J eugd komt niet naar hangcontainer Roeien, wrikken, en duiken op waterdag Iphen mag kosten asbestbrand bij eigenaar loods claimen Rijn Veenstreek ternatieve schoolroute voorlopig van de baan lachtoffers zijn blij met anhouding gebittendief Halve rotonde WD wil opheldering over huisvesting kinderopvang Skeeleren door Rijpwetering Informatiedag over nieuwe zorgopleiding in Alphen NSDAG 9 JUNI 1999 tintig van Woubrugge hdgce De zomereditie van 'De Twintig van Woubrugge' Wil [zaterdag gelopen. Deelnemers aan de trimloop kunnen hljrna' n uit de afstanden 7,11 of 19 kilometer. De start en finish lij de sportvelden aan de Bateweg in Woubrugge. Inschrij- :an vanaf tien uur 's ochtends. De verschillende afstanden >n met kleine tussenpozen vanaf elf uur. De kosten bedra- lier gulden. Voor informatie: 0172-519331 ncert kinderkoor en blokfluitgroep iciAfouDE-RiJNDiJKKinderkoor De Merels en blokfluitgroep nto geven vrijdagavond een concert in multifunctioneel rum Het Anker in Hazerswoude-Rijndijk. Aanvang half De toegang bedraagt 7,50. Kinderen tot en met 12 jaar be- 5 gulden. :m aan den run» Volkstuinders uit het hele land komen za- jsgdJI] ïg voor hun jaarlijkse congres naar Archeon in Alphen aan rg 73,1 Rijn. Voorzitter Chris Zydeveld van AWN, de landelijke ver- ,p |ng van volkstuinders, opent het congres 's morgens om uur. ied Wonen verhoogt huur 3, leid ipkfrk aan den run* Woningbouwvereniging Goed Wonen oudekerk aan den Rijn verhoogt de huur met ingang van 1 net gemiddeld 2,9 procent. Bewoners van huizen met een r boven de 700 gulden per maand gaan gemiddeld 2,5 pro- meer betalen. Goedkopere huren gaan met gemiddeld 3,25 ent omhoog. ndwinkels organiseren wandeling ren en m veenstreek De Groene Hart Landwinkels in Rijpwetering, wgs* en aan den Rijn en Montfoort zijn zaterdag 19 juni het lkstuincongres in Archeon punt van wandelingen door de omliggende weilanden. Een geeft tijdens de wandeling informatie over de flora en fau- het gebied. Deelnemers kunnen zich tevoren opgeven bij jvan de landwinkels. In Rijpwetering kunnen deelnemers te- °ns!6 t bij Castelijn aan de Pastoor van der Plaatstraat 40 (071- 559), in Alphen bij boerderij Landlust aan de Gnephoek 44 en dip 2-432583) en in Montfoort bij landwinkel Doruvael aan land 95 (0348-472486). Bij de zuivelboerderij van Van der K£t in De Hoef (0297-567419) kunnen wandelaars een week terecht. "EYNf thl( r van der dussen iden, vandel- en fietspad tussen idsche Vaart en de Hoek in Rijnsaterwoude zit er Dpig niet in. Volgens wet- er C. Vink is het college van plan om de grond 3 het pad moet worden egd aan te kopen en daar ltematieve schoolroute op leggen. Vink zei dit gis- 54, w >nd op een informatiebij- Bn imst voor omwonenden de Hoeksteen en ouders «rlingen die op de nabij- ,jn scholen zitten. nll}( ^'ër H. Vink verklaarde lij zijn grond best wilde pen en dat andere grond- Leid« aren er hetzelfde over en. Wethouder Vink ging niet op dat aanbod in de grondeigenaren niet strook willen verkopen het hele perceel. Voor de :ente is dat niet aantrekke- ;t loe mdat zij voldoende bouw- d hebben en geen geld om aar' grond aan te kopen, sinds begin jaren zeventig jen aan den run» 1 ^olg van voorpagina slachtoffers B. van Oosterom uit Bodegraven en J. van der et uit het Noordse Dorp reageren verheugd op de aanhou- igvan de gebittendief. Beiden raakten in 1993 hun kunstgebit ijt. Bij Van Oosterom gebeurde dat nadat ze bij een tandpro- ticus in Alphen aan den Rijn was geweest. Vermoedelijk tus ift de man daar gepost en volgde hij haar naar huis. 's 3nds belde hij haar op met de mededeling dat de protheticus ongeluk gevaarlijke stoffen had gebruikt. Hij haalde het ge- op om het te repareren. Van Oosterom zag haar tanden ech el, ft plastic tasje aan de buitendeur moest hangen. Haar gebit die avond worden opgehaald voor een reparatie die nodig om de vrouw van haar hoofdpijnen af te helpen. Hij had afspraak telefonisch gemaakt. „Die man wist zoveel van mij ik dacht dat het wel te vertouwen was", legt Van der Zwet ar medewerking van destijds uit. leide vrouwen voelden zich gigantisch belazerd toen het ge- op het afgesproken tijdstip niet terugkwam. ,,lk dacht eerst t ik in het programma van Banana Split zat", zegt Van Oos- om. Van der Zwet deelt dat* gevoel: „Als ik hem tegenkom, )rd ik zo verschrikkelijk kwaad. Dat hij die schade vergoedt i mij niks schelen. Die man heeft niet door dat hij zijn slacht ers zo verschrikkelijk in de maling heeft genomen. Dit was zo gd ortrapt." nfl De politie wil over de woonplaats van de man niet meer kwijt n dat hij in het politiedistrict Rijn en Aarlanden (Alphen, Ter r, Nieuwkoop of Iiemeer) woont. Schimmel: ,Als we de 'tel >onplaats wel bekend maken, is de verdachte eenvoudig te iceren. Het gaat hier om een patiënt, een man die we in be- lerming moeten nemen. Hij heeft zelf ook aangegeven dat hij vervelend vindt dat hij die drang heeft." Jongeren Hoogmade vinden plek te ver van dorp is er een plan om een wandel pad aan te leggen tussen de twee kernen in Itijnsaterwoude. De discussie daarover is nu weer opgerakeld omdat het schoenepbedrijf UFA zich in de Hoeksteen gaat vestigen. De ouders vrezen dat de verkeers veiligheid op de Herenweg en het toegangspad naar de scho len en de Hoeksteen afneemt door de komst van UFA. Gisteren legde de wethouder aan de bezorgde ouders en om wonenden uit welke verkeers maatregelen de gemeente treft om de verkeersveiligheid te waarborgen. Al eerder had de wethouder hierover gepraat met de scholen en ouders maar volgens Vink was er bij een aan tal .mensen onduidelijkheid blijven bestaan. Een aantal aan wezigen kon zich gisteravond wel vinden in de verkeersmaat regelen van de gemeente. An deren bleven een voetpad dat met een hek is afgescheiden van de weg, onvoldoende vin den om de veiligheid van hun kinderen te waarborgen. Wat een feestelijke opening had moeten zijn van de nieuwe hangcontainer voor Hoogmadese jongeren liep gister en uit op een stevige discussie tussen de wethou ders C. Vink en M. Dambrink en twee jongens. De groep had £jeen behoefte aan een container op de parkeer plaats: van voetbalvereniging MMO, lieten zij de wethou ders weten. Volgens hen komt de container een half jaar te laat: en is de plek te ver weg van het dorp. meer. Het is immers zomer en dan is het veel fijner om buiten te staan. Daarbij was de plek te ver weg van het dorp, was de container niets meer dan een kaal hok en vreesden de gasten problemen met de voetbalver eniging. De beide wethouders dien den de jongens van repliek. Een half jaar geduld betrachten was in hun ogen niet zo lang. Zo ook de afstand: 200 meter was best te belopen laat staan als het vervoer op een brommer gebeurt. Problemen met de voetbalverenigingen hoeven zich niet voor te doen als ieder een zich een beetje netjes ge draagt En mocht er wel on enigheid komen, dan kunnen de jongeren aan de bel trekken bij wijkagent F. Vink. De wijk agent die er gisteren ook bij was, is inmiddels een bekende van de jongeren dus die stap moet niet zo groot zijn, meende wethouder Vink. Over de inrichting van de container viel nog wel te pra ten, zegde de wethouder toe, liefst nog volgende week. Hij daagde de twee aanwezige jon gens uit om hun vrienden vol gende week mee te nemen naar de container zodat ze daar een avond konden overleggen. De jongens willen graag zitplaatsen in de container en volgens Vink is dat ook wel mogelijk mits ze een beetje hun best voor de hoogm ape marl1n kramp Bij aatikomst op de parkeer plaats van MMO waar de blikjes fris geneed stonden, was er aan- vanketi jk geen enkele jongere te bekennen, maar wethouder C. Vink hield moed. Hij was de avond tevoren nog langs ge weest op de huidige hangplek; het plantsoentje naast de Does- brug en had de jeugd uitgeno digd voor de officiële plaatsing. Ze waren een beetje terughou dend ojndat er fotografen aan wezig zouden zijn, maar Vink had er1 toch wel vertrouwen in dat een aantal zou komen op dagen. Na enige tijd verscheen er een jongen op het parkeer terrein. Op verzoek van Vink ging hij nog meer jongeren ha len, maar hij kwam met een te leurstellende mededeling terug. „De rest komt niet, want ze wil len die container niet." Wetho uder Vink kwam in ac tie en re«ed vervolgens zelf naar de Does brug. Met in zijn kiel zog twee brommers met daarop vier jongens draaide hij het par- keerterrE'in op. Een brommer boog vej-volgens af en maakte rechtsomkeer. De twee andere jongens stopten wel bij de 12 meter lange container. Daar onstpon zich een pittige discus sie. De1 hangcontainer was de jongens een half jaar geleden beloofd. Nu is de gemeente te laat en hoefden ze hem niet De jongeren laten het afweten bij de plaatsing van hun container op het parkeerterrein van voetbalvereniging MMO. hangplek doen. De gemeente is niet van plan om banken te monteren in een container waar niemand gebruik van maakt. De jongens beloofden dat zij de uitnodiging door zou den geven maar konden niet garanderen dat de jongeren ko men opdagen. Van de wijkagent wilden ze weten of er al een samenscho lingsverbod voor de plek bij de brug is afgekondigd. Nog niet, was het antwoord, maar die is wel in de maak. Wethouder Vink waarschuwde de jongens dat de politie nu ook al mag in grijpen als zij overlast veroorza ken. De jongens verklaarden dat zij de problemen met de buurt ook niet leuk vonden. „In hun ogen doen wij nooit wat goed." Wethouder Vink vond dat een goede reden om van de foto mark lamers container gebruik te maken. „Dan hebben jullie een plek voor jezelf." Op het plantsoentje bij de brug kan de jeugd in de toe komst ook niet meer terecht. Daar komen binnenkort rozen struiken te staan. alphen aan den run Er valt weinig te roteren op het Raoul Wallenbergplein in Alphen. De éne helft van de rotonde wordt aangepast, waar- dooi het verkeer uit beide richtingen de andere helft van het plein moet gebruiken. Automobilisten die zich aan de snelheid houden, ondervin den weinig problemen van de smalle doorgang. Voor fietsers is de situatie er niet eenvoudiger op geworden. De gemeente probeert hen met omleidingsborden via de Julianatraat te laten rijden. Over twee of drie weken is de andere helft van de rotonde aan de beurt. Op 23 juli moet het plein helemaal klaar zijn. Dan liggen er twee ovalen, één voor het gewone verkeer en één voor de bussen. Tot die tijd is het voor alle ge bruikers nog even behelpen. foto engel lameijer De WD wil opheldering over de huisvestingsproblemen van het kinderdagverblijf Dikkertje Dap in de Alphense wijk Kerk en Zanen. De gemeente moet met een oplossing voor de kin deropvang komen nu blijkt dat Dikkertje Dap zijn tijdelijke on derkomen op uiterlijk 1 novem ber moet verlaten. De liberalen vragen zich af of het kinderdag verblijf contractueel verplicht is de schoolwoningen voor die tijd op te geven. Dikkertje Dap moet de schoolwoningen verlaten om dat de drie basisscholen deze lokalen eerder dan verwacht in gebruik willen nemen. De WD wil een onderzoek naar de oor zaak van deze foute prognose. Dit om te voorkomen dat zich in de toekomst een dergelijke situatie voor doet. De verant woordelijke wethouder F. Dales week al aan dat de ba sisscholen in Kerk en Zanen harder groeien dan verwacht. Volgens hem was het moeilijk te voorspellen voor de gemeen te of er vooral tweeverdieners zonder kinderen in de wijk kwamen wonen of juist veel ge zinnen met kinderen. Dat laat ste blijkt nu het geval te zijn. De afspraak was dat de scho len de beschikking zouden krij gen over de zogenoemde schoolwoningen, indien dat nodig mocht zijn. Tot zolang konden Dikkertje Dap en de Sa- men-op-wegwijkgemeente in de onderkomens terecht. Dat ze echter zo snel na de ingebruik name in april al weer moeten vertrekken was niet voorzien. De definitieve huisvesting van de Stichting Kinderopvang Al phen aan den Rijn is pas in 2001 klaar. De WD vindt dat het gemeentebestuur met een nieuw tijdelijk onderkomen voor Dikkertje Dap moet ko- marum kramp De Wintering in Woubrugge is zaterdag 19 juni voor de tiende keer hot middelpunt van de be langstelling van veel inwoners van Jacobswoude. Wrikken, ringsteken, schotslopen en de traditiqnele drakenbootraces; van 's ochtend vroeg tot 's avonds laat is het weer mogelijk op de Jacobswoudse Open Dag Waterreicreatie. Nieuw dit jaar is het waterschoenlopen, de roei-je-rejt tweestrijd, de de- monstratjie van de trampofoil, de ontwerpwedstrijd van scou ting '63 en de Technische Uni versiteit Delft en de binnen komst van zeilklipper Nil Des- perandu.tn. Rond 11 uur 's ochtends komt de Nil Desperandum de dorpskern van Woubrugge bin nenvaren.. Aan boord een shan- tikoor dat zeemansliederen ten gehore brengt en burgemeester W. van Beek die de waterdag of ficieel opent. In het kielzog van de zeilldipper varen tientallen lelievletten. Voordat de zeeverkenners vanaf de Wijde Aa koers zetten naar Woubrugge hebben ze in alle dorpskernen van Ja cobswoude scholieren opge haald die een dagje met de scouts optrekken. Voor hen is op het grasveld voor zorgcen trum Woudsoord een 'scou- tingsdorp' ingericht. Daar kun nen de scholieren en scouts al lerlei activiteiten doen. Het hoogtepunt voor de scouts is de nationale wrikwedstrijd. Het wrikken met een spaan (achtjes draaien zodat de vlet vooruit komt), ziet er simpel uit, maar het vereist een hoop behendig heid en spierballen weet orga nisator W. Zandvliet van Scou ting '63. Voordat de burgemeester de waterdag officieel opent is er al van alles te doen in Woubrug ge. Zo zijn er vrijdagavond rond winkelcentrum De Batehof ringsteekwedstrijden en een ro- deofeest en op de open dag zelf kan het publiek vanaf 9 uur te recht op de braderie in de Kerk straat waar zo'n twintig stand houders hun waar verkopen. De jongste kinderen kunnen de hele dag op het terrein naast de brandweerkazerne tobbedan- sen en de ouderen kunnen te recht op de Comriekade waar Stichting Woutje Brugge en Pol- derpret het waterschoenlopen organiseren. Voor elf uur is er op de Wete ring een demonstratie met drie trampofoils; een soort water- step op een draagvleugel. Door op de trampofoil op en neer te bewegen stijgt de draagvleugel uit het water en komt het alter natieve vaartuig vooruit. Later op de dag kan het publiek ook een poging wagen. Alternatieve vaartuigen staan ook centraal bij de ontwerpwedstrijd die Scouting '63 samen met stu denten van de TU Delft heeft uitgeschreven. De opdracht is om een alternatieve methode voor voortstuwing te bedenken die achter een vlet past. Een wrik is een voorbeeld daarvan maar komt niet in aanmerking voor deelname omdat het al een hele oude techniek is, ver duidelijkt Zandvliet. Rond 18 uur wordt de winnaar bekend- Voor die tijd kunnen bezoe kers nog meedoen aan het jeu de boulestoernooi, de roei-je- rot wedstrijd, het schotslopen, het beachvolleybaltoernooi en plaats nemen in de duiktank van RM Diving. Na al deze eve nementen wordt de dag tradi tioneel besloten met het schip- persfeest in de tent aan de A. de Graaflaan. Wedstrijdrijders en recreanten kunnen op 26 juni Rijpwetering doorkruisen op skeelers. Op die dag organiseert de Rabobank er een skeelerwedstrijd samen met de ijsclubs van Oud Ade, Rijpwe tering, Hoogmade en Alkemade. De start is op de Ripselaan, waar de skeelers na een route via de Korte DwarsWeg en de Poeldijk ook finishen. De jeugd tot 13 jaar rijdt één ronde van 3,5 kilometer en start om 12 uur. Jongeren en dames rijden vier ronden, heren en veteranen acht. Zij starten allemaal om 13 uur. Inschrijven kan tot een half uur voor de wedstrijd in restaurant De Paerdeburgh, Oudadeselaan in Rijpwetering. Valhelmen zijn verplicht, die zijn eventueel bij de inschrijving beschikbaar. Bejaardenwoningen vernieuwd verdiepingen krijgen een video foon in huis. Op dit beeld scherm kunnen ze zien wie er bij de centrale ingang voor de deur staat. De bijna dertig jaar oude woningen krijgen verder nieuwe kozijnen met isolerende beglazing. Ook zijn er nieuwe energiezuinige ketels aange bracht. Volgens manager D. de Vogel leiden de aanpassingen niet of nauwelijks tot een huurverho ging- koudekerk aan den rijn De Koudekerkse woningbouw vereniging Goed Wonen brengt vernieuwingen aan in de 22 be jaardenwoningen van De Toll- hof. De veranderingen moeten er toe leiden dat de bewoners zich veiliger voelen, aldus op zichter N. van der Poel. Zo wor den de huizen voorzien van nieuw hang- en sluitwerk en wordt de centrale entree afge sloten. De bewoners op de drie van ruim 60.000 gulden verhalen op de ei- aar van een loods aan de Hoorn, waarin 5 juli 6 brand uilbrak. De eigenaar van de loods is l mening dat de gemeente deze kosten niet bij ;b im kan declareren, maar de Raad van State oor- We anders. 3e kostenpost ontstond nadat de Alphense 'gemeester de naburige wijk het Groene Dorp een gespecialiseerd bedrijf liet uitkammen asbestdeeltjes. De raadsman van de eigenaar de loods, mr B.A. Wille, mèende dat de over heid dit soort kosten niet.kan verhalen op haar burgers. Daarin zou de wecniet voorzien. Op dit argument ging de Raad van State niet in. De gemeente schreef de lopdseigenaar twee maal aan: eenmaal werd hemj een termijn gesteld waarbinnen de buurt moest zijn uitgeplozen. In de tweede aanschrijving stond dat de gemeente op kosten van de eigenaar een gespecialiseerd bedrijf zou inschakelen. Tegen deze laatste aan schrijving tekende Wille beroep aan, maar de Raad van State vindt dat hij bij de eerste aan schrijving al aan de bel had moeten trekken. „De uitspraak komt niet echt als een verras sing, maar teleurgesteld ben ik natuurlijk wel", reageert advocaat Wille, die bij de Raad van State betoogde dat de eerste aanschrijving van de ge meente niet uitblinkt in duidelijkheid. Tijdens de zitting beaamden'de rechters dat, maar blijkbaar vinden ze dat nu onvoldoende reden om aan de wettelijke regels voorbij te gaan. Op 5 juli 1996 brak in een loods van bouwbe drijf Gesman waar caravans, auto's, verf en bouwmaterialen waren opgeslagen, brand uit. De fik ging gepaard met explosies. Het asbest houdende dak van het gebouw aan de Hoorn verpulverde en kwam in de omgeving terecht. Voor de brandweer was dit aanleiding om het terrein rond de loods af te zetten. Na de brand liet de eigenaar van de loods het terrein binnen de afzetting grondig schoonmaken door een ge specialiseerd bedrijf. Maar in de 50 meter verder op gelegen wijk waren ze nog niet gerust. De toenmalige burgemeester M. Paats besloot ook een gespecialiseerd bedrijf de wijk in te sturen. Tijdens die actie zijn nog twee stukken asbest ge vonden. Het hele onderzoek in de wijk en de nasleep daarvan wil de gemeente nu op de eigenaar ver halen. Ook heeft de gemeente een kostenpost opgevoerd voor het bewaken en nathouden van het terrein binnen de afzetting rond de loods, toen dat nog niet was schoongemaakt. Wille kondigt aan dat hij nu in een andersoor tige juridische procedure de hoogte van de ge claimde schade gaat betwisten. kennismaken met het oplei dingsinstituut en de theorie en praktijklessen die er worden ge geven. De opleiding is opgezet in samenwerking met de centra voor mensen met een verstan delijke handicap Hooge Burch in Zwammerdam en Huize Ur sula in Nieuwveen. Zij hebhen dringend behoefte aan leerlin gen die tegelijkertijd leren en werken. De informatiedag is in het hoofdvestiging van het Castel- lum aan de Ambonstraat 1 in Alphen aan den Rijn. Informa tie is verkrijgbaar bij het LOC in Gouda, 0182-570760/524625. Studenten die komend school jaar de mbo-opleiding tot ver zorgende of verpleegkundige willen volgen aan het Castel- lum, kunnen op 12 juni in de school terecht voor informatie. Het Lokaal Opleidingscentrum (LOC), onderdeel van het Re gionaal Opleidingscentrum ROC MidWest Groep, organi seert dan een informatiedag over de nieuwe opleiding die vanaf volgend jaar te volgen is in de dependance aan de Bril jantstraat. Geïnteresseerden kunnen

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19