Wens Winter in vervulling 4 )riemaal scheepsrecht oor Dave de Heiden Sport Konterman vervangt geblesseerde Van Wonderen lZ grijpt naast beker Pantani houdt van aanvallen Het nieuwe tennisleven van Andrei Medvedev Prijswinnaars voetbalgala Bart van Delft ronde verder feRDAG 5 JUNI 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 jesterveld naar Liverpool 'ADOR Sander Westerveld is toegetreden tot het wereldje neen!voetbalmiljonairs. Met een telefoontje uit Zuid-Amerika be ls dojelde hij zijn droomtransfer naar Liverpool. Westerveld te- js te jde voor vijfjaar. „Het is een fantastisch contract bij een fan- [ische club", zegt de 24-jarige keeper in Brazilië. „Alles wordt ontstlj- me geregeld. Ik krijg het eerste half jaar een huis van de i, een auto, ik hoef me nergens druk om te maken." Vitesse Igt een slordige dertien miljoen gulden voor zijn keeper. ranje ondergaat vernedering Lange tijd leek rechtvaardigheid gisteravond in Soria fte bestaan. De olympische teams van Spanje en Nederland pden een ongelijke strijd in de jacht naar olympische kwalifi- ,|e. De Spanjaarden waren veel sterker, maar de Nederlanders pmen via Arnold Bruggink 'luizig' op voorsprong. Uiteinde- jzegevierde toch de gerechtigheid, en daarmee Spanje: 4-1. Herland moet zich richten op de volgende wedstrijd, woens- |in Leeuwarden tegen Cyprus. Nederland is aan zijn stand plicht tweede te worden en te hopen een van de zeven beste jnmers twee te worden. Die plaatsen zich immers ook voor |EK. nen|ket tevreden over partij "frdam Leiderdorper Jeroen Piket was gisteren zeer te :ken over zijn partij in de zesde ronde van het NK schaken n Peng, de enige dame in het gezelschap. Met zijn veertien iet gaf hij te kennen de Chinese in de haren te willen vliegen, lad er niet van terug. Op zet dertig had haar stelling veel weg een Hollandse gatenkaas en gaf ze het op. Loek van Wely te een opgelegde winstkans. Tegen Leidenaar John van der il kon hij na de opening een vol stuk veroveren, maar zag het Oegstgeestenaar Nikolic won wel en vóert opnieuw alleen •anglijst aan. Piket deelt de tweede plaats. ick Schnater naar FC Lisse FC Lisse heeft vlak voor het sluiten van de overschrij- fcstermijn in het amateurvoetbal nog goede zaken gedaan. e valreep meldde Nick Schnater zich aan. De linkermid- jvelder komt van de profs van Haarlem. Daarvoor kwam hij Uor DWS. Hij genoot zijn opleiding bij Ajax. trnardus begint vroeger Erswoude Het beslissingsduel van Bernardus met FC Rijn- B begint morgen om 14.00 uur. Eerder was abusievelijk ge ld dat de wedstrijd in Hazerswoude Rijndijk om 14.30 uur j beginnen. De winnaar van het onderlinge treffen promo- rt naar de derde klasse. salvador anp Kees van Wonderen is opnieuw getroffen door een zware bles sure. De 30-jarige verdediger kreeg woensdag tijdens de trai ning met het Nederlands elftal last van een spier in de buik wand. De kwetsuur is zo ern stig, dat de Feyenoorder gister avond terugkeerde naar Neder land om zich volgende week te laten opereren. „Ik voelde dinsdag üjdens de strandtrainig al iets, maar toen ging het wel. De volgende dag kreeg ik er meer last van en wist ik dat het fout zat. Het is mijn zwakke plek. Het gaat om een spier die tussen de buik en de lies zit", zei hij. Hoe de blessure precies is ontstaan, kon hij niet vertellen. Naar eigen zeggen is Van Won deren zeker twee maanden uit geschakeld. „Als alles meezit tenminste", somberde hij. „Want dergelijke blessures kunnen ook langer duren." Daar weet hij alles van. Ruim een jaar geleden liep Van Won deren ook een spierblessure op in de rechterbuikwand. Toen was hij zeven maanden uit de roulatie. „Maar ik denk en hoop dat het nu korter zal du ren, omdat ik me toen niet meteen heb laten opereren. Dat doe ik nu wel. Ik wil klaar zijn voor het nieuwe seizoen, en ik wil er in de Champions League bij zijn." Het bericht dat Van Wonde ren naar huis moest, kwam hard aan in het Nederlandse kamp. Bondscoach Frank Rijk aard reageerde verbijsterd en vol ongeloof. „Dit is een enor me domper, zowel voor de ploeg als voor Kees. Beter ge zegd: juist voor Kees. Hij was heel goed bezig en hij zou in de eerste wedstrijd tegen Brazilië met Frank de Boer in het cen trum van de verdediging spe len. Nu is het zaak voor Kees deze klap goed te verwerken en zich te richten op het nieuwe seizoen." Van Wonderens ploeggenoot Bert Konterman neemt van avond in de interland tegen Brazilië z'n plaats in. Hij speelt zijn derde interland. „Bert wist woensdag al dat er een grote kans bestond dat hij zou spe len, dus hij is er wel klaar voor", zei Rijkaard, die alle ver trouwen heeft in Konterman. In de laatste interland van Oranje, tegen Marokko, speel den Konterman en Van Won deren nog samen in de defen sie. Met name Konterman speelde vrij ongelukkig. „Maar dat had ook te maken met on wennigheid", aldus Rijkaard. „Bert kan het niveau wel aan, en dat mag hij zaterdag aanto nen." Opstelling: Van der Sar; Reiziger, Konterman, Frank de Boer en Van Bronckhorst; Ronald de Boer, Seedorf, Davids en Cocu; Kluivert en Van Ni- stelrooij. Ajax wil nog drie spelers halen Ajax - RKC in plaats van Inter - Lazio Roma. Het zal even wennen zijn voor Aron Winter. De 32-jarige middenvel der keert komend seizoen na zeven Italiaanse jaren terug bij Ajax. Voor de 77-voudig international gaat een droom in vervulling. Hij heeft altijd de wens gehad zijn loop baan af te sluiten bij de club waar hij dertien jaar gele den begon. amsterdam anp rmeer michel van gent e' lijl rr a< :iden heeft naast het kam- schap van Rijndelfland pen. De Leidenaars maak- het laatste duel om de ngstitel een marathon maar moesten zich uit- in het tweede deel van irïenging door twee straf- en van .Valto gewonnen 15-17. j er lange tijd naar uit dat eiden al in de reguliere ijd tegen een nederlaag lanlopen. De rood-blau- keken van begin af aan te- een achterstand aan, die (rust) zelfs tot vijf pun- pliep; 6-11. ich Martin Verhorik zette met Angelica Joziasse, Brendra van Leeuwen en Gert-Jan Kruijs al zijn wisselspelers in en dat leverde in de laatste twintig mi nuten een opleving op. Uitein delijk werd het 14-14, zodat er verlengd-moest worden. In de extra tijd maakte debutant Ste ven Kalkman nog een keer ge lijk, maar uiteindelijk hadden de tegenstanders uit De Lier toch de langste adem. Anke Heederik wordt de nieu we trainster van tweedeklasser Fiks. De 47-jarige Delftse was als speelster actief bij Fortuna. Zij zal de trainingen samen met haar partner Frans Storm ver zorgen, die het conditionele ge deelte voor zijn rekening gaat nemen. „In mijn hart ben ik altijd Aja- cied gebleven", lichtte Winter na de ondertekening van een contract voor vier jaar toe. „Ik ben hier doorgebroken. Dat vergeet je niet. Ik heb altijd ge zegd dat ik mijn loopbaan hier wilde beëindigen. Ik zie het als een uitdaging met Ajax een nieuw team op te bouwen. Bo vendien wilde ik vanwege fami lieomstandigheden terug naar Nederland. Door de interesse van Ajax is alles in een stroom versnelling gekomen." Directeur spelersbeleid Dan ny Blind heeft Winter tijdens de kwartfinale in de Champions League tussen Inter en Man chester United voor het eerst benaderd. De speler had bij In- ter nog een doorlopend con tract van twee jaar. „Ik voelde me verrast en gevleid door de interesse van Ajax. Ik heb er wel even over na moeten denken, maar het was voor mij de kans om mijn droom in vervulling te laten komen." Ajax heeft voor de nieuwe aanwinst een afkoopsom be taald, maar volgens Blind heeft de Italiaanse club bij de onder handelingen stijl en allure ge toond. „Dat zegt iets over het respect dat Inter voor Winter heeft", aldus de oud-voetballer. Na Stanley Menzo trok Blind met Winter zijn tweede speler in zijn nieuwe functie aan. Win ter zal bij Ajax worden herenigd met Menzo, Richard Witschge en trainer Jan Wouters. Met het aantrekken van de geroutineerde voetballer, die op het middenveld een bepalende rol zal krijgen, hoopt de techni sche staf de balans in het elftal te herstellen. Blind: „Afgelopen seizoen maakte de ploeg vaak een instabiele indruk. Met een ervaren jongen als Aron hopen we dit op te vangen. Hij moet de jonge spelers gaan coa chen." Winter debuteerde zelf als 19- jarige in april 1986 in het duel met FC Utrecht in het eerste elftal. Mede dankzij zijn doel punt sloot de Amsterdamse aanhang 'Arie' meteen in de ar men. In de zes seizoenen die daarop volgen won hij met Ajax de landstitel, twee KNVB-be- kers, de EC voor bekerwinnaars en de UEFA Cup. Na de winst van deze Europese prijs vertrok Winter naar Italië. Na vier seizoenen bij Lazio Roma stapte hij over naar Inter. Daar heeft hij nu na drie jaar gangen, waarin hij de 1998 de UEFA Cup won, afscheid geno men. „Ik vind het alleen jam mer dat ik nooit de Italiaanse ti tel heb behaald. Dit seizoen had het gekund, maar er ging van alles mis. Toch heb ik zo wel sportief als privé een fan tastische, tijd gehad." •Voor het komende seizoen hoopt Ajax nog drie spelers aan te trekken. Eerder versterkten de Amsterdammers zich met Stanley Menzo, Jan van Halst en een Australische jeugdinter- national. „Ik denk of hoop dat we in ieder geval nog drie men sen kunnen binnenhalen", al dus Blind. „Het gaat nog om een middenvelder en een ver dediger." Blind wilde niet ingaan op namen waarmee Ajax nog bezig is. Frank Verlaat heeft vanuit Na zeven jaar Italië keert Aron Winter - op de foto in gezel schap van zijn vrouw - terug naar Amster dam. foto anp Brazilië laten weten dat hij praat met de Amsterdammers. „Op mogelijke spelers reageer ik niet. We zijn met voetballers bezig die binnen de mogelijk heden van Ajax liggen." Van de spelers die bij Ajax mogen vertrekken, heeft de club nog niemand verkocht. „Er is volop belangstelling, maar niks is er nog concreet." madonna dl campiglio anp Van verdedigen is geen sprake. Marco Pantani had gisteroch tend voor de start van een nieu we bergrit in de Ronde van Ita lië een comfortabele voor sprong. Hij had de berg op een toerfiets kunnen beklimmen. Maar de kleine Italiaan houdt niet van verdedigen en wil altijd meer. Zo ook gisteren. Pantani zette aan, keek achterom, en zag niemand meer. Zijn vierde dagzege, een dag na zijn derde, bracht hem nog sterker aan de leiding. Zo wil de Italiaan de ronde in zijn vader land winnen. Met overmacht. In het klassement komt de eer ste renner na hem pas na dik vijf minuten: Paolo Savoldelli. Pantani hield gedurende twee etappes huis, de kruimels wa ren voor de rest. Van die rest hield landgenoot Gilberto Si- moni zich het best. De Italiaan finishte op 1 minuut en 7 se conden. Tot acht kilometer voor de streep leek het of twee anderen kans hadden op de dagwinst. De Zwitser Richard en de Co lombiaan Buenahora waren sa men vooruit. Maar Pantani de marreerde uit de achtervolgen de groep en reed solo naar het leidende tweetal. Toen hij hen eenmaal had ingehaald, wenste hij niet op ze te wachten. Pan tani denderde voort en was voor Richard en Buenahora niet te houden. Met zijn vierde etappe kwam Pantani wat betreft ritzeges in deze ronde op gelijke hoogte met de Italiaanse sprinter Ma rio Cipollini, maar die is al afge stapt. Pantani krijgt vandaag de kans op zijn derde ritzege op rij. loman leefmans Haf de Heiden is gisteravond toepen tot Leids Voetbal- n het Jaar. De UVS-keeper he' van de jury van het vierde Voetbalfestijn de voor- 'boven Michael de Roode burgse Boys) en Martin 0* (ins (Noordwijk). Voor De en was het de derde keer lij op het podium stond, de eerste keer dat hij de ilde schoen mee naar huis cit nemen. „En ik ben eer- eeüg genoeg om hier heel blij mee te zijn", aldus de 25-jarige sluitpost. „Het is een hele opluchting dat ik het ben geworden, want om er nou weer naast te grij pen, daar had ik toch wat angst voor. Ik moet zelf toegeven dat ik een zeer constant seizoen heb gedraaid en volgend jaar sta ik zeker weer op het podi um, al was het alleen maar om de prijs aan mijn opvolger uit te •reiken." Het abonnement dat de doel man op nominaties in Leiden lijkt te hebben, heeft nog altijd n Wetten toont zijn trofee onder het toeziend oog van organi- i van Duivenbode, presentator Alfons Groenendijk en de 'ver- I Bounif en Paul Montagne. foto hielco kuipers niet geleid tot interesse vanuit het betaalde voetbal en zelfs niet van de verschillend zater daghoofdklassers in de regio. De Heiden, die dit jaar afstu deerde en een baan als belas tingadviseur vond, heeft zich inmiddels neergelegd bij het feit dat de jongensdroom om het tot de profs te schoppen, waarschijnlijk niet gaat lukken. „Want nu moet er écht een goede aanbieding komen, wil ik mijn maatschappelijke carrière tijdelijk opschorten. Verder ziet het er na de overschrijvingen naar uit dat UVS in de breedte sterker is geworden en we ein delijk eens een seizoen niet in een degradatiegevecht zijn ver wikkeld. Dan hoeft een over stap naar het zaterdagvoetbal ook helemaal niet meer zo no- In het. met driehonderd man gevulde Antonius Zalencen trum nam De Heiden glim mend van trots de felicitaties in ontvangst. Hij merkte op dat de verkiezingen dit jaar een opval lend dorps karakter vertoon den. De bewoner van de Vrou- wenweg komt uit een SJZ-fami- lie, terwijl het Talent van het Jaar, Jeroen van Wetten, ook Zoeterwoudse roots heeft als voormalig speler van Meerburg. Net als zijn 'dorpsgenoot' geno ten Van Wetten en zijn familie zichtbaar van zijn uitverkiezing. „Tegen jongens als Faisal Bo unif en Paul Montagne, van avond mijn concurrenten, keek parijs rtr/anp UVS-voorzitter Bart van Leeuwen feliciteert Leids Voetballer van het Jaar Dave de Heiden. foto hielco kuipers ik nog niet zo lang geleden als spelertje van Meerburg tegen op", zei de aanvaller van ADO Den Haag Al. „Waarschijnlijk heb ik mijn verkiezing te dan ken aan het feit dat ik bij een profclub speel en zij bij Quick Boys en UVS. Hoe dan ook, ik vind het geweldig om tussen al die Leidse voetballers te win nen." Weinig verrassend was de keuze van Ruud de Groot tot Trainer van het Jaar. De Leidse oefenmeester won in zijn eerste seizoen bij het Noordwijker- houtse WSB, de Amstel Cup, de Leidsch Dagblad Cup en de titel in de tweede klasse. Voetballer van het Jaar 1. Dave de Heiden 2. Michael de Roode (Rijns. Boys) en Martin van Kins (Noordwijk') Talent van het Jaar 1. Jeroen van Wetten (ADO) 2. Faisal Bounif'fQuick Boys) en Paul Montagne (UVS) Trainer van het Jaar 1. Ruud de Groot (WSB) 2. Arie Lagendijk (Ter Leede) en Gerard Desar (Voorschoten '97) Vrijwilliger van het Jaar -aterveer (De Sleutels) Topscorers 1. Barry Dubbeldeman (Vschot. '97) 2. Peter Zaalberg (VCL) 3. Alex Barendse (RCL) Ludiekste elftal Slapen deed Andrei Medvedev niet in de nacht voor de halve finale op Roland Garros. De eindstrijd lonkte en de 24-jarige Oekraïner lag te woelen in zijn bed. Van de stress kreeg hij zelfs een bloedneus. „Rustig blijven, rustig blij ven", was het advies van zijn vriendin Anke Huber die in 1996 in de finale van de Austra lian Open stond. Huber keerde donderdagavond terug in Parijs na een bliksembezoek aan Duitsland. Ze kwam, zag en Medvedev won. Hij versloeg de Braziliaan Meligeni in vier sets, 7-5 3-6 6-4 7-6. Door zijn overwinning werd Medvedev met zijn 100ste plaats op de' wereldranglijst de laagst ingeschaalde speler ooit die de finale op Roland Garros bereikte. „Ik ben een nieuw le ven begonnen. Een nieuw ten nisleven. Ik ben de gelukkigste man op aarde", jubelde hij. Zijn tegenstander bleef onbe kend. Het duel tussen Agassi en Hrbaty werd in de vierde set ge staakt wegens regenval en ver schoven naar zaterdag. De als dertiende geplaatste Amerikaan leidde met 6-4 7-6 3-6 1-2. Agassi stond twee keer eerder in de eindstrijd. In '90 verloor hij van Andres Gomez uit Ecua dor, het jaar erop van zijn land genoot Jim Courier. Tijdens de marathon van drie uur kreeg Medvedev kramp in benen en vingers, riep hij her haaldelijk om medische hulp, slikte mineralen en wisselde hij de fraaiste winners af met de onwaarschijnlijkste afzwaaiers. „Het was niet mijn beste partij, maar het is wel de beste presta tie uit mijn loopbaan." Medvedev, die op weg naar de finale Sampras en Kuerten uitschakelde, stond in '93 eer der in de halve eindstrijd. Hij verloor van de latere winnaar Sergi Bruguera. Zes jaar gele den naderde de Oekraïner, 18 jaren jong, het hoogtepunt van zijn loopbaan. Hij werd in mei '94 de nummer zes van de we reld maar raakte door de suc cessen verdwaald. Hij kon niet overweg met de roem. 5REBORD PRIJSVRAGEN n vrijdag 4 juni: 8-20-22-24-26-31-33-40-48- 157-66-68-71-74-78. (onder vooi Stand: Zweden Engeland VOETBAL |000, kwalificatie. J-^crkusen: Duitsland - Moldavië 2 Bierhoff 1-0, 27. Kirsten 2- IBode 3-0, 56. Bierhoff 4-0, 71 (5-0, 76. Stratulat 5-1, 82. Bierhoff ;rei frd 5-12 N-lerland 5-5 I 4-9 Moldavië 6- 2 - Warschau: Polen - Bulgarije 2-0 15 Hajto 1-0, 61. Iwan 2-0. vechter- Braschi (Ita) Soria. Kwalificatie EK onder 21 jaar. Groep 6: Spanje - Nederland 4-1 (2-1). 26. Bruggink 0-1, 40. Cesar 1-1, 42 Ce- sar 2-1, 47. Tamudo 3-1, 59. Tamudo 4- 1. Scheidsrechter: Henning (Den). Toe schouwers: 6000. Gele kaart. Mari (Span je), Nieuwenburg, Hofland (Nederland). Nederland. Zegers, Mensah (81. Hout tuin), Hofland, Van Bommel en De Cler; Cairo (73. Sikora), Nieuwenburg (60. Rud- ge), De Jong en Bouma; Bruggink en Ven- negoor of Hesselink. Stand: Spanje 5-12 Israel 4-4 Nederland 6-12 Oostenrijk 5-0 Londen. WK. Super Six: Australië wint met 77 runs van India. Australië 282/6 (50 overs), India 205 (48,2). PAARDENSPORT Nijmegen. NK dressuur. Grand Prix, eerste onderdeel NK: 1. Rothenberger (Western Star) 1783 punten, 2. Van Baaien (Olym pic Ferro) 1777, 3. Bontje (Gestion Silva- no N) 1765, 4. Bartels (Olympic Barbria) 1724, 5, Van Grunsven (Gestion Idool) 1722. SCHAKEN 1/2, Cifuentes - Reinderman 0-1, Van We ly - Van der Wiel 1/2-1/2, Piket - Peng 1-0, Van den Doel - Sokolov 1/2-1/2, Janssen - Nikolic 0-1. Stand na de zesde ronde. 1. Nikolic 5, 2. Van Wely, Piket 4 1/2, 4. Reinderman 4, 5. Van den Doel 3 1/2, 6.'Van der Wiel 3, 8. Van der Sterren, Nijboer, Cifuentes 2 1/2, 10. Sokolov 2, 11. Peng 1 1/2, 12. Janssen 1/2. TAEKWONDO Edmonton. WK. Mannen, -67 kg, eerste ronde. Mollet (Ned) vrij, tweede ronde: Mollet - Ligeros (Can) 1-0, derde ronde: Mollet - De Leon (Gua) 5-0, kwartfinale: Mollet - Sus (Spa) 1-3. Eindstand. 1. No (ZKo), 2. Rosen (Den), 3. Sus (Spa), 4 Hsu (Tai). -72 kg, eerste ronde: Buil (Ned) - Markulin (Kro) 0-0 Markulin wint op beslissing scheids rechter. Eindstand: 1, Sani (Iran), 2. Kim (ZKo), 3. Alonso (Spa), 4. Cardenas (Chi). Vrouwen, -63 kg. eerste ronde: Sobers (Ned) - O'Keefe (Aus) 2-3. Eindstand: 1. Cho (ZKo), 2. Zhang (Chi), 3. Noskeva (Rus), 4, O'Keefe (Aus). TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, halve finales: Medvedev (Oek) - Meligeni (Bra) 7-5 3-6 6-4 7-6, Agassi (VSt/13) - Hrbaty (Slw) 6-4 7-6 3-6 1-2 gestaakt wegens regen. Vrouwen dubbel, halve finales: Hingis- /Koernikova (Zwi/Rus/2) - Tauziat/Fusai (Fra) 6-3 3-6 6-4. Gemengd dubbel, fina le: Srebotnik/Norval (Slo/ZAf) - Neiland/Le- ach (Let/VSt/6) 6-3 3-6 6-3. Veteranen bo ven 50, finale: Newcombe/Roche (Aus) - Okker/Nastase (Ned/Roe) 6-4 6-1. VOLLEYBAL Moskou. World League, mannen. Groep A: Rusland - Polen 3-0 (25-18 28- 26 25-23). Groep B: Spanje - Brazilië 3-2 (25-21 33-31 19-25 19-25 15-11) WIELRENNEN Ronde van Italië. 20e etappe, Predazzo - Madonna di Campiglio: 1 Pantani (Ita) 172 km in 4,39.58, 2. Codol (Ita) 1.07, 3. Laurent Jalabert (Fra), 4. Simoni (Ita), 5. Gotti (Ita). Klassement: 1. Pantani 89.22.58, 2, Savoldelli (Ita) 5.38, 3. Gotti 6.12, 4. Laurent Jalabert 6.39, 5. Clavero (Ita) 9.51. Kwadendamme. Ster van Zeeland, vrou wen. Eerste etappe Kwadendamme-Kwa- dendamme: 1. Van Alebeek (Rotterdam) 85 km in 2.04.11, 2. Van Moorsel (Rotter dam), 3. Mansveld (Gasselternijeveen), 4 Brunen (Swifterband), 5. Wekema (Peize). Algemeen klassement: 1. Van Moorsel, 2. Van Alebeek 0.01, 3. Mansveld 0.04. leiderdorp peter klein Alleen Bart van Delft hield zich niet aan de afspraak met de wedstrijdleiding van het Open BI-toernooi van De Munnik om in twee sets te winnen. Arthur Hertzberger voelde niets voor het plan om tussen de regen buien door een korte partij af te werken. De 16-jarige Van Delft won de derde reeks met 6-1 van de twee jaar oudere speler van eersteklasser Hillegom en mag het nu in de kwartfinale probe ren tegen de regerend Haags B1 -Master Sander Westerduin. Mede door de slechte weers omstandigheden van de voor bije week zullen de meeste kwartfinales en vrijwel alle hal ve finales vandaag worden af gewerkt. Bij de Bl-mannen be reikte Marco Visser ten koste van Niels van Geer de halve fi nales. Naast Van Delft en Wes terduin zijn in de kwartfinales ook nog Kees-Jan Schuilenburg, Guido van der Broek, Albert Robben en Jeroen Poots in de strijd. Bij de vrouwen staan Fe mke de Boer en Barbara van der Gugten reeds bij de beste vier. Topfavoriete Eva Hasling- huis en de als tweede geplaatste Karin Willemse moeten tegen respectievelijk Paula Antho- nysz, die gisteren twee rondes speelde en winnend afsloot, en Mariette van den Berg nog de kwartfinale afwerken. Uitslagen De Munnik Leiderdorp HEB1, 3e ronde: M. Visser - S. Gccr- lings 6-3 6-0; B. van Delft - A. I lertz- berger 6-3 3-6 6-1 Kwartfinale: M. Visser - N. van Geer 6-4 6-3. DEB1, le ronde: P. Anthonysz - L. Piét 6-3 6-2. 2e ronde: E. Hashnghuis - J. Kurver 6- 3 6-2; P. Anthonysz - VV. Vader 6-3 6-0. Kwartfinale: F. ae Boer - 1. Kruit 6-4 6- 4; B. v.d. Gugten - L. Mekel 6-1 6-3. HEB2, 2e ronde: H. de Rooij - D. Prins 6-7 6-4 6-3. Kwartfinale: D. van Veen - R. Rijsdorp 5-7 6-0 6-3. DEB2, le ron de: K. Hoogeveen - M. Aalders 7-5 6-3. HEC1, 2e ronde: Zandbergen - M. Cijntje 6-1 6-2; N. Ravensbergen - S. Nubé 6-0 6-0; R. Baans - W. Otten 3-6 6-1 7-5; D. Prins - R. Rommcrs 6-4 7-5. Kwartfinale: V. Borsboom - D. Prins 6- 4 6-4. DECl, kwartfinale: L. van Vliet - N. Hensbroek 6-0 7-6; I. Bavelaar - F. Schoo 6-4 6-4; M. Aalders - Ch. Taffijn 6-3 6-0.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 37