Eerste Giro-zege Jalabert BS Leiden blijft in de eerste divisie 'De beschuldigingen van verzorger Willy Voet slaan echt nergens op' De laatste 'acht' voor UVS'er Van Grootveld Geen actie tegen Van Poppel Sport WOENSDAG 19 ME11999 Keane gearresteerd manchester Aanvoerder Roy Keane van de nieuwe Engelse landskampioen Manchester United is maandagavond gearres teerd wegens mishandeling van een 40-jarige Australische vrouw. Gisteren is hij vrijgelaten na betaling van een borgsom. De politie kwam in actie nadat de vrouw, Leanne Carey, een klacht had ingediend omdat Keane haar in Henry's café-bar in het centrum van Manchester geschopt zou hebben. Bovendien zou hij een glas bier over haar vriend, Maxine Bourke, hebben leeggegoten. Ramzi blijft bij Willem II tilburg Adil Ramzi blijft tenminste nog één seizoen bij Willem II. De Marokkaanse international wordt opnieuw gehuurd van Udinese. Willem II wilde Ramzi definitief overnemen van de Italiaanse Serie A-club, maar kon de afkoopsom niet betalen. Udinese kon Ramzi verkopen aan onder meer Ajax en PSV, maar de club wil de mogelijkheid hebben de middenvelder na het volgende seizoen terug te halen. „Wij hadden hem graag willen kopen, maar dat zat er niet in. Nu zijn we overeengeko men dat we wel zijn salaris betalen. We zijn in ieder geval erg blij dat hij blijft", zei Martin van Geel, technisch manager van Willem II. De laatste dikke voldoende van het seizoen kwam op naam van Kenny van Grootveld. De UVS'er verdiende voor zijn optreden te gen sc Feijenoord een 'acht'. Nu ook UVS is uitgespeeld, kan het definitieve klassement van Voetballer van het Jaar worden opge maakt. Daar kwam de onderstaande top 20 uitrollen. De namen staan in alfabetische volgorde. De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens het Eleven Voetbalgala, 12 juni in de Leeuwenhorst in Noordwijkerhout. Van Grootveld Akerboom Pikaar Van Heiningen 46 van Ulden Honsbeek 8 Montagne 7 D. van de Heiden 6 Charite 5 Van Daalen 7 82 Visser k i J ZATERDAG 12 JUNI 1999 Info: tel. 071 4081011 Top 20 Maurice Balkhoven (ARC) Mario Biervliet (FC Lisse) Mohamed Boulayoune (RBB) Berry Charité (UVS) Patrick van Dam (Noordwijk) Steve Faber (Rijnsburgse Boys) Raymond Flaton (Quick Boys) Martin den Haan (RBB) Dave de Heiden (UVS) Patrick de Jong (Noordwijk) Martin van Kins (Noordwijk) Marco Korff (Noordwijk) Alfonsde Kort (RBB) Jerrel Linger (FC Lisse) Norbert van Lochem (RBB) Tom van der Niet (Quick Boys) Hans van der Plas (Quick Boys) Arnold Remders (Noordwijk) Carl Roest (UVS) Leon van der Zwet (FC Lisse) De Voetballer van het Jaar ont vangt een reischeque ter waarde van 2500 gulden. Informatie over het voetbalgala op: www.heng- stad vocatenn l/voetba Igalahtm hilversum gpd De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie neemt geen maatrege len tegen vrouwencoach Jean-Paul van Poppel. De KNWU had hem om opheldering gevraag omdat hij in het boek over doping van ex-Festina-verzorger Willy Voet wordt opgevoerd als een van de Nederlandse PDM-renners die, na de overstap naar Festina in 1993, 'de regels van het EPO-spel hadden opgesteld'. De KNWU laat via de communicatie-medewerker weten achter haar werknemer te staan zolang er geen bewijzen zijn. „Van Pop pel heeft ons duidelijk gemaakt dat hij zich door de krantenberich ten - het boek heeft hij net als wij nog niet gelezen - niet aange sproken voelt." Van Poppel wil zich aanvankelijk van elk commentaar onthou den, maar geeft even later toch een toelichting. „Een ontkenning, of bekentenis? Het heeft geen enkele zin. Wat moet je hier nu weer mee? Ik vind het erg jammer dat het allemaal zo moet gaan". Volgens Van Poppel, die met Jakobs, Van Aert en ploegleider Jan Gisbers van PDM verhuisde naar Festina, is geld de drijfveer van Voet. „Hij moet voort, heeft geen werk en maakt dus een boek. En dan moeten daar namen in hè." leiden gertjan van geen De basketballers van BS Leiden spelen volgend seizoen weer in de eerste divisie. Leiden degradeerde eigenlijk na de verlo ren beslissingsduels met Attacus, maar het neemt de opengevallen plaats in van Ju- ventus dat zich vrijwillig terugtrok. De ploeg van Ivo Boom speelt in ieder geval vier derby's tegen Blitz uit Voorscho ten. Vorig seizoen zaten de clubs in ver schillende afdelingen. De eredivisie bij de vrouwen bestaat ko mend seizoen uit elf en misschien twaalf ploegen. Binnenland en Filtech Five ko men er in ieder geval bij. De reserveploeg van Den Helder, kampioen in de eerste di visie, wil ook naar het hoogste niveau. De reglementen verbieden dit evenwel. In Den Helder wordt echter nagedacht over een op te richten schaduwvereniging. De eredivisies bij de junioren worden opgedeeld in twee afdelingen. De jongens, met Blitz, spelen in twee poules van acht een dubbele competitie met een afsluiten de play-offs. De meisjes, met Grasshop pers en BV Leiderdorp, werken hun eredi visie in twee poules van zeven af. Indeling: Mannen, promotiedivisie: MSV Noordwijk, Am sterdam 2, Shooters, Springfield, Groene Uilen, Or- ca's, Wyba, PSV/Almonte. Aris. Rotterdam 2, Sharks. DAS, Akrides, Jumpers. Early Bird. ASVU. Eerste divisie B: Blitz Voorschoten! BS Leiden. Ca- dy '73. Attacus. BC Markt. Black Eagles. Basketiers, Den Bosch 2. Junioren, eredivisie A: Blitz, Shooters. Akrides. Pi ranha's, Haaglanden Cobra's, Hoofddorp, Den Hel der. Donar en Challengers spelen een beslissings wedstrijd om de achtste plek. Vrouwen, eredivisie: BV Leiderdorp, Grasshoppers Katwijk, Prisma College, Binnenland, Celeritudo, üeshout, Jolly Jumpers, Filtech Five, Den Helder. Hoofddorp, Landslake Lions. Eerste divisie B: BV Usse, Lely. Quo Vadis. WSC. Niels Stensen, Vlissingen. Rotterdam, Jumpers Junioren, eredivisie A: Grasshoppers, BV Leider dorp. Shooters. Prisma College, Snarks, Wyba, Vlis singen. Blijlevens behoudt leiderstrui Voor Laurent Jalabert ging gisteren een lang gekoes terde wens in vervulling. De Franse wielrenner boekte zijn eerste ritzege in de Ronde van Italië. In Terme Luigiane schreef hij de vierde etappe op zijn naam. Jeroen Blijlevens behield na de massale aan komst de leiderstrui. terme luigiane Jalabert (30) kwam in de korte klim naar de finish vijftig meter voor de eindstreep op kop van het sprintende peloton. De laat ste aanvalspogingen van de Ita liaan Matteo Fagnini (tweede) en diens landgenoot Davide Re- bellin (derde) kon hij weer staan. Met zijn tiende seizoenszege trad Jalabert toe tot het selecte gezelschap van renners die ze gevierden in de drie grote wiel- lerronden. „Dit was mijn grote doel bij de start van deze Giro", sprak de Franse kampioen vol daan. Hij neemt voor de tweede keer deel aan de Ronde van Ita lië. Jalabert debuteerde zonder succes in 1992 in de Giro. Sprintkanonnen als Blijlevens en Cipollini lieten zich in het steile eindtraject niet voorin zien. De Italiaan, al 26 keer win naar van een etappe in de Giro, ondervond nog te veel last van zijn valpartij van maandag op Sicilië. Blijlevens consolideerde rustig zijn leiderstrui. Zijn voor sprong op zijn nieuwe belager Jalabert liep terug van 28 naar 18 seconden. De Italiaan Mauro Radelli be paalde gisteren voor een groot deel het beeld van de vierde etappe, van Vibo Valentia naar Terme Luigiane over 186 kilo meter. Als eenzame vluchter dwong hij een voorsprong van bijna vijf minuten af. Hij reed 111 kilometer alleen. Twintig kilometer voor de finish werd hij echter ingehaald door het jagende peloton. De Spaanse wielrenner Alber to Martinez heeft op de ope ningsdag van de Midi Libre meteen toegeslagen. De 23-jari- ge coureur van de EuskaJtel- formatie reed in Frankrijk 103 kilometer solo. Bij de finish in Saint-Afffique hield hij een voorsprong van bijna twee mi- Het publiek moedigt de deelnemers aan de Ronde van Italië aan tijdens de vierde etappe van Vibo Valentia naar Terme Luigiane. foto anp nuten (1.48) over op de eerste achtervolgers Streels (Bel) en Debiens (Fra). Martinez plaatste zijn beslis sende demarrage tijdens de eerste klim van de 169 kilome- Oud-ploegleider Jan Gisbers: den haag fred segaar In de grote afrekening van Willy Voet met de wielerwereld ont komen ook oud-ploegleider Jan Gisbers en een aantal Neder landse oud-renners niet aan diens beschuldigingen. Daags na de presentatie van zijn boek 'Massacre a la chaine' (Slach ting aan de lopende band) heeft Voet gezegd dat Gisbers al 'voorzien' was van EPO toen de Franse clan van ^de Festina- ploeg nog niet eens wist van het bestaan van het preparaat dat in hoog tempo rode bloedli chaampjes aanmaakt. Gisbers reageert als door een adder gebeten op de beschuldi gingen van Voet. „Ik kan het me niet voorstellen dat hij dat heeft gezegd. Wie is er nu met een la ding EPO door de douane aan gehouden? Hij toch zeker? En dan moet ik me tegen zijn be schuldigingen gaan verdedigin gen. Dit is de omgekeerde we reld." Gisbers kwam op 1 januari 1993 samen met de vorig jaar in opspraak geraakte dokter Rijck- aert in dienst van Festina. Ze namen vijf Nederlandse ren ners mee: Jean-Paul van Pop pel. Steven Rooks, Jos van Aert, Gert Jakobs en Jans Koers. Vier maanden na zijn aanstelling kwam het tot een breuk tussen Gisbers en Festina-directeur Rodriquez. Gisbers: „Van die vier maan den heb ik precies één week met Voet gewerkt. Dat was tij dens een stage op Sicilië. Voet hield zich alleen bezig met het Franse deel van de ploeg en dan met name Virenque. Hij week geen moment van zijn zij de. Denk niet dat Virenque met mij mee mocht voor een koers, evenmin als Pascal Lino. Dat zijn wel twee renners die later in opspraak zijn geraakt wegens gebruik van doping. Van de Hollanders die daar reden is er in die periode niet één gepakt. Wij voeren onze eigen koers." Volgens Gisbers was hij door Rodriguez naar Festina gehaald om 'lijn in de organisatie te brengen'. PDM, de ploeg waar mee de Eindhovenaar grote successen had behaald, was toen juist gestopt als sponsor. Dat had alles te maken met de intralipid-affaire van 1992. Het via een infuus toegediende be dorven voedingssuplement dwong PDM de Tour te verla ten. Enkele maanden later stop te PDM. Gisbers: „Die beschuldigin gen van Voet slaan nergens op. Als de renners EPO gebruikten in die periode, waarom reden ze dan zo slecht? Rooks heeft het seizoen niet eens afge maakt. Die stapte al na een paar etappes af in de Tour. Al leen Van Poppel heeft goed ge presteerd, hij won nog een etappe in de Tour." Rooks is te genwoordig ploegleider van TVM. Van Poppel is bonds coach van de Nederlandse vrouwen. Festina was het jaar dat Gis bers er actief was verdeeld in drie ploegen: een Spaanse on der leiding van Miquel Moreno, een Franse waar Bruno Roussel het voor het zeggen had en een Nederlands team waarvoor Gis bers verantwoordelijk was. Gisbers: „Het was een chaos. Ik werd geacht daar lijn in aan te brengen, maar dat was on mogelijk. Die Rodgriquez was een oplichter. In vier maanden tijd had ik al tachtigduizend gulden eigen geld in de ploeg gestoken en nog nooit een stui ver salaris ontvangen. En Rous sel heb ik leren kennen als een achterbaks mannetje. Hij moest met mij samenwerken, maar het was al snel duidelijk dat dat niet ging." Volgens Gisbers hadden Ro driquez en Roussel grote be langstelling voor de verrichtin gen van de Italiaanse renners, die in die tijd bijna alles won nen. „Chiappucci die na jaren knecht te zijn geweest ineens grote wedstrijden won, Franco Choccioli die als knecht opeens de Giro won. Daar zaten profes sor Conconi en zijn leerling Ferrari achter. Rodriquez had het steeds over die twee. Hij zal zich later wel met die mensen hebben ingelaten. Niet lang na mijn vertrek zijn ze successen gaan boeken en inmiddels weet iedereen hoe ze dat hebben ge daan." „Doping", zegt Gisbers, „is van alle tijden. In 1920 werd het al gebruikt. Door alle ploegen en dat is altijd zo gebleven. Of de renners van PDM ook ge bruikten? Waarom niet? Wat we gebruikten, dat zeg ik niet. We deden hetzelfde als Panasonic, RMO en Carrera. Maar EPO, nee, daar heb ik pas in 1991 voor het eerst van gehoord" Gisbers, die zich uit de wiel rennerij heeft teruggetrokken, is van mening dat wielrennen uit eindelijk een 'schone sport' zal worden. „Er wordt zo ongeloof lijk intensief gecontroleerd. Dat moet zijn vruchten gaan afwer pen. Maar dan moeten er wel dingen veranderen, Hein Ver- bruggen bijvoorbeeld (voorzit ter van de UCI) is best een kun dige man, maar hij kan er nu ook geen lijn meer in aanbren gen. Is er niemand die dat beter kan?" chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk, 071-$ DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321! E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl De Haagse voetbalclub Kra nenburg, nog steeds zonder prijs, heeft nog steeds geen ja woord van Rob Witschge. Ook de komst van Jeffrey Rutten (naar Quick Boys?) en Gilbert Taument (Tonegido) is niet ze ker. Wel meldt Kranenburg de komst van Rick van den Berg (VCS), jeugdinternationaal Koos Boot (Feyenoord), Johan Borsboom (HMSH), Ricardo Darsan (WM) en Peter de Bra bander (RVC/Rijswijk) De Sleutels is op jacht naar nieuwe spelers. Pieter van Schie (Lugd- unum) is al zeker. Ook de komst van Alex van Luyk en Pe ter Sloos (Lugdunum-zaterdag) lijkt slechts een kwestie van tijd. Henk van Berkel gaat weer op zondag voetballen. Nog twee aanwinsten voor De Sleutels: doelman Mike Smit (Ajax-zater- dag) en Marcel Zwaan (Voor- schoten'97). Doelman Peter Se- lier keert na een jaartje rust te rug op de voetbalvelden. Lei den heeft zijn voorkeur Pa trick van de Gronde (ex-Noord- wijk), en nu kampioen met Ar gon, neemt na de kampioens competitie afscheid van de voetbalsport op het hoogste ni veau. Argon krijgt versterking van Jeroen Karamat Ali (Hui zen). Maarten Stekelenburg vertrekt eveneens bij Huizen. Hij wordt jeugdtrainer bij Ajax en gaat voetballen bij AFC De overgang van het IJsselmeerduo Gerard van der Nooij en Pascal de Bruyn naar Spakenburg is nu definitief Wim Westenberg heeft afscheid genomen van ARC. Westenberg verhuist naar Zeeland Frans de Kat blijft trainer van ADO Den Haag (amateurs) en wordt geassis teerd door Frans Danen Trai ner Allard Gelmers en GWS gaan nog een seizoen met el kaar door Leo Randsdorp volgt bij FC Lisse Rob Faas op als voorzitter van de jeugdafde ling Even uw geheugen opfris sen. Per 1 juli mag de voetballer niet meer zonder scheenbe schermers het veld betreden FC Groningen en ARC gaan nauw met elkaar samenwerken. Groningen denkt via ARC een greep te krijgen op jeugdig ta lent uit het westen van Neder land Cees Boot, is geen ARC- voorzitter meer. De ex-Leide- naar en speler van VWS en Lei den werd tot erelid benoet Jan Key is zijn opvolger supportersvereniging vanj houdt op te bestaan. Erwj Alphen aan den Rijn te we animo Drie Bollenstreket Olympia's Ronde door Ne land. Ronald van der Tang André en Peter van de Ree- klaar voor de zware klus d vrijdag in Oss van start ga beslissing valt waarschijn! zaterdag 29 mei tijdens de rit in Noordwijkerhout v Ronde van Leiderdorp vrouwen) die voor zaterda mei gepland stond gaat ni door. Slechts 10 renstersli den zich ingeschreven oer houdt op Eerste PinL dag een plassentocht. A den tussen 08.30 en 12.00 in de kantine van Swift van Laar (Alecto), Daanvj Wijk (Leiden) en Charlotit Groeneveld (Leiden) z lecteerd voor het Nederla! jeugdhockeyteam De At se surfster Cornelia vanti Schilden haalde bij de Wi in Zandvoort de finale. delijk behaalde Van der& den geen podiumplaats «i gens de laatste cijfers vi delfland behaalden de Le korfbalclubs De Danaïde Crescendo een behoorlijk denwinst Bregtje van ft len (Fluks), Mirjan de He (TOP), Arnoud Kok (T0Pf der Harmzen (TOP), Fran Treur (Pernix) en Maarte: Vliet (Sporting Trigon) a geroepen voor de Rijndei jeugdselectie Maandag) wederom een trimloopii Cronesteijn. De start is 10.30 uur. AV Rijnsoeveri op dezelfde dag een strai in Katwijk. Aanvang 19i Tamara van der Star, t van de Alphense gymnas ne vereniging DOS, heeft bij provinciale toestelkampi schappen in Lekkerkeri: m liefst drie prijzen in dew gesleept. Clubgenote Sa: 'a Hoogeveen werd in haa- IC tijdsklasse tweede Een old starsteam is op zond d mei tegenstander van oi De aftrap is om 11.00 uit ud Leidse wielervereniging 11 op zoek naar adressen v loi leden. Zij worden dan u digd voor een jubileum! komst op zaterdag 16 ol SCOREBORD ter lange etappe. Zijn maximale dejaars prof uit Baskenland last voorsprong op het lankmoedige van verzuurde benen. Door het peloton bedroeg zeven minu- dalende parkoers in de laatste ten. Dat was ongeveer halver- twintig kilometer kon Martinez wege zijn geslaagde vlucht. de finish toch nog als eerste be- In de slotfase kreeg de twee- reiken. PRIJSVRAGEN Lucky 10, dinsdag 18 mei 2-7-15-22-28-34-36-41 -43-49-52-53- 54-56-62-71-76-78-79-80.(onder voor behoud) Toto 19. Eerste prijs: dertien wedstrijden goed, 37 winnaars, ieder f. 322,10; tweede prijs: twaalf goed, 656 winnaars, ieder f. 12,10; derde prijs; elf goed, 4236 winnaars, ieder f. 4,60. VOETBAL Zeist. Geschorst voor twee wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk; Kornejev (Feyenoord). Geschorst voor een wedstrijd. Rayer (VVV). Van Ommeren (FC Volendam). Geschorst voor een wedstrijd; Bouchiba (AZ 2), Costa (FC Utrecht 2), Wondel (Haarlem 2), Pinas (Feyenoord 2), Van de Pennen (RKC2). BASKETBAL Amerikaanse profcompetitie (NBA), halve Eastern Conference: Atlanta Hawks - New York Knicks 92-100 (stand best-of-seven BADMINTON Kopenhagen. WK. Mannen. Enkelspel, eerste ronde: Weistra (Ned) - Thiraratsakul (Tha) 15-13 15-9, Permadi (Tai/5) - Van Dijk 15-9 12-15 15- 3, Andersen (Noo) - Bruijstens (Ned) 15- 13 15-13, Palyama (Ned) - Beres (Can) 10-15 15-3 15-12, Vrouwen. Enkelspel, eerste ronde: Meulen- dijks (Ned) - Pantaney (Eng) 11-2 11-0, Zhou (Chn/6) - De Wit (Ned) 11-6 11-2, Wibiwo (Zwi) - Janssen (Ned) 11-7 13-11, Dimbour (Fra) - Beenhakker (Ned) 11-3 11-7, Morgan (Wal) - Zhaoying (Chn/1) 5- 11 11-9 13-12. Gemengd dubbel, eerste ronde: Bruil/Van den Heuvel (Ned/11) - Yau/Chan (HKo) 15-4 15-5. Van Daim/Van Hooren (Ned/13) - Sydie/Julien (Can) 15-13 15- 12. Tweede ronde: Van Daim/Van Hooren (Ned/13) - Liu/Koon (HKo) 15-1 15-2, Bruil/Van den Heuvel (Ned/11) - Mateu- siak/Bienkowska (Slw) 15-4 15-11. Victory, 4. Moosmagic S.Toto 1,70, plaats 1,10 1,30 1,3! 2,50; trio 23,50. Vijfde koers,! Lucky Bear (R.L. Pools) 1 17.0.: me D, 3. Lefkas Oldeson.Tofc 1,40; plaats 1,10 1.70 8,80; trio 60,70. Zesde koers, 1 Semittess (Mw. K. Schagen) 1 L'Espoir de BD, 3. Iron Maid? winnend 3,00; plaats 2,00 1 koppel 4,50; trio 53,70. Zew 2240 m: 1. Kramer Blush 0 ming) 1.17,0, 2. Keaton Mead» be Me Toto: winnend 1,80; 1,20 1,60; koppel 3,30; trio ste koers. 1700 m 1 LeC:a Kamminga) 1.17,5, 2. Kreuts 4. Lucky W.Toto: winnend 5 2,00 4,20 2,60; koppel 28.4C tet jackpot, bruto f. 13.02Ó.OÜ Softball league: Sparks - TYBBS jjj Straatsburg. Vrouwen, 380.OK1 Eerste ronde: Sugiyama (Jap/ï ere (Ned) 6-3 6-1, Dechy (Fra)-BJ - 6-4 6-4, Andretto (Fra) - Gem 3, Kruger (ZAf) - Lee (Tai) 6-3* retz (Fra) - Carlsson (Zwe) 4-61 cheva (Bul) - Watanabe (VS™ cheteaux (Fra) - Fusai (Fra) H Fernandez (VSt) - Sidot (Fra)L Chladkova (Tsj) - Raymond (V! '«Tl Capriati (VSt) - Tanasugarn (Tie ien Madrid. Vrouwen, 200.000gul 9,2 Eerste ronde: Farina (Ita) - Tai noi 6-4, Weingartner (Dui) - Bran: 6-4 6-2, Smashnova (Isr) -l 6-4 6-3, Andres (Spa) - Rieral 2, Pratt (Aus) - Kuti-Kis (Honll on (Spa) - Chi (VSt) 6-1 6-0," Rippner (VSt) 6-4 6-2, Baret (WiR) - Po (VSt) 6-3 6-3, Serre driquez (Spa) 6-3 6-1. St. Pölten. Mannen, 850.000| Eerste ronde: Rios (Chl/2) - (Ita) 7-6 5-7 6-3, Canas (Argln, (Spa) 6-3 6-3, Squillan (Ai (Can) 6-3 6-3, Zabaleta (Argi (VSt) 6-4 7-5, Kroslak (Slw) 7-6 7-5, Kafelnikov (Rus/1) - BILJARTEN (Ven) 7-6 6-2. Birmingham Een kopduel tussen Vincente Engonga Mate (links) en Lluis Carreras Ferrer op de training van Real Mallorca, dat vanavond met Lazio Roma strijdt om de laatste Europa Cup 2. Vanwege de nieuwe opzet van de Champions League komt er een einde aan 39 jaar Europees voetbal voor de nationale bekerwinnaars, foto epa Antwerpen. Invitatietoernooi driebanden. Kwartfinale, best-of-zeven: Sanchez (Spa) - Sayginer (Tur) 4-1 (1.473/1.411), Caud- ron (Bel) - Ceulemans (Bel) 4-1 (1.380/0 894). Canterbury. WK Groep A: Engeland wint van Kenia met ne gen wickets. Engeland 204/1 (39 overs), Kenia 203 (49,4 overs). GOLF Herkenbosch. Muermans Vastgoed Cup, 125.000 gulden Stand na tweede ronde. 1 Bensdorp 140 slagen (-4), 2. Steenkamer, Miller 142, 4 Van der Velde 145, 5 McLean, Giles, Smits van Waesberghe 147 HONKBAL Baseball league: HCAW - Expos 4-5, Kin- heim - RCH 14-4, Sparta/Fey - Pioniers 1- 9, Twins - Tilburg 16-8, Neptunus - ADO PAARDENSPORT Groningen, 18 mei Eerste koers, 2240 m: 1. Lybrock Grolloo (A.J Mollema) 1.18,6, 2. Merciless First, 3. Laamira Randalis Toto: winnend 4,90; plaats 1,40 2,00 1,40; koppel 15,00, trio 98,50 Tweede koers, 2240 m: 1. Magie Rider (R L. Pools) 1.18,3, 2 Mastino Ha- zie, 3. Machteldnora'.Toto: winnend 1,70; plaats 1,10 1,50 1,90; koppel 8,80; trio 50,90; dubbel winnend 6,20. Derde koers, 2240 m: 1. Nancy Crown (H W. Schoonhoven) 1.19.6. 2 Markies Ha nover. 3 Mariskha H Toto. winnend 30.30, plaats 4,00 1,60 1,60; koppel 24.30. trio 414,60 Vierde koers. 1700 m: 1 Mighty Renka (Mw J C op de Hoek) 1.17,6, 2 Maaseik Lochties. 3 Nevele Düsseldorf. World Team Cup," Rode groep. Duitsland - Zweden 2-1. KieT son 6-3 6-2, Haas - Enqvist^ /Prinosil - Björkman/Kulti 7-6: Spanje - Groot-Brittannië 2'- Rusedski 7-5 3-6 6-3, Moya 3-6 7-6, Costa/Velasco /Rusedsk. 0-6 3-6. Stand: 1. Groot-Brittanië2-2'; Zweden 2-2 (7-7), 3. Spanje* Duitsland 2-2 (6-8). Amerikaanse profcompetitie C ükti Eastern Conference. Buffalo5 ton Bruins 3-2 (eindstand B Ronde van Italië Vierde etappe, Vibo Valentie giane: 1 Jalabert (Fra) 4 23.49,2 Fagnini (jta), 3. rag,f1"'! Camenzind (Zwi), 5 Gon-^ Engi 6 Vamsteins (Let), 7 Saved R Ekimov (Rus), 9. Turicchia b (Ita), 63. Blijlevens. Klassement: 1. BlijW ddas: 17 14.11, 2. Jalabert O '- 0 20, 4 TosattoO 24, 5.G. 6. Piccoli (Ita). 7. Rebelling 0.30, 9. Edo (Spa), 10 .Cam* etke Streels (Bel) 1 48, 3 Maignan (Fra), 5. Kyneb(D? Klassement 1 Martinez^ Streels 1.55. 3 Desbiensi2 nan 2.01. 5. Kyneb

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22