Verenigingsgebouw verder uitgekleed Hittebestendige vloer in Ridderhof Jongerencentrum te klein voor Herman Rijn Veenstreek Rechter legt onbezonnen drugsdealers werkstraf op Henny's Rits valt in smaak bij het winkelend publiek Toch geluidsschermer op de Steekterbrug Zestig uur werken voor klap met klauwhamer WOENSDAG 26 MEI 1999 a brouwer de koning. 071-5356417, plv -chef marieta kroft, 071 '.1564 6 Alphenaar gewond bij steekpartij alphen aan den run Een 45-jarige Alphenaar is gisteravond slachtoffer in zijn woning aan de Schelfhorst gewond geraakt bij een steekpartij. Een vriendin bracht hem met snijwonden naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp. De politie trof aanvan kelijk geen verdachten aan op de plaats van het misdrijf, maar hield er later op de avond vier Alphenaren aan. Drie mannen 34 jaar en een man van 42 zijn meegenomen voor verhoor. Gestolen auto zonder wielen terug alphen aan den run Een gestolen personenauto is zonder wielen teruggevonden in Ter Aar. Een bewoner van de Essenlaan zag zijn voertuig gistermorgen niet meer voor de deur staan. Korte tijd later vond de politie de auto op de Oostkanaalweg. Vakantiespelen beginnen met circus alkemade Jeugdcircus Hogerop uit Goes luidt op zondag 13 ju ni het dertigjarige jubileum van de Stichting Vakantiespelen Al kemade in. De voorstelling in De Tweesprong duurt van 14-16 uur. Ook organiseert de stichting op 11 juli een feestelijke mid dag voor medewerkers en oud-medewerkers. Verder zijn er voor kinderen van 4-14 jaar de hele zomer activiteiten in Rijp- wetering, Roelofarendsveen en Nieuwe Wetering. De Sleep-out en Open huis Kaag zijn van het programma geschrapt. Opnieuw gondelvaart in Hoogmade hoogmadeMuziekvereniging De Heerlijkheid houdt op 19 juni voor de tweede keer een gondelvaart. De wordt gehouden op de Does, de Kromme Does en de Noord Aa. Belangstellenden kun nen inschrijven in vier categorieën: jeugd tot 16 jaar, kleine boot, grote boot, huis en/of tuin. Inschrijfformulieren zijn vanaf 1 juni verkrijgbaar bij de barboot van de jachthaven Noord Aa, J. Volwater' (Kerkstraat 14a, Hoogmade) en bij M. Putters (Noordeinde 32, Hoogmade). Rommel- en antiekmarkt HAZERSwouDE-DQRPKasten, bedden, glaswerk, bestek, boeken, speelgoed, enzovoort. Het is allemaal te koop op de traditionele rommel- en antiekmarkt die op 5 juni wordt gehouden op het Raadhuisplein in Hazerswoude-Dorp. De markt begint 's mor gens om negen uur. Er is ook een grote bloemen- en planten- hoek en er zijn vele soorten perkplanten te koop. Net als voor gaande jaren is er een wedstrijd sjoelen. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Avantihal aan de Sportparklaan. [et envijEN HAAG/BODEGRAVEN ong iersbureau cerberus Nej st v )e politierechter in Den Haag end leeft gisteren twee 19-jarige spe iodegravers veroordeeld om- lat ze in Alphen aan den Rijn n Bodegraven speed, XTC en nbe ocaïne dealden. Ik kon er ze- ;er voor een schooljongen aar- in lig wat geld mee verdienen", s 1 o legde één van hen uit. De jongens 'werkten met een ft', vi nobiele telefoon. Als ze gebeld e n eerden, gingen ze met de drugs pad. Ze laegen die drugs van in e en soort 'hoofddealer', ook en Bodegraver. Ze hoefden de pen rugs niet bij hem in te kopen, d ei iaar kregen het spul 'in con- L ;natie'. Ais ze het spul ocht hadden, moesten ze de mzet aan de hoofddealer over- andigen die hen dan wat van winst gunde. Eén van de 19-jarige ver achten moest zich ook verant woorden voor computerdief- d lal. Hij werkte, net als de 1 oofddealer, bij een computer- li] edrijf. De 19-jarige liet zich oor hem meetrekken rootscheepse <;omputerdief- ;e sv al die deze daar op poten had i :zet. Met vrachtwagens van lil ;u en ii ;chi hitte coge; Bespreking 'onhaalbaarplan' levert weinig op in Woubrugge Het nieuwe verenigingsgebouw van Woubrugge ter ver vanging van De Wijk wordt steeds verder uitgekleed. Een nieuwe berekening van het al ingekrompen ontwerp bij sporthal Oudendijk komt uit op 1,8 miljoen gulden. Met dit prijskaartje kan ik niet naar de gemeenteraad", zei wethouder Dambrink gisteravond bij de presentatie van de voorlopige tekeningen aan vertegenwoordigers van verenigingen uit Woubrugge. woubrugge rond de miljoen. „Maar een marun kramp aantal berekeningen, zoals van het heien, was niet goed", zo Vorige week bij de raadscom- verklaarde zij het verschil. „Het missie welzijn ging de wethou- zag er vorige week rooskleuriger der nog uit van een bedrag van uit. Ik heb zelfs overwogen om deze avond af te blazen, maar wij willen u toch betrekken bij onze zorgen." De bespreking van het on haalbare plan leverde weinig op. Hoewel voetbalvereniging Woubrugge (WW) niet meer in het gemeentelijk plan voor komt, was een kleine deskundi ge delegatie met bouwkundige H. Wijsman, de ontwerper van Plan 2000 van WW, als toe hoorder aanwezig. ,,U vraagt onze mening over het plan ter wijl u net zegt dat het niet reali seerbaar is", zo merkte erelid A. Vrolijk van WW verbaasd op. „Ik zou bijna denken: voer het Plan 2000 maar uit. De exploi tatie daarvan was volledig rond." De verenigingen kwamen met een enkel bezuinigings voorstel. „Voor de tafeltennis vereniging is een kleedkamer en een douche voldoende en wij plattelandsvrouwen dou chen thuis." Maar volgens de gemeentelij ke adviseur, verbonden aan de sportkoepel NOC'NSF, voldoet dit voorstel niet aan de regels. Als alternatief lag er ook al een tweede tekening op tafel zonder ruimte voor de biljartvereni ging. De kosten van die variant het bedrijf werden de gestolen computers bij de dealer thuis afgeleverd om later te worden doorverkocht. Het duurde lang voordat het bedrijf erachter kwam, omdat de magazijn- adminstratie van- het bedrijf destijds een rommeltje was. Aanklager *R. Bos had tegen beide verdachten niet alleen een celstraf van zes maanden - waarvan drie maanden voor waardelijk geëist - maar ook een ontnemingseis in het kader van de Pluk-ze Wet ingediend. De rechter legde één van de jongens 100 uur dienstverle ning, drie maanden Voorwaar delijk en 1500 gulden boete op. De andere verdachte kreeg 140 uur dienstverlening (hij kreeg meer vanwege de computer diefstallen), drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf en 960 gulden boete. De rechter hield in haar vonnis re kening met de reclasseringsrap- portage over de verdachten. De reclassering noemde de mis stappen van het duo 'jeugdige ■onbezonnenheid'. Een 26-jarige Bodegraver werd gisteren ook veroordeeld tot 80 uur dienstverlening van wege heling van de computers. V"jriVar £jj» Tegelverpulveraars laten niets heel van de ondeugdelijke vloer van winkelcentrum De Ridderhof. FOTO ANNETTE LAMEIJER alphen aan den run annette lameuer Het Alphense winkelcentrum De Ridderhof krijgt nog voor het begin van het nieuwe schooljaar een nieuwe, hitte bestendige, vloer. Gisteren is er een begin gemaakt met het verpulveren van de oude te- gels. De twaalf jaar oude vloer was voor velen een bron van ergernis. Destijds is gekozen voor plavuizen die geschikt zouden zijn voor winkelcentra en stations. Maar de praktijk leerde anders. Voorzitter van de winkeliersvereniging De Ridderhof, W. ten Wolde: „De tegels zijn niet bestand tegen extreme temperatuursverschil len. Het winkelcentrum is op palen gebouwd. De wind heeft onder de vloer vrij spel. Door de glazen koepels is het soms heel warm. Deze beide facto ren, kou onder en zon boven, zorgen ervoor dat de betege ling blijft krimpen en uitzet ten." In de loop der jaren is de te gelvloer op meer plekken gere pareerd. Maar wie bij vochtig weer te snel liep, maakte kans op een uitglijer. Mede daarom besloten de ondernemers ge zamenlijk tot'deze drastische ingreep. De kosten van de nieuwe vloer, zo'n zes ton, brengen de winkeliers op. „We hebben voor een stroe ve, dikke tegel gekozen. Verder komt om de tien meter een speciale voeg om werkingen in de vloer op te vangen", aldus Ten Wolde. Een deel van de bestrating van het winkelge bied is al vervangen. Wie er over loopt merkt meteen dat de nieuwe tegel stroever is. De bouwvakkers werken de hele vakantie door, eventueel ook 's avonds om overlast voor publiek en winkeliers te beper- ken.Groentehandel Vergunst en reisbureau Brooks zijn tij delijk verplaatst naar respectie velijk de Stuifzwam en het Aïd- aplein. Zij nemen de gelegen heid te baat om hun zaak te verbouwen. In augustus zijn de werkzaamheden voltooid. En wie raadt hoeveel tegels in De Ridderhof liggen, maakt kans op een vliegvakantie voor twee personen naar Curac^ao. Martin van der Werf voor derde keer betrokken bij nieuw Stek-gebouw zerswoude-dorp t is voor hem het derde ikist. tekkie' waarbij hij is betrok- idrul n. Als jochie van tien hoefde Dsdat artjn Van der Werf uit Hazers- erde aude-Dorp de achtertuin wai aar uit te stappen of hij stond i de Vincent van Goghstraat. iar hielp hij op zijn manier al ee met de opbouw van een ormalig tennisclubgebouwtje I jeugdsoos. Midden jaren 0 chtig was hij als bestuurslid in 't Stek actief bij de verbou- ng van het Michaëlshuis tot iighe agerencentrum. Anno 1999 ichtij eelt hij opnieuw een belang- te rol bij het nieuwe onder den van 't Stek. Dit keer niet vrijwilliger, maar beroeps- roog- atig. De bouwkundige van mont oep 5 architecten en stede- s hel luwers uit Rijswijk is aange- statie ld ais projecüeider bij de 6 suwbouw van 't Stek en peu- speelzaal Pippeloentje en de breiding van het dorpshuis, itheal bouw op de hoek van de irpsstraat en de Pieter de loghstraat is half april begon- moet 1 november wor- n opgeleverd. zak Wi taker is niet toevallig projectlei- zegt de 35-jarige Hazers- l udenaar aan een tafeltje in Dorpshuis. „Bij ons op het isvalfreau dachten ze direct aan ken de mensen, dat is i ndig. Stek-voorzitter Ralph iblR kker is e n goede bekende mo( i me. Hij loopt zo bij mij bin- als hij iets heeft. Mijn aan- gheid was bovendien een te sta Jrzichtige eis van de op- :htgever de Stichting Ge- inschapsvoorzieningen." projectleider bewaakt Van >Iedei Werf het bouwproces en is het aanspreekpunt van cfe ook Martin van der Werf: „Als ik nu bestuurslid was, zou ik er tevreden mee 2 bouwers en de opdrachtgevers. 1985 en begin jaren negentig Hij organiseert bovendien de voor ogen had. „Het nieuwe bou\yvergaderingen. Stek is de helft van het oude Van der Werf windt er geen Stek. Typische Stek-bands als doekjes om. Hoe bijzonder de De Dijk of Herman Brood kun- nieuwbouw en het plein met de nen hier straks niet meer te- vormen en het kleurgebruik recht. Toen ik destijds in het ook wordt, het jongerencen- bestuur zat, wilden we een trum is wel veel kleiner gebouw groot gebouw. Hoe groter hoe dan hij als bestuurslid tussen liever. We vervulden immers FOTO ANNET. een regionale functie? Maar de gemeente wilde kleiner vanwe ge de kosten." De onderhandelingen met de gemeente over het nieuwe jon gerencentrum heeft Van der Werf als bestuurslid niet meer afgemaakt. Zo'n vijf jaar gele den stapte hij uit het bestuur. „Ik vond dat ik plaats moest maken voor jongeren. Ik kreeg het idee dat zij zich afvroegen of ik bestuurslid was of dat ik mijn kinderen kwam ophalen." Nu hij opnieuw bij de bouw van het jongerencentrum is be trokken, is hij milder gestemd over de nieuwbouw. ,»AJs ik nu bestuurslid was, zou ik er tevre den mee zijn. Of dat een maat zijn nog niet berekend. Veel maakt dat niet uit. De biljart vereniging moet van de ge meente zelf opdraaien voor de exploitatie van haar gedeelte. Dambrink kon H. Hoekstra, de voorzitter van de biljartvereni ging, niet vertellen hoe duur de biljarters uitzijn. „Dat is be hoorlijk lastig om dat uit te re kenen", was het antwoord waarmee Hoekstra het moest doen. Uitkleding Raadslid T. Kroes was over de gang van zaken verbaasd. Hij is tegen verdere uitkleding van het gebouw. De foyer, ook eerder genoemd om te sneuvc len, moet van hem blijven. ,,Di' kan een drager zijn van de ko*A ten." Alleen E. Oosterhof ging en)l thousiast naar huis. Zij wil twe ruimtes drie avonden per wee7 huren voor haar balletgroepen? „Mijn groepen zouden groteP kunnen en ik zou andere din1- gen kunnen. Alleen zijn wel cP- financiën een probleem, wan*- voor mijn bailetzaaltje thui'l hoef ik geen huur te betalen.11 Zij hoopt dat het gebouw eind volgend jaar staat. Alphenaren vinden zaak klantvriendelijk k alphen aan den run Het winkelend publiek in Al phen heeft kledingzaak Hen- ny's Rits uitgeroepen tot winkel van het jaar 1999. De Alphena ren beoordeelden de zaak als klantvriendelijk, met vlotte kle ren voor een betaalbare prijs, een goede service en ruime keus. Winkelstad Alphen schreef vorig jaar voor het eerst de wedstrijd uit, waarbij het pu bliek beoordeelt wat de beste winkel is. „De oorkonde bestaat naast die voor onderneming van het jaar, want daar komen middenstanders niet aan di bak", lichtte secretaris var Winkelstad B. Schuttenbeld toe De overkoepelende winke liersvereniging verraste de Leid se eigenaar H. Wiggers, be drijfsleidster L. Voorn en haai medewerksters gisterochteni telefonisch met het bericht. I-i ter die dag overhandigde bui gemeester N. Schoof hun bloe men en de oorkonde. „Als na 20 jaar de tevreden heid van het publiek op deze wijze tot uitdrukking wordt ge bracht, mag je daar best trot: op zijn", zei Schoof. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RUN PERSBUREAU CERBERUS De bestuursrechter in Den Haag heeft verdere vertraging van de bouw van geluidsscher men langs de N207 in Alphen voorkómen. Hans Verkerk Keu kens probeerde vorige week met een kort geding de bouw van de schermen langs de pro vinciale weg bij de Steekterbrug te weren, maar de rechter wees die eis gisteren af. Volgens Verkerk ontnemen de geluidsschermen passeren de automobilisten het zicht op de keukenshowroom aan de Gouwestraat. Daardoor verliest het pand een belangrijke recla mefunctie, wat een financiële strop van honderdduizenden guldens zou betekenen. Verkerk eiste daarom blokkering van de vergunning voor bouw van de schermen. Met zijn uitspraak verwierp de rechter het argument van Verkerk dat de plaatsingsvei gunning volgens de verkeerde procedure is verkregen. De ge meente zou zich er volgens Ver-I kerk te gemakkelijk vanaf heb ben gemaakt. De geluidsscher men zouden niet eens mogen worden geplaatst volgens het bestemmingsplan. Bestuurders van gemeente en provincie noemden het pleidooi van Ver kerk tijdens de zitting van vori ge weck een 'vertragingsproce dure'. Door de beslissing van de rechter kan de gemeente het project nog dit jaar afronden Plaatsing van de schermen is de laatste van drie stappen om de verkeerssituatie rond de Steek terbrug aan te passen. Eerder werd de weg verbreed en kwam er een fietstunncl. De schermen acht de gemeente nodig na de wegverbreding. staf is weet ik niet. Ik ben geen twintig meer. In elk geval heb je niet de zorgen van een groot gebouw. Bij een groot gebouw moet je per se een bepaalde ba- romzet halen om financieel rond te komen. Het eerste jaar in het Michaëlshuis bijvoor beeld hadden wij een prachtig programma, maar de benodig de baromzet haalden we niet. We hadden last van grootheids waanzin die ons verschrikkelijk veel geld heeft gekost. Uiteinde lijk heeft Stek toch meer een dorpsfunctie dan een regionale functie." Een keer Van der Werf realiseert zich bo vendien dat de gemeentelijke kas niet overloopt. „Wethouder Van der Lecq heeft eens gezegd 'ik kan het geld maar één keer uitgeven'. Als ik het aan jullie geef, moet ik het ook aan het bejaardencentrum geven. Daar heeft ze wel gelijk in. Misschien had ik, toen ik in het bestuur zat, er ook wel begrip voor. Maar toen wilde ik het niet ho ren. Dan zit je er voor je eigen ideaal." En wat de grote bands be treft, die kunnen altijd nog bui ten op het plein terecht, zegt Van der Werf. Er kan een feest tent staan. Omwonenden kun nen in dat geval weliswaar gra tis 'meegenieten', maar dat konden ze bij optredens in het oude Stek-gebouw ook. Klach ten daarover kwamen niet of nauwelijks, weet hij. „Ik denk dat ze een tent één of twee keer per jaaf daarom wel accepte ren. Daarentegen weten ze straks niet meer of 't Stek open is of dicht. Het bunkerachtige gebouw met wanden van vijftig centimeter en een plafond van een meter dik laat geen geluid meer door." 'Terrassen in Julianastraat gevaarlijk voor voetgangers' alphen aan den run saskia buitelaar Het nieuwe terras van twee cafés op de stoep in de Alphense Ju lianastraat levert gevaarlijke situaties op voor voetgangers en is niet gebruiksvriendelijk voor mensen met een kinderwagen of in een rolstoel. GroenLinks heeft hierover vragen gesteld aan het gemeente bestuur. Veel mensen lopen om de houten vlonders op de stoep heen, via de weg. De partij vraagt zich af of de terrassen deflni tief zijn en wie er aansprakelijk is als er ongelukken gebeuren op de weg of het natte hout. De vlonders bezetten bovendien enkele parkeerplaatsen, waardoor de gemeente parkeeropbrengsten misloopt. Verder wil GroenLinks weten hoe het staat met de plannen van de h(> reca-eigenaren om de straat autovrij te maken en of daarover met de winkeliers in de Julianastraat overleg is geweest. Ten slotte vreest de partij dat de komst van het terras andere kroeg bazen in het centrum wellicht aanzet tot dezelfde plannen. De partij schrijft het gemeentebestuur dpt zij niet tegen de aanleg van terrassen is. Ze maken een stad levendig en hebben een toegevoegde waarde. Maar een en ander moet op een juiste manier worden geregeld. En de deelnemers aan het verkeer, zo als voetgangers, mensen in een rolstoel en fietsers mogen er geen last hebben. Rechter wijst schadeclaim af DEN HAAG/NIEUWVEEN persbureau cerberus De Haagse politierechter heeft een 36-jarige man uit De Kwa- kel veroordeeld tot zestig uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijk cel voor het slaan van zijn ex-buurman in Nieuwveen met een klauwha mer. Een schadeclaim van 66.000 gulden van het slachtof fer verldaarde de politierechter niet ontvankelijk. De officier van justitie, mr. R. Bos, eiste vier maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk en toewijzing van een schade vergoeding van zestienduizend gulden. De ex-buurman zegt personeel te hebben moeten inhuren omdat hij door de klap maandenlang niet heeft kun nen werken in zijn kwekerij. Aanleiding voor de klap met de hamer was een jarenlang slepende ruzie. Vorig jaar kwam het tot een escalatie op een mo ment dat de man uit De Kwakel veel bier had gedronken. Toen hij zijn ex-buurman in het café ontmoette, achtervolgde hij hem naar diens woning. Op en kele meters van de voordeur sloeg hij de man met zijn klauwhamer van achteren hard op diens schouder.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19