jubileumnummer dat deze week uitkomt is dat duide lijk te zien. Toch is er iets ver anderd. „Je moet mensen niet nodeloos kwetsen." DANNY VERBAAN Een nerveuze koopmansdoch ter ging naar binnen, een opge luchte koninklijke hoogheid kwam naar buiten: Sophie Rhys-Jones, pr-manager en dochter van een handelaar in autobanden, werd afgelopen zaterdag in de Saint George's Chapel in Windsor echtgenote van prins Edward, gravin van Wessex en onderdeel van 'De Firma', zoals de Britse konink lijke familie zich gekscherend noemt. Sophie (34) en Edward (35) hadden er alles aan gedaan de plechtigheid zo simpel te hou den als voor een Windsor mo gelijk is. Zo waren er 'maar' 540 genodigden, onder wie Ed wards eerste werkgever Andrew Lloyd Webber, de sultan van Brunei met zijn twee echtgeno tes en Edwards tante Margaret, die zich wegens het branden van de voeten aan te heet bad water met een rolstoel moest behelpen. Tony Blair moest het laten afweten wegens de top in Keulen. Er was nauwelijks militair ver toon en de dames hoefden geen hoed op, hetgeen door met name nogal wat oudere vrouwen aan de laars was ge lapt. Elizabeth II had een com promis gevonden in een tiara met vrolijk om haar hoofd dan sende veertjes, iets verfijnder misschien dan de hoepel met vogelnestjes die een andere gaste op de schedel had ge monteerd. De bruid was bijna onzichtbaar opgemaakt en had zo min mogelijk mascara laten opbrengen met het oog op eventuele tranen. Vlak voordat Edward zijn jawoord gaf, stond de emotie op haar gezicht te le zen en leek die geringe hoeveel heid mascara even een uiter mate verstandig plan. Maar Sophie hield zich koninklijk in bedwang. Is het grote geheim van de bruidsjurk inmiddels wijd en zijd bekend en internationaal besproken, het geheim van de huwelijksreis was zondag nog onaangetast. Kinderen komen er voorlopig niet, heeft het paar daarentegen al wel laten door schemeren, het wil eerst een tijdje alleen van elkaar genieten op hun buitenplaats niet ver van Windsor. Terug naar de toekomst Veertien was ik, toen Bruce Springsteen het predikaat 'De toekomst van de rock-'n-roll' kreeg opgeplakt. 'Thunder Road' enBackstreets' geselden weken lang de bakelieten draaitafel in mijn knapenkamer. Broeierige muziek over de zelfkant van de Amerikaanse sa menleving urenlange ritten in roze Ca dillacs en hopeloze liefdes.Tramps like us, bab)' we were born to run', zong Springsteen. En de puisterige mavo scholier die ik was, geloofde het graag. Vijfentwintig jaar later keren we terug naar de toekomst om Bruce in le venden lijve aan het werk te zien. Het roestige Volkswagenbusje (aanschafprijs: 750 gulden) waarmee we ons aan het eind van de jaren zeventig naar concerten begaven, heeft plaatsgemaakt voor de nagel- nieuwe Opel Safira Caltijd de juiste auto bij je') van een rock-'n-roll-maat. die er eerst twee kinderzitjes uit moet ver wijderen voordat we metz'n zessen kunnen afreizen naar het Gelredome in Arnhem. Het elektronische display in het dashboard geeft aan dat de ste reo-installatie is geladen met de 18 tracks van Springsteens laat ste cd, op geregelde tijden geeft de lichtkrant de weersverwachting voor morgen aan en op de digitale melding dat de buitentemperatuur 24 graden bedraagt, wordt gereageerd met het op stand drie zetten van de airco. Het inte rieur vult zich met de rock-'n-roll-conversatie van de jaren negentig: „Je hebt toch wel een truitje bij je, voor als het vanavond afkoelt?" Na zo'n beetje alle groten der aarde te hebben gezien, ging het megaconcert me vijftien jaar geleden letterlijk tegen staan. Twee uur wachten om naar bin nen te mogen, een uur wachten om wat te drinken te krijgen, een uur wachten om het weer te kunnen uitplassen, tiuee uur achter de rug van iemand die een kop groter was luisteren naar een slecht afgestelde geluidsinstallatie, daarna een uur wachten om weer naar buiten te geraken en nog eens twee uur wach ten om het parkeerterrein af te komen. Is er wat veranderd in twintig jaar? Als je de ontmoedigend lange rij voor de voetbaltempel van Vitesse ziet, denk je in eerste instantie van niet. Maar het is mooi weer, de sfeer is gemoedelijk en de püblieksstroom loopt nog redelijk vlot door. We worden gefouilleerd door een leuk meisje dat met enige verbazing een portemonnee, een sleutelbos, een bril- lenkoker, een verrekijkertje en een mo biele telefoon ('die moet uit) uit mijn Bermuda tovert. „En je moesteens we ten wat je nog hebt laten zitten", zeg ik gevat. Rock-'n-Roll-humor aan de vooravond van de eenentivintigste eeuw. De shoarma en de lucht van gebakken uien voorde broodjes hamburger die onmiskenbaar horen bij de concerten van de jaren tachtig, hebben plaatsge maakt voor broodjes beenham en stuk ken pizza. Ook de gulden is afgeschaft. Betalen doe je hier met een chipkaart waarop een eigen muntsoort is geladen: de Ohra. Het bedrijf dat vooreen uit eenlopend pakket aan verzekeringen maandelijks 497,42 gulden van mijn rekening afschrijft, heeft zich ook ont fermd over mijn avondje-uit. Is er dan helemaal geen vooruitgang? Jazeker wel. Met een zekere regelmaat krijgen we op onze staanplaats bezoek van de ideale vrouw: een zwijgzaam ty pe met een rugzak met vijftien liter Ba varia, dat met een slangetje in plastic bekers wordt gepompt. Om haar nek hangt de computer die sneller de Ohra's uit onze chipkaart zuigt dan wij het bier kunnen wegwerken. En wat ook helemaal van de jaren ne gentig is: tijdens het hardste nummer van de E Street Band met de mobiele te lefoon naar huis bellen om je vrouw te laten meegenieten van de muur van ge luid. (Ik was alleen vergeten dat ze niet thuis was. Mijn vader nam op en schijnt vijf minuten op de klanken van 'Hungry Heart „hallo, hallo?' in de hoorn te hebben geroepen voordat hij vertwijfeld ophing. Uit politieonder zoek zal binnenkort blijken dat het on- veiligheidsgevoel onder ouderen weer is toegenomen.) De grootste verandering vormt het pu bliek, dat geselecteerd lijkt uit aspirant- -leden van Senioren 2000. Dat Spring steen zelf bij na vijftig is. verwordt tot een statistisch gegeven als je hem met zijn acht leden tellende band zijn re pertoire ziet afwerken. Maar op onze staanplaatsen op het veld hoor je na een uur klagen over lage rugpijn, na anderhalfuur over kramp in de kuiten, na tiuee uur over nekpijn van het voortdurend over en om je voorganger heenkijken en na tweeënhalf uur over dichtklappende trommelvliezen als de E Street Band langzaam naar een cli max toewerkt. De laatste dreun waar mee drummer Max Weinberg na bijna drie uur een eind maakt aan dit avondje Meer Bewegen voor Ouderen, heeft veel weg van een genadeklap. Want op de toekomst van de rock- 'n- -roll zit nog geen sleet. Alleen het publiek heeft zijn beste tijd gehad. MILLENNIUM nog dagen Nog 194 dagen en het nieuwe millennium bri j aan. Reden voor dezek om in een dagelijkse se st terug te kijken op belai rijke gebeurtenissen dii B plaatsgrepen op corres T ponderende data in d gelopen 1000 jaar. Deze za week: 21 juni 1884: Krozé prins Alexander overlij 22 juni 1775: Amerikaa congres voert dollar in juni 1667: slot tocht na iv Chatham; 24 juni 1948,e Rusland begint blokkai Berlijn; 25 juni 1988:0 je Europees voetbalkai oen; 26 juni 1284: Ratti vanger Hameln slaat te 21 JUNI 1884 Het land is in diepe rouw; 21 juni 1884 kroonprins Al der overlijdt. Koning Wille verliest er zijn laatste zoon want eerder al zijn Mauritj kroonprins Willem overled Waarnemers kunnen dani niet vermoeden dat het tot in de volgende eeuw zal di eer er weer een prins in hi Oranjehuis geboren zal wo den. Maar zonder die wete schap is de rouw zal groot besef van de zwaarte van onherstelbaar verlies dath derland en Oranje door de dood van dezen Koningsa lijden is algemeen', staat p minent in de kranten. 'Ink beweent onze koning den, ste zijner zonen, eens zijn grootste schat; Nederland prins op wien het zijn toek had gebouwd'. Naar prins Alexander zal later de gelij mige polder bij Rotterdam den genoemd, het wordt ei van de laagst gelegen stukji van ons land. Hoe tragisch dood ook wordt genoemd voorspelbaar is het allema wel. Alexander heeft een n zwakke gezondheid en woi zwaar getroffen door de st< vallen in zijn familie. De komst van het Oranjehuis: evenwel verzekerd, omdat: de dood van koningin Sopt Willem III met Emma van Waldeck Pyrmont is getrou Als Alexander sterft is hun dochtertje Wilhelmina bijn vier jaar oud. HENKRUUL» IS H| DICK VAN DER PLAS Verbod X-fïli De Hongaarse televisie sch de populaire tv-serie 'X-file nadat de hoogste rechter in land heeft bepaald dat hetj gramma schadelijk is voori geestelijke gezondheid van deren. Het hooggerechtsho Boedapest vond dat de par normale avonturen van de Amerikaanse federale a Scully en Mulder „een negi ve invloed hebben op de o: wikkeling van jonge kindeii De rechtbank verbood de B gaarse staatstelevisie de sen nog langer uit te zenden va elf uur 's avonds, voor welk stip ook gewelddadige- ofs sueel getinte programma's boe zijn. De uitspraak betekent volge de staatstelevisie het feitefif einde van de serie omdat hf late tijdstip niet interessant voor adverteerders. Het stat zendt de resterende afleven gen van de lopende serie nc wel uit na elf uur. Beste Buur De 37-jarige Susanna Dijkhi zen-Kallansee uit Alkmaar» kozen tot Beste Buur van N derland 1999. Ze kreeg deti wegens haar grote inzet voc haar dove Turkse buren, nu de de landelijke jury. Die stc onder voorzitterschap vans nister Roger van Boxtel vod Grote Steden- en Integratie leid. Het thema van de verkiezing jaar was 'Zorg en Wonen', tig winnaars van voorverkid gen kwamen zaterdag in Dtj ten in aanmerking voor de a Susanna Dijkhuizen-Kallad werd geroemd voor haar nd doorzettingsvermogen en d communicatievermogen. W winnares kreeg een plastiek' vormgever Casper KÜaassed een geldprijs van 10.000 m te besteden aan een project! voorziening in het kader va» Zorg en Wonen. Sophie en Edward: voorlopig nog geen kinderen FOTO AP

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2