X Opnieuw een Hyundai met grandeur Auto Dijksman Katwijk bv Guinness-boek organiseert nonsterrally rond de wereld HUISMAN Weg en wiel Zuidelijke bolides op Viva Italia Super-klassiekers staan weer in Lisse Nieuw logo VK-rek vervoert 48 fietsen 'Gespierde' Eclipse eerst bestemd voor VS Schri et be meer les' Motorkapslot tegen diefstal De motorkap is de achilleshiel in de autobeveiliging. De startonderbreker en het au toalarm behoren de autodief voor onoverkomelijke proble men te stellen, maar dat gaat volgens de firma Mul-T-Lock niet op, omdat die via de nau welijks beveiligde motorruim te kunnen worden uitgescha keld. Kortom: de bron van au tobeveiliging zit altijd onder de motorkap. Daar zit de alarminstallatie en de starton derbreker. Daarom biedt Mul- T-Lock een speciale beveili ging voor de motorkap aan: de Hood-Lock. Dit motorkapslot werkt naast de standaard vergrendeling en kan gekoppeld worden aan de bestaande wegrijbeveiliging. Het uitnemen van de auto sleutel zorgt dan tevens voor beveiliging van de motorruim te. De Hood Lock is alleen vanuit de auto in- of uit te schakelen. Seicento Hobby luxe en sportief tri comfort-versie van de Seicento Sporting. Zo mag je de nieuwe lobby-versie van dit compacte Italiaanse model volgens Fiat wel loemen. De auto combineert namelijk de prestaties van de 54 pk terke 1.1 liter Fire-motor met een meer luxueuze uitrusting. Zo eeft de Hobby in carrosseriekleur meegespoten bumpers en bui- inspiegels, comfortabele stoelen met een nieuwe bekleding, licht- letalen velgen en een in twee delen neerklapbare achterbank. Tot luxe standaardaccessoires mogen het getinte glas, de centrale rtiervergrendeling, de elektrisch bedienbare ramen vóór, de toe- \Anteller en de in hoogte verstelbare gordels worden gerekend. De ijs van de Seicento Hobby is vastgesteld op 17.995 gulden. Sluisweg 29-31 - Katwijk aan Zee Telefoon 071 -4072344* MissJj, eten uinness World Records, de or- misatie achter het boek met meest vreemde wereldre- dm a ,r(jSi gaat een rally rond de bij d ereld houden. Op 15 oktober n"Pos nhet jaar 2000 gaan maxi- a8 n aal tachtig deelnemers van art vanuit Londen voor een vc* onsterrit van 68 dagen. Dat !rug,k rekent dat de finish op 22 de- coach ,mber zal 'zijn, ook weer in k voo mden. In totaal hebben de ieel l|elnemers dan meer dan 300 kilometer afgelegd. 'Guinness World Records °P di iad Challenge' zoals het eve rt _m%ment voluit heet, doet alle lere langeafstandsevene- inten verbleken. De rally, it nu ^bij snelheid niet belangrijk maar die bedoeld is uithou- ngsproef voor mens en mate- al, doet ongeveer 25 landen zes continenten aan en gaat 24 tijdzones. Het is de be- ieling dat er in standaard au- O.OOOj nobielen wordt gereden, die rlati (VS lar>kelijk van de cilinderin- Chi >ud en twee- of vierwielaan- (Bui) ijving in verschillende klassen Jez (VS: Dr(jen ingedeeld. (Rus/2 froute van de rally ligt niet priati I act vast. De deelnemers moe- Déd i tijdens het evenement be- lalde plaatsen aandoen, maar ivoor de trajecten tussen de DO guki ntroleplaatsen helemaal vrij. /4Jt m teerste etappe gaat van Lon- d°5.3 ndoor Europa en Azië naar 6 3-66 Jcutta. Controleplaatsen zijn 6-4 6-2 anboel en Amritsar. hjj nuit Calcutta worden de iroot-Bf tlnemers met het vliegtuig i 6-2 (r. rder vervoerd naar Bangkok. 'lörkma1 arvoor zijn twee Antonov jnsportvliegtuigen ingehuurd. Haas *6 'zijn de grootste transport - nnosil 5 egtuigen ter wereld en ze id Garr#1,111011 40 aut°-'s vervoeren. nuit Bangkok gaat het over id en soms een stukje per erboot verder naar Singapo- waar de transportvliegtuigen er klaar staan voor de over- WIEIA lit naar Australië. Daar gaat (traject van Perth in het zui- n eerst naar Katherine in het h™ ui or^en en ^an weer teru8 ar het zuiden naar Sydney. iar wordt de karavaan weer in i), 10 (vliegtuig gezet voor een lan- vlucht naar Anchorage in aska. van waaruit het dwars lorNoord-Amerika richting Orlando gaat. Per vliegtuig wordt dan koers gezet naar Quito in Zuid-Amerika en via twee controleplaatsen naar Bu enos Aires. Vervolgens vindt de laatste overtocht per vliegtuig plaats naar Agadir in Marokko. En dan gaat het richting Lon den. De organisatie van de monster rally laat in principe elke in schrijving toe tot het aantal van tachtig auto's: Dat betekent dat zowel amateurs als professio nals zich kunnen inschrijven, al wordt er door de hoogte van het inschrijfgeld (100.000 Britse Pond voor privé-inschrijvingen, 150.000 voor fabrieksteams) wel een behoorlijke drempel opge worpen. Elk team bestaat uit drie bestuurders. Het team dient zich te houden aan de wetten van het land dat doorkruist wordt, inclusief de regels voor de maximumsnel heid. Overtredingen worden bestraft met tijdstraffen. Het evenement wordt ondersteund met wekelijkse tv-uitzendingen en het laatste nieuws zal steeds worden gepubliceerd op de ei gen internet website, www.guinnesschallenge.com. Gazelle Yamaha-oas Batavus Batavus elektra Tomos 100% service meer dan 100 modellen topkwaliteit in tweewielers tweewielers b.v. lenelli bromscooters goedkoper nelli-importeur Greenib heeft de prijzen van een aantal Benelli- tiidntè°mscooters verlaagd. De prijsverlagingen gelden voor zowel de nelli 491 GT, 491 Racing, 491 als de 491 K2 Namur. De voorde- 26.25, ivoor de consument lopen daarbij van honderd gulden (de K2 W2 nnur) tot bijna 900 gulden (de 491 Racing). Opmerkelijk is overi- v os dat Benelli ook de gewone K2 in (nieuwe) rode kleurstelling 0 lijk mee laat profiteren van dit prijsvoordeel voor de consument. gella (Fn tmodel kost 4.399 gulden. WEGWERKZAAMHEDEN ferzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, lengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen verkeersinformatienummer ANWB: 090 096 22 (75 ct/min). werkzaamheden vinden dag en nacht plaats en in beide rich- ?en, tenzij anders vermeld. Amstelveen richting Alkmaar (A 9) >sen Uitgeest en Akersloot, tot 6/6/2009. Utrecht - Arnhem (A 12) 'j ssen Maarsbergen en Veenendaal, avond en nacht, tot 5/7. Rotterdam - Breda (A 16) (hoogte van de Moerdijkbrug, tot 9/7 IIJDAG 21 MEI 1999 Ruim een jaar geleden onthulde Mitsu bishi het studiemodel SST, dat aangaf welke richting het Japanse merk op gaat met de vormgeving van haar sportieve modellen. Strakke vormen, scherpe lij nen en een stevige, gespierde uitstra ling, dat zullen de belangrijkste kenmer ken zijn. De eerste auto die de nieuwe 'look' meekrijgt is de volgende generatie Eclipse. Kort geleden op de autoten toonstelling van New York presenteerde Mitsubishi deze nieuwe sportcoupé, die moet voortborduren op het succes van de huidige Eclipse en 3000 GT in de Ver enigde Staten. De Amerikaanse klant kan wat de Eclip se betreft straks kiezen uit twee krachti ge motoren. De sterkste is een 3.0 liter V6, een krachtbron die goed is voor 205 pk. Deze versie is er ook met een extra sportieve variant van Mitsubishi's In- vecs automaat: de Sportronic. Deze au tomaat past zich aan het rijgedrag van de bestuurder aan en houdt rekening met de wegomstandigheden. Bovendien is de Sportronic bruikbaar op twee ma nieren: als een gewone automaat en als handbak zonder koppeling. De andere motor is een nieuwe. 154 pk sterke 2.4 liter 4-cilinder. Deze levert Mitsubishi handgeschakeld of met de gewone uitvoering van de Invecs auto maat. Vergeleken met zijn voorganger is de Eclipse iets groter geworden. In de hoogte en de breedte kwam er een frac tie bij, in de lengte groeide de wagen acht centimeter. De nieuwe Eclipse heeft standaard airbags en is als optie leverbaar met zij-airbags. Daarnaast heeft de Mitsubishi onder meer aircon ditioning, elektrisch bedienbare ramen en centrale portiervergrendeling. De topversie is standaard voorzien van 17 inch lichtmetalen wielen. Ook de nieuwe generatie Eclipse is spe cifiek ontworpen voor de Noord-Ameri kaanse markt door de Amerikaanse af deling van Mitsubishi. Vanaf volgend jaar verwacht de fabrikant er jaarlijks 55.000 in de VS te verkopen. Het is nog niet bekend of de sportwagen ook de oceaan over zal komen. De huidige Eclipse is wel leverbaar in Europa. Komende zomer viert Fab- brica Italiana di Automobili Torino, beter bekend als het merk Fiat. zijn honderdste verjaardag. Een moment dat de Italianen bepaald niet on opgemerkt voorbij willen la ten gaan. Het hoogtepunt van alle festiviteiten vindt in juli plaats, wanneer de moe derstad Turijn helemaal in het teken staat van de auto waarmee Fiat het derde mil lennium binnenrijdt: de nieuwe Fiat Punto. Die 'Nuova Punto' zal als eerste Fiat worden gesierd door een nieuw merkteken op de neus. Een rond em bleem vervangt het herken ningsteken met de vijf schui ne balkjes dat het merk nu voert. Het logo van de Fiat Groep, de vier schuinstaan de blokjes met letters erin, dat nu achterop iedere Fiat staat, blijft wel bestaan. Het nieuwe merkteken (dia meter 7,2 centimeter) is niets anders dan een licht gemo derniseerde uitvoering van het schildje dat Fiat in de ja ren twintig gebruikte. Het bestaat uit een zilverkleurige lauwerkrans om een blauw veld met daarop de merk naam Fiat in klassieke zilver kleurige letters. Auto's van Italiaanse makelij staan komende pinkstermaan dag 24 mei in de schijnwerpers tijdens het festival Viva Italia op het bekende TT-circuit in As sen. De auto-industrie van dat land heeft in de loop der jaren heel wat moois voortgebracht. Wie kent niet tot de verbeelding sprekende bolides als Ferrari, Lamborghini en Maserati. Maar ook de Fiatjes 500 en 600 zijn wereldberoemd en nog altijd geliefd als klassieker. Er is maandag een heleboel fraais te zien maar ook kunnen bezoekers zelf aan verschillen de programma-onderdelen meedoen. Voorts toont een aantal bedrijven de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van tuning, styling en audio en natuurlijk is er een groot aan bod van auto-onderdelen. Nieuw dit jaar zijn de zoge noemde merkenpaddocks. De auto's van bezoekers kunnen daar per merk en zelfs per type bij elkaar parkeren, zodat ook de parkeerterreinen het bekij ken waard zullen zijn. Het TT-circuit is 24 mei ge opend van 11 tot 17 uur. Een toegangskaartje kost 22,50 gul den. Kinderen tot en met 12 jaar hoeven niets te betalen. Voor meer informatie: VDB Promotions, tel. 016 5503 554. FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij Kort geleden stonden de praal wagens van het Bloemencorso er nog en nu rijden de klassieke auto's de Hobaho-hallen te Lis se weer binnen. Enkele honder den oldtimers van uiteenlopen de merken zullen traditiege trouw tijdens de pinksterdagen aanwezig zijn op het bekende Super Oldtimerfestival. Zoals gebruikelijk zullen veel van de tentoongestelde voertui gen te kijk en te koop staan te midden van vele kramen met onderdelen en automobilia, zo als boeken, folders, speldjes, modelauto's etc. Het festival is morgen, zaterdag 22 mei, open van 11 tot 18 uur, op zondag 23 en maandag 24 mei van 12 tot 18 uur. Een kaartje kost 15 gul den, kinderen van 4 tot en met 12 jaar betalen de helft. De al lerkleinsten mogen voor niets naar binnen. BUK IN HET VERLEDEN Of het nu om een enkele fiets gaat die mee moet met een auto.of 48 exemplaren te gelijk, de firma VK International uit Weert heeft er wel een rek voor. Fietsdragers op het dak of op de trekhaak van een auto zijn een bekend fenomeen, al leen zijn die gebonden aan een maximum van twee of drie fiet sen. Een klein gezin dat vijf fiet sen wil meenemen heeft daar weinig aan. VK maakt sinds anderhalfjaar platte dragers uit een stuk van 120 bij 104 centimeter, waarop zes fietsen passen, zo nodig in combinatie met een aanhang wagen. De dragers zijn te ver dubbelen tot 12, 18 en 24 tot een maximum van 48 fietsen. Bij elk veelvoud van zes hoort een passende aanhangwagen met twee of vier wielen. De los se dragers zijn ook makkelijk te plaatsen in een bestelbus of vrachtwagen. Zo kan ook de fietsclub in een enkele rit de fietsen van alle leden meene men, zonder lastig geknutsel op rekken van individuele auto's. Voor een of meer rekken van zes fietsen is een passende platte aan hangwagen leverbaar. foto vk international Op de dragers passen alle soor ten fietsen met wielen van 26 of 28 inch, dus zowel stads-, toer-, hybride-, racefietsen en moun tainbikes. De bevestiging is klemvast en schadevrij op vier plaatsen aan de wielen van elke fiets. Bij fietsen zonder spatbor den is dat een kwestie van drie seconden, met spatborden 15 seconden. Daar is geen gereed schap voor nodig. Het stan- daardrek voor zes fietsen kost 550 gulden. Het rek èn de platte aanhangwagen die daarbij hoort kost compleet met alle voorzieningen 2.200 gulden. VK International (tel. 049 5545 050) maakt nog meer handige fietsaccessoires. Er is een drager voor op de trekhaak van een auto waarop twee fiet sen passen. De constructie en wijze van bevestigen is dezelfde als die van het boven beschre ven type. Er zijn geen riempjes, losse onderdelen of gereed schap nodig om de Fietsen te plaatsen. Prijs: 425 gulden. Bekend zijn verder de fietskluis en de wielkoffer van VK. Het zijn koffers met harde schalen voor schadevrij vervoer van een complete fiets of alleen wielen. Dan zijn er nog pyjama's voor fietsen, tandems, bromfietsen en scooters. Het goedkoopste accessoire van VK zijn de be kende transparante plastic overschoenen van 20 gram. Al tijd handig om onderin de fiets tas te hebben. Ze hebben voor 5,75 gulden per paar niet het eeuwige leven, maar gaan zeker anderhalf jaar mee in woon werkverkeer. Een van de absolute 'onsterfelij- ken' uit de geschiedenis van de auto is de Citroen Traction Avant. De elegante Franse 'gangsterwagen' werd in 1934 voorgesteld en ontpopte zich al snel tot een betrouwbare auto met een voorbeeldige weglig- ging. De Traction was meteen al te koop in een groot aantal vari anten. Naast de normale 4-deurs sedan kon men ook kiezen voor een coupé, een verlengde 'Fami liale' of een bedrijfswagen. Maar natuurlijk had Citroen ook ge dacht aan de liefhebbers van frisse rijlucht. Voor hen was er een Découvrable, een Traction met een geheel naar achteren opvouwbaar stoffen dak, waarbij de zijkanten van de auto over eind bleven. Meer frisse lucht kreeg men echter in de Décapot- able, een echte cabriolet waar van de kap helemaal naar bene den kon. Op de foto een zeld zaam exemplaar, want in feite is het een openklapbare coupé. Deze is afkomstig uit Vietnam waar hij de oorlog overleefde doordat hij was verborgen in een onderaardse stalling. foto supfr OlDTIMBVBrVAL Aan de Grandeur, een luxe li mousine met alles erop en er aan, kleefden twee nadelen: zijn prijs en de naam Hyundai. Want wie was bereid ruim een ton voor een Hyundai neer te tellen? Zelfs een prijs van net onder de 100.000 gulden werd door de kenners als 'niet haal baar' beoordeeld. Want voor dat geld kon je bijvoorbeeld ook een dikke BMW of Mercedes kopen. Het plan werd afgebla zen en de paar Grandeurs die importeur Greenib Car had 'ge kregen' werden omgedoopt tot rijdende visitekaartjes van de directie. Zes jaar later vinden de Korea- nen kennelijk dat het imago van hun automerk Hyundai zo sterk is verbeterd, dat nu wél de aanval op de dure merken kan worden geopend. Dat gebeurt met de XG. Opnieuw een auto met alles erop en eraan maar wel minder duur dan de Gran deur. Toch kun je 82.500 gul den moeilijk goedkoop noe men. De afkorting XG staat voor Ex tra Glorie. De tijd zal moeten le ren of er nu wel een markt is voor een Hyundai met 'gran deur'. Durf kan de importeur en kersverse dochter van Maz- da-importeur Auto Palace De Binckhorst te Den Haag in ieder geval niet worden ontzegd. De XG, met de neus van een Amerikaan en de kont van een Benüey. heeft zeker kwaliteiten, daarov er bestaat geen misver stand. De Mitsubishi-technie- ken hebben inmiddels plaats moeten maken voor eigen tech nieken en het moet gezegd: de Koreaanse technici hebben zich goed van hun taak gekweten. Zijn stille en nauwelijks merk baar schakelende 5-traps auto maat en zijn uiterst soepele 6- cilinder motor zijn top. Van de automaat kan nog worden ver teld dat hij zich aanpast aan het rijgedrag van zijn berijd(st)er. Bovendien kan hij ook hand matig worden bediend. De 3.0 liter V6 met 24 kleppen levert 187 pk en daarmee ligt een top van 225 km/u in het verschiet. In 9,3 seconden kan vanuit stilstand de 100 km/u worden bereikt. Indrukwekken de cijfers. Over het comfort van de auto eveneens niets dan lof. Hij is ruim, zeker achterin en passagiers worden verwend met leder en (nep) rozenhout. Maar toch zal het moeilijk wor den voor de XG want de con currentie is niet mals: Audi A6, BMW 5-serie, Mercedes-Benz E-klasse, Alfa 166, Peugeot 605, Toyota Camry, Nissan Maxima, om er maar een paar te noe men. De importeur is beschei den genoeg om, ondanks de (rij)kwaliteiten van de XG, de verkoopverwachtingen niet al te hoog te stellen. Met zeventig tot tachtig nieuwe eigenaren op jaarbasis is hij al blij. Zes jaar geleden onder zocht Hyundai of er een markt was voor de Gran deur, een limousine van dik een ton. Nee dus. Nu mag de nieuwe topper XG laten zien dat die er wél is. Deze Koreaanse 'Extra Glorie' moet ruim 82 mille opbrengen. Je moet maar durven.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25