TV Marlayne scoort hoog in polls WEER I NS leren het nooit ZATERDAG 29 MEI 1999 C O T A A Het lukt de Nederlandse Spoorwegen maar niet over het voetlicht te krijgen dat de vele veranderingen die het be drijf ondergaat uiteindelijk in het belang zijn van de reizi ger. Het sluiten van lijnen en stations, het schrappen van intercity-verbindingen, het installeren van kaartjesauto maten, de prijsverhogingen; het zijn in een moderne be drijfsvoering geen ongebruikelijke maatregelen, maar de consument ziet er weinig of geen persoonlijk voordeel in. Die heeft vooral behoefte aan een betrouwbaar en met persoonlijke service omgeven, ruim en schoon vervoers middel dat hem zonder vertraging op de plaats van be stemming brengt. Daaraan blijft het jaar in jaar uit ontbre ken. Het wekt daarom geen verbazing dat de plannen van NS reizigers om de loketten te sluiten en te vervangen door automaten (in alle stations) en servicebalies (alleen in de vijftig grote stations) kritisch zijn ontvangen. Woordvoer ders haasten zich te benadrukken dat ook deze maatrege len niet bedoeld zijn als een bezuiniging, maar juist als een serviceverbetering. Het klinkt niet overtuigend. De meeste mensen worden nu eenmaal liever geholpen door een ander mens dan door een stem in een praatpaal. Op stations waar de keuze wordt geboden, zijn de loketten minstens zo druk beklant als de kaartjesautomaten. Het is niet ondenkbaar dat dat ooit verandert. Maar wie toch al een imago-probleem heeft en zo'n verandering er in vier jaar doorheen wil drukken, vraagt om moeilijkheden. Het voornemen van NS Reizigers lijkt bovendien een stap op een weg die steeds meer weerstand oproept: de weg naar een onpersoonlijke en kille maatschappij waarin mensen worden vervangen door automaten en videoca mera's. Door schade en schande wijs geworden, is de conducteur weer terug op de tram en in de trein. Maar nu verdwijnt op de kleine stations weer het personeel. Je hoeft geen doemdenker te zijn om te voorspellen waar het op die stations naar toe gaat. De NS lijken het nooit te le- Vraagprijs Grappig hoe je sommige berichten totaal verkeerd kunt le zen. 'Ton voor Europarlementariërs in Tros Triviant'. Treu rige zaak, was mijn eerste gedachte. 'Is het animo voor dat spel nu al zo laag dat ze deelnemers gaan betdien? En dan uitgerekend nog zo'n stel suffe Europarlementariërs?' Helemaal verkeerd begrepen, dus. Het was precies andersom. De Europarlementariërs zwaai den met de geldbuidel. Wat het bericht overigens niet min der bizar maakte. En zeker niet minder droevig. Wie verzint er nou zoiets? Kunnen ze met die ton niet beter een leuk spotje maken? Iets leukers tenminste dan die mal lotige opa in Postbus 51 die vanuit een reusachtige eik schreeuwt 'Ga stemmen!'; dat roept zelfs bij de trouwste stembusganger het gevoel op dat ze met deze verkiezingen mooi de boom in kunnen. Maar goed, als ze al iets populairders willenwaarom dan in hemelsnaam een tv-spelletje? Verwachten ze dat we straks massaal met de oproepkaart op pad gaan omdat een paar van de Europarlementariërs, gezellig kleppend met Tineke Verburg, een poging hebben gedaan het nooit zo heel erg moeilijke Triviant-woord te raden? Moeten we straks de indruk krijgen dat Europarlementariërs helemaal geen zakkenvullende houten klazen zijn, maar vrolijke, vlotte lui die zelfs geld meebrengen naar een spelletje? En wie bij Triviant is op het onzalige idee gekomen om die ton te accepteren? En de geloofwaardigheid van dat spel to taal om zeep te helpen? Wat gaan we hierna trouwens krij gen? Marco Borsato die tussen slimme antwoorden door (zijn die trouwens ook te koop?) zijn nieuwe cd even mag pluggen? Appie Baantjer die de geschiedenisvraag handig aangrijpt om een leuke historie uit zijn, toevallig net ver schenen, laatste boek aan te halen? Minister Els Borst die met een vraag uit de categorie wetenschap ruim de gele genheid krijgt om de conclusies uit de Bijlmerenquête te weerleggen? Allemaal vragen. En laten ze bij Tros Triviant daar maar eens een antwoord op vinden. WIL BUYS Kans op regen en onweer Tijdens de afgelopen twaalf jaar is de temperatuur in Nederland significant gestegen. Uit onderzoek van kli maatanalist Bart van Mourik in De Bilt blijkt nu dat de temperatuurstijging nauw samenhangt met warmer wordende luchtmassa's in de brongebieden. Dat zijn de uitgestrekte gebieden, zoals de Atlantische Oceaan en de poolstreken, waar luchtmassa's kunnen ont staan. Zo is het type westcirculatie, dat als gangmaker een depressie noord van Schotland heeft, in het tijdvak 1988-1997 in de winter 1,6 graad warmer geworden ten opzichte van de referentieperiode 1881-1955. De oost circulatie, opgewekt door hogedruk boven de Noorse Zee en Scandinavië, werd in de winter 2, in het voor jaar zelfs 7,5 graden warmer. Worden alle circulaties gezamenlijk gewogen en uitgesplitst naar seizoenen, dan is de bijdrage van de brongebieden aan de opwar ming in onze streken in de winter en lente 0,8, in de zomer 0,4 en in de herfst 0,3 graden. Over het hele jaar genomen bedraagt de stijging 0,6 graden en dat cijfer komt overeen met het oplopen van de wereldtempera- tuur. Kortom, het lijkt zonneklaar dat er een verband bestaat tussen de temperatuurstijging in onze streken en de mondiale temperatuurveranderingen. Vandaag is het onder invloed van hogedruk op het Europese vasteland eerst zonnig en warm. De tempe raturen stijgen tot 24-27 graden. Later op de mid dag neemt van het zuidwesten uit de kans op regen en onweersbuien toe en 's avonds koelt het af door een noordoostenwind die aantrekt tot vi ij krachtig of krachtig. Morgen een te genvallende dag. Een min of meer boven onze omgeving stagnerend koufront ver oorzaakt meer bewolking en enige tijd re gen of buien. Daardoor wordt het niet war- mer dan ongeveer 18 graden tegen nog 25 |g in een zonnig zuidelijk Limburg. De wind waait afhankelijk van de positie van het kou front uit het zuidwesten. Gisteren in de och tend onweer op Texel, 's middags bewolking later zon en toch boven de 20 graden. Weinig hoogte- en dieptepunten bij Songfestival Nederland en het Songfestival Geschiedenis van de Neder landse deelname aan het Eu rovisie Songfestival, met tus sen haakjes de klasseringen: 1956: Jetty Pearl met 'De vo gels van Holland' en Corrie Brokken met 'Voorgoed voor bij' (geen klassering) 1957: Corrie Brokken met 'Net als toen' (1) 1958: Corrie Brokken met 'Heel de wereld' (9) 1959: Teddy Scholten met 'Een beetje' (1) 1960: Rudi Carrell met 'Wat een geluk'(12) 1961: Greetje Kauffeld met 'Wat een dag' (10) 1962: De Spelbrekers met 'Ka- tinka' (13) 1963: Annie Palmen met 'Een speeldoos' (13) 1964: Anneke Grönloh met 'Jij bent mijn leven' (10) 1965: Conny Vandenbos met 'Het is genoeg' (11) 1966: Milly Scott met 'Fernan do en Philippo' (15) 1967: Thérese Steinmetz met 'Ringe Dinge' (14) 1968: RonnyTober met 'Morgen' (16) 1969: Lenny Kuhr met 'De troubadour' (1) 1970: Hearts of Soul met 'Wa terman' (7) 1971: Saskia en Serge met 'De tijd' (6) 1972: Sandra en Andres met 'Als het om de liefde gaat' (4) 1973: Ben Cramer met 'De ou de muzikant' 1974: Mouth and MacNeal met 'Ik zie een ster' (3) 1975: Teach Inn met 'Ding Dinge Dong' (1) 1976: Sandra Reemer met 'The partys over' (9) 1977: Heddy Lester met 'De mallemolen' (12) 1978: Harmony met 'It is OK' (13) 1979: Xandra met 'Colorado' (12) 1980: Maggie MacNeal met 'Amsterdam' (5) 1981: Linda Williams met 'Het is een wonder' (9) 1982: Bill van Dijk met 'Jij en ik' (16) 1983: Bernadette met 'Sing me a song' (7) 1984: Maribelle met 'Ik hou van jou' (13) 1985: Nederland doet niet mee i.v.m. dodenherdenking 1986: Frizzle Sizzle met 'Alles heeft een ritme' (13) 1987: Marcha met 'Rechtop in de wind' (5) 1988: Gerard Joling met 'Shangri-la' (9) 1989: Justine Pelmelay met 'Blijf zoals je bent' (15) 1990: Maywood met 'Ik wil al les met je delen' (15) 1991: Nederland doet niet mee i.v.m. dodenherdenking 1992: Humphrey Campbell met 'Wijs me de weg' (9) 1993: Ruth Jacott met 'Vrede' (6) 1994: Willeke Alberti met 'Waar is de zon' (23) 1995: Niet geplaatst 1996: Maxine Franklin Brown met 'De eerste keer' (7) 1997: Mrs. Einstein met 'Nie mand heeft nog tijd' (22) 1998: Edsilia met 'Hemel en aarde'(4) 1999: Marlayne met 'One good reason' Cyprus, IJsland, Kroatië, Nederland, Zweden en België zijn mor gen de grootste kanshebbers tijdens het Eurovisie Songfestival in Jeruzalem. Tenminste, als we de internationale polls mogen gelo ven. Vooral op internet zijn verschillende polls te vinden, waaruit langzaam maar zeker een redelijk beeld van de kansen opdoemt. Marlayne staat in de meeste polls op plaats 3, 4, of 5. Daarmee zijn de vooruitzichten voor Nederland ook gunstig voor wat betreft deel name aan het fes val van volgend ja Voor de editie v; 2000 zijn in elk j de acht landen plaatst die er di niet bij zijn, winnaar van de vier 'grote den Frankrij" Spanje en Gi nië. Resterer sen, die ver op basis var||H||HHp tijdens de l^HiivlilB 1 C°m~ m®mlÈÊiÈSÊ:se vo'~ gers, w^HpHngeres be- gon;tijdëi|B™É'epetities opeens deMmlm het Engels j| «ferstandig, to muziwiiU opzicht is iet nummer A en top Turks. Een vrolijk lied, dat js^^^^^'i;itie verdient hijnlijk zal de zwoele igeressen. (9) 1EN: Van Eijk my life without •r de eerste koffiepauze. On- iti discodeuntje, 'uspunt: eindelijk ger! (21) 1 - LITOU viciute 'Strazdas'. Een liecï eigenlijk pas mooi wordt als je er vaker naar luistert. Neder lands aspect: de single is uitge bracht op het nieuwe Arnhem se label HLM-records, en de zang werd opgenomen in de Silvox Studio in Silvolde. Te las tig voor op het eerste gehoor en dus kansloos. (15) 2 - BELGIË: Vanessa Chinitor met 'Like the wind'. Smaakvolle presentatie, jammer dat de me lodie van dit walsje net iets te laag is voor het stembereik van de zangeres, die bovendien problemen heeft met de Engel se uitspraak. Nederlands as pect: het koortje is volledig Ne derlands, met onder anderen Linda Williams die ons in 1981 vertegenwoordigde met 'Het is een wonder'. (6) 3 - SPANJE: Lydia met 'No qui- ero escuchar'. Stemmige ballad, goed gezongen en redelijk aan stekelijk. Een outsider die best eens voor een verrassing zou kunnen zorgen. Het nummer werd mede geschreven door de broer van Lydia. (8) 4 - KROATIË: Doris Dragovic met 'Marija Magdalena'. Erva ren zangeres zingt met veel girl- power een verrassende bijdra ge. Eén van de kanshebbers, ondanks de protesten die er waren tegen de stemsamples op de geluidsband. Verder doet Doris nog iets leuks met haar jurk. (3) 5 - GROOT-BRITTANNIË: Pre cious met 'Say it again'. Precies de Spice Girls: vijf meiden, prettig om naar te kijken, hele maal van deze tijd en live niet altijd even toonvast. Geen kans hebber maar televotend Europa zou er best eens een aardige subtopper van kunnen maken. (11) 6 - SLOVENIË: Darja Svajger met 'Another thousand years'. Traditionele ballad met musi cal-invloeden. Niet echt mooi gezongen en inhoudelijk nogal voorspelbaar. Toch aardig. (13) 7 - TURKIJE: Tuba önal Mi- i, 10 - FRANKRIJK: Nayah l'met 'Je veux donner ma ïvoix'. Merkwaardige bijdra- van de Fransen, die bo vendien niet hun meest tref zekere zangeres hebben afge vaardigd. Let op de hoge noot aan het eind. Dat zou wel eens heel hoge nood kunnen wor den. (19) 11 - NEDERLAND: Marlayne met 'One good reason'. Neder land probeert Europa te verove ren met een Amerikaans getint nummer. Jammer dat het re frein zoveel pakkender is dan het couplet, maar Marlaynes ervaring, professionaliteit en uitstraling maken veel goed. Top tien-notering moet moge lijk zijn. (4) 12 - POLEN: Mieczyslaw Szc- zesniak met 'Przytul mnie moc- no'. Dertigjarige zanger met een opvallende, donkerbruine stem. Het nummer zelf, dat echt met orkest zou moeten, is aan de magere kant. Medefavo riet voor de rode lantaarn. (22) 13 - IJSLAND: Selma Björns- dottir met 'All out of luck'. Een lied dat de toekomst van het Eurovisie Songfestival bepaalt. Het discodeuntje is favoriet bij vele voorspellers. Mocht het in derdaad winnen, dan hoeven we het Eurovisie Songfestival voortaan niet meer serieus te nemen. (2) 14 - CYPRUS: Marlain Angeli- des met 'Tha 'nai erotas'. Een andere verrassende kansheb ber. Het nummer begint in drukwekkend, maar verliest veel spanning zodra het tempo omhoog gaat. Opvallend is het Titanic-fluitje, en wie het num mer goed beluistert hoort dat er een brug wordt geslagen tussen het akoestische verleden en de digitale toekomst van het festi val. (1) 15 - ZWEDEN: Charlotte Nils- son met 'Take me to your heaven'. Vrolijk nummer, met koortjes die wel heel erg naar Marlayne. SCOREBORD Z.E.N.D.T. in Lingo Laten we het vandaag eens over Lingo hebben. Ik wil twee situaties die vaak voorko men in dat spel met u be handelen. Ik ga er Van uit dat u de spelregels kent. Dan kan ik met een terzake komen. Situatie 1: de kandi daten moeten een werkwoord raden met nog drie beurten te gaan. Ze hebben de vol gende letters al tot hun beschikking: 'lo-en'. Wij zien de kandidaten wan hopig gokken: lopen, lo zen, loven. Soms hebben ze geluk, sotns niet. Deze situatie komt vaak voor in dip quiz. Vier letters van een werkwoord zijn be kend. De eerste twee en de laatste twee maar de mid delste letter moet geraden: ba-en, zo-en, le-en enz,. Terug naar mijn eerste voor- JOOST PRINSEN beeld: lo-en. De volgende letters passen op de plaats van het streepje: dgtnnpt v zAcht mogelijkheden dus. Nu moet je niet wild gokken maar een woord als 'zendt' zeggen. Daarmee cover je vier van de acht mogelijkheden. Blijkt geen van de letters juist dan kom je niet 'vamps'. Nog drie mogelijkheden geco verd. In twee beurten heb je nu zeven van de acht mogelijkheden afgedekt. Vang je bij alle zeven letters bot, dan vul in je laatste beurt de achtste letter in. Het juiste woord is dan 'logen'. Met dit systeem raad je het woord met een ze? kerheid van 100%. Ik hoor uw bezwaren en ik zal ze be handelen. Hoe kun je zo gauw weten dat juist de acht letters dgmnptvzde ontbrekende letters bij lo-en zijn? Bij bv. 'ba-en'zijn de mogelijkheden anders: d k In rstz. En bij 'wij-en' weer anders dklntvz. Eén ding valt op: in alle bovenstaande voorbeelden komen vier letters steeds te rug: dn tz. Een woord waarin al deze vier letters voorkomen, bv. 'zendt', is dus vaak handig. Of een woord als 'vindt' wanneer je het gegeven al hebt dat de letter 'z' niet goed kan zijn. Weinig overtuigend? Dan heb ik nog wat infonnatie voor u. Ik heb uitgedok terd dat bepaalde lettercombinaties veel voor komen. Begint een werkwoord met een 'z' clan is de middelste letter vaak eetv'g' of een 'd': zagen, zegen, zogen, zij gen of zaden, zeden, zoden, zijden. De letter 'k' komt veel voor in combinatie met zichzelf: kaken, keken, koken, kij ken. De '1' met de 'n': lanen, lenep, lo nen, lijnen. Nog wat informatie: sommige combina ties van klinkers met medeklinkers ko men vaak voor. Zo volgt een 'k' veel va ker op een 'a' dan op een 'o'. Baken, ha ken, laken, maken, naken, waken en za ken kunnen wel. Maar boken. hoken, loken, moken, noken, woken en zoken bestaan niet. Heb je: '-a-en' als gegeven dan kan je volgende woord dus 'zinkt' zijn. Maar heb je: '-o-en' dan kun je be ter voor 'zingt' kiezen. Te moeilijk? Luister nou eens. Ik heb bo- \>enstaande in een paar uurtjes uitge dokterd Maar een slim computerpro gramma, en dat moet toch te maken zijn, kan je woorden aan de hand doen die je het beste kunt opgeven bij gegeven letters als: '-a-en', '-e-en', '-o-en', en '-ij- en'. Zodat je niet dom gokt maar gericht naar de ontbrekende letters zoekt. Bijna alle kandidaten hebben voor elke begin letter een bijpassend woord- doorgaans met veel klinkers- uit hun hoofd geleerd. Bij 'hzeggen ze meteen: 'heisa'. Dus waarom zou je ook niet een stuk of wat lettercombinaties met wat bijpassende woorden uit je kop kunnen leren? Het is maar een spelletje? Kom kom, het is de enige keer in hun leven dat clie kandi daten op de tv. zijn. En er zijn duizen den guldens te winnen. Mijn tweede Lingo-tip betrof een sluwe kansberekening in de finale. Helaas ruimtegebrek. Een volgend keer. Dan kan ik, hoop ik, ook ingaan op de vrien delijke brieven die ik n.a.v. een eerdere column over rekenen kreeg van de heren Rohde en Zimmermann, beiden iiit Lei den en van de heer Thuis uit Haarlem. Tot dan. FOTO REUTERS ABBA neigen. Maar Charlotte Nilsson kan aardig zingen en de presentatie is op z'n minst in nemend. (5) 16 - PORTUGAL: Rui Bandeira met 'Como tudo comeöu'. Aar dig, niet meer dan dat. Een lied dat het festival een beetje sym boliseert: weinig dieptepunten, weinig hoogtepunten. (18) 17 - IERLAND: The Muilans met 'When you need me'. Sim pel maar doeltreffend. De diepe stemmen van de zusjes Bro- nagh en Karen maken echter een wat gekunstelde indruk. (20) 18 - OOSTENRIJK: Bobbie Sin ger met 'Reflections in your ey es'. Grappige inzending, met 18-jarig zangeresje in een glansrol. De producers hebben handig gebruik gemaakt van de mogelijkheden die de tapebe geleiding biedt. (12) Vul zelf uw punten in 19 iSRAëL: Eden met 'Yom hulédeth'. Ja, het kan weer! Borrelnoten, chips, bier, snel 1Litouweneen plasje, en mooi weer op tijd terug voor Malta! (14) 2. België 20 - MALTA: Times 3 met 'Be- 3. Spanjelieve 'n peace'. Hoewel, doe ook maar rustig aan eigenlijk, want 4. Kroatiëook Malta stelt dik teleur. (16) 5. Groot-Brittannië21 - DUITSLAND: Sürpriz met 'Reise nach Jerusalem - Kudse 6. Sloveniëseyahat'. Mogelijke voltreffer, andermaal van Ralph Siegel. 7. TurkijeHet is vrolijk en ook heel erg Turks, dus dat gaat veel Turkse 8. Noorwegenstemmen opleveren. Siegel gaat over de rand van de goede 9. Denemarkensmaak met een engelachtig meisje. (7) 10. Frankrijk 22 - BOSNIË-HERZEGOVINA: 11NederlandDino Merlin Beatrice met 'Putnici'. De geheide nummer 12. Polen23. Geen touw aan vast te kno pen. (23) 13. IJsland 23 - ESTLAND: Even Samuel 14. CyprusCamille met 'Diamond of the night'Met Estland is de cirkel 15. Zwedenrond, want het lied zit niet al leen topografisch maar ook 16. Portugal muzikaal in dezelfde hoek als de eerste bijdrage van Litou- 17. Ierlandwen. Dit lied is melodisch ster ker en biedt de luisteraar ook 18. Oostenrijkiets meer houvast. Mogelijke subtopper. (10) 19. Israël TOM RUIJFROK 20. Malta 21. DuitslandPubliciteits- en repetitiefoto's van alle deelnemers zijn te 22. Bosnië-Herzegovinavinden op Internet: http: 194.90.92.50/gallery/ 23. Estlandpics.cgi/news Nog 217 dagen en het nieuwe millennium bre aan. Reden voor deze ki om in een dagelijkse sei I terug te kijken op belan rijke gebeurtenissen dit plaatsgrepen op corres ponderende data in de gelopen 1000 jaar. p—M. week: 25 mei 1935: Owens breekt vier were records; 26 mei 1521: Ij g ther in de ban gedaan; mei 1990: Luyendijkwii Indianapolis; 28 mei 19 Einde Zuiderzee; 29 me 1978: Frits Spits begint avondspits. 29 MEI 1978 Programmageluk. Frits Spil kan er zo heerlijk bij wegdrf men. Programmageluk is di je prettig voelt in je eigen p gramma. En dat de luistera iets van dat geluk mag proe Op 29 mei 1978 begint de opresentator aan een avon waarin hij die geestestoestan' heel vaak zal bereiken. ,,Iklfe van de Avondspits." Na de ste uitzending zullen er via dio 3 nog 4247 volgen. Het gramma, met bekende ond delen als de Poplimerick ei ui Steunfonds, gaat uiteindeli boeken in als het langst uit zonden, horizontaal gepro je grammeerde, radioprogran 'e] in Nederland. Na de eerste zending waren de reacties reet heel positief, herinnert iar Frits Spits zich.Magisch, er den de luisteraars. Overdrt »n Ik maakte gewoon een boe |er en actueel programma, wa ik platen als cadeautjes aai bood." De allerlaatste uita ding van de Avondspits, sl vast tussen zes en zeven ui op 24 februari 1995. ,,In ni hoofd hoorde ik altijd toeft fietsbellen, hollende moè: studerende kinderen, vade die thuiskomen, knooppui druk, snel druk. Daarom is programma zo geweest als is geweest", zegt Spits bij; afscheid. In KROs Tijd voc twee vindt hij veel van dal terug. „Niet gedacht dat ik zó van een programma zoi houden." HENKRUIJL. Recordpogiiij kussen tijden feestje All yo need is love Het is een van de popul; ste tv-programma's. De liefdesverhalen hebben menigeen een traantje doen wegpinken. En Rol ten Brink is er groot dooi |el 'geworden. All you need, love, 'het liefdesprogranfd ma bij uitstek', viert maa dag de honderdste uitze ding. SBS besteedt ruim aan dacht aan het jubileum. Van 17.10 tot 19.00 uur zendt de zender een inte |jj nationale special uit, wa 1 in Ten Brink wordt gefel |j5 teerd door zijn buitenlai er se collega's. De uitzendii ir is een liefdesreis langs al landen (Italië, Spanje, P( tugal, Argentinië, Duits land, Frankrijk, Finland 1 België) waar All you neei love wordt uitgezonden, beste items van over de grens passeren de revue ook de verschillende 'lie desculturen' worden licht. Van half negen tot half e volgt een extra lange uit zending met onder meei ontknoping van de Love boat. Eindelijk wordt du delijk welke vrijgezellen dens de bootreis hun ha aan elkaar hebben ver pand. Verder krijgen ko[ pels in het hele land een muzikale verrassing. Clc jj seau, Guus Meeuwis en lumia! verlenen hun mej werking. Bekende Nederlanders overvallen Ten Brink m< felicitaties, men blikt ter op het afgelopen seizoei oud-kandidaten verhalei over hun liefdesleven najlei show en er is een kijkje achter de schermen van programma. Tot slot wil een koppel het record 'k sen' (staat nu op 45 min ten) verbreken.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2