net ijs Gravel is voor Krajicek dit jaar Judoka Tamara Meijer baalt Sport Éi Boogert naar huis, Schultz geeft niet op 'Je staat hier toch een beetje op de maan te spelen' DNDERDAC 27 MEI 1999 25 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 (hen aan den run 30 kans op een tweede olympi- - ie optreden van de Alphense J loka Tamara Meijer is ge- Kl riken, nu haar concurrente M borah Gravenstijn afgelopen ekeinde brons haalde op het Daarmee plaatste Gravens- t zich voor het WK in okto- Als zij daar bij de eerste t eindigt, heeft ze haar ticket r Sydney binnen. „Ik baal aldus de Alphense. leijer en Gravenstijn beslo- dit voorjaar ongeveer gelijk- g om in een lichtere ge- fitsklasse (tot 52 kilo) te n judoën, omdat ze wisten STJ\ de concurrentie met Jessica in de klasse tot 57 kilo te ïar zou zijn. Tamara Meijer "n vorig jaar een aantal anden volledige rust en me- daardoor plaatste niet zij, an ar Gravenstijn zich voor het locht haar concurrente niet de eerste acht eindigen op wereldkampioenschap in ober, dan zijn de kansen ir de twee weer gelijk, en eten zij zich via A-toernooi- proberen te kwalificeren r de Olympische Spelen, it ligt aan de loting", zegt ijer over de kansen van Gra- steijn op het WK. „Maar ze Ded." /ie van de twee er beter is, weet ik juist niet', zegt ijer, die lid is van Kemanju Haarlem. „Komend week- is het NK voor dames- Iis en dan moet ik waar- jnlijk tegen haar in de klas- lot 57 kilo. Maar dat is geen le vergelijking." leijer was in 1996 in Atlanta jongste lid van de Neder- dse olympische equipe. Om- zij op die Spelen bij de eer- acht eindigde, werd ze auto- Voor Brenda Schultz-McCarthy zit Roland Garros er nu helemaal op. De 28-jarige speelster uit Heemstede was gisteren met haar Amerikaanse dubbelspelpartner Lin da Wild ook snel uitgeschakeld. Daarna zag ze wel in dat haar lijdensweg nog niet voorbij is. De naweeën van een hernia operatie houden Schultz nog wel even be zig. Ze gaat terug naar neurochirurg Blij- voet in Rotterdam. Die moet nog eens naar haar rug kijken, want tot veel is Big Brenda op de tennisbaan nog niet in staat. „Ik kan alles doen wat een gewone burger kan, maar dat is voor een topsporter niet genoeg. Iedereen kan op mijn rug sprin gen, dan is er niets aan de hand. Maar als ik serveer voel ik de pijn wel." Uit het tenniscircuit hoort Schultz steeds meer verhalen over langdurige re- validaties, die nog meer tijd in beslag na men dan de hare. Maar ze heeft niet zo veel geduld. Hoewel de Women Tennis Association (WTA) haar beschermde sta tus nog wel een tijdje waarborgt, komt ze voorlopig niet aan tennissen toe. Rosma len zegt ze af en voor Wimbledon zal ze bijna zeker geen wildcard krijgen. De or ganisatie van het Grand Slam-toernooi in Londen bedenkt zich wel twee keer voor dat ze een speelster ter wille is, die moge lijk de eerste partij moet opgeven. Schultz heeft nog het recftt om op haar provisio nele ranldng van 31 acht toernooien te spelen. Die ranking he,eft een maximale geldigheid van een jaar. De vraag is of Schultz op die manier haar oude positie in het vrouwentennis kan terugveroveren. Zelfs weigert ze de handdoek te gooien. „Ik wil nu nog niet stoppen, want als straks blijkt dat het lichamelijk wel weer goed zit, is de weg terug dan afgesloten." Met Kristie Boogert verdween gisteren de laatste Nederlandse speelster uit het enkelspel. De Zuid-Beijerlandse verloor van de Oostenrijkse Barbara Schwartz (6- 2, 6-4). Tegen het spel van Schwartz, die in de eerste ronde de Belgische Dominique van Roost vernederde, was niets in te brengen, vond Boogert. „Zij stond de bal len er gewoon in te timmeren. Ik dacht dat het Wel ooit zou ophouden, maar dat ge beurde niet. Ik werd overdonderd. Jam mer, want ik ben hier nog nooit verder ge komen dan de tweede ronde. Dat wordt wel eens tijd." Emmen- Dordrecht '90. FC Zwol- >nale Tweede Klasse. Mannen Gemini, 1 l oo.u Terrein 5 mei- lek- Rijnstreek, 13.45.u., Terrein 01- rde 21. Rotterdam. Vrouwen f irs- Oase, 13.30.U.. Terrein Groenen- Krimpen a/d/ljssel. Gemengde competitie Kampioenswedstrijd van de Hoofdklasse Scheveningen: HLTC De Mets - Leimonias 2. Eerste klasse 1: Unicum - HLTC De Mets 2; Dekker Tennis - Merlenhove. 2: Hil- legomse TC - DJM Uitzend/DLTC. Tweede klasse 1: TV Badhoevedorp - Uni cum 2 Derde klasse 3: TC Bakkum 3 - Me- renwijk 2, Nieuw Vennep - Vliegende Hol lander, Leidse Hout - NWTL Amsterdam 4: Merenwijk - TC Bakkum 2. Hillegomse TC 2 - Westerhout. 5: Hillegomse TC 3 - Forescate. Zee Duin - Brederode 3 6: Unicum 4 - United Service. OLTC Oegst- geest - Nieuwerkerk-IJ 7: OLTC Oegst- geest 2 - LTC 's Gravenzande 8: Unicum 3 - Dekker Tennis 2. Vierde klasse 2: De Kuil - Hillegomse TC 4 3: Festina 2 Hillegomse TC 5 Vierde klasse 4: LTC Lisse - Aemstelspelers 2. 5: Heb Durf - Nieuw Vennep 2 6: Forescate 2 - Assumburg 9: TV Waddinxveen 2 - Leidse Hout 2 10: Merenwijk 4 - Capelle- IJ; Nieuwe Sloot - MLTV '90 12: Victoria 2 - Merenwijk 3. 13: TEAN Alphen - Be Quick-M.2 Vijfde klasse 17: Oranje TC 6 - Zee Duin 2; Qravel - Tanthof, Zoeterwoudse TC 2 - Wateringen 4; Houtrust - LTC Lisse 2. 18: Leidse Hout 3 - Thor RW 1Tenniphil - LTC Lisse 3; Delftse Hout 2 - Unicum 6 19: De Munnik - Hanenburg 2. Thor RW 5 - LTC Lisse 4; Botesa - Delftse Hout 3. 20: Pijnacker 3 - Sassenheimse TV, Forescate 3 - Never Out; Oranje TC 7 - Dekker Tennis 3; Leidse Studenten Mixed LTV - Delftse Hout. 21: Thor RW 5 - Zoeterwoudse TC; Lucky Stroke 2 - Unicum 5. 22: Hillegom se TC 7 - TV Pijnacker 4; Oranje TC 5 - De Boekhorst; MLTV '90 3 - TEAN Alphen 2 Districtshoofdklasse zaterdag: Unicum - Hillegomse TC 2. Botesa - Artesia; LTC Lisse - TEAN Alphen, Merenwijk - Hil legomse TC. Vrouwencompetitie Eerste klasse 1: Roomburg - Bloemendaal; Amstelhof - Oosthout. Mannencompetitie Eerste klasse 1: Dijkzicht - Zee Duin. 2: Unicum - Leeuwenbergh 4: TEAN - TRG- /De Manege. Tweede klasse 1: Hillegomse TC - TC Schagen 2: Waalrackets 2 - Uni cum 2. 6: Lunterense LTC - Roomburg Derde klasse 11: TV Eemnes - OLTC; Zee Duin 2 - Casino. De Munnik - Leidse Hout 12: Bergvliet - Roomburg 2; Unicum 3 - TEAN 2 13: LTC Lisse - Roomburg 3; Thor RW - Kikkers Vierde klasse 4: TV Nieuw Vennep - All Out 5: Bloemendaal - Forescate; Kikkers 2 -'Joy/Jaagpad; Sas senheimse TV - Haarlemsche LTC. Zee Duin 3 - Arnolduspark 7: Zuid West - Be Quick-G Tenniphil - Merenwijk. Districts hoofdklasse zaterdag: TEAN Alphen - Rijn- kanters; Hillegomse TC - Huis ter Duin; Kikkers Nieuw Vennep - Jonkers; Dekker Tennis - KLTV Katwijk. WIELRENNEN Zaterdag Ronde van Noordwijkerhout (14.00) en aankomst Olympia's Tour (12 45) tevens een tijdrit in de avond. SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, (rekking woensdag 26 mei: 3-5-7-11-13- 78 - 80 (onder voorbehoud) Brussel. Belgische mldwecklocto: 5 -21 - 22 - 26 - 27 - 33. Rcserveget; springen: I. Rysich (Dui) 4,37 (Duit; ten: I Kleiner! (Dui) 19.31, 2. Kumfc 4. Koeman (AAC) 18,01 Hamburg. Duitse midweeklotto. Trekking A: 2 - 16-25 - 32 - 36 - 41. Reservegetal 46. Trekking B: 12 - 24 - 32 - 34 - 45 - 48. Reservegetal: 44. Supergetallen. 5 en 0. Spel 77:4523437. Super 6: 0 9 2 9 3 9 (onder voorbehoud) VOETBAL Barcelona. Finale Champions League. Manchester United - Bayem MUnchen 2-1 (0-1). 6 Basler 0-1. 90 Shcnngham 1-1. 90. Solskjaer 2-1 Scheidsrechter Collina (Ita) Toeschouwers: 90.000. Ge le kaart: Effenberg (Bayem MUnchen) Manchester Unitpd: Schmeichel; Gary Neville, lohnsen. Stam en Irwin; Giggs. Beckham. Bun en Blomqvist (67 Sheringham). Yorkc en Cole (81 Solskjaer). Bayem MUnchen: Kahn: Babbel. MatthSus (80. Fink). Linke en Kuffour; Tamal. Effenberg, Basler (89. Saliha- midzic) en Jeremies; Jancker en Ziclder (71. Scholl). ATLETIEK Cottbus (Dui). Internationale wedstrijden. Mannen: 100 nu I Mitchell (VSt) 10.15. 2 Saddler (VSt) 10.18 400 m: 1. Ochieng (Ken) 45,54. 1500 m: 1 Me- konnen (Elh) 336.44 3000 m: 1 Tola (Elh) 7.42.98. 110 m horden: 1 Korving (AAV) 13.40. 2. Fenner (Dui) 13.55, 3. Schwarthoff (Dui) 13,56 Polsstokhoogspringen: 1 Lobinger (Dui) 5,70, 6/7 Blom (Unitasl/Bcirgeling (Dui) 5.30 Discuswerpen: 1 Schuit (Dui) 65.02, 2 Seelig (Dui) 63,76. Vrouwen: 100 m: 1 Ojokolo (Nig) 11,14. Verspringen: 1 Burrell (VSt) 6.47, 4 laklofsky (AAC) 6,07 Polsstokhoog Kenia 152/allout (44,3 overs), Zuid-Afrika SCHAKEN Eindstand Internationaal toernooi Sarajevo: 1. Kaspa rov (Rus) 7. 2 Barejcv (Rus) en Sjirov (Spa) 6. 4. Moroze- vitsj (Rus) 5.5, 5. Adams (Eng) 5. 6. 1-eko (Hon) 4.5, 7 Topalov (Bul) 4. 8. Short (Eng) 3. 9. Sokolov (Bos) 2.5. 10. Timman 1.5 (Ned) TENNIS Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Spadca (VSt) - Krajicek (Ned/5) 6-1 6-2 6-4, Hrbatv (Slw) - Kafelnikov (Rus/1) 6-4 6-1 6- 4. Moya (Spa/4) Korda (Tsj) 6-7 6-4 6-3, Rusedski (Eng/12) - Fromberg (Aus) 6-44-6 6-2 6-3. llenman (GBr/7) - Novak (Tsj) 5-7 6-1 7-5 6-2. Rios (Chl/9) - Boetsch (Fra) 6-2 6-3 7-5. Berasategui (Spa) - Huct (Fra) 4-6 6-4 6-2 6-4, Safin (Rus) Knippschild (Dui) 6-3 4-3 opgave Knippsilnld Uoodrutl i\Si lapi iiili I u 7 7-6 7-5. Albert Costa (Spa) - Callcri (Arg) 6-3 6-4 6-3. Fi- lippini (Urn) - Damm (Tsj) 6-4 6-4 6-4. Agassi (VSt) - Clement (Fra) 6-2 4-6 2-6 7-5 6-0, Arazi (Mar) - Courier (VSt) 2-6 6-3 6-4 6-1. Ilie (Aus) - Rodriques (Arg) 7-5 4-6 2-6 6-3 6-4. Sargsian (Arm) Ferreira (ZAfi 6-7 6-2 6-2 7- 6. Sanguinetti (Ita) - Gumy (Arg) 6-7 7-5 6-4 7-6. WIELRENNEN Ronde van Italië. Twaalfde etappe, Cesenatlco - Sassuolo: I (ipollini (Ita) 168 km in 4.07.07. 2. Quaranta (Ita). 3 Blijlevens (Ned). 4. Cei (Ita). 5 Tosatio (Ita), 6. Minali (Ita). 7 Srnc tanine (Rus). 8 Svorada (Tsj). 9 Izroni (Ita). 10. Duma (Oek). 129. Van Heeswijk. 148 Vries. 149 Van Kessel Algemeen klassement: I lalahert li ra) 50 53.56, 2 Pan lani (Ita) 0.04. 3 Frigo (Ita) 1,02. 4 Honchar (Oek) 1,13, 5. Gotti (Ita) 1.17, 6 Clavero (Ita) 1.22, 7 t^menzind (Zwi) 1.28, 8. Zülle (Zwi) 2.08, 9 Axelsson (Zwel 2.09. 10 Noè (Ita) 233, 94 Blijlevens. 127 Van Heeswijk. 144. Vries. 146. Van Kessel Buchten. Olympia's Tour. Zesde etappe Maasbracht - Buchten: I Buurstede (Ned) 185,3 km in 4 44.56 (39.020 km/u). 2. Van Schalen (Ned). 3. Luppes (Ned). 4. Lauk (Est), 5. Ter Schure (Ned), 6. Hei) (Ned) 0.02. 7 Kcmna (N'ed) 0 42. 8 Zuij dcrwijk (Ned). 9. Citton (Ita). 10. Rcincrink (Ned) Algemeen klassement: 1 Duijn (Ned) 19.36.36, 2. Rei nerink 0.07. 3. Van Elven (Ned) 0.08, 4. Hayman (Aus) 0.10, 5. Van Dijk (Ned) 0.13, 6. Boerman (Ncdj. 7 Zul) derwijk 0.18. 8 Kemna 0.25, 9. Ypenhurg (Ned) 0.33, 10. Schmitz (Ncd) 0.47 Ploegcnklassemcnt: 1 Rabobank zou je dat bijna vergeten." Even nog had Krajicek over wogen om op 'grasschoenen' het gravel te betreden. Om meer grip te krijgen op de glad de ondergrond. „In 1993 haalde ik hier op grasschoenen de hal ve finales. Maar het mag niet meer. Rusedski werd vorig jaar nog met die schoenen van de baan gestuurd. Je maakt er na melijk de baan mee kapot." Krajicek is blij dat hij over stapt naar gras. Eerst een paar dagen zonder racket en dan Halle, Rosmalen en Wimble don. Toch is hij nog niet van het gravel af. In september moet hij er in Ecuador nog een paar keer op spelen. De Zuid- Amerikanen treffen Nederland dan in de degradatie/promo tieronde van de Davis Cup en dichten zichzelf op het gravel van Guayaquil de beste kansen toe. Krajicek deed Michiel Schapers daarom nog een sug gestie: „Misschien is het niet zo verstandig om mij mee te ne men." Krajicek bevond zich gisteren op Roland Garros in goed ge zelschap. Meer grote namen werd uit het speelschema ge schrapt. Het toernooi in Parijs raakte ook de nummer één van de wereld kwijt. De Rus Kafelni kov werd in drie sets (6-4, 6-1, 6-4) door de Slowaak Dominik Hrbaty geëlimineerd. De kans dat na Roland Garros weer een nieuwe speler de troon bestijgt is door de uit schakeling van Kafelnikov een flink stuk groter geworden. Pete Sampras, Patrick Rafter, Carlos Moya en Alex Corretja hebben allemaal nog kans om de nieu we -of in het geval van Moya en Sampras wéér- nummer één van de wereld te worden. De WK-wedstrijd tussen Zuid- Afrika en Kenia, gisteren in Am stelveen, heeft weer eens bewe zen dat cricket vooral groot is in het buitenland. Hoe goed de sfeer ook was, de bomvolle tri bunes in een zonnig Amster dams Bos waren vooral gevuld met buitenlandse fans en reeds 'bekeerde' Nederlanders. Net als de weinige cricketgroentjes kregen zij ook nog eens een weinig sprankelende strijd voorgeschoteld. Om de stemming er zo snel mogelijk in te krijgen, heeft een van de sponsors posters rond gedeeld. Daarop staan onder andere groot de cijfers '4' en '6', voor als een slagman een bal uitslaat via respectievelijk de grond of door de lucht. De toe schouwers hebben de smaak snel te pakken. Tijdens de slag beurt van de Zuid-Afrikanen, die als eerste mogen proberen punten te scoren, gaan geregeld met veel gejuich de bordjes omhoog. Voor de meeste bezoekers is het gebruik van de bordjes klip en Idaar. Het gros van het pu bliek bestaat immers uit bui tenlanders, vooral uit Engeland en Zuid-Afrika. Ze leren vlot dat hun sportreligie in Nederland nauwelijks meetelt. „Op weg hier naar toe kon niemand ons vertellen waar het stadion was, zelfs bus- en tramchauffeurs niet", zegt de Zuid-Afrikaanse Diane Kind, die met haar Neil speciaal is overgekomen voor het wereldkampioenschap. Erik-Jan Keijzer, die zelf cric ket speelt bij de Amstelveense club VRA, herkent dat wel. Ook hij weet dat de WK-wedstrijd vooral bedoeld was om Neder landers bekender te maken met cricket. „Maar de meeste toeschou wers kennen het spelletje al. Buiten dit veld weet niemand wat hier aan de hand is, hoe groots het voor Nederlandse cricketbegrippen ook is." Hij wijst op de tribunes vol ge schminkte en verkleede sup porters, die onder het genot van veel bier en een vette hap schreeuwen en zingen dat het een lieve lust is. Keijzer: „Het is een beetje als spelen op de maan." Engelsman Mike Ray uit Ox ford kan het niet geloven. „Het is hier best gezellig, maar ook heel amateuristisch. De beweg wijzering klopt niet, het score bord mag beter en het veld is ook niet alles. Nee, zo is Neder land nog zeker vijftig jaar ver wijderd van de status van top- cricketland." Frederika Welle Donker, een Delftse die al jaren in cricket- land Australië woont, probeert ondertussen geduldig haar ach tergebleven twee zussen de re gels van het spel uit te leggen. Na een korte uiteenzetting stoot ze haar zus Henriëtte aan. „Ik begrijp dat ik nu moet ap plaudisseren", zegt de Haar lemse prompt, nadat ze eerder al aarzelend een van de bordjes omhoog heeft gestoken. Net als ze in de gaten krijgt bij welke slag ze welk bordje de lucht in mag steken, draaien de spelers op het veld haar een loer. De Keniaanse slagman Thomas Odoyo, net in het veld versche nen, is uitgegooid nog voordat hij een punt heeft kunnen sco ren. Meteen beginnen toeschou wers te wapperen met bordjes met de tekst 'out'. Terwijl de te leurgestelde speler het veld af wandelt, wrijft het publiek nog wat zout in de wonden door massaal hqt bordje met de af beelding van een eend te tonen. Een 'duck' is de nachtmerrie van elke slagman, laat staan de 'golden duck' die Odoyo met een kreeg, weten een paar ken ners achter de drie zussen. siemann 'gaat ook commercieel' tfürt» Gunda Niemann-Stimemann heeft een semi-profes- ionele trainingsgroep gevormd. De Duitse wereldkampioene naakte dat gisteren in haar woonplaats Erfurt bekend. „Het is een commerciële ploeg zoals die in Nederland bestaan. Maar iet is wel de eerste stap in die richting", zei Niemann. Zij wordt i de ploeg vergezeld door Rene Taubenrauch, Daniela An- :hütz, Claudia Irrgang en Jens Boden. Het door Niemanns ma- lager en echtgenoot Oliver opgezette 'Reclamebureau Gunda (ïemann GMBH' heeft tot op heden één geldschieter voor de geworven. Niemann: „Het is de bedoeling dat vier schaat- ers zich gericht op de Olympische Winterspelen van Salt Lake jty (2002) kunnen voorbereiden." Zelf beslist de veterane elk jar of het nog gaat. Ze houdt er rekening mee dat ze met de pelen haar loopbaan beëindigt. rimman laatste in Sarajevo jRAJEVO Schaker Jan Timman is op een internationaal toer- looi in het Bosnische Sarajevo op de laatste plaats geëindigd. )e Amsterdammer behaalde uit negen partijen slechts drie re- nises, tegen Short, Leko en Morozevitsj. Het toernooi eindigde n een overwinning voor wereldkampioen Garry Kasparov, die ia zijn indrukwekkende zeges eerder dit jaar in Wijk aan Zee en inares opnieuw zijn hegemonie onderstreepte. Hij de Rus Ba- ejev en de Spanjaard Sjirov een heel punt voor. De jonge Russi- che belofte Morozevitsj debuteerde sterk op het hoogste ni- eau en eindigde op de vierde plaats. In juli, een halve maand oor het wereldkampioenschap in Las Vegas, wacht Timman en nieuwe uitdaging als hij in Dortmund aan een vergelijkbaar lerk toernooi meedoet. Timman is niet van de partij bij het Ne- lerlands kampioenschap, dat zaterdag in Rotterdam begint. iVaterpolosters naar halve finale /innipeg De Nederlandse waterpolosters hebben zich geplaatst oor de halve finales van de strijd om de wereldbeker. In de der- e en laatste groepswedstrijd werd het team van de Verenigde (aten met 11-8 verslagen. De periodestanden waren 4-2 2-2 3-2 n 2-2. In de halve eindstrijd ontmoet Oranje later in de week alië. Hongarije ontmoet in de andere halve finale Australië. In /innipeg ligt voor het beste Europese land pok een ticket klaar oor de Olympische Spelen, volgend jaar in Sydney. ilartin de Louw naar Ter Leede GSENHEiMTer Leede heeft zich versterkt met nog drie voetbal- jrs. Martin de Louw, Mimoen Tiberkanine (beiden Rijnsburgse tys) en Teun van Duyvenbode (KRV) voegen zich bij de nieu- hoofdklasser. De komst van Jack Honsbeek (UVS), Alan ampfens (Rijnsburgse Boys) en Peter van Harskamp (Noord- fijk) was al eerder bekend gemaakt. Bij Rijnsburgse Boys ver- ekt Fred Bloem. De spitsspeler die de laatste maanden zelden de basiself stond, speelt volgend seizoen bij KBV. Voordat hij aar Rijnsburgse Boys kwam speelde Bloem, een voormalig ateurinternational, vier jaar bij Noordwijk. SPORTAGENDA SCOREBORD Hoop op goede beurt in Parijs eindigt in tweede ronde Richard Krajicek is dol op kinderen, maar in de buurt van een tennisbaan wek ken ze vaak zijn ergernis op. Roland Garros beleefde gisteren zijn traditionele jour d'enfants, kinderdag, én ook de uitschakeling van Krajicek. Maar, nuan ceerde de Muiderberger, luidruchtige kids irriteren vooral als 'je niet goed speelt en op de baan wordt vermoord'. De man die meedogenloos de trekker overhaalde heette Vincent Spadea (6-1,6-2, 6-3). parus edwin alblas Op gravel heeft Krajicek er dit seizoen weinig van gebakken. Die conclusie trok hij zelf giste ren ook. In Hamburg verloor hij zijn eerste partij (Arazi, tweede ronde) en in Rome viel voor hem ook al snel het doek (twee de ronde, Kiefer). „Het is wel duidelijk dat dit mijn slechtste jaar op deze ondergrond is", memoreerde Krajicek. Het afscheid van Roland Gar ros ging gepaard met een regel rechte afstraffing. Vincent Spa dea, de 'onbekende nummer 35 van de wereld, had lak aan Krajiceks ambitie de nummer één van de wereld te worden. De 24-jarige Amerikaan mepte de Nederlander in drie sets van de baan. Het erelijstje van Spadea in dit jaar had Krajicek nog gealar meerd. De Amerikaan speelde in 1999 tot nu toe vier keer te gen een speler uit top tien (Ka felnikov, Agassi, Kucera, Philip- Richard Krajicek: „Dit is mijn slechtste jaar op gravel." poussis) en won in alle partijen. In de Australian Open reikte Spadea nog tot de kwartfinales. Vier keer hadden ze elkaar tot gisteren ontmoet, maar nooit op gravel. De stand was in evenwicht. „Hij speelt snel en kan goed retourneren. Er zijn er niet veel die die onderdelen veel beter beheersen dan hij. Als ik van hem had gewonnen, had ik hier van iedereen kun nen winnen. Nou, je hebt kun nen zien hoe ver ik hier van een goed resultaat verwijderd ben geblevenmompelde Krajicek niet zonder zelfspot. De nummer vijf van de we reld wist zich geen raad met het spel van Spadea. Hij maakte in vijf servicegames van de speler uit Boca Raton zelfs geen enkel punt en won in totaal slechts zeven games. Krajicek kreeg geen enkel breakpoint, Spadea wel zeven, inclusief een niet be nut matchpoint. Krajicek sloeg maar liefst 33 unforced errors. Hij ontnam daardoor zichzelf de kans er een wedstrijd van te maken. Na één uur en 28 minuten werd hij uit zijn lijden verlost. Het voe tenwerk deugde van geen kan ten, beaamde Krajicek. Hoe dat kwam was hem een raadsel. „Het is met gravel alsof ik op ijs loop", verzuchtte hij. In 1994 praatte Krajicek wel anders. Toen won hij zelfs een toernooi op gravel, in Barcelo na. Daar had hij het gisteren niet over. Hij herinnerde zich ook nauwelijks de twee toer nooizeges (Londen en Key Bis- cane), die hij dit tennisjaar al achter zijn naam heeft staan. „Na zo'n wedstrijd als vandaag De weg naar Sydney is voor Tamara Meijer voorlopig afgesloten. foto united photos de boer matisch opgenomen in het 'olympische project' van de ju- dobond. Daar stapte ze vorig jaar uit, toen ze wegens 'menta le oververmoeidheid' even he lemaal geen zin meer had in ju do. Na de gedwongen rustpe riode pakte ze eerst de draad weer op in de zwaardere ge wichtsklasse tot 57 kilo, ook al omdat ze zich niet op de Spelen van 2000 wilde richten. Een paar weken later begon het echter weer te 'borrelen' en be sloot ze in de lagere gewichts klasse alles op alles te gaan zet ten om Sydney te bereiken. „Het is niet leuk", zegt de Al phense over de streep die Gra venstijn door haar rekening zet te. „Maar ik heb nu mijn eigen doelen. Ik wil een huis zoeken in Haarlem en ben met nog wat andere dingen bezig. Als zij zich via het WK plaatst voor de Spe len, zal het allemaal pas wel echt tot me doordringen." Meijer neemt de komende we ken deel aan A-toémooien in Italië.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25