eiden Regio Oppositie kritisch over parkeerbeleid Leden sturen bestuur De Sleutels naar huis Trotse vader kan lang genieten van stunt collega's Liefste, het wordt tijd om te kiezen. roothandel wil af an karting-banden 'Parkeermeters jagen auto's weg die er niet horen' pAC lAG 15 JUN11999 yim wegman. 071 -5356414, plv -chef herman joustra. 071-5356430 Reeds betalen Op korte termijn betalen Op middellange termijn betalen Op lange termijn betalen Boerhaave- t kwartier mem de Zwijgerlaan Transvaal Burgemeeeterwijk Schoner rijden in Leiden mei Shell Pura. Noorder kwartier Maredljk- buurt znstrigel Centrum Ü5 De Waard sr 1 Tulnstadwijk Vrijheidslaan i leiden arnoudwijkmans Voordat de Algemene Leden vergadering van De Sleutels gis teravond ook maar toekwam aan het behandelen van één enkel agendapunt, konden de zeventig opgekomen leden van deze Leidse woningbouwver eniging de kantine van de Groenoordhallen alweer verla ten. Een motie van wantrou wen, ingediend door de voor zitter van Huurdersbelangen vereniging Sleutels (HBS), werd het bestuur van De Sleutels al bij het vaststellen van de agen da fataal. Achterliggende reden voor het naar huis sturen van het bestuur was echter het con flict over de verkoop van 181 woningen in de Zijlwijk. Het contrast aan het begin van de ALV kan nauwelijks gro ter. Koud is de minuut stilte vanwege het overlijden van een voormalig Sleutels-bestuurder voorbij, of het tumult breekt los in het toch al broeierige restau rant van de Groenoordhallen. Bestuursvoorzitter Patricia van Zelm deelt mee dat drie door de its eerbetoon faculteitsdirecteur Directeur Y. in 't Veld van de rechtenfaculteit van de jséuniversiteit is vorige week benoemd tot Honorary Mem- of the British Empire. Ze kreeg de onderscheiding uit han- van de Britse ambassadeur in Nederland, omdat ze zich ft ingezet voor de uitwisseling van studenten tussen Leiden )xford en Londen, onder meer door daar fondsen voor te ven. itomobilist rijdt door De politie is op zoek naar de bestuurder van een rode Vdie gistermiddag is doorgereden na betrokken te zijn ge- st bij een ongeval. Daarbij raakte een 74-jarige vrouw ge ld. Zij fietste rond kwart voor drie in de Van der Werfstraat n zij ter hoogte van de Druckerstraat werd afgesneden door jMW-rijder. De vrouw is met lichte verwondingen naar het land-ziekenhuis vervoerd. èrk aan Zoeterwoudsesingel In verband met werkzaamheden is een klein deel van de terwoudsesingel de komende weken voor verkeer afgeslo- Het gaat om het stukje tussen het koffiehuisje vlak bij de nesteinkade en het aangrenzende grasveld. De gemeente dat stuk versmallen en ophogen om zo de snelheid van het iverkeer te remmen. Ook komt daar een oversteekplaats ir voetgangers. Door de werkzaamheden is de fietsroute over jrug, van de Kraaierstraat naar de Zoeterwoudesingel, afge- en. Tegelijkertijd wordt ook het plantsoentje tussen de sin- en de korfbalvelden opgeknapt. Het werk duurt tot eind ju- jreau cerberus thandel in kartingartikelen Schuurman uit Oss zegt peerd te worden door de liging KNAC Nationale Au- (rtfederatie uit Leiden. Die voor wedstrijden in de Intercontinental A klasse Bridgestone banden icht gesteld. Daardoor Harm Schuurman bv een moeilijk verkoopbare raad van 1200 sets van vier ris banden opgezadeld, een kort geding voor de vi- resident van de Haagse bank, mr. F. Robbers eiste Schuurman bv. gisteren NAC Nationale Autosport - atie (KNAF) de karters niet verplicht op Bridgestone te rijden. De KNAF ver- in maart van dit jaar haar pas één jaar ou- iglement. Het reglement i$ voor drie jaar bedoeld en pas bij hogere uitzondering kunnen worden. Voor 104 Intercontinental klasse reef het reglement Maxxis len voor. Tegen deze ach- bestelde Harm lurman bv zes maanden len een voorraad van 1200 'banden. Is een donderslag bij hefde- lemel veranderde de KNAF begin maart het regle- iL „Zo zorgvuldig het oude ;ment tot stand is geko- i, zo onzorgvuldig besloot TAF om in plaats van Max- iu opeens Bridgestone ban den verplicht te stellen", zei ad vocaat G. Verschuur namens de Osse zaak in kartingartikelen. „Wij hebben herhaaldelijk ge vraagd hoe de KNAF tot zijn be sluit is gekomen. De enige reac tie is dat de KNAF niets met Schuurman te maken heeft." Deze opstelling handhaafde de KNAF tijdens het kort ge ding. De advocaat van de bond pleitte ervoor om Harm Schuurman niet-ontvankelijk te verklaren. „Slechts leden heb ben het recht'om het reglement door de rechter te laten toet sen", aldus de advocaat. Ver volgens kwam de KNAF met het argument dat het voorschrijven van Bridgestone nodig is voor een eerlijke verdeling van de le vering van de banden over de verschillende leveranciers. Door de afsplitsing van de Nederlandse Autosport Bond is volgens de KNAF de verhou ding scheef getrokken ten gun ste van Maxxis. „De NAB is een wilde bond met een relatie naar Schuurman op wiens banden alle wedstrijden gereden wor den", aldus de advocaat van de KNAF. Kort gedingrechter Rob bers was niet erg onder de in druk van dit argument. „Gaat de KNAF nu de verdeling recht vaardig maken vanwege de banden, die door een geheel andere bond worden gebruikt. Ik begrijp niet dat u daar zo het oog ophoudt omdat het u hele maal niet aangaat". Rechter Robbers doet eind volgende week uitspraak. Meningsverschil rond huizenprijzen Zijlwijk escaleert huurdersbelangenvereniging ingediende agendapunten pas aan het eind van de vergadering aan bod komen. Een van deze punten betreft het hoogopgelo- pen meningsverschil tussen huurders en bestuur over de verkoopprijzen die De Sleutels vraagt voor woningen in de Zijl wijk. Veel bewoners zijn speci aal voor dit onderwerp naar de vergadering gekomen. Sterker nog: zij zijn speciaal voor dit onderwerp lid geworden van de woningbouwvereniging. Volgens de huurders, ver enigd in de HBS, zijn de ver koopprijzen van de huizen te hoog. Bij de taxatie zou geen re kening zijn gehouden met aller lei gebreken en met te verwach ten onderhoudskosten. De huurdersbelangenvereniging pleit daarom voor een korting van tien procent op de taxatie waarde. Volgens De Sleutels is er bij de taxatie wel degelijk re kening gehouden met de staat van onderhoud. HBS-voorzitter Frederike Magez reageert op de medede ling van Van Zelm over de ver gadervolgorde als door een ad der gebeten. Woest loopt ze op de zaalmicrofoon af: „Wij als le den willen dat deze punten eerst behandeld worden. Zo niet, dan dien ik een motie van wantrouwen in." Na een korte schorsing, waarin het voltallige bestuur wegbeent om te over leggen, proberen voor- en te genstanders van de motie de aanwezigen te beïnvloeden. Een lid van de Raad van Toe zicht: „Wat hier gebeurt, is strij dig met het belang van de ver eniging. Van belang is dat een aantal belangrijke zaken wordt afgehandeld. Ik raad u met klem aan zo'n motie niet te steunen. Door het bestuur weg te stemmen, blijven alle punten liggen." Een andere spreker: „Essentiële punten komen steeds aan het eind van een vergadering, en dan worden ze afgeraffeld of niet afgemaakt. Waarom behandelen we zulke punten, waar mensen tenslotte voor komen, niet aan het be gin? Dat ligt aan de halstarrig- heid van het bestuur. Als het bestuur het hard wenst te spe len, is het goed aan de motie vast te houden." Dan komt het bestuur met een compromisvoorstel dat in houdt dat de gewraakte punten ongeveer halverwege de ALV aan de beurt zijn, na een aantal andere zaken. „HBS hoeft niet bang te zijn niet aan het woord te komen. Wij onderschatten het agendapunt absoluut niet. Maar onderwerpen als het jaar verslag en de verkoop van be drijfspanden zijn ook heel be langrijk." Het mag niet baten. De HBS houdt vast aan de mo tie, waarvan de precieze tekst luidt: „De ALV zegt, gezien de opstelling van haar voorzitter, het vertrouwen in het bestuur op." Dat dit fout afloopt, kun je aan de tafeltjes al ruim voor de stemuitslag beluisteren. Een bewoonster van een van de huizen in de Zijlwijk: „Ja daaag. Kopen of niet kopen, we willen geen gezeik over andere dingen horen. Dan gaan we naar huis." Vier mensen stemmen blanco, 25 tegen en 37 voor. De leden kunnen naar huis. Het bestuur ook. Een tumultueuze vergade ring is voorbij. Een volgende ALV vindt op zijn vroegst plaats in september. Vervolg van voorpagina De oppositie twijfelt aan het succes van het nieuwe par keerbeleid dat burgemeester en wethouders voor ogen hebben. Met name de WD is buitengewoon kritisch over de plannen van B en W. Fractieleider M. Schultz verwijt het college een pijnlijk gebrek aan keuzes: „B en W doen wat ze al tijden doen: verstoppertje spelen." burgemeester en wethouders willen doorvoeren. Betaald par- Gisteren presenteerde wethou- keren buiten de singels wordt der T. van Rij de wijzigingen die mogelijk, als daar in de wijken tenminste animo voor is. Par keertarieven gaan ook 's avonds en op zondag tussen een uur 's middags en elf uur 's avonds gelden. Het aantal vergunnin gen wordt aan banden gelegd, de 27-jarigenmaatregel ver dwijnt en en de stad wordt op gedeeld in parkeerzones. „Wie bepaalt wat draagvlak is?" vraagt Schultz zich af. „Wanneer heb je 'de stem van de wijk' te pakken? Het is ver schuiven van de ellende. Wordt in de ene wijk betaald parkeren ingevoerd, dan verhuist de par keerdruk een wijk verder. En als de ene wijk wel wil betalen en de andere niet, creëert die wijk een probleem voor de ander." Als de parkeerruimte in Lei den een ziek kind is, dan willen burgemeester en wethouders de symptomen bestrijden. Niet de ziekte zelf genezen. Schultz: „Ik kan me voorstellen dat de gemeente maatregelen wil ne men, maar hier los je het par keerprobleem niet mee op. Wat je moet doen is genoeg par keerruimte maken." SP-leider C. Vergeer heeft soortgelijke kritiek. Hij vindt bovendien dat B en W het pro bleem op het bordje leggen van de buurten, terwijl het 'een al gemeen stedelijk probleem is'. Liever ziet Vergeer meer terrei nen als het Haagwegterrein worden ingericht. „Het toontje van Van Rij, zo van mensen moeten niet zeuren, staat me ook niet aan. Zo ga je niet met mensen om." De collegepartijen zijn over wegen enthousiast over de voorstellen van B en W. D66- leider O. Welling geeft wel aan dat het draagvlak in een wijk minimaal de helft van de inwo ners moet zijn. De partijen prij zen het voorstel om verloskon- digen, Riagg-medewerkers en mensen van thuiszorginstellin gen makkelijker een vergunning te geven. De volgorde waarin de gemeente, als alle plannen doorgaan, het betaald-parkerengebied wil uitbreiden in de stad. ILLUSTRATIE CARTOGRAPHICS Van supermarktondernemer J. Reinders mogen ze morgen ko men: parkeermeters in de He renstraat. Hij heeft daar een Cl000 en de overvol geparkeer de straat is de middenstander een doorn in het oog. Vooral omdat er auto's staan die er niet horen. Reinders is positief over de wens van burgemeester en wet houders van Leiden om ook buiten de singels betaald parke ren in te voeren. Overigens ko men er alleen meters als daar in de wijk 'voldoende draagvlak' voor is. „Ik ben wel gelukkig", zegt de ondernemer. Want de maatregel verjaagt de auto's die niet in de straat thuishoren. Overigens maakt de parkeer druk in combinatie met veel verkeer de straat ook nog eens onveilig. Reinders, ook aan spreekpunt van de winkeliers vereniging is dan wel voor, na mens de bewoners in Tuinstad durft hij niet te spreken. „Al vraag ik me af of de bewoners wel gelukkig zullen zijn met be taald parkeren." Een winkelier die zijn auto in Tuinstad parkeert, is N. van der Horst, woordvoerder van de winkeliers in de Doezastraat en eigenaar van een fotozaak. „Be taald parkeren is daar al een keer afgestemd door de buurt", herinnert hij zich. En Van der Horst is daar wel gelukkig mee. ,,Als we moeten gaan betalen, wordt dat onhandig. Ik heb mijn auto voor mijn werk echt nodig." Als alternatief heeft Van der Horst de Jan van Houtkade voor ogen. „Maak daar een re geling voor winkeliers en perso neel voor. Overdag staat de ka de voor het grootste gedeelte leeg." B. Schuttenbeld, adjunct secretaris van de Kamer van Koophandel heeft nog een op tie: het transferium bij de A44. „Het is niet prettig als bedrijven op kosten gejaagd worden. Een andere oplossing heb ik ook niet zo gauw voor handen." Hij wil ook een soepele regeling voor 'grensgevallen' als het be taald parkerengebied groter wordt. „Ik vraag clementie voor mensen die heel zwaar getrof fen worden." Vreewijk zit niet te wachten op de parkeermeters, blijkt uit een reactie van voorzitter W. de Vries van het wijkcomité. Vorig jaar is een enquête gehouden in de buurt, „en een meerderheid was tegen. Ook het aantal twij felaars was groot. Het bestuur kiest er daarom voor om het voorlopig niet te doen." De wijk zegt 'nee' tegen de parkeerme ters omdat het voorstel van de gemeente onvoldoende door dacht is, te weinig zekerheden biedt voor bewoners en hun bezoekers en onduidelijk is over de kosten, aldus de Vries. Een parkeerprobleem heeft de wijk zeker. „De druk is groot, door de avondcolleges van de universiteit en de mensen die in de binnenstad werken." ae opvallend: een billboard e de geboorte van een zoon nkondigt. Jay, want zo heet jongen, en zijn ouders Ri- ard en Karen Roest, zijn in j|!n\veek tijd lokale beroemd - 1,111 iden geworden. Toen Richard IEWEG Dest voor ^et eerst 8'n8 kijken l>het Lammenschansplein left hij 'wel een kwartier staan underen'. et een kleine woordspeling lay... het is een jongen!) 9'ordt de geboorte van Jay lorgan publiek gemaakt. De licitaties komen van Roests irkgever, het reclamebureau uiter en Van der Graaf uit oetermeer. Kosten: vergelijk- 10 aar met die van grofweg vijftig akken Pampers. Maar daarover hebben we he- ■maal niet nagedacht", zegt icco van der Graaf, de beden ker van het idee. „Richard is een fantastische collega en bo vendien de eerste op ons kan toor die vader wordt. Dat is zo'n mooie primeur." Dat alles is zeker een bijzondere felicita tie waard. En je kunt prima aan een reclamebureau overlaten hoe een stunt kan worden be dacht. „Het is immers ons werk", verklaart Valentijn Jous- tra, collega van Roest en Van der Graaf. Zou de gelukkige vader niet lie ver vijftig dozen luiers van zijn collega's hebben gehad dan de ze opmerkelijke grap? Het le ven van twee jonge ouders is immers al duur genoeg. Getui ge zijn reactie, lijkt het ons van niet. Roest is behoorlijk onder de indruk geraakt van de actie van zijn werkgever. Hij zag het billboard trouwens zelf niet Als we de ranglijsten van 1998 en dit jaar naast elkaar leggen, zien we dat de Leidenaar hoogstwaarschijnlijk gelijk heeft. Slechts twee spelers die vorig jaar bij de eerste acht ein digden, slaagden daar dit jaar weer in. Nederlands kampioen werd de 18-jarige Alexander Wit uit Amsterdam. Omdat Tesselaar dit jaar niet bij de besten hoort, moet hij de Euro pese en Wereldkampioen schappen missen. Varen met Propop Groot feest voor de bewoners van verzorgingscentrum Van der Willigenhof. Want binnen kort, op 25 juni om precies te zijn, mogen ze allemaal een dagje uit varen. Met dank aan de Stichting Propop. Die stich ting, met als drijvende krachten de twee Henny's - Henny 'Rits' Wiggers en Henny Kwik - houdt elk jaar een groot con cert in de Stadsgehoorzaal met muziek uit de jaren zestig, zoals het afgelopen jaar The Shoes waar zo'n duizend belangstel lenden naar toe waren geko men. En elk jaar houdt de stichting van de binnengeko men entreegelden een bedrag over dat wordt besteed aan een goed doel. Dit keer komt dat geld dus ten goede aan de ou deren van de Van der Willigen hof. De boot, die vanaf de Zijl ver trekt, doet onder andere Avi fauna aan. En de Braassem. De ouderen kunnen dan genieten van het uitzicht of meedoen aan een potje bingo. Muziek is er ook. Aileen niet uit de jaren zestig, zo vermoeden wij. robbert minkhorst herman joustra De eerste vader op kantoor is een bijzondere felicitatie waard. eens als eerste. „Een vriend belde me op en zei: Je moet nu in de auto stappen en daar en daar naar toe rijden. Waarom, vroeg ik. Gewoon naar toe rij den, antwoordde hij. Toen ik er kwam heb ik een kwartier staan glunderen. Ik vond het hele maal te gek." Joustra legt uit waarom voor het huren van een billboard is gekozen. „We gaan op dit bu reau erg close met elkaar om. We houden ook wel van een stunt zo nu en dan. Dit keer moest het echt iets zijn waar ie dereen van zegt: dit is speciaal. Wat springt dan het meest in het oog? Wat is haalbaar bin nen een korte tijd? Zo kom je uit op een billboard." Magie Han Tesselaar heeft zijn presta tie van vorig jaar bij lange na niet kunnen evenaren. De Lei denaar eindigde deze editie van de Nederlandse Kampioen schappen Magic: The Gathe ring niet in de top van het eind klassement. 1 Vorige week verklaarde Tesse laar op deze plek dat hij inmid dels druk in training was voor de kampioenschappen van het kaartspel. Wie Magie speelt, is een tovenaar en kan met spreuken, monsters en wapens (die op de kaarten zijn gete kend) zijn tegenstander doden. Die kan zich met spreuken, monsters en wapens verdedi gen. Normaal speelt Tesselaar zo'n twintig uur in de week. Nu, om zo goed mogelijk in vorm te raken, bijna veertig uur. De trainingsarbeid heeft niet het gewenste resultaat gehad. Vorig jaar eindigde de Leide naar als derde, dit jaar viel hij buiten de top tien. Tesselaar gaf een week geleden aan dat de verschillen na de top erg klein zijn en dat zijn podium plek in 1998 toeval moet zijn geweest. Twaalf spelers eindig den toen met een (vrijwel) he- zelfde puntenaantal. Tesselaar voerde die groep aan.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13