Angst voor betonrot in woonwijken d een gouden kroketten, wel biefstuk bij de frieten Politiek Alphen zet kanttekeningen bij financiën stadshart Rechter legt bouw drie kantoren stil Rijn Veenstreek uw verenigingsgebouw te voor alle verenigingen Familie wil geen enorme woonwagen voor de deur Rechter beslist over geluidsschermen bij Verkerk Keukens CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071 -S356417. PLV -CHEF MARIE TA KROFT. 071 5356411 gemeentesecretaris in hoger beroep idej Ex-gemeentesecretaris H. Blom van Rijnwoude pro- i hoger beroep een betere ontslagregeling te bedingen, ldde zijn advocaat H. Petten gisteren. De Haagse recht- •rklaarde het beroep van Blom tegen de hoogte van de fi- e regeling die de gemeente Rijnwoude bij zijn vertrek 1998 trof. ongegrond. De rechter vond echter dat ook de jieentesecretaris verantwoordelijk was voor de onherstel- rerstoorde verhoudingen tussen hem en het gemeentebe- io bleek uit de uitspraak van begin april. De vertrekrege- las volgens de rechter dan wel geen gouden handdruk, meer dan de minimale uitkering. nderhoud commissaris Heembouw fiwNDSVEENDe raad van commissarissen van bouwbe- leembouw Holding uit Roelofarendsveen heeft M. Min- ud benoemd tot commissaris. Minderhoud is een voor lid van de raad van bestuur van de ING Groep. Heem- Holding heeft nevenvestigingen in Bergschenhoek en leneen groepsomzet van ongeveer 100 miljoen gulden, ld van commissarissen bestaat verder uit R. van Berkel en ivinciale zwemwatertelefoon SSL: De zwemwatertelefoon van de provincie Zuid-Hol- iweer in gebruik. Wie in één van de 71 'natuur-zwemwa- p» wil zwemmen, kan telefonisch navragen of dit veilig is. ld van de resultaten van deze onderzoeken kan de pro- het zwemmen ontraden of zelfs verbieden. Nu zijn vrij- e wateren veilig. Alleen de plas Middelwaard bij Vianen is urd. Als de temperatuur stijgt en het aantal zwemmers toe, groeit ook de kans op ziekten. De zwemwatertele- alle werkdagen van 8.30-16.30 uur bereikbaar op num- '0 - 4417550. De gegevens zijn ook op internet te zien: iwww.pzh.nl. Bij de VW's en gemeentehuizen is een fol- italle zwemwateren plus aanvullende informatie te krij- parkeerterrein bij Tweesprong :ndsveen Om parkeerproblemen rond de Veense al De Tweesprong te voorkomen wil de gemeente een ex- Vs keerterrein aanleggen met 40 plaatsen. Het terrein moet op de plek waar nu nog het gebouw van tafeltennisver- _gDe Treffers staat. De Treffers gaat gebruikmaken van de louw die aan De Tweesprong wordt gebouwd. De ge- e denkt met dit nieuwe terrein voldoende parkeerplaat hebben voor de bezoekers van De Tweesprong. De buurt dat de uitbreiding van De Tweesprong nog meer parkeer- men in de wijk rond de Lucas van Leydenlaan veroor- De bezwaren werden gisteren tijdens de vergadering van omissie ruimtelijke ordening in een hoorzitting uiteenge- commissieleden geloven dat een extra parkeerterrein af- Als alles volgens de planning verloopt begint de de tweede hal na de zomervakantie. >nele als ze in der dussen ?nten ider s (zoAde af the Dambrink van Ja- worstelt nog steeds nieuwe vérenigingsge- Woubrugge. Haar stre- jimet een beperkt bud- mogelijk verenigin- te brengen. In het gisteravond presen- echter geen plaats druimtes voor voetbal- |\t ig Woubrugge. De oor de plaatselijke bil- I /A f] J£'n£ 's en^e'e meters IQ( Ook het podium is luit eerdere plannen, ebben de indruk dat wordt", zei de wet- lens de presentie van tekening van het ge naast de sporthal in zovtêrijzen als De Wijk is ge- Een miljoen gulden is het plafond." open de islan ijdei edeliei ijken, ook inzenc ïiddag besloot het ge- uur om verder te onze x over ij trou* ndhede: iden sale gang ook ien: r le kolon :n, wiS de vort snel ïrika' epatrotf ist fod iroek bezot n alle de de isb* Masterplan: nog geen tegenstemmers ALPHEN AAN DEN RUN SASKIA BUITELAAR De politiek in Alphen mort nog over de laatste ontwikkelingen van het Masterplan. De commis sie plan- en beleidsvorming deed gisteravond haar beklag over de herziene financiële situatie: de planning loopt uit, de kosten blijven stijgen, voor andere projecten in Alphen is nauwelijks geld. Maar tegenstemmers waren er na twee uur discussie niet. Bijna alle commissieleden wilden over de op merkingen van het college verder praten in hun fractie en wachtten met het uitbrengen van hun stem. Alleen de WD. Donna Vrij en de Alphense Stadspartij gingen al akkoord met de 'Update 1999'. D66 noemde de sfeer van de herziening positief. CDA-er B. de Haan maakt zich zorgen over de planning. „De bouw van het Centrum Beeldende Kunst had al begonnen moeten zijn. Maar de grond naast de Adventskerk ligt al maanden braak. Ook de bouw van het stadhuis is nu al een halfjaar vertraagd. Hoe moet dat volgend jaar?" Er was volgens hem 'buitengewoon optimis tisch gerekend'. „Het glas is half vol of half leeg. Het is maar net hoe je het bekijkt", zei De Haan, die voor de positieve benadering koos. In tegéh- stelling tot de Socialistische Partij, de PvdA en Groenlinks, die in de nieuwe berekeningen vooral kostenstijgingen zagen. Ook de RPF/GPV-fractie wees er nogmaals op dat de financiële grenzen nog niet in zicht zijn, omdat er steeds extra geld nodig is. Bijvoorbeeld de extra 1,2 miljoen gulden voor een experimen tele energievoorziening in het stadhuis, het thea ter en het winkelhart. Het theaterbioscoopcomplex mag er wat frac tievoorzitter K. Tigelaar betreft niet koste wat kost komen. „Je krijgt onvermijdelijk tegenval lers. We moeten dus niet alle reserves in het Mas terplan stoppen. Want Alphen bestaat niet alleen uit het stadshart, we moeten opkomen voor de hele gemeente." De WD-wethouders D. van der Veen Meer- stadt en S. Lyczak bestreden dat er continu gren zen worden overschreden en dat vertraging met de bouw tot hogere kosten heeft geleid. Ondanks de vele voorbehouden waren zij tevreden over de discussie. Van der Veen Meerstadt verliet de raadszaal met opgestoken duimen. Langeraars winkelcentrum uit de grond gestampt Alphen waarschuwt bewoners Huizen in de Alphense Stromenwijk en Groenoord zijn mogelijk aangetatst door betonrot. Die waarschuwing verspreidde de gemeente onder ongeveer 400 bewoners. In totaal gaat het om 486 woningen met betonvloeren van de firma's Kwaaitaal en Manta. Voor 1 juli belegt de gemeente een informatiebijeenkomst. ALPHEN AAN DEN RUN* gaan met architectenbureau Vaessen begeleid door het bu reau van de sportkoepel NOC *NSF. Het afgekalfde ontwerp bevat een grote zaal van 280 vierkante meter, bijna twee keer zo groot als de zaal in De Wijk, die met een akoestische schei dingswand kan worden ge deeld. Dambrink betwijfelt of de bil jarters het plan zien zitten. Zij moeten beduidend meer huurr dan zij nu aan De Wijk kwijt zijn. Mochten de biljarters geen ruimte huren in het nieuwe ge bouw, dan kunnen zij wellicht terecht bij de voetbalvereni ging. Voorzitter H. Van den Berg liet gisteren doorscheme ren dat hij de biljarters betrekt bij zijn zoektocht naar een nieuwe accommodatie. Het nieuwe verenigingsgebouw biedt de voetblaclub, die eerder het groots opgezette Plan 2000 lanceerde, onvoldoende moge lijkheden. LANGERAAR De bouw van het winkelcentrum in Langeraar verloopt voorspoedig, zegt secretaris Ad Otto van de ondernemersvereniging. „We lopen zelfs iets voor op het schema." Vijf maanden na het slaan van de eerste paal staat de begane grond van zes winkels aan het Kerkpad er. De aannemer is bezig met de bouw van de eerste verdie ping. Als alles goed gaat, worden de winkels in november opgeleverd. Otto, die een bakkerij heeft, is één van de ondernemers die zich er met een winkel vestigt. Verder komen er een drogisterij, een kinder kledingzaak, een groentewinkel en een kapsalon. Ook verhuist de su permarkt op de hoek van de Langeraarseweg en het Kerkpad naar een nieuw pand. De winkel, die wordt verlaten, gaat tegen de vlakte, waarna volgend jaar op die plek nog drie winkels verrijzen: een slijte rij, een postagentschap en een radio- en televisiezaak. Vooral Lange- raarse ondernemers die nu nog verspreid over het hele dorp zitten, vestigen zich in het nieuwe centrum. FOTO ENGEL LAMEIIER In de brief aan de de bewoners stelt de gemeente dat beton vloeren van de firma's Kwaai taal en Manta uit de periode van 1965 en 1983 gebreken kunnen vertonen. Tijdens de fabricage zijn op onoordeel kundige wijze chemische mid delen toegevoegd. Kenmerken van betonrot zijn onder andere roest, scheurvorming en af brokkeling van beton. Overigens wijst de gemeente er op dat niet bij alle betonvloe ren van de twee firma's beton rot hoeft te ontstaan. Toch be schuldigde PvdA-fractievoorzit- ter Zandvliet in de commissie plan- en beleidsvorming de ge meente van onrust stoken. Vol gens Zandvliet, die als bewoner zelf ook een 'brandbrief kreeg, had de gemeente de bewoners eerder op de hoogte moeten stellen. Gemeentewoordvoerder K. Kleijn noemt het verhaal van Zandvliet lulkoek. „Ik ben pis sig over de manier waarop hij het heeft aangezwengeld. Het gaat om een klein percentage van de 11.300 nieuwbouwwo ningen uit die periode. Maar het is onjuist om ook de 550 woningen waarvan wij het vloerfabricaat niet kennen toe te voegen aan de 486 woningen waar een grote kans op beton rot bestaat. Misschien hebben die 550 woningen wel houten vloeren." Toch gaat de gemeente ook deze bewoners wijzen op mo gelijke gevaren van hun beton vloer. „Betonrot kan ertoe lei den dat de vloer het begeeft. Overigens ken ik in heel Neder land geen enkel geval van ie mand die als gevolg van beton rot door de vloer is gezakt." Langs spoorlijn Alphen-Leiden DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN PERSBUREAU CERBERUS De bouw van drie kantoren bij het Alphense spoor loopt ver traging op. De Haagse be stuursrechter mevrouw mr. AA. Kalk schortte gisteren op ver zoek van de bewoners van de Magnoliastraat de bouwver gunning op. De bewoners vroe gen de nieuwbouw op de hoek van de Laan der Continenten en de Dr. J.M. den Uylsingel op te schorten omdat zij aantas ting van hun woon- en leefkli maat vrezen. Zij zijn bang voor inkijk uit de kantoren in hun tuinen en la waai en stank van het toegeno men autoverkeer. De bewoners zeggen dat de nieuwbouw hen voor een voldongen feit stelt als zij de behandeling van hun be roepschrift tegen het bestem mingsplan door de Raad van State niet mogen afwachten. De bouwers lopen door de schorsing een forse strop op. Het wordt eveneens onmogelijk de kantoren voor 1 april vol gend jaar gereed te hebben. Met ingang van die datum wil accountantskEmtoor BDO- /Camps Obers het grootste kantoor huren. NIEUWE WETERING* Beheerder van De Wijk ziet brood in snackbar ndame: ten: m i erman gaat aan iws beginnen. Deze r teg de beheerder van Wijk op het ge- van Jacobswoude dat hij vijf jaar lang kbar mag neerzetten latehofplein in Wou- let dorp heeft er be en Reumerman is lerende sloop van De ian een nieuwe uitda- i vindt hij het jammer plaats waar hij tien han en ziel werkte, «en. De verenigingen, J en alle bruiloften en p' Nzal ze n°de missen, id gebouw heeft on- gebreken toch zijn «tra* jpleven of ito ijn: de in de ;t!' op s dan toen ter wan ;eheele 'aan 'Qgt 'eeuwj, gemis te compense- Reumerman liever morgen met zijn een portocabin van 7.5 bij 4 meter. Als de Kermijn is afgelopen, jebouvvtje er volgens Woubruggenaar in staan. „Maar enige de tent wel hebben", 'erman op zijn plastic lege grote zaal in het Bdtomv De Wijk. „Ik lerdT mêleerd aanbod heb- er dleen frieten, maar egeefd' 6 "tan is horecaman m u ,„or eren De achttien jaar n binair sleet, beho- gelukkigste van zijn ook aan de beginja- '"."brugge denkt de "jn knie afgekeurde met plezier terug, ^"le vooral met brui- t Krtijen een goede bo- jtoeraf bezien heb ik "e verenigingen op te 'oonvaarden gebruik Albert Reumerman tapt graag een biertje, maar drinkt zelf geen druppel. „Wat er ook gebeurt, ik doe alles bij laten maken van De Wijk. Ik denk dat ik de biljartvereniging onbewust voor zo'n 30.000 gul den heb gesponsord. Ik was een dief van mijn eigen portemon nee. Toen ik dat later probeerde terug te draaien, gaf dat proble men. Nu ik van de gemeente de huur voor de vereniging mag verhogen, kan dat eigenlijk niet meer omdat het gebouw in zo'n slechte staat verkeert. En ik wil de verenigingen ook niet het vel over de neus halen." De beheerder vertelt in alle nuchterheid en dat is ook zijn sterke kant. Hij mag dan graag alcohol schenken, zelf drinkt hij geen druppel. „Dus wat er ook gebeurt, ik doe alles bij mijn volle verstand. Maar ik ben ook streng. Ik zeg meteen waar het op staat. Dat leidt soms tot bot singen. Zelfs mijn vrouw zegt dat ik altijd zo chagrijnig kijk. Dat klopt. Achter de scherrfien sta ik te genieten, maar als ik de zaal inloop dan zet ik een ander gezicht op. Daar heb je die zei kerd weer, zie ik ze dan den ken." Reumerman ziet op zijn beurt niet alle klanten even graag naar De Wijk komen. „Na elke disco heb ik steevast een schadepost van duizend gul- mijn volle verstand." den. Vaak weeuic^^eYcKacle heeft aangericht, maar kan ik het niet hardmaken. Zo denk ik te weten wie de muntjestele foon van 2800 gulden al na een week heeft weggegooid. En toen ik mij tegenstander toonde van Plan 2000 dat de voetbal vereniging lanceerde, ben ik zelfs telefonisch bedreigd." In dat ambitieuze plan om een nieuw complex als alterna tief voor De Wijk uit de grond te stampen, kan de beheerder zich niet vinden. „Het gaat te veel uit van de voetbalvereniging, die haar kantine wil vervangen door een luxe kantine. Boven dien was de prijs die ik zou moeten betalen voor zestig vierkante meter een struikel blok. Daarvan had ik een top- plaats op Schiphol kunnen be kostigen. Toch sluit ik niet uit dat ik het beheer van het nieu we verenigingsgebouw op mij neem als ik daarvoor in aan merking kom." Kick Maar zo ver is het nog lang niet. Over het afgekalfde Plan 2000 is het laatste woord nog niet ge sproken. Reumerman blijft tot die tijd baas van De Wijk en gaat de nieuwe snackbar run nen. „Toch hoef ik mij niet in tweeën te splitsen, want mijn zonen Marcel en Patrick willen in mijri voetsporen treden. Zelf doe ik niets liever dan koken en organiseren. Dat geeft me een bepaalde kick." Reumerman is ervan over tuigd dat hij uit zijn snackbar een slaatje kan slaan. Hij liet zich voorrekenen welke jaar omzet hij moet halen om het hoofd boven water te houden. „In een dorp van 3000 inwo ners kun je niet rekenen op 500.000 gulden. Dan moet je gouden kroketten gaan bakken. Maar uit een recente enquête van de Kamer van Koophandel blijkt dat veel Woubruggenaren graag een snackbar in het dorp willen. Bovendien kreeg ik on langs een telefoontje van ie mand die 50.000 gulden voor mijn snackbar bood. Ik ben niet op dat bod ingegaan, maar het sterkt me in de overtuiging dat ik op het goede spoor zit." MARUN KRAMP De komst van een veel grotere stacaravan aan de Noordveen weg in Nieuwe Wetering leidt tot protesten bij de buren. Hun advocaat verzocht de commissie ruimtelijke ordening gister avond niet in te stemmen met een krediet voor de ophoging en egalisering van de standplaats. Volgens hem kan de nieuwe ca ravan helemaal niet op de plek worden geplaatst aangezien het bestemmingsplan maar 15 vierkante meter bebouwing toestaat. Al zo'n zeventien jaar staat er op de dijk aan de Noordveen- weg een kleine woonwagen. Eind vorig jaar zijn er nieuwe be woners in gekomen die ongeveer zes keer zo groot onderkomen op die plek willen plaatsen. De familie Zoetendaal die onder aan de dijk woont, maakt daar bezwaar tegen. De grote caravan belemmert haar uitzicht volledig. Aanvankelijk ging het overleg dat de families met de gemeen te voerde over de hoogte van de caravan. De partijen kwamen op dat punt niet tot overeenstemming, weet wethouder L. Bee- len. Het nieuwe argument van de advocaat dat de oppervlakte niet zo groot mag zijn, verraste de wethouder. Hij had de afme tingen en het bestemmingsplan niet voorhanden. Mocht de ad vocaat gelijkhebben, dan moet het bestemmingsplan worden aangepast. Hiervoor is opnieuw toestemming van aacommissie nodig. De commissie kon op die voorwaarde instemmen met het voorstel om 27.000 gulden te besteden aan de ophoging en verbreding van het stuk dijk waarop de woonwagen komt te staan. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN PERSBUREAU CERBERUS Hans Verkerk Keukens is naar de rechter gestapt om de bouw van geluidsschermen langs dê provinciale weg bij de Steekter- brug in Alphen aan den Rijn te voorkómen. Plaatsing van de schermen is de laatste van drie stappen om de verkeerssituatie rond de Steekterbrug aan te passen. Eerder werd de weg verbreed en kwam er een fiets- tunnel. De schermen zouden nodig zijn na de wegverbre- ding. Maar volgens Verkerk ontne men de geluidsschermen voor passerende automobilisten het uitzicht op de keukenshow room van Verkerks pand aan de Gouwestraat, zei advocaat mr. R. Tophoven gisteren tijdens de rechtszitting bij de Haagse be stuursrechter. Daardoor verliest het pand een belangrijke recla mefunctie, wat een financiële strop van honderdduizenden guldens zou betekenen. Verkerk wil met het kort ge ding legen de gemeente Alphen bereiken dat de rechter de ver gunning voor plaatsing van de geluidsschermen schorst. Dm de rechter zo ver te krijgen be toogde raadsman Tophoven dat het verkrijgen van de plaat singsvergunning volgens de verkeerde procedure is verlo pen. De gemeente zou zich er te gemakkelijk van af hebben gemaakt en de geluidsscher men zouden niet passen in het bestemmingsplan. Volgens gemeente en provin cie is dat argument een verhul ling van de werkelijke reden: de boel zo lang mogelijk uitstellen. „Vertragingsprocedures", noemde een provinciebestuur der de maatregelen waarvan het kort geding van gisteren voorlopig het laatste was. De raadsman van Verkerk hield voet bij stuk. Hij wil dat alsnog de juiste procedures voor de vergunning worden ge volgd. Als Verkerk zijn zin krijgt, kan het nog jaren duren voor de schermen er staan. Dinsdag doet de rechter uitspraak.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19