Topklasse is van de baan Samba Kuerten én Meligeni 'Binnen een paar jaar zijn wij geen kleintje meer' >oorbraak jeugd op de rol Sport IISDAG1 JUNI 1999 aui t ajeyenoord begint internaat in Ghana €rdam Na de samenwerkingsverbanden met Excelsior, M (België) en Belo Horizonte (Brazilië) is Feyenoord in ta begonnen. De Rotterdamse landskampioen neemt niet ^1 lfeen een (Salgado Stars uit Accra) voor honderd procent Lljer, het gaat ook een internaat in Gomoa Fetteh, aan de west- Ist van het Afrikaanse land, bouwen. Op de Feyenoord Fetteh ..potball Academy worden 12-15 jarigen niet alleen voorde oe^sjt °PSe"e^' ze krijgen ook onderwijs. dajdinese verslaat Juventus z1ln )rijn Udinese heeft zich ten koste van Juventus gekwalifi- r werd voor het toernooi om de Uefa Cup. De tweede wedstrijd -Bokaj barrage tussen de beide teams eindigde in Turijn in 1-1. ,.W0[Jt eerste duel was 0-0 geworden, waardoor het uitdoelpunt 'Jn Mn Udinese de beslissing bracht. Juventus kreeg hoop toen In- tachtUghi in de 23ste minuut een strafschop benutte. In de 71ste 'e ^Minuut zorgde Poggi echter voor de gelijkmaker. bij dealabert blijft jagen op leiderstrui 'rnoo^EzzANELaurent Jalabert heeft de hoop op de eindzege in de tawste Giro d'Italia nog niet opgegeven. De fel bevochten winst :ht oij zestiende rit, met een banddikte op de Italiaanse koploper de eejaj-co Pantani, betekende een geduchte versterking van zijn r,. Hlfvertrouwen. Het was de derde ri to verwinning voor Jalabert j deze Ronde van Italië, maar tevens de zwaarste en de mooi- !.ert t. In de sprint berg-op hield hij met een ultieme krachtsin spanning Pantani achter zich. Pas na bestudering van de finish- le adit0 werd de Fransman tot winnaar uitgeroepen. Jalabert laat ng Lejcb door zijn achterstand van 2 minuten en 6 seconden op !Jn °kntani, waarmee hij derde is op een seconde achter de Italiaan /en® Bvoldelli, volstrekt niet uit het veld slaan. ,,Ik ben ervan over- gekohgd dat ik de roze trui terug kan pakken", bazuinde Jalabert 8raaÉbl bravoure rond in finishplaats Lumezzane, na een lange rit t/er 232 kilometer. g'beJC Twente rond met Van der Meyde ^schede Andy van der Meyde speelt het komende seizoen op steun ulrbasis voor FC Twente. De Enschedese club is al rond met nt- en verwacht er vandaag met de speler zelf ook uit te ko- gron^en. Van der Meyde is een rechterspits en -middenvelder die [rngeiLt afgelopen seizoen in het tweede elftal van Ajax speelde. tegei toeij wat ^erdorp peter klein sdeni word doorbraak van jonge regio- Ie spelers naar de top van het l-circuit zou dit seizoen wel D. Paf18 °P de r°l kunnen staan. ct-hd1 R^ph de Boer bijvoorbeeld Dag: dat in de lijn der verwach- Leg- De Sassenheimer, vorig r toonaangevend in het -circuit, bedreigde gisteren ide eerste ronde van het sterk jette BI-toernooi van de innik Mare Nagelkerken. Pas de derde set herstelde de Al- enaar de pikorde. Jet BI-duel tussen Nagelker- t en De -Boer was een van de ?e boeiende driesetters, die Munnik al op de allereerste ?eldag van het nieuwe LD mis Circuit te verwerken eg. De routine van de speler i het eerste mannenteam van JiAN, winnaar van de 97-editie van het evenement (Leiderdorp, gaf in de eerste derde set uiteindelijk de orslag. De Boer, die aan- lande zondag nog een pittig mpetitiestaartje moet afwer- n, om degradatie van het eer- mixedteam van Nieuw Ven- p uit de derde klasse te voor men, was de sterkste in de eedeset. Twee teamgenoten uit het tweede van Merenwijk waren in de eerste ronde door de com puter aan elkaar gekoppeld. Je roen Poots werkte in de lande lijke derde klasse al een reeks opmerkelijke singeltjes af. Wij nand van Deursen wilde zich echter niet zonder slag of stoot gewonnen geven. Na de tie break van de eerste set, die in het voordeel van Poots uitviel, werden dev twee volgende sets met 7-5 keurig over de twee kemphanen verdeeld. Zaterdag al had Joffrey van Prehn zich na drie slopende sets ontdaan van Tim Bavelaar. Een beladen duel, omdat Van Prehn voor de competitie niet verkoos het boegbeeld van de Munnik te worden, maar on derdook in de anonimiteit van Unicum 5. Nog wel thuisspeler Bavelaar was de sterkste in de eerste doorgang, maar zijn jeugdige opponent, die het park aan de Leiderdorpse Plantage nog frequent als thuishaven ge bruikt, pakte met twee games verschil de tweede en derde set. In de tweede ronde gisteren was Jeroen Boogmans duidelijk nog een maatje te groot voor Van Prehn. Na Mark Fleischeuer, meldde Jos Koemans zich gisteren we gens een blessure af. Het Nederlands voetbal krijgt in het jaar 2001 geen Top klasse. Nadat de clubs uit de eerste divisie gisteravond tijdens de algemene vergadering betaald voetbal lieten weten niet in te willen stemmen in doorstroming van het amateurvoetbal naar het betaalde voetbal besloot de sectie betaald voetbal de plannen voor de Topklasse af te blazen. Zaterdag hadden de clubs uit het amateurvoet bal al om uitstel van een beslissing over de invoering van de Topklasse gevraagd. „Het heeft geen zin alle plan nen over de Topklasse verder uit te stellen", zei Henk Kesler. De voorzitter sectie betaald voetbal van de KNVB consta teerde dat er geen draagvlak was voor de Topklasse. „En dan heeft het geen zin om hele volkstammen bestuurders ver der aan de eventuele invoering van zo'n klasse te laten werken. Dan leef je in een schijnwereld 48 amateurclubs in Amstel Cup zeist anp Maar liefst 48 amateurclubs krijgen volgend seizoen de gelegenheid zich via de pou lewedstrijden van het toer nooi om de KNVB-beker te plaatsen voor de eerste knock-out-ronde. Het aantal deelnemende amateurclubs is daarmee meer dan ver dubbeld, van 23 naar 48. De voorronde bestaat nu uit twintig poules waarin vier clubs een halve competitie afwerken. Noordwijk, WSB, Rijnsburgse Boys, ARC en FC Lisse nemen uit deze reguii deel aan het bekertoernooi. In de nieuwe opzet van de KNVB-beker neemt volgend seizoen ongeveer tweederde van alle clubs uit de hoofd klasse deel aan de poulewed strijden. De zes kampioenen, de negen winnaars van de districtsbeker, de achttien periodekampioenen en twaalf clubs uit de top van de ranglijst strijden begin augustus om een plaatsje in de eerste knock-out-ronde. In de regionale poules tref fen de amateurverenigingen minimaal één profclub. De nummers één en twee van de poule bekeren verder. De eerste zes clubs uit de eredivisie starten het beker toernooi pas in de achtste fi nales. In de oude opzet zou den de zes Europa Cup-deel nemers al in de zestiende fi nales instromen. en word je voor gek verklaard. Wij van de KNVB willen nie mand de zwarte Piet toeschui ven, maar vinden het wel jam mer dat de Topklasse niet wordt ingevoerd. Wij dachten dat een dergelijke tussenklasse goed voor de voetballerij zou zijn. In omliggende landen is het namelijk wel mogelijk om van het amateur naar het be taalde voetbal te promoveren. Wat dat betreft verliezen we ter rein op de concurrentie." De KNVB wilde vanaf 2001 twee Topklassen in het ama teurvoetbal in te voeren. Twee jaar na de invoering zou de promotie-degradatieregeling tussen de eerste divisie en de topklasse in moeten gaan. De Topklassen zouden regionaal worden samengesteld en uit zestien teams bestaan. De ama teurclubs uit de Topklasse kre gen wel een reeks van verplich tingen opgelegd, zoals het con tracteren van vijf profs en een volwaardige accommodatie. Een meerderheid van de amateurclubs liet in maart al weten niet op een Topklasse, die tijdens de bondsvergade ring van 14 juni definitief opge richt zou moeten worden, te zitten wachten. Tijdens de alge mene amateurvergadering van zaterdag vroegen de amateur clubs om bedenktijd. De clubs uit de eerste divisie droegen het voorstel van de KNVB maan dagavond verder ten grave. Zij vinden de kloof tussen het amateur- en het profvoetbal te groot en voelen niets voor de gradatie naar de Topklasse. Nu de Topklasse niet wordt ingevoerd, is besloten/le eerste divisie verder te verzelfstandi gen. Daarom wordt er op 1 juli de zogenaamde coöperatieve vereniging totodivisie in het le ven geroepen. Deze organisatie gaat de belangen van de clubs uit de eerste divisie behartigen en is vergelijkbaar met de Ere divisie NV. Tijdens de algemene verga dering betaald voetbal werd maandag verder gesproken over voetballen onder een ge sloten dak. Als het aan de KNVB ligt, bepalen scheidsrechters in de toekomst of wedstrijden wel of niet in de buitenlucht wor den gespeeld. GOL Sport en VNA leggen hun geschil bij leiden loman leefmans Broederlijk zaten ze gistermid dag aan de koffie nadat ze eer der op de dag al met z'n tweeën een verklaring op het politiebu reau hadden afgegeven. Uit het optreden van de voorzitters Ibrahim Sezer van GOL Sport en Theo Koster van VNA moet bovenal een signaal uitgaan naar de achterban van beide buurverenigingen aan de Bos- huizerkade. De vechtpartij van afgelopen zondag tussen toe schouwers van de in hoofdzaak Turkse vereniging GOL Sport en leden van VNA mag de komen de tijd niet escaleren. Dat is de boodschap die Sezer en Koster willen laten uitgaan. „We zullen er alles aan doen om te laten zien dat het een incident was en de relatie niet verstoord is geraakt", aldus Sezer. De vechtpartij ontstond zon dag na een door GOL Sport ge organiseerd toernooi waarbij ook het veld van VNA werd ge bruikt. Toen enkele toeschou wers een vuilniszak in een con tainer bij de VNA-kantine wil den deponeren, kregen ze daar over een opmerking van ie mand uit de VNA-kantine die met een man of tien het eigen clubhuis aan het opruimen was. „En het zal best onvrien delijk zijn geweest, wat daar werd gezegd", aldus Koster. „In de tijd dat GOL Sport naar de Boshuizerkade kwam, is er in onze vereniging nogal wat weerstand tegen geweest. Dat is voorbij. De laatste tijd gaan we juist als hele goede buren met elkaar om. Daarom is het zo spijtig van die opmerking en van wat er daarna gebeurde." Sezer benadrukt dat zich in het groepje toeschouwers dat daarop wraak nam zich niet of nauwelijks leden van zijn ver eniging bevonden. De kantine van VNA werd bestormd waar bij de ruiten en het meubilair het moesten ontgelden. Koster liep in het tumult ook een klap op. Uiteindelijk wist de opget rommelde politie, met bijstand van het korps uit Leiderdorp, de gemoederen bedaren en werden drie lichtgewonden naar het ziekenhuis afgevoerd. Niemand werd opgepakt. „Best heftig", vindt Koster nog steeds. „Maar ik voorzie voor de toekomst geen proble men. Het gaat goed aflopen." WATFORD De voetbalclub Watford speelt komend seizoen in de Premier League. De club van voorzitter Elton John won gisteren op Wembley het pro motieduel met Bolton Wande rers met 2-0 en is elf jaar na de degradatie terug op het hoogste niveau. Eerder promoveerden Sunderland en Bradford City. Voormalig bondscoach Graham Taylor is trainer van Watford. Serena Wil liams volleert tijdens de dubbelpartij met Venus te gen Elena Wagner en Vanessa Men- ga. De zusjes wonnen sim pel: 6-1 6-3. foto ap parijs rtr/sid Dat Gustavo Kuerten kon ten nissen wisten ze al in Parijs. Het Franse publiek maakte gisteren kennis met nóg een talentrijke Braziliaan: Fernando Meligeni. Nog zo'n graveltijger, die eeu wig de ballen terugbrengt. Maar ook een kleurrijke speler, die net als Kuerten samba op het oranje gruis brengt. Meligeni (28) is zes jaar ouder dan Kuerten, maar verkeert dit Grand Slam-toernooi in bloed vorm. Een ronde eerder klopte hij de als derde geplaatste Au straliër Pat Rafter. In de achtste finale was het de beurt aan de Spanjaard Felix Mantilla (6-1 5- 7 7-5 7-6). De ongeplaatste Me ligeni had in zes eerdere ont moetingen nooit gewonnen van Mantilla. Ditmaal toonde hij zich fitter dan de als veertiende gerangschikte Spanjaard, die vorig jaar nog de halve eind strijd haalde. Meligeni bereikte voor het eerst de kwartfinale tijdens een Grand Slam. Zijn beste presta tie dateert van Parijs 1993 (vier de ronde). De in Buenos Aires geboren linkshander bungelde sinds dat jaar tussen de zestig ste en honderdste plaats van de wereldranglijst. Roland Garros 1999 zou voor 'Fino' (bijnaam die 'dunne' betekent) een door braak kunnen betekenen. Echt grote daden liet Meligeni tot nu toe weinig zien. Hij won wel drie ATP-toernooien, op gravel. Gustavo Kuerten vervolgde zijn strafexpeditie, zoals hij die een ronde eerder tegen Sjeng Schalken liet zien. 'Guga', win naar in 1997, had geen kind aan de Tsjech Bohdan Ulihrach (6-4 6-4 6-2). Kuerten heeft als num mer acht van de wereld nog als enige speler in Parijs de kans om de Rus Jevgeni Kafelnikov te onttronen als 's werelds beste tennisser. Ook kan hij het 'Red Slam' halen, het winnen van de toernooien van Monte Carlo, Rome en Parijs. Dat lukte alleen de Oostenrijker Thomas Muster (1995) en de Roemeen Ilie Nas- tase (1973). De 'Coupe de Mousquetaires' heeft hij nog niet binnen. Eerst moet Kuerten afrekenen met de herboren Oekraïner Andrei Me- dvedev, die na vijf jaar weer de laatste acht in Parijs haalde. De kale Medvedev hoorde ooit bij de toptien, maar zakte de voor bije jaren ver weg. Zijn relatie met de Duitse tennisster Anke Huber liep spaak, de motivatie ebde weg en hij daalde naar de kelder van het tennis. Medvedev heeft weer het licht in de donkere tunnel ge vonden. Hij is terug in de ar men van Huber, terug in de tophonderd en terug in Parijs. Medvedev rekende gedecideerd af met de Fransman Arnaud di Pasquale (7-6 7-6 6-1) en kan een lastige kluif worden voor Kuerten. ert Jan de Ridder bekijkt toekomst FC Rijnland hoopvol en harteloos Bert Jan de Ridder: „Het seizoen wordt met vier extra wedstrijden na de reguliere competitie voor sommigen wel erg lang." foto mark lamers den loman leefmans Ij het negen jaar oude FC Rijn- pd is Bert Jan de Ridder de atste die nog in het eerste elf- 1 heeft gespeeld van een van fusiepartners. Oranje Groen ias zijn club die met ZLC sa- lenging. De 36-jarige Leide- iar denkt zeker nog twee jaar in vaste waarde in de hoofd- jacht te kunnen zijn en het loet raar lopen wil hij daarna jn vrije tijd niet in het bestu- in van de club steken. Hij eeft namelijk uitgesproken ieeën over hoe zijn beschei- en vereniging uit de schaduw loet treden van de grote buren I Leiden en Docos. „Als ik me [men met een paar jongens ie ik op het oog heb, beschik bar stel, dan is FC Rijnland innen een paar jaar niet meer pt kleintje uit de Mors", voor- feit hij. i Samen met zijn sterk gelij mde tweelingbroer Johan Drmde Bert Jan in de jaren ichtig een bekend koppel aan p Boshuizerkade. „Als de een pschorst was, kon hij onder de aam van de ander toch spelen, 'aar hebben we niet echt vaak lisbruik van gemaakt. Een fu- le zagen we niet zitten en we t>uden allebei naar Docos Verstappen. Door familiepro- lemen is er van mijn over drijving niets gekomen en mdat ik het bij FC Rijnland >ch al snel naar mijn zin had, en ik gebleven." De samensmelting van ZLC h Oranje Groen liep de eerste [ren moeizaam. Terwijl zijn roer bij Docos de twee jaar ge- fden promotie naar de tweede [asse meemaakte, en direct topte, dobberde Bert Jan met t Rijnland in de kelder van cl amateurvoetbal. Momen- bel staan de geelgroenen ech- pr aan de vooravond van mo- plijk een tweede promotie op ij. „En goede prestaties zijn o p belangrijk voor de uitstra ling. Vroeger werd je lid van de club waar je vader of je oom speelde, tegenwoordig ga je naar een club die bekend is, waar je vriendjes spelen. 'Je gaat toch niet naar dat vijfdek- lassertje', klinkt het dan. Zo worden de groten alleen maar groter en daarom is het voor FC Rijnland van levensbelang dat het goed gaat en goed blijft gaan." Dat een groot deel van het huidige succes te danken is aan spelers van buitenaf, deert De Ridder niet. „Het gaat voorna melijk om jongens die in het verleden in de selectie van Roo- denburg tweede keus waren en werden 'gepiepeld' in de tijd dat het daar nog goed ging. Het aardige is dat diezelfde spelers nu weer door Roodenburg wor den teruggevraagd. De tijd van eeuwige clubliefde is in Leiden nu eenmaal voorbij. Ik voel me ook niet echt een Rijnlander. Als het 'zootje' ergens anders zou spelen, deed ik dat ook. Dat neemt niet weg dat ik bijvoor beeld voor geld nooit zou ver trekken. Een premiestelseltje hebben ze inmiddels overal, maar het puntengeld hebben wij dit seizoen moeten inleve ren om het tussentijdse vertrek van Wout Holverda mee te fi nancieren." Het zegt genoeg over het op merkelijke jaar dat FC Rijnland doormaakt én de fragiele basis waarop de club nog altijd ope reert. Na de promotie uit de vijfde klasse klikte het niet tus sen de spelersgroep en de nieu we trainer Wout Holverda. Hij werd tussentijds vervangen door Jan Zoetemelk. Maar zelfs na het veroveren van een perio- detitel, golden de Morsbewo- ners als niets meer dan een 'outsider' in de eerste nacom- petitieronde met Vredenburch en Roodenburg als tegenstan ders. Een bal kan raar rollen. FC Rijnland won. maar een solide basis voor de toekomst is er aan de Smaragdlaan nog lang niet. „We hebben zeker zeven spe lers die bij een eventuele nieu we promotie het niveau van de derde klasse aankunnen. Ik geeft toe, dat zouden er meer moeten zijn en misschien dat de overschrijvingsperiode nog wat brengt." Daar is FC Rijnland de laatste jaren erg afhankelijk van geble- ken. Hoewel hij zich schijnbaar harteloos 'geen echte Rijnlan der' noemt, vindt hij het bijna een normale zaak dat hij, als hij uit de selectie stapt, zich wil in zetten om de club een betere toekomst te bieden. „Het is ge weldig wat bestuurders als Can- dido en Brakhoven in moeilijke tijden voor FC Rijnland hebben gedaan. Binnen afzienbare tijd moeten anderen, waaronder ik, opstaan om daarop voort te borduren en de club vooral gro ter en minder afhankelijk te maken. Een jeugdafdeling op zetten is misschien te veel van het goede maar er moet een be leid worden ontwikkeld en een sponsor worden gezocht om het vooral voor jonge senioren aantrekkelijk te maken bij FC Rijnland. Met w Leiden moet bijvoorbeeld toch iets van een samenwerking tot stand kun nen komen. Ons hoofdveld is werkelijk een afgrijselijke knol lentuin en dat komt ondermeer doordat op zaterdag de jeugd van Leiden erop speelt, terwijl hun eerste veld leeg staat. Laten we samen streven naar een constructie zoals bij Ter Leede en Teylingen: één hoofdveld waarbij we samen een mooie tribune financieren. Waarom niet?" Het is en blijft toekomstmu ziek. Eerst staat voor de rechts back een pouletje met UDO (morgenavond, thuis) en Ber- nardus (zondag, uit) op het programma waarvan de win naar promoveert en de num mer twee, in tegenstelling tot eerdere berichten, géén her kansing krijgt. Gevraagd naar de kansen van zijn elftal, haalt De Ridder zijn schouders op. „Het zal niet eenvoudig wor den. Elf rode kaarten hebben we het afgelopen seizoen ge had, doordat we nu eenmaal een paar impulsieve jongens hebben die soms domme din gen doen. We kampen met een paar blessures en schorsingen en het seizoen wordt met vier extra wedstrijden na de regulie re competitie voor sommigen wel erg lang. Als we klaar zijn, kunnenwe al bijna met de voorbereiding voor volgend sei zoen beginnen." SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky ten van maandag 31 mei. 11-12- 15-16-17-20-22-23-24-25-31-36-50- 51-53-59-65-69-72-77. (onder voorbe- Lotto 21. Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs; 1 winnaar, bruto f 100.000,-; derde prijs: 1000,-; vierde prijs. 207 win naars, elk f 250,-, vijfde prijs: 2467 win naars, elk f 25,-; zesde prijs: 4782 win naars, elk f 10,-; zevende prijs; 44.355 winnaars, elk f5,-. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed 4 winnaars, elk f 10.000,- vier cijfers goed: 36 winnaars, elk f 1000,-; drie cijfers goed: 290 winnaars, elk f 100,-; 2 cijfers goed: 2931 winnaars, elk f 10.-. BASKETBAL San Antonio. NBA, play-offs. Western Conference, finale: San Antonio Spurs - Portland Trailblazers 86-85 (stand in best-of-seven serie: 2-0). BILJARTEN Enschede. EK snooker. Mannen, voorronden: Stolk (Ned) - Wiberg (Zwe) 4-1, Wehrmann (Ned) - Diemer (Dui) 4-3, Dikstra (Ned) - Valdimarsson (IJsl) 4- 0, Duut (Ned) - Sedo (Spa) 4-1, Heins- mann (Ned) - Hochmayer (Oos) 4-1, Horst man (Ned) - .Gleeson (Ier) 4-2, Bij de Leij (Ned) - Emprin (Fra) 4-0, Jansen (Ned) - Sinitsin (Let) 4-1, Fabrie (Ned) - Olsen (Noo) 4-0, De Jong (Ned) - Kelly (Ier) 4-3, Wehrmann (Ned) - Zimmermann (Zwi) 4-2, Sawicki (Pol) - De Haas (Ned) 4-3, Bennie (Sch) - Moes (Ned) 4-2, Chand (Ned) - Hamalainen (Fin) 4-0, Van Rijsbergen (Ned) - Lepaul (Fra) 4-1 GOLF Wentworth. Volvo PGA Championship, Eu ropese Tour mannen, 3,9 miljoen gulden. Eindstand: 1 Montgomerie (GBr) 270 sla gen (69 70 67 64), 2 James (GBr) 275, 3. Eales (GBr) 276, 4. Els (ZAf), Leaney (Aus), Goosen (ZAf) 277. 7. Carter (GBr), Grönberg (Zwe), Langer (Dui) 278, 38 Muntz 284 (71 72 73 68). Potomac. Kemper Open. Eindstand: 1 Beem (VSt) 274 slagen. 2 Hughes (Aus) en Glasson (VSt) 275. SCHAKEN Rotterdam. NK. Derde ronde: Van den Doel - Nijboer 1-0. Janssen - Piket 0-1, Nikolic - Van Wely 1- 0, Sokolov - Cifuentes 1/2-1/2, Peng - Van der Sterren 0-1. Van der Wiel - Reinder- man 1/2-1/2. Stand: 1 Nikolic 3 punten. 2. Piket 2 1/2, 3. Van Wely 2, 4 Cifuentes. Van den Doel, Reinderman, Van der Sterren, Van der Wiel 1 1/2, 9 Nijboer, Peng, Sokolov 1, 12. Janssen 0. TENNIS Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Corretja (Spa/3) Koubek (Oos) 6-2 6-3 7-5, Kuerten (Bra/8) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-4 6-2, Meligeni (Bra) - Mantilla (Spa/14) 6-1 5-7 7-5 7-6, Medvedev (Oek) - Di Pasquale (Fra) 7-6 7- 6 6-1. Indeling kwartfinales: Hrbaty (Slw) Rios (Chl/9), Agassi (VSt/13) - Filippini (Uru), Corretja (Spa/3) - Meligeni (Bra), Kuerten (Bra/8) - Medvedev (Oek) Dubbel, kwartfinales: Albano/Carbonell (Arg/Spa) - Kafelnikov/Mirnyi (Rus/WRu) 6-3 3-6 6-2, Ivanisevic/Tarango (Kro/VSt) - Prmosil/Vacek (Dui/Tsj) 6-2 6-3. Jongens, tweede ronde Nieminen (Fin/12) - Hemmes (Ned) 6-2 6-4 De Munnik HEB1, le ronde: J. Busker M. Flink 0-6 2-6, T. Jason - E P. van Weeren w.o. Ja son. A - R Bouwman w.o W.van Deursen - J Poots 6-7 7-5 5-7; J Weerheim M Marron w.o Marron; T. Bavelaar J. van Prehn 7-5 4-6 4-6; 15.00: JJ. Over- gaauw - N. van Oosterhout, w,o. blessure Overgaauw. N. van der Kaaij - H. van Velzen 6-3 6-0; R. de Boer M. Nagelker ken 3-6 7-5 3-6; M. Rasenberg W van Tongeren w o; N. van Geer - R. van der Wilk 6-2 6—1; J.Boogmans - Van Prehn 6- 3 6-0. DEB1, le ronde: N.Lutz-Toole - K. Hoo- geveen 0-6 7-5 3-6; S. Asselman I. Kruit 2-6 4-6; M. van Ark A. Wissink 6-7 1-6. HEB2, le ronde: M. Rodenburg M Lee mond 6.3 7-5; E. de Vries - F Vogel 3-6 3-6. HEC1, le ronde: J. Zandbergen M. Vol water 3-6 6-1 6-6 opg. Volwater; M Cijn- I tje V Nieboer, w.o blessure; S. Brugman I F de Rooy 7 5 6-3; A Wensink N Ra I vensbergen 1-6 2-6; M van der Luit - D.S I eret 6-2 7-5, L van der Voort E Ra- I vensbergen 7-5 1-6 6-1, W. Oosterbaan I - J Prins 2-6 7-5 6-3; W Otten J van I Delft 6-1 6-3; R Baans - D. Brunsveld 6 I 4 6-4; V Borsboom F. Petit 6-3 6-3; B van Emmerik M Altink 4-6 6-4 5-7, P t Pracht D Prins 3-6 3-6, M Voskuyl R I Rommers 2-6 0-6. VOLLEYBAL f World League, mannen. Groep C: Argent i I nië - Cuba 0-3(26-28 22-25 28-30), I Frankrijk - Portugal 3-1 (28-26 22-25 25- I 17 25-18). WIELRENNEN I Ronde van Italië. Zestiende etappe Biella - Lumezzane: I I Laurent Jalabert (Fra) 243 km in 5.51.36 I (41,468 km/u), 2. Pantani (Ita), 3 Sirnom I (Ita), 4 Heras (Spa) 0.03, 5 Velo (Ita). 6 I Rebellin (Ita), 7. Camenzind (Zwi), 8. Sa- I voldelli (Ita). 9. Di Grande (Ita), 10. Miceli I (Ita) 0.06 Klassement: 1. Pantani 72.52.47, 2. Sa I voldelli 2.05, 3. Laurent Jalabert 2.06. 4 I Gotti (Ita) 2 33. 5. Clavero (Ita) 2 43, 6 Simoni 5 48, 7 Gontsjar (Oek) 5.57. 8 I Axelsson (Zwe) 6.25, 9. Camenzind 6 38. I 10 De Paoli (Ita) 8.18 Ronde van Duitsland. Vierde etappe Bielefeld - Dortmund: 1 I Casper (Fra) 176,9 km m 4 15 21.2. Za I bel (Dui), 3 Magnien (Fra). 4 Kappes I (Dui), 5. Pollack (Dui), 19 Voskamp. 23 I De Jongh. 28. Koerts. 49. Lotz, 63 Kna- I ven, 85 Den Bakker, 88. Meijs, 94. Van I Dartel, 114. Hoffmann 5.47, 115 Groe I nendaal. 116. Vierhouten, 125. Van der I Wolf 11 27, 127. Dubbeldam. Klassement: 1. Merckx (Bel) 18.53.08. 2 I Wesemann (Dui) 0.03, 3 Grabsch (Dui) I 0.06, 4 Heppner (Dui) 0.09, 5. Tonkov I (Rus) 0.09, 16. Voskamp 2 01, 35. Lotz, 39 Meqs, 70. Den Bakker, 81Van Dartel I 11.07, 83. De Jongh 12.48, 89. Knaven I 12.52, 94. Hoffmann 18.39, 100. Koerts 21.44, 108. Groenendaal 24.08, 124 I Vierhouten 34.49, 126. Van der Wolf I 40.28, 127. Dubbeldam 40.29. IJSHOCKEY I Dallas. NHL, play-offs. Western Conferen I ce, finale: Dallas Stars - Colorado Avalan- I che 5-7 (stand in best-of-seven serie 2-3) Eastern Conference: Toronto Maple Leafs I Buffalo Sabres 2-4 (eindstand best-of I seven serie: 1-4, Buffalo Sabres naar fina I le Stanley Cup).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25