Het afscheid van een eigenzinnige lastpost ouden tip helpt John van Lottum langs Jan Siemerink Sport ight Bram de Groot debuteert in Ronde van Zweden Prins legt donderdag eed af IpAG 15 JUNI 1999 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef janet van dijk, 071 -5356463 Araeifl pi en nog, ier ichtsi o, itwerpei ïgde na te de ïerika'. nlwerpjj, de han. bels en n als Di e waaro ingsi fa^adei latei jg|| ight. Jtectuui gitimatieplicht van de baan Er komt vooralsnog geen legitimatieplicht in het ama- rvoetbal. Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB heeft ilan daartoe ingetrokken na fel verzet vanuit de districten iét amateurvoetbal. Begin dit jaar stelde de algemene tucht- jimissie van de KNVB voor een beperkte legitimatieplicht in amateurvoetbal in te voeren. Spelers van 18 jaar en ouder een wedstrijd een gele of rode kaart kregen zouden zich afloop moeten legitimeren bij de scheidsrechter met hun ipoort of rijbewijs. Tot en met het seizoen 1995-1996 hadden ilers in het amateurvoetbal een eigen pasje, verstrekt vanwe- [e KNVB. Die pasjes werden na dat seizoen afgeschaft. Het ituur amateurvoetbal gaat zich nu beraden op herinvoering de spelerspas. Jjjj helsea wil ook Van Nistelrooij Hf tji Chelsea wil spits Ruud van Nistelrooij van PSV aan- De 22-jarige Van Nistelrooij staat hoog op het verlang- je van Chelsea-manager Gianluca Vialli, die vorig jaar de tslagen Ruud Gullit opvolgde. Van Nistelrooij's contract loopt juli 2003. Zowel PSV als de speler heeft bovendien herhaal- lijk laten weten in elk geval nog één seizoen met elkaar door willen. Real Madrid en Atlético Madrid volgen Van Nistelrooij k al geruime tijd. erk van mgere chtersi wane André Bolhuis, de voorzitter van de Nederlandse hoc- ybond KNHB, wil dat bij het komende EK in Padova, begin ihts avs ptember, nog gespeeld wordt op basis van de oude interpre- ïtwerpj je van de shootregel. In principe wordt daarbij nog gewoon suwen i elk voetcontact met de bal afgefloten. In Brisbane volgt bij >ruikel jze van experiment bij onopzettelijk 'shoot' geen fluitsignaal Q,"""s eer. Bolhuis zei wel degelijk kansen te zien voor een andere terpretatie van de shootregel. ,,Er is sprake van dramatisch Frankl »cht management. De FIH heeft deze zaak schromelijk onder- na 'De elijke •santé (Bei Opei iolhuis wil bij EK 'normaal' hockey rat." 'JJ irian Laudrup naar Ajax 'erdam Er speelt straks toch weer een Laudrup bij Ajax. ïim een jaar na het vertrek van Michael komt diens broer Bri- naar Amsterdam. De jongste van de Deense broers tekende steren voor twee jaar met een optie voor nog een seizoen. Bri- Laudrup is 30 jaar. Hij speelde dit seizoen voor FC Kopenha- ISP-prijs voor Eltingh/Haarhuis aalen Jacco Eltingh en Paul Haarhuis hebben gisteren de lerlandse Sport Persprijs voor 1998 gekregen. Het voormali- tennisduo kreeg van de jury de voorkeur boven de gebroe- ;rs Frank en Ronald de Boer en schaatstrainer Henk Gemser. onderscheiding is in 1996 in het leven geroepen om spor- trainers of officials te eren die in voor- en tegenspoed altijd :n oog en oor hebben voor de belangen van de media. De irste die een uniek kristallen sculptuur kreeg was volleybal- ich Joop Alberda. In 1997 ging de NSP-prijs naar wielrenner Breukink. Gil y Gil hoort 34 jaar eisen adrid De openbare aanklager heeft gisteren tegen Jesus Gil y l/oudj il, burgemeester van Marbella en voorzitter van Atletico Ma- /an bi rid, wegens diverse fraudegevallen een gevangenisstraf van 34 ar geëist. Daarnaast zou de 66-jarige flamboyante bouwon- ememer 121 jaar handelingsonbekwaam verklaard moeten lorden en een boete van circa 27,5 miljoen gulden moeten be llen. etiki WSB speelt om Amstel Amateur Cup y°J iQORDwiJKERHOUTWSB doet zaterdag mee aan het toernooi im de Amstel Amateur Cup. Met acht andere winnaars van Am- tel-districtsbeker strijdt de Noordwijkerhoutse kampioens- om de hoofdprijs van zesduizend gulden. De negen deel- emers worden verdeeld in twee poules. Tegenstanders zijn on er meer FC Hilversum, ADO'20, Leonidas, Bennekom en Eys- sse len. Vanuit Noordwijkerhout vertrekken bussen naar Dronten, upporters kunnen zich aanmelden bij voorzitter Gerard a leemskerk (0252-340260) of Aart de Jong (0252-375366). (vol 'S Brazilianen zonder 'egoïsten' io de Janeiro Coach Vanderley Luxemburgo heeft Romario en idmundo buiten de selectie van het Braziliaanse voetbalteam jelaten voor het toernooi om de Copa America. Dat wordt van juni tot en met 18 juli in Paraguay gehouden. Luxemburgo, ie als clubcoach met Romario en Edmundo overhoop lag, zei ijdens een persconferentie dat discipline hoog in het vaandel tond bij het formeren van de selectie. „Een speler, die het al- een over de eerste persoon enkelvoud heeft, past niet in de Het gaat om we, niet om ik. We willen overwinnen, we ;aan overwinnen. Wie het woordje ik gebruikt en deel uitmaakt van een groep, zorgt voor complicaties." leiden gertjan van geen Bram de Groot staat morgen aan de start voor zijn eerste etappewedstrijd als profwiel renner. De coureur uit Zeven hoven tekende onlangs een contract dat hem voor de ko mende anderhalf jaar aan de Rabo-ploeg verbindt. In de Ronde van Zweden debuteert De Groot in de zeskoppige ploeg. Een langgekoesterde wens van de 24-jarige De Groot kwam tot vervulling toen hij zijn handtekening zette. De re gerend nationaal kampioen bij de elite-renners zonder con tract zette enkele prima resul taten neer als amateur. Vorige week nog won hij een etappe in een rittenkoers in Spanje. Dat hij zich vanaf morgen prof wielrenner mag noemen, kwam dan ook niet geheel on verwacht. „Ik wist wat de be- Eerste profetappekoers voor Zevenhovense wielrenner doelingen met mij waren", al dus De Groot. De Zevenhovenaar staat al een aantal jaren te boek als groot talent. Drie jaar geleden maakte hij zijn debuut op de weg. In eerste instantie waren die wedstrijden bedoeld als on dersteuning van zijn bestaan als cyclocrosser. „Maar tijdens de Ronde van Nederland met de WK-selectie was ik de enige Nederlander die in de eerste groep finishte. Bovendien werd ik door Reinier Groenendaal en Adri van der Poel vaak op mi nuten gereden. Daardoor raak te ik mijn plezier in het crossen kwijt", zegt de Zevenhovenaar, die een groot deel van zijn tijd trainend in Limburg door brengt. De Groot is een begenadigd klimmer, die dus in de meer daagse wedstrijden een meer waarde heeft. Vorig seizoen ai was hij dichtbij de rangen der profs. Hij reed in de tweede helft van het seizoen naar be horen. Tijdens de Tour de l'A- venir (de ronde van de toe komst) moest hij het contract afdwingen. „Nico Verhoeven (een van de ploegleiders bij Ra- bo, red.) zei me dat ik in de Al pen goed moest rijden en bij de eerste tien in het eindklasse ment moest eindigen om enige kans te maken beroepsrenner te worden", aldus De Groot. „Ik reed toen buitengewoon goed in de Alpen en sprong van de dertiende naar de zevende plaats." Tijdens Montpellier-Barcelo- na eindigde hij wederom bij de beste tien, wat direct tot een contract leidde. De ziekte van Pfeiffer gooide echter roet in het eten. De terugslag op het moment dat hij zijn grote doorbraak kon maken, bete kende geen echte terugslag. De Groot hield vertrouwen in een goede afloop, ondanks het feit dat een ploeggenoot van hem twee jaar uit de roulatie was door dezelfde ziekte. De Groot: „Gelukkig was ik er snel bij. Binnen twee maanden mocht ik al weer wat fietsen. Ik hield het alleen niet langer dan an derhalf uur per dag uit." Sinds begin maart zit hij weer fulltime op de fiets. „Het is heel snel gegaan. Binnen drie weken trainde ik weer zes uur per dag en half april heb ik mijn eerste koers weer gere den." De goede klasseringen bewijzen dat hij zijn oude ni veau weer benadert. „Maar ik heb nog niet echt een goede basis voor de etappekoersen. De prestaties zijn per dag wis selend." In Zweden verschijnt hij aan de start met de wegren ners Matthé Pronk en Karsten Kroon en de crossers Reinier Groenendaal, Adri van der Poel en Sven Nijs, de wereldkampi oen. „We moeten daar voor dagprijzen gaan. Een overwin ning in het eindklassement zit er niet in. De Groot heeft het ritten- schema bekeken en is tot de conclusie gekomen dat de sprinters in het voordeel zijn. „Ik kan redelijk meekomen in de sprint, maar ik mis de ex plosiviteit voor lange sprints. Daar moeten we het dus maar niet op laten aankomen." Meer nog dan voor een dagzege gaat De Groot naar Zweden om te leren. Hoewel hij in wedstrij den waarin profs en amateurs door elkaar rijden regelmatig de broodrenners aftroefde en dus weet dat hij mee kan ko men, kan hij zonder druk zijn plaats proberen te vinden in het peloton. „Het komende half jaar wordt een leerproces. Ik kom nu aan de start in wed strijden met alleen profren ners. Ik zie wel hoe de overstap gaat lopen. Ik moet eerst maar eens de mensen leren ken- Van der Zee geen optie voor opvolging Willem van Hanegem volgde zijn gevoel toen hij bijna twee jaar geleden inging op het aanbod van AZ. Datzelf de gevoel deed de trainer gisteren besluiten de samen werking met de Alkmaarse voetbalclub te beëindigen. Het was de derde keer dat Van Hanegem besloot om op te stappen, maar dit keer zal er niets worden terugge draaid. De keuze van de populaire trainer wordt, volgens een persbericht, betreurd maar ook gerespecteerd door het bestuur. Dat in werkelijkheid opgelucht afscheid zal hebben genomen van de eigenzinnige lastpost, die bij zijn vertrek tot erelid van AZ werd benoemd. een kopie bleek te gaan, was dat voor Van Hanegem wéér aanleiding om van argwaan en een gebrek aan vertrouwen te spreken. „Ik heb de spelletjes echt wel door. Ze willen van me afzei hij bij herhaling. Het eerste jaar onder Van Ha negem verliep vrijwel rimpel loos. Het niet te missen kampi oenschap in de eerste divisie was een logische prijs. De pro blemen kwamen daarna in de eredivisie. Debutant AZ groeide aan de hand van Van Hanegem aanvankelijk uit tot revelatie, maar de trainer zei het gebrek aan erkenning daarvoor van zijn bestuur te missen. Als Dirk Scheringa werd ge vraagd naar zijn breekbare rela tie met Van Hanegem ontkende de voorzitter dat altijd perti nent. „In tegenstelling tot wat sommige journalisten durven te schrijven, is mijn relatie met ALKMAAR RUUD RAMLER Het vertrek van Van Hanegem moet vooral een bevrijding zijn voor Dirk Scheringa. De geld schieter die eind vorig jaar, toen de trainer voor de tweede keer had geroepen dat hij op zou stappen, de morrende fans nog gerust kon stellen. 'Het komt allemaal goed' klonk het toen op een koude zondagmid dag in De Hout. Maar het kwam nooit meer goed. Van Hanegem klaagde meerdere keren over het gebrek aan belangstelling van Scherin ga. Er was weliswaar een ak koord over een vijfjarig con tract, maar de verbintenis werd nooit ondertekend. Onlangs vroeg Van Hanegem het con tract terug en stopte het thuis in de safe. In de veronderstel ling dat hij het origineel in zijn bezit had. Toen het later om Willem van Hanegem uitste kend. Ik denk dat hij gaande weg meer respect heeft gekre gen voor mij en ik voor hem", zei de voorzitter eind vorig jaar nog. Gistermiddag reed Scheringa weg uit De Hout zonder een woord te zeggen. De man naar wie vice-voorzitter Bert Roze- mond en bestuurslid voetbal Hans van der Zee verwezen als woordvoerder wenste zijn ver antwoordelijkheden te ontlo pen en had 'geen commentaar'. Het staat vast dat Van der Zee zeker niet wordt doorgescho ven als opvolger van Van Hane gem. Hans de Koning, die on langs is geslaagd voor het diplo ma Coach Betaald Voetbal, zou eventueel wel een tussenoplos sing kunnen zijn. erkende Van der Zee. Als verantwoordelijke man in het bestuur moet de Amsterdammer op zoek naar een opvolger voor Van Hane gem. Dat zal, beseft ook Van der Zee, een trainer van naam en met een bepaalde status moeten zijn. De nieuwe man zal in ieder geval gaan samenwerken met Martin Haar. De assistent én vriend van Van Hanegem zei dat het vertrek voor hem als een donderslag kwam. „Wim en ik spraken vaak met elkaar. De laatste tijd zei hij steeds va ker dat hij geen goed gevoel Na zijn vertrek bij AZ gaat de 'Kromme' stenen stouwen in zijn tuin. Prins Willem-Alexander van Oranje zal donderdag de olym pische eed afleggen. De kroon prins is op 7 februari 1998 in het Internationaal Olympisch Comité gekozen, bij een van de laatste besluiten van de IOC- vergadering die vooraf ging aan de Olympische Winterspe len vein Nagano. Zijn inaugura tie kon niet eerder plaatsvin den omdat er sinds Nagano geen officiële ledenvergadering plaatshad. Wel was er een cri sisberaad in maart van dit jaar te Lausanne om corrupte leden te verstoten. Het IOC zal hem 's morgens om negen uur in de eerste openbare ledenvergade ring in 105 jaar als volledig lid accepteren als hij met de olympische vlag in de hand de volgende woorden heeft uitge sproken in een langgerekte zin: „Gegeven de eer een lid van het Internationaal Olympisch Comité te zijn en het te verte genwoordigen in mijn land Nederland, ben ik mij bewust van de verantwoordelijkheden die op mij afkomen, verklaar ik mij bereid de Olympische Be weging te dienen naai' mijn al lerbeste vermogen, alle regels in het het Olympisch handvest te respecteren en te laten res pecteren, zo ook de beslissin had. Maar hij voegde er meteen weer aan toe dat we door zou den gaan." Haar was gisteren een van de eersten die Van Hanegem be zocht. Tekenend voor de band tussen trainer en assistent, van wie de laatste 'door moet bij AZ'. „Wim zei dat ik verder moest met mijn werk. Hoe moeilijk dat de eerste tijd ook zal zijn." Samenscholende supporters leken gistermiddag niet onder de indruk van het vertrek van Van Hanegem. „Opgeruimd staat netjes", vond zelfs een en keling, die zo openlijk partij koos voor Scheringa. „Zonder zijn geld voetbalde AZ niet op gen van het IOC die door mij niet worden beroepen, mijzelf vrij te houden van politieke of commerciële invloeden en van raciale en religieuze overwe gingen om onder alle omstan digheden de belangen te ver dedigen van het IOC en ande ren van de olympische bewe ging" De Prins van Oranje zal het moeten doen in een van de of ficiële voertalen van het Inter nationaal Olympisch Comité, Engels of Frans. dit niveau", meende de fan op leeftijd. Van Hanegem zat toen al in zijn auto, op weg naar huis. Ook hij wilde niet nader ingaan op wat er in de besloten kring van de bestuurskamer was be sproken. Het ging niet over een geschil met de spelersvakbond WCS over teruggezette spelers. En van onenigheid met de voorzitter over de hoogte van zijn salaris was ook al geen sprake. Vast staat dat Van Ha negem het beste gedijt in een omgeving waarin hij wordt ver trouwd en gerespecteerd. Maar beide zaken, zo zei hij vaak genoeg, miste hij steeds vaker bij het bestuur van AZ. Duidelijkheid over zijn toe komst is er niet. Gedurende zijn verblijf in Alkmaar kreeg Van Hanegem zeer lucratieve aan biedingen van Valencia en Ben- fica die hij resoluut van de hand wees. Ook voorzitter Karei Aalbers van Vitesse probeerde zonder succes de populaire oud-inter national naar Arnhem te halen. De trainer die telkens zijn ge voel voor AZ liet spreken, trok zich gisteren terug in de gebor genheid van zijn nieuwe huis. Om, zo zei Van Hanegem voor hij in zijn auto stapte en wegreed, stenen te gaan sjou wen in de tuin. SCOREBORD \ndere opgooi maakt wereld van verschil SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van maandag 14 juni: 4-6-7-8-9-13-23-29-34-36-48 - 53 - 54 - 58 - 59 - 61 - 66 - 67 - 68 - 70. (onder voorbehoud). Lotto 23. Eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs geen winnaar; derde prijs 77 win naars, ieder f 1000,-; vierde prijs; 206 winnaars, ieder f 250,-, vijlde prijs: 4566 winnaars, ieder f 25,-, zesde prijs. 5505 winnaars, ieder f 10,-; zevende prijs; 68.754 winnaars, ieder f 5,-. (onder voor behoud) Cijferspel 23. Zes cijfers goed: geen win naar. vijf cijfers goed 6 winnaars, ieder f 10.000,-. vier cijfers goed: 28 winnaars, ieder f 1000,-; drie cijfers goed: 299 win naars, ieder f 100,-, twee cijfers goed: 2929 winnaars, ieder f 10,- (onder voor behoud) AMATEURVOETBAL en)< 2,51 to wa lange tijd prut met )hn van Lottum. Een serie ver- espartijen werd vorige week in ^let Duitse Halle onderstreept Hpet een wanprestatie tegen de weed Nicklas Kulti. De naar Ündhoven uitgeweken Hoog- tnder zocht het timmermans- unpele aanwijzing kwam Van flttum zijn vormcrisis te bo- 'en. In het grastoernooi van- nalist in Rosmalen, kon de op- Y tosmalen legde hij gisteren de üs zevende geplaatste Jan Sie- nerink in drie sets over de knie: •-4,4-6, 6-3. Van Lottum kan het wel al- een, vindt hij zelf. Tactisch loeft niemand hem iets bij te 'tengen, technisch heeft hij ge noeg aan een telefoontje met 'an Hulst en af en toe diens kritisch oog. Eigenwijs en veel besproken, Van Lottum zoekt altijd zijn eigen weg. Toch zwabberde de nummer '0 van de wereld de voorbije Weken doelloos door het cir cuit. Zijn opgooi vloog alle kan ten op, behalve de goeie. De coaches van Richard Krajicek En Sjeng Schalken zochten naar de oorzaak, maar bleven het antwoord schuldig. Dus zocht Brabander zondag contact riet zijn opleider, Henk var) Hulst. Eén blik was voldoende, een gouden tip deed de rest. Opgooien met een dichte in plaats van een open hand bete kende het verschil tussen knoeien tegen Kulti en soeve rein serveren tegen Siemerink. Wat de vraag rechtvaardigde of Van Lottum misschien toch permanent een coach aan zijn zijde nodig heeft. Een geld kwestie misschien? „Nee, dat zeker niet. Ik zal alles doen om in mijn tennis te investeren. Na Wimbledon ga ik met Miguel Jansen (een atleet op de sprint, red.) aan mijn conditie werken. Jansen begeleidt ook Krajicek. Voor de rest ga ik op de oude voet verder." Siemerink, vorig jaar halve fi- leving van zijn opponent niet bepaald waarderen. Ook in de derde onderlinge ontmoeting met Van Lottum bleef hij zon der overwinning. „John maakt er blijkbaar een sport van om tegen mij tot zijn beste spel te komen." Een beetje oud zeer zat er nog bij Siemerink, want het laatste duel, medio april in Monte Carlo, verliep verre van vlekkeloos. Van Lottum mis droeg zich, had in de ogen van Siemerink zelfs gediskwalifi ceerd moeten worden. De straf bleef uit, de Rijnsburger liet zich van de wijs brengen en verloor. De zaak werd uitgepraat, maar Van Lottum had gisteren nog steeds het gevoel dat hij iets moest rechtzetten. Dat luk te, ondanks een officiële waar schuwing van umpire Carlos Bernardez. „Ik heb mentaal een goede wedstrijd gespeeld. Dat ik met mijn racket gooide, was normaal." De 'misdragingen' vonden voornamelijk plaats in tweede set, die Van Lottum met 6-4 inleverde. De eerste had hij dankzij een vroege break met dezelfde cijfers gewonnen. Sie merink worstelde met zijn ser vice en kon amper een behoor lijke return slaan. Zelfs een regenpauze van an derhalf uur kon de pupil van Tjerk Bogtstra niet helpen. Van Lottum verdedigde een 4-2 voorsprong in de derde set een voudig, brak Siemerink in de slotgame zelfs nog een keer. Be langrijk voor Van Lottum, want hij moet volgende week op Wimbledon, waar hij vorig jaar de vierde ronde haalde, veel punten verdedigen. Voor Siemerink geldt hetzelf de verhaal in het kwadraat. De uitschakeling in Rosmalen kost hem punten, op Wimbledon verdedigt hij zelfs een kwartfi naleplaats. Een duikeling op de wereldranglijst, vanaf plaats 30, dreigt. Na zijn succesje in Halle, waar hij door een overwinning op Patrick Rafter de kwartfina les haalde, was zijn vorm in Rosmalen schrikbarend. Met Siemerink verdwenen ook de andere Nederlanders die gisteren in actie kwamen uit het toernooi. Peter Wessels, die richting de top 100 kruipt, ver loor met 6-2 en 7-5 van de Slo waakse nummer 14 van de we reld Karol Kucera. Rogier Wassen, met een wild card in het toernooi gekomen, ging met 6-4 6-2 onderuit tegen Jan Kroslak, ook een Slowaak. Amanda Hopmans was in het vrouwentoernooi niet opgewas sen tegen de Kroatische Silvija Talaja: 7-5 en 6-1. John van Lottum was in drie sets te sterk voor Jan Siemerink. Indeling seizoen '99/2000 Zaterdag Hoofdklasse A: ARC. Barendrecht, Capel- le, Excelsior (M), Katwijk, FC Lisse, Noord- wijk, Quick Boys, Rijnsburgse Boys, Sche- veningen, SHO, Strijen, Ter Leede, Zwart Wit'28. 2C: BMT, Floreant, Forum Sport, Honse- lersdijk, JAC. KRV, Leiden, Lugdunum, Monster, PEC Den Haag, Vitesse D, Voor- schoten'97. 3A: Aalsmeer, Alphia, DSO, Duinoord, Ha- zerswoudse Boys, Kagia, Oegstgeest, RCL, SEV, TAW, UVS, Valken'68. 4A: Abbenes, BSC'68. Koudekerk. LFC. LSW70. Moerkapelle, MVKV. RVC/Rijs- wijk, Semper Altius. De Sleutels, SVOW, Woubrugge. 5A: Blauw Zwart, Foreholte, Gol Sport, GWS, Meerburg, Roodenburg, SJC, VCL, WSB, Wassenaar, Zwammerdam. Hoofdklasse A: ADO'20, AFC'34, Argon, Elmkwijk, SC Feyenoord. FC Hilversum, Holland, Hollandia, Quick H.. SO Soest, Sporting Flevoland, Tonegido, UVS IB: AD0 Den Haag, DHC, HMSH, Leoni das, Neptunus, Nijenrodes, SWSMC, WSB, Westlandia, Wilhelmus, WSC (Waal wijk), WVO (Oosterhout). 2C: Alphense Boys. Blauw Zwart. Docos, DWO, Kranenburg, RKAW, RVC/Ri|swijk, VCS, Velo, Verburch, WM 3A: Alkmania, Altior, Bernardus, DSO, Fo reholte, HBS, HW, Kickgrs'69, Nieuw koop, SJC, Voorschoten'97, VUC. 4A: D0SR, Floreant, FC Lisse, Meerburg, MMO, Nicolaas Boys. NSV'46, ROAC'79, Roodenburg, Teylingen, UDO. Warmunda. 48: Delfia, Delft. Forum Sport. Full Speed, LFC. OSC/Postalia, FC Ri|nland, UDWS, VCL, Vredenburch, Wippolder, FC Zoeter- 5A-. Alphen, Archipel Ornas, ASC, Gol Sport, Gr. Willem II VAC, De Jagers. Leid- sche Boys, Real Zoetermeer, SJZ, Stomp- wijk'92. Taurus, VNA. ATLETIEK Praag. Internationale wedstrijden. Mannen. 110 m horden: 1. Jackson (GBr) 13,28, ver: 1. Pedroso (Cub) 8,25, pols- hoog. 1 Janacek (Tsj) 5.65 Vrouwen. 100 m 1 Ojokolo (Nig) 11.35, 100 m horden 1 Dimitrova (Bul) 12,97, polshoog: 1 Ha- mackoa (Tsj) 4,31 BRIDGE La Valetta (Malta). EK viertallen. Derde ronde: Kroatië - Nederland 23-7, vierpe ronde Nederland Malta 25-0, vijfde ron de: Belgiè - Nederland 20-10 DRAF-EN RENSPORT Alkmaar. Eerste koers, 2040 m: 1 Laetitianora (P.J Strooper) 1.19,9, 2. Look at me D, 3. Kim- berly R Toto; winnend 1,20; plaats 1,30 2,00 2,30; koppel 5,20; trio 43,10. Twee de koers, 2040 m: 1 Kiddo (H.W. Lange weg) 1 22,9, 2 Mr Svarvis, 3. Latonya LC Toto. winnend 3,30; plaats 1,20 1,30 2,50; koppel 4,00; trio 79,50; dubbel winnend 7,80 Derde koers, 2040 m: 1. Nobly Star (Mw C D. Aalbers) 1.24,1, 2. New Generation. 3 Menneke Loo Toto winnend 3,60; plaats 2.00 3,80 6,70; koppel 34,20, trio 738,50. Vierde koers, 2040 m: 1 Wayside Johnnie (J H. van der Horst) 1.19,7, 2 Savason, 3. Lovely Rubi. Niet gestart: Tarragon Lobell.Toto: win nend 3,20; plaats 1,30 1,80 1,40; koppel 6,90; trio 42.40 Vijfde koers. 2040 m: 1 Mopje van Venlo (J de Leeuw jr 1 22,9. 2. Napoli Meadow, 3. Melissa Boko Niet gestart: Milk Shake. Toto winnend 4,00, plaats 1,20 1,30 1,40; koppel 9,30; trio 56,60 Zesde koers, 2040 m: I Kojak Buitenzorg (Mw. A A. de Heer) 1.22,1, 2 Lace Vryenesse, 3 King Schuyleburg Niet gestart: Bengan Toto winnend 2,00. plaats 1,20 1,60 1,20; koppel 15,90, trio 52,60 Zevende koers, 1700 m: 1 Kim Rainbow (Mw. L.D. Pegram) 1.20,0, 2. Ja guar S, 3. Inter Attack. Niet gestart. Letty Victory.Toto: winnend 2,60; plaats 1,40 1,60 2,10; koppel 4.40; trio 32.40. Acht ste koers. 2040 m: 1. Harab (Mw M M A Groot) 1 21,0. 2. Helma Rynstroom, 3. Al ter Storm, 4 Ideal Air Toto winnend 5,30. plaats 2,20 7,30 4,00, koppel 58,00, kwartet 4026,20 Negende koers, 2040 m: 1. Ingotranss R (J. de Leeuw jr.) 1.23,0, 2. Aleby Ike, 3. Forever Kaminska- Toto winnend 7,40; plaats 2,10 1,90 7,10; koppel 22,80; trio 849.50 Tiende koers. 2040 m: 1 Krek Vliethoeve (B Lu gies) 1.23,3, 2 Lanzarote. 3 Ideal Fortu na Toto. winnend 5,40; plaats 1,50 1,60 2,90; koppel 7,90; trio 121,30. Totalisa- toromzet: 165036 HOCKEY Brisbane. Champions Trophy. Mannen. Australië - Nederland 2-1 (2-1). 14 Elder 1-0 (sc), 32 Brinkman 11 (sb), 34. Davies 2-1. Stand: l Australië 3-9 (7-2), 2. Zuid-Ko- rea 3-7 (8-6), 3. Spanie 3-4 (4-3), 4. Pa kistan 3-3 (5-5). 5 Nederland 3-1 (5-7). 6 Engeland 3-0 (3-9) Vrouwen. Nederland - Duitsland 2-3 (0-1). 35 Cremer 0-1, 50. Van de Kieft 1-1, 50 Ernsting-Krienke 1-2, 67. Casaretto 1-3, 70. Boomgaardt 2-3. Argentinië - Zuid-Korea 2-0 (0-0). Stand: 1 Australië 3-9 (15-5), 2. Neder land 4-9 (9-6), 3 Argentinië 4-6 (6-8), 4 Duitsland 3-3 (6-10), 5 Nieuw-Zeeland 3- 3 (3-7), 6.Zuid-Korea 3-0 (2-6). TENNIS Rosmalen. Heineken Trophy, 1 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Van Lottum (Ned) Siemerink (Ned/7) 6-4 4-6 6-3. Kucera (Slw/4) - Wessels (Ned) 6-2 7 5. Kroslak (Slw) - Wassen (Ned) 6 4 6-2, Pavel (Roe) - Di Pasquale (Fra) 6-2 6-2, Damm (Tsj) Stanoitsiev (Bul) 6-3 7-6. Vrouwen, eerste ronde-, lalaja (Kro) - Hop mans (Ned) 7-5 6-1, Gagliardi (Ita) - San chez Lorenzo (Spa) 6-3 7-6, Osterloh (VSt) - Glass (Dui) 6-1 6-1Brandi (VSt) - Nagy ova (Slw/8) 6-0 2-6 6-3, Déchaume-Balle ret (Fra) - Hrdlickova (Tsj) 7-6 6-4. Shaughnessy (VSt) - Kleinova (Tsj) 6-3 7 Nottingham. Mannen, 650 000 gulden. Eerste ronde: Milligan (GBr) - Byron Black (Zim/6) 6-4 6-2, Wayne Black (Zim) - Co- wan (GBr) 6-3 6-3. Santoro (Fra) Mamnt (VSt) 6-4 7-6. Rusedski (GBr/1Pozz; (Ita) 6-0 6-0, Ullvet (Zimi - Draper (Aus/8i 6-4 7-6, Pioline (Fra) - Fromberg (Aus) 6-7 6-3 7-5, Wilkinson (GBr) - Mie (Aus) 6-7 7- 6, gestopt wegens invallende duisternis

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21