Scorebord
ati
Het achterdeel
van de Ford Transit met dubbele cabine'
I
MAANDAG 31 MEI 1999
CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356454, PLV -CHEF JANET V
PRIJSVRAGEN
Lotto 21. 8- 11 - 15-24-41 -42. Re
servegetal. 3. Cijferspel: 741784.
Lucky 10 van zaterdag 29 april. 3 - 9 -
11 - 12-24-25-38-39-42-BB
SS-59-61 -65-68-70-72-73-
76 - 80.
Toto21: 2-2-1-2-1-2-2-2-1-
1-1-2-3,
Belgische lotto. 1 - 10 - 17 - 21 - 27 -
33 Reservegetal: 42 Joker 7160982.
Duitse lotto. 1-11-12-13-42- 43.
Reservegetal: 37. Supergetal: 2 Spiel
77: 3003115. Super 6: 938425.
AMERICAN FOOTBALL
NFL Europe League. Amsterdam Admirals
(Ned) - Barcelona Dragons (Spa) 17-28,
Rhein Fire Düsseldorf (Dui) - Frankfurt Ga
laxy (Dui) 20-21, Scottish Claymores (Sch)
- Berlin Thunder (Dui) 10-28. Stand; 1.
Barcelona Dragons 5 gewonnen - 2 verlo
ren, 2 Frankfurt Galaxy 4-3 (160-162), 3.
Scottish Claymores 4-3 (193-197), 4.
Rhein Fire Düsseldorf 3-4 (160-125), 5.
Berlin Thunder 3-4 (144-209), 6. Amster
dam Admirals 2-5(163-180).
ATLETIEK
Klazienaveen. Marathon. Mannen 1. No-
wak (Pol) 2.25,30, 2. Sarnicki (Pol)
2.27.25, 3. Dock (Dui) 2.46.36. Vrouwen
1. Ziecina (Pol) 2.53.03, 2. Lennartzx
(Dui) 3.03.33, 3. Vliet (Ned) 3.08.01
Halve marathon, mannen: 1. Berger (Ned)
1.10.25, 2 Rolink (Ned) 1.15.09, 3. Hul-
zebos (Ned) 1.16.44. Vrouwen; 1. Malska
(Pol) 1.19 28, 2 Leppes (Ned) 1.54.55,
3. Bodewes (Ned) 2.01.28.
Wenen. Marathon. Mannen 1. Eyapan
(Ken) 2.11.41, 2 Taye (Eth) 2.15.16, 3.
Moni (Ken) 2.16.15. Vrouwen: 1. Pana
(Rer) 2.34.26, 2. Jerodich (Ken) 2.34.52,
3. Edeto (Eth) 2.35.53.
Hengelo. 18e APM, Grand Prix II. Mannen,
200 m: 1Stevens (Bel) 20,66, 2. Golding
(GBr) 20,68, 3. Douglas (Ned) 20,76, 6.
Van Balkom 20,98. 800 m; 1. Botha (ZAf)
1.44,84, 2. Sepeng (Ken) 1.45,35, 3. Bu-
cher (Zwi) 1.45,47, 8 Som 1.47,90.
1500 nv 1 Langat (Ken) 3.37,50, 2.
Bosch (Fra) 3 37,67, 3 Liefers (Ned)
3.37,81, 5. Koers 3.38,28. 10.000 m 1.
Jifar (Eth) 27.06,45 (beste jaarprestatie),
2 Tola (Eth) 27 13,48, 3 Gitahi (Ken)
27.17,66, 8. Maase 27.34,02 (Neder
lands record), 13. Lauret 28.09,96. 2 mijl
1 Gebrselassie (Eth) 8 01,86, 2. Limo
(Ken) 8.13,47, 3. Lahssmi (Mar) 8.19,58.
100 m horden 1. Korving (Ned) 13,35, 2
Ross (VSt) 13,51, 3. Bownes (ZAf) 13,57.
3000 m steeple; 1. Barmasai (Ken)
8.11,30, 2. Kosgei (Ken) 8.12,33, 3.
Weidlinger (Oos) 8.21,76, 6. Simon Vroe-
men 8.26,48, 10. Laros 8.32,92. Hoog:
1. Patterson (VSt) 2,23, 2. Sokolovski
(Oek) 2,23, 3. Hoen (Noo) 2,20. Polshoog.
1. Ecker (Dui) 5,85 (evenaring beste jaar
prestatie), 2. Potapovitsi (Kaz) 5,80, 3,
Barthel (Noo) 5,65, 4 Blom (Ned), Smi-
ryagin (Rus) 5,40, 7. Looije, Tamminga
5,40.
Vrouwen, 100 m: 1. Tirlea (Roe) 11,57, 2.
Feagin (VSt) 11,58, 3. Philipp (Dui)
11,68, 4. Poelman 11,81, 7. Kramer
12,23 800 m' 1Ewerlof (Zwe) 2.00,87,
2. Buhaianu (Roe) 2.01,05, 3. Stals (Bel)
2.01,47, 7. Wisse 2.04,79, 9. Van Dorp
2.07,70. 1500 m: 1 Wami (Eth) 4.03,14
(beste jaarprestatie). 2 Marusova (Rus)
4.03,72, 3. Chojecka (Pol) 4.03,72, 7.
Kruijer 4.10,07. 5000 m: 1. Mikitenko
(Dui) 14.54,32 (beste jaarprestatie), 2.
Worku (Eth) 14.54,52, 3. Radcliffe (GBr)
14.54,61, 13. Van Onna 15.52,43, 16.
Hofmans 16.37,87. 400 m horden 1.
Batten (VSt) 54,87, 2. Tirlea 55,22, 3.
Rieger (Dui) 56,08 kogel: 1. Kleinert
(Dui) 18,72, 2. Zabawska (Pol) 18,54, 3
Kumbernuss (Dui) 18,45, 6, De Bruin
17,82, 7. Koeman 17,71. speer 1. Forkel
(Dui) 63,13, 2. Damaske (Dui) 60,32, 3.
Nerius (Dui) 58,00, 5. Van Haperen
52,32, 6. Bus 51,10.
Gotzis (Oos). IAAF World Challenge hypo-
meeting. Tienkamp. 1. Dvorak (Ts|) 8738
(100 m: 10,71 - verspringen: 7,77 - kogel
stoten; 16,43 - hoogspringen: 2,00 - 400
m- 48,21; 110 m horden: 13,85 - discus
werpen 46,84 - polsstokhoogspringen:
4,80 - 1500 m: 4.33,99), 2. Nool (Est)
8460, 3. Lobodin (Rus) 8427, 4 Sebrle
(Tsj) 8426, 5. Warners (AAC '61) 8317
(10.78 - 7,76 - 14,74 - 1,97 - 46,61;
14,33 - 40,91 - 4,80 - 61,44 - 4.37,07),
12. Wassenaar (KAV Holland) 7817
(11,19 - 7,30 - 14,19 - 1,88 - 49,93;
14,88 - 41,48 - 4,70 - 4.34,74). Gebles
seerd uitgevallen; Bennema (AAC '61;
10,72-7,46- 14,43- 1,94-X).
Zevenkamp, eerste dag. 1. Nathan (VS)
6577 (100 m horden: 13,28 - hoog- 1,76
- kogel; 14,74 - 200 m: 24,23; ver. 6,59 -
speer: 50,08 - 800 m: 2.16,92), 2 Belova
(Rus) 6467, 3. Ertl (Dui) 6332. Uitgeval
len: Mei|er (AV '34, 14,97 - 1,64 - 14,37 -
26,87; X).
Rethymno (Gri). Europa Cup clubteams. B-
groep. Mannen: 1. Penellinos 126, 5/6.
AAC Tel Aviv 64 Individueel (AAC tenzij
gastoptreden) 800 m: Schletterer
1.49,01. 4x100 m. AAC (Douglas, Kruller,
Snoek, Sedoc) 40,26 Kogelstoten: Picke
ring (GBR) 16,50. Discuswerpen: Smith
(Argo '77) 49,87. Vrouwen 1 Penellinos
101, 6 AAC 44 Individueel (AAC tenzij
gastoptreden). verspringen: Jaklofsky
6,27. Polsstokhoogspringen: 1 Van der
Geer (Haag Atletiek) 3,90 Kogelslingeren:
1. Beunder (Leiden Atletiek) 56,83. Dis
cuswerpen 1. Van der Bilt (Haag Atletiek)
55,71 Speerwerpen 1 Tjepkema 71,91.
Hengelo. Nationaal, baancircuit KNAU,
voorprogramma APM. Mannen, 100 m: 1.
Vehof (AV'34) 10,76. 400 m 1. Hagen
(Hellas) 46,67, 2. Van Rhee (Rott. Atl.)
47,03 1500 m: 1 Beumer (AV'34)
3 45,88 (winnaar Twente Bokaal), 2. Win
ter (Lycurgus) 3.46,32, 3, Rijken (PH)
3.47,68. 400 m horden: 1 Jeroen Prent
(Hellas) 50,97 Kogel 1. Vet (AAC) 18,50.
Vrouwen, 200 m: 1 Poelman (Hellas)
23,78, 2. Visschers (Unitas) 24,28. 400
m: 1 Karenbeld (Argo'66) 54,511500 m
1. Van de Kolk (Hellas) 4 19,96, 2 Riadi
(LAAC Twente) 4 20,77 Polshoog: 1. De
Wilt (Haag Atl.) 4,00.
Breda, Studentenkampioenschappen.
Vrouwen, 400 m horden: 1 Emely van Ha
gen (Leiden Atletiek) 1.05,19. Kogelslin
geren: 2. Nelleke van der Krogt (V'schoten
'97) 40,92 (pr). Mannen. Hinkstapsprong:
2. Martin Feyt (De Spartaan) 12,98, 110
m horden: 3. Wouter Schoemaker
(AAV'36) 16,73. Discuswerpen: Edwin
Kortekaas (De Spartaan) 44,64.
AUTOSPORT
Barcelona. Formule I, WK. 1 Hakkinen
(Fin) Mc Laren-Mercedes 307,196 km in
1.32.44,619 (gemiddelde snelheid
195,680 km/uur), 2 Coulthard (Sch) Mc
Laren-Mercedes 6,238, 3. Michael Schu
macher (Dui) Ferrari 10,845, 4. Irvine
(Eng) Ferrari 30,182, 5. Ralf Schumacher
(Dui) Williams-Supertec 1.27,208, 6.
Trui li (Ita) Prost-Peugeot op een ronde, 7.
Hill (Eng) Jordan-Mugen-Honda, 8. Salo
(Fin) BAR-Supertec, 9. Fisichella (Ita) Be-
netton-Playlife, 10 Wurz (Oos) Benetton-
Playlife. Barrichello (Bra) gediskwalifi
ceerd Stand WK coureurs, na vijf van zes
tien races' 1Michael Schumacher 30
punten, 2. Hakkinen 24, 3. Irvine 21. 4.
Frentzen 13, 5 Coulthard 12 Stand WK
constructies 1. Ferrari 51, 2. Mc Laren-
Mercedes 36, 3. Jordan-Mugen-Honda 16.
Barcelona. Formule 3000. Derde race 1
Heidfield (Dui) West Competition 208,032
km in 1.13.16,982 (170,223 km/u), 2.
Rodriguez (Uru) Gastromega 3,002, 3.
Couto (Por) Gauloises Formula 55,522
Stand 1 Heidfield 20 punten, 2. Rodri
guez 18, 3. McGarrity (GBr), Watt (Den) 6.
Sugo. Japans GT-kampioenschap, derde
race. 1. Sekiva/Kurosawa (Jap) Toyota
2.06 05,136, 2. Raphanel/Yamaji (Jap)
Toyota 4,021, 3. Nakako/Michigami (Jap)
Honda 4,635, 4. Coronel/Yamamshi (Ned-
/Jap) Honda 4,635. Stand 1Sekiva/Kuro
sawa (Jap) 32, 2. Comas/Motoyama (Jap)
29, 3. Suzuki (Jap) 22, 14. Coronel/Yama
mshi 10.
BASKETBAL
Damien Hardman in actie tijdens de Quiksilver Pro op de Fji-eilanden. Hardman is de huidige nummer één van de wereld bij het surfen.
Smuskin (Est) 4-1, Fabrie (Ned) - Zarakani
(Zwe) 4-1.
Venlo. EK 47/2. Halve finales: Edelin (Fra)
- Nockemann (Dui) 300-85/3, Djoubri
(Fra) - Christiani (Ned) 300-256/6. Finale:
Dioubri - Edelin 300-21/2.
EK libre. Finale: Grethen (Lux) - Horn (Dui)
400-105/1.
HANDBAL
Aalsmeer. Mannen. EK-kwalificatie. Ne
derland - Bulgarije 18-18 (11-9). Topsco
rers Nederland. Coonen 8, Olphen 4, Root-
hkrans 3.
HOCKEY
Rotterdam. Vriendschappelijk, mannen.
Nederland - Engeland 7-2 (2-0). 22. Bu-
ma 1-0, 23. De Nooijer 2-0, 46. Van Meer
3-0, 48. Pearn 3-1, 49. De Nooijer 4-1,
55. Lomans 5-1, 58. Garcia 5-2 (sc), 59.
Veen 6-2, 65. Lomans 7-2 (sc).
JUDO
Ronse. Europacup, 2e ronde. Samoerai
Ronse (Bel) - Kenamju (Ned) 1-6. Tot 60
kg: Houkes (Kenamju) w.v. Roman ippon,
De Winter (Ronse) w.v Hendriks waza ari,
Meijer (Kenamju) w.v. Mercier ippon, Ste-
ringa (Kenamju) w.v. Loussif ippon, Elco
van der Geest (Kenamju) w.v. Kehli ippon,
Sonnemans (Kenamju) w.v. Loonen ippon,
Dennis van der Geest (Kenamju) w.v. Van
Barneveld ippon.
KORFBAL
RIJNDELFLAND A: Valto-VIOS(N) 21-9
(Valto kampioen)
Va Ito 12-18 Spirit 12-12
Velocitas 12-17 DES 12- 4
All Ready 12-16 VIOS(N) 12- 3
Reeuwijk 12-14
RIJNDELFLAND B: Actief-Unicum 13-10,
TOV-Eureka 6-8
KZ Leiden 14-23 ELKV 14-12
Actief 14-17 TOV 14-10
Unicum 14-17 Eureka 14-10
BI. Wit 14-16 Springfield 14- 7
RES. HOOFDKLASSE: Oost Arnhem 2-Die
Haghe 2 21-19 (Oost Arnhem reserve
landskampioen)
RES. TWEEDE KLASSE L: De Bermen 2-
De Danaïden 2 12-15
JUNIOREN: BW Heerenveen-KVS 14-15,
TOP-Rohda 16-14 na verlenging (KVS en
TOP naar NK-finale)
MOTORSPORT
Monza. GP van Italië, WK Superbike, vijfde
wedstrijd. Eerste race: 1. Fogarty (Gbr) Du-
cati 18 ronden in 32.13,009 (297,5
km/u), 2. Edwards (VSt) Honda
32.13,129, 3. Chili 32.13,556 Tweede
race: 1. Fogarty 32.18,285, 2. Edwards
32.18,290, 3. Chili (Ita) Suzuki
32.18,829. Stand 1. Fogarty 217, 2. Ed
wards 162, 3. Corser 157. WK Supersport
600, vierde race. 1. Zeelenberg (Ned) Ya
maha 30.31,260 (131,488 km/u), 2.
Xaus (Spa) Ya.aha 0,016, 3. Bontempi
(Ita) Yamaha 0,064, 4. Meregalli (Ita) Ya
maha 0,118, 5. Pirovano (Ita) Suzuki
0.200. Stand: 1. Chambon (Fra) Suzuki
57 punten, 2. Teuchert (Dui) Yamaha 54,
3. Bontempi 48, 6. Zeelenberg 33.
Loket (Tsj). Motocross, GP van Tsjechië,
500 cc. Eerste manche: 1. Bartolini (Ita)
Yamaha, 2. King (NZe) Husqvarna, 3. Pu-
zar (Ita) Yamaha, 8. Van Doorn/Vertemati,
18. Van Wessel/Husqvarna. Tweede man
che: 1. Demaria (Fra) Husqvarna, 2. Bart
olini, 3. Aaltonen (Fin) Yamaha, 8. Van
Doorn, 13. Van Wessel Stand WK: 1 Bart
olini 157, 2. Demaria 113, 3. King 99,
16 Van Doorn 31, 19. Van Wessel 17.
Foxhill. GP motocross. 125 cc, eerste
manche: 1 Federici (Ita) Yamaha, 2. Chio-
di (Ita) Husqvarna, 3. Caps (Bel) Honda, 4.
Ramon (Bel) Kawasaki, 5. Scevenels (Bel)
KTM, 7. Eggens/Yamaha, 13. Stall-
mann/Suzuki. Tweede manche: 1. Federi
ci, 2. Dobb (Eng) Suzuki, 3. Stallmann, 4.
Brown (VSt) Honda, 5. Ramon, 8. Eggens.
Stand WK- 1. Chiodi 205, 2. Federici 200,
3. Brown 145, 13. Eggens 37, 19. Stall
mann 25, 27. Van den Berg/Suzuki 7, 29.
De Reuver/Suzuki 6, 32. Strik/Honda 4,
37. Vromans/Yamaha 2. 250 cc, eerste
manche: 1. Van Rees (Ned) Kawasaki, 2.
Hughes (Vst) Honda, 3. Cooper (Eng) Hus
qvarna, 4. Coppins (NZe) Suzuki, 5.
Maschio (Fra) Yamaha, 6. Giesbers (Ned)
Suzuki. Tweede manche: 1. Vuillemin
(Fra) Yamaha, 2. Van Rees, 3 Bolley (Fra)
Honda, 4 Giesbers, 5. Cooper Stand WK
1. Bervoets (Bel) 201, 2. Beirer (Dui) Ka
wasaki 194, 3. Bolley 179, 7. Giesbers
113, 9. Van Rees 108, 28.
Vromans/Yamaha 6, 35. Van
Drunen/Yamaha 1. -
New York. NBA, play-offs Western Confe
rence, finale San Antonio Spurs - Portland
Trailblazers 80-76 (stnad in best-of-seven
BILJARTEN
Enschede. EK snooker, 3e speeldag.
Chand (Ned) - Auns (Est) 4-0, De Haas
(Ned) - Fisher (Zwi) 4-3, Duut (Ned) - Sini-
tsin (Let) 4-0. De Jong (Ned) - Marek (Pol)
4-2, Heinsmann (Ned) - Wiberg (Zwe) 4-2,
Wehrmann (Ned) - Horstman (Ned) 4-2,
Dlkstra (Ned) - Konnaris (Cyp) 4-2, Jansen
(Ned) - Sedo (Spa) 4-2, Oenema (Ned) -
PAARDENSPORT
Duindigt
Eerste koers, 2000 m: 1. Millionare
(JWP van Dam) 1.19,1, 2. Libido, 3.
Leery Hanover. Toto: winnend 7,20; plaats
2,00 1,90 2,30; koppel 20,30; trio
223,80 Tweede koers, 1800 m: 1 Mar
wan (FR) (A.A. de Vries) 2.03,9, 2. Gio, 3.
Agar's Habi. Toto: winnend 1,80; plaats
1,70 1,60 2,10, koppel 3,60; trio 40,50;
dubbel winnend 22,70.Derde koers, 2000
nr 1. Longlegged Wanda (M. France)
1.20,5, 2. Lion Belvedere, 3 Magic Furni
ture. Tote winnend 3-,20; plaats 1,40
8,30 3,10; koppel 84,70; trio 1006,00.
Vierde koers, 2100 m: 1Lineker Boko (H.
v.d. Heuvel) 1.18,4, 2. Keep the Change,
3. Harab, 4. Idas Loo Toto: winnend 4,30;
plaats 1,60 3,00 3,50; koppel 14,90; trio
501,80; kwartet Vijfde koers, 2000 m l.
Risky Business (M. O'Callaghan) 2.02,5,
2. Learning, 3. Isis Honda (IRE). Niet ge
start: Crain Decune (GB)x. Toto winnend
7,10; plaats 1,80 2,00 1,20; koppel
49,50; trio 533,80. Zesde koers, 2000 m:
1. Harald H Kemp (P.L.H.M. Wisker)
1.19,1, 2. Mold Dragon, 3 Koncord S.To-
to winnend 4,30; plaats 1,70 2,20 3,10;
koppel 15,20; trio 122,50. Zevende koers,
1800 m 1. Aloof Princess (GB) (Mw
L.E.M. Beekman) 1.55,3, 2. Streamline
(IRE), 3. Select Lady (GB).Toto winnend
7,70; plaats 3,70 5,20 6,00; koppel
23,20; trio 2112,00. Achtste koers, 2000
m: 1 Lillian Cartouch (J Pool) 1.20,9, 2.
Foxy Dart, 3. Mighty Tonka. 4. Kaballus
Avon.Toto. winnend 18,60; plaats 4,00
2,10 1,20; koppel 120,60; trio; kwartet
jackpot Negende koers, 1900 m 1 Regi-
lio (K. Davies) 2,02,2, 2. Charlies Law
(GB), 3. Diamond Lil (GB).Toto winnend
3,20; plaats 1,20 2,00 3,50; koppel
6,90; trio 73,20. Tiende koers, 2000 m:
1. Linette B (Mw. W. Goedhart) 1.18,6, 2.
Isabella Janssen, 3. L'Espoir de BD.Toto.
winnend 5,70; plaats 2,20 2,70 3,40;
koppel 10,50; trio 122,60. Elfde koers,
2000 m: 1 Mitchel Baldwin (M. Lukje)
1.20,1, 2. Max Wielinga, 3 Navy Blue.
Toto: winnend 15,40; plaats 5,20 1,90
2,90; koppel 16,30; trio 525,00. Totalisa-
toromzet: 243330
St. Gallen. CSIO. Internationaal springcon
cours: 1. Lauber (Zwi) Future 0-32,01, 2.
Guillon (Fra) Callisto II 0-32,14, 3. Lejeu-
ne (Bel) Candyfloss 0-32,68, 18. Geerink-
/DBH Heartbreaker 7-41,74, 20. Hendrix-
RBG Hallfax 4-61,48, 24. Lansink/Nissan
Zandor Z 4-68,15, 27. Dubbeldam/V&L
Meduza 4-68,62. Jachtspringen: 1.
Sprunger (Zwi) Centaure du Murier 79,11,
2. Rodrigo Pessoa (Bra) Gandini Bianca
79,36, 3 Sozzi (Ita) Gisowatt Lady 80,48,
29. Geerink/DBH Iroko, Lansink/Nissan
Highvalley Z. Landenwedstrijd 1. Neder
land (Hendrix, Geerink, Dubbeldam, Lans-
ink) 12 punten, 2. Brazilië 12,25, 3. Zwit
serland 12,75, 4. Ierland 24, 5. Frankrijk
28. Stand: 1. Frankrijk 39,5, 2. Zwitser
land 37, 3. België 21, 4. Duitsland 19, 5.
Verenigde Staten 18, 6. Nederland 17.
Progressief springconcours: 1. Guillon
(Fra) Banboula du Thot 44 punten-36,75
seconden, 2. Philippaert (Bel) RBG Droit
de B'Neville 44-37,73, 3. Bauer (Oos) Re-
mus Equo 44-38,08, 20. Dubbeldam/V&L
Jumper 35,75-72,79, 32 Geerink/DBH
Iroko 3,75-56,08. Springconcours per
team' 1. Fuchs/Melliger (Zwi) Sir Galahad-
/Colony S 99,72 seconden, 2. Guerdat-
/Maendli (Zwi) Geometric/Litesso 103,19,
3. Le Jeune/Philippaert (Bel) Punjab/RBG
ROEIEN
Hazewinkel. Wereldbeker roeien Mannen:
Skiff: 1. Cop (Slv) 6.49,11, 2. Chalupa
(Tsj) 6.53,43, 3 Spik (Slv) 6.53,82.
Twee-zonder-stuurman: 1. Martinov/Sara-
ga (Kro) 6.32,87, 2. Williams/Dennis
(GBr) 6.33,71, 3. Weightman/Scott (Aus)
6.34,02. Dubbeltwee 1. Tufte/Bekken
(Noo) 6.25,83, 2. Peto/Haller (Hon)
6.28,68, 3. Samuelson/Kaliszan (Den)
6.30,08, in B-finale: 7. Simon/Verberne
(Ned) 6 25,02. Dubbeltwee, licht: 1. Eu-
ler/Ruehling (Dui) 6.31,00, 2. Polymeros-
/Miliotis (Gri) 6.32,56, 3. Chapelle/Touron
(Fra) 6.32,91, 4. Van der Linden/Aarde-
wijn (Ned) 6.34,51. Vier-zonder- 1 Groot-
Brittannië (Cracknell, Redgrave, Coode,
Pinsent) 6.19,59, 2 Polen 6.24,09, 3.
Groot-Brittannië II 6.24,76, 6. Nederland
(Heeringa, Jansen, Van Leeuwen, Van der
Noort) 6.29,91. Vier-zonder-stuurman,
licht: 1. Denemarken (Ebert, Poulsen,
Ebbsen, Feddersen) 6.08,27, 2. Frankrijk
6.11,33, 3. Nederland (Spaans, Trooster,
Kolkman, Van der Vooren) 6.13,58. Dub-
belvier: 1. Oostenrijk (Hartl, Nussbaumer,
Jonke, Lambing) 6.05,67, 2. Zwitserland
6.06,79, 3 Oekraïne, 4. Nederland (Egel
meers, Lippits, Eggenkamp, Bartman)
6.12,36. Acht. 1. Roemenië 5.41,84, 2.
Groot-Brittannië 5.43,15, 3. Rusland
5.46,33, 4. Nederland (Middag, Van der
Zwan, Klinge, Van Dongen, Fontein, Derk-
sen, Kind, Rienks, st, Van Oiien 5.46,49,
5. Polen 5.58,97, 6. Zuid-Afrika 6.05,58.
Vrouwen: Skiff: 1 Fedotova (Rus)
7.32,33, 2. Zhang (Chn) 7.34,62, 3.
Nejkova (Bul) 7.36,71. Twee-zonder-
stuurvrouw. 1. Blackie/Bishop (GBr)
7.16,77, 2. Vraa/Rindom (Den) 7.21,81,
3. Ligatscheva/Potchitajeva (Rus)
7.24,52. Dubbeltwee: 1. Van Dishoeck-
A/an Nes (Ned) 6.57,33, 2. Levina/Merk
(Rus) 6.58,75, 3. Garcia/Balmary (Fra)
7.00,63, 4. Batten/Lindsay (GBr)
7.03,21. Dubbeltwee, licht 1 Burcica-
/Macoviciuc (Roe) 7.25,33, 2. Joensson-
/Knejp (Zwe) 7.28,31, 3. Andersson/Helle-
berg (Den) 7.28,63, 4. Poot/Vermulst
(Ned) 7.30,03. Dubbelvier 1 Oekraïne
6.45,85, 2. Wit-Rusland 6.48,03, 3. Chi
na 6 49,30. Acht: 1. Roemenië 6.24,85,
2. Nederland (Ter Beek, Eygelaar, Jansen,
Bolman, Appeldoorn, Westerhof, Meijer,
Penninx, stv Quick) 6.28,83, 3. Wit-Rus
land 6.34,72, 4. Oekraïne 6.40,95, 5.
Groot-Brittannië 6.42,04, 6. Polen
6.43,01. Landenklassement wereldbeker
1. Groot-Brittannië 50 punten, 2. Neder
land 38, 3. Dennemarken 33, 4 Roeme
nië 26, 5. Rusland 24, 6. Oekraïne 20.
Omlijstingsprogramma: Vrouwen: Skiff,
licht- 1 Van Eupen (Ned) 8.09,15, 2. Vo
gel (Zwi) 8.10,92, 3. Rajle (Kro) 8.11,59.
Nederland (Swarte, Venema, Devilee, Van
Schilfgaarde) 7.04,29 Mannen Skiff,
licht: 1. Vabrousek (Tsj) 7.15,21, 2. Niel
sen (Den) 7.18,66, 3. Beechey (GBr)
7.22,41, 4 Krol (Ned) 7.24,33. Twee
zonder-stuurman, licht: 1. Baker/Webb
(GBr) 6.52,64, 2. Locher/Stomporowski
(Dui) 6.53,59, 3 Tucker/Louzado (Gbr)
6.57,26, 4. Sorgdrager/Verhallen (Ned)
6.58,55. Acht, licht: 1. Nederland (Age-
ma, Van Graafeiland, Groot, Dormans, Bas
Hilckman, Jeroen Hilckman, Jansen, De
Zwart, stm Van Bakel) 5.52,44, 2. Polen,
3. Spanje 5.57,92.
SCHAKEN
Rotterdam. NK mannen. Eerste ronde: Pi
ket - Nijboer 1-0, Van den Doel - Van Wely
0-1, Janssen - Cifuentes 0-1, Nikolic - Van
der Sterren 1-0, Peng - Van der Wiel 0-1,
Sokolov - Reinderman 0-1 Tweede ronde:
Nijboer - Van der Wiel 1-0, Piket - Van den
Doel 7.' - '/j, Van der Sterren - Sokolov '/j-
Cifuentes - Nikolic 0-1, Reinderman -
Peng 0-1, Van Wely - Janssen 1-0. Stand:
1. Nikolic, Van Wely 2, 3. Piket 17., 4 Ci
fuentes, Nijboer. Peng, Reinderman, Van
der Wiel 1, 9. Van den Doel, Sokolov, Van
der Sterren 7.-, 12. Janssen 0.
LEIDEN, Persoonlijk Kampioenschap,
Leidse Schaakbond
Stand aan kop na drie ronden:
1. A. v/d Berg 3 punten, 2. H. Weiland, R
Nienkemper, P. Pouw'2,5 punt; 5. D. v/d
Berg Bakker, Q. v. Dorp 2 punten; 8 W.
OosthoutA Plug, H l. Oei, J. de Wind, R.
Veenhuysen, G. Gorodin 1,5 punt.
Di Pasquale (Fra) - Ruud (Noo) 3-6
6-1 6-2 6-3, Medvedev (Oek) - Byron
Black (Zim) 6-1 6-2 3-6 6-1. Vierde ronde:
Rios (Chl/9) - Berasetegui (Spa) 3-6 3-6 6-
3 6-4 6-3, Agassi (VSt/13) - Moya (Spa/4)
4-6 7-5 7-5 6-1, Filippini (Uru) - Rusedski
(GBr/12) 7-6 6-3 6-4, Hrbaty (Slw) - Safin
6-4 3-6 7-6 6-3.
Dubbel, tweede ronde: Siemerink/Sanchez
(Ned/Spa) - Haarhuis/Palmer (Ned/VSt) 6-
4 2-6 6-4. Derde ronde: Albano/Carbonell
(Arg/Spa) - Siemerink/Sanchez (Ned/Spa)
6-2 6-7 11-9.
Vrouwen, derde ronde. Davenport (VSt/2) -
Zuluaga (Col) 7-6 6-3, Seles (VSt/3) - San
chez-Lorenzo (Spa) 6-1 6-4, Graf (Dui/6) -
Carlsson (Zwe) 6-1 6-4, Koernikova (Rus) -
Schnyder (Zwi/11) 6-1 3-6 6-0, Halard-
Decugis (Fra/16) - Torrens-Valero (Spa) 7-
5 4-6 6-4, Garcia (Spa) - Likhovtseva
(Rus) 7-6 7-6, Martinez (Spa) - Smashno
va (Isr) 6-2 7-5, Capriati (VSt) - Farina (Ita)
6-2 4-0 opgave blessure. Vierde ronde:
Hingis (Zwi/I) - Dragomir (Roe) 6-3 7-6,
Seles (VSt/3) - Halard-Decugis (Fra/16) 6-
1 7-5, Graf - Koernikova (Rus) 6-3 7-6,
Plischke (Oos) - Novotna (Tsj/3) 6-3 7-6,
Schwartz (Oos) - Venus Williams (VSt/5) 2-
6 7-6 6-3, Sanchez (Spa/7) - Fernandez
(VSt) walk over wegens blessure Fernan
dez, Martinez - Garcia 6-2 6-1Davenport -
Capriati 6-2 6-3. Indeling kwartfinales:
Hingis - Schwartz, Plischke - Sanchez,
Martinez - Seles, Graf - Davenport.
Dubbel, tweede ronde. Neiland/Sanchez
(Let/Spa/7) - Noorlander/Papadaki (Ned-
/Gri) 6-1 6-2.
Gemengd dubbel, tweede ronde De
Swardt/Adams (ZAf/7) - Oremans/Kulti
(Ned/Zwe) 6-1 6-4, Novotna/Zvereva
(Tsj/WRu/1) - Bollegraf/Arendt (Ned/VSt)
3-6 6-1 6-4, Barclay/De Jager (Aus-
/ZAf/11) - Boogert/Haarhuis (Ned) 7-6 7-5,
Srebotnik/Norval (Slv/ZAf) - Bollegraf/Alba-
no (Ned/Arg/12) 6-4 6-4, Kunce/Vizner
(Aus/Tsj) - Vis/Suk (Ned/Tsj/5) 4-6 6-4 7-
Rijnstreek
V. etC.
Snelwiek 2
Petrova (Rus) 9, 3. Leijendekker (Ned),
Woods (Aus), Campbell (Can) 8, 8. Kuipers
(Ned), Van den Berg (Ned) 6.
WIELRENNEN
Ronde van Italië. Veertiende etappe, Bra to
Borgo - San Daimazzo: 1. Savoldelli (Ita)
187 km in 5.22.13, 2. Pantani (Ita) 1.47,
3. Clavero (Spa), 4. Gotti (Ita), 5. Virenque
(Fra) 3.28, 6. Zintsjenko (Rus), 7. Cauc-
chioli (Ita), 8. Buenahora (Col), 9. Frattini
(Ita), 10. Heras (Spa), 106. Vries 24.50,
127. Van Kessel, 133. Blijlevens, 134.
Van Heeswijk. Vijftiende etappe, Racconi-
gi - Oropa 1. Pantani (Ita) 147 km in
3.47.31, 2. Jalabert (Fra) 0.21, 3. Simom
(Ita) 0,35, 4. Gotti (Ita) 0.38, 5. Clavero
(Spa), 6. Miceli (Ita) 0.44, 7. Savoldelli
(Ita) 0.49, 8. Zintchenko (Rus) 0.54, 9.
Voskamp. Algemeen klassement 1.
Merckx 14.37 47. 2 Wesemann 0.03, 3.
Grabsch 0.06, 4. Heppner 0.09, 5. Ton-
kov (Rus).
Bicicleta Vasca. Vierde etappe, eerste
deel, Murgia - Abadino: 1. Lombardi (Ita)
118 km in 2.48.09, 2. Raimondi (Ita), 3.
Tsjmil (Bel), 4. Di Renzo (Ita), 5. Vicioso
(Spa). Tweede deel, Elorrio - Abadino, tijd
rit: 1 Olano (Spa) 14,9 km in 17.16, 2.
Gonzalez de Galdeano (Spa) 0.07, 3. Etxe-
barria (Spa) 0.14, 4. Contrini (Ita) 0.27,
5. Martinez (Spa) 0.28. Vijfde etappe,
Irureta - Eibar: 1. Escdrtin (Spa) 171,5 km
in 4.40.52, 2. Meier (Zwi), 3. Laiseka
(Spa), 4. Beloki (Spa), 5. Totschnig (Oos).
Eindklassement: 1. Etchebarria 20.43.40,
2. Martinez (Spa) 0.36, 3. Osa (Spa) 1.22,
4. Escartin 2.13, 5. Beltran (Spa) 2.53.
Ronde van Groot-Brittannië. Zevende etap
pe, eerste deel, Carlisle - Edinburgh: 1
Hayles (GBr) 148 km in 3.36.31, 2.
O'Grady (Aus), 3. Lino (Fra), 4. Wauters
(Bel) 4.32, 5. Power (Ier), 12. Jonker, 21
Dekker, 36. Van der Poel 4.55. Tweede
deel: 1. Dean (NZe) 48,3 km in 56.45, 2.
Larsen (Den), 3, Dekker (Ned), 4. McKen-
zie (Aus), 5. Jonker (Ned), 47. Van der
Poel. Eindklassement: 1. Wauters
29.32.26, 2. Joachim (Lux) 0.02, 3. Ves-
töl (Noo) 1.22, 4. Voigt (Dui) 1.37, 5.
Rumsas (Lit) 1.42, 6. Jonker 1.57, 11
Dekker 3.37, 38. Van der Poel 29.49.
Olympia's Tour. Negende etappe, Zaltbom-
mel - Noordwijkerhout: 1. Kemna (Ned)
135,6 km in 3.01.05 (44.930 km/u), 2.
Zuijderwijk (Ned), 3. Veen (Ned), 4. Den
Braber (Ned), 5. Aug (Est), 6. Reinerink
(Ned), 7. Stanström (Fin), 8. Veenstra
(Ned), 9. Schmitz (Ned), 10. Cornelissen
(Ned). Tiende etappe, individuele tijdrit
Noordwijkerhout: 1. Duijn (Ned) 25,1 km
in 31.30,25 (47.803 km/u), 2. Hayman
(Aus) 0,51, 3. Citton (Ita) 7,15, 4. Schep
(Ned) 7,96, 5. Boerman (Ned) 20,40, 6.
Deckers (Bel) 23,36, 7. Ypenburg (Ned)
34,20, 8. Indekeu (Bel) 40,08, 9. Zuijder-
wijk 42,13, 10. Collinelli (Ita) 44,70. 59.
Van der Tang (Voorhout) in 35.06, 60. Pe
ter van de Reep (Hillegom) in 35.13, 63.
André van de Reep (Hillegom) in 35.44.
Elfde etappe, Noordwijkerhout - Amster
dam: 1. Den Braber 170,6 km in 4.04.27
(41.874 km/u), 2. Bruinsma (Ned), 3.
Deckers, 4. Arthur Farenhout (Ned), 5. Ak
kermans (Ned) 0.09, 6. Sweet (Aus) 1.34,
7. Kemna 1.36, 8. Zuijderwijk, 9. Veen,
10. Theus (Ned). 15. Van der Tang (Voor
hout), 19. Peter van de Reep (Hillegom),
43 André van de Reep (Hillegom).
Eindklassement: 1. Duijn 35.47.53, 2.
Hayman 0.09, 3. Boerman 0.30, 4. Zuij
derwijk 0.50, 5. Ypenburg 1.07, 6. Kemna
1.31, 7. Heij (Ned) 1.42, 8. Schmitz
1.50, 9. Reinerink 1.52, 10. Van Dijk
(Ned) 1.55. 31. André van de Reep in
36.12.56, 48. Peter van de Reep in
36.27.08, 52. Van der Tang in 36.31.50.
Ploegenklassement: 1. Batavus
107.37.39, 2. Rabobank 1.06, 3. Agu
6.23.
Kampen. Flevotour, vrouwen: 1. Vos (Koc-
kengen) 90 km in 2.08,11, 2. Bras (Cu-
lemborg) 0.10, 3. Melgers (Vianen) 0.15.
Puttershoek. Omloop van de Hoeksche
Waard. Clubcompetitie, mannen. 1. Van
Wageningen (Tiel) 160
mann (Dui) 34, 3, Loof (Zwe) 39, 11. Van
Muyden 86. Mistral, na 9 races. 1 Mcln-
tosch (Nze) 20, 2. Rodrigues (Por) 41, 3.
Fridman (Isr) 43, 12. Van Geemen 62.
Tornado, na 13 races. 1. Roman Hagara/S-
teinache (Oos) 18, 2. Andreas Hagara/Mo-
ser (Oos) 66, 3. Booth/Landenberger (Oos)
71, 15. Van Teylingen/Dercksen 149.
470, na 13 races. 1. Marinho/Nunes (Por)
62, 2. Koch/Theuerkauf (Dui) 65, 3. Mo-
lund/Rahm (Zwe) 68 Laser, na 13 races
1. Ainsley (GBr) 53, 2. Scheidt (Bra) 57,
3. Suomalainen (Fin) 58, 5. Kats 74.
49er, na 11 races; 1 Francesco (Ita) 44, 2.
Audineau (Fra) 49, 3. Nickelson (Aus) 55.
Soling, na matchracen: 1. Heiner/Van Nie-
kerk/De Ridder (Ned), 2. Miles/Mayo/Pal
frey (Aus), 3. Bank/Jacobsen/Blakskjar
(Den).
Vrouwen. Europe, na 13 races: 1. Matthijs-
se (Ned) 33, 2. Brouwer (Ned) 46. 3. De
Zillie (Bel) 50. 470, na 13 races- 1. Taran-
/Paholchik (Oek) 64, 2. Kedmi/Anat (Isr)
79, 3. Via Dufresne (Spa) 83, 29, 29.
Kooistra/Bollweg 270. Mistral, na 9 races:
1. Lee Lai Shan (Hko) 25, 2. Kendall (Nze)
29, 3. Sensini (Ita) 38, 38. Van de Linden
(Ned) 222.
ZWEMMEN
PO
3.10,12, 2.
De Paoli (Ita) 0.56, 10 Rebellin (Ita) l Goedendorp (Oudenhoorn), 3. J. de Leeuw
0.57, 107. Van Heeswijk 11.03, 109. Van
Kessel, 128. Blijlevens, 130. Vries. Alge
meen klassement: 1. Pantani 67.01.19,
2. Savoldelli 1.54, 3. Jalabert 2.10, 4.
Gotti 2.11, 5. Clavero 2.12, 6. Gontchar
(Oek) 5.40, 7. Simoni 5.44, 8. Axelsson
(Zwe) 6.08, 9. Camenzind (Zwi) 6.27, 10.
De Paoli 7.58, 96. Blijlevens 1.44.41,
119. Van Heeswijk 1.57.55, 131. Vries
2.11.36, 132. Van Kessel 2.15.37.
Ronde van Duitsland. Tweede etappe, Eis-
leben - Goslar. 1. Aldag (Dui) 214 km in
5.31.00, 2. Merckx (Bel) 0.07, 3. Wese
mann (Dui) 0.10, 4 Grabsch (Dui), 5.
Heppner (Dui). Derde etappe, Goslar - Bie
lefeld: 1. Casper (Fra) 172,5 km in
4.48.49, 2. Zabel (Dui), 3. Koerts (Ned),
4. De Jongh (Ned), 5. Pollack (Dui), 15.
(Ermelo), 4. G. de Leeuw (Ermelo), 5. Ge-
lens (Rotterdam).
Tjejtrampet (Zwe). Puntenkoers, gevolgd
door achtervolging, vrouwen. 1. Van Moor-
sel (Ned), 2. Stajoerskaja (WRu), 3. Tsjalik
(Rus), 6. Mansveld, 9. Van Alebeek, 10.
Gemser. Klassieker Tjejtrampet - Tjejtram
pet: 1. Van Moorsel 55 km. in 1.17.30, 2.
Stajoerskaja, 3. Holjer (Zwe), 9. Mansveld,
14. Van Alebeek, 20. Gemser.
ZEILEN
Medemblik. Spa Regatta, eindklassemen
ten. Mannen. Star, na 9 races: 1. Beashel-
/Giles (Aus) 17 punten, 2. Neeleman-
/Schrier (Ned) 24, 3. Vessella/Dorgan (VSt)
34, 15. Wentholt/Houweling 91. Finn, na
9 races: 1. Kusznierewicz (Pol) 30, 2. Fell-
Brugge. Internationale wedstrijden. Man
nen. 50 m vrij: 1. Van den Hoogenband
(Ned) 22,43 (NR), 2. Veens (Ned) 23,22,
3. Dreesen (Bel) 23,37. 100 m vrij: 1, Van
den Hoogenband 49,63, 2. Veens (Ned)
51,18, 3. Zubor (Hon), 6. Zuydweg 52,47,
7. Degelmg en Koehoorn 53,28. 400 m
vrij: 1. Van den Hoogenband 3.58,54, 2.
Reymen (Bel) 4.05,08, 3. Zuydweg
4.05,97, 5. Willemse 4.10,77, 6. Van de
Weijden 4.11,08, 7 Vetters 4.19,90. 50
m vlinder: 1. Van den Hoogenband (Ned)
24,09 (NR), 2. Tonus (Bel) 24,80, 3. Hor-
vath (Hon) 25,37, 4. Kamphuis 25,46, 5.
Ten Have 26,01, 6. Ganzevles 27,10, 8.
Van Vliet 27,19. 200 m vlinder 1. Aartsen
(Ned) 2.02,81, 2. Horvath 2.05,29, 3.
Van VIiet (Ned) 2.06,30, 4. Wennekes
2.07,06, 5. Volkennk 2.14,14, 6. Ganze
vles 2.14,96, 7. Brandsen 2.16,65. 100
m rug: 1. Ganzevles 57,75, 2. Kakasi
(Hon) 1.00,66, 3. Koehoorn (Ned)
1.01,25, 5. Volkerink 1.01,41. 100 m
school: 1. Wouda (Ned) 1.03,36, 2. Kui
pers (Ned) 1.03,68, 3. Van Camp (Bel)
1.04,93, 4, Van de Berkt 1.05,19, 5. Di-
mitras 1.06,74, 6. Hoetjes 1.07,96, 7.
Dol 1.08,69. 200 m school: 1. Wouda
Ned) 2.18,52, 2. Kuipers (Bel) 2.19,03.
200 m wissel: 1. Wouda 2.02,57, 2. Cze-
ne (Hon) 2.04,21, 3. Van de Zijden (Ned)
2.08,29, 5. Dimitras 2.09,83, 6. Van de
Berkt 2.11,53, 7. Kuijper 2.15,33, 8. Dol
2.17,52.
Vrouwen. 50 m vrij- 1. Dreesen (Bel)
26,12, 2. Kosten (Ned) 26,43, 3. Bossuyt
(Bel) 26,51, 8. Van Stralen 27,48. 200 m
vrij: 1. Vlieghuis (Ned) 2.02,31, 2. Van
Koeckhoven (Bel) 2.04,83, 3. Goffin (Bel)
2.04,97, 4. Van Stralen 2.05,00, 5. Ke
velham 2.07,46, 6. Smit 2.07,79, 7. Her-
mink 2.08,94, 8. Den Hoed 2.10,02. 50
m school: 1. Ilse Kikkert (Ned) 32,42
(NR), 2. Becue (Bel) 32,70, 3. Dijkers
(Ned) 33,73, 4. Broekhuizen 33,74, 7.
Van Valkengoed 36,15. 200 m school: 1.
Becue 2.34,66, 2. Dijkers (Ned) 2.43,76,
3. Desimpelaere (Bel) 2.43,95, 4. Van
Valkengoed 2.47,71, 5. Van de Velde
2.50,46. 50 m rug: 1. Starink (Ned)
29,88, 2. Nyiri (Hon) 30,37, 3. Wolfs
(Bel) 30,67, 4. Hermink 30,97, 7. Buur
31,72. 200 m rug: 1. Carlan (Bel)
2.19,06, 2. Wolfs 2.19,92, 3. Shaul
(Ned) 2.22,29, 4. Bakker 2.24,81, 5. Van
Keulen 2.25,09, 7. Buur 2.33,94. 100 m
vlinder: 1. Dufour (Bel) 1.01,03, 2.
Schreuder (Ned) 1.03,53, 3. Kosten
1.04,73, 4. Van de Werf 1.06,20, 5. Van
Ham 1.06,72.
Kringkampioenschappen, Katwijk
50 vrij H: 1. Robin Sprinkhuizen (Zijl/LGB)
25.45, 3. Vincent Star (Zwetter) 25.81.
200 school j '86: 1. Glenn Molenaar
(Zijl/LGB) 3.10.03, 3. Sebastiaan Goed
klas
(Zijl/LGB) 3.14.06. 200 school j 'I
Remco Boom (LZ) 3.03.08, 3. Wal J
kelenboom (Sassenheim) 3.06.42)
school j '83: 1. Louis
(LZ) 2.38.90, 3. Robert Chaudror 1
2.55.75. 200 school j '82: 1.
Wendt (LZ) 2.53.58, 2. Thomas v
and (Sassenheim) 3.06.66. 200 schj J
2. Robin Sprinkhuizen (Zijl/LGB) 2.5
400 vrij m '86: 2. Lorette Veltin;
5.06.34, 3. Lenneke van Schai)
5 06.66. 400 vrij m '85: 1 Nienk
(Zwetter) 5.17.81, 3. Annika den
(Zwetter) 5.23.13. 400 vrij m '8iarr1
Dieuwertje Vermeulen (LZ) 4.54.1ia u
Paula Heemskerk (LZ) 5.01.90. 40Q agj
'83: 1. Tanja Ammerlaan (Zi|
5.00.23, 2. Noeki Klein (LZ) 5.0 k
400 vrij m D: 1. Irene v.d. Laa.
5.06.07, 2. Natasja Sierag (LZ) 5.1
100 rug j '86: 2. Michael v.d 1
(Zijl/LGB) 1.19.07, 3. Glenn Mo
(Zijl/LGB) 1.21.13. 100 rug j '85: t
frey Tameling (Katwijk) 1.05.21. 10
'84: 3. Sander Rhijnsburger (Zij>
1.10.87. 100 rug j '83: 1. Lou")
Schaarenburg (LZ) 1.08.81, 2.
Drenth (LZ) 1.10.83, 3. Robert Ch;
(LZ) 1.13.34. 100 rug j '82: 1.
Wendt (LZ) 1.08.54, 2. Dirk Hoek 1
wijk) 1.12.50, Jan Passchier (De Zi
1.12.96. 100 rug H: 1. Robin Spri
zen (Zijl/LGB) 1.03.94. 100 school
1. Lenneke van Schaik (LZ) 1.25.,
Debby Janssen (Zwetter) 1.27.82,
rette Velting (LZ) 1.27.82. 100 scH
'85: 2. Margriet v.d. Giesen (K|'
1.28.83. 100 school m '84: 1. Dieijtrai
Vermeulen (LZ) 1.26.60, 3. Marlij
Vuuren (Zijl/LGB) 1.29.46. 200 vfGEES"
'86: 2. Glenn Molenaar (Zi||
2.49.75, 3. Sebastiaan Goed (Zijl
2.55.68. 200 wissel j '85: 1. Jeffrf,ae
meling (Katwijk) 2,27.35. 200 wWe
'84: 3. Sander Rhijnsburger (Zi||arid
2.40.85. 200 wissel j '83: 1. Lour
Schaarenburg (LZ) 2.23.19, 3 F u
Drenth (LZ) 2.32.69. 200 wissel j 'kans
David Wendt (LZ) 2.35. 11, 2. Jarïjjf
schier (Zwetter) 2.41.74. 200 wisser'
Robin Sprinkhuizen (Zijl/LGB) 2.2!p Ol(
50 school D: 3. Lenneke van Schaifrekei
38.55. 50 rug H: 1. Robin SprinkiL„,-.
(Zijl/LGB) 29.80, 3. Jeffrey TamelinlddI1
wijk) 30.48 200 rug m '85: 2. «eno
Krantz (LZ) 2.50.27. 200 rug m 'Ld
Dieuwertje Vermeulen (LZ) 2.40.(1*
Paula Heemskerk (LZ) 2.45.03, 3,?rs- 11
Nijgh (LZ) 2.48.01. 200 rug m 'ïdaar
Noeki Klein (LZ) 2.39.86. 200 rugL PP<
Natasja Sierag (LZ) 2.42.24. 200 vl gCv
'86: 1. Sebastiaan Goed (Zij van
3.07.84, 2. Jonathan de Mooy (Njer I1
3.12.91. 200 vlinder j '84: 2. crh
Boom (LZ) 3.14.84. 200 vlinder j1
Mark Drenth (LZ) 2.33.56, 2. Loilgnj]
Schaarenburg (LZ) 2.37.37, 3. pens
Chaudron (LZ) 2.38.51. 200 vlinde
1. David Wendt (LZ) 2.57.12. 200 mer
H: 2. Robin Sprinkhuizen (Zi met
2.22.09. 100 vlinder m '86: 1. L4jPn
van Schaik (LZ) 1.11.26. 100 vlii'^J
'85: 1. Nienke Bos (Zwetter) 1.20>c,rn
Maartje Krantz (LZ) 1.21.99. 100 acht
m '84: 3. Dieuwertje VermeuleiJn,a.
1.17.75. 100 vlinder m '83: 3.
Klein (LZ) 1.12.26. 100 vlinder D:P bij
tasja Sierag (LZ) 1.13.34. 100 vrij onjc
2. Michael v.d. Linden (Zijl/LGB) 1.
3. Glenn Molenaar (Zijl/LGB) 1.1ÜU1C
100 vrij j '85: 1. Jeffrey Tamelinjfennj
wijk) 57.68. 100 vrij j '83: 1. Lou hPt
Schaarenburg (LZ) 59.17, 3. Mark]
(LZ) 1.00.56. 100 vrij j '82: l. a<?
Wendt (LZ) 58.46, 2. Dirk Hoek (KlSaln
1.01.60, 3. Jan Passchier (Zl PP(
1.03.29. 100 vrij H: 1. Robin Sprf &ct
zen (Zijl/LGB) 56.49, 3. VincenWaar
(Zwetter) 58.00. 200 vrij m '86: 2. Sliei
Velting (LZ) 2.22.39, 3. Esther Niji.mn
2.29.84. 200 vrij m '85: 2. Maart|e?mP
(LZ) 2.31.78, 3. Nienke Bos (Z Ma
2.34.00. 200 vrij m '84: 2. DieiUfta]
Vermeulen (LZ) 2.22.69, 3. Paula H",
kerk (LZ) 2.22.91. 200 vrij m '83: eK
ki Klein (LZ) 2.18.71, 2. Tanja Aran 1
laan (Zijl/LGB) 2.23.91
TRIATLON
Kruiningen. 1/2 triatlon (2,5 km zwem
men, 80 km fietsen, 20 km lopen). Man
nen: 1. Van der Marei (Aarlanderveen)
3.48.20, 2. Flier (Barendrecht) 3 50 44,
3. Van Zanten (Vlaardingen) 3.51.23.
Vrouwen: 1. De Wit (Veenendaal) 4.18.34.
Zundert. ITU Puntenrace (1,5 km zwem
men, 40 km fietsen, 10 km lopen).
Mannen: 1. Whitfield (Can) 1.42,02, 2.
Stewart (Aus) 1.42,13, 3. Van der Linden
(Ned) 1.42,24, 5. Looze (Ned) 1.42,38,
8. Huntjens (Ned) 1.44,04. 13. Raymond
Pet (Alphen aan den Rijn).
Vrouwen: 1. Rose (NZI) 2.03,15, 2. Heil
(Dui) 2.03,19, 3. Suys (Bel) 2.03,33, 8.
Pepels (Ned) 2.06,19.
TURNEN
Boedapest. EK ritmische gymnastiek.
Meerkamp groepen: 1. Griekenland
39,799 punten, 2. Rusland 39,533, 3.
Wit-Rusland 39,500, 22. Nededand
35,907 Individuele meerkamp. 1. Ka'bae-
va (Rus) 39,866, 2. Raskina (WRu)
39,824, 3. Serrano (Fra) 39,781. Finales.
Vrouwen. Indivueel. Touw: 1. Barsoekova
(Rus) 9,925, 2. Vitritsjenko (Oek) 9,916,
3. Kabaeva (Rus) 9,908 Hoepel. 1. Ka-
baeva (Rus) 9,941, 2. Raskina (WRu)
9,941, 3 Barsoekova 9,933. Bal- 1. Vit
ritsjenko 10,000, 2. Barsoekova 9,950,-3.
Serrano (Fra) 9,925. Lint- 1 Vitritsjenko
10,000, 2. Kabaeva 9,983, 3. Raskina
9,950. Groepen. Knotsen: 1. Griekenland
19,900, 2. Rusland 19,900, 3. Wit-Rus
land 19,749. Hoepel/lint: 1. Griekenland,
2. Rusland 19,800, 3. Spanje 19,700.
Opmeer. NK trampoline. Mannen: 1. Alan
Villafuerte (Pro Patria Zoetermeer)
105,40, 2. De Ruiter (Olympia Aalsmeer)
96,60, 3. Riepma (TVY) 95,40. Vrouwen:
1. Van de Meer (Pro Patria) 95,00, 2. Ha
moen (Pro Patria) 92,00, 3. Atsma
(WIK/FTC Heerenveen) 89.40.
giste
Leid
len
van
pli ei
VELDHANDBAL
REGIONALE TWEEDE KLASSE
Mannen: Saturnus-Gemini 2 29-15 (Satur-
nus kampioen), Ancora-Rijnstreek 18-22,
DWS2-V. etC. 21-22
Saturnus 11-20 DWS 2 12-8
10-14 Gemini 2 9-4
10-11 Ancora 10-3
8-10
Vrouwen: Cosmos-Wings 13-8, Treffers-
Oase 10-19, DWS-Saturnus'72 14-7
Oase 11-16 Saturnus'72 11-7
DWS 11-16 Treffers 11-6
Hollandiaan 11-14 Wings 11-6
Cosmos 12-13
TENNIS
Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden.
Mannen, derde ronde: Kuerten (Bra/8) -
Schalken (Ned) 6-2 6-4 6-3, Meligeni
(Bra) - Rafter (Aus/3) 6-4 6-2 3-6 6-3,
Corretja (Spa/6) - Gaudio (Arg) 6-4 6-3 6-
3, Mantilla (Spa/14) - Haas (Dui) 7-6 6-1
6-4, Kubek (Oos) - Grosjean (Fra) 6-3 6-4
VOLLEYBAL
Maastricht. World League, eerste weekein
de. Groep A: Polen - Rusland 0-3 (22-25
15-25 16-25), Australië - Italië 0-3 (20-
25 16-25 18-25), Australië - Italië 0-3
(11-25 22-25 20-25), Polen - Rusland 1-
3 (19- 25 25-2Z23-25 19-25). Groep B
Nederland - Spanje 1-3 (24-26 25-22 21-
25 19-25), Nederland - Spanje 3-2 (25-
27 14-25 25-22 30-28 15-11), Canada -
Brazilië 1-3 (23-25 25-22 21-25 17-25),
Canada - Brazilië 3-2 (26-24 42-44 25-18
16-25 19-17),
Groep C: Frankrijk - Portugal 2-3 (24-26
23-25 25-23 25-16 9-15), Argentinië -
Cuba 1-3 (20-25 19-25 25-21 22-25).
WATERPOLO
Winnipeg. Wereldbeker/OS kwalificatie
vrouwen. Finale: Nederland - Australië 7-6
(1-1 2-2 1-2 3-1). Leijendekker 1-0,
Woods 1-1 (mm), Castle 1-2, Quint 2-2
(mm), Hankin 2-3, Op den Velde 3-3, Wat
son 3-4, Op den Velde 4-4 (mm), Guster-
son 4-5 (strafworp), Mayer 4-6, Van den
Berg 5-6, Op den Velde 6-6, Van der Weij
den 7-6. Scheidsrechters: Afanasiev (Rus),
Turcotte (Can). Toeschouwers: 750. Man
meer Nederland 2/3, Australië: 1/3. Om
derde plaats Italië - Hongarije 6-5 nv (3-2
1-1 1-2 0-0 0- 0 1-0). Om vijfde plaats
Canada - Verenigde Staten 6-4 (0-1 4-2 0-
1 2-0) Om zevende plaats: Rusland - Grie
kenland 13-4 (5-1 4-1 3-1 1-1). Eind
stand 1. Nederland. 2. Australië, 3. Italië,
4. Hongarije, 5. Canada, 6. Verenigde Sta
ten, 7. Rusland, 8. Griekenland. Neder
land en Canada verdienen olympisch start-
Wie veel te vervoeren heeft, kan rekenen op de ruimte van de Ford Transit.
Moeten er behalve goederen ook nog personen vervoerd worden, dan is er
de Ford Transit met Dubbele Cabine, Deze beschikt over zes volwaardige
zitplaatsen, met hoofdsteunen en veiligheidsgordels. Verder is hij standaard
uitgerust met airbag, stuurbekrachtiging en een in hoogte verstelbare
bestuurdersstoel. Kiest u voor de Luxe Dubbele Cabine, dan heeft u
onder andere het voordeel van luxe bekleding, elektrische bediening
van ramen en spiegels, centrale portiervergrendeling, een meervoudig#
verstelbare bestuurdersstoel en instapverlichting voor uw passagiers. I
Daarmee staat deze Transit op het comfortniveau van een personenwagen. II
Bovendien worden alle extra's zoals airco, tweede airbag en metaaiiak, afL
fabriek, tijdelijk geleverd met 50% korting. Het grootste voordeel van de Ford F
Transit met Dubbele Cabine zit hem echter in zijn prijs. Slechts f 28.995.-
Zeker zo scherp is de prijs van f 30.495,- voor de Luxe Dubbele Cabine, t'