Stompwijk en ASC zijn even ver Pernix keert weer terug naar eerste klasse Van der Tang vv 'Bavels Spektak c Sport Stayeren nekt Van den Burgh TOP juicht na zinderend slot Duur verlies voor Rijnst Leidse Studenten dwi promotie af na barrag J MAANDAG 17 MEI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DUi UVS promoveert naar eerste klasse vrouwenvoetbal Voor het eerst in het 20-jarige bestaan van het vrouwenvoetbal bij UVS. is promotie naar de eerste klasse bewerkstelligd. Het inhaalduel met DUNO werd met 2-0 ge wonnen. Daarmee wordt UVS de hoogst spelende Leidse club. In de regio moeten de Leidse vrouwen alleen hoofdklasser Ter Leede voor laten gaan. Lightning Leiden kansloos leiden Lightning Leiden heeft de voorlaatste wedstrijd in de competitie tegen Hoorn kansloos met 54-0 verloren. Door een groot aantal afwezigen en laatkomers, moesten de Leidse lijn- mensen zowel de defense- als de offenseplays spelen. Dit brak hen in de laatste quarter op. Hierin kwam Hoorn tot 33 punten. Ondanks de grote druk speelde quarterback Ben Bouwman sterk, hij behaalde de meeste first downs. Moerkapelle wint 'cup met grote oren' oegstgeest Schaakvereniging Moerkapelle won zaterdag het algeheel bekerkampioenschap van Zuid-Holland. Moerkapelle kreeg de 'cup met grote oren' na de gewonnen snelschaakbar rage (3,5-0,5) tegen Rotterdam. De finale eindigde in 2-2. In de halve finale speelde de Leidse bekerhouder AAS gelijk tegen de latere winnaar Moerkapelle (2-2), maar de Leidenaars moesten na de snelschaakpartijen van vijf minuten het hoofd buigen. AAS won in de troostfinale van de Haagse Toren, door winst partijen van Feis en Spaargaren, alsmede een remise van De Leur. Aan de wedstrijd in Oegstgeest namen de bekerwinnaars van de Rotterdamse, Haagse en (gastheer) Leidse Schaakbond deel. De regionale schaakbond van Rotterdam mocht als titel verdediger met twee teams meedoen, en leverde met de sterke schaakverenigingen Rotterdam en Moerkapelle meteen de uit eindelijke finalisten. Bokser Belghanou kampioen breda De 23-jarige Leidse bokser Faissal Belghanou van boks school Lantrok is in Breda nationaal kampioen geworden in de klasse tot 60 kilogram (b-klasse). Belghanou won in de Finale van A. Oul op punten en kreeg bovendien de stijlprijs van het toernooi. Redouan Bouda zegevierde in de categorie van de nieuwelingen. Bas Lantrok gaat na twee toernooizeges komen de zaterdag in Hilversum op voor de Nederlandse titel in de c- klasse. HRC wint Sevens, Bassets achtste leiden De Haagsche Rugby Club heeft ook de derde prijs van dit seizoen in de wacht gesleept. Na de landstitel en de beker won de Haagse ploeg in Hilversum het Nederlands Sevens- kampioenschap. In een eenzijdige Finale won de landskampi oen met 46-0 van Roosendaal. Het is voor het eerst in de natio nale rugby-historie dat een club alledrie de hoofdprijzen in één seizoen wint. DIOK won slechts één van de vier poulewedstrij den en was daarmee direct uitgeschakeld voor een hoge eind klassering. The Bassets uit Sassenheim deed het een stuk beter door in de poule af te rekenen met Dwingeloo (31-21), PSV (42- 12) en Haarlem (28-5). Alleen de wedstrijd tegen Castricum ver loren de Sassenheimers, met 24-5. Door een ongelukkige loting speelde The Bassets in de achtste finale direct tegen de latere kampioen HRC, waardoor de Sassenheimers als achtste het kampioenschap afsloten. Er vielen drie rode en twee gele kaarten. Desondanks verliep de nacompetitiewedstrijd ASC-Stompwijk '92 zonder enige wanklank. Sterker nog, het publiek kon bij vlagen genieten van een leuke en sportieve pot, die in 2- 2 eindigde. Echt veel schoten de clubs met dat gelijkspel niet op. FC Zoetermeer won zijn duel tegen Oranjeplein met 4-1. oegstgeest aap siera Beide vijfdeklassers maakten gistermiddag aanspraak op de overwinning. In de eerste helft stonden de Stompwijkers een aantal keren oog in oog met ASC-goalie Ragner Oosterhof. Maar twee keer vond Jos Olie hoek het net niet. Ook een goe de kans van Jeroen Ramekers trof geen doel. Aan de andere kant viel wel een doelpunt. Een slippertje van Stephan Spruit was voor Peter Nas genoeg om de 1-0 aan te kunnen tekenen. Nadat ASC-keeper Oosterhof vanwege hands voortijdig het veld moest ruimen van de voor treffelijk leidende arbiter Mau- rits, ranselde de even voor kee per spelende Pieter de Roode de vrije trap met enig geluk en via de paal uit zijn doel. Maar het Stompwijkse doelpunt kwam er toch. De in de haast opgetrommelde nieuwe doel man Roel Kamerling tastte mis bij een lob van Leon 'klein' Jan- son (1-1). Daarna kwam ASC met enig geluk weer aan de leiding. Een eigen doelpunt van Leon 'mos' Janson betekende 1-2. Sander de Wolf had prompt daarop de 2-2 op zijn hoofd. Hij kopte echter op de paal. Pal voor rust volleerde Leon 'klein' Janson de terechte 2-2 in de touwen. In de tweede helft nam de 'Good Old' de touwtjes in han den. De thuisploeg overliep een angstig Stompwijk dat merk waardig genoeg (met een man meer) niet meer uit de defensie kwam. Het Oegstgeester offen- Uitblinker Jos Oliehoek (links) van Stompwijk'92 vecht samen met AS- C'er Pieter de Roode om de bal. foto dick hogewoning sief leverde de Stompwijkers twee terechte rode kaarten op. Martijn Droog en vervolgens Leon 'mos' Janson werden met rood bestraft omdat zij de te genstander beletten door te breken. Maar het leverde ASC geen winst op. Ruben Dutrieux was nog het dichtst bij het winnen de doelpunt, maar hij liet een schitterende kans onbenut en schoot slechts in het zijnet, waardoor de terechte gelijke stand gehandhaafd bleef. De penalty's (bij gelijke eindstand belangrijk in de nacompetitie) werden door ASC beter benut. Een Super Prestige triatlon in het Belgische Geel is gisteren op een chaos uitgedraaid. Het stayeren (groepsgewijs fietsen) zou worden verboden, maar het regende zo veel diskwalifi caties, dat de organisatie de re gel na de wedstrijd alsnog schrapte. De sterke fietser Cas per van den Burgh ondervond als vanouds hinder van het stayeren en eindigde als twaalfde. „Tot twintig kilome ter fietsen ging het goed", al dus Van den Burgh. „We reden netjes met de vier beste zwem mers op afstand van elkaar, maar toen kwam een grote groep ons achterop. Zelfs ik kreeg een rode kaart." Uit de groep van een man of twintig legde de Leidenaar nog een verdienstelijke loopetappe af: met zijn uiteindelijke tijd van 1.47.06 had hij een achter stand van een minuut op Ralph Zeetsen en Luc Huntjes, twee landgenoten die de afge lopen maanden in Australië wereldbekerpunten probeer den te verzamelen voor olym pische kwalificatie. „Het had nog wel harder gekund, maar met zo'n rode kaart ben je toch niet meer supergemotiveerd." Royce Kortekaas uit Lisser- broek miste in de merkwaardi ge wedstrijd de aansluiting met de eerste fietskoplopers, maar was op de 23ste plaats wel één van de snelste lopers uit de tweede groep. sassenheim michel van gent De aanhangers van TOP gingen in de laatste drie minuten van de kampioenswedstrijd tegen Excelsior door een heel scala van emoties. Zij moesten éérst toezien hoe het uit een verdedi- gingsfout 12-12 werd, juichten uitbundig om de benutte straf- worp van Steven Baart en schrokken van de overtreding die de tegenstander ook een pe nalty opleverde. Vervolgens za gen zij met ingehouden adem toe hoe deze doelpoging finaal gemist werd, zodat zij in opper ste vreugde het laatste fluitsig naal hoorden. Het bleef immers 13-12 en daarmee waren hun favorieten klaar voor de huldi ging- Met deze enerverende slotfa se kreeg de topper TOP-Excelsi- or een slot dat het matige ni veau van de voorgaande 67 mi nuten gauw deed vergeten. Bei de ploegen hanteerden een laag tempo uit angst voor balverlies en verdedigden elkaar doelbe wust achter. Dit had tot gevolg dat de score uiterst moeizaam op gang kwam, resulterend in 3-3 na twintig minuten. Aan voerder Jeroen van der Wolf zorgde voor het eerste grote verschil (6-4), maar bij rust was het evenwicht alweer hersteld (6-6). Tijdens de tweede helft bleef TOP de dominerende ploeg zonder groots te spelen. Steven Baart (3), Petra van Niekerk (2) en Claudia Baak hielden hun club tussen 7-6 en 12-11 aan de leiding, waarbij het verschil eenmaal zelfs drie punten was (10-7). Het zegt echter genoeg dat deze productie uit drie vrije ballen, twee strafworpen en één 'normaal' afstandsschot be stond. „Wij konden niet echt in ons spel komen. Maar we maakten ook verdedigend te vaak dezelfde fouten", verklaar de Hugo van der Haak deze ontwikkeling. De trainer van de Sassenhei mers hoopte met het inzetten van Mascha Nieuwenhuizen en Mirjam de Kleijn alsnog een be slissing te forceren, maar ook hij moest in de slotminuten machteloos toezien, hoe de score alle kanten op slingerde. Na drie seizoenen is TOP te rug naar de overgangsklasse en dal moet een langdurig verblijf worden. „Wij hebben na de zaalcompetitie alles gewonnen, dat zegt wel iets. Wij hebben op zich een sterke ploeg, die in de overgangsklasse ook een rol van betekenis kan spelen. Alleen zullen wij nog een paar pasjes harder moeten lopen", aldus Hugo van der Haak. foto dick hogewoning De spelers van TOP zoeken hun aanhangers op om die te laten delen in hun vreugde om het kampioenschap. korfbal» michel v De laatste veldcompetitie van deze eeuw is voor de Leidse regio bijzonder succesvol geworden. Sporting Trigon, TOP, De Danaïden, Madjoe en KZ Leiden wer den kampioen en Pernix gaat via de tweede promotie- plaats omhoog. Velocitas kan ook nog de titel pakken, mits Valto punten laten liggen tegen VIOS(N). De enige tegenvaller was de degradatie van Fiks, maar dat was al enige ronden voor het einde een zekerheid. Het zag er geruime tijd naar uit dat Sporting Trigon een flinke nederlaag zou oplopen tegen Fortuna. De kampioen van de overgangsklasse kon zich niet moti veren voor de verbleekte topper en gaf defensief veel te veel ruimte weg. Zij raakte in vijf minuten tijd 5-1 ach ter en naderhand zou het verschil zelfs tot maximaal zes punten oplopen (11-5, 15-9 en 17-11). Dat was voor coach Peter Schallenberg aanleiding om rigoureus te laten achterverdedigen. Deze omschakeling bracht de tegenstander inderdaad in verlegenheid. Chantal van Duijn, goed voor vijf doelpunten, Barbara Aniba, Wen dy van Hooven, Sander de Haas en Tim van der Horst herstelden zelfs de aansluiting met 18-17, maar in de resterende tien minuten bleven verdere goals uit: 20-17 verlies. Crescendo gunde Bettina Buikstra en René van der Vooren tegen ZKV een applauswissel, omdat zij allebei stoppen met korfballen. De bewoners van de Saffier straat konden hen geen goed resultaat aanbieden, want hun tegenstanders waren beduidend scherper en zuiverder. René van der Vooren (2), Debbie Blogg, Marlies Brouwer. Peter Baak en Gertjan Hensing haal den na 2-9 nog wel op tot 8-11, maar deze opgaande lijn zette zich niet door (9-17), zodat er vrij kansloos met 15-19 werd verloren. Fiks verdubbelde zijn puntenaantal door een 13-10 overwinning op Vriendenschaar(H). Matthijs de Visser, Theo Vreeken (3), Lennie Anholts, Henrik Hooimeijer en Maikel Martens legden in de eerste helft het funda ment voor dit resultaat (9-2). De laatstgenoemde schutter nam afscheid van de hoofdmacht, evenals Marleen Boomgaard en trainer Aldo Spadon. Aanvoer der Vreeken kwam zelfs speciaal van zijn vakantieadres in Limburg terug om hen uit te wuiven. Tempo behaalde ten koste van ADO de zevende zege dit seizoen met één doelpunt verschil: 15-14. Marcel Hanegraaff (5), Edwin Visser (4), Maaike Rijswijk, Lydia Vonk en Ronald Drieduite bouwden na 3-3 een 15-9 voorsprong op, waarna er nog twaalf minuten te spe len waren. De aanval viel helemaal stil onder de druk van de tegenwind en de inhaalrace van de tegenstan ders. Het eindsignaal was dan ook zeer welkom. De verdediging van De Danaïden had weinig moeite met het doorzichtige aanvalsspel van Victoria. Zij liet in 37 minuten tijd slechts één strafworp en één veld- goal door. Sandra Kalthoff (3), Martijn van der Meer (2). Barbro Heijman, Liesbeth Kalthoff, Arne Heijman, Heiko Locher en invaller Mark Rietbergen veranderden in deze periode 6-8 in 16-10, waarmee de zege verze kerd was: 17-12. Pernix is na één seizoen afwezigheid terug in de eer ste klasse dankzij de 14-9 overwinning op ZKC'31 en de nederlaag van concurrent VEO. De Leidenaars kon den na 1-4 liefst zesentwintig minuten lang niet meer scoren, zodat zij langzaamaan 7-4 achter kwamen. Bert Vanhaelen (2), Lian Oltshoorn, Robin Arnoldus, Ray mond Boerman en Sjoerd van der Kooij zetten hun club bijtijds weer in het goede spoor (7-10). Als belo ning voor de promotie mocht trainer Peter Kuipers een modderbad nemen in de sloot achter de kantine. Kampioen Madjoe moest teruggrijpen op onervaren spelers om het achttal te vullen en dat liep bij ESDO uit op een dikke nederlaag: 15-5. Wendy Heemskerk, Mir jam de Mooy, Andrew van Duyvenbode en Thomas van der Kwaak speelden aardig mee, want zij maakten gezamenlijk vier doelpunten. Alleen waren zij verdedi gend kwetsbaar. De Rijnsburgers misten even na rust op 7-5 een strafworp. Ook Fluks liet tegen VZOD met Maaike Molenaar, Manon Oosting, Gerard Dekker, Jaap Hoek en Oscar Verloop tal van spelers debuteren. Dat had geen nade lige uitwerking op de productiviteit, want de Noordwij- kers hadden via 4-1 tot 16-9 steeds een ruime voor sprong. Wilfred Plesman nam afscheid na een symbo lische rode kaart. Na zijn vertrek waren de scherpte en concentratie verdwenen, zodat de voorsprong tot 20- 19 kromp. Velocitas moet na de 12-9 zege op All Ready afwach ten of titelconcurrent Valto nog punten gaat verspelen. Emanuel Vlagsma (3), Iris Janssen, Arjen Bakker (2), Elsbeth de Mooij en Joyce Spek zetten hun club via 4-0 op 9-3 en dat was gezien het aantal kansen nog een be scheiden tussenstand. In de resterende twintig minu ten werd de winst probleemloos vastgehouden. Pas in het laatste kwartier kreeg KZ Leiden de zenu wen in de kampioenswedstrijd tegen ELKV onder con trole. De formatie van het trainersduo Simon Boot en Martin van Leeuwen stond voordien zelfs twee punten achter (4-2 en 5-3). Arwin Akse (2), Ronald Siera en Mark Zierikzee konden in de slotfase de benauwde 6-7 tussenstand nog omzetten in 6-11. Dat was genoeg om de rentree in de derde klasse te verzekeren. wielrennen Ronald van der Tang heeft de 47ste editie van de Ronde van Bavel op zijn naam geschreven. Koud terug van een zware meerdaagse etappewedstrijd in Slovenië, versloeg het goud haantje van Van Vliet/Weba/Gazelle gisteren zijn medevluchters in de eind sprint. De bijna 32-jarige Voor- houter boekte dit seizoen al een reeks toptienklasseringen, waaronder een klassieke zege in Rucphen (Dorpenomloop) en winst in de Ronde van Schagen. Van der Tang genoot van het jaarlijkse 'Bavels Spektakel'. Het criterium over 80 kilometer werd verreden op snelle onder grond en een 'harde' wedstrijd ligt de Voorhouter wel. „Het was eigenlijk een trainingsdag. Vanochtend hebben we nog met de ploeg gereden, daarna hebben we wat gegeten en ver volgens zijn we er in Bavel met negen man ingevlogen." Door het hoge tempo slaagde pas halfweg koers een groep erin om uit het peloton weg te rij den. Bij de ontsnapte elf zaten aanvankelijk Van der Tangs ploeggenoten Peter van der Reep uit Hillegom (later eraf ge reden) en Wilco Zuijderwijk (uiteindelijk vierde). Verschillende renners uit de overgebleven negen man sterke kopgroep plaatsten tijdens de laatste ronden een demarrage. „Ik heb zelf ook nog een gaatje moeten dichtrijden", aldus Van der Tang, die als vierde de af sluitende Kloosterstraat in draaide. „Ik hield Peter Heeren wel in de gaten, maar het kwam meer door mijn goede positie, dat ik het kon afmaken." Een deel van de succesvolle renners Van Vliet/Weba/Gazelle, bijna allen stonden dit seizoen al op het ereschavot, start aanstaan de vrijdag in Olympia's Tour (Internationale Ronde van Ne derland). Ewoud van der Kooij blijft opzien baren in het junioren- veld. De 17-jarige Leiderdorper sloeg gisteren bij onze zuider buren zijn slag in Rotheux. Na een spectaculair koersverloop finishte hij in de Tour du Cond- roz als derde. Van der Kooij, vo rige week door bondscoach Herman Snoeijink nog opge roepen voor de Driedaagse van Frankfurt (wereldbekerwed strijd), bleef in België opnieuw het nationale keurkorps van Ra- bo-junioren voor. Eerder dit seizoen zette hij de renners van oud-prof Frans Maassen al te kijk door het zware Bergcriteri- nbi um van Schweibet] naam te schrijven. Van der Kooij stun de 119 kilometer 1; Condroz, een zwe met negen beklimmji buurt van Luik. Hij immers niet tot de veertien coureurs, na 75 kilometer o[ 2t „Maar 25 kilometer l jen p met drie gasten van ploeg en nog een N naar ze toe gespnj maakten driekwart 'ie goed." Op het mo le cll aansluiten, was de i ^n. de Belg Kevin van k p i-arl grijpbaar vooruit. Twee concurrente nog wel een demai der Kooij sprong o; klim alleen achter gae. „Toen ik bij zeu ze niets meer doen ik al het werk berge Het bijgehaalde duo het vlakke slotstuk o: 1 tig uit het wiel van de lff ,f de Leiderdorper. De ZWC Diana moest Sven Descheemacke gens laten gaan. Ma: Kooij kon dankzij ee ,rPse krachtsinspanning Edenaar Michiel Elijt Jjnptj bank) voorbij steken. Podiumplaatsen \vt gelopen weekeinde a krasse veteranen Tot venbode en Rob I Noordwijker, dit sei naar in Montfoort (Oi Midden-Nederland), terdag tweede. Dat tijdens de Ronde va een wedstrijd voor tieven en veteranen estui anvc mijr f'LOj idatii onfi npeti >egei lometer. Voorhout» van de Lissese wielei RTV de Bollenstreel gisteren als derde B-Ronde van Baar., plaatselijke wielen een hellende finishstt u;; Een aantal rennen op het ereschavot, ra in het slotakkoord Zo verloor Leidena van den Kieboom sprint om de derde p v£ criterium van Den Hi hij genoegen moest ti de zesde stek. Dezell ring behaalde de fiet rathonschaatser Ubo[ Rijpwetering daags de cyclosportieven (Omloop door het Bartje over 120 kilomi Dennis van Weel woude-Rijndijk werdi zaterdag vierde in Ha1 Giessendam (cyclot en veteranen). hij bij handbal frank bonte De heren van Rijnstreek verlo ren in Gouda van V et C en dat betekent waarschijnlijk dat zij het kampioenschap en de pro motie naar de regionale eerste klasse aan hun neus voorbij zien gaan. Als Saturnus zondag op eigen terrein geen fout maakt tegen de Gemini-reser ves is het over en uit voor de Al- phenaren. De vrouwen van Oase verloren van Cosmos, 10- 14. Maar het kampioenschap is voor Oase nog steeds haalbaar, omdat concurrent Hollandiaan onderuit ging tegen degradatie kandidaat Wings in Den Haag. Rijnstreek miste tegen V et C twee belangrijke pionnen, cen trale opbouwer Sander Ver- bruggen en rechteropbouwer Thijs van Rijn. Spelers die een voudig niet kunnen worden ge mist. Paul Timmermans en Remco Pabst moesten de trein de volle speeltijd op de rails houden en dat was net iets te veel gevraagd. Ook al omdat cirkelspeler Koen Olders niet in die vorm steekt, die hem in de zaalcompetitie zo gevaarlijk maakte. De Goudse defensie n zodoende volledig i ren op het duo Tirrunt11 Pabst. Pabst scoorde s twaalf keer en Tit: 1 'e vijfmaal, maar de voo P a aandacht van de Gouc ?su digers werkte slopend 1 oe teerde tenslotte in hei Oase kwam comple de lijnen tegen Cosn verwachting was da worden gewonnen. Di de niet. Dreef vorige v verdedigster Angeliqu t Hulst de schutters va diaan tot wanhoop, i de doelverdedigster mos, die de schutters de baas bleef. Als de de kansen in treffers v Pp gezet, had Oase de met een marge van w doelpunten gewonfl zelfs breakouts werdq gelmaat een prooi mos-keepster. De ontknoping zal in de laatste acte van petitie, thuis tegen I moet Oase zondag w wedstrijd tegen Tref nen. Bij Oase was I Rooden met drie trei topscoorster. hockey ronno broekhof De hockeysters van Leidse Stu denten zijn er na het spelen van twee promotiewedstrijden in geslaagd promotie af te dwin gen naar de tweede klasse. Op het terrein van hockeyclub Amersfoort won de Leidse ploeg met 1-0 van zowel WV als Kampen, de nummers twee uit de derde klasse B en F. De promotie kwam voor de vrouwelijke studenten bijna 'onverwacht' omdat het team van aanvoerster Jessica Jonker er pas enkele weken geleden achter kwam dat de tweede plaats recht gaf op het spelen van promotiewedstrijden. „In de wedstrijd tegen Pollux kwam ik er na een praatje met een te genstander achter dat de twee de plaats nogal belangrijk was. 6<ï K reed Pollux wilde tweede wij stonden moesten nog twee w tegen kampioen Dopie Studenten bleef twet een gelijkspel en eenv tegen Dopie. T In de promotievn tegen WV en Kampei it spanning dermate 0 goed hockey onmogel t een 'bikkelpartij' te sloeg Quirine den een strafcomer binnei i reet de winst beteke n won vervolgens met Kampen. Een remise 'studs' tegen Kampen volgens genoeg om veren. Opnieuw kwafl se ploeg tot winst. O 1 Bruijn schoot Leidse i uit een veldgoal naart r klasse.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20