Techniek maakt huis gebruiksvriendelijker Naadloze lingerie maakt het helemaal Trends DINSDAG 18 ME11999 l60 ilSDAC Morgan maakt furore Het merk Morgan oftewel Morgan de toi is niet voor ie dereen weggelegd. Het super trendy Franse modelabel richt zich op vrouwen met maat 36 tot en met 40. De meeste kleding van Morgan is maar in één maat verkrijg baar. Nicky Roeg van Morgan Nederland: ,,Het is allemaal elastisch en rekbaar, dus het is vrij groot. De gemiddelde Nederlandse vrouw past er zeker wel in." Dat blijkt wel uit de ongekende populariteit die het merk hier in ons land heeft. Morgan is hét merk van de bekende Nederlanders. TMF-Veejav Bridget wordt helemaal gekleed door het Franse label. Nicky Roeg: „El ke maandag komt ze bij ons de kleding passen die ze televiste draagt." Ook is Mor gan verantwoordelijk voor het leeuwendeel van de kle ren in de series Goede Tiji Slechte Tijden en Westen wind. De Veronica-omroep. sters zijn dol op Morgan. Al die gratis reclame legt Mor gan geen windeieren. Roeg: „Op een gegeven moment had actrice Georgina Verbi (Hedwig in Goede Tijden, Slechte Tijden red.) een rok en een topje van ons aan. ft volgende dag zijn er meter dertig, veertig stuks van ver kocht. Mensen bellen ook vaak op om te vragen waar; de kleding die Bridget draag; kunnen kopen. De impact daarvan is echt enorm." jftj jaar w -Cham iiHyyp nreco jpla tave Proefopstelling laat voordelen zien van gekoppelde apparatuur Op het gebied van ondermode is 1999 het jaar van de microve zel en van de naadloze lingerie. De flinterdunne kunstvezel voelt aan en draagt als gladde katoen. Dat wil niet zeggen dat de lingerie het aanzien niet waard is, integendeel. Alle cor rigerende en steunende ele menten zijn uit het zicht ver dwenen. De nieuwe look in be ha's, topjes, slipjes, hemdjes en body's is naadloos. Grijs is een blijvertje, naast de nieuwe tinten voor het vrou wenondergoed als vanille, geel, poederachtige pastels, decente huidtinten, roze, rood en mari ne. Grijs is chic en mooi, vooral in combinatie met kleuraccen ten zoals wit, roze en zwart. Echte dessins worden niet ge bracht. Gekozen is voor de combinaties en structuur van de stoffen: ton-sur-ton, trans paranten, borduursels, flock- prints, jacquards en 'ausbren- ners'. Natuurlijk zijn er vrouwen die de voorkeur geven aan decora tieve lingerie. Wat dat beireft is kant een echte klassieker. Voor dit seizoen zijn er nieuwe elas tische kantsoorten ontwikkeld. Ook aantrekkelijk zijn de tweek leurige kanten, vaak ton-sur- ton. Sportieve vrouwen hebben mo gelijkheden te kust en te keur. De voor hen bestemde collec ties topjes, hemdjes, shorts en beha's knellen niet, zitten lek ker en staan nog leuk ook. On getwijfeld wordt de onderkle- ding ook deze zomer gepromo veerd tot bovenkleding, zowel in de sportieve sfeer - op het strand en in het fitnesslokaal - als in dagelijkse uitmonsterin gen. TOP 5 Bodyfashion Promotion heeft een lingerie-top 5 samengesteld voor de komende zomer: 1Bandeau-beha's, die ogen als een topje van een strak gespan nen naadloze stof en onzicht bare belijning 2. 'Onzichtbare' soft beha's en licht voorgevormde beha's met en zonder vulling 3. Het nieuwe topje met on zichtbaar ingewerkte cups of beugels en smalle spaghetti- schouderbandjes 4. De multi-beha: strapless, als halter of met gekruiste bandjes te dragen. Vooral de strapless beha gaat het maken, zo wordt verwacht 5. De string, al dan niet ver werkt in een mooie transparan te boxershort. Vooral aan te be velen onder een mooie, strakke pantalon of rok Fabrikant Mey kiest voor laag jesmode: „Erop of eronder, transparant of onderzichtig, als het maar in meerdere lagen wordt gedragen." Zwarte kant is bij dit lingeriemerk nog altijd een topper, daarnaast wordt zilver als topkleur gelanceerd, vooral in combinaties met ver schillende grijstinten. Mey kiest voor moderne en heldere vor men, uitgevoerd in hoogwaar dige materialen als visco- se/elasthan of microvezels. Het Duitse ondermodemerk heeft vastgesteld dat de markt voor mannenondermode blijft groeien. Mannen willen steeds vaker volgens de nieuwste mo de gekleed gaan en dat geldt vooral voor jonge mannen. Het kleurenpalet is beperkt: zwart op wit met als uitspattinkje oranje. Strepen vormen een contrast met uni-patronen om zo de sportieve uitstraling te ac centueren. Triumph kiest voor compleet naadloze setjes van natuurlijke, zachte materialen, waarvan de beha's 'verborgen beugels' heb ben. Wie echter de verleidelijke uitstraling verkiest, kan kiezen voor luxueuze lingerie met kant, velours of satijn. 'Soft Se cret' is de naam van de beha- lijn met verborgen beugels. De moulded - 'gegoten' - beha's zijn gemaakt van elastisch ma teriaal in de kleuren oceaan- groen, zachtroze en ivoor. Ze zijn te combineren met een bij passende taislip of string. Daarnaast brengt Triumph de Body-Line uit, een jeugdige, ongecompliceerde, naadloze lijn en de Body-Softlijn in het natuurlijke, uit hout gewonnen materiaal Lyocell. De push up beha en de moulded beha blij- ANAGRAM Op elke verticale regel dient een woord van vier, een van vijf en een van zes letters te worden ingevuld. Het woord van vijf letters bestaat uit de letters van het voorgaande woord plus 1, het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is ingevuld, vormen de letters in de vet omlijnde kolom een woord 1. Ontkenning - denken - serieus: 2. mikpunt - dwalen - ignobel; 3. snijwond -hatelijkheid - helder: 4. opschik - gebroken graan - hees ter: 5. maal - vent - fair: 6. traag - pilaar - Spaanse peper: 7. patroon - luchtbel - weegtoestel: 8. vleesgerecht -gezondheid - afwezig: 9. rekening - palmriet - bijtende soda; 10. tuinvak - zeerover - vloer kleed. Oplossing van maandag: Horizontaal: 1. Voer; 4. vaal; 7. leger; 9. re; 11. net; 12. si; 13. ene; 15. Ate; 16. nest; 18. sier; 19. uil; 20. egel; 22. aalt; 25. tin; 27.sir; 28. te; 29. j lil; 31. go; 32. veter; 34. raaf; 35. gaaf. Verticaal: 1. Varen; 2. el; 3. ren; 4. vet; 5. ar; 6. luier; 8. gei; 10. energie; 12. stellig; 14. es; 15. ai; 17. tul; 18. sla; 20. etter; 21. en; 23. as; 24. troef; 26. uit; 29. lef; 30. leg; 32. va; Midden in de winkel Piet Klerkx Woonwereld in Waalwijk staat een Fins houten huis, waarin alles vanzelf gaat. Het bouw werk zit vol Domotica-syste- men. Domotica staat voor domus (huis) en robotica (ro botsystemen). Het systeem koppelt allerlei apparatuur en installaties als elektriciteit, ver warming, ventilatie, verlichting, beveiliging en communicatie (computer, audio/visuele appa ratuur) aan elkaar. Domotica heeft niet alleen jon ge, in techniek geïnteresseerde mensen iets te bieden, maar maakt het bijvoorbeeld ook mogelijk dat mensen bij het ou der worden langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Het begint al bij de voordeur. Op een monitor in huis is te zien wie op de bel drukt. De te lefoon fungeert als bel; men kan via de hoorn met de bezoe ker praten en vervolgens op een knop van het apparaat drukken om de deur te openen. Zodra er iemand door de voordeur bin nenkomt gaat automatisch het licht in de hal aan, om na een poosje vanzelf weer uit te gaan. Dat is trouwens eveneens het geval met verlichting in andere vertrekken. Lampen kunnen op verschillende standen (werk- licht, accent- of sfeerverlich ting) worden voorgeprogram meerd en daarna met één druk op de knop centraal ingescha keld. In de slaapkamer kunnen alle lampen, de tv en de (rol)gordij- nen met één knop boven het bed worden bediend. Naast het bed bevindt zich een elektro nisch oog dat - zodra men er uitstapt - verlichting onder het bed inschakelt. Zo kan iemand 's nachts zijn pantoffels vinden en de weg naar het toilet, waar in uiteraard het licht bij bin nenkomst aanspringt. Hoort de bewoner 's nachts iets ver dachts, dan hoeft hij alleen maar op de onder handbereik aanwezige paniekknop te druk ken. Alle buitenverlichting gaat dan branden. Aan een goede beveiliging is al le aandacht besteed. Met be hulp van een magneetkaart (die men voor het kastje-met-bel naast de voordeur heen en weer beweegt) kan iemand bij het weggaan de beveiliging in- en bij terugkomst uitschakelen. Met het uitschakelen van de be veiliging gaat in het hele huis de basisverlichting - en 's win ters ook de verwarming - aan. Ook al heeft men de handen vol boodschappen, er is altijd licht. Bij vertrek hoeft de bewoner zich onderweg niet in paniek af te vragen of het gas is uitge draaid. Zodra de voordeur op slot wordt gedaan gaat alle ap paratuur in huis automatisch uit (behalve de koelkast). Op vallend detail: in de keuken zit een batterij stopcontacten met randaarde. Stekkers zijn daar vaak moeilijk uit te krijgen. Een slimme uitwerpvoorziening Een blik in de slaapkamer met onder meer verstelbare bedden en licht dat gaat branden wanneer iemand op het bedmatje stapt. foto gpd cees zorn maakt aan dit probleem een einde. Op het eerste gezicht valt het niet op, maar toch is dit huis tot in details berekend op senioren die ondanks ouderdomsgebre ken zelfstandig willen blijven wonen. De technische syste men bieden hiervoor allerlei ex tra's, waardoor aan dit huis - zij fyet dat het slechts een model woning is waarop vele varian ten denkbaar zijn - het senio- renlabel is verleend. Voor mensen die doof zijn bij voorbeeld, is de entreebei te koppelen aan een felle knipper verlichting. De beveiliging over dag kan zo worden afgesteld dat als er een aantal uren niets beweegt in huis automatisch het zorgcentrum wordt gewaar schuwd. De keukenapparatuur is alleen te gebruiken als de ver lichting boven het werkblad brandt. Bovendien gaat het for nuis na een poosje vanzelf uit. In de badkamer kan voor nood gevallen een trekkoord worden aangebracht, waarmee men het telefoontoestel activeert om een bepaald nummer te bellen. Bo vendien gaat dan alle verlich ting in huis aan. Alle schakelaars en wandcon tactdozen voor algemeen ge bruik zijn naast de deuren ge monteerd op een hoogte tussen 80 en 120 cm en minstens 50 cm uit de hoek zodat ook rol stoelgebruikers er gemakkelijk bij kunnen. Iemand kan via een afstandsbediening de telefoon aannemen en vervolgens ook vanuit zijn stoel een gesprek voeren. Niemand hoeft zo'n houten woning aan te schaffen als in Waalwijk om toch over bepaal de technologische hoogstand jes - het totaal aan mogelijkhe den is nog veel uitgebreider - te kunnen beschikken. Men kan er ook een bestaande woning mee uitrusten. Een compleet systeem voor een appartement of kleine eengezinswoning is te leveren vanaf zo'n 5000 gulden. Gegevens hierover zijn in de modelwoning aanwezig. Vanaf 1 juni kan men er boven dien zittend in een gemakkelij ke stoel een film bekijken waar in op alle details van het huis en de voorzieningen wordt in gegaan. Daaruit blijkt onder meer dat het systeem uiterst ge bruiksvriendelijk is, ook voor ouderen. Vanaf die datum is al deze informatie ook beschik baar op internet (www.piet- klerkx.nl) onder 'Home with a vision'. Een katoenen setje uit de lingerie-collectie van Björn Borg. foto gpd ven populair, zeker onder strak ke T-shirts. Naast deze series brengt het merk tal van andere modieuze modellen in prachtige pastel tinten en in grotere maten (E- en F-cup). Ook voor deze cate gorie is de beugelbeha een top per. Speciaal voor de zomer is hij voor de grote maten ver werkt in een geel hemdje dat als bovenkleding kan worden ge dragen. Het kleurenpalet van de Nuage- lijn van Lejaby is uitgebreid met vanille. Heel bijzonder is de Corbeille-beha uit deze lijn: de beha heeft een diepe ruguitsnij ding en de schouderbandjes kunnen op verschillende ma nieren worden bevestigd. Volgens de fabrikant weet het model zich zelfs aan extrava gante decolletés aan te passen. De schuingevoerde cups zijn afgebiesd met satijn en hebben een push-up uitwerking. Dat laatste geldt overigens ook voor de balconnet uit de Nuage-lijn. Het model is van binnen zowel als van buiten gemaakt van mi crovezel. Ook nieuw in het Lejaby-assor- timent is de katoenen lijn Pri- mera, waarin glanzend reliëf kant met een exclusief dessin is verwerkt. Primera is er in zuiver wit en diepzwart en in vijf ver schillende modellen: een Cor beille-beha, een beugelbeha, een broekje, slip en string. Nieuw in de Sweet Body-reeks is de zwarte Flamenco, gemaakt van lycra krip met satijnglans. De body sluit met haakjes in de nek. Heel bijzonder is de versie ring van de hartvormige hals uitsnijding. Warner's nieuwe lingerielijn Reveal, vervaardigd uit een zeer zacht mengsel van microvezel met Leavers kant uit Calais, va rieert van gemakkelijk zittend tot sexy. In de liin zijn twee mo dellen naadloze beha's opgeno men, met en zonder beugel. De zijkanten van die beha's zijn versierd met rekbaar kantwerk. Daarnaast zitten in de lijn twee sexy kanten beha's. De Reveal- lijn is verkrijgbaar in de kleur- schema's crème/blush, hori zon/azuur en blush/koraal. Met Water Lily en Body Beauti ful wenst Warner's de vrouwen te bedienen „die luxe met prak tisch draaggenot verenigd wil len zien". De lelieblank-witte Water Lily-lijn is uitgebracht in een glanzende rrfix van katoen en elasthaan, versierd met Zwitserse kant. De beugel-beha is ook verkrijg baar in kastanjebruin. De Body Beautiful-modellen zijn perfect voor de bruid: kant op ragfijne tule (microvezel en lycra), uit gebracht in de kleuren wit, ho ning, perzik en zwart. In de lijn zitten drie modellen beha's, een jarretelgordel en twee slips. Typerend voor deze lijn is het uitgebreide maataanbod. De oud-tennisser Björn Borg houdt zich ook bezig met mo de. Naast tassen, schoenen, brillen, confectie en badkleding is er ook ondergoed (m/v) dat onder zijn naam op de markt wordt gebracht. Dit seizoen hanteert hij een mix van basic- en modetinten, past hij pipings toe en voorziet hij de kleding van zijn 'signature-in-elastic'. HEINZ De naadloze beugelbeha met slip uit de Reveal-collectie van Warners. foto gpd Kleding uit de Morgan-collectie. foto Kleurrijk en fris Morgan Boutiques vind je over de hele wereld. Allemaal in identieke stijl ingericht. Sinds 1997 heeft het label haar eigen winkels in Amsterdam en Den Haag. Er komen nog filialen ii Rotterdam, Maastricht, Utrecht en Den Bosch. Nicky Roeg over het succes van Morgan: „Morgan vertaalt de kleding va! de duurdere merken. Het is betaalbaar en heel afwisselend, ke week konten er zestig nieuwe modellen binnen. Meestal maakt een merk één collectie en daar blijft het bij. Morgan blijft inspelen op wat in is." Kleurrijk en fris, zo kun je de ren van Morgan omschrijven. En niet voor iedereen wegge legd. De jonge welgevormde vrouw die er geen moeite mee heeft om met een blote buik te lopen, een doorschijnend t- shirt of een superkort rpkje zal er ongetwijfeld meteen slagen Maar waar zou zij niet'slagen? Voor meer infonnatie: Morg*J Nederland, tel. u20-ë6y.Y4/T.' Slijpen met diamanten De Amerikaanse ruimtevaart organisatie NASA zat enige jaren geleden te springen om goede slijpstenen waarmee gereedschap zeer snel scherp is te maken. Dat leverde de zogenoemde DMT slijpste nen op. Dit gereedschap, waarmee onder meer botte beitels, messen, bovenfresen en schaatsen weer vlijm scherp kunnen worden ge maakt, is nu ook op de Ne derlandse doe-het-zelfmarkt verschenen. Er zijn talrijke soorten DMT slijpstenen, zo als een exemplaar met in klapbaar handvat en een sleutelhanger waarin het ge reedschap zit. Op het opper vlak van alle slijpstenen zitten zeer kleine diamantkorrels. Het kleinste model, de Mini Diamantslijpsteen, meet 7 bij Bloemhorloge Fiori heet de nieuwe horloge collectie in bloemenstijl van Oilily. Bij elk horloge zitten verschillende gekleurde rin gen in de vorm van een grap pige bloem waarvan het hart een andere kleur heeft als de buitenste bloemblaadjes. De kleuren zijn ton-sur-ton of juist opvallend contraste rend. Zes Fiori-horloges heb ben twee combinatiemoge lijkheden. De andere zes ty pes hebben drie wissel- bloemringen. De kleuren zijn metallicblauw, royalblauw, donkerbruin, zilverkleur, okergeel en olijfgroen. De kast van het uurwerk is ge maakt van geadoniseerd alu- minium in de kleuren zilver, goud en royalblauw. Prijzen varieren van 149 tot 169 g den. Info: 072 - 566 2266. 2,5 centimeter en kost ruim en pr dertig gulden. De prijzen van de wat grotere exemplaren liggen tussen 90 en 200 gul den. Info: DITO, Liempde, 0411 -631520.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20