Voorschoten verwerpt kritiek bouwplan Mexx ML itt S- W 0 af Regio Speeltuin Warmond viert vernieuwing Bonzq 10.- JjL KQnjviar lAG 7 JUNI - ïc litie verwijdert krakers Wassenaar jNAAR De mobiele eenheid van de politie Haaglanden (zaterdagavond 27 krakers verwijderd uit een pand aan de Brienenlaan in Wassenaar. De groep had zich 's middags ang verschaft tot de kantine van een voormalige Haagse balvereniging die onlangs is opgedoekt. Om kwart over ne- sommeerde de politie de krakers het pand te verlaten. Toen dat verzoek geen gehoor werd gegeven kwam de mobiele vvalieid in actie. De ontruiming van het pand verliep zonder in- ;ri nten. De krakers zijn voor verhoor overgebracht naar diver- l oütiebureaus in de regio. ■X Bjhoonmaakdag Vlietwijk jfHOTENLeerlingen van de Voorschotense basisschool de maken woensdag alle openbare speelplekken in Vlietwijk dtjjon. Ze halen al het zwerfvuil weg. Op school krijgen ze op "de dag ook les over afval van een medewerker van open- werken van de gemeente. De schoonmaakdag maakt on- uit van een grote reinigingsactie in Vlietwijk. Tot 10 juni nen bewoners van deze wijk via een meldingsbon aangege- waar de gemeente extra op moet letten als het gaat om rfvuil. euwe horeca-opleiding ROC _:dqrp Het ROC begint in Leiderdorp met een Midelbare eca School (MHS). De opleiding is bedoeld voor leerlingen aelangstelling hebben voor de mangementkant van de ho- De MHS duurt vier jaar en is geschikt voor leerlingen van o (D-niveau) en havo. Het komende schooljaar wordt een ischalig begin gemaakt met de nieuwe opleiding. Er gaat één klas van start. raatspeeldag in Leiderdorp RooRP De Leiderdorpse buurtvereniging 2351 grijpt de ko lde straatspeeldag aan om te discussiëren over de speel- Jcen in de Oranjewijk. De straatspeeldag wordt gehouden op ni en begint om 14.00 uur in de Frederik Hendriklaan. Een eelte van de Frederik Hendriklaan en het Frederik Hendrik - istoen zijn 's middags afgesloten voor verkeer. .festelijke opening Jelgersmakliniek rcEESTHet nieuwe gemeentehuis van Oegstgeest is zater- onder grote publieke belangstelling feestelijk geopend, dsleden gaven rondleidingen in de verbouwde Jelgersmakli- en ambtenaren presenteerden hun werkplek. Het nieuwe ieentehuis was overigens al geruime tijd in gebruik. luidsoverlast Tromplaan jgeest De politie deed in de nacht van zaterdag op zondag jeefse pogingen om aan geluidsoverlast in een flat.aan de jtgeestse Tromplaan een einde te maken. Een van de bewo- draaide omstreeks drie uur keiharde muziek en een andere iner belde de politie. Pogingen van agenten om in de wo- te komen mislukten echter en op aanbellen werd niet ge- ?rd. Na een kwartier werd de stereo-installatie uitgescha- Ook daarna reageerde de bewoner niet op de voordeurbel. :n de bewoner wordt proces-verbaal opgemaakt. ngen valt uit boomhut erwoude Een 14-jarig jongen viel zaterdagavond uit een mhut langs de Paardebloemweg in Zoeterwoude-Dorp. Na- leen tak afbrak viel hij vier meter omlaag. Na onderzoek in [ziekenhuis bleken zijn verwondingen mee te vallen. Hij kon Ir naar huis. lezondheidsatlas GGD weer/regio Vanmiddag is de eerste gezondheidsaüas van 3D West-Holland gepresenteerd in het gemeentehuis van ^Itetmeer. De atlas bevat gegevens over de gezondheid en het zijn van de bevolking van de gemeenten Leidschendam. Brburg, Wassenaar en Zoetermeer. Het boek is bedoeld als bmiddel voor de gemeenten en zorginstellingen. In de atlas Idt onder meer aandacht besteed aan riskant genotmidde- ;ebruik onder jongeren. Het gebruik van genotmiddelen on- 'ongeren (10-19 jaar) blijkt in deze regio hoger dan elders. terenfamilies houden open huis rt efcsENAARDe families Nell en Den Hollander in Wassenaar- aslc ord zetten zaterdag 12 juni de deuren van hun boerderijen 'Ot jn voor het publiek. Vapaf 10.00 uur laten leden van de fami- >all Den Hollander - Ammonslaantje 40 - zien hoe kaas wordt ge- - w akt. Om 11.00 uur en om 14.00 uur starten er wandelingen ld der het grasland van de beide families. Bestuursleden van de tan arische natuurvereniging Santvoorde vertellen de deelne- g-1 irs tijdens de wandeling over het ontstaan van het gebied en ;ing ir de manier waarop het landschap vandaag de dag wordt i Ai ïeerd. warmond De Warmondse speeltuin Het Vossehol heeft nieuwe speeltoestellen. Kin deren konden zaterdag voor het eerst gebruik maken van de nieuwe aanwinsten, waaron der een kabelbaan. Ter gelegenheid van de opening was er een feestje in de speeltuin aan de Bernhardlaan. Het Vossehol heeft vier nieuwe toestellen, die in de plaats zijn geko men van verouderde en onveilige speelobjec- ten. Deze klimrekken waren dertien jaar oud. De gemeente heeft 60.000 gulden bijgedra gen voor de vervanging van het materiaal. De speeltuinvereniging wil op termijn meer toe stellen vervangen, maar heeft daarvoor nog geen geld. De club hoopt via sponsors alsnog voldoende middelen te krijgen om nieuwe spullen aan te schaffen. FOTO MARK LAMERS Verbouwing leidt niet tot verkeersproblemen Bewoners en ondernemers in de Voorschotense Dobbe- wijk vinden bij de gemeente geen gehoor voor hun be zwaren tegen de uitbreiding van het distributiecentrum van Mexx aan de Industrieweg. De gemeente ziet geen enkele reden om medewerking aan de uitbreiding te weigeren. Een groter distributiecentrum leidt volgens de gemeente niet tot meer verkeersproblemen. Ook tast de bebouwing het landschap niet aan. van het verkeer in de toch al drukke wijk. Gevreesd wordt voor de veiligheid van de scho lieren die dagelijks op de fiets over de kruising Papelaan-Dob- beweg fietsen. Sommige be zwaarmakers pleiten voor een tweede uitvalsweg voor de Dobbewijk. De gemeente deelt de vrees van de bewoners en onderne- voorschoten De plannen van Mexx, dat is gevestigd in de voormalige pal- letfabriek van Steijn, stuiten op massaal verzet bij de bewoners en bij ondernemers van het aangrenzende bedrijventerrein. De - ruim tachtig - bezwaarma kers verwachten een toename mers niet. Zij baseert zich op de bevindingen van diverse inge schakelde externe bureaus, die stellen dat één uitvalsweg ge noeg is. De gemeente vindt wel dat de kruising Papelaan- Dob- beweg overzichtelijker moet worden en dat de wegen in de Dobbewijk een opknapbeurt nodig hebben. Die maatregelen moeten onderdeel gaan vor men van een 'revitaliserings plan' voor de Dobbewijk. Een aantal ondernemers vindt het oneerlijk dat de ge meente wel meewerkt aan uit breiding van Mexx, en andere bedrijven met uitbreidingsplan nen in de kou laat staan. Volgens de gemeente wordt Mexx niet voorgetrokken. Zij wil toestemming geven als dit 'stedebouwkundig aanvaard baar' is. Bij Mexx is dat het ge val, aldus Voorschoten, dat aanvoert dat de uitbreiding past in het streekplan van de provin cie Zuid-Holland. Ook over de oprukkende be bouwing in de richting van het naastegelegen weidegebied hoeft niemand zich volgens de gemeente zorgen te maken. De bestaande 'groenzone' tussen industrieterrein en landschap blijft intact. Mexx wil bouwen op de plek waar voorheen pallets werden opgeslagen, in de open lucht. Inpandige bedrijfsactiviteiten komen het veenweidegebeid al leen maar ten goede, meent de gemeente. Er is dan minder ge luidsoverlast. De Warmondse jongeren krijgen sinds kort begeleiding van een jongerenwerkster. En dat blijkt meteen zijn vruchten af te werpen. In Zoeterwoude is de jacht op honden geopend. Steeds meer trouwe viervoeters zijn de afgelopen jaren in de illegaliteit beland. Ze kwamen vorige week woor den tekort tijdens de raads commissie bestuurszaken. Nog maar enkele maanden is er een jongerenwerkster in Warmond en reeds nu is er sprake van verbete ring. Echt enorm knap. Want het was me een zooitje in Ut Sloepie. Nou, nou, neu. Hulde hoor, voor Lianne Dijks man. Ze is nog maar net aan de slag en ze heeft het jeugdige be stuur van Ut Sloepie al geleerd dat vergaderen nuttig kan zijn. En dat het goed is om de biertap aan het einde van de avond af te sluiten. En dat het heel belangrijk is om een goede hygiëne in acht te ne men. Schitterend toch, dat het bestuur dat allemaal al heeft geleerd van Dijksman. De ogen van Nelleke van Mameren van Progressief Warmond werden bijkans vochtig toen Dijksman haar bevindingen uit de doeken deed. Leuk zeg om te horen dat het zó goed gaat met Ut Sloepie. Zeker weten, vond ook Geneviève van Panhuys van de WD. Het wordt nog eens echt wat met Ut Sloepie. Jammer dat ze zelf geen 16 meer is, want anders zou ze het wel weten. Dan zou ze zich aanmelden als vrijwilligster voor de nodige hand- en spandiensten in het jongerencentrum. „Echt waar, het lijkt me hartstikke gezel lig daar." Leiderdorpers liepen zich de afgelopen week de blaren. Ook burgemeester Ineke van der Wel is in haar sas met Lianne. Nu een professionele kracht zich buigt over de gang van zaken in het zieltogende jongerencentrum is er weer hoop. Ze moest het toe geven: „Ik denk dat wij de afgelo pen jaren in gebreke zjijn geble ven. We hebben er altijd nogal makkelijk over gedaan: als er maar een ouder iemand rond loopt en er een beetje baromzet is dan redt Ut Sloepie zich wel, dachten we." Nee, nu ze een jon gerenwerkster hebben weten ze wel beter. O ja, één heel klein dingetje nog. Hadden ze Lianne ook niet i^ts over 'redelijke drugsoverlast' ho ren zeggen? Mischien dat ze dat nog even kon toelichten. Gelukkig stemde het antwoord Van der Wel meteen gerust. Er ko men enkele harddrugsgebruikers in Ut Sloepie. So what? Iedereen weet toch dat veel jongeren dol zijn op alcohol en drugs? En echt niet alleen de Leidse jongeren hoor. Ook in dorpen als War mond wordt natuurlijk gebruikt. „Daar moet je niet raar van staan te kijken." Nee, zo dom zijn ze in Warmond heus niet. Illegalen Zoetenvoude heeft de jacht g FOTO DICK HOGEWONING opend op illegalen. Niet op men sen, maar op honden die in deze gemeente een onderduikadres hebben gevonden. Ze wonen er wel, beschouwen de straten als openbaar toilet, vallen op z'n tijd voorbijgangers lastig onder het mom dat ze ook wel eens willen spelen, maar betalen geen belas ting. Stank voor dank dus. De afgelopen jaren zijn steeds meer honden de illegaliteit inge gaan. In 1995 waren er officieel nog 507 viervoeters, maar op 1 ja nuari 1999 stonden er nog maar 420 geregistreerd. Die teruggang is niet alleen te verklaren door het uitstervingsbeleid voor pitbulls. Vandaar dat de gemeente nog dit jaar een speciale controleur los laat op alle drieduizend Zoeter- woudse huishoudens. Dat gaat in een nader te bepalen periode zes weken lang gebeuren tussen 16.30 en 20.30 uur wan neer de 'pakkans' het grootst wordt geacht. Tot zover is die aanpak juist. De gemeente maakt echter de fout om die zoektocht uitgebreid te gaan aankondigen in het eigen weekblad. Op die ma nier wordt het zogenaamd ver dwenen honden wel erg gemak kelijk gemaakt. Een een beetje zichzelf respecterende illegale hond zal tijdelijk naar een andere plaats uitwijken of zijn of haar baas om een schuilhok vragen met uiteraard voldoende vocht en botten om niet te veranderen in voedsel voor andere honden. Hij of zij krijgt ook alle gelegenheid te leren stil te blijven om zo de con troleur het zwijgen op te leggen. Voor de controleur zit er dan ook niets anders op dan zelf een hond mee te nemen. Een constant blaf fend exemplaar wel te verstaan. Dgar kan zelfs een goed getrainde illegale hond niet tegenop. Wie de gemeente oplicht, vraagt om een hondse behandeling. Blaren De blaren zitten op je hielen. Je voeten zijn dik en warm. Je kén niet meer, maar je bijt door. Uit pure koppigheid, want de zin van de hele excercitie is je twintig kilo meter terug al ontgaan. En dan is daar, hartje Leiderdorp, dat span doek. Avondvierdaagse - AT AU TO'S - het gezelligste autobedrijf. Tien tegen één dat de moed je als nog onherstelbaar in de schoenen zakt. Jan Schoondergang van AT Auto's ziet echter helemaal niks paradoxaals in z'n sponsorschap. „Ik zit zelf meer op de fiets dan dat ik in de auto zit." erna straatsma jan preenen afke van der toolen Dobbelman wasmiddel Color of compact. Zo wordt wassen wel héél voordelig! Navulzak a 2 kilo. Met Klantenkaart X1W Soupline Ultra wasverzachter Kies uit de geuren Lavendel, Frisheid, Zijdezacht, Perzik, Vanille of Natuurzacht. Flacon 1 liter. Met Klantenkaart Iglo American Pizza Altijd handig om in huis te hebben. Kies uit Super Salami of Big Bacon. In de diepvries. Per stuk 475 gram. Met Klantenkaart Santa Maria Tex Mex Soft Tortilla's Vul deze Mexicaanse lekkernij met een pittig mengsel van vlees en groente. Pak 8 stuks. Met Klantenkaart 3^9" Mad Sauce De te gekke fritessaus! Emmer 500 ml. Met Klantenkaart JU# Ola Solero bosvruchten ijsrol Romig vanilleijs met een fris laagje bosvruchtenijs eromheen. i/j/f In de diepvries. y JHr)Qj5^ Doos 750 ml. Met Klantenkaart OfW Klijn Crispy Peanuts Pinda's met een verrassend krokant gekruid laagje. Kies uit Barbecue of Cheese/Onion. Zak 175 gram. Met Klantenkaart-£79 Pisang Ambon, Coebergh of Vieux mix-drank Exotische vruchtenlikeur of zwarte bessenlikeur met jus d'orange of Vieux met cola. Blikje 25 cl. Met Klanten kaart Ola Max Festini fruitijsjes Echt fruitijs in de smaken peer, sinaasappel of aardbei. Doos a 9 stuks van 3.49 voor 2.99 2 pakken 5m< Mora hamburgers I Heerlijk voor op de barbecue tijdens een mooie zomeravond. In de diepvries. Pak a 12 stuks van 6.79 voor Melkunie aardbeien- of bananenmelk Melk met aardbeien- of bananensmaak, melkunie* druivensuikeren vitamines. In het koelvak. Pak a 500 ml met rietje van 1.49 voor Blue Band Goede Start i Margarine met extra calcium en extra vitamine E. Kuip 500 gram van 1.99 voor Libero Up8(Go Handige luierbroekjes v jongens of meisjes. Pak a 24/22 stuks van 19.99 voor- LU Teletubbies koekjes 6 Meeneemzakjes met leuke Teletubbie prentjes. Pak, 6 zakjes a 25 gram van 2.99 voor ICtvc#1 Knorr sausmixen Handige mixen voor heerlijke sauzen. Kies uit mix voor spaghetti, nasi of bami. Per zakje van 1.79/1.65 voor Bonzo brokken of diner Verwen uw hond met menubrokken, puppybrokjes, seniorbrokken of senior diner. Per pak 1,5/1,2 kilo van 5.99/4.69 voor Edet decor toiletpapier Fleur uw kleinste kamertje op met dit vrolijke toiletpapier. Pak 8 rollen van 5.99 voor 4.99 3 pakken Avanti tomatenketchup De lekkerste sauzen zijn van ons huismerk MasterSign. Fles 450 ml van 1.79 voor De aanbiedingen zijn geldig van 7 t/m 13 juni 1999.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13