'De vraag is of Richard de druk aankan 'Voor ons blijft het gewoon altijd Jari' Sport FC Rijnland hoeft niet te worden gemotiveerd LD Cup omgedoopt in de EWR-bokaal DAC en Ridderveld verder als Castelli i VRIJDAG 21 ME11999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-535, LEIDEN LOMAN LEEFMANS Voor de derde keer dit seizoen staat zaterdag het Leidse on deronsje tussen FC Rijnland en Roodenburg op het pro gramma. Samen met het Haagse Vredenburch wordt gestreden om een plek in de derde klasse. Trainer Jan Zoe temelk van FC Rijnland hoef de zijn spelers niet te motive ren voor het duel van komen de zaterdag. „De meesten hebben een Roodenburg-ver- leden dus die willen wel wat laten zien. Het leeft enorm. Veel meer dan het treffen van maandag tegen Vreden burch", aldus de coach die geen beroep kan doen op Marcel Gubier (geschorst) en Danny Minnema (op vakan tie). In de reguliere competitie eindigde Roodenburg ver bo ven FC Rijnland, maar in de onderlinge duels won FC Rijn land in Noord met 1-0 en in de Mors werd het 2-2. „Daar komt nog bij dat je van dit soort wedstrijden toch zelden de uitkomst kan voorspellen", zegt Zoetemelk die na tegen vallende resultaten aan het begin van het seizoen de trai- nerstaken overnam van Wout Holverda en uiteindelijk een periodetitel in de wacht sleep te. Tegenover de beleving bij FC Rijnland staat dat Rooden burg al een dompertje te ver werken heeft gekregen. Eerst werd het kampioensduel van ODB verloren en daarna kwam de Kooiploeg in de eer ste wedstrijd van de nacom- petitie niet verder dan 0-0 te gen Vredenburch. Verlies of een gelijkspel zou al 'dodelijk' zijn voor het elftal van Harry Talsma. „Afwachten wat het wordt", zegt de oefenmeester bedeesd. Toch heeft hij meer vrees voor het veld van FC Rijnland dan de tegenstander. „Dat is nou niet bepaald vlak. Maar he.t heeft weer als voordeel dat niet alleen de bal maar ook de wedstrijd alle kansen op kan." Talsma kent drie geblesseer den in zijn selectie maar hij hoopt dat die zaterdag om 18.00 uur fit aan de start kun nen verschijnen. Maandag om 14.00 uur staat het resterende duel tussen Vredenburch en FC Rijnland op het program ma. De winnaar van het poul- tje van drie strijdt tegen de pe riodewinnaar van de vierde klasse A en UDO (nummer tien van de derde klasse) om één plaats in de derde klasse. Wordt Krajicek ooit nog eens nummer één van de wereld? LEIDEN LOMAN LEEFMANS Na vijftien jaar wisselt de Leidsch Dagbald Cup van naam. Met ingang van komend seizoen heet de regionale beker de EWR-bokaal. Dat werd giste ren bekendgemaakt door be stuursleden van het KNVB-dis- trict West III. Het Leidsch Dag blad en de KNVB zijn in onder ling overleg uit elkaar gegaan. Onder leiding van Ruud Paauw, toen adjunct-hoofdre dacteur van deze krant, werd halverwege de jaren tachtig een nieuw bekertoernooi geïntro duceerd in de voormalige afde ling Leiden. Oorspronkelijk de den alleen standaardteams mee, later werden er onder de zelfde naam LD Cup ook toer nooien gehouden voor lagere seniorenteams, jeugd-, zaal-, en vrouwenploegen. Na de samenvoeging van de afdelingen Den Haag en Leiden in district West III bleven de Haagsche Courant Cup en de Leidsch Dagblad Cup naast el kaar bestaan, evenals het dis trictsbekertoernooi, dat door Amstel werd gespronsord. Gis teren werd uit de doeken ge daan dat de laatste twee wor den samengevoegd onder de naam EWR-bokaal. In navolging van onder meer de Shell-jeugdcompetitie (lan delijke A-jeugd), en de Inter- sport-competitie (hoofdklas sen) heeft West III nu ook sponsors gevonden die hun naam aan het regionale voetbal gaan verbinden. Zo gaat al het seniorenvoetbal van de eerste tot en met de reserve achtste klasse voortaan Formula X competitie heten. Ook de jeugdafdeling van West III krijgt een sponsornaam, maar die is nog niet bekend. Omdat de liefde tussen Richard Krajicek en gravel nog moet opbloeien, is het niet aannemelijk dat Nederlands beste tennisser op Roland Garros ook 's werelds beste wordt. De Muiderberger die zes dagen na de finale van het Franse Grand Slam-toernooi 28 jaar wordt, is in Pa rijs bepaald geen favoriet voor de eindzege. Krajicek heeft dit seizoen welgeteld één kans om de nummer één van de wereld te worden laten liggen. Het wachten is tot de volgende mogelijkheid zich aandient. Volgens som mige kenners is dat moment nabij. Anderen hebben nog twijfels. voorganger, dicht Krajicek die kansen wel toe. „Nu kan hij een toernooi winnen als hij dat wil en er zich toe zet. In het verle den kon hij winnen als het hem meezat." Cees Houweling boetseerde vijf jaar lang het talent Krajicek. De Amsterdamse tennistrainer kreeg hem op zijn veertiende jaar in handen. Hij beweert Krajicek zo'n beetje alles op nieuw te hebben geleerd. „Van een dubbelhandige backhand naar een enkelhandige, bijvoor beeld. Dat was een hele klus. Hij had er helemaal geen gevoel voor om die backhand met twee handen te spelen. Dat heeft twee jaar gekost." Houweling heeft zo zijn twij fels. „Je zag het toch weer in de Davis Cup. Dat kwam er niet helemaal uit. Hij kan het nog niet dragen. Hij is nog niet zo ver als de echte toppers." Toch ziet hij ook de verbeteringen. „De technische toestand is al tijd al goed verzorgd geweest. Dat is nog beter geworden. Hij heeft ook zijn houding verbe terd, maar is nog niet echt een vechter." Houweling is Krajicek een beetje uit oog verloren. Contact is er niet meer. Opmer kelijk: de Amsterdammer heeft een nieuwe Krajicek onder zijn hoede. De tienjarige Mischa Mikaela, het halfzusje van Ri chard. Cees van Veen is Krajiceks zaakwaarnemer en vriend. De welgestelde Van Veen betaalde Richards vliegtickets, toen de portemonnee van de tennisser dat nog niet toeliet. „Het is dui delijk dat Richard het in zich heeft", vertaalt Van Veen de kansen dat Krajicek nog eens 's werelds beste wordt. Rosmalen, Wimbledon, de harde banen in de Verenigde Staten. Krajiceks tijd komt nog wel, redeneert Van Veen. „De vraag is alleen of hij dan de druk aan kan." Sommige van Krajiceks colle ga's hadden daar de grootste MUIDERBERG EDWIN ALBLAS Op nummer vier stond hij al dit jaar. Bereikt na zijn triomf in het Super 9-toernooi van Key Biscane, in het tenniscircuit ook wel aangeduid als vijfde Grand Slam-toernooi. Daar moet Krajicek er zelf ook in zijn gaan geloven. Voor het gravel toernooi van Hamburg en bij afwezigheid van de top drie deed zich voor hem plotseling de kans voor om de macht te grijpen. Voorwaarde was dat hij het toernooi in Duitsland op zijn naam zou schrijven. Maar Krajicek struikelde in zijn eerste graveltoernooi over de Marok kaan Hicham Arazi. Een week later was in Rome het bereiken van dat doel door de presentatie van alle concur renten al een heel stuk lastiger. Ook daar kwam de Nederlander uiteindelijk niet eens in de buurt van de toppositie. Hij overleefde de Amerikaan Gam- bill, maar niet de Duitser Nico las Kiefer. In de Italiaanse hoofdstad diende onvoorzien Patrick Rafter zich aan als kan didaat nummer één. Hij strand de in de finale tegen Gustavo Kuerten. Winst zou hem heb ben geholpen lijstaanvoerder Kafelnikov te verdringen. Krajicek begint maandag het toernooi in Parijs als de num mer vijf van de wereld en is ook als vijfde geplaatst. Voor hem houdt het gravelseizoen na Ro land Garros al weer op. Met de toernooien op gras en later hardcourt in het vooruitzicht waant Krajicek zich zeker dit jaar nog kansrijk voor een troonsbestijging. Bijna niemand in de tennis wereld durft dat moment te voorspellen. „Richard is nu even het 'momentum' kwijt", stelt bondscoach Michiel Scha pers zelfs. „Misschien datrie dat straks op gras weer kan oppak ken." Stanley Franker, Schapers' Daphne Deckers heeft voor stabiliteit in het leven van Richard Krajicek gezorgd. moeite mee. De Tsjech Petr Korda hikte vorig jaar tegen het laatste sprongetje aan. Dit sei zoen stond Kafelnikov in Lon den aan de voet van Sampras' troon. Maar de partij tegen de Zweed Johannsson was het struikelblok. Saillant detail: Kra jicek won dat toernooi in Lon den. Rafter liet het liggen in Ro me. Hoewel de Australiër zich zelf na de verloren finale tegen Kuerten weinig verwijten hoef de te maken. Hamburg en Kra jicek passen misschien ook wel in dat rijtje. De psychische belasting moet niet onderschat worden, meent ook Franker. De wetenschap dat je nummer één kunt wor den, kan verlammend werken. In ieder geval inspireert het vol gens Franker de tegenstanders. „Voor die jongens is het dan een extra motivatie om je te verslaan. Als je iemand er van kunt weerhouden om nummer één te worden, maak je ook ge schiedenis." Bovendien is de concurrentie moordend. Schapers: Rafter, Kafelnikov, Kuerten komt er aan, de Spanjaarden, Sampras. Die zal op gras één van zijn laatste kansen op dat record willen grijpen. Naast Richard zijn er nog zeven, acht spelers die een kans maken om num mer één te worden. We moeten het ook niet opkloppen. Ik denk ook niet dat dat goed is voor Ri chards gemoedsrust." Supporters Vereniging Ajax tevreden ondanks matig gevulde GroenoordhaUen De bewijzen dat Krajicek onder druk kan presteren er ook. Wimbledon 1996, Biscane 1999. Maar voor Fi ker ook Rotterdam 1997. zijn triomf op Wimbledon hij zijn motivatie een l kwijtgeraakt. Gek, want je j toch denken dat je daarvan per gemotiveerd wordt. ,V hij kwam op een h recht, waarop hij met zich geen raad wist. Ik sprak toen in Rotterdam. Hij zei dat hij daar koste wat het wilde winnen. En hij won." Van Veen: „Hij kan zichl goed opladen voor iets. i keer na een blessurepeij won hij bij zijn rentree i toernooi." Krajicek is ten goede v derd, zeggen veel kennen c zijn omgeving. Niet doorgei bledon, meent ook Schap c „Juist daarna ging het b« dend minder. Het is meet kwestie van jaren. Hij meer ervaring. Vult alles op gemak in." Van Veen schrijft dat toe twee mensen in het bijzoi coach Rohan Goetzke en b echtgenote (ze trouwen op li) Daphne Deckers. „Het de omstandigheden. Stab Huisje-boompje-beestje, Daar is-ie gek op. Dat geeft rust. En hij neemt meer Hij gaat nu heel goed met profgebeuren om, heeft goed team om zich heen chard luistert nu naar 2 chaam. Ook heel belar Kijk naar Kafelnikov. Diei roofbouw op zijn lichaan pleegd en krijgt daarvoor i rekening gepresenteerd. H verleidelijk om in het n even heel snel je geld te \i nen." a Over geld hoeft Krajicek a geen zorgen te maken. Hij in zijn carrière al ruim a )r tien miljoen gulden bij ei e, Maar de nummer één-pos m zelfs voor dat bedrag ni a koop. j, Franker is benieuwd ho 0 afloopt. Zeven jaar terug, k n, nert de oud-bondscoach nog, hield hij Krajicek voa ,n ie met zijn potentieel l >e beste vijf van de wereld kunnen komen. ,,Toen<f' hij nog niet in de top tit^ heb hem nooit echt me ,n druk opgezadeld. Miss [(j had ik dat wel moetefl e[ Dan had hij wellicht nu Ja mer één gestaan." n SCOREBORD LEIDEN GERARD BAAS „Nog een maand of twee dan staat de boel weer op de rails." Wilco Jongenelis, een van de twee overgebleven bestuursle den van de supportersvereni ging, heeft het dan niet over de AFC, maar over de SV Ajax. Ook de Supporters Vereniging, die gisteravond in de Groenoord haUen een bijeenkomst voor Ajax-fans organiseerde, heeft namelijk moeilijke tijden achter de rug. Enkele, inmiddels voor malige, bestuursleden deden regelmatig een greep in de goedgevulde kas voor bijvoor beeld leuke reisjes of eigen stoelen in de Arena. Logischer wijs barstte de bom en de le denvergadering van de 80.000 leden tellende vereniging greep in. Begin dit jaar werden drie bestuursleden de laan uitge stuurd en twee stapten vrijwillig op. Jongenelis ('Ik heb altijd mijn eigen kaartje betaald') is een van de twee leden van het be stuur, waarin verder ook Ajax- directeur Frank Kales als afge vaardigde van Ajax zitting heeft. „In de komende weken worden de reglementen van de vereni ging aangepast. De nadruk ligt natuurlijk op de financiële con trole, die voortaan ook door een externe partij gaat gebeu ren", zegt Jongenelis, supporter vanaf zijn geboorte in 1969. „Een mooi moment om gebo ren te worden; ik heb alle suc cessen meegemaakt." Hij heeft, naar eigen zeggen, nooit een dip gehad in zijn Ajax-gevoel. Ook afgelopen seizoen niet: „Dit jaar heb ik net zoveel lol als andere jaren. Ajax-suppor- ters zijn sowieso trouw, want onze vereniging heeft nog net zoveel leden als een jaar gele den." Het deel van de Groenoord haUen, waar de SV Ajax zijn standjes had ingericht, had vol doende capaciteit voor duizend supporters, de organisatie re kende op 500, maar de avond trok slechts de helft daarvan. Jongenelis gaf ook daar een po sitieve draai aan: „Het is leuk voor mij om alleen maar be kende mensen te zien. Iedereen die hier loopt, ken ik van de PRIJSVRAGEN Lucky 10, trekking donderdag 20 mei: 3 - 7 - 19 - 22 - 27 - 29 - 34 - 35 - 44 - 52 - 53 - 54 - 55 - 57 - 68 - 72 - 77 - 78 - 79 - 80. (onder voorbehoud) Oslo. Vriendschappelijke wedstrijd: Noorwegen - Jamaica 6-0 (1-0). 5 Tore Andre Flo 1-0, 52. Flo 2-0, 70. Iversen 3- 0. 74. Leonhardsen 4-0, 82. Dahlum 5-0, 89. Lund 6-0. Toeschouwers: 9.630. GOLF Straatsburg. Vrouwen, 380.000( Muermans Vastgoed Cup. Herkenbosch. Nederlandse Tour. Mannen, 125.000 gulden. Eindstand: 1. Miller (Ned) 286, 2. Bens- dorp (Ned) 288, 3. Muntz (Ned), Giles (Eng) 289. 5. Crosby (Ned), Van der Velde 292, 7. McLean (Sch) 294, 8 Lafeber (Ned), Smits van Waesberghe (Ned) 295, 10. Steenkamer, Mathie (Sch) 296. HANDBAL K" Achtste finales: Sugiyama (Jap/3 dretto (Fra) 6-2 6-2, Capriati (VS ra Black (Zim/6) 7-6 6-4. Ch iu (Tsj) - Magdalena Maleeva (Bull ij\ 6 6-3, Mary Joe Fernandez (VS: )n retz (Fra) 7-5 6-1. Kwartfinales: Lichovtsjeva (Rusfl rariu (VSt/5) 6-4 6-4, Capriati (Fra) 6-1 6-0, Fernandez - Dec" ni 7-5 6-3, Chladkova - Sugiyame Jari Litmanen deelt handtekeningen uit op de Ajax-supportersavond in de GroenoordhaUen. wedstrijden. Dit is dus een avondje voor de echte fans, die geboren zijn met een rood-wit hart. Bovendien hebben van avond veel meer mensen de ge legenheid om even met Jan Wouters en de spelers te pra ten." Drie spelers waren bereid ge vonden om samen met Wou ters 'Ajax onder de mensen te brengen', zoals Jongenelis dat noemde. De hoofdtrainer was de eerste die het podium be trad. Hij kreeg een warm ap plaus, zeker nadat hij had be loofd dat het volgend jaar een stuk beter zou gaan. De volgen de was de Deen Ole Tobiasen, al twee jaar onder contract in Amsterdam, maar bijna net zo lang geplaagd door ernstige blessures. Zijn toezegging om volgend seizoen 'er een jaar lang te staan' werd begroet met een kleine ovatie. Nog iets en thousiaster was het welkom voor zijn landgenoot Jesper Gronkjaer. De man - met twee treffers matchwinnaar van de bekerfinale van vorige week - antwoordde op enkele vragen van de gastheer, die hem per ongeluk Jesper Olsen noemde. Niemand die het merkte, want op dat moment was iedereen in afwachting van de komst van Jari Litmanen, die na zeven jaar Ajax zijn 'uitdaging ergens an ders gaat zoeken'. Na de bekende spreekkoren (Litmanen oho, Litmanen ohohoho, Jari bedankt, olé olé en You'll never walk alone) werd de Fin door de presenta tor geïntroduceerd als 'een van de weinige buitenlanders - en dat bedoel ik helemaal niet ne gatief - die zijn geslaagd in Ne derland'. Nee, Jari wist nog niet waar hij heen gaat, maar volgende week zou hij misschien meer weten. En nee, hij kon geen hoogtepunt van zijn Ajax-jaren noemen, of toch wel: „Alle ja ren waren een hoogtepunt". Na enig aandringen was hij iets preciezer met de twee Champi ons League-finales. „Die van vijfennegentig en die van ne genenzestig", versprak hij zich. Daarna liet Litmanen zich niet verleiden tot de vergelijking met een Rolls Royce: „Ik wil lie ver een Lelijke Eend zijn, dat vind ik een veel leukere wagen. Die woorden zorgden ervoor dat Ajax-fans Ianthe (15) en Ag nes (14) zo mogelijk nog verlief der op Litmanen werden. „Zie je nou. Hij is altijd zichzelf, hij blijft altijd gewoon. Jari is echt veel leuker dan die andere voet ballers." De meisjes waren spe ciaal voor de 28-jarige Fin geko men. Op hun spandoek stond in het Fins 'Je blijft in ons hart' en daar bleek geen woord van gelogen. „Wat er leuk is aan FOTO TACO VAN DER EB hem? Alles." De vraag wie vol gend jaar hun Ajax-favoriet zal zijn werd schouderophalend beantwoord. „Dan zijn we al leen nog Jari-fan." Het voorstel om dan maar Ole Tobiasen te nemen, volgens een aantal an dere vrouwen 'ook wel een lek ker ding', werd met hoon be groet. „Wat weten zij daar nou van? Het blijft voor ons gewoon altijd Jari." Ronald Mink junior, zes jaar, maakt zich daar nog geen zor gen over. De zoon van de FC Rijnland-speler is geïnteres seerd in alles wat Ajax is en dus wacht hij netjes zijn beurt af om ook met Tobiasen op de fo to gegaan. Ronald senior bekijkt het tafereeltje met genoegen: „Dit jaar zei hij tegen mij 'Feyenoord is toch ook wel goed'. Dat dreigde dus een beetje de foute kant op te gaan, maar na vanavond zal het ge lukkig alleen maar Ajax zijn." New York. NBA, playoffs, halve finales. Eastern Conference Atlanta Hawks - New York Knicks 70-77. Stand best-of-seven: 0-2. Western Conference Utah Jazz - Portland Trailblazers 81-84. Stand best-of-seven: 1-1. BADMINTON Kopenhagen. WK. Mannen: Dubbelspel, tweede ronde: Su- bagja/Mainaky (lno/4) - Van Daim/Lens (Ned) 15-7 15-4. Vrouwen: Dubbelspel, tweede ronde Van Hooren/Jonathans (Ned) Vallet- Szynal/Decelle (Fra) 15-1 15-6, Van den Heuvel/Janssen (Ned/16) - Koudelkova- /Basova (Tsj) 15-9 15-7. Dubbelspel, derde ronde: Van Hooren/Jonathans (Ned) - Carmelita/lsoli- na (lno/9) 12-15 15-5 15-3, Jörgensen- /Vange (Den/4) - Van den Heuvel/Janssen (Ned/16) 15-5 15-4. Almere. Kwalificatie EK vrouwen 2001, eerste dag. Nederland - Luxemburg 79-36 (45-13), topscoorsters: Linthout 19, Van der Brug gen 15; Israël - Zwitserland 96-42 (64- 24), Portugal - Finland 52-56 (29-22) BILJARTEN Antwerpen. Invitatietoernooi driebanden. Finale, best-of-eleven: Caudron (Bel) - Da niel Sanchez (Spa) 6-5 (7-5 0-7 7-0 0-7 5-7 7-4 3-7 2-7 7-0 7-1 7-2)/moyenne 1,733-1,620. Poznan. EK Pool, 9-ball. Vrouwen derde ronde. Bijnen (Ned) - Sai- men (Fin) 7-8. Derde herkansingsronde: Lubbers (Ned) - Meierschmitz (Oos) 4-8, Schenk (Ned) - Neubert (Den) 4-8, Bijnen - Dos Santos (Fra) 8-0. Mannen derde ronde: Lely (Ned) - Souquet (Dui) 11-3, Feyen (Ned) - Engert (Dui) 11 - 9, Diks (Ned) - Lohtander (Fin) 11-8. CRICKET Leicester/Chester-le-Street. WK, groep B: Nieuw Zeeland wint van Australië met 5 wickets; Nieuw Zeeland 214 voor 5 (45.2 overs), Australië 213 voor 8 (50 overs). Pakistan wint van Schotland met 94 runs; Pakistan 261 voor 6 (50 overs). Schotland 167 (38.3 overs) Emmen. EK-kwalificatie, mannen. Nederland - Oekraïne 13-32 (4-15). Doel- BASKETBAL punten Nederland Schellings en Van der Zanden 3, Dijkstra 2. Boogaard. Hoffmey- er, Onink, Rink en Vereijssen. Madrid. Vrouwen, 360.000 gulds ni Kwartfinale: Rubin (VSt/4) - G (Zwi) 6-0 6-2, Davenport (V n Smashnova (lsr/9) 6-1 6-3, (VSt/7- Farina (lta/5) 7-6 3-66 lc HOCKEY arez (Arg) - Serna (Spa/6) 6-4 6-i aj Laren. Oefeninterland (vrouwen). Nederland - Canada 4-0 (3-0). 18 Van de Kieft 1-0, 29. Moreira de Melo 2-0, 34. Teeuwen 3-0, 39. Van der Wielen 4-0 Scheidsrechters. Conen. Peters (Dui). Toe schouwers: 500. Bratislava. EK, eerste dag. Vrouwen: - 48 kg. Eerste ronde. Karagiannopoulo (Gri) wint van Klopstra ippon. Klopstra uit geschakeld - 70 kg. Eerste ronde: Bjeljajeva (Oek) w.v. Zwiers waza-ari Herkansing: Zwiers w.v Rambault (Fra) ippon. - 78 kg. Eerste ronde. Rakels (Bel) w.v. Kienhuis yuko. Herkansing: Richter (Roe) w.v. Kienhuis koka. Kienhuis uitgescha keld. 78 kg. Eerste ronde: Rodina (Rus) w.v. Van der Spil waza- ari. Herkansing: Olivier (Bel) w.v Van der Spil waza-ari. Van der Spil uitgeschakeld. Mannen: - 60 kg. Eerste ronde: Kovacs (Hon) w.v Starmans na beslissing scheidsrechters. Starmans uitgeschakeld. - 90 kg Eerste ronde: Huizinga w.v. Goe- gava (Geo) ippon. Tweede ronde: Huizinga w.v. Hanzel (Dui) ippon. Derde ronde: Hui zinga w.v. Keiza (Pol) ippon. - 100 kg. Eerste ronde.- Soares (Por) w.v. Sonnemans ippon. Sonnemans uitgescha keld. 100 kg. Eerste ronde: Van der Geest w.v. Csosz (Hon) ippon Tweede ronde: Pepic (Slw) w.v Van der Geest ippon. Herkan sing: Van der Geest w.v Galante (Ita) ip- SOFTBAL Softball league: HCAW - Pirates 1-0, Twins - Zwijndrecht 7-1, Terrasvogels - DSC'74 1-3. TENNIS St. Pölten. Mannen, 850.000 gulden. Kwartfinales: El Aynaoui (Mar/6) - Ca- nas (Arg) 6-3 7-5. Rios (Chi/2) - Koubek (Oos) 5-3. afgelast wegens regen en net als overige kwartfinales verplaatst naar vrijdag Diisseldorf. World Team Cup, nu Rode groep: Zweden - Groot-Br 3-0; Björkman - Rusedski 6-26-! rd vist - Henman 7-6 6-4, Björkma a Rusedski/Henman 3-6 7-5 6-1 Spanje - Duitsland 2-1Corretja JUDO 6-3 4-6 6-4, Moya - Haas c 0 Costa/Velasco - Becker/Prinosil6 Gan.1» Parijs. Kwalificatie Roland Eerste ronde: Gaudio (Arg/ll I Scheppingen (Ned) 4-6 6-4 1 (r (Tsj) - Wessels (Ned/5) 6-1 6-3. ei WIElK ch Foggia. Ronde van Italië, zesdti H Lauria - Foggia: 1 Vainsteins (Let) 245 km 2. Guidi (Ita), 3. Missaglia (Ita), atto (Ita), 5. Bettini (Ita), 6 (VSt), 7 Magnani (Ita), 8. (Ita), 9. Blijlevens (Ned), 10. (Ita); Nederlanders: 104 Vries j 121. Van Heeswijk 4.47, 150 l' sel. Klassement: 1. Jalabert 27.22.01, 2. Di Luca (Ita) 0.01 bellm (Ita) 0.14, 4. SavolC 0.16, 5. Pantani (Ita), 6. Frig Gotti (Ita), 8. Simoni (Ita) 0 19, menzind (Zwi) 0.26, 10. (Zwe); 88. Blijlevens 16.39, Heeswijk 22.31, 145. Vries 154. Van Kessel 40.49. Midi Libre, derde etappe: tii«r nan - Perpignan. M 1 Belli (Ita) 21 4 km in 26 25, iv tinez (Spa) 0.07, 3. Magnan (Ft jm 4. Vinkourov (Kaz) 0.17, 5. Stre 6 Blaudzun (Den) 0.28. 7. (Fra) 0.29, 8. Dufaux (Zwi) 0 Ujl Van Hyfte (Bel) 10. Langella (Frt ir Klassement: 1. Martinez 8^ Maignan 2.07, 3. Streel 2.10, 2.46, 5. Vinkourov 2.47. 6.0 (Fra) 2.51, 7. Kyneb (Den) 2 Blaudzun 3.04, 9. Moreau 3 Dufaux 3.23. ALPHEN AAN DEN RUN De Alphense volleybalverenigingen DAC en Rid derveld hebben gisteren hun fusie bekrachtigd. De twee gaan samen verder onder de naam Castellum drukwerk. De clubkleuren worden rood-wit-blail\v. Afgelopen maandag en dinsdag keurden beide ledenvergaderingen de fusie goed. Zes jaar geleden liep een plan tot same ten nog fout toen de leden van Ridderveld laatste moment tegenstemden. De nieu» 151 eniging omvat ruim 400 leden. Volgend i gaan dertien herenteams, negen damestfl twintig jeugdteams onder de nieuwe na competitie in. Als steun in de rug ontving' lum honderd nieuwe ballen van het VSB-fo n) 2 ir 'C

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24