Voetbalfeest eindigt in mineur VVSB mist te veel kansen Kampioen Oase speelt concurrent van de mat rouwen Alphians ellen orde op zaken Sport ax (L) zakt verder weg lauw Zwart blijft de tweede klasse Bernardus promoveert "L-za heeft nog een promotiekans iDe promotiekansen van de zaterdagtak van VCL zijn 11 lelemaal verkeken. Zaterdag won de Vlietclub met 3-2 van I Jaagse Quick Steps. De Leidse blauwhemden hadden ver- g het beste van het spel. „Als we op 4-0 hadden gestaan bij ïad Quick Steps niets te klagen gehad", zei Casper de Hol er. Diezelfde De Hollander had zijn ploeg op voorsprong gebracht. Voor rust kwam de Haagse club op gelijke hoog- ond,aar in tweec^e helft zetten de Leidenaars snel orde op n- Doelpunten van Hans de Canne en Quint van der Wee t kenden een 3-1 voorsprong. Met een man minder kwam k Steps terug tot 3-2, maar meer schade leed VCL niet Bij winst op Piershil aanstaande zaterdag en verlies van auw mag de Vliet Club Leiden zich vierdeklasser noemen, n ander resultaat zijn de Leidenaars uitgeschakeld. n t> .jsjes LZ naar NK tme ,Ik i gPQLO De waterpolomeisjes onder de 16 van LZ 1886 na d >en zich geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen ter i it weekeinde van 25 juni in Wormerveer. Zij verloren in het vleibad met 7-5 van het sterke Ravijn, maar daarna werd /Nereus met 16-2 verslagen. Ook Alkemade komt uit op de iet als de heren en de vrouwen van de Leidse Studenten. in di ntj chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 and ianu iftbalvrouwen van Alphi- ebben in de degradatie- goede zaken gedaan door abel van Survivors te win- ami n Diemen werd het 10-1 1. Alphensen hadden geen an de tegenstander, want Venkel slagkracht was bij de 0 m >nsen geen sprake. Anne- 1 v darter (5-0-3-2) leidde de Ou iiging en zag haar ploeg .en gens gestaag het verschil iatlo mten groter maken. Na nnings stond de teller al en het verschil werd al maar groter. Maar in de m E slagbeurt verslikte het Al- ig t e veld zich, waardoor ide< ors de nul weg kreeg, t It lifer Kok ging Alphians n w met een slaggemiddelde ?ren 50, terwijl aanvoerder Ce- voo irijs leste Rooswinkel in de zesde slagbeurt de bal over de hekken joeg voor een solo home-run. In de tweede wedstrijd bleek de rek er bij Survivors helemaal uit. Claudia Ansems (0-1-1-1) nam bij Alphians het pitchen over van Carter en kwam geen moment in gevaar. Toen het na vier innings al 0-6 stond, was de buit binnen. In de daaropvol gende slagbeurt werd de eind stand op 1-11 bepaald. Valeria Christina en Rooswinkel vielen met een slaggemiddelde van 1.000 het meest op. Na een periode van onrust binnen de ploeg van coach Gly- nes Kenepa komen deze over winningen als geroepen. Vol gende week moeten de vrou wen thuis winnen van Robur uit Apeldoorn om de vijfde plaats te behouden en gradatie te voorkomen. Het begin van de vechtpartij, waarbij spelers en aanhang van beide ploegen klappen uitdeelden. foto mark lamers :hiji heeft zijn favorietenrol in de overgangsklasse opnieuw niet n waarmaken. Tegen BCC liepen de cricketers tegen het verlies van het seizoen op. Na vier keer onderbrekingen we egen werd er in Amsterdam uiteindelijk met 73 runs verlo- At nnings van BCC werd gedomineerd door een sterk vierde ;rdif partnership. Ghulan (29) en Khan (49) 'hakten' in korte tijd 1 bij elkaar. Slechts de spinners van Ajax, Mark Verbeek met 15 in 5 en Thomas Milde (1 voor 15 in 8), hielden de Am- hazerswoupe-rijndijk n N< mmers enigszins in bedwang. De uiteindelijke 166 gescoor- loman leefmans 201 is viel uiteindelijk nog mee, en was zeker geen onmogelijk Vervolg van voorpagina Geschminkte effies, rookvuurwerk, tromgeroffel, honder den ballonnen en een in het oranje gestoken legioen. Het leek gistermiddag in Hazerswoude wel alsof het Ne derlands elftal een oefenpotje kwam spelen bij Bernar- dus. Meer dan elfhonderd toeschouwers maakten zich op voor het promotieduel tussen de plaatselijke trots en FC Rijnland, maar wat een enorm dorpsfestijn had moe ten worden, eindigde voor menig cheergirl en jeugdlid in tranen. Halverwege de tweede helft zorgde een massale vechtpartij, waarbij zowel spelers als een handvol toe schouwers rake klappen en schoppen opliepen, voor een enorme domper. „Ik dacht een promotie te vieren, maar ik heb het gevoel alsof we zijn gedegradeerd", zo ver woordde Bernardus-trainer Frans Sjardijn zijn stemming na de 4-1 winst. 1 Ni zih nning van Ajax begon voortvarend. Na 9 overs stonden er 31 sh® ip het bord zonder dat er een wicket was gevallen. De zoge- H' middleorder van de Leidenaars faalde echter hopeloos. Al- e(I nton Jacobs viel in positieve zin op met 29 nlns. Ook bij BCC hte het de spinners die de wickets pakten en tevens de te beha- 1 mate opschroefde. Curieus was de run out van Ajax-coach Fernando. Ajacied Aat van de Polder viel bij de Amsterdam- n, nadat een van de BCC-spelers met een blessure aan de ileef, en gooide de bal dusdanig in dat Fernando kansloos n de 41ste over viel het laatste Leidse wicket. De 93 runs wa- ïidelijk niet genoeg. NAAR» Vier afgevoerde gewonden, twee aanhoudingen en voor ve len een volledig verpest sei- zoensslot. Dat hadden ze zich bij Bernardus geheel anders voorgesteld. Kosten noch moei te had de club zich gespaard om van de promotiewedstrijd tegen Rijnland een happening te maken, die zeker voor vierde- klassebegrippen ongekend zou zijn. Daar liep niet alleen heel Hazerswoude warm voor, ook een groot contingent voetbal liefhebbers uit Koudekerk, Zoe- terwoude en Leiden omzoomde het veld. De wedstrijd was een uur oud en de stand 3-1 in het voordeel van Bernardus, toen plotseling de vlam in de pan sloeg. Rijn lander Wim Pikaar kreeg zijn tweede gele kaart en daarop ontstond een opstootje rond scheidsrechter Ouwehand. De leidsman stuurde vervolgens ook Marcel Gubler van het veld vanwege grove beledigingen. Gubler dreigde daarop de arbi ter aan te vallen en binnen en kele seconden ontstond een matpartij waarbij met name de spelers en aanhang van FC Ftijnland zich niet onbetuigd lieten. Dit eerste opstootje, waarbij rake klappen vielen, duurde vijf minuten. Het veld stond vol met voetballers en bezoekers van beide kampen, maar de ge moederen leken bedaard. Maar toen ging Bernardus-keeper Jo- han van Leeuwen, gewapend met een paraplu, verhaal halen bij enkele 'supporters' van de tegenstander. De opgetrom melde politieagenten konden niet voorkomen dat hij over het hele veld achterna werd geze ten. De goalie kreeg van diverse kanten schoppen en trappen. Hij wist ternauwernood de kleedkamer je bereiken en keerde voor het vervolg niet meer terug. In de tussentijd werd er in de bestuurskamer druk overleg ge voerd tussen de beide besturen, KNVB-bestuurder Gerard van Dijk, burgemeester Maarten Boelen van Rijnwoude en het arbitrale trio, over de vraag of de wedstrijd kon worden uitge speeld. „Het was kiezen tussen twee slechte oplossingen", ver klaarde Van Dijk later over het besluit om na een klein half uur verder te voetballen. Daar kwam vervolgens weinig meer van. Beide partijen toon den zich aangeslagen en onge concentreerd. Alleen de elf van Bernardus wisten tegen de ne gen overgebleven Leidenaars nog een keer te scoren: 4-1. Trainer Jan Zoetemelk en voorzitter Renzo Candido van FC Rijnland staken na afloop in eerste instantie de beschuldi gende vinger in de richting van scheidsrechter Ouwehand uit Den Haag. Hij had Bernardus in de beginfase een discutabele strafschop toegekend, die de 1- 0 betekende en trok in het ver loop nog diverse kaarten voor Leidse spelers wegens aanmer kingen op de leiding. „Daar door ontstaat natuurlijk frustra tie, maar ik wil natuurlijk nooit goedpraten wat er zich daarna afspeelde. Als bestuur heb je dat soort zaken niet in de hand, zeker als er ook mensen het veld op komen, die geen lid zijn van Rijnland", aldus Candido, die als teken van verzoening een fles wijn van de supporters club van Bernardus overhan digd kreeg. Voor trainer Frans Sjardijn bleef de middag vergald. De Leidse oefenmeester van Ber nardus stond het huilen nader dan het lachen. „Ik baal ontzet tend. Voor ons, de organisatie van deze dag en al die kinderen die stonden te kijken. Het is in plaats van een feest zowat een nachtmerrie geworden. Straks, bij de huldiging in de kantine, zal het wel weer gaan. Maar nu heb ik het er nog moeilijk mee." Schaamte was er ook aan Leidse kant. Bert Jan de Ridder, de nestor van het Rijnland team, overweegt zijn kicksen per direct aan de wilgen te han gen. „Natuurlijk was het optre den van de scheidsrechter dra matisch, maar onze reactie daarop is nog veel erger. Dat zijn mijn normen en waarden in ieder geval niet. Het is toch niet normaal dat ik vanaf het veld moet rondkijken waar mijn gezin staat, of daar niets mee gebeurt. Pure waanzin. Ik heb twee maanden de tijd om alles nog eens goed te overdenken maar ik betwijfel of ik ooit nog op een voetbalveld sta." C wint turbulent duel noordwukerhout karim idrissi turbulent seizoen kreeg Blauw Zwart een zeer tur- slot in een zinderende voetbal tegen het Dordtse In de tweede helft werd 3 jj laai het houtwerk getrof- ddc: een veelvoud aan open n bleef onbenut en Blauw -doelman Leo de Boer leen een aantal malen in rafschopgebied van de te- ander bij spelhervattin- mocht uiteindelijk alle- )Di5 niet baten. De Wassenaar- moesten winnen om te overen naar de eerste maar een zeer late treffer Li 'ordtenaar Gero Dijk (0-1) [U te aan alle illusies een ein- FC speelt komend jaar in irste klasse, Blauw Zwart met een vernieuwde se- net als het afgelopen sei- een treetje lager uit. over die nieuwe spelers- was na afloop veel te In de Blauw-Zwartgele- had men zich de afgelo- veek geërgerd aan de pu- fsch 'es in deze krant over de nes Khnjvingsperikelen rond nup ib. Met name de constate- dat een verzwakt Blauw niets in de eerste klasse eken zou hebben schoot ainer en voorzitter in het erde keelgat. Coach Jan de Ten paar jongens gaan ege persoonlijke omstan- den lager voetballen, dat ze al een paar maanden --- aangegeven. En een ■7 spelers verdwijnt. Zo iet ieder jaar in het ama- ^^oetbal, maar om nu met insinueren dat wij in de klasse niets te zoeken en daar ben ik zeer pissig De Jong kreeg bijval van i°rzitter. „Of wij wel willen promoveren? Wij willen altijd promoveren. Angst is in deze een slechte raadgever. En bo vendien vind ik dat er ten on rechte de indruk is gewekt dat er binnen de vereniging een vijfde colonne bestaat die het op onze trainer heeft gemunt", aldus preses Henk Goulooze. Toch moet zowel De Jong als Goulooze zich zorgen maken over het komende seizoen. Niet voor niets wijzen zowel voorzit ter als oefenmeester op de mo gelijkheid dat Marco Lagerberg, Jerry van der Ploeg en Ron Raaphorst komend seizoen hun voetbalschoenen weer aantrek ken, die alledrie de kicksen na het duel met DFC net in de wil gen hadden gehangen. Het kwaliteitsverlies baart de appa ratsjiks voor het komende sei zoen met recht de nodige zor gen. Feit blijft namelijk dat er maar liefst tien spelers van het huidige eerste elftal, om welke reden dan ook, komend seizoen niet meer in het blauwzwarte tenue te bewonderen zijn. De wedstrijd tegen DFC was niet van het allerhoogste ni veau, maar wel zeer boeiend en aan het einde zelfs sensatio neel. Met name in de tweede helft liep de spanning steeds hoger op. Waar de bezoekers immers genoeg hadden aan een gelijkspel, moest Blauw Zwart winnen om te promoveren. De Wassenaarse pressie op de Dor- drechtse defensie resulteerde echter in counterkansen voor DFC. Zo schoot Mischa van Loon op de paal en Michel van Maalsen op de lat. Ook Maurice Fransen liet zich niet onbe tuigd, de naar WSB vertrekken de spits schoot de bal vijf minu ten voor tijd keihard op de lat. Het kookpunt werd bijna be reikt toen doelman Leo de Boer zich meldde in het vijandelijke WSB heeft de vierde hoofdprijs van het seizoen niet kunnen binnenhalen. Een combinatie van het eerste en het tweede elftal verloor zaterdag middag de strijd om de 'supercup' tussen de winnaars van de LD-cup en de H(aagse)C(ou- rant)-beker. In Noordwijkerhout werd het 2-1 voor de Haagse eersteklasser Wilhelmus. De Noordwijkerhoutse kampioensploeg cre- eerde volgens trainer Ruud de Groot dotten van kansen, maar verzuimde die te verzilveren. Daar bij speelde Wilhelmus-keeper Marijn Mokveld (ex-FC Lisse en UVS) een goede wedstrijd. WSB trad aan met zeven spelers van het eer ste, aangevuld met voetballers uit het tweede. De andere selectiespelers namen deel aan een twee daags toernooi in Swifterbant. Wilhelmus kwam beter uit de startblokken, maar naarmate de wedstrijd vorderde ging WSB beter voetballen. Het grootste verschil was echter Een troostende arm voor Richard van Zonneveld, foto hielco kuipers strafschopgebied. De Boer kwam echter niet aan de bal en een verdwaalde bal belandde bij DFC-invaller Perry Alex van Dongen. Die dacht met een leeg doel voor zich' makkelijk tot scoren te komen, maar de afwezigheid van een doelman in de Wassenaarse goal bete kende dat de kleine aanvaller zich in buitenspel positie be vond. Diezelfde Van Dongen leek een minuut later alsnog te scoren, maar hield de spanning in het duel door voor een leeg doel de bal vanaf zeven meter naast het doel te koppen. De genadeklap kwam vier minuten in de blessuretijd. Slecht uitver dedigen van keeper De Boer bracht de bal voor de voeten van Gero Dijk, die niet nadacht en vanaf veertig meter doeltref fend uithaalde: 0-1, het sein voor het begin van een dolle feestvreugde. Blauw Zwart - DFC 0-1 (0-0). 90. Dijk 0-1. Scheidsrechten Aandevviel. Gele kaart: Leo de Boer. Toeschouwers: 800. Blauw Zwart: De Boer; Raaphorst. La gerberg, Zonneveld. Van de Berg; Schouman. Van der Ploeg (Trijsenaar). Lubbe (Soumahoro), Jan de long; Har ry de long (Van der Ham) en Fransen. handbal frank bonte De vrouwen van Oase hebben op eigen veld het kampioen schap in de regionale tweede klasse gepakt door concurrent DWS uit Schiedam in Oud Ade van het veld te spelen, 18-11, rust 10-5. De Schiedamse oppositie kwam er in deze beslissende wedstrijd eigenlijk van meet af aan niet aan te pas. Voor een enthousiast meelevende sup- portersschare maakte Oase de dienst uit met een sluitende de fensie waarachter de jonge An- gelique van der Hulst een bijna foutloze wedstrijd keepte. DWS probeerde met wissels langs en aan de doelcirkel de Oasede fensie in verwarring te brengen, maar dat lukte op geen enkele manier. Vanuit die sterke de fensie lanceerde Oase als van ouds de breakout die door Jan- nie Jansen tweemaal op rij foutloos werd afgerond. De Oase-aanval toonde zich in dit treffen ook zeker van haar zaak met geduldig rondspelen van de bal totdat de luchtmacht met Diana van Rooden en Kee- tie Volwater als exponenten de ruimte hadden voor een ver woestende uithaal. DWS-coach Mackaay probeerde die aanval weliswaar te storen met een wisselende defensie, twee per soonlijke verdedigers op de lan ge schutters van Oase en vier verdedigers langs de cirkel, maar dat haalde weinig uit. De voorsprong met de rust was een magere afspiegeling van het Oase- overwicht. Na de hervatting werd de marge vergroot, zonder dat DWS daartegen iets anders kon doen dan keihard ingrijpen bij doorbraken. Dat leverde de no dige strafworpen op, die niet eens allemaal werden benut. Dat toppers als Diana van Rooden, Angelique Schonk en Keetie Volwater het na deze competitie voor gezien houden, mocht de pret gisteren niet drukken. De vervangsters staan klaar om het werk over te ne men: Esther van Velzen, de van MSV overgekomen Nelleke Barnhoorn en doelverdedigster Angelique van der Hulst. Bij de mannen moest kampi oen Saturnus nog eenmaal in actie komen tegen Rijnstreek. Het werd voor de Alphenaren een pleister op de wonde. Zij wonnen met de weer ongrijp bare linkeropbouwer Remco Pabst als scherprechter, 29-20. hazerswoude runduk Voor het eerst in zijn bestaan heeft Bernardus de derde klasse bereikt na de 4-1 winst op FC Rijnland gister middag. Al na dertien minu ten scoorde de thuisclub via Jos van Kampen uit een om streden penalty, nadat Bas van der Zon zich op de rand van het strafschopgebied over de voet van Rijnlander Robert Dros liet vallen. Nog geen minuut later was het opnieuw raak via Joost de Roo, die onoplettendheid in de Leidse defensie afstrafte: 2-0. FC Rijnland toonde zich in de rest van de eerste helft de betere ploeg en dat resul teerde vlak voor rust in de aansluitingstreffer van Dros, die zijn afstandsschot achter goalie Johan van Leeuwen zag verdwijnen. Weer sloeg Bernardus binnen zestig se conden toe. De vrijgelaten Symen de Boer kopte bij de tweede paal een voorzet van Jos van Kampen binnen. Nadat in de tweede helft het spel lange tijd stillag van wege de grote vechtpartij, kwamen de Hazerswoude- naars tegen negen Rijnlan ders nog tot zeker vijf grote kansen die allemaal om zeep werden geholpen. Alleen Bas van der Zon scoorde nog met een lobje. Bernardus - FC Rijnland 4-1 (3-1). 13. Van Kampen 1-0 (pen.), 14. De Roo 2-0, 44. Dros 2-1, 45. S. de Boer 3-180. Van der Zon 4 -1Toe schouwers 1150. Scheidsrechter: Ouwehand (Den Haag). Geel: Dros, Mink, Gubler (FC Rijnland), Rood: Pikaar (2x geel) en Gubler (FC Rijnland). Bernardus: Van Leeuwen (71. Beinders), Meertens, Van Mil, Prins, Peter de Boer, Van der Zon, Paul de Boer. Berny de Boer. Van Kampen, I. de Roo (85 D. de Roo), Symen de Boer (67. Horst) FC Rijnland: Kamphues. Pikaar. Dros, Röling (33. Gubler). Ver- plancke, Schneider, Storsbergen, Buyn (28. Schouten). De Ridder (63. Baartwijk). Van Wanrooi), Mink. DOVO-Noordwijk 1-0 DOVO 3-6 IJss'vogels 3-4 Noordwijk 4-4 ZATERDAGTITEL HOOFDKLASSE-EERSTE KLASSE Promotie-degradatieduel: SHO (HK A)- Lelystad (le KI Noord) 3-1. SHO blijft in hoofdklasse VIJFDE KLASSE VCL-Badioz Boys 1-6, Quick Steps-Pier shil 0-5, Perkauw-VCL 3-2, Badioz Boys-Quick Steps 3-1. VCL-Quick Steps 3-2, Piershil-Perkauw 0-3, Badioz Boys 2-6 VCL 3-3 Perkouw 2-6 Quick Steps 3-0 Piershil 2-3 ZONDAGTITEL dat Wilhelmus kon wat WSB niet kon: scoren. Bij rust stonden de bezoekers met 2-0 voor door doelpunten van Armgar en Meeren. De thuis ploeg had de pech dat Geert van de Weiden al na twintig minuten met een enkelblessure het veld moest verlaten. WSB domineerde in de tweede helft, ook al omdat Wilhelmus met tien man verder moest nadat een speler rood kreeg na een elleboogstoot tegen Ab Warmerdam. De Noordwijkerhouters konden het overwicht echter niet omzetten in doelpunten. „Het was een raadsel dat die bal er niet in ging", aldus De Groot, vrijdagavond uitge roepen tot Leids 'trainer van het jaar'. Zeven minuten voor tijd scoorde Paul Warmer dam dan toch, maar anders dan in de LD-cupfi- nale tegen Rijnsburgse Boys zat een verlenging er niet meer in voor WSB, dat waarschijnlijk geen moeite zal hebben zich tevreden te stellen met wél veroverde prijzen: het kampioenschap in de tweede klasse, de LD-cup en de Amstel-cup. Landstitel (zondag): Argon-HSC'21 2-3. HSC'21 4-9 Argon 3-4 UDI'19/B B 3-1 HSC'21 behaalt de landstitel (zondag). HOOFDKLASSE-EERSTE KLASSE Stormvogels-Quick H 0-1. Nijenrodes 2-3 Quick H 2-3 Stormvogels 2-3 Bijzonderheid, punten en doelgemiddelde gelijk, De strafschoppenserie leverde ook een gelijke stand op. ten strafschoppense rie woensdag in Zeist is beslissend EERSTE KLASSE-TWEEDE KLASSE Blauw Zwart-DFC 0-1. DFC 2-6 Blauw Zwart 2-3 DFC promoveert naar le klasse. TWEEDE KLASSE-DERDE KLASSE Sparta promoveert naar 2e klasse. DERDE KLASSE-VIERDE KLASSE Bernardus-FC Rijnland 4-1 Bernardus 2-6 FC Rijnland 2-3 UDO 2-0 Bernardus promoveert naar 3e klasse. Penalty-reeks voor plaats in hoofdklasse umuiden'jaap bonkenburg Een strafschoppenserie ko mend weekeinde in Zeist beslist of Quick, Stormvogels dan wel Nijenrodes volgend seizoen in de hoofdklasse A uitkomt. De drie clubs zijn in de nacompeti- tie met ieder één gewonnen wedstrijd en één gewonnen strafschoppenserie gelijk geëin- digd. Trainer Cees Glas van Storm vogels zal op zijn vakantieadres in Portugal op de hoogte wor den gehouden van de gebeurte nissen. De technisch leider had met deze apotheose geen reke ning gehouden. De KNVB ken nelijk ook niet. Pas vorige week werd een regel opgesteld die uitkomst moest bieden voor het geval Quick, Stormvogels en Nijenrodes gelijk zouden eindi gen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19