Blijlevens vindt zichzelf de beste 'Het is nu allemaal veel professioneler' Sport Geen Honda-team in F-l Jeroen Straathof positief gestemd Dennis van der Geest faalt opnieuw ffERDAG 22 MEI 1999 CHEF WILLEM SOI E KOI IK H71 -S.ISAJbJ. PLV CHEF 1ANE T VAN Pllk U'l fC Utrecht wil Spaan ipRDWUK» De jonge Noordwijkse keeper Robert Spaan heeft n FC Utrecht een contract aangeboden gekregen voor drie ir, met de optie voor de club om de verbintenis met nog eens Lee jaar te verlengen. Spaan (18) voerde gisteren, samen met Kjii zaakwaarnemer van de spelersvakbond WCS, een nader fep rek niet de eredivisieclub. Spaan keept vanaf zijn vijfde jaar Ijj w Noord wijk, waar hij het laatste seizoen reservekeeper van jlet eerste was. Utrecht bood hem het contract aan na een roeftraining. Vorig jaar contracteerde de profclub twee spelers n Quick Boys, Dirk Kuyt en Hendrik van Beelen. /SB op jacht naar derde prijs iRDWiJKERHOüT/vooRHOUTNa het kampioenschap in de yeede klasse zondag en de zege in de finale om de LD Cup, aat WSB vanmiddag op jacht naar de derde prijs van dit sei- >en. De ploeg van Ruud de Groot treedt in de finale van de dis- iictsbeker aan tegen het elftal van Kranenburg. De winnaar van liet duel mag volgend jaar deelnemen aan de bekerstrijd van de profclubs. Het duel, dat om 17.00 uur begint, wordt gespeeld op Let terrein van de Voorhoutse voetbalvereniging Foreholte. Basketbalsters onderuit tegen Portugal De Nederlandse basketbalsters hebben hun tweede vedstrijd op het kwalificatietoernooi voor de Challenge round «doren van Portugal. Oranje kon gisteravond een kleine dertig minuten met de sterkere tegenstander opspelen, maar stortte Jaarna volledig in elkaar (50-67). Bij rust leidde Nederland met 8-26. Daarna ging het tot 39-36 nog steeds voorspoedig. Vanaf lat moment ging Portugal fanatieker verdedigen, met toestem- hing van de scheidsrechters. Nederland liep wel tegen per- fconlijke fouten op en liet zich ook door irritaties uit het eigen hel halen. Een 0-20 tussensprint van Portugal was in die fase fepalend voor de eindstand. Veel belangstelling voor Van der Sar Bmsterdam Edwin van der Sar zal Ajax vrijwel zeker verlaten, Sndanks een nog twee jaar lopend contract. Vier clubs (twee uit Ingeland en twee uit Italië) hebben concrete belangstelling. LVoIgende week wordt de knoop doorgehakt", aldus zijn zaak waarnemer Rob Jansen van Sport Promotion. De Engelse club Bradford City heeft zich gemeld voor Kinkladze, vorig jaar Ajax' luurste aankoop uit de historie. Bradford is gepromoveerd naar le Premier League. Melchiot, na dit seizoen transfervrij, heeft [olgens zijn manager Sigi Lens de clubs voor het uitkiezen, bns: „Eén ding is zeker: Mario vertrekt naar het buitenland." jullit langer bij Newcastle Iewcastle Ruud Gullit is ook volgend seizoen trainer van Newcastle United. De Nederlander maakte dat gisteren bekend, en dag voor de FA Cup-finale tussen zijn ploeg en Manchester Inited. Gullit had ook een aanbieding van zijn voormalige club ampdoria op zak. Gullit verklaarde dat hij het in Newcastle Ded naar zijn zin heeft. „De fans zijn fantastisch. Ik probeer dot hen een elftal op te bouwen waar ze trots op kunnen zijn." ij Manchester United keert Jordi Cruijff terug. Hij speelt tot het ind van dit seizoen op uiüeenbasis bij het Spaanse Celta de Vi- p. De aanvaller kwam daar door blessureleed nauwelijks aan jelen toe. Trainer Victor Fernandez ziet een langer verblijf van hiijff niet zitten. 'an Grieken op schema iimegen Met een 800 meter in 2.12,06 heeft Nicole van Grie- m gisteravond in Nijmegen aangetoond dat de vorm stijgende De Noordwijkse atlete van AV De Spartaan werd negende in :n nationale race die gewonnen werd door de Utrechtse An- jolie Wisse (2.06,72). „Ik kom nog snelheid tekort", vond Van irieken die het (te) hoge aanvangstempo niet kon volgen. Op Je 3000 meter miste Miranda Boonstra net haar persoonlijke re word op de 3000 meter. De Leidse bouwde de race samen op pet Anita Looper, maar op het winderige parcours verloren ze Jl snel op het schema van 9.30. In de eindsprint was Looper net Sneller: 9.37,64 om 9.38,15. Iris Wullems, Vanesse van Voskuilen tn Monique Bruins liepen wel een pr, maar kwamen niet onder Ie tien minuten (10.05,85 en 10.18,59). 'NSB creëeit rust met langdurige contracten ipendal peter van der hulst elij-- id.nl zoek >0< Tweede zege voor 'Jerommeke' na bewogen dag in Giro Na zijn tweede etappezege gaf Jeroen Blijlevens zich zelf een kwalificatie: „Ik ben de beste sprinter van de eerste week." De 27-ja rige Brabander kwam nog steviger in de paarse trui van het puntenklassement. „Ik ben hier beter dan Ma rio Cipollini." Blijlevens zegevierde gisteren na een korte etappe tussen Fog- gia en Lanciano voor de Let Ro man Vainsteins en de Italiaan Fabrizio Guidi. Zijn winst kwam aan het eind van een bewogen dag. Enige uren voor de start protesteerden de renners, met toestemming van hun ploeglei ders, tegen de dopingcontroles van het Italiaans Olympisch Comité (CONI). De renners betoogden dat ze zich alleen onderwerpen aan de gezondheidscontroles van de wereldwielrenunie UCI. De hy giënische omstandigheden bij de bloedtesten van CONI waren slecht, verklaarden de kopstuk ken Marco Pantani, Mario Ci pollini, Laurent Jalabert en Os car Camenzind. CONI kondigde aan nog tweemaal langs te ko men in de Giro d'Italia. Pantani was zo woedend dat hij met te rugtrekking dreigde. De protestactie van renners en ploegen was overigens niet unaniem. De ploeg Mapei ver klaarde zich bereid mee te wer ken aan alle controles, ook die van het olympisch comité. „Controles zijn noodzakelijk", zei winnaar Blijlevens, „maar ik geloof dat het er nu wel teveel zijn. Vergeet niet dat we alle maal zijn gecontroleerd voor de start van de Giro." Vandaag gaat de achtste Jeroen Blijlevens gaat als eerste over de finish in het Italiaanse Laciano. etappe over 253 kilometer van Pescara naar de Gran Sasso d'Italia. De rit eindigt met een beklimming van 27,1 kilometer naar een hoogte van 2130 meter in de Abruzzen. Morgen is er een individuele tijdrit. De ver wachting is dat titelverdediger Marco Pantani zal aanvallen. Rosetruidrager Laurent Jalabert kondigde gisteren al aan niet te zullen reageren op de demarra ges van 'Elefantino'. „Als ik dat doe, ben ik tien kilometer ver der uitgeput." Jalabert, in top vorm, wil wel proberen in zijn eigen tempo boven te komen met de bedoeling in de tijdrit van morgen de rose trui te her overen op de klimmer. Blijlevens hoeft zichzelf al leen heelhuids en binnen de tijd over de streep te zeulen. „Het is mijn bedoeling de paar se trui naar de eindstreep in Milaan te brengen." De Brabander bracht zijn to taal aan etappezeges in de grote ronden op tien: vier in de Tour, vier in de Vuelta en nu twee in de Giro. Hij is de vierde Neder lander die in alle drie grote etappekoersen etappes heeft gewonnen na Gerben Karstens. Jean-Paul van Poppel en Erik B reukink. Cordes is nog steeds erg snel Bij zijn slapen is het grijs al doorgekomen, de jaren be ginnen uiterlijk te lellen voor Tom Cordes. Maar met zijn benen is nog steeds niks mis. Cordes, die op de laatste dag van Olympia's Tour 33 jaar wordt, won gisteren in Oss de proloog. Tot ieders, en dus ook zijn eigen, verba zing. Olympia's Four, de be langrijkste rittenkoers voor de Nederlandse amateur teams en kleinere profploe- gen, is een monument. De wedstrijd beleeft dit iaar zijn 48-ste editie. Cordes zelf staat ook al onder toezicht van monumentenzorg. Reeds in 1984 reed Cordes naar wereldgoud bij de juni oren. Twee jaar later pakte hij de wereldtitel ploegen- tijdrijden met zijn makkers John Talen, Gerrit de Vries en Rob Harmeling. Een prof carrière, bij onder meer Buckler. PDM en WordPer fect, volgde. Zijn beste uitsla gen noteerde hij in Spanje. Cordes won een rit in de Vuelta van 1992. Het jaar er voor werd hij twaalfde in het eindklassement, mede dank zij een goede tijdrit: derde achter rondewinnaar Mel- chor Mauri en Raul Alcala, een plekje voor Miguel Indu- rain. Toch kwam er gisteren enig geluk bij Cordes zege kijken. Voor hetzelfde geld was hij derde geworden. De eerste drie renners in de uitslag eindigden namelijk binnen een halve seconde van el kaar. De Belg Chris Deckers had 18-honderdsten achter stand op Cordes, die een eindtijd van 8.28,53 klokte. Rabobank-renner Marcel Duijn, vorig jaar tweede in de eindrangschikking, had maar 35-honderdsten meer nodig. Krajicek begint tegen Gambill Richard Krajicek, als vijfde geplaatst, speelt in de eerste ronde van Roland Garros tegen de Amerikaan Jan-Michel Gambill. In de eer ste schifting staat ook een Nederlandse confrontatie tussen Sjeng Schalken en Paul Haarhuis op het programma. Jan Siemerink komt tegenover de Argentijn Guillermo Canas te staan. De loting koppelde John van Lottum aan de Italiaan Davide Sanguinetti. Bij de vrouwen stuit Amanda Hopmans op Martina Hingis, de num mer één van de wereld. Brenda Schultz-McCarthy maakt tegen de Australische Alicia Molik haar rentree in het professionele circuit. Miriam Oremans treft de Amerikaanse Chanda Rubin. Kristie Boogert en Seda Noorlander staan beiden tegenover een qualifier. ALKMAAR GPD Jos Verstappen keert volgend jaar niet terug als coureur bij Honda in de Formule 1. De Ja panse multinational heeft be kend gemaakt af te zien van het Formule 1-project. Om het besluit kracht bij te zetten werd het hele team, dat in Bar celona aan het testen was, met onmiddellijke ingang terugge trokken. Verstappen was voor com mentaar niet bereikbaar, maar liet op zijn homepage op inter net weten 'zeer teleurgesteld te zijn'. Honda was al lang bezig met de voorbereiding op een rentree, maar de plotselinge dood van de geestelijk vader achter het project Harvey Post- lethwaite haalde een streep door de rekening. Al snel be gon er een andere wind te waaien in het concern en sta ken de geruchten de kop op dat het project werd afgebla zen. Naar het schijnt gaat Hon da nu in zee met Graig Pollock, de baas van BAR, het team van Jacques Villeneuve. In een perscommuniqué hebben BAR en Honda zich euforisch uitge laten over de toekomstige sa menwerking. Huub Rothengatter, mana ger van Verstappen, reageerde teleurgesteld op de opmerkelij ke stap van Honda: „Voor mij is het net als voor Jos een enor me tegenslag, maar dat heb ben we al vaker bij de hand ge had." Overigens geeft Verstap pen de moed nog niet op. Er is nog de kans dat hij testrijder bij BAR wordt. Ook is het denkbaar dat een andere Ja panse fabrikant, Toyota, in beeld komt. Ook deze koestert plannen in de richting van de Formule 1. 'aar de KNSB het afgelopen fwiss lar van het ene conflict in het n opi tdere rolde, lijkt de schaats- ond dit seizoen serieuze po- ingen te ondernemen om rust de tent te creëren. Zo ziet uorzitter Wim Schenk openin- ?n om de al maanden durende izie met de commerciële ploe- :n te beslechten. En in het reven passen ook de langduri- 'ISUP contracten - tot aan de Juren (ympische Spelen van Salt La- City - die de KNSB heeft af- Dedal B'oten met schaatsers als An- lolcxj amar'e Thomas, Jeroen Straat - öf, Marieke Wijsman en An- 19 'nI rea Nuyt. „Ik denk dat ze ge- ir|°ntf fercj hebben van vorig jaar. ucatie let is allemaal veel professio- leier geworden", oordeelt Tho- ytech tas over de bond. Zowel uit Financieel - de insors hebben voor aanzien- k meer armslag gezorgd - als rganisatorisch oogpunt is Bcn homas onder de indruk ge- Dstem lakt van het KNSB-bod. De <lijkK :haatsster uit Bantega onder- jandelde ook met de commer- ploeg van haar vriend Bart eldkamp. Unit 4 en Spaar Se ri, waar haar voormalige loeggenoten Jan Bos. Erben fennemars, Jakko Jan Leeuw en coach Peter Mueller aartoe vertrokken. „Maar ik eb bij Spaar Select organisato- ische dingen gezien waar ik ge- oon niet achter sta. Boven- ien mocht ik mijn eigen spon- ars niet meenemen en kon ik iet voor drie jaar tekenen", al ius Thomas. Het drie-jarige contract ver- chaft niet alleen de schaats end duidelijkheid over de toe- omst, ook Thomas was daar an toe. „Ik heb al aardig wat ndv» Schillende coaches gehad, ?keua e^e ^eer moest je weer op hieuw onderhandelen over je >ntract. Ik had daar geen zin leer in. Voor mij is dit een heel aed plaatje." Dat zij Mueller Europees kampioene all- Hind Tonny de Jong - in on- erhandeling met Spaar Select - iet meer aan haar zijde weet, eert haar niet. „Ik ben niet af- ankelijk van mensen, dus ook iet van hen. Voor mij maakt et niet uit wat Tonny doet. Ze moet zelf die keuze maken. Samen met Marieke Wijsman - eveneens afkomstig uit de ou de sprintploeg van Mueller - maakt Thomas volgend jaar deel uit van de formatie van Henk Gemser. Verder bestaat dat team uit Ids Postma, Carl Verheijen, Jelmer Beulenkamp en Ralph van der Rijst. De an dere oud-pupillen van de Ame rikaan, Jeroen Straathof en An drea Nuyt, krijgen Gerard Kern- kers boven zich en hebben Bar bara de Loor, Renate Groene- wold, Jochem Uytdehaage en Sicco Janmaat als ploeggeno ten. De scheiding van sekse en discipline - sprinters, 'milers' en stayers - is daarmee van de baan. Kemkers stelt zich veel voor van de samenwerking met Gemser die overigens aan zijn laatste jaar als coach bezig is. Daarna wordt binnen de KNSB naar andere functie voor Gem ser gezocht. „We hebben een onwijs goede relatie", zegt Kemkers over de man bij wie hij Jeroen Straathof (links) in gesprek met zijn papendal peter van der hulst Jeroen Straathof sprak de afgelopen maanden met verschillende schaatsploegen, maar uitein delijk koos de Leidenaar voor de zekerheid van de KNSB. „Het zakelijke en trainings-techni- sche verhaal van de KNSB geeft vertrouwen om een bepaalde periode door te gaan", aldus de schaatser die een verbintenis voor drie jaar aan ging. Straathof, die zich eerder al positief uitliet over de aanstelling van zijn nieuwe trainer Ge rard Kemkers, richt zich ook het komende jaar coach, Gerard Kemkers. op de middellange afstand. „De 1500 meter is en blijft voor mij het belangrijkste." Het vorige seizoen leverde hem dat niet al te veel op. Hij behaalde dan wel de IJsselcup en eindigde hoog in het wereldbeker-klassement, maar miste de belangrijkste wedstrijd van het seizoen: de WK Afstanden. De samenwerking met Peter Mueller heeft hem niet gebracht wat hij er van verwachtte. .Achteraf is het altijd gemakkelijk om conclu sies te trekken, maar ik ga ervan uit dat het goed is geweest." vroeger zelf trainde. „Het is prettig om binnen het begelei dingsteam gelijk gericht te zijn en ondersteuning van elkaar te hebben." „Ik ben tevreden over de sa menstelling van mijn ploeg. Er zitten ervaren mensen in die de wereldtop kunnen bestormen, maar ook jonge mensen. Voor een coach een uitdaging." Kemkers - als coach van de Amerikaanse schaatsers had hij al vier jaar lang een gemengde ploeg onder zich - wil zich nog niet vasüeggen op resultaten. „Vraag me dat over enkele maanden nog maar eens. Ik wil de komende weken eerst het team leren kennen: doordrin gen tot de personen." In alle rust kunnen de kern ploegen zich gaan voorberei den op Salt Lake City en als het even meezit wordt het ook ach ter de schermen wat kalmer. KNSB-voorzitter Wim Schenk heeft de hoop dat de schaats bond en de commerciële teams harmonieus aan het nieuwe seizoen kunnen beginnen. Maakte de preses de bij de VPST (Vereniging voor Profes sionele Schaats Teams) aange sloten ploegen vorig jaar nog uit voor 'free-riders', gisteren liet hij in Papendal weten dat het reguliere overleg 'in toene: mende mate constructiever en harmonieuzer verloopt'. „Een aantal zaken is al geregeld. Zo zijn er afspraken tot welk mo ment de ploegen in de eigen pakken mogen rijden. Maar, er zijn ook nog enkele punten waarover we nog nadrukkelijk met elkaar moeten praten", ai- dus de preses, die daar niet in houdelijk op in wilde gaan. Naast de kernploegen maakte de KNSB gisteren ook de na men van de overige langebaan- selecties bekend. Die zien er als volgt uit: Jong Oranje (coach Jan de Kok): Irene Visser. Wieteke Cramer. Helen van Goozen (Hoogmade). Mirjam de Joode. Frederique Ankone. Dennis van der Gun. Yuri Solinger, Mark Tuitert, Maurice van der Dool. Auke Kranen borg en Stefan Groothuis. Opleiding Sprint (coach Aart van der Wulp): Jeroen Hairwassers, Teunis Hoefnagel. Yvonne Hijgenaar. Dennis Kalker. Yvonne Leever. Alexander Ol- trap. Tijn Ponjee en Judith Straathof (Zoeterwoude) Bratislava GPDhun eerste partij, maar bewandelden via de herkansing dezelfde weg als Van der Geest. Vriezema, Harteveld en Van Nol strijden om het brons. Patrick van Kalken (tot 66 kilo), vorig jaar nog derde op het EK, werd in de tweede ronde uitgeschakeld. Deborah Gravenstijn' (tot 52 kg) en Maarten Arens (tot 81 kg) bereikten de halve finale. Gra venstijn versloeg op haar weg de Franse olym pisch kampioen, Marie Claire Restoux. Arens ontmoet zondag in de halve finale een oude bekende, olympisch kampioen Djamel Bouras. De Nederlandse judoka versloeg de Fransman negen maanden geleden in de finale van het Europees kampioenschap voor clubteams. Dennis van der Geest heeft ook in de open klas se van het Europees kampioenschap judo zijn favorietenrol niet kunnen waarmaken. De zwaargewicht werd evenals eerder in de klasse boven 100 kilo naar de herkansingsronde ver wezen. Voor Van der Geest is een bronzen me daille nu het hoogst haalbare. Hij verloor giste ren zijn eerste partij van de Roemeen Alexandru Lungu. In de herkansing versloeg hij de Griek Tzig- koutzidis met een vol punt. Daniëlle Vriezema (tot 63 kilo), Francoise Harteveld (boven 78 kilo) en Koen van Nol (tot 73 kilo) verloren eveneens SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten. vrijdag 21 mei: 4-10-14-16 23-28-34-38-41-45-48-49-50-52-57- 60-62-64-71-72. (Onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie. Fortuna Sittard - NEC 2-3 (1- 0). 29. Simons 1-0, 58. De Gier 1-1, 67. Tumani 1-2, 81. De Gier 2-2, 90. Jeffrey 2-3. Scheidsrechter- Koopman. Toeschou wers: 6.500. Eerste divisie. FC Den Bosch - Helmond Sport 4-4 (1-2). 13. Schaap 1-0, 27. Boer 1-1, 30. Boer 1-2, 56. Boessen 1-3, 63 Van der Laan 2-3, 73. Van der Laan 3-3 (strafschop), 88. Burg 4-3, 90. Boessen (strafschop) Scheidsrechter: Sterk. Toe schouwers: 3500. Bijz: Laatste wedstri|d Den Bosch-doelman Van Grinsven, hij neemt na 19 jaar afscheid van het betaal de voetbal Belgische beker, halve finales, return: Lierse - RC Genkl-1. Lierse naar finale ATLETIEK Nijmegen. Recordwedstrijden Mannen. 800 m 1. Sepeng (ZAf) 1.45,21. 2 Chir- chir (Ken) 1.46,54, 3 Koers (AV Nijme- gen) 1 46,85, 6 Som (Atletico '73) 1.47,91 3000 m: 1. Kamzee (Ken) 7 55.67. 2 Liefers (AV '34) 8 01,99, 3 Lauret (Ciko '66) 8.05.27, 4. Van der Blink (Nijmegen) 8.08.65 Vrouwen. 800 m 1 Wisse (Hellas) 2.06,72, 3. Van Dorp (Hellas) 2.07,62, 3 Van Reeken (Argo '77) 2.07,98, 9 Van Grieken (De Spar taan) 2.12,06; 3000 m 1. Looper (GVAV) 2. Boonstra (Leiden Atletiek) 5 Wul lems (Leiden Atletiek) 10.05,85, 7. Van Voskuilen (AAV'36) 10;17.93. 8. Bruins (Leiden Atletiek) 10 18,59. Bitburg. Internationale wedstrijden. Vrou wen Kogelstoten: 1. Kleinert (Du) 19,05, 2. Kumbernuss (Dui) 18,99, 4 Koeman (AAC) 17,61. BADMINTON Kopenhagen. WK. Mannen Enkelspel, kwartfinales Christensen (Den/1) - Ras mussen (Den/13) 15-4 15-13, Permadi (Tai/5) - Jonassen (Derr/12) 15-13 12-15 15-10. Vrouwen: Enkelspel, kwartfinales Sören- sen (Den/8) - Morgan (Wal) 9-11 13-10 118, -3 11-2. Ruina (Chn/2) - Cmdana (lho/10) 11-3 11-2. BASKETBAL Kristiansand. Mannen. EK-kwalificatie. Nederland Noorwegen 94-63 (42-23) To|»corers Huybens 21. Nahar 20. De Vries 15, Luxemburg - Letland 65-106 (32-60). Almere. Vrouwen. EK-kwalificatie. Neder land - Portugal 50-67. Topscorers Neder land: Maas 13. Boon 10; Finland Israel 62-63, Luxemburg - Zwitserland 38-64. CRICKET Dublin. WK, groep B West Indies wint van Bangladesh met 7 wickets, West Indies 183 voor 3 (49.2 overs), Bangladesh 182 GOLF Deutsche Bank SAP Open Heidelberg (Dul) Stand na lste ronde 1 Els(Zaf), Orr (Sch), Van de Velde (Fra) 66 slagen, 4. Bickerton (Eng) 68, 5. Anglert (Zwe), Cejka (Dui), Davis (Eng), Woods (Vst), Ba ker (Eng), Farry (Fra), Sjöland (Zwe) 69 123. Muntz (Ned) 76. JUDO Bratislava. EK. Vrouwen. - 52 kg. Eerste ronde: Graven-, tijn wint van Cuomo (Ita) ippon Tweede ronde: Gravenstijn w.v. Papanova (Slw) ip- pon Derde ronde: Gravenstijn w v. Restoux (Fra) ippon - 63 kg. Eerste ronde Tokarz (Pol) w.v. Vriezema ippon Herkan sing Vriezema w.v Glebova (Oek) ippon, w.v Zolnik (Slv) yuko Alle categorieën: Callender (GBr) w v Harteveld koka Her kansing: Harteveld w.v. Gormcka (Pol) Mannen. - 66 kg Eerste ronde: Van Kalken w.v. Sullivan (Ier) ippon Tweede ronde: Somerville (GBr) w.v. Van Kalken na be slissing scheidsrechters Van Kalken uitge schakeld. - 73 kg. Schmidt (Dui) w.v. Van Nol ippon. Herkansing: Van Nol w.v. Ze lomj (Let) ippori. 81 kg. Eerste ronde: Arens w.v. Svec (Tsj) ippon. Tweede ronde: Arens w.v. Hischier (Zwi) ippon. Derde ron de Arens w.v. Rirnas (Lit) ippon. Alle cate gorieën: Lungu (Roe) w.v. Van der Geest shido. Herkansing Van der Geest w.v. Tzigkoutzidis (Gri) ippon. TENNIS Parijs. Roland Garros. Loting. Mannen, eerste ronde o a.. Gambill (VSt) - Krajicek (Ned/5), Sanguinetti (Ita) - Van Lottum (Ned), Canas (Arg) Siemerink (Ned), Schalken (Ned) Haarhuis (Ned) Vrouwen, eerste ronde o.a.:Hingis (Zwi/1) Hopmans (Ned), Schultz (Ned) Molik (Aus), Boogert (Ned) Qualifier, Rubin (VSt) - Oremans (Ned), Noorlander (Ned) - Qualifier Düsseldorf. World Team Cup. mannen, 4 miljoen gulden: Blauwe groep, derde speeldag: Slowakije Frankrijk 3-0. Australië Verenigde Staten 3-0 Eindstand: 1 Australië 3 gewonnen, 2 Verenigde Staten 2. 3 Slowakijke 1.4. Frankrijk 0. Australië in finale tegen Zwe- St. Pölten. Mannen. 850.000 gulden. Kwartfinales Kafelnikov (Rus) Hipl (Oos) 6-2 6 2, Rios (Chl/2) Koubek (Oos) 6 4 6-0, Zabaleta (Arg) Clavet (Spa) 6-2 4-6 6-3. Halve linales: Kafelnikov Zabaleta. Rios El Aynaoui Straatsburg. Vrouwen, 400.000 gulden Halve (male 1 u linvl-.|'-;.i (Kir.) I emaii dez (VSt) 7-6 6-3, Capriati (VSt) - Chladko- va (Tsj) 6 4 7-5. Finale. Capriati Licho Madrid, vrouwen, 375.000 gulden: Halve finales: Suarez (Arg) Rubin (VSt/3) 7-5 2 6 6-1, Davenport (VSt/1) frazier (VSt/6) 6-0 6-2. Finale: Davenport - Suarez TURNEN Eindhoven. Interland (sprong, brug, balk. Team! 1 Nederland 1 144.786; 2 2 En geland: 144.049; 3. Duitsland 140.526. 4 Nederland 2 1 39 200 Individueel: I. Schweigert (Dui) 36.800, 6 Patricia Timmer (Nedl) 35.950, 7 Renske Endel (Nedl) 35 687; 10 Moni que Nuyten (Nedl) 35,575 WIELRENNEN Oss. Olympia's Tour, proloog. 1 Cordr (Ned) 7,1 km in 8.28,53 (50.263 km/u), 2. Deckers (Bel) 0.18, 3 Dui|n (Ned) 0,35, 4 Boscolo (Ita) 3.18. 6 Benetton (Ita) 3,71, 6. Collinelli (Ita) 4,64, 7 Van Schalen (Ned) 7,04, 8 Zuijderwi|K (Ned) i 7,37. 9. Van Elven (Ned) 7,80. 10. Veen stra (Ned) 9,37 1 Ronde van Italië: Zevende etappe, Foggia Lanciano: I Blijlevens (Ned) 153 km - 4.12.06 (37,366 km/u), 2 Vainsteins (Let), 3. Guidi (Ita), 4. Bettini (Ita), 5. Pic coh (Ita), 6 Petacchi (Ita), 7 Balducci (Ita), 8. Missaglia (Ita), 9 F.do (Spa), 10. Fagnini (Ita), 21 Jalabert (Fra) Algemeen klassement: I Jalabert 31.34.07, 2. Di Luca (Ita) 0.07, 3 Savol delli (Ita) 0.16, 4. Rebellin (Ita) 0.20, 0 Pantani (Ita) 0.22, 6 Frigo (Ita), 7 Gotti (Ita), 8 Simoni (Ita) 0.25, 9 Ivanov (Rus) l 0 31, 10. Camenzind (Zwi) 0.32. i Midi Libre: Vierde etappe 1 „ilmori (Fr u 181,6 krn 4 30.02, 2 Vinikourov (Kaz) 0 56. 3 Heulot (Fra). 4. Simon (Fra), 5 l Kyneb (Den) 0 57 Algemeen klassement: 1 Martinez (Spa) 13.20.28. 2. Vinikouro; 2 25. 3 Salmon 2 31.4 Kyneb 2 40. 5 Blaudzuri (Dtfl)i Ronde van Beieren Tweede etappe 1 bel 'Dui) 184 km 4.25.46. 2 Werner (Dud. 3. Kappes (Dui), 4 Henn (Duo. 5 - Riedesser (Oo.i Algemeen klassement 1 Henn 9.56.24, 2 Gaute (Nog) 0.02. 3

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 37