Dikkertje Dap moet uit schoolwoningen Oude glorie ronkt en puft in de Rijnhaven Rijn Veenstreek Streetparade Vroeg smikkelen themapark ArcheqJ Nauwere samenwerk^ Rijnoord en Oudshoo Sportontmoeting in de gymzaal Alphense vrij na voorarri Fietser rijdt door 'root gewond naar ziekenhu Varen langs windakkt MAANDAG 7 JUNI 1999 Gewonden bij verkeersongevallen alphen aan den run Bij drie verkeersongevallen in Alphen zijn zaterdag drie gewonden gevallen, 's Middags raakte een 55-jari- ge automobiliste uit Woubrugge gewond toen zij in botsing kwam met een auto op De Hoorn. De vrouw moest afremmen. Een automobiliste, die achter haar reed. zag dit te laat. De vrouw is met nekklachten overgebracht naar het Rijnland Zie kenhuis. Een 16-jarige bromfietsster raakte gewond op de Dil lenburgstraat. Het meisje reed vanuit een oprit de straat op en gaf geen voorrang aan een automobilist. Ze is met onbekend letsel opgenomen in het LUMC in Leiden. Een bromfietsster (17) werd zaterdagavond op de Paddestoelweg aangereden door een auto toen een 19-jarige automobilist linksaf de Koraalzwam wilde inrijden. Ze is ter plaatse aan haar knie behandeld. Alcoholcontrole: zeven aanhoudingen alphen aan den rijn De politie heeft tijdens de alcoholcontrole die in de nacht van vrijdag op zaterdag op diverse plekken in Al phen plaatshad, zeven automobilisten aangehouden. In totaal werden 278 blaastesten afgenomen. Vijfentwintig fotocamera's gestolen alphen aan den rijn Uit een winkel in de Herenhof zijn zater- nacht vijfentwintig fotocamera's gestolen. Met een steen werd de glazen voordeur vernield en in de winkel werd een vitrine kast opengebroken. De totale waarde bedraagt enkele tiendui zenden guldens. Ook op andere plekken in Alphen waren inbre kers actief. Uit een woning aan de Conradstraat werden geld en kristallen beeldjes weggenomen. Bij een inbraak in een woning aan het Rigolettihof is de inbreker vermoedelijk gestoord in zijn werk. Hij doorzocht het hele huis en zette enkele tassen tnet goederen klaar. Getuigen hebben iemand zien wegrijden in een auto. Alphenaar aangehouden alphen aan den rijn De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 18-jarige Alphenaar aangehouden die kort daar voor een auto in brand stak. De bestelwagen stond op de Prins Bernhardlaan. De politie was snel ter plaatse omdat even ver derop een alcoholcontrole plaatshad. Nadat de brand was ge blust, bleek dat de radiocassetterecorder uit de auto was gesto len. De Alphenaar heeft bekend. Scala treedt op met muziekschool alphen aan den rijn De toneelgroep van het Alphense Scala Col lege voert op 10 en 11 juni de muzikale voorstelling Perrongeluk op. Leerlingen en docenten acteren, zingen en maken muziek, in samenwerking met de Streekmuziekschool Alphen aan den Rijn. Korte scènes worden afgewisseld met liedjes over jaloezie, liefde, conflicten tussen mannen en vrouwen, cynisme, opti misme en geluk. De voorstellingen beginnen om 20 uur in de aula van het Scala College aan de Diamantstraat. Entree 5 gul den. chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv -chef marieta kroft, 071- koudekerk aan de rijn Heel Koudekerk kon gistermiddag meegenieten van fanfaremuziek. Maar liefst zes korpsen marcheerden door de stra ten van het dorp. Op de foto zijn De Rijntamboers uit Zoeterwoude te zien. Verder liepen de Franciscusband uit Leiden, VIOS uit Zoeterwoude, DSS uit Aarlanderveen, Liefde voor Harmonie uit Roelofarendsveen en de Brecon Town Concert Band uit Wales mee. Langs de route aan schouwden tientallen bewoners de passerende bands. De streetparade vormde de afsluiting van het muzikale weekeinde ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de Koudekerkse muziekvereniging Kunst Na Arbeid. Na een uur keerden de muzikanten terug naar het vrijetijdscentrum De Ridderhof. Daar kregen ze de oorkonde uitgereikt door voorzitter Meiny van Asperen van KNA. „De zes bands hebben er mede voor gezorgd dat we het succesvolle festival ook met een groot feest konden be ëindigen", zei ze voldaan. De voorzitter had veel waardering voor de Brecon Band uit Wales. Die scoorde zowel zaterdagavond tijdens een concert in De Ridderhof als zondagmiddag hoge ogen. foto mark lamers alphen aan den rijn Vroeg Vogelen speelt zich op 27 juni af in Archeon. Om binnen te komen moeten de deelne mers echter wel wat doen. Zij kunnen bijvoorbeeld meedoen aan de bakwedstrijd en een taart of cake in het millennium thema maken. Een deskundige jury kiest de winnaars van een lekker diner of high tea voor twee in een Alphens restaurant. In de herberg van Archeon kun nen de deelnemers vervolgens aanschuiven aan het Vroeg Ro- d; meins Smikkelfeest, \va ie baksels worden verorben ni niet zo handig is in de ol maar toch wil meedoen, creatief aan de slag. Bi beeld door een creatief stuk in te leveren met a derwerp 'smikkelen en tij het smikkelen mogen de ic nemers gratis de dag doo >ll gen in Archeon. Aanmelji noodzakelijk, want er is b^le plaats. Deelnameformulieren i structies zijn te krijgen 1 rf Alphense VW-kantoor. alphen aan den run Zorggroep Rijnstreek officieel menlijk koken en een sc afdeling voor. Daar ki - straks patiënten terech weliswaar medisch uitb deld zijn, maar nog nie huis kunnen. Zij kunneni de acht tot twaalf weken deren in het verpleeghui stichting gaat in de toe ook andere samenwerkin gelijkheden onderzoekei sen verpleeg- en ziekenl in de Rijnstreek. Vanaf vanavond werken het Al phense verpleeghuis Ouds hoorn en de Rijnoordlocatie van het Rijnland Ziekenhuis nauwer samen. Dan is de offici ële oprichtingsvergadering van de stichting Zorggroep Rijn streek, het samenwerkingsver band tussen de twee instellin gen. Oudshoorn en Rijnoord bereiden plannen voor geza- DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Niergnies: P.V. Blauwkras Groenendijk-Pikaar 1; R. v.d. Geer 2; P. Landesbergen 3, 4, 5, 6, 7, 10; comb, v.d Blom 8; D. Pardon 9. P.V. Leiderdorp D. van Seggelen 1, 5, 6; T. Schoenmaker 2; W. de Roode 3; W. Tol boom 4; J. Koolmoes 7, 9; J. Knijnenburg 8; B. van Mil 10. P.V. Het Oosten N. de Groot en zn. 1. 3, 10; Bob van Putten 2, 6, 7, 9; S. van Iterson 4; P. Mooten 5; W. Kop 8. P.V. De Rijnklievers M. Hogenboom 1; F. Ladan 2, 3, 5; G. v.d. Poel 4, 6, 8. 9; K. van Leyden 7; K. Dokkum 10. P.V. De Vriendenclub F. v.d. Nieuwendijk en zn. 1, 8, 10; R. Metscher 2, 5; L. Polane 3; comb. Diersman/Kramer 4, 7; A. Ligtvoet 6; A. v.d. Lee 9. Voor de vlucht uit Bourges: P.V. Blauwkras I. van Polanen 1, 9; F. v.d. Wetering 2; H. Sladek 3, 7; P. de Mooy 4, 5, 10; P. Landesbergen 6; Groenendijk-Pikaar 8. P.V. Leiderdorp B. van Mil 1; I Koolmoes 2; M. Reijerse 3; W. de Roode 4; comb. Hartevelt 5; A. de Meij 6; W. van Oosten 7, 9, 10; A. Petit 8. P.V. Het Oosten Bob van Putten 1, 2, 6, 8, 9; N. de Groot en zn. 3, 4, 5, 7; C. van Dorp 10. P.V. De Rijnklievers T. Kraan 19; F. Ladan 2, J. Koster 3, 10; K. van Leyden 4, 7; G. van Goozen 5. 8; J. van Leyden 6. P.V. De Vriendenclub F. v.d. Nieuwendijk en zn. 1, 2, 9; R. v.d. Nieuwendijk 3; Rozier de -Schrijver 4, 6, 10; Ch. v.d. Voorn 5; H. Bodijn 7; comb, van Weeren- Pracht 8. Het kinderdagverblijf Dikkertje Dap en en de Samen-op- wegvvijkgemeente in de Alphense woonwijk Kerk en Za- nen moeten uiterlijk 1 november de schoolwoningen verlaten. Het onderwijs heeft ze sneller nodig dan was voorspeld. De voorspellingen over hoeveel leerlingen er in de wijk wonen, blijken veel te laag, zegt onderwijswet houder F. Dales. In de als klaslokaal ingerichte wonin gen, moet al op 1 augustus les worden gegeven. alphen aan den run saskia buitelaar Daarom moeten Dikkertje Dap van de Stichting Kinderopvang Alphen aan den Rijn (SKA) en de Samen-op-weg op zoek naar een ander onderkomen. Om het kinderdagverblijf iets meer tijd te geven, hebben de scho len laten weten pas per 1 no vember de twee woningen van SKA te willen gebruiken. Dat de drie basisscholen in Kerk en Zanen de noodlokalen al aankomend schooljaar nodig hebben, is veel sneller dan ver wacht. SKA nam in april twee woningen in gebruik, omdat de scholen die ruimte toen nog niet nodig hadden. De afspraak was dat, zodra dat wel het geval was, SKA moest vertrekken. Volgens Dales is iedereen door de snelle groei overvallen. „We hebben altijd moeite ge had met de leerlingenprogno ses in Kerk en Zanen. In eerste instantie dachten we dat er vooral mensen van buiten Al phen op de wijk af zouden ko men. Dat bleken voornamelijk Alphenaren te zijn." De aan trekkelijke huizenmarkt heeft daar volgens hem mee te ma ken. „Het uitgangspunt bij een nieuwbouwwijk is dat er vooral tweeverdieners komen wonen, die eerst een paar jaar gaan sparen en dan pas aan kinderen denken. In Kerk en Zanen zijn juist heel veel gezinnen met jonge kinderen komen wonen." Volgens de wethouder was dit moeilijk te voorspellen. De onderwijsafdeling moet uitzoe ken of er nieuwe prognoses voor de wijk moeten komen. En of die aanleiding geven voor een versnelde bouw van de tweede serie schoolwoningen, op het braakliggende stukje grond achter basisschool de Wereldwijzer. Hij verwacht dat het nog minstens een jaar duurt voordat de noodlokalen er staan. Ze moeten immers wor den gebouwd als woning, zodat ze eenvoudig om te bouwen zijn wanneer de behoefte aan basisonderwijs in de wijk over een aantal jaar afneemt. Zo lang kunnen de SKA en de samen-op-weggemeente niet wachten. Zij moeten ergens an ders een plek vinden. De SKA wil het liefst een ruimte in Kerk en Zanen, want het merendeel van de ruim vijftig kinderen die naar het dagverblijf komen, wo nen in die wijk. Directeur M. van Mourik vindt dat de gemeente en de SKA samen een oplossing voor het probleem moeten zoeken. „We wisten dat er een risico zat in die schoolwoningen, maar als we dit hadden geweten wa ren we er absoluut niet inge gaan. We stonden onder druk. Alphen heeft een groot huisves tingsprobleem en lange wacht lijsten voor kinderopvang. Nu we weten dat we op zoek moe ten naar iets anders, breiden we voorlopig niet uit naar honderd kinderen per week. De wacht lijsten trekken daardoor verder aan." alphen aan den rijn» Vieren twintig sportclubs uit Alphen aan den Rijn sloten zaterdagmid dag een week van sportontmoe- tingen af in DOS-sporthome, de gymzaal in het oude zwembad De Dillen. In een met gymtoe- stellen volgestouwde zaal moes ten de teams verschillende op drachten uitvoeren. Apenkooien, heette dat vroeger op de basis school. Het stond garant voor veel kabaal, veel beweging en veel plezier. Zo ook zaterdag, waar echter ook het wedstrijd element een belangrijke rol speelde. Volgens organisator Ronald Hendricx van de jaarlijk se sportontmoeting is het er de afgelopen anderhalve week fa natiek aan toe gegaan. De ver enigingen speelden tegen ande re clubs wedstrijden van alle mo gelijke sporten, behalve hun ei gen. Waaronder een puzzelrit, basketbal, atletiek, tennis, soft bal, zwemmen, badminton, voetbal, korfbal en midgetgolf. Winnaars van het verrassing derdeel van zaterdag, waarl halve gegymd, ook gedart e damd werd, waren het bask balteam van BVA en de voe Iers van ARC. De basketballi hadden in de loop van de w de meeste punten behaalde waren daarmee de winnaan de 22ste sportontmoeting. I tweede en derde plaats ging naar de voetbalteams van A phense Boys en Alphia. foto engel LA' den haag/alphen alphen aan den rijn ivo pommerel Van ver af was het getoeter van de scheepshoorns al te horen in Alphen. Tientallen ronkende, puffende, rook blazende oude schepen lagen in de Rijnhaven 'te pronken. Deze zaterdag was de allereerste reünie van boten met oude motoren van de voor malige Alphense machinefa briek De Industrie. Op de kade -stonden kraampjes met nostal gische naamplaatjes, scheeps modellen op schaal en een keur aan versierselen voor de boten. Het ruim van een van de sche pen was ingericht als expositie ruimte over de geschiedenis van De Industrie. Over de aan gemeerde boten zwermden vele bezoekers. Nostalgie had nog nooit zo'n lawaai gemaakt. Organisator Paul de Bruin loopt in een fel oranje trui rond. „Moet je nou eens kijken", roept hij verheugd. „Fantas tisch zoals je mensen ziet rond lopen die je hier helemaal niet verwacht." Hij wijst op een vrouw met een grote paraplu en een klein kind. „Neem deze vrouw nou." Zich aangespro ken voelend wendt de vrouw zich tot De Bruin. „Bent u nu De Bruin", vraagt ze. „Ik ben de dochter van een van de gebroe ders Boot, de eigenaren van fa briek De Industrie." De twee schudden even driftig de hand. Een ritueel dat overigens overal op het terrein plaatsheeft. Oude mannen slaken kreten van vreugde bij het weerzien van verloren gewaande maten en omarmen en omhelzen elkaar. Onder een tent staat een ou de Industrie-dieselmotor te sis sen en te zuchten. Met een zui ver 'tsjok tsjok tsjok' toont het Tientallen ronkende, puffende, rook blazende oude schepen lagen zaterdag in de Rijnhaven in Alphen aan den Rijn te pronken. foto engel lameijer bakbeest op ritmische wijze zijn kunstjes. De eigenaar van de motor is duidelijk verknocht aan zijn lieveling. De machine glimt en glanst. Zwierig en met veel gebaren vertelt de eigenaar enthousiast over de werking van de dieselmotor. Net zo en thousiast zijn ook alle schippers van de aangemeerde boten. El ke boot is met enig klauterwerk te bezichtigen tot in de kleinste gaatjes, al gaat het natuurlijk voornamelijk om het bonkende stoere Alphense hart van deze boten die uit het hele land naar de Rijnhaven kwamen. Op de 'Nieuwe Vaart', inge klemd tussen vele andere sche pen, staat schipper Nes Kam perman achter het wiel. De Amsterdammer heeft met zijn baard en verweerde gezicht veel weg van een oude zeebonk. Af en toe draait hij stoïcijns aan een klein wieltje waarop de boot furieus begint te ronken. Donkergrijze rookwolken bol len op aan de zijkant van het schip. Zijn hond kijkt even ver schrikt op maar dut vervolgend weer verder. „Voor mijn beroep vaar ik op de binnenvaart met een andere boot. Dit schip is mijn hobby. Het is een lekkere rustige boot met een motor die nooit stuk gaat. Daarom is De Industrie waarschijnlijk ook failliet gegaan, de motoren wa ren gewoon te goed." 'D. en Joh. Boot N.V. De In dustrie' was gevestigd aan de Gouwsluiseweg in Alphen. In 1910 al maakte de fabriek zijn eerste motor. Na vele roemja- ren viel het doek in 1977 toen de scheepsbouw in Nederland in een crisis verkeerde. 157 werknemers verloren hun baan en Alphen was een prachtige industrie armer. Aan enthousi astelingen ontbrak het toen echter niet en anno 1999 zijn vele fans aangesloten bij de ver eniging 'Sleep en Duwvaart'. Zo ook Amsterdammer Mar tin Mank. Hij kocht zijn uit 1905 daterende 'YVodan' (met dieselmotor uit 1938) achttien jaar geleden. „Ik woon in het centrum van Amsterdam en was op zoek naar een bootje om door de grachten mee te va ren. Iets kleins dus. Toen zag ik Wodan, werd meteen verliefd op die Industriqmotor. Ik kocht hem direct. Hij pastte alleen met geen mogelijkheid door de grachten... Nu wil ik hem voor 170.000 gulden verkopen, een redelijke prijs voor een boot waarin je ook kunt wonen. Je moet alleen niet denken dat je het sleuteltje erin steekt en weg kunt varen. Het is een hobby waarin veel tijd gaat zitten. Maar het is nostalgie, hè. Dat is het gevoel dat je bij een Indu striemotor krijgt." De dag werd, nadat de grijze regenwolken waren opgetrok ken, nog verder opgevrolijkt door een accordeonband. Later op de middag deed een aantal van de boten mee aan een wed strijd. persbureau cerberus De rechtbank in Den Haag heeft een 46-jarige vrouw uit Alphen voor poging tot dood slag op haar vriend, tot een jaar celstraf, waarvan tien maanden voorwaardelijk, veroordeeld. De twee maanden onvoorwaarde lijk komen overeen met de tijd die ze in voorarrest zat. De vrouw, psychiatrisch patiënt en verminderd toerekeningsvat baar, is direct opgenomen in een behandelcentrum. Op 25 september escaleerde een ruzie tussen de Alphense en haar vriend, die al vier jaar samen in een caravan in Al phen wonen. Dronken en in een driftbui greep de vrouw naar een mes en zwaaide er mee naar haar vriend. Di verwondingen op aan ha en hoofd. Volgens de Alp! zelf vielen de verwondinge mee, zei ze tijdens de red ting. Haar vriend wist ook d hem nooit heeft geprobe; doden. Die had bij de p ke beschuldigende verklai proberen te trekken omd het verschrikkelijk zou \i als zijn vriendin strafrech werd vervolgd. De psychia patiënte was, gedurendi twee maanden die ze ii huis van bewaring in voor had doorgebracht, door et gegaan. Haar advocate hai tijdens de rechtbank twee weken geleden daa' over beklaagd. hazerswoude-rundijk Bij een aanrijding op de Rijndijk in Hazerswoude is vrijdags een 18-jarige man uit Koudekerk gewond geraakt. De man! bij de oversteekplaats vanaf de Koudekerksebrug door rood< baan op. Een 67-jarige automobilist uit Alphen kon hem niet ontwijken. Met verwondingen aan zijn hoofd, armen en t de Koudekerker overgebracht naar het LUMC. mensen die slecht ter bee (dit wel bij opgave vermeld De tocht begint om Ij1 het vertrekpunt wordt bijt ve bekendgemaakt. Insclt bij Kees van der Kooij, tele nummer 0172-218598 of! nette Teunissen, telefoonj mer 0172-437018. Varen met een originele schouw langs de windakkers van Boskoop kan op 12 juni. Tijdens de tocht, georganiseerd door het IVN, vertellen natuur- gidsen over de historie van dit eeuwenoude landschap. De vaartocht is ook geschikt voor

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12