Rios weer niet bij laatste vier Sport Rooij maakt indruk Dopingwet is bijna klaar ez'n LI 'Ik baal dat ik tegen 2 Nederland niet mee kan doen' Blijlevens weggedrukt Pacers trekken stand gelijk as VOENSDAG 2 JUNI 1999 schenk getroffen door herseninfarct Jai kmaar Drievoudig olympisch schaatskampioen Ard Schenk Is opgenomen in het Medisch Academisch Centrum van Alk- fmaar, nadat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag werd getrof fen door een herseninfarct. In het ziekenhuis werd bij de 54-ja- jrige inwoner van Groot Schermer een bloedstolsel in de herse- Jnen aangetroffen, waardoor aanvankelijk het spraakvermogen en de motoriek werden aangetast. Volgens kringen rond de oud-schaatskampioen maakt hij het redelijk en is er zelfs kans op volledig herstel. Schenk zal de komende dagen nog in het MCA blijven voor nader onderzoek. Veron voor recordbedrag naar Lazio rome* Lazio Roma heeft Argentijns international Juan Veron voor een recordbedrag van 60 miljoen gulden overgenomen van Parma. Veron is daarmee de duurste speler in de Italiaanse serie De middenvelder tekende voor vijfjaar, goed voor zo'n 35 niljoen salaris. Lazio, dat net naast de Italiaanse titel greep, be- Isteedde vorige zomer al 210 miljoen gulden aan versterkingen. naar Europa Cup [leiden Miranda Boonstra is door de aüetiekunie geselecteerd voor de Europa Cup landenteams. Komend weekeinde komen 'de Nederlandse mannen en vrouwen in actie in het Finse Lahti. De Leidse atlete is geselecteerd voor de 5000 meter op basis van ihet persoonlijk record van 16.18 dat ze enkele weken geleden Jjliep in Utrecht. Boonstra vervangt haar clubgenote Erika van de Bilt, die zich met een voetblessure afmeldde. Leiden Atletiek is £met drie atleten goed vertegenwoordigd in de landenteams: Ka il miel Maase loopt de 3000 meter en Renate Beunder komt uit op id ihet onderdeel kogelslingeren. Maandag verving Boonstra Van - J,de Bilt al in een selectie die deelnam aan de Bolder Boulder tien [kilometer in Amerika. Boonstra werd in de internationale weg wedstrijd 41ste in een tijd van 37.35. Seles-Graf, onvervalste klassieker in halve finale EIPERPORP PETER KLEIN i 4et Tim de Rooij zal dit sei- l oen in de BI-afdeling rekening &HT gehouden moeten worden. De igugdige kopman van het eerste Vam van Nieuw Vennep had [ij het sterk bezette toernooi jan De Munnik geen proble- nen met Marco Cats, toch al fi^Saren een vaste waarde in de op loog niveau spelende mannen- "—earns van Roomburg. Met een egelmatige 6-3 6-3 stand be- eikte De Rooij de tweede ron- le, waarin hem Menno Seriier vacht. De speler uit het kampi- lensteam van De Merenwijk is ;ewaarschuwd, de doorbraak -an de jeugd staat immers dit eizoen in de planning. ]De echte 'azen' speelden zich oepeltjes een ronde verder, [owel de in het schema van 64 Is tweede geplaatste Sander Vesterduin, als de als achtste ;etipte Guido van der Broek be- |oefden nauwelijks games af te taan. Westerduin, de Haagse 11-Master van 1998 verspeelde Ie eerste game aan Norbert van losterhout, maar won vervol- ;ens twaalf spellen op rij. Van Ier Broek, Leids BI-Master in 1997, gunde Tan Jason drie james. Jeroen .Poots werd de :erste kwartfinalist bij De Mun- huis lik- De Merenwijker, die de weede ronde een vrije door- e ocht kreeg van de geblesseerde Ode os Koemans, was in straight IQ2P iets (6-4 6-4) de baas over huisspeler Mare Rasenberg, )any lie van Wouter van. Tongeren 'eau 'en walk-over' had gekregen, lij de B2-mannen bereikte Flo- ung ris Vogel hetzelfde tussenstati on na een driesets zege op Da vid Brunsveld. Bionda Zonderop beëindigde haar tweede ronde tegen Ingrid Kruit, die in de eerste ronde Sascha Asselman had geklopt, bij een 4-5 stand in de eerste reeks. De nummer 5 van de plaatsingslijst hield het na en kele discussies over 'in of uit' voor gezien. Krista Wilbrink daarentegen bracht de langste tijd op de baan door. De Me- renwijkse ontdeed zich in de middaguren met 6-2 6-3 van Unicumse Carola Veerkamp en won in de tweede ronde 's avonds met 6-4 nog wel de eer ste set tegen de als finaliste ge tipte Karin Willemse. De speel ster van ALTV Zoetermeer stel de in de tweede en derde set met 6-1 6-2 orde op zaken. CIRCUIT IN CIJFERS De Munnik B,C, D, Leiderdorp HEB1, le ronde: T. de Rooij - M. Cats 6-3 6-3; G.R. Smak-rM. Lexmond 6-2 6-0; P. Visser - M. Smit 6-2 5-7 6-1. 2e ronde: G. v.d. Broek - T. Jason 6-2 6-1; R. van Oos ten - N. Bouwman 6-1 6-1; S. Westerduin - N. van Oosterhout 6-1 6-0. 3e ronde: J. Poots - M. Rasenberg 6-4 6-4. DEB1, le ronde: J. Kurver - J. Tromp 6-0 6-1; S. v.d. Bor - H. Rothbarth 6-4 6-2; K. Wilbrink - C. Veerkamp 6-2 6-3. 2e ronde: I. Kruit - B. Zonderop 5-4 opgave Zonderop; K. Wil lemse - K. Wilbrink 4-6 6-1 6-2. HEB2, le ronde: D. van Luijken - W. van Veen 2-6 7- 6 6-3; G.J. Anker - J. van Prehn 6-3 6-2. 2e ronde: F. Vogel - D. Brunsveld 6-3 4-6 6-2. HEC1, le ronde: E. Klaver - T. van Vliet 4- 6 6-1 6-0. 2e ronde: W. Oosterbaan - L. v.d. Voort 7-5 6-1. DEC1, le ronde: C. de Jong - S. Patti 7-5 6-3; N. Hensbroek - M. Boer 6-2 6-3; Ch. Taffijn - M. Janssen 5-7 6-1 6-2. Ook dit jaar heeft Marcelo Rios zich op Roland Garros niet bij de laatste vier kun nen scharen. De Chileen, door vriend en vijand be schouwd als een van de beste gravelspelers in het circuit, bleef net als vorig jaar in de kwartfinale ste ken. Hij was niet opgewas sen tegen de Slowaak Do- minik Hrbaty. De nummer dertig van de wereld, ge stoken in een fel rood shirt, toonde zich in vier sets de baas over Rios: 7-6 6-2 6-7 6-2. Het was de tweede grote scalp voor Hrbaty in dit toernooi, na dat hij in de beginfase nummer één van de wereld Jevgeni Ka felnikov had overmeesterd. De Slowaak bewees de Rus met zijn zege op Rios trouwens nog een dienst. Nu kan de Brazili aan Gustavo Kuerten niet meer voldoende bonuspunten scoren om Kafelnikov te onttronen. Het is de eerste keer in zijn loopbaan dat Hrbaty de halve finale van een grand slam is binnengestapt. Zijn tegenstan der is niemand minder dan An dre Agassi. De Amerikaan, die aan zijn tweede tennisjeugd be zig lijkt, maakte korte metten met de Uruguayaan Filippini: 6-2 6-2 6-0. Agassi heeft Parijs als enige grandslamtoemooi nog nooit kunnen winnen. Het duel tussen Hrbaty en Rios had een ongekend hoog niveau. De Slowaak begon met groot zelfvertrouwen aan het karwei, bogend op een zege van 6-2 6-0 op Rios in maart in Key Biscayne. De als negende ge plaatste Rios had de vijfsetter van de vorige ronde tegen de Spanjaard Berasetegui nog in de benen. Tegen zijn gewoonte in produceerde hij een hoog aantal afzwaaiers. Maar even SCHLOSS NEUHAUS ANP Dopinghandelaren en doping- verstrekkers hangen binnen kort zware straffen boven het hoofd. De dopingwet die staatssecretaris Margo Vliegen- thart initieerde is zowat klaar. De bewindsvrouw zei dat giste ren in Schloss Neuhaus bij Pa- derbom tijdens de informele Conferentie van de Europese Sportministers met doping als hoofdthema. Handelaren in anabolica en amfetaminen rond de sport en vooral de sportscholen lachten zich ja renlang een deuk om de straf- Marcelo Rios had in de kwartfinale geen antwoord op het spel van Dominik Hrbaty. vaak werd hij daartoe gedwon gen door uiterst scherpe ballen van Hrbaty. De Slowaak liet zich niet van de wijs brengen door het verlies van de derde set in de tiebreak. ,,Ik wist dat ik fitter was. Ik ben er niet zeker van of ik het beste new wave Martina Hingis ble ven overeind in de kwartfinales. Het opmerkelijkst was dat van de 29-jarige Graf. De Duitse won haar 85ste partij (van de 95) in Parijs en mag zich voor de elfde keer halve finaliste noemen. Dit keer ondervond de tennis uit mijn leven speel. Ik Amerikaanse Lindsay Daven- kijk alleen maar naar de volgen de partij en zie wel wat er dan gebeurt." Na Karol Kucera op de Australian Open is Hrbaty de tweede Slowaak dit jaar die de laatste vier van een grand slam heeft gehaald. Bij de vrouwen werd de klok teruggedraaid. Drie 'oudge dienden', Steffi Graf, Monica Seles en Arantxa Sanchez Vica- rio en de aanvoerster van de port (tweede geplaatst) de nog altijd ongebreidelde daden drang van de Duitse: 6-1 6-7 6- 3. Met Seles - Graf staat er mor gen een onvervalste klassieker op het programma. De als der de geplaatste Seles hoefde zich niet noemenswaardig in te spannen om de statische Spaanse Conchita Martinez met 6-1 6-4 terug te wijzen. De fen die de Nederlandse justitie uitsprak als iemand was be trapt. Vijfduizend gulden boete in een handel van honderden miljoenen guldens per jaar was een lachertje. „Het was tot nu toe ook slechts een overtreding van de wet", aldus Vliegenthart in Duitsland. „Maar het wordt voortaan een misdrijf waar ge vangenisstraf op komt te staan (maximaal zes jaar) en er komt een steviger opsporingsbe leid." Vliegenthart heeft de Neder landse acties van de werkgroep van het Openbaar Ministerie en de Inspectie Volksgezond heid overgebracht in het infor mele overleg van de Europese sportministers en oogstte bij val. Niet alleen handel in do- pingmiddelen valt onder de criminaliteit, ook verstrekking van doping. Dit betekent im pliciet dat artsen, verzorgers en soigneurs in de toekomst moe ten oppassen. Gebruikers van verrassend ver doorgedrongen Oostenrijkse speelsters Barbara Schwartz en Sylvia Plischke werden op hun nummer gezet. De eerste ging met 6-2 6-2 ten onder tegen Hingis, Plischke kon niet op tegen Sanchez Vi- cario (6-2 6-4). Graf, Seles en Sanchez Vicario wonnen samen elf van de laatste open Franse titels. Graf speelt als in haar beste jaren. Ze is snel ter been, ambi tieus als een beginneling, ge duldig en vol zelfvertrouwen. Zo is de Duitse een gevaar voor iedere speelster. Na een zeer sterk begin (6-1) viel Graf toch even terug naar een achter stand van 4-2. Ze sleepte niette min een tiebreak uit het vuur, doping blijven onder de ver antwoordelijkheid van de sportbonden vallen. Vliegenthart heeft de bonden wel onder druk gezet met de eis voor een dopingreglement en medewerking aan doping controles, niet alleen bij wed strijden maar ook buiten de competitie. De dreiging met korting op de subsidies heeft geholpen. Van de vijftien nala tige bonden hebben dertien een inhaalslag gemaakt. Het nieuwe dopinginstituut zal ook binnen afzienbare tijd in wer king treden. niek Fysieke problemen Braziliaanse wereldster stapelen zich op iALVADOR MARCEL VAN DER KRAAN 31ad geschoren hoofd, Italiaans naatkostuum en van Parijs tot Salvador een brede lach. Zelfs Hidden in de nacht, als 400 Ij Ut Brazilianen en het gros van de Dranje-selectie in diepe slaap sijn verzonken, blijft hij lachen. Dhol Samen met Patrick Kluivert OOy soekt hij in de staart van de Boeing die het Nederlands elftal laar Zuid-Amerika brengt, de gezelligheid. „Ik ben geen Ro- pario, hè... Slapen doe je puis", grijnst Ronaldo. „Nu ben ik bij mijn vrienden en heb jk geen zin om te slapen." Kluivert, Seedorf, Cocu, Zen- fen, dat zijn de jongen» die hij lis zijn vrienden beschouwt. Na de zinderende halve finale van iet WK in Frankrijk gooide hij vorig jaar zomer in het stadion van Marseille de deuren van de Braziliaanse kleedkamer open sn kwam hij nagenoeg in zijn -blootje meteen naar de kleêd- Jkamer van Oranje. De grootste Jter van het wereldkampioen- W0 ^chap bleef er lang hangen. Bij de KNVB hadden ze zoiets M^og nooit meegemaakt. Het ((vas een bewijs dat Ronaldo e Luiz Nazario de Lima meer dan sympathie voor de Ne- c vooiflerlanders heeft. „Daarom baal ik dat ik niet kan meedoen in de twee wedstrijden van Brazilië tegen Nederland", zegt hij in vlekkeloos Nederlands. „Ik vind het altijd tof om tegen deze jon- gens te spelen. We hebben een goede band en zoeken elkaar ^ha afloop altijd op. Ik heb bui- "Hen het voetbal ook contact met ïT?M?0mmige SPelerS ^et vliegtuig klimt hij op een stoelleuning en nestelt hij zich tussen bier drinkende Ne derlandse verslaggevers. De werkt. De korte vluchten in de rijkste voetballer ter wereld, die nationale competitie meegere- tien miljoen gulden per jaar kend zat hij in tien maanden 72 verdient, overal op aarde wordt keer in een vliegtuig, aangeklampt en wiens bewe- Na het WK speelde hij nog gingen op het gras van het San geen kwart van het aantal duels Siro-stadion soms goddelijke in het seizoen ervoor. Ronaldo vormen aannemen, blijkt ook kampt voortdurend met licha- maar een gewoon mens te zijn. melijke ongemakken, heeft een Zonder microfoons, zonder ca- knie die nu al niet goed meer mera's en zonder hysterische functioneert en loopt tegen de 'paparazzi' om zich heen, is hij ene na de andere zware blessu- een gewone sterveling uit Rio. Bovendien vergeet de wereld wel eens dat Ronaldo pas 22 lentes telt, op wiens gestel zo veel druk staat dat moet wor den gevreesd voor een zelfde lijdensweg als bij Marco van Basten. Vorig jaar zomer, op die be wuste avond in Parijs, zagen miljarden voetballiefhebbers voor het eerst wat er kan ge beuren met een ster die onder enorme druk staat en van wie onmenselijke inspanningen worden verwacht. Dramatisch waren de uren voor de WK-fi- nale geweest, chaotisch waren de taferelen in het ziekenhuis waar hij na kort voor de eind strijd naar toe was gebracht. In Brazilië is de commotie rond Ronaldo's instorting nog altijd niet voorbij. Medici en bestuurders van de voetbalbond proberen uit te zoeken wat er fout is gegaan. Ronaldo zegt zich er zelf niet meer druk om te maken. „Ik heb de finale verloren, maar mijn leven teruggewonnen", blijft hij herhalen. Feit is dat er op de jongeman, die in Neder land 42 doelpunten in twee sei zoenen PSV scoorde, een krankzinnige druk staat. Tussen augustus '97 en juni '98 had hij 68 wedstrijden op drie conti nenten en in 29 landen afge- re op. Behalve Ronaldo ont breekt ook Romario tegen Oranje. „Die is volgens mij nog erger geblesseerd dan ik. Maar het fij ne weet ik er niet van. Ik hoor dat vandaag wel als ik me bij de ploeg meld. Wat heb je zelf precies? „Ik heb een kapotte spier in mijn linkerdijbeen. Vanaf mijn lies tot in het midden van mijn been is het verrekt. Niet afge scheurd, anders zou ik maan den niet meer hebben kunnen voetballen. Maar toch ernstig genoeg om me tien dagen aan de kant te houden. Om snel te kunnen herstellen laat ik me de komende tijd bij de Braziliaanse selectie behandelen. Dan hoop ik bij de Copa America weer te kunnen aanhaken. Veel blessures, geen Europa Cup-voetbal met Inter, het is niet jouw jaar. „Het is een kloten-jaar." Lekker om even weg te zijn uit Italië? „Ik ga altijd graag naar huis. Mijn vriendin is me al vooruit gereisd. Zij zit in Rio bij de fa milie en blijft daar totdat we aan het eind van de zomer te ruggaan. Ik blijf nu tien dagen bij de Braziliaanse ploeg, dan hebben we een weekje vrij waar in ik wel behandeld zal moeten worden en vervolgens begint de FOTO REUTERS .Zonder Europa Cup voetbal Ronaldo mist de twee interlands tegen Nederland voorbereiding op de Copa Ame- Blijf je wel bij Inter? rica. Die is pas op 18 juli afgelo- Ja,ja,ja. Ik denk niet dat ik vol- bedoel je. Ja, dat is voor het eerst pen. Eigenlijk moet ik dan al gend seizoen ergens anders dat ik dat meemaak. Maar Bra- weer terug naar Inter, maar ik speel. Real Madrid? Nee, weet ik zilië begint al heel vroeg aan de heb ook nog een paar weekjes niks van. Het zal wel gewoon WK-kwalificatie voor 2002 met nodig om tot rust te komen. Inter blijven.heel veel wedstrijden. Dus zal ik Want vakantie heb ik op de één Dat wordt een lekker rustig toch genoeg internationale wed- of andere manier nooit meer.seizoen. strijden spelen. FOTO REUTERS haalde op van 1-4 naar 4-4, maar moest toch een derde set toestaan aan Davenport, die geen echte liefhebster van gra vel is. „Ik vind dat rode spul maar niks", zei de lange Ameri kaanse. „Elk jaar probeer ik het weer op gravel. Eerlijk gezegd ben ik blij dat ik er af ben." Het was het eerste setverlies voor Graf in vijf duels. In de derde set had Graf nog wat moeite het karwei af te ma ken. Van 5-1 werd het 5-3 en pas op het vijfde matchpoint was het raak. „Ik was verschrik kelijk blij dat het gelukt was Da venport te verslaan", zei Graf, die al 21 grandslamtitels heeft veroverd. „Het was pure vreug de en opluchting." CASTELFRANCO VENETO ANP Met speels gemak pakte mooie Mario gisteren de ze ventiende etappe van de Ronde van Italië. Mario Ci- pollini reed bij de aankomst in Castelfranco Veneto ge woon weg van het peloton. Jeroen Blijlevens, al winnaar van twee etappes, maakte zijn klassieke fout; de Neder lander liet zich insluiten. Mede daarom had 'Cipo' van niemand iets te duchten. De echte sprintkoning boekte deze Giro al vier zeges. Even veel als Blijlevens en de Itali aan Quaranta bij elkaar. „Ik ben hier beter dan Cipolli- ni", had Blijlevens na zijn eerste ritzege gezegd. Maar jezelf in een goede positie kunnen brengen is als sprin ter een cruciale kwaliteit. Ci- pollini beheerst dit aspect in ieder geval beter dan zijn Nederlandse concurrent. Ci- pollini counterde op de enig juiste wijze. Hij deed dat tot zijn eigen verbazing. Na zijn derde dagzege had de Itali aan immers gezegd dat dat waarschijnlijk zijn laatste kans op een etappewinst was geweest. Na de huldiging liet de spurter weten dat het wat hem betreft genoeg was. Stiekem richt Cipollini zich ook op de Olympische Spe len in Sydney. Op de baan, welteverstaan. De zeventiende rit, van Lu- mezzane naar Castelfranco Veneto, verliep niet in een al te hoog tempo. De renners hielden al rekening met de rit van vandaag, een indivi duele tijdrit over 45 kilome ter. Daarin zal leider Marco Pantani de aanval van zijn Franse tegenstrever Laurent Jalabert moeten afslaan. De voorsprong van de kale Itali aan lijkt behoorlijk: 2 minu ten en 6 seconden. Boven dien komen er nog hoge bergtoppen aan en daar weet Pantani doorgaans wel raad mee. „Ik denk niet dat de tijdrit beslissend zal zijn", al dus Pantani. Reggie Miller bezorgde de Indiana Pacers vannacht de overwin ning, door mét nog 2.0 seconden op het bord twee vrije worpen raak te schieten tegen de New York Knicks: 88-86. In het eindsig naal ketste een schot van Knicks-center Patrick Ewing van de ring. Beide ploegen hebben nu in de halve finale van het NBA-kampi- oenschap één wedstrijd gewonnen in de serie om vier gewonnen! duels. Rik Smits, die werd gehinderd door de chronische blessure aan zijn voeten, speelde geen rol van betekenis. De Nederlandse center kreeg dertien minuten speeltijd en had zes maal gescoord toen hij in het vierde kwart met zes persoonlijke fouten naar de kant moest. In de eerste wedstrijd kreeg Smits ook al zes fouten. Vannacht bliezen de arbiters veel af; in het eerste kwart werden al 27 waarschuwingen gegeven. Vooral in de slotfase namen ze volgens de spelers dubieuze beslissingen. Thuisclub Indiana Pacers had vrijwel de hele wedstrijd een voorsprong, het grootste gat was zeventien punten. In het derde kwart stonden de Pacers! nog voor met 70-59, maar in het laatste speldeel kwamen de Knicks toch nog terug. De ploegen verplaatsen zich nu naar New York, waar de volgen de drie wedstrijden worden afgewerkt. Zaterdag komen de ploegen voor het eerst in actie in Madison Square Garden. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van dinsdag 1 juni: 1 - 5 - 10- 13 - 14-17-20-22-24 - 36 - 42 - 43 - 44 - 48 - 50 - 57 - 75 - 76 - 77 - 79. (onder voorbehoud). Toto 21: Eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs-, geen winnaar, derde prijs: 46 win naars die elk bruto f. 337,20 ontvangen, (onder voorbehoud). ATLETIEK Boulder (VS) Boulder International Challenge; 10 km: 1 Berhanu Adane (Eth) 29.00, 2. Arman do Quintanilla (Mex) 29 02, 3 Hezron Ot- wori (Ken) 29.03, 11. Marco Gielen (Sco- pias) 29.53, 49. Peter Visser (Daventria) 32.40, 50. Robert Smits (Argo '77) 33.10. Teams: 1. Mexico (Quintanilla, Salvador, Galindo) 10 punten, 2. Ethopië 18, 3. Co lombia 51, 13. Nederland 104. Vrouwen: 1. Lidia Simon (Roe) 32,30, 2. Ahsa Gigi (Eth) 32.47, 3. Jane Ngotho (Ken) 32.52, 41. Miranda Boonstra (Lei den Atletiek) 37.35, 42 Vivian Ruijters (Zuidwal) 37.51, 43. Erica Souverein (SAV) 37.55. Teams: 1. Ethiopië (Gigi, Kidane, Kuma) 18 punten, 2 K< 14. Nederland 1 BASKETBAL San Antonio. NBA, play-offs. Western Con ference, finale: San Antonio Spurs - Port land Trailblazers 86-85 (stand in best-of- seven serie: 2-0). Poznan. EK vrouwen. Groep A: Frankrijk - Kroatië 71-51, Duitsland - Letland 75-65, Rusland - Slowakije 71-59 Stand. 1. Rus land 4-8, 2 Frankrijk 4-6, 3. Slowakije 4- 4, 4. Kroatië 4-2, 5. Duitsland 4-2, 6 Let land 4-2. Groep B: Litouwen - Tsjechië 86- 76 na verlenging, Polen - Bosnië/Herzego- wina 75-53, Italië - Joegoslavië 59-58. Stand: 1. Litouwen 4-6, 2. Tsjechië 4-6, 3. Polen 4-4, 4. Italië 4-4, 5. Joegoslavië 4-4, 6. Bosnië 4-0. Athene. Mannen, vriendschappelijk. Grie kenland - Nederland 94-58 (52-30). Top scorers Nederland: Nahar 16, Van Paassen 11, Triemstra 10. BIUARTEN Enschede. EK snooker. Mannen, voorronden: Kinney (Nle) - Stolk (Ned) 4-0, Dikstra (Ned) - Auns (Est) 4-1, Oenema (Ned) - Demjanov (Let) 4-1. Za- rakani (Zwe) - De Haas (Ned) 4-1, Bij de Leij (Ned) - Bennie (Sch) 4-2, Chand Nikolic 1/2-1/2, Cifuentes - Peng 1/2-1/2, Van der Sterren - Van der Wiel 1/2-1/2. Stand: 1 Nikolic 3 1/2, 2 Piket. Van Wely® 3. 4 Van den Doel 2 1/2, 5. Cifuentes.) Reinderman, Van der Sterren, Van der Wielt 2. 9 Peng, Nijboer 1 1/2, 11. Sokolov 1 Jl 12. Janssen 0 TENNIS Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Vrouwen, kwartfinales: Hingis (Zwi/1) Schwartz (0os) 6-2 6-2, Graf (Dui/6) - Da venport (VSt/2) 6-1 6-7 6-3, Sanchez Vi cario (Spa/7) - Plischke (Oos) 6-2 6-4, Se les (VSt/3) - Martinez (Spa) 6-1 6-4. Inde ling: halve finales: Hingis - Sanchez Vica rio, Graf - Seles. Mannen, kwartfinales: Hrbaty (Slw) - Riosij (Clil/9) i. i. Agassi (VSt/1 3 Filippini (Uru) 6-2 6-2 6-0. Dubbel, kwartfinale: Bhupathi/Paes (Ina/l) - Ferreira/Leach (ZAf/VSt/8) 7-5 6- 2, Kulti/Tillstrom (Zwe) - Arthurs/Kratz- j mann (Aus) 6-4 7-6. Gemengd dubbel, kwartfinales: Neiland- /Leach (Let/VSt/6) - Raymond/Paes (VSt/l- na/1) 7-6 6-3, Srebotmk/Norval (Slw/ZAf) Sugiyama/Bhupathi (Jap/lna/3) 2-6 6-3 7 5. Likhovtseva/Woodforde (Rus/Aus/4) - r Swardt/Adams (ZAf/7) 7-5 6-2, De Villiei /Stafford (ZAf) - Kunce/Vizner (Aus/Tsj) 7- 5 6-3. Meisjes, eerste ronde: Gerards (Ned) - Dul-R ko (Arg) 3-6 6-0 6-2 Tweede ronde: Ge M rards - Bao (Zwi/9) 7-6 6-4 WIELRENNEN (Zwi) 4-1, Geudens (Bel) - Wehrmann (Ned) 4-2, Johannesson (IJs) - Moes (Ned) 4-1, Duut (Ned) - De la Ros (Gib) 4-2, Horstman (Ned) - Pleschek (Oos) 4-0, Va- sanen (Fin) - Heinsmann (Ned) 4-3. Chand - Norman (Eng) 4-2. Bell (Wal) - De Jong (Ned) 4-2. Vrouwen: Van Hiele (Ned) - Smits (Ned) 3- 2, Shaw (Eng) - Van der Made (Ned) 3-1. Jans (Bel) - Egberts (Ned) 3-0, Lo-A-Tjong telfranco: 1. Cipollin 5.42.29, 2. Tosatto (I Smetanine (Rus), 5 Strazzer (Ita), 6, Bh. levens (Ned), 7, Petacchi (Ita), 8. Missa- glia (Ita), 9. Conté (Ita), 10. Martin (Spa) 125 Van Kessel 3.10, 126. Vries 4.47,* 127. Van Heeswijk. Klassement: l. Pantani (Ita) 78.35.36, 2 Savoldelli (Ita) 2.05, 3. Laurent Jalaberi (Fra) 2.06, 4. Gotti (Ita) 2.33, 5. Claverc (Spa) 2.43, 6. Simoni (Ita) 5.48, 7 Gont sjar (Oek) 5.57, 8. Axelsson (Zwe) 6.25, 9 Camenzind (Zwi) 6.38, 10. De Paoli (Ita 8.18, 102. Blijlevens 1.54.28, 116. Var Heeswi|k 2.07.42, 127. Vries 2.18.12 130. Van Kessel 2.25.24. Ronde van Duitsland. Vijfde etappe Dortmund - Koblenz: 1. Kap pes (Dui) 198,2 km in 4.39 31, 2. Weg! mann (Dui), 3. Magnien (Fra), 4 Blaudzur (Den), 5 Van Bondt (Bel), 6. Grabscl (Dui), 7 Lanfranchi (Ita), 8. Mühlbachei (Dui), 9. Dietz (Dui), 10. Niermann (Dui) 14. Den Bakker. Klassement: 1 Heppner (Dui) 23.32.48 2 Kappes 1 37, 3 Magnien 1.44, 4. Weg: mann, 5. Niermann 1.50, 8. Voskamd 1.52.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23