Rijnwoude legt aantal woonarken aan banden IHll Meer geld voor Alphense jongeren Taxiscooter als overdekte riksja in de grote stad iftoéj Bezorgdheid om de watertoren van Hazerswoude Rijn Veenstreek iderhoudsabonnement r huurders met weinig of twee linkerhanden 'Stulpjes' op plaats van Tropical Inn f spraak van vervoer zieke koe Q iG/HAZERSwouDE/RUNwouDEEen 42-jarige veehouder uit )AG 22 MEI 1999 CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071-5356417, PLV -CHEF MARIETA KROFT. 071 -5356411 swoude-Rijndijk en een drie jaar oudere inwoner van nade zijn gisteren door de Haagse politierechter mr. J. erhuis vrijgesproken van het vervoer van een ernstig zieke egen beide mannen had officier van justitie mr. J.J. de !t een boete van vijfhonderd gulden geëist. De politierech- ak de twee mannen echter vrij omdat de tenlastelegging jst is. Het Besluit Dierenvervoer staat wel het vervoer van wonde dieren voor een noodslacht of bezoek aan de die- stoe. De ernst van de verwonding of ziekte van de koe is :niet door justitie vastgesteld, zodat niet duidelijk is of het overtreden is. De veehouder zegt dat de koe geen zieke iOp hem maakte. ttoernooi in Westerhaven iaan den run Darters kunnen vanavond terecht in het Al- e buurthuis Westerhaven. Het singletoernooi met geld- voor winnaars en verliezers begint om 20 uur. Het in- jeld bedraagt tien gulden per persoon. Westerhaven ligt lEmmalaan 45. kenmarkt in kringloopwinkel ian den rijn De Alphense kringloopwinkel aan de Ener- Ehoudt op zaterdag 29 mei een boekenmarkt. Vanaf 16 Ktaat de mogelijkheid om voor vijf gulden een tas te ko- Jidie vervolgens met boeken te vullen. De markt duurt tot piurvoor. Bestemming gelden voor kadernota 2000 alphen aan den run marieta kroft Alphense jongeren krijgen meer aan dacht van het gemeentebestuur. B en W van Alphen willen eenmalig 230.000 gul den beschikbaar stellen voor oprichting van een jongereninformatiecentrum en voor speelruimtebeheer. Daarnaast trekt Alphen structureel 20.000 gulden uit voor de inrichting van hangplekken en 50.000 gulden voor het creëren van uit gaansgelegenheden in Kerk en Zanen. Om het ambulante jongerenwerk te kunnen handhaven, zet Alphen jaarlijks 150.000 gulden opzij. Dat blijkt uit het voorstel voor de Kadernota 2000 dat wethouder S. Lyczak gisteren presen teerde. De verschillende raadsfracties in Alphen hebben de afgelopen maanden wensen ingebracht over de eenmalige en struc turele besteding volgend jaar van res pectievelijk 1,25 miljoen en 750.000 gul den. Burgemeester en wethouders heb ben gekozen uit twaalf onderwerpen waaronder aandacht voor jongeren. He college heeft bij de keuzes rekening houden met het beleidsprogramma 1998-2002, de inbreng van politieke fracties en de financiële ruimte. Ook zijn de resultaten van de vorig jaar gehouden stadspeiling meegeno men in de afweging. Daaruit bleek dat veel mensen zich 's avonds op straat on veilig voelen. Zij leggen daarbij een ver band met het gedrag van de jongeren voor wie in de stad te weinig uitgaans mogelijkheden zijn. Verder bleek uit die peiling dat de stad met het openbaar vervoer slecht bereikbaar is. Om de bereikbaarheid van het cen trum en het gebruik van het openbaar vervoer te bevorderen, willen B en W 205.000 gulden beschikbaar stellen. Voor meer toezicht op straat en dan vooral in de lulianastraat wordt eenma lig 150.000 en structureel 50.000 gulden beschikbaar gesteld. Verder trekt Alphen, als het aan B en W ligt. geld uit voor de elektronische snelweg (150.000 structureel), de schoonmaakactie op scholen (220.000 incidenteel), de verbetering van de posi tie van vrijwilligers (125.000 incidenteel) en het voortijdig schoolverlaten (80.000 incidenteel). De raadsfracties kunnen in de verga dering van 1 juli reageren op de college voorstellen. Vroege wandeling door het Rietveld alphen aan den run Liefhebbers van natuurwan delingen en vroeg opstaan kunnen zich op 5 en 6 juni uitleven. Dan organiseert het IVN Alphen aan den Rijn wandelingen door het Riet veld. De deelnemers begin nen om 6 uur bij café Klein Giethoorn, waar drie uur la ter het ontbijt klaar staat Deelnemers moeten zich voor 4 juni opgeven bij Jan de Frankrijker (0172-212902) of Jeanette Teunissen (0172- 437018). De ontbijtkosten bedragen 13,50 gulden. aan den den run krs met weinig tijd of ikerhanden hebben van- jni de mogelijkheid om onderhoud uit te beste- n de Woningstichting Al- aaii den Rijn WSA. Servi- mnement heet de nieuwe verlening van de WSA. pen week viel de folder abonnement bij 7500 in de bus. Er was een idend boekje toegevoegd overzicht van alle voor- ide onderhoudswerk- len. het zogeheten on- jds-ABC. Zwart-op-wit njöï lu vermeld welke repara- or rekening van de huur- ïen en en welke op het Ivan de verhuurder ko lde loop der jaren is veel lelijkheid ontstaan", al- I Hagestein, projectmana- m de WSA. Iedere huur- eeft ergens nog wel het glement liggen, maar Ind weet precies meer wat staat. Ook voor onze kerkers was het lang niet duidelijk welke werk- leden voor onze rekening en welke voor de huur- rouw L. van Donk, huur- an een woning aan de larel, reageert schamper. voor woorden, ik betaal teker al huur. Ik ben niet lan om een abonnement men. Als er iets kapot is ig ik het wel. Terzijnertijd, Hln eventuele verhuizing, PI ik het oude spul terug. gooien ze de woningen in rkoop, en nu dat niet zo komt het onderhoud meer voor onze reke- Hagestein bestrijdt deze Werkzaamheden als het inhouden van de dakgo ten behoorden altijd al tot taak van de huurder. De WSA heeft soms reparaties uitgevoerd om van het gezeur af te zijn.Men sen worden mondiger. Ze pro beren steeds meer dingen door de woningstichting te laten doen. Nu duidelijk omschreven wie wat doet. En dat is even wennen. Discussie, zoals in het verleden veel plaats vond, is niet meer mogelijk." De huur der kan kiezen uit drie soorten abonnementen met elk een duur van twee jaar. Een basis pakket van zeven gulden per maand, een pluspakket van twaalf en een halve piek en een luxe pakket van een geeltje per maand. De diensten variëren van het schoonmaken van dak goten tot en mét vervanging van een gebroken spiegel.Het is bedoeld voor alle mensen die niet willen of kunnen klussen, bijvoorbeeld ouderen of twee verdieners", zegt Hagestein. De nieuwe dienstverlening is in overleg met de huurdersraad, de overkoepelende organisatie voor huurderverenigingen, tot stand gekomen. De aanmeldin gen druppelen gestaag binnen. Hagestein verwacht dat over tien jaar de meeste mensen een service-abonnement hebben. Door de bulk aan werkzaamhe den die jaarlijks te verrichten valt zijn er scherpe prijsafspra ken met aannemers te maken. Daarom verwacht ik dat we de relatief lage kosten voor abon nementen ook op langere ter mijn kunnen handhaven." Hij acht het niet uitgesloten dat in de toekomst het pakket abon nementen tevens voor bezitters van koopwoningen beschikbaar komt.Aan regulier klachtenon- derhoud is de WSA op jaarbasis zo'n negenhonderduizend gul den kwijt. Daar is het nakijken van vrijgekomen woningen nog niet bij opgeteld. Type A Type B Type C I) Type D oude wetering De eerste tekeningen voor het wijkje in Oude Wetering dat moet verrijzen op de plek waar nu nog partycentrum Tropical Inn en de voormalige kleuterschool Mariëngaard staan, zijn klaar. Op het terrein komen vier type woningen va riërend van luxe huizen aan het water tot een ap partementencomplex met woningen voor een of twee personen aan de Schoolbaan. Onder aan het dijkje aan de vaart komt een rijtje van vijf ruim be meten huizen met achtertuin tot aan het water. Om vanuit het huis toch van de hoger gelegen vaart te kunnen genieten is er op de eerste verdieping een dakterras getekend. Tegenover deze dure optrekjes komen vier woningen in de middenklasse. Daarach ter staat een appartementencomplex gepland met zes ruime maisonettes die voorzien zijn van een dakterras en 21 kleinere appartementen. De prijs van de woningen varieert van ongeveer 160.000 gulden voor een appartement tot 750.000 gulden voor een woning aan de dijk. Alleen inwoners van Alkemade en mensen die economisch gebonden zijn aan de gemeente komen in aanmerking voor deze woningen die Imapro, een dochteronderne ming van Heembouw, gaat bouwen. Wanneer Ima pro op het terrein aan de slag gaat is nog niet dui delijk. Eerst moet het partycentrum en de voormali ge kleuterschool worden gesloopt. Hiervoor is een vergunning aangevraagd. tekening pr Fout dwingt gemeente om alle verzoeken in te willigen De gemeente Rijnwoude wil zo spoedig mogelijk het aantal ligplaatsen voor woonschepen aan banden leg gen. Naar aanleiding van een recent verzoek kwam het gemeentebestuur erachter dat het door een misverstand geen enkele aanvraag voor een woonschip mag weige ren. Het verzoek voor een plek aan het Kromme Jaagpad in Hazerswoude-Dorp moet de gemeente dan ook nood- gewongen inwilligen. runwoude collegebesluit van 15 oktober 1991 was het gemeentebestuur in de veronderstelling dat het die kon afwijzen. Dat is dan ook gebeurd en niemand diende daarover een bezwaar in. Een recentelijk verzoek liep via marieta kroft Diverse verzoeken voor een lig plaats kwamen de afgelopen ja ren binnen bij de gemeente Rijnwoude. Op grond van een PvdA-raadslid M. van Beek. Hij zocht voor de mensen die hem hadden benaderd uit of ze een schip in het Rijnwoudse moch ten plaatsen. De sociaal-demo craat kwam er toen achter dat het collegebesluit zo veel ruim te bood, dat Rijnwoude geen enkel verzoek mag weigeren. B en W schrokken van dit misverstand en stellen de raad nu voor de Algemene Plaatselij ke Verordening zo te verande ren, dat er geen woonboten meer kunnen bijkomen. Het maximumaantal schepen met een ligplaats aan het Kromme Jaagpad in Hazerswoude wordt zeven. Tot nu toe waren het er zes. Aan de zuidelijke oever van de Oude Rijn mogen maximaal drie woonboten liggen. Op alle andere plekken is het verboden. Van Beek, die Rijnwoude nog net aan de tiende woonboot kon helpen, is blij met de re gels. „Het kan toch niet de be doeling zijn dat het hele dorp vol met woonschepen komt te liggen?" De commissie algemene za ken bespreekt het voorstel op donderdag 3 juni. mse scholieren bedenken oplossing vervoersproblemen igens zitten nog strak in het pak. Zoëven in ze hun geesteskind aan de jury gepresen- De dames en heren uit het bedrijfsleven enthousiast over hun idee. Het cooter-plan is origineel en haalbaar, oor- Ie de jury. Nu gaan ze op voor de landelijke ^op 23 juni in Rotterdam, het allemaal meezit, rijden er volgend jaar cooters in het centrum van Amsterdam. Het van de moderne overdekte riksja's is afköm- van Mark Jonker. Met zijn klasgenoten Bas jng en Tim Stuijfzand ontwikkelde hij een van aanpak, compleet met financieel over- en winstverwachting. Hun docent Hans Se ll had de klas aangemeld voor een wedstrijd ie Hogeschool Rotterdam. De vraag luidde: "in goed ondernemingplan in elkaar dat dui- in een behoefte voorziet, de klas vormden zich zes groepen. Ook Bas, k en Tim zochten naar een gat in de markt, dacht aan een luxe wegrestaurant, met een ïsnelle bediening. Bas opperde het idee van —y Idussenbus, speciaal voor stagnerende elek- •he apparatuur. Mark had in de Domini- &e Republiek gezien hoe jongens met brom- jes snel allerlei spulletjes vervoerden. 'enkele aanpassingen bleek dit idee uitein- 11 het meest interessant. Mark: Ik heb altijd er gereden. Op vakantie zag ik jongens met Hertjes mensen meenemen die voor win- stonden te wachten. Alleen, daar is het na- lijk mooi weer. Hier regent het vaak." Tim aan: ..Dus je denkt al gauw aan een overkap- jeHet eerste begin was er. ^uii de school kregen ze begeleiding van Se ll. hun leraar handel en economie. Ook eer ste- en tweedejaars studenten kwamen langs om de groepjes te coachen. Bas de Jong:We komen regelmatig in Amsterdam. Je weet hoe de ver voersproblemen daar zijn. Zit je in de taxi en staat het licht op rood, dan hoor je de meter te keer gaan. Uit telefonisch onderzoek blijkt dat veel ouderen het openbaar vervoer vervelend vinden." Tim Stuijfzand: Mensen die een beetje dronken zijn willen het liefst voor de deur afgezet worden. En voor een laag prijsje." Voor een ritje met het nieuw bedachte vervoer middel betaalt de passagier ongeveer een tientje. Voor de jonge ondernemers is het duidelijk. De taxiscooter, het moderne equivalent van de witte fiets, lost alle vervoersproblemen in de grote stad in één klap op. En in tegenstelling tot vroeger mag er onbekommerd winst worden gemaakt. „Onze aanloopkosten bedragen ongeveer 140.000 gulden. Na drie kwartalen gaan we ver dienen. De hoogste postenkost zijn de salarissen. Verder heb je niet zo veel nodig, een huurlocatie, een pc, telefoons. Ons plan is zo haalbaar, dat we eigenlijk verwachten dat het gaat lukken." De Alphense jury. bestaande uit Marcel Beer- mann, Robert Blom, Angélè Magré, Hans Se- meijn en Erwin Tichem. vond de kwaliteit van al le zes plannen behoorlijk goed. De mededingen de ideeën waren: een kindercafé in Kerk en Za nen, een gezinshotel in Maastricht, een nieuw drankje en een disco in hartje Alphen.,. Het ver schil met ons en de anderen is dat wij het idee serieus ontwikkeld hebben. We dachten niet, ach, het is maar een werkstuk. Het moet een plan op marktniveau zijn", benadrukt Tim. De taxi centrale in Amsterdam wilde geen medewerking verlenen aan het marktonderzoek van de athe neumleerlingen. De jongens grijnzen. Die zien de bui al hangen." hazerswoude-runduk marieta kroft De Nederlandse Watertoren- stichting (NWS) maakt zich zorgen over de Hazerswoudse watertoren. In een brief wijst zij de gemeente Rijnwoude op de zorgwekkende toestand waarin de toren zich bevindt. Ook betreurt de stichting het dat er na jarenlange leegstand nog steeds geen nieuwe be stemming voor de toren is. De NWS vraagt de gemeente Rijn woude ertoe bij te dragen dat de watertoren weer exploita bel wordt. Zo betreurt zij het dat de gemeente geen anten nes op de toren toestaat. De stichting baseert zich op uitlatingen van de officiële ei genaar Ron van Booma Be heer BV. Volgens Van Booma vertoont de toren scheuren, gaat hij scheef staan en laten stenen los. Daardoor, meent de watertorenstichting, heeft de begin jaren negentig buiten gebruik gestelde toren nog steeds geen nieuwe bestem ming. Het bouwwerk gaat over van de één naar de an der, waardoor de prijs inmid dels is opgelopen tot 445.000 gulden. „Dat is naar mijn me ning te hoog", schrijft secreta ris H. Rienks. „Zeker als het waar is dat het herstel niet goed is uitgevoerd." Ook Van Booma heeft zijn zorgen kenbaar gemaakt aan de gemeente Rijnwoude. Hij wijst op acuut gevaar voor voetgangers, fietsers en auto mobilisten omdat brokken steen loslaten. De Haagse bor deelhouder kocht de toren bij na een jaar geleden van F. Ernst voor 455.000 gulden. I lij kreeg daarvan spijt en wilde de koop ongedaan maken. Nadat de rechter de toren on langs aan Van Booma had toe gewezen. ging hij in hoger be roep. Hij hoopt de rechter er alsnog van te overtuigen dat de koop onrechtmatig is om dat de watertoren allerlei ge breken vertoont. De gemeente Rijnwoude is niet onder de indruk van Van Booma's waarschuwingen. Twee ambtenaren zijn de vo rige maand een kijkje in de to ren wezen nemen. „Van het loslaten van voegwerk danwel metselwerk bleek niets", ant woorden B en W. „Wij troffen de toren in een goede staat van onderhoud aan. Omwo nenden bevestigden dat." Het gemeentebestuur £iet dan ook geen aanleiding om maatrege len te treffen. Wel buigt het college zich nog over de brief van de NWS. Van Booma hecht op zijn beurt weinig waarde aan het naar zijn mening vluchtige be zoek van de twee ambtenaren. „Als je vluchtig kijkt, zie je niets. Zo ben ik ook voor schut gegaan." De Hagenaar heeft inmiddels een bouw kundige ingeschakeld. Koudekerks Spanbeton neemt vernieuwde hal in gebruik koudekerk aan den run Het Koudekerkse bedrijf Spanbeton dijt uit. Om grote betonnen damwanden te kunnen maken is Hal 2, waarin beton wordt ge vlochten, voor 1,3 miljoen gulden uitgebreid. De hal meet nu 92 in plaats van 52 meter. De feestelijke oplevering van de uitgebreide hal is op zaterdag 29 mei. Algemeen directeur H. Kuiper verricht dan de officiële ope ningshandeling. De verbouwing is binnen drie maanden voltooid. Op zoek noor anders dan-ondere meubelen; iets oosters, exotisch o( designerigs misschien? Bij Mobi vallen de grenzen weg en begint het grote avontuurlijke wonen Op 2e Pinksterdag zijn er veel spannende aonbiedingen, meubels voor binnenshuis én in de tuin!

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19