Startverbod voor vier renners Boogert maakt er een potje van ^rouwen leveren zware trijd op De Merenwijk Sport Frankrijk klapt voor Tourbaas Hockeysters in finale Champions Trophy Krajicek begint eigen ploeg W AVOND m FIETSVIERDAAGSE IJDAC 18 JUN11999 'itesse rond met Forest ittingham Het bod van 12 miljoen gulden dat Vitesse op erre van Hooijdonk heeft gedaan, is geaccepteerd door Not- igham Forest. Bij Vitesse worden over de op handen zijnde ansfer geen mededelingen gedaan. Van Hooijdonk, die mo- enteel vakantie viert, moet zelf nog onderhandelen met de ihemse eredivisionist. (nderson van Bar^a naar Lyon jon. Twee jaar geleden was Sonny Anderson de duurste aan- jjop~in de historie van Barcelona. Voor 58 miljoen gulden ivam de Braziliaanse spits over van AS Monaco. Onder Louis m Gaal kwijnde Anderson echter weg bij in de Spaanse stad. S9s- llynipique Lyon heeft hem gisteren uit zijn lijden verlost. De lub moest nog wel zo'n 40 miljoen gulden voor de internatio- al neerleggen, ofschoon hij het voorbije jaar nauwelijks speel- )ud-trainer AZC overleden pnwERTHIn zijn woon- its Doorwerth is afgelo- ien dinsdag oud-waterpolo- cach George Geurtsen op 2-jarige leeftijdoverleden. Jeurtsen leidde het Alphen- eAZC eind jaren '70 en be- dn jaren '80 naar verschil- [cët. ende landstitels en was eni- CA! re jaren bondscoach van het r lederlands zevental. Hoog- punt in zijn carrière bij Hol IZC was het bereiken van de inale van Europa Cup 1 in 983. Tijdens de Olympische [pelen van 1968 werd Geurt- en uitgeroepen tot beste ar- mm liter. In de laatste jaren van S ijn leven was Geurtsen di- ecteur van het sportfond- enbad in Arnhem en Apel- loorn. Geurtsen wordt jg Australië naar finale WK-cricket Australië heeft gisteren in Birmingham de finale fan het WK-cricket bereikt. De ploeg kwam tegen Zuid-Afrika liet verder dan een remise: 213 all out voor beide teams. Des- mdanks ging Australië door naar de eindstrijd, aangezien de iloeg in de Super Six kwalificatie hoger was geëindigd dan de Ïiid-Afrikanen. Van Hanegem geeft kaarten weg pvERVEEN Willem van Hanegem geeft zijn twee seizoenkaarten voor het leven van AZ aan zijn trouwe vrienden Klaas en Louis. Beiden zijn verstandelijk gehandicapt en trokken bij de Alk- naarse club elke dag op met Van Hanegem. De trainer stapte naandag op bij AZ na een maandenlang sluimerend conflict. ;nve \ls afscheid kreeg hij de twee seizoenkaarten en werd hij be- elde noemd tot erelid. Een reden voor Van Hanegem te kaarten weg geven is dat hij het stadion toch wel binnênkomt als hij dat 1451 lantse wielrenner schoof een verbeterde aanbieding terzijde. Moerenhout maakte dit jaar indruk in de voorjaarsklassiekers in won een rit in de Ronde van Baskenland, Vorig jaar nam ,08 Moerenhout (25) voor het eerst deel aarsdeRonde van Frank rijk. Hij sloot zijn debuut af met een verrassende 44ste plaats. Moerenhout is sinds 1996 beroepsrenner. Een andere renner van Rabobank, Erik Dekker, bereikte mondelinge overeenstem- over een nieuw contract met een looptijd van een jaar. 5: ril. Moerenhout weg bij Rabobank iNDHOVEN Koos Moerenhout vertrekt bij Rabobank. De Bra- suks \'aar bij je Merenwijk Open de i9cp ll-mannen slechts twee sets lodig hadden om het schema ot de kwartfinales gelijk te trek en, ging het bij de vrouwen lepaald veel heftiger toe. Zowel ngrid Kruit als Barbara van der Jugten hadden drie fel bestre- -17! len sets nodig om tegen Marjet bjsci jroenleer, respectievelijk Ma- ir lie ieke Bethlehem de volgende te bereiken. In de competitie (landelijke derde klasse) zouden de duels lussen de leden van het hooguit nog in naam 'zwakke' geslacht ten onderdeel zijn geweest van een treffen tussen de hoofd- icht van Merenwijk en het re serveteam van Dekker. Na de Jbeide vrouwensingles zou de tussenstand nog 1-1 gelijk zijn ',éJ geweest. Kruit trok tegen Groenleer in de eerste set met 1-6 aan het kortste eind. De Dekker-speelster, die haar ten- nisloopbaan overigens bij De Merenwijk startte, stelde in de tweede en derde set orde op za ten en eindigde deze met 6-4 6-1 winst. Kruit komt zater- g in de kwartfinale uit tegen de als vierde geplaatste Ingrid van der Plas. Van der Gugten bleef or de organiserende vereniging tegen Bethlehem moeizaam overeind. De Rijns- burgse won de eerste set met 6-2, maar leverde de tweede set met dezelfde cijfers in. In de beslissende reeks hield Van der in de marge op twee iames.De derde speelster be- torend tot het kampioensteam van De Merenwijk, Bionda Zon derop. bereikte de beste vier ta melijk simpel. In de tweede tonde werd aan Monique van M slecht een luttele game af- CIRCUIT IN CIJFERS DE MERENWIJK HEB1, tweede ronde: J. Koemans - J. Poots 6-1 7-6; M Visser - G.J. Anker 6-1 7-6: J. Boogmans - W van Tongeren 6-2 6-4; H. Janssen - N. v d Kaai] 6-2 6-0.DEB1, tweede ronde: I Kruit - M. Groenleer 4-6 6-4 6-1B Zonderop - M van Ark 6-0 6-1. Kwartfinale: B v d. Gugten - M. Betlehem 6-2 2-6 ó-4; B Zonderop - F. de Boer w.o. wegens brom merongeluk de Boer. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356469^ Bloedcontrole voor hele peloton in Ronde van Zwitserland Voor het eerst sinds de internationale wielerunie (UCI) gezondheidscontroles heeft ingevoerd, is gisteren een compleet peloton aan een bloedtest onderworpen. Voor de start van de derde etappe in de Ronde van Zwitser land werden alle 146 actieve coureurs van hun bed ge licht. Vier van hen werden vanwege te dik bloed uit de koers genomen. „Daar houden we zeker reke ning mee. We zijn er goed op voorbereid." De Oekraïner Gontchar is door zijn ploeg op de lijst gezet voor deelname aan de Tour. Die komt niet in gevaar, aange zien de termijn van veertien da gen enkele dagen voor de Fran se ronde afloopt. Wie zondag of daarna wordt betrapt, mag niet in de Tour starten. Gontchar is kandidaat voor een plaats in de top tien. In de Ronde van Italië eindigde hij in het eindklasse ment als zevende en won een tijdrit over 45 kilometer. Jones en Gimondi werden gisteren op staande voet ontsla gen door hun werkgever. De ploeg overweegt de renners aan te klagen als blijkt dat zij verbo den middelen hebben gebruikt. Wel werd het voorbehoud ge maakt dat beide coureurs kun nen terugkeren als ze de namen geven van de personen die hen de verboden middelen hebben geleverd. Amore e Vita staat be kend om haar strijd tegen do ping. Saeco legde Morscher een voorlopige schorsing op. Mana ger Corti wil eerst met de ren ner spreken voor hij beslist over een definitieve sanctie. Theo de Rooy, leider van de Rabobankploeg, zei geen enkel KUSSNACHT FRED SECAAR De Italiaan Massimo Gimondi en de Zimbabwaan Timoty Jo nes (beiden van Amore e Vita), de Oostenrijker Morscher (Sae co) en Sergei Gontchar van Vini Caldirola mogen twee weken niet in wedstrijden uitkomen. Te dik bloed kan duiden op ge bruik van EPO, dat de toename van rode bloedlichaampjes be vordert. Twintig controleurs van de UCI bezochten in de vroege ochtend tien hotels in Lausan ne en directe omgeving. De groots opgezette operatie had plaats op verzoek van de orga nisatie van de Ronde van Zwit serland. „Als zij daarom vragen, komen wij daaraan tegemoet", aldus Mare Vandevyvere, na mens de UCI verantwoordelijk voor een ordentelijk verloop van de controles. „Er waren geen speciale redenen voor de ze actie." Het is de eerste keer dat bloedtesten plaatsvonden op verzoek van de organisatie van een wielerronde. Normaal ge beuren die op initiatief van de UCI. Vandevyvere acht de kans groot dat de Société du Tour de France de bloedbrigade van de UCI in de maand juli zal vragen meerdere keren te controleren. Een finishfoto na de derde etappe van de Ronde van Zwitserland uit dat de Italiaan Martinello (rechts) zijn wiel net iets eerder over de streep zette dan zijn landgenoot Traversoni. foto reuters probleem te hebben met de controles. „Sterker, ik vind het prima. Ik beschuldig niemand, maar het toont opnieuw aan dat er nog steeds ploegen zijn die niets geleerd hebben. Dus testen zijn zinvol, maar we moeten voorkomen dat straks ook de organisator van bijvoor beeld de Omloop van de Vlaamse gewesten controles gaat uitvoeren. Dan kunnen we de renners beter met een kraantje uitrusten." De derde etappe in Zwitser land werd gewonnen door de Italiaan Martinello. Hij was na 220,6 kilometer de rapste in de massasprint. Michael Boogerd werd veertiende. In het klasse ment blijft de Fransman Lau rent Jalabert leider. Boogerd volgt op 1,17 minuten op de 44ste plaats. Maarten den Bak ker en Erik Dekker hebben ruim drie minuten achterstand, Leon van Bon zelfs al meer dan ne gen minuten. De openingsrit in de Ronde van Catalonië, een acht kilome ter lange proloog, leverde een verrassende winnaar op. De Spanjaard Casero was sneller dan de favorieten Olano en Zül- le. Bart Voskamp finishte op 41 seconden, Miquel van Kessel op 58, Jeroen Blijlevens op 1,21 en Pieter Vries op 1,25. Topman Jean-Marie Leblanc van de Tour de France oogstte gisteren applaus voor zijn besluit om de Ne derlandse ploeg TVM van deelname uit te sluiten. Vijf voudig Tourwinnaar Bernard Hinault zei dat Leblanc wat hem betreft nog veel verder had mogen gaan. De sport krant l'Equipe laakte de arro gantie van de Nederlanders. TVM werd woensdag als enige equipe in haar geheel van de Tour uitgesloten, on der meer omdat een aantal renners ervan vorig jaar bij het passeren van de Frans- Zwitserse grens de middel vinger had opgestoken. „Ik zou ook Once hebben uitge sloten, omdat een aantal van haar renners vorig jaar ook vulgaire gebaren maakte", zei Hinault in Le Figaro. Hinault schaarde zich ook achter de uitsluiting van Ri chard Virenque, Frankrijks populairste renner. „De naam Virenque", zo zei Hi nault, „betekent permanente verdenking." L'Equipe prees 'de moed om nee te zeggen' (tegen Vir enque, wiens deelname door een meerderheid van het volk was gewenst). De com mentaarschrijver van de krant had weinig lovende woorden voor de renners van TVM, die met hun opge stoken middelvinger de Tour en het land hadden be smeurd. „En nu, heren, pret tige vakantie!" wenste Jean- Michel Rouet hen toe. gestaan. Het treffen bij de beste acht werd helemaal niet ge speeld. Femke de Boer raakte net als twee jaar geleden be trokken bij een brommeronge luk en moest vanwege een ge kwetste knie opgeven. Van avond staat bij de vrouwen al leen de strijd tussen Margot van Overloop-Devilee en de als tweede geplaatste Daphne van Riet Paap op het programma. Bij de mannen stuiten in ieder geval Mark Fleischeuer en Tjeerd Star, en de tennismaat- jes Marco Visser, die de afge broken tweede set tegen Gert- -Jan Anker in de tiebreak won, en Jeroen Boogmans, die tliuis- speler Wouter van Tongeren met 6-2 6-4 klopte, op elkaar. Jos Koemans, die met 6-1 7-6 Merenwijker Jeroen Poots voor bleef, moet wachten op de win naar van de partij tussen Jan- -Pieter Roeloffs en Dennis van Dijk, die eerder op de dag spe len. WvdschJïagb,^ ,Veïvïlls ^''rc-o/c f \¥>s Oremans wint eenvoudig in Rosmalen ROSMALEN MARTUN VAN BEETEN Miriam Oremans tegen Kristie Boogert, een Nederlandse pres- tigestrijd in de kwartfinales. Het leek een prachtig affiche, het bleek een spotprent. De verza meling miskleunen paste per fect in het weinig verheffende vrouwentoernooi in Rosmalen. Geen toppers, nauwelijks gras- specialisten - een perfecte kans voor Nederlandse tennissters om weer eens 'uit te blinken'. Maar er blonk niets. Rond het centre-court heerste een lande rige sfeer en het beste wat het Nederlandse vrouwentennis te bieden heeft, ging volledig op in dat decor. Boogert begon nog aardig tegen Oremans, maar stond in de tweede set ga rant voor lachwekkende tafere len. De toeschouwers waren drukker met het bespreken van de zoveelste miskleun dan met het kijken naar de partij. Boog ert miste ballen totaal, sloeg dubbelfout op dubbelfout en was in de tweede game com pleet de weg kwijt. Ze sloeg een eerste service uit en dacht al weer de vierde dubbelfout in deze game te hebben geprodu ceerd. De umpire moest haar aan het verstand brengen dat ze toch echt nog een keer mocht serveren. „Ik was niet zo scherp van daag", was Boogerts verklaring voor haar vreemde capriolen. „De laatste weken heb ik veel wedstrijden gespeeld en zo druk heb ik het in tijden niet gehad. Het is een nieuwe di: mensie, waar ik weer aan moei, wennen. Daarom voelde ik me moe." Oremans kan dank zij Boog ert voor het eerst een WTA- toernooi winnen. Het zou een zege zijn met weinig glans, want in Rosmalen doet naast de Berlicumse geen grasspecialiste mee. Dominique van Roost, de laatst overgebleven geplaatste speelster, verdween gisteren ook van het toneel. De Belgi sche verloor in twee sets van de Amerikaanse Krishna Brandi. „Verbaast me niet", reageerde Oremans. Seda Noorlander is erin ge slaagd door te dringen tot het hoofdtoernooi van Wimbledon. De tennisster won in de kwalifi caties met 7-5 5-7 6-4 van de Russin Dementijeva. In de eer: ste ronde is de Haagse gekop peld aan de Canadese Nejedly. De keeper van Australië gaat de Nederlandse hockeyster Minke Smabers tackelen. Het duel eindigde in 1-1. fo ROSMALEN ANP BRISBANE ANP Waar twee rustdagen al niet goed voor kun nen zijn. De Nederlandse hockeysters wa ren maandag na de even verrassende als gevoelige nederlaag tegen Duitsland (2-3) down en out in Brisbane. Gisteren kwam Oranje ijzersterk terug, zonder spelmaker en aanvoerder Carole Thate nog wel. Met een dik verdiend gelijkspel tegen we reldkampioen Australië (1-1) plaatste de veerkrachtige ploeg van bondscoach Tom van 't Hek zich alsnog voor de finale, mor gen opnieuw tegen het favoriete gastland. „Ik heb echt een schitterende wedstrijd gezien", glunderde Van 't Hek, die geens zins overdreef. „Het was spectaculair hoc key op hoog niveau. Bij ons waren de con centratie, de organisatie en de inzet opti maal. Australië ging eveneens diep. Ik heb genoten van een prachtige sportwedstrijd." Van 't Hek zag één van de beste wedstrij den van zijn ploeg sinds zijn aantreden in 1994. Eerder deze week constateerde hij juist het tegenovergestelde. Het slappe duel met Duitsland was één van de minste par tijen tijdens zijn bewind. „Na de eerste drie overwinningen hier in Brisbane hebben we gewoon allemaal te vroeg gejuicht. Een wij ze les", erkende Van 't Hek. Ook vermoeidheid speelde volgens de bondscoach een rol bij de afgang tegen Duitsland. „Het was de vierde wedstrijd in vijf dagen. Dat bleek achteraf een grotere factor dan we zelf wilden toegeven. Die twee rustdagen kwamen voor ons op het juiste moment." Met veel praten, rusten en een lichte trai ning kreeg Van 't Hek zijn ploeg weer op scherp. Aanvankelijk leek een kleine neder laag tegen Australië, dat vorig jaar in de WK-finale feitelijk met veel te kleine cijfers van Nederland won (3-2), nog voldoende voor een finaleplaats. Door de grote zege van concurrent Duitsland op Zuid-Korea (4-1) moest Oranje plotseling voor tenmin ste een gelijkspel strijden. De bezetenheid straalde van Oranje af. Deze ploeg wilde gewoon niet verliezen van Australië, dat de voorgaande vier duels in Brisbane dik won. De absentie van routi nier Thate, uitgeschakeld voor de rest van het toernooi wegens een liche hersen schudding, leek Nederland niet te deren. Minke Smabers (20) nam met veel bravou re en energie de rol van centrale midden velder over. Oranje telde geen zwakke plekken tegen titelverdediger Australië, dat de laatste ja ren alles won wat er te winnen viel. Doel- vrouwe Clarinda Sinnige behoorde tot de uitblinkers, evenals Minke Booij en Fatima Moreira de Melo. De laatste soleerde na twintig minuten knap door de Australische defensie. Fleur van de Kieft gaf het beslis sende tikje, 1-0. Met een droge knal maakte vedette Alyson Anan kort daarna gelijk. Bei de ploegen misten nadien mooie kansen op de overwinning. „Het wordt zaterdag heel interessant", keek Van 't Hek verwachtingsvol vooruit. „Ik ben benieuwd of we opnieuw hiertoe in staat zijn na deze krachtsinspanning. Het is voor ons een nieuwe test. De druk ligt bij Australië." Richard Krajicek heeft een eigen tennisploeg opgericht. In dit tearft wil hij Peter Wessels en Edwin Kempes de kans geven de sprong naar de top te maken. Het initiatief wordt ondersteund door Zilve ren Kruis, de sponsor van het Nederlandse tennis. Dankzij de hulp van de Richard Krajicek Foundation, kunnen Wessels en Kempes in het vervolg met een eigen coach naar de di verse toernooien reizen. Nick Carr gaat het duo onder supervisie van Krajicek en zijn trainer Rohan Goetzke begeleiden. Daarnaast kunnen de twee ook beschikken over de vaste begeleiding van de Muiderberger onder wie fysiotherapeut lan Naaktgeboren en arts Peter Vergouwen. Krajicek speelt, na zijn overwinning op de Italiaan Santopadre in de kwartfinales op Rosmalen tegen Tommy Haas. SCOREBORD PRIJSVRAGEN tucky ten van donderdag 17 juni. <-7- 13- 16- 18- 19-31 -39 -43 -44 -47 -50-52-54 - -60 - 64 - 65 - 70. tonder voorbehoud) HOCKEY 8'isbane. Champions Trophy Australië - Nederland 1-1 (1-1). 20. Van de Kieft 0-1, 25. Anan 1- Èindstand: 1. Australië 5-13 (22-6), 2, Nederland 5-10 (11-7), 3 Duitsland 5-9 (14-11), 4. Argentinië 5-9 (8-10), 5. Nieuw-Zee- 'and 5-4 (6-13), 6. Zuid-Korea 5-0 (2-16) Finale: Australiè-Ne- fcrland. TENNIS Rosmalen. Heineken Trophy. Vrouwen, kwartfinales: Brandi (VSt) - Van Roost (Bel/2) 6-3 6-3, Oremans (Ned) - Boogert (Ned) 6-4 6- 3, Maleeva (Bul) - Courtois (Bel) 6-2 6-0, Talaja (Kro) - Gagliardi (Zwi) 6-4 5-7 7-5. Dubbel, kwartfinales: Boogert/Black (Ned/Zim/4) - Nagyova/Test- ud (Slw/Fra) w o. wegens afmelding Testud, Van Roost/Dechaume- Balleret (Bel/Fra) - Kruger/Li (ZAf/Chn) 6-4 6-2, Ellis Ferreira/Rikl (ZAf/Tsj) - Nyborg/Vizner (Zwe/Ts|) 6-1 6-4. Osterloh/Shaughnessy (VSt/VSt) - Kleinova/Maleeva (Tsj/Bul) 7-6 2-6 6-3. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/3) - Santopadre (Ita) 6-3 7- 6), Pavel (Roe) - Braasch (Dui) 6-1 6-2. Kulti (Zwe) - Tarango (VSt) 3-6 7-5 6-4. Haas (Dui/5) - Vacek (Tsj) 7-6 6-1. Dubbel, kwartfinales: Paes/Siemerink (Ina/Ned) - Damm/Suk (Tsj) 6-4 7-5, Ellis Ferreira/Rikl (ZAf/Tsj) - Nyborg/Vizner (Zwe/Tsj) 6-1 6-4, B|örkman/Kulti (Zwe/3) - Bowen/Santopadre (VSt/lta) 7-5 6- 2, Haarhuis/Nestor (Ned/Can/1) - Talbot/Tarango (ZAf/VSt) 3-6 7- 6 6-0. Eastbourne. Vrouwen, 836.000 gulden. Kwartfinales: i im/'T Ter li 1 I ...I I e i. e-j Coetzer (ZAf/4) - De Swardt (ZAf) 7-6 6-3, Zvereva (WRu/6) - Kre- mer (Lux) 6-0 6-1, Koernikova (Rus/5) - Dechy (Fra) 6-3 7-6 Nottingham. Mannen, 650.000 gulden. Kwartfinales: Rusedski (GBr/1) - Hewitt (Aus/7) 6-4 7-5, Ullyet (Zim) - Martin (Spa) 6-2 6-1, Prinosil (Dui) - Santoro (Fra) 4-6 6-3 6-2, Pioline (Fra) - Mie (Aus) 6-2 6-0 WIELRENNEN Ronde van Catalonië. Eerste etappe, proloog. La Pineda - Vila Seca: 1. Casero (Spa) 8 km in 10,12. 2 Peron (Ita) 0.03. 3 Olano (Spa) 0.04. 4 Hinca- pie (VSt) 0.08, 32. Voskamp 0,41, 67. Van Kessel 0,58, 93. Blij levens 1,21, 99. Vries 1,25. Ronde van Zwitserland. 3e etappe, Lausanne - Küssnacht: 1Mar tinello (Ita) 220,6 km in 5.43 58 (38,480 km/u), 2. Traversoni (Ita), 3. Markus Zberg (Zwi), 4. Baldato (Ita), 5. Lombardi (Ita), 14. Boogerd, 57. Dekker, 89. Den Bakker 0.35, 129. Van Bon 4 17. Klassement: 1. Laurent Jalabert (Fra) 10.37.11, 2 Petito (Ita) 0.14. 3 Richard (Zwi) 0.19, 4 Camenzind (Zwi) 0.22. 5. Dufaux (Zwi) 0.23. 44. Boogerd 1.17, 84. Den Bakker 3.24, 89. Dekker 3 54. 122. Van Bon 9.41 IJSHOCKEY foSS Maandag 21 juni t/m vrijdag 25 juni organiseert SWIFTTOER voor de 24ste maal de /iïjKiy 15 of 30 km. per avond Stanti/d. 's Avonds van 18.30 uur tot 19.30 i Startplaats en Clubhuis van Swift Inschri/ving Park „De Bult" Willem v.d. Madeweg (parallelweg langs rijksweg A4 vanaf de Hoge Rijndijk) Het clubhuis is ook te bereiken via de Roomburgerweg (bij de heuvel tussen Rijn Schiekanaal en rijksweg A4) te Leiden. Inschrijven bij de start Inschrijfgeld: Met speciale herinnering; ƒ7,50 (16 jaar en ouder) - /4,00 (t/m 15 jaar) Zonder herinnering ƒ4,00 (alle leeftijden). 600 1*12 TWEEWIELERPLEZIER

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23