Peter van Vossen redt Oranje Gezellige barbecue velt spelers en pers Voetbal m Wonderen: 'Blessure imt altijd ongelegen' rankrijk een beetje Engeland zwaar de problemen NDAG 7 JUNI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 indscoach Wales neemt ontslag tgna; Bondscoach Bobby Gould van Wales heeft ontslag omen na het 4-0 verlies van zijn ploeg zaterdag in het EK- lificatieduel tegen Italië. Wales staat derde in groep 1 en is niet uitgeschakeld voor het EK 2000, maar Gould heeft er peg van. ,,Ik wil dat de jongens het halen en ik denk niet dat ze met mij lukt", zei hij. Gould was vier jaar bondscoach Wales. Zijn contract liep nog zes maanden door. ng Israël concurrent Jong Oranje 'LiYA Jong Israël is de naaste belager van Jong Oranje in de d om de tweede plaats in poule 6 van het EK-kwalifïcatie- nooi voetbal. De ploeg won zaterdag met 2-1 van Oostenrijk ieeft twee verliespunten meer dan Jong Oranje, dat tweede Het ongeslagen Spanje kan de eindzege bijna niet meer «aan. De tweede plaats is belangrijk. De negen poulewin- 's van de EK-kwadificatie en de zeven beste nummers twee len in november in een thuis- en uitwedstrijd om acht ltsen voor het Europees kampioenschap voetbal. De beste landen van die eindronde kwalificeren zich voor de Olym- ie Spelen in Sydney. tegan roept jeugd-internationals op Manager Kevin Keegan heeft Kieron Dyer (Ipswich i) en Danny Mills (Charlton Athletic) opgeroepen voor de Jngrijke kwalificatiewedstrijd van komende woensdag in Jgarije. Beide spelers zouden eigenlijk met Jong Engeland te- fjong Bulgarije spelen. Engeland strijdt tegen Bulgarije voor laatste kans voor deelname aan het Europees kampioen- pp voetbal in Nederland en België. atthaus met één been in MLS Lothar Matthaus staat met één been in de Ameri- e profliga MLS. De 38-jarige recordintemational start het nde seizoen als libero bij Bayern München, maar maakt in interstop of aan het einde van het seizoen de oversteek fr New York/New Jersey MetroStars. Matthaus, die nog tot de rvan 2000 in München onder contract staat, leek aanvan- lc direct naar New York te verhuizen. ,,Ik ben Bayern Mün- h na al die jaren ook wel iets verschuldigd." 'Ik weet hoe de mensen over mijn uitverkiezing denken, dat maakt dit moment nog mooier' il ikl j: Achteraf gezien was het mis schien verstandiger geweest als dat wel was gebeurd." Woensdag tijdens de training met Oranje in Salvador ging het mis. ,,Ik had de afgelopen maanden de dag na een wed strijd wel een reactie gevoeld," herinnert Kees van Wonderen zich. ,,Het was geen aanleiding om alarm te slaan. Maar woensdag was de reactie plot seling veel duidelijker. Ik geloof niet dat de blessure met het lange en zware, seizoen heeft te maken. Ik had het daar nog met de trainer over. Ik heb bijna geen wedstrijd gemist, maar je weet nooit waar je tegenaan loopt. Een blessure komt nooit gelegen." De verdediger moest zich vanochtend in het zieken huis melden. „Misschien word ik direct geopereerd. Helemaal zeker was dat nog niet. Als het wel gebeurt, mag ik een dag la ter weg. Ik hoop zo min moge lijk van de voorbereiding te missen. Als het meezit kan ik over zes weken weer begin nen." [ië-Nederland had één van Dogtepunten van het sei- r van Kees van Wonderen n- En worden. Bondscoach lte 0 Rijkaard had de Feye- B *e Ier reeds van een basis- voorzien. Een buikspier- ire besliste anders. De LUtsi (jiger zag de interland za- thuis in Utrecht op de en wordt deze week nog Dijkzigt Ziekenhuis in ïcntj rfjam geopereerd. nit!{ nmer. Nederland speelt nooit tegen Brazilië en ze- iet in Brazilië. Misschien ik deze kans nooit meer. Jok lede 'n k an de rechterzijde van de r, rand geopereerd. „Het is angeboren iets. Vorig jaar en we besloten om die an- zijde niet te opereren. t vie n hi land verslaat wereldkampioen 'ong zo", aldus de voetballer, ig na zijn terugkeer uit Amerika. blessure aan de linkerkant ijn buikwand kwam niet onverwachts. Ruim een ;eleden werd Van Wonde- De interlandcarrière van Peter van Vossen kende, ondanks het respectabele aantal van 25 duels voor Oranje, geen extreme hoogtepunten. Maar in de herfst van zijn loopbaan schaarde de 31-jarige Zeeuw zich zaterdagavond tegen Brazilië bij illustere voorgangers in de geschie denis van het Nederlandse voetbal. Met een 'wereld- goal' in Estadio Octavio Mangabeira zette Van Vos sen na een jaar niet alleen de kroon op zijn terugkeer in het Nederlandse voet bal, maar redde hij ook het gezicht van Oranje in Sal vador. SALVADOR MARCEL VAN DER KRAAN Het was een actie zoals waar schijnlijk alleen Van Vossen die kan maken. Gedreven, op eigen intuïtie, door de benen van Evanilson en vervolgens die majestueuze krul in de kruising. De Nederlandse bank leek te exploderen. Van Vossen maakte een triomfsprint van 50 meter en Frank Rijkaard viel hem in de armen. De bewondering voor zijn optreden in zijn 25ste interland klonk na afloop door in de spe lersgroep van Oranje. Van Vos sen werd bewierookt door zijn collega's, wilde zelf niet op de voorgrond treden maar nam de hand van de afscheid nemende Clarence Seedorf dankbaar aan. Seedorf, die meteen na het eer ste duel tegen Brazilië voor ver plichtingen bij Real Madrid diende terug te keren naar Spanje, zei zelden zo'n 'wereld- doelpunt' te hebben gezien. Van Vossen probeerde de dingen snel te relativeren. „Het was een prachtige goal, maar ik ben blijer voor het team dan voor mijzelf. De manier waarop we ons terugknokten en Brazi lië onder druk zetten was onge looflijk." Het Nederlands elftal deed het in het eerste bedrijf tegen de vice-wereldkampioen letter lijk en figuurlijk in de broek. Ernstige darmklachten, die uit mondden in diarree en braken, waren er de oorzaak van dat een fors aantal spelers verzwakt in het veld stond. Ronald de Boer, Phillip Cocu en Michael Peter van Vossen rent naar zijn coach en vriend Frank Rijkaard, na zijn wonderschone gelijkmakende treffer tegen Brazilië. Giovanni van Bronck- horst deelt mee in de vreugde. foto anp Reiziger haalden de tweede helft niet eens. In de broeierige hitte van Salvador bleven Edgar Davids, Bert Konterman en Giovanni van Bronckhorst on danks buikloop wel op de been. Maar naast fysieke proble men en het ongemak van een toendraveld worstelde Oranje ook met tactische gebreken en een verkeerde instelling. Er ging zoveel mis, dat Frank Rijkaard wanhopig om de haverklap achter de reclameborden op sprong om zich naar de zijlijn te begeven. De bondscoach er kende later dat hij zich kapot had geërgerd. De voor 60 miljoen gulden aan Parma verkochte spits Amoroso en de bij Barcelona op de bank wegkwijnende Gio vanni drukten het overwicht van de Brazilianen in het eerste bedrijf met twee gave treffers uit. Amoroso hapte toe toen Edwin van der Sar een vrije trap van Roberto Carlos met de be nen terug voor het doel bracht en Giovanni prikte raak op aan geven van Rivaldo. Met Peter van Vossen en Boudewijn Zenden als vervan gers van de vleugelspelers Phil lip Cocu en Ronald de Boer en Andre Ooijer op de positie van Michael Reiziger gaf Rijkaard Nederland in deel twee een to taal ander gezicht. Van Vossen en Zenden plaatsten de Brazili aanse ploeg voor eigen publiek onder druk, terwijl Edgar Da vids en Clarence Seedorf op het middenveld de touwtjes in han den kregen. De 2-1 van Patrick Kluivert, uit een pass van Davids, was dik verdiend. De gelijkmaker van Van Vossen halverwege de tweede helft helemaal. De Zeeuw stond versteld van zich zelf. „Ik weet niet wat ik in dit lijf heb, maar het komt er toch nog uit en dat na zo'n slopend seizoen met Feyenoord." In Rotterdam-Zuid moest hij bergen werk verzetten om zijn club aan de landstitel te helpen. Zijn prestaties maakten zoveel indruk, dat Rijkaard hem weer bij Oranje haalde. Van Vossen kent de kritiek. Hij zou zijn uit verkiezing voornamelijk te dan ken hebben aan zijn vriend schap met de bondscoach. „Frank en ik zijn vier handen op een buik. Maar juist daar door is het voor mij nog moei lijker dan voor anderen om me in het Nederlands elftal te handhaven. Er wordt extra kri tisch naar me gekeken. Dat is niet fair, vind ik, want op grond van m'n prestaties bij Feyen oord verdiende ik te worden ge selecteerd. Maar daarom maakt het deze goal en deze interland voor mij nog specialer." Van Vossen, die trots is nog steeds international te zijn en 'waanzinnig naar de trip van Oranje naar Brazilië had uitge keken', maakt zich geen illusies over de toekomst. Hij kent zijn rol. „Ik ben invaller en moet, als ik erin kom, iets extra's bren gen. Dat valt ook niet altijd mee, want op de moeilijkste momenten word je in de strijd geworpen. Frank Rijkaard zei het voor de wedstrijd toevallig nog tegen me: 'Het is moeilijk, maar je moet iets doen. Er wordt van je verwacht dat je iets in het elftal brengt'. Ik heb met m'n krachten gesmeten en het is me weer gelukt. Dat geeft een goed gevoel, ook al ben ik totaal kapot gegaan." Brazilië: Dida; Evanilson, Aldair, Anto nio Carlos en Roberto Carlos; Emer son, Djair, Rivaldo en Leonardo (75. Juninho); Amoroso en Giovanni (62. Denilson). Nederland: Van der Sar; Reiziger (46. Ooijer), Frank de Boer, Konterman en Van Bronckhorst. Ronald de Boer (46. Zenden), Davids. Seedorf en Cocu (34. Van Vossen); Kluivert en Van Nistel- lossi wam als verlosser, maar de nationale ploeg van land nog lang niet op de Na de fortuinlijke 0-0 op bley tegen Zweden is deel- aan het EK voetbal voor e, vi oe8 van bondscoach Kevin omn 111 verder weg dan ooit. land lijkt zich te moeten in op de tweede plaats in oule, die op dit moment Polen wordt bezet, k Frankrijk maakt het zich )lyn Ijk- Na de 2-3 thuisneder- en f egen Rusland moet de we- m a! ampioen in poule 4 Oekra- ichoi n IJsland voor laten gaan. n uj| aine heeft drie punten dan de Fransen. Noorwe- Tsjechië, Zweden, Spanje jer j2 ilië zijn volgend jaar zomer i var 80ecl als zeker van de lis e iew( geland zou ook graag de •teek naar het vaste Euro land willen maken. Voor 76.000 toeschouwers des "If Zweden de betere ploeg. 5 j ïgenstelling tot eerder dit bej toen de Scandinaviërs met e sterk waren, bleef het dit 0-0. De Zweden blijven e di ^00r groep 5 met dertien en aanvoeren. Naaste be- Polen volgt op vier pun- ^geland, dat woensdag op se c ek moet bij Bulgarije, staat lacht punten uit vijf duels ,g d geland moet zich nu rich- en ti °P de tweede plaats. De nummer twee van negen ss is zeker van deelname, fje verige acht bepalen in een en thuiswedstrijd welke landen in juni 2000 ook van dfrt'J zijn- Den I Beland maakte tegen Zwe- n spiBen hulpeloze indruk. Spit- Cole en Shearer kwamen elijks in kansrijke positie, syenoorder Larsson en iet Andersson verzuimden 'weedse overwicht in tref- rvvacf001 te zetten. Vlak na de hervatting kwam Engeland met tien man te staan. Scholes, tij dens de laatste interland tegen Polen (3-1) nog met drie doel punten matchwinner, moest in de 51.ste minuut met zijn twee de gele kaart het veld verlaten. Met tien man bleek Engeland niet in staat tot een slotoffen- sief. Zweden bleef de betere ploeg en leek dertien minuten voor tijd de verdiende zege te pakken. Een schot van Ljung- berg belandde via de vingertop pen van Seaman op de lat. Wereldkampioen Frankrijk maakte voor eigen publiek te gen Rusland een slechte beurt. In tegenstelling tot Engeland heeft de wereldkampioen nog alles in eigen hand. De achter stand op koploper Oekraïne be draagt met vier duels te spelen slechts drie punten. Bij de Rus sen viel PSV'er Khokhlov na bij na een half uur in. Karpin maakte in het Stade de France het winnende doelpunt. In groep 3 spitst de strijd voor rechtstreekse deelname aan het Europees kampioenschap zich toe tussen Duitsland en Turkije. Beide ploegen hebben twaalf punten uit vijf duels. Duitsland had vrijdag geen moeite met Moldavië (6-1) en Turkije maakte tegen Finland een 2-0 achterstand ongedaan: 2-4. Het duel onder leiding van de Ne derlandse scheidsrechter Dick Jol werd tien minuten onder broken, omdat Koerdische acti visten bezit namen van het speelveld. In groep 2 heeft Noorwegen de beste papieren. Dankzij een doelpunt van Tore-Andre Flo wonnen de Noren met 2-1 bij Albanië. Griekenland staat tweede en heeft vier verliespun ten meer. Machlas had een groot aandeel in de 2-1 zege op Georgië. De spits voorkwam met een doelpunt in de laatste minuut dat Jan Boskamp zijn eerste punt als bondscoach pakte. Oranje massaal aan 'de dunne Ex-Feyenoorder Henrik Larsson klimt in de rug van Tim Sherwood. In groep 9 kan Tsjechië het EK bijna niet meer ontgaan. Na de 2-0 overwinning bij Estland zijn de Tsjechen nog steeds zonder puntverlies. Naaste con current Schotland, dat een duel minder heeft gespeeld, bla meerde zich tegen De Faeröer Eilanden (1-1) en volgt op tien punten. Denemarken, voor wie het EK 2000 heel ver weg is, boekte in de poule met Italië zijn eerste overwinning. Door een treffer van Heintze werd Wit-Rusland bedwongen. De kersverse PSV 'er draaide een hoekschop mooi in. In groep 6 heeft Spanje de koppositie van Oostenrijk over- foto reuters genomen. De Spanjaarden ver pletterden San Marino met 9-0 en Oostenrijk ging verrassend onderuit bij Israël 0-5. Portugal blijft poule 7 aanvoeren. De ploeg won met 1-0 van Slowa kije en heeft een punt voor sprong op Roemenië dat voor het eerst sinds 63 jaar van Hon garije won: 2-0. SALVADOR GPD Het Nederlands elftal is in Bra zilië massaal getroffen door di arree en braakneigingen. Een barbecue in het teamhotel, twee dagen voor de eerste wed strijd tegen het gastland, is waarschijnlijk de oorzaak van alle lichamelijke klachten. Ook enkele Nederlandse journalis ten en fotografen die daar wa ren zijn ziek geworden. Phillip Cocu en Ronald de Boer er het ergst aan toe. De dag en de nacht voor de wed strijd zaten zij voortdurend op het toilet of hingen zij brakend boven de badkuip. Frank de Boer zei z'n broer doodziek te hebben gezien en kon niet be schrijven 'wat een vieze bende het in de badkamer was'. Gio vanni van Bronckhorst, Bert Konterman, Michael Reiziger en Edgar Davids hadden even eens zware buikkrampen. Konterman: „We zijn met z'n allen aan de 'race-kak' gegaan. Het is vrijdag begonnen en na de wedstrijd voelde ik m'n dar men nog opspelen. Met de middeltjes van de bondsarts is de diarree gelukkig voor de wedstrijd opgehouden. Maar je merkt het wel en het verzwakt je toch. Het is door bepaald eten hier gekomen. Daarom leef ik, net als de anderen, nu alleen nog maar op rijst, brood en bananen." Cocu werd na een half uur al naar de kant gehaald. De Barce- lona-speler kwam met zijn ver zwakte lichaam in het broeieri ge stadion en op de loodzware grasmat niet vooruit. Ronald de Boer haalde de rust wel, maar plofte in de kleedkamer 'ge sloopt' neer. De Boer: „Ik dacht dat ik door de medicijnen wel weer fit was. Maar in het veld miste ik de kracht om na een actie de laatste pass te geven. Normaal kan ik Roberto Carlos best aan en heb ik er geen moeite mee om hem te bespe len." Clarence Seedorf, die enigs zins gespaard was gebleven van darmklachten ('Ik heb één keer een goed gesprek met de wc ge had'), is ervan overtuigd dat Nederland met elf fitte spelers in de eerste helft veel minder problemen met de Brazilianen zou hebben gehad. „Brazilië is de nummer één van de wereld. Door de jaren heen is bewezen dat Brazilië het sterkste voetbal land is. Als je met zo'n verzwak te ploeg toch zo'n goed resul taat haalt, wil dat veel zeggen. Als iedereen bij ons fit was ge weest, had er nog meer in geze ten." Bondsarts Huib Plemper heeft niet overwogen de zieke voetballers een speelverbod op te leggen. Volgens hem was het na het toedienen van medicij nen medisch verantwoord om de spelers in actie te laten ko men. „We hebben het er wel over gehad maar de spelers hebben zelf niet aangegeven dat ze liever langs de kant ble ven. Ook Frank Rijkaard wilde heel graag met dit elftal begin nen. Voor mij was het geer» pro bleem. De meesten hadden al leen diarree, bij sommigen ont aardde het ook in misselijkheid en braken." Plemper zegt bijna zeker te weten dat de darmklachten het gevolg zijn van een voedselver giftiging. Alleen gelooft hij niet dat de barbecue bij iedereen de boosdoener is geweest. „Som mige jongens waren al twee da gen voor die barbecue ziek. Je weet dat deze dingen kunnen gebeuren. Maar we hebben on ze eigen kok bij ons. Die gaat in elk restaurant en hotel de keu ken in, inspecteert al het eten, let op de hygiëne en duikt zelfs in de vrieskist. Bij de barbecue heeft hij van het begin tot het eind bij het vlees gestaan om te checken of alles gaar was. Ook is de spelers vooraf verteld wat ze niet mochten eten." De medische staf verwacht dat 90 procent van de selectie vandaag klachtenvrij zal zijn. Voor het tweede duel tegen Brazilië zal iedereen vermoede lijk fit zijn. Kwalificatie EK 2000 GROEP 1 Bologna. Italië - Wales 4-0 (3-0). 7 Vien 1-0. 37. Inzaghi 2-0. 40. Maldim 3-0. 89. Chiesa 4-0 Scheidsrechter Steinborn (Dui). Toeschouwers: 20 000 Kopenhagen. Denemarken - Wit-Rusland 1-0 (1-0) 23. Heintze 1-0. Scheidsrech ter: Cardoso (Por) Toeschouwers 24.876. Italië 5 4 1 0 13 11- 2 Zwitserl. 4 2 1 1 7 4-3 Wales 5 2 0 3 6 5-11 Denemarken 5 1 2 2 5 4-5 WitRusland 5 0 2 3 2 3-6 Programma, 9 juni Wales - Denemarken, Zwitserland - Italië. GROEP 2 Tirana. Albanië - Noorwegen 1-2 (1-1). 2. Iversen 0-1, 16. Tare 1-1, 83. Tore- Andre Flo 1-2. Scheidsrechter Bazzoli (Ita). Toeschouwers 5000. Riga. Letland - Slovenië 1-2 (1-2). 18. Pahars 1-0, 27. Zahovic 1-1, 43 Zaho- vic 1-2 (strafschop). Scheidsrechter Bri- to Arceo (Spa) Toeschouwers. 2800 Tbilisi. Georgië - Griekenland 1-2 (0-0) 55. Ketsbaia 1-0, 86. Mavrogenidis 1-1, 89. Machlas 1-2 Scheidsrechter: Young (Sch). Toeschouwers: 15.000. Noorwegen 7 5 1 11614-8 Griekenl. 6 2 3 1 9 7-5 'Slovenië 5 2 2 1 8 7-6 Letland 6 2 2 2 8 5-4 Georgië 7 1 1 5 4 4-12 Albanië 5 0 3 2 3 3-5 Programma, 9 juni: Albanië - Slovenië, Griekenland - Letland. GROEP 3 Helsinki. Finland - Turkije 2-4 (2-2). 10 Tihinen 1-0, 14. Paatelainen 2-0. 25. Tayfur 2-1. 34 Hakan Sükür 2-2. 84. Tayfur 2-3. 90 Hakan Sükür 2-4. Scheidsrechter Jol (Ned). Toeschouwers 36.042 Bijzonderheid wedstrijd werd tien minuten onderbroken wegens pro- Koerdische demonstratie. Duitsland 5 4 0 1 12 14- 3 Turkije 5 4 0 1 12 11- 5 Finland 5 2 0 3 6 8-10 N.-Ierland 5 1 2 2 5 3-8 Moldavië 6 0 2 4 2 6-16 Programma, 9 juni: Moldavië - Finland. GROEP 4 Saint-Dénis. Frankrijk - Rusland 2-3 (0- 1). 39. Panov 0-1, 47. Petit 1-1. 53. Wiltord 2-1, 75. Panov 2-2. 86. Karpin 2-3 Scheidsrechter. Durkin (Eng) Toe schouwers 78.888. Kiev. Oekraïne - Andorra 4-0 (2-0). 38. Popov 1-0, 42. Rebrov 2-0, 53 Dimi- troelin 3-0, 89. Goesin 4-0. Scheids rechter: Georgiou (Cyp) Toeschouwers 45.000. Reykjavik. IJsland - Armenië 2-0 (1-0). 30. Dadason 1-0, 46. Kristiansson 2-0. Scheidsrechter: Peltola (Fin). Toeschou wers. 5565. Oekraïne 6 4 2 0 14 12- 3 IJsland 6 3 3 0 12 7-2 Frankrijk 6 3 2 1 11 10- 6 Rusland 6 3 0 3 9 16-10 Armenië 6 1 1 4 4 3-10 Andorra 6 00 6 0 2-19 Programma, 9 juni. Rusland - IJsland, Armenië - Oekraïne, Andorra - Frankrijk. GROEP 5 Londen. Engeland Zweden 0-0. Scheidsrechter Garcia Aranda (Spa) Toeschouwers. 76 000. Rode kaart 51 Scholes (Engeland, 2 x geel). Zweden 54 1 013 6-1 Polen 5 3 0 2 9 9-4 Engeland 5 2 2 1 8 7-3 Bulgarije 5 1 1 3 4 2-6 Luxemburg 4 0 0 4 0 0-10 Programma, 9 juni: Bulgarije - Engeland, Luxemburg - Polen. GROEP 6 Villarreal. Spanje - San Marino 9-0 (4-0) 7. Hierro 1-0 (strafschop), 23. Luis Enri que 2-0, 25. Etxebarria 3-0, 45. Etxe- barria 4-0, 56. Raul 5-0, 65. Luis Enri que 6-0, 67. Luis Enrique 7-0, 88. Gen- nari 8-0 (eigen doel),'90. Mendieta 9-0. Scheidsrechter Perry (Ier) Toeschou wers. 16.000 Bijzonderheid wedstrijd in 53e minuut kort onderbroken wegens defecte lichtinstallatie. Tel Aviv. Israel - Oostenrijk (2-0). 23 Berkovic, 45 Revivo 2-0, 47. Revivo 3- 0, 52. Mizrahi 4-0, 75. Mizrahi 5-0 Scheidsrechter Michel (Slw) Toeschou wers: 45.000. Spanje 5 4 0 1 12 28- 4 Israel 5 3 1 1 10 15- 3 Oostenrijk 6 3 1 2 10 15-16 Cyprus 5 3 0 2 9 8-8 San Marino 7 0 0 7 0 1-36 Programma, 5 september Cyprus - Isra el, 8 september: Spanje - Cyprus, Israel - San Marino. GROEP 7 Lissabon. Portugal - Slowakije 1-0 (0-0). 62. Capucho 1-0 Scheidsrechter Lar sen (Den) Toeschouwers: 25.000. Boekarest. Roemenië - Hongarije 2-0 (2- 0). 2. Ilie 1-0, 14 Moldovan 2-0 Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toe schouwers 23 000. Bakoe. Azerbeidzjan - Liechtenstein 4-0 (2-0). 16. Goerbanov 1-0, 42. Litsjkin 2- 0, 60. Tagizade 3-0, 73. Isajev 4-0 Scheidsrechter Stadsgaard (Den) Toe schouwers: 8500. Portugal 6 5 0 1 15 19- 2 Roemenië 6 4 2 0 14 12- 1 Hongarije 6 2 2 2 8 11-6 Slowakije 6 2 2 2 8 7-4 Azerbeidz. 6 1*0 5 3 5-17 Liechtenst 6 1 0 5 3 2-26 Programma, 9 juni: Hongarije Slowa kije, Portugal - Liechtenstein, Roemenië - Azerbeidzjan. GROEP 8 Skopje. Macedonië - Kroatië 1-1 (0-1). 20. Suker 0-180 Hristov 1-1 Scheids rechter Dallas (Sch). Toeschouwers 15.000 Bijzonderheid wedstrijd Ierland - Joego slavië uitgesteld. Macedonië 4 2 1 1 7 9-5 Kroatië 4 2 1 1 7 8-6 Joegoslav. 2 2 0 0 6 4-0 Ierland 3 2 0 1 6 7-1 Malta 5 0 0 5 0 2-18 Programma, 8 juni Joegoslavië Malta (in Thessaloniki), 9 juni: Ierland - Mace- GROEP 9 Toftir. De Faeröer - Schotland 1-1 (0-1). 38. Johnston 0-1, 90. Hansen 1-1 Scheidsrechter Kalt (Fra). Rode kaart 45. Elliot (Schotland). Toeschouwers 4500 Tallinn. Estland - Tsjechië 0-2 (0-1). 45. Berger 0-1, 84 Koller 0-2. Scheidsrech ter: Ansuategui Roca (Spa). Toeschou wers: 2900. Sarajevo. Bosnië-Herzegovina - Litouwen 2-0 (1-0). 26. Kodro 1-0 (strafschop), 90. Bolic 2-0. Scheidsrechter: Dauden Ibanez (Spa). Toeschouwers: 5000. Ro de kaart 70. Salihamidzic (Bos), 82. Darius (Lit). Tsjechië 6 6 0 0 18 14- 3 Schotland 5 2 2 1 8 7-6 Bosnië 5 2 1 2 7 7-8 Estland 6 2 1 3 7 11-11 Litouwen 6 1 2 3 5 5-8 de Faeröer 6 0 2 4 2 2-10 Programma, 9 juni: De Faeröer - Bosnië- Herzegovina, Estland - Litouwen. Tsje chië - Schotland. OEFENVOETBAL Salvador. Oefeninterland. Brazilië Neder land 2-2 (2-0). 27. Amoroso 1-0, 45. Gio vanni 2-0, 64. Kluivert 2-1, 67. Van Vos sen 2-2. Scheidsrechter: Gonzales (Par). Toeschouwers 35.000. Gele kaart: Davul-, (Ned). Yokohama. Kirin Cup. Japan Peru 0-0 Eindstand 1 België. Peru 2-2 (1-1), 3, Japan 2-2 (0-0). Seoul. Zuid-Korea - België 1-2 (0-2). 23. Martens 0-1,31. Martens 0-2, 89 Jong soo 1-2 (strafschop).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17