Oranje staat voor schut m Nationale Fair Play award waterpoloër Joeri Stoffels Deceptie Krajieek bij entree op gras n Sport Gevestigde orde roept jeugd halt toe gir iENSDAG 9 JUNI 1999 ikolic krijgt zege cadeau terdam Leiderdorper Jeroen Piket is gisteren bij het NK in Rotterdam ondanks een gedegen overwinning op der Sterren niet dichter bij koploper Nikolic gekomen. De lanvoerder scoorde ook een punt doordat hij van tegen- idster Peng een toren in de schoot geworpen kreeg. Hij be idt met nog twee ronden te gaan een vol punt voorsprong, ig stond misschien ongemakkelijk tegen Nikolic, maar zeker t verloren. Op zet 37 vergat ze tussendoor een stel torens te [en. Nikolic keek verrast op en direct besefte Peng haar ver- iing en gaf ze de partij op nog voordat Nikolic het vergeten jnood beet kon pakken. Dergelijke fouten zijn op dit niveau .jjj grote zeldzaamheid. éïïngi jn Marwijk tekent vijf jaar bij ard Trainer Bert van Marwijk heeft zijn contract met For- ia Sittard gisteren met vijf jaar verlengd. De huidige verbinte- van de oefenmeester liep nog door tot medio 2000. Fortuna ipt met het langdurig vastleggen van de 46-jarige trainer in toekomst continu tussen plaats zes en twaalf te eindigen in he KPN Telecompetitie. Van Marwijk bereikte afgelopen seizoen t Fortuna Sittard de finale van de Amstel Cup, waarin de b van Ajax verloor. jchelle de Bruin stopt De Alphense waterpoloër Joeri Stoffels heeft de Nationale Nederlanden Fair Play Awards 1998 in de categorie topsport gekregen. Ook de Pa- pendrechtse korfbalclub PKC ontving de prijs gisteren in aanwezigheid van staatssecretaris Margo Vliegenthart van Sport. AZC-speler Stoffels kreeg de award voor zijn actie tegen spelverruwing. De international be sloot begin oktober 1998 plotseling te stoppen met waterpolo omdat hij vond dat zijn sport te ruw werd. Bij een vriendschappelijke wedstrijd tegen het De Robben kreeg hij een klap waar hij zich voor in het ziekenhuis moest laten behan delen. Dat was voor hem de spreekwoordelijke druppel. Mede door zijn actie, besloot de zwembond dat scheidsrechters strenger moes ten gaan fluiten. In januari van dit jaar heeft Stoffels zijn carri ère weer opgepakt. PKC ontving de onderschei ding omdat de vereniging permanent aandacht besteedt aan fair play en tolerantie. Terwijl Antonio Carlos een elleboog uitdeelt aan Ruud van Nistelrooy, scheert de bal het tweetal voorbij. GOIANIA GPD De tweede krachtmeting met Brazilië was er gisteravond duidelijk eentje te veel voor het Nederlands elftal. De door buikloop geteisterde en daardoor verzwakte Oran je-equipe tolde in Goiania letterlijk en figuurlijk op z'n benen. Met een 3-1 nederlaag kwam Nederland nog goed weg. Maar drie rode kaarten - voor Peter van Vos sen, André Ooijer en Edgar Davids - maakten van het tweede optreden een beschamende vertoning. derland waren op de vingers van een hand te tellen. In de eerste helft knalde Ruud van Nistelrooy na een aardige actie van Patrick Kluivert op de krui sing, kwam daarna nog een keer alleen voor de keeper en Kluivert vond een keer het zij net. De enige die wel doel trof was invaller Pierre van Hooijd- onk. Hij krulde een vrije trap over de muur. Maar die activiteiten ver bleekten bij al het 'geweld' van het gasüand. Brazilië was op volle toeren. Nederland kwam armen en benen tekort om de favoriet voor de Copa America af te stoppen. De arme Sander Westerveld, die zijn debuut Bij het gastland verdwenen Amoroso en Rivaldo voortijdig naar de kleedkamer. De laatste kon tegelijk met Davids inruk ken, nadat ze in de voorlaatste minuut een handgemeen had den gekregen. Voor Davids was het zijn tweede rode kaart in vier interlands. Ook (thuis) te gen Argentinië werd hij van het veld gestuurd. Gisteravond wer den schoppartijen wel in de kiem gesmoord, met alle gevol gen van dien. Frank Rijkaard zal binnen zijn selectie een hartig woordje moeten spreken met betrekking tot de discipline. De hoogtepunten voor Ne- maakte bij Oranje, zag negentig minuten lang de ene na de an dere Braziliaanse aanvaller op zich af komen. Oranje dacht aardig weg te komen, maar een blunder van André Ooijer was vervolgens de inleiding tot een dramatische periode van Nederland. Ooijer speelde te zacht terug op Kon terman, waardoor Rivaldo Amoroso in stelling kon bren gen: 1-0. Kort voor rust tikte Frank de Boer de bal oingeluk- kig in eigen doel. Leonardo te kende voor de 3-0. Toen Van Vossen na een uur aan de armen en het shirt van de doorgebroken Evanilson ging hangen, wist hij daardoor dat hij meteen kon vertrekken. Met tien man dreigde voor Ne derland in die fase al een cata strofe, maar luttele seconden na de rode kaart voor de Feye- noorder stond ook Brazilië met een man minder. Amoroso, die in de eerste helft Ooijer in het kruis had geschopt, kreeg tegen Westerveld z'n tweede geel en mocht ook douchen. In de slotfase konden ook Ooijer (na een overtreding op Denilson) en Davids met rood vertrekken. Op dat moment was het optreden van Neder land al een poosje een afgang. Frank Rijkaard keek langs de kant machteloos toe. Op de re servebank had hij bovendien nauwelijks spelers, die fit ge noeg waren om nog in te vallen. Wim Jonk zou net als Giovanni van Bronckhorst in de basis hebben gestaan, maar was door ziekte slechts toeschouwer. Brazilië - Nederland 3-1 (3-0). 22. Amoroso 1-0, 39. Frank de Boer (eigen doel) 2-0, 43. Leonardo 3-0, 78. Van Hooydonk 3-1 Scheidsrechter Aqui no (Par). Toeschouwers: 25.000. Rode kaart: 61. Amoroso (Bra) (2x geel), 60. Van Vossen (Ned) (2x geel), 83. Ooijer (Ned) (2x geel), 90. Davids (Ned), Ri valdo (Bra). Gele kaart: Davids (Ned). Brazilië: Dida; Evanilson, Aldair (75. Roberto), Antonio Carlos en Roberto Carlos: Emerson, Djair (46. Paulo), Ri valdo en Leonardo; Amoroso en Gio vanni (64. Rodi). Nederland: Westerveld; Ooijer, Frank de Boer, Konterman en Cocu; Zenden, Ronald de Boer (70. Van Hintum), Da vids en Van Vossen; Kluivert (67. Van Hooydonk) en Van Nistelrooy. HALLE ANP/RTR In de steek gelaten door zijn eigen opslag kon Richard Krajieek gisteren in Halle al na één ronde op zijn geliefd gras zijn tas in pakken. De Tsjech Daniel Vacek was te sterk gebleken: 7-6 6-4. Een week na zijn vroege uitschakeling op Roland Garros (2de ronde) bleek Krajiceks eerste optreden op gras niet veel bemoedigender. De nummer vijf van de wereld drong vorig jaar in de Duitse plaats nog door tot de kwartfinales. Het was toch al een sneuveldag voor de Nederlanders. Op Queens, in Londen, ver loren er drie. De 'Woodies', dubbelspecia- listen, sloegen nu toe in het enkelspel. Mark Woodforde won van Dennis van Scheppingen (3-6 6-2 6-4), terwijl Todd Woodbridge geen enkel probleem had met Rogier Wassen: 6-2 6-1. Peter Wessels ging eveneens onderuit, tegen de Bulgaar Stano- jtsjev (4-6 6-2 6-4). In Halle zorgde Sjeng Schalken voor het enige lichtpuntje. De Limburger, met het bereiken van de derde ronde ook op Ro land Garros al de beste van zijn land, sloeg de als achtste geplaatste Fransman Jéröme Golmard uit het toernooi met 7-5 6-0. John van Lottum staat in de Duitse plaats van daag niet tegenover Andre Agassi. De Ame rikaan, nummer vier van de wereld, zegde af wegens een heupblessure. De internationale tennisbond (ITF) heeft de Zwitserse Martina Hingis een boete van drieduizend gulden opgelegd voor onspor tief gedrag tijdens de finale van Roland Garros, afgelopen zaterdag. Daarin verloor de nummer één van de wereld van de Duit se Steffi Graf. De ITF viel over een actie van Hingis in de tweede set, toen ze zich bij een discussie over een punt aan de andere zijde van de baan begaf om een afdruk van de bal aan te wijzen. Maar die overtreding van de tennisetiquette was niet de enige grond voor de geldstraf. Hingis kreeg van de um pire twee waarschuwingen en benutte een plaspauze om zich om te kleden. Ook haar onderhandse service op matchpoint voor Graf was geen toonbeeld van sportiviteit. Tenslotte beende Hingis - tegen de ge woonte in - na afloop de baan af, zonder te wachten, op de prijsuitreiking. Op aandrin gen van haar moeder/tevens coach keerde ze daar overigens nog wel voor terug. SCOREBORD Mollema) 1.17,4, 2. Moneymaker H, 3. Mark Whitesummer.Toto: winnend 1,20; plaats 1,10 1,30 1,30; koppel 4,50; trio 9,00. Tiende koers, 2240 m: 1. Koncorde S (H. Hamming) 1.18,3, 2. Kevin G, 3. Laila Boshoeve.Toto: winnend 3,00; plaats 1,40 1,60 1,80; koppel 16,20; trio 107,10. Totalisatoromzet: 113.335. SCHAKEN Rotterdam. NK, negende ronde: Van der Wiel - Janssen 1-0, Cifuentes - Van Wely 0-1, Sokolov - Nijboer 1-0, Reinderman - Van den Doel 1/2-1/2, Peng - Nikolic 0-1, Van der Sterren - Piket 0-1 Stand: 1. Nikolic 7 1/2, 2. Piket 6 1/2, 3. Van Wely, Reinderman 6, 5, Van der Wiel 5 1/2, 6. Sokolov 4 1/2, 7. Van der Ster ren, Van den Doel 4, 9 Cifuentes 3 1/2, 10. Peng, Nijboer 2 1/2, 12 Janssen 1 1/2. Londen. Mannen, 1,45 miljoen gulden. Eerste ronde: Woodforde (Aus) - Van Scheppingen (Ned) 3-6 6-2 6-4, Stanojt- sjev (Bul) - Wessels (Ned) 4-6 6-2 6-4, Woodbridge (Aus) - Wassen (Ned) 6-2 6-1, Byron Black (Zim/13) - Federer (Zwi) 6-3 6-0, Pioline (Fra/11) - Navarra (Ita) 7-6 3- 6 6-1, Draper (Aus/15) - Motovassel (Isr) 7-6 7-6, Tramacchi (Aus) - Santoro (Fra/16) 6-3 7-6, Kohlmann (Dui) - Enq- vist (Zwe/9) 6-4 6-4, Lareau (Can) - Co- wans (GBr) 6-4 6-2, Courier (VSt) - Carlsen (Den) 6-2 4-6 6-1, Tarango (VSt) - Dupuis (Fra) 7-5 6-1, Becker (Dui) - Korda (Tsj) 6- 4 6-4, Clement (Fra) - Escude (Fra) 4-0 opgave, Lee (G8r) - Tilldtrom (Zwe) 6-7 7- 6 6-4, Wilkinson (GBr) - Suzuki (Jap) 4-6 7-6 6-1, Arthurs (Aus) - Parmar (GBr) 7-5 6-2, Goldstein (VSt) - Motomura (Jap) 6-3 7-5, Hewitt (Aus) - Nargiso (Ita) 7-6 3-6 6- 2, Mamiit (VSt) - Pretzsch (Dui) 6-3 6-4, Gambill (VSt) - Sell (VSt) 6-4 6-2, Sargsi- an (Arm) - Damm (Tsj) 6-3 6-1, Fromberg (Aus) - Norman (Zwe) 7-5 7-6. Tasjkent. Vrouwen, 225.000 gulden. Eer ste ronde: Toeljaganova (Oez) - Noorlander (Ned/7) 6-1 6-3, Bachmann (Dui) - Koe- likovskaya (Rus/4) 6-4 6-4, Serra-Zanetti (lta/5) - Myskina (Rus) 1-6 7-5 6-3, Naga- tomi (Jap) - Biktakova (Oez) 6-2 7-5, Man- dula (Hon) - Schaerer (Par) 6-1 6-7 6-4, Dementieva (Rus) - Rosen (Isr) 7-5 6-4, Sandu (Roe) - Bes (Spa) 7-6 6-4, Makaro- va (Rus) - Riera (Spa) 6-3 6-3. Halle. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned) - Golmard (Fra/8) 7-5 6-0, Vacek (Tsj) - Krajieek (Ned/3) 7-6 6-4, Haas (Dui/6) - Raoux (Fra) 6-4 7-5, Reneberg (VSt) - Rosset (Zwi) 6-3 6-4, Pri- nosil (Dui) - Ullyet (Zim) 6-3 7-5, Gimel- stob (VSt) - Stark (VSt) 6-3 6-4, Burrieza (Spa) - Larsson (Zwe) 6-7 7-5 7-6, Novak (Tsj) - Karbacher (Dui) 6-2 6-4. Birmingham. Vrouwen, 340.000 gulden. Eerste ronde: Hopmans (Ned) - Loit (Fra) 7-5 6-0, Appelmans (Bel) - Ward (GBr) 6-3 6-2, Brandi (VSt) - Smith (GBr) 6-2 6-3, Arendt (VSt) - Pullin (GBr) 6-2 7-5, Mon- tolio (Spa) - Shaughnessy (VSt) 6-4 6-3, Tatarkova (Oek) - Papadaki (Gri) 6-0 4-6 7-5, Gagliardi (Zwi) - Kis (Hon) 6-3 6-0. WIELRENNEN Privas. Dauphiné Liberé. 2e etappe, La Tour-de-Salvagny - Privas: 1. Vinokoerov (Kaz) 164 km in 3.38.24, 2. Simon (Fra) CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Nog enkele nagekomen regio nale overschrijvingen. Den nis Jan Mieras en Willem Klin kenberg (Quick Boys) gaan de selectie van MVKV versterken. André Deijn (VCL) vertrekt naar LFC SJZ neemt afscheid van Rob Retel en Joost Vink. Het tweetal gaat in een lager team spelen. Ton Zaal wordt de nieu we elftalbegeleider bij de SJZ De spelers van hoofdklasser UVS krijgen wat nieuwe tegen standers. Rody Hoegee (Willem II) en Eli Strijks (ex-FC Lisse) duiken op bij Sporting Flevo land. De enige club die graag aan de topliga had willen deel nemen Argon verwelkomt de voormalige doelman van ARC: Roel Turkenburg. Jeroen Kara- mat komt van Huizen Bij SC Feyenoord gaat Henk Fraser af bouwen. Marcel Lippuner keert terug van Quick Boys AFC'34 verliest Jerome Tabak (TOP Oss) en Fernandes Coto (Tur- kiyemspor) Bij FC Hilversum gaat Ernst Kraak over naar Quick Amersfoort. Trainer John Eelman kan Peter Held (DWV), Mo Mathala (Sporting Flevo land), Bryan Mussche (EDO) en Michael Kandhai (AFC) aan zijn selectie toevoegen Bij de za terdaghoofdklassers ook veel wisselingen. IJsselmeervogels krijgt versterking van Patrick Leeflang (Volendam) en Dick Knijn (Hollandia) Bij Huizen zijn Gijs Bos (IJsselmeervogels), Mare Meyering (Argon) en Mark Kroeze (FC Den Bosch) de nieuwkomers John Kroon (Quick Boys) heeft overschrij ving gevraagd naar Capelle en Excelsior Maassluis neemt Aitor Spetter van Rijnsburgse Boys over. Lennert van Kalker (Ro zenburg) heeft voor SHO geko zen Het gepromoveerde Strij- en verwelkomt Ferry Seton (Zwart Wit'28) en Pippy Pruym- boom (Heerjansdam). Peter Wickel verruilt het Baren- drechtshirt voor die van Zwart Wit'28 Nog even de aanwin sten van WM. Voorzitter Arno Hoogduin ziet Jimmy Simons (Overpelt B.) Patrick Ruter (Scheveningen), Brian Leeuwin (Klagenfurt), Diandell Doran (Dordrecht'90) en Kenneth Braaf (ex-Katwijk) komen. Radj- in de Haan verhuist naai" de Ko ninklijke HFC Casio heeft af scheid genomen als hoofd sponsor bij FC Lisse. De naam van Eleven Sport prijkt de nieu we competitie op het shirt van de zaterdaghoofdklasser Door de nacompetitie winnend af te sluiten is het Hillegomse SIZO alsnog gepromoveerd naar de derde klasse Een vriendelijk verzoek aan voetbaltrainers en of wedstrijdsecretariaten. Wij ontvangen graag oefenpro gramma's van uw eerste elftal De meisjes van de hockeyclub Leiden speelde in Amstelveen de finale om het Nederlands kampioenschap met 1-1 gelijk tegen SCHC. De nodige straf- ballen werden door SCHC (Bilt- hoven) beter genomen Niet alleen LZ, ook De Zijl, AZC en Alkemade behaalden de finale waterpolo onder de 16 jaar op 25 en 26 juni in Zaandam. Al kemade won in de voorronden met 13-10 van OZPC en met 15- 5 van De Robben Surfer Fabi an Otto uit Ter Aar won het af gelopen weekend de derde wedstrijd om de Nord Sea Cup in het Engelse plaatsje Pece- veney Bay Bram de Groot maakt op 16 juni zijn profde buut in de Rabobank-formatie. De 24-jarige renner uit Zeven hoven werd eind vorig jaar ge troffen door de ziekte van Pfeif fer. Pas half april reed De Groot zijn eerste wedstrijd van dit jaar De KNLTB Masters worden verschoven naar de week van 14 tot 19 december. De tennis bond is aan de wensen van de spelers tegemoet gekomen, zo dat er meer toppers naar War mond kunnen komen Emil Bousie uit Lisse heeft verras send de kortebaandraverij van Amsterdam-Noord op zijn naam geschreven. Met zijn paard Katinka Amstel versloeg hij in de finale favoriet Super Leo met Ruud Pools In Lei- muiden wordt 11 tot en met 13 juni een internationaal tafelten nistoernooi (kadetten) afge werkt. Het organiserende Play Fair meldt de deelname van Frankrijk, Engeland, Duitsland, Demarken en Zweden. Er wordt op vrijdag 14.30 begonnen 4 DEN RUN PETER KLEIN De jeugd is, althans waar het de doorbraak naar de top betreft, voorlopig in de wachtkamer ge zet. De nog niet versleten 'oud jes' hadden de waarschuwing van De Munnik, het toernooi van afgelopen week, goed be grepen en lieten zich op TEAN niet verrassen. Marco Smit stond aan Michael Rusman nog wel de eerste set af, maar wilde op eigen grond toch niet in de eerste ronde uitgeschakeld worden. De Alphenaar maakte zich zich 'even kwaad' en stond in de tweede en derde set nog maar drie games af. Smits teamgenoten van TE AN Mannen I staan inmiddels ook in de positie de tweede ronde te bereiken. De partijen van Mare Nagelkerken tegen de nationale nummer 1 tot en met 14 jaar, Jesse Huta Galung, en van Albert Robben tegen Tim de Rooij werden wegens de overvloedige regen afgebroken. Zeker Robben baalde daar van, maar niet alleen vanwege het hemelwater. De 24-jarige Venneper voelde zich tijdens het duel tegen zijn zeven jaar jongere plaatsgenoot, die kop man is van het eerste mixed team van Nieuw Vennep, opge fokt. Robben was net iets te veel bezig met zijn opponent en ver waarloosde daardoor zijn dek king. Pas in de tweede set, na enkele fraaie racketcapriolen, hervond de TEAN-speler iets van zijn normale pressiespel en kreeg De Rooij het moeilijk. Bij een 5-2 voorsprong in de be slissende reeks kwam de zond vloed. Robben verzekerde zich in ie der geval van een gunstige uit gangspositie voor een optreden in de tweede ronde. Martijn van den Berg heeft inmiddels die schifting alvast doorstaan. De als eerste geplaatste Leidenaar ontdeed zich in twee deeltjes van jeugdspeler Nick van der Kaaij. Het thuisvoordeel was goed besteed aan Ronald Lam mens. De Alphenaar, die in Mannen II speelt, werkte met succes een lange driesetter af tegen de toch iets sterker inge schatte Remco van Oosten uit Hillegom. In de Cl-categorie doet de jeugd wel van zich spreken. Thuisspeler Tom van Vliet (15 jaar en C2-speler) ontdeed zich na snel verlies van de eerste set, na een pittige tweede en derde set van Laurens van der Voort, die een groep hoger op zijn spelerspas heeft staan. Rabobank 0.05, 3. Heulot (Fra) 0.09, 4. Vaughters (VSt), 5. Mancebo (Spa) 0.11, 6. Langella (Fra) 0.18, 7. Bourguignon (Fra), 8. Gou- got (Fra), 9. Dacruz (Fra) 0.27, 10. Bor denave (Fra) 0 34. Algemeen klassement: 1. Vinokoerov 9.22.33, 2. Heulot 0.17, 3. Simon 0.30, 4 Vaughters 0.36, 5 Mancebo 0.52, 6 Bourguignon 1.00, 7. Gougot, 8. Langella 1.07, 9. Dacruz 1.33, 10. Bordenave 1.49. Grossraming. Ronde van Oostenrijk. 2e etappe, Grobming - Grossraming: 1. Borto- lami 169 km in 4.19.19, 2 Dufaux (Zwi), 3. Markus Zberg (Zwi), 4. Muhlbacher (Oos), 5. Buxhofer (Oos). Algemeen klassement: 1. Bortolami 7>48.30, 2. Dufaux 0.15, 3. Zberg 0.17, 4. Trkal (Tsj), 5. Lontscharitsch (Oos) 0.19. Dallas. NHL Playoffs. Finale Stanley Cup, eerste wedstrijd: Dal las Stars - Buffalo Sabres 2-3 na verlen ging. Stand in best-of-seven: 0-1. CIRCUIT IN CIJFERS Bahlmann Open, TEAN Alphen a.d. Rijn HEB1, le ronde: N. v.d. Kaaij - S Geer- lings w.o. wegens blessure; J. van Prehn - M. Rasenberg w.o. wegens blessure, J. de la Bei) (7) - M. Lexmond 6-4 6-3; M. Ro denburg - I. Bergsma w.o.; H. van Velzen - N. van Oosterhout 6-7 6-3 7-5; M Na gelkerken (5) - J Huta Galung 6-1 afge broken wegens regen, A. Robben - T de Rooij 2-6 6-3 5-2 afgebroken wegens re gen, N. van Geer - P. Roggeveen 6-2 6-0; R. Lammens - R. van Oosten 6-1 5-7 6-4; Tj. Star (4) - E. Bolten 6-1 6-0; M Smit - M. Rusman 5-7 6-2 6-1; T. v.d. Voorn - J. Poots w.o.; M Cats - R. Ham ming 6-3 6-3. 2e ronde: M. v.d. Berg (1) ~N. v.d. Kaai) 6-2 6-3. DEB1, le ronde: K Hoogeveen R. Evertsz 6-2 6-2; T. van Fraaijenhove-Langeveld - M van Ark 8-1 proset; P Anthonysz - I. v.d. Plas 8-1 pro set; R. StikkelOrum - P. Wille 9-8 proset. HEC1, le ronde: E. Koot E. Zondervan 6-4 6-3; T. van Vliet - L. vd. Voort 1-6 7-5 6-4; F. Vogel - P. Bakker 6-2 6-2; F. de Rooij - S. Verdaasdonk 2-6 6-1 6-0; R. Goedegebuure - M v.d. Luit 8-3 proset; M. v.d Pijl - E. Spliet 6-3 1-6 6-2; L. de Lange - A Chevalier 6-3 6-1; J. Prins - M v d. Horst w.o.; D. Harmzen M. Voskuyl 5-7 6-1 6-3; N. van Winsen - A. Wille (4) 4-6 6-2 6-0, G Lugthart - B. van Emmerik 6-2 6-1; W. Oosterbaan - Chr, Van Rossum 8-3 proset. DEC1, le ronde: F. Schoo E. van Hoff 6-3 6-3; J. Ammerlaan - C. Rijnaarts 7-5 6-2. Kwartfinale: L van Vliet - M Boer 6-1 6-1; T. Waayer - L. Arends 7-5 6-2. wai mond zo'n iet w ".MC e cru ;er pu cessie ewa< en we 'loet af is' n' vo anbot sbied, ïsse lublie allee r jong ;1 if mo; ontkf >ep wi De Ierse zwemster Michelle de Bruin-Smith heeft zich leren neergelegd bij het feit dat haar loopbaan ten einde is ;omen na de uitspraak in hoger beroep van de arbitragecom- ie voor sport (CAS). Die bepaalde maandag in Lausanne de schorsing van vier jaar, opgelegd door de wereldzwem- id FINA, gehandhaafd blijft. De echtgenote van oud-atleet Bruin zou tijdens een dopingcontrole in januari 1998 iben geknoeid met een urinemonster. Via haar advocaat liet Ierse drievoudig olympisch kampioene (Atlanta 1996) op- uvv weten dat ze zich van geen kwaad bewust is. ,,Ik ben erg turgesteld in de uitspraak. Meer teleurgesteld ben ik in de nier waarop mijn carrière nu ten einde is gekomen." VCS wil betrokken blijven [PA» De spelersvakbond WCS blijft bereid te onderhande- over een cao voor de bedrijfstak betaald voetbal. Voorzitter ;o van Seggelen heeft dit gisteren gezegd. De Federatie van jaald Voetbal Organisaties (FBO) sloot de WCS vorige week door de vakbond De Unie en het daarbij aangesloten Pro- ta ifhet mandaat gegeven te onderhandelen over de CAO. Vol- is de WCS brengen de clubs zichzelf in grote problemen idat een overeenkomst met deze partijen niet voor de hele Irijfstak zal gelden. ,,Deze CAO zal alleen maar leiden tot on- iten onenigheid", aldus WCS-voorzitter Theo van Seggelen. zijn geen duidelijk cijfers over het ledental van ProProf. Van 1155 potentiële leden zijn 755 volwaardige contractspelers 116 voetballers met een jeugdverbintenis aangesloten bij de an Wonderen geopereerd "erdam Kees van Wonderen is in het Dijkzigt Ziekenhuis in tterdam geopereerd. De verdediger van Feyenoord kreeg vo- e week tijdens de training bij het Nederlands elftal voor de dstrijden in en tegen Brazilië last van een spier aan de linker- ïtvan de buikwand. Hij besloot daarop voor een operatie te- j te keren naar Nederland. Volgens clubarts Badloe van jienoord is de ingreep goed verlopen. ,,Van Wonderen zal lis van de operatie herstellen. De verwachting is dat hij zich jat, jinjuli gewoon bij de groep kan melden als Feyenoord met voorbereiding op het nieuwe seizoen begint." Ruim een jaar eden werd Van Wonderen ook al aan de rechterzijde van de kwand geopereerd. irenque mag aan Tour meedoen wcy« Patrick Keil, onderzoeksrechter in de Festina-dopingaf- jire, heeft gisteren verklaard dat Richard Virenque vooralsnog E de Tour de France kan starten. „Hij heeft doping altijd ont- rlnd en er is ook niets bewezen", zei Keil. De voormalige berg- lining is wel verwikkeld in een dopingaffaire, omdat specialis- :n menen dat hij EPO heeft gebruikt. Hij is ook in staat van be- jhuldiging gesteld, maar de justitiële afwikkeling zal nog kaanden op zich laten wachteri. „Zolang hij niet is veroor deeld, moet hij als onschuldig worden beschouwd." foto ap Joegoslavië wint met 4-1 van Malta lLQniki Het nationale team van Joegoslavië heeft een grote ip naar deelname aan de EK voetbal in Nederland en België zet. De ploeg won gisteravond in groep 8 met 4-1 van Malta. |e kwalificatiewedstrijd werd wegens de luchtaanvallen van de 'WO in de Griekse stad Saloniki gespeeld. Malta, na zes duels 'g puntloos, had even uitzicht op een goed resultaat. Nikolas "ba opende in de zesde minuut de score: 0-1. Doelpunten Predrag Mijatovic, Savo Milosevic (2x) en Datko Kovacevic ilden de derde zege van het ongeslagen Joegoslavië veilig. inokoerov pakt leiding !!VAs_« Alexander Vinokoerov heeft gisteren de tweede etappe in de wielerkoers Dauphiné Liberé gewonnen en daarmee de 'ding in het algemeen klassement overgenomen van de Ame- ,J kaan Armstrong. De renner uit Kazachstan finishte na de rit 'olee ver kilometer tussen La Tour-de-Salvagny en Privas enkele ,n el iconden voor de Fransen Simon en Heulot. De etappe werd 1ntsierd door een valpartij, met uiteindelijk twee serieuze paanse slachtoffers. Ine Gonzalez de Heredia liep een sleutel- eenbreuk op en John Odriozola had verwondingen die moes in worden gehecht. Beiden stapten uit de koers. cliul n dinsdag 8 juni: PRIJSVRAGEN ky 101 13-24 -26 - 58 - 62 - 64 - 67 - 74 - 78. (onder 'behoud) VOETBAL alificatie Euro 2000, groep 8. goslavië - Malta 4-1. Stand: 1. Joego- 'ie 3-9, 2 Macedonië 4-7, 3. Kroatië 4- lerland 3-6, 5. Malta 6-0. PAARDENSPORT "ïarD draverij, eerste koers, 2240 m: My Belle Amie (R. Westerink) 1.19,8, ieK Morengo D, 3. Made to be Quick. Niet •fiteö «rt: Maestro David, Mastino Hazie.To- winnend 4,70; plaats 1,50 1,20 1,70; _el 5,50; trio 107,10. Tweede koers, 0 rn: 1. Kaptein Paasloo (R.L Pools) Go, 2. Kramer Blush, 3. Lissa Rodney. na^Hie^tar,: -'eroen Hendrika.Toto: win- r K 720; P|aats L40 1.30 1,50; koppel 'ri° 17,60; dubbel winnend 17,40 i/m rS' 224^ m: 1 Norman Jeanet M- Engwerda) 1,21,7, 2 Noeri Den- k? E nehof, 3. Mucho Buitenzorg.Toto: winnend 8,80, plaats 3,30 1,60 2,80; koppel 19,10; trio 328,50. Vierde koers, 1700 m: 1. Moosmagic S (J. Pool) 1,18,6, 2, Lesly's Juwel, 3. Kentish Flash, 4. Markies Hanover. Niet gestart; Magic Star W, Noordster Medo. Toto: winnend 4,80; plaats 1,60 1,20 2,40; koppel 2,20, trio 29,30; kwartet. Vijfde koers, 2300 m: 1. Mack the Butcher (CF. Kamminga) 1.17,9, 2. Manza Star VS, 3. Moser Boko. Niet gestart: Milord Dear.TotO: winnend 1,40, plaats 1,20 1,40 1,30, koppel 2,90; trio 47,60. Zesde koers, 1700 m: 1. Nick the Bananas (R. Westerink) 1.17,0, 2. Juweel Express, 3. La Bellwood. Toto: winnend 1,50; plaats 1,10 1,70 1,10; koppel 8,80; trio 36,50 Zevende koers, 1700 m: 1 Kaptein Paasloo (R.L. Pools) 1 16,9, 2. Lissa Rodney, 3. Kramer Blush. Niet gestart: Jeroen Hendrika.Toto: win nend 1,90; plaats 1,20 1,50 1,10; koppel 3,50; trio 12,30. Achtste koers, 1700 m: 1. Magic Rider (H.W. Langeweg) 1.16,0, 2. Naander Medo, 3. Nevele Velvet, 4. Lou Lou.Toto: winnend 3,30; plaats 1,30 1,20 2,70; koppel 3,80; trio; kwartet 1536,80 Negende koers, 2300 m: 1 Mikado (A.J.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21