Vijfde titel United in zeven jaar Kuerten verspert Rafters opmars Sport Degrad Vfl Boc Boogerd sluit periode van rust af met zege Blijlevens twee l afgetroefd in Gil MAANDAG 17 MEI 1999 Korsten naar Tottenham Hotspur arnhem Willem Korsten voetbalt de komende vier seizoenen voor Tottenham Hotspur. De 24-jarige middenvelder stond nog tot medio 2002 bij Vitesse onder contract. Spurs betaalt vijf mil joen gulden voor het afkopen van de verbintenis. Korsten werd in januari uitgeleend aan Leeds United. Daar speelde hij zich in de belangstelling van diverse clubs, waaronder West Ham Uni ted, Middlesbrough en Liverpool. Korsten koos uiteindelijk voor de club van zijn dromen. Djorkaeff verlaat Inter milaan Youri Djorkaeff gaat zijn Italiaanse club Internazionale aan hel einde van hel seizoen verlaten. De Franse international maakte zaterdag bekend dat hij uitziet naar een nieuwe werkge ver. Inter nam Djorkaeff in de zomer van 1996 over van Paris St. Germain. Eerder speelde de Fransman voor AS Monaco. Rellen rond Fiorentina - Lazio Florence Bij hevige onlusten rond de wedstrijd Fiorentina - Lazio Roma zijn zaterdagavond 21 supporters van de thuisclub gewond geraakt. Eén van hen moest met messteken in de buik in een ziekenhuis worden opgenomen. De oproerpolitie moest bij het station van Florence met traangasgranaten de vechtende supportersgroepen scheiden en weer in bedwang krijgen. Er waren 7000 Romeinse fans naar de wedstrijd gekomen, maar slechts 2500 van hen hadden een kaartje. Toen de politie de an dere 4500 supporters wilde terugsturen, staken zij een treinstel in brand. Na dat incident kwam het tot een botsing met aan hangers van Fiorentina. Franse beker voor Nantes saint-penis Nantes heeft zaterdagavond de Franse beker ver overd. In het WK-stadion Stade de France in Saint-Denis ver sloeg de club dankzij een strafschop van Olivier Monterrubio tweede-divisieclub Sedan met 1-0. Nantes was niet echt sterker dan het nietige Sedan. Maar door een overtreding van verdedi ger Borbiconi kreeg Nantes een strafschop. Blinker en Van Bronckhorst trefzeker Glasgow Landskampioen Glasgow Rangers heeft zaterdag zijn suprematie andermaal bevestigd door Motherwell met 5-1 te verslaan. Amato scoorde drie keer, Kanchelskis en Giovanni van Bronckhorst maakten de overige twee doelpunten. Voor Van Bronckhorst was het z'n zevende competitiedoelpunt. Een an dere ex-Feyenoorder, Regi Blinker, scoorde eenmaal voor Celtic in de thuiswedstrijd tegen Aberdeen: 3-2. Nederland wint drafinterland wassenaar De 70ste editie van de drafinterland tussen Neder land en België is gisteren met overmacht gewonnen door de Oranjedravers. Zij wonnen op Duindigt drie van de vier onder delen. België begon prima met winst bij de drie-jarigen dankzij Nobel Moesdonck, maar daarna kwamen de Nederlandse dra vers op toeren. Ze wonnen achtereenvolgens bij de vierjarigen met Mack the Butcher, bij de vijfjarigen met Linette B. en bij de oudere paarden met Hinde Buitenzorg. Het was de 49ste keer dat Nederland de interland won. De Belgen waren negentien keer de sterksten, tweemaal eindigde de strijd onbeslist. Hockeysters Den Bosch kampioen den bosch De hockeysters van Den Bosch zijn zaterdag lands kampioen geworden. De wouwen versloegen in het eigen stadi on Amsterdam na strafballen: 4-3. Na verlenging stond het 1 -1 Amsterdam kwam op voorsprong door de Leiderdorpse Sylvia Karres. Teeuwen maakte gelijk. Deiters miste bij 4-3 een strafbal voor Amsterdam, hetgeen meteen de beslissing bracht. Den Bosch pakte ook vorig jaar het landskampioenschap. Scheidend keepster Toxopeus liet zich de drank goed smaken, foto anp Gustavo Kuerten vormde voor Patrick Rafter een hindernis te veel op weg naar de topplaats van de wereldranglijst. De Bra ziliaan kwam in Rome steeds beter in vorm en liet dat in de finale overduidelijk blijken: 6-4 7-6. Rafter was na zijn succesvolle reeks uitslagen nog slechts één zege van de heerschappij ver wijderd. Maar Kuerten liet zich niet naar de slachtbank leiden. Integendeel. De atletische Bra ziliaan, twee jaar geleden open Franse kampioen, was onbe speelbaar voor Rafter. De Au straliër zou de eerste speler uit zijn land geweest zijn sinds John Ncwcombe in 1974 als aanvoerder van de computer- lijst. Nu mocht de Rus Yevgeni Kafelnikov nog blijven regeren. In de eerste twee sets brak Kuerten twee keer door de op slag van Rafter. In de derde set kwam het aan op een tiebreak, die de Braziliaan met 8-6 in zijn voordeel besliste. De partij vergde 2 uur en 39 minuten. „Voor ons ben je toch al nummer één", schreeuwde een van de vele Rafterfans vanaf de tribune bij de prijsuitreiking. „Dank U wel voor het compli ment", antwoordde de Austra liër. „Maar Gustavo speelde vandaag te goed voor me." Kuerten had ook een woordje over aan het adres van Rafter. „Je bent dan nu nog niet offici eel nummer één, maar mis schien lukt je dat wel in Parijs." CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN; Nietig Racing Genk pakt Belgisch kampioenschap Anderlecht - Kortnjk 3-i lo 5-3, Aalst - Oosten' Moeskroen 1-1, Harelfc Lierse - Standard 3-0, l] Lommel - Charleroi 2-0 veren 1-1. Stand aanl Genk 34-73 M, Brugge 34-71 Lol P6n)a Anderlecht 34-70 Lis ted' SSL leGra FCT\ Hingis won in ijltempo het toernooi van Berlijn. In de fina le had ze eigenlijk een walk over tegen de Fran«;aise Julie Flalard-Decugis: 6-0 6-1 in slechts 42 minuten. Hingis werd de eerste Zwitserse win nares in 67 jaar, die dit evene ment won. Hingis zond de Amerikaanse Williams-zusjes met haar pres tatie een duidelijke waarschu wing voor het toernooi op Ro land Garros, dal op Tweede Pinksterdag in Parijs begint. Het was de 23ste zege voor de 18-jarige Hingis en de vierde van dit jaar. „Ik wil me voor de toeschouwers verontschuldigen dat het zo snel ging vandaag", zei Hingis. „Als het straks in Pa rijs zo verder gaat, ben ik geluk- kig." De Belgische Justine Hénin werd een opmerkelijke winna res in Antwerpen. De 16-jarige speelster won meteen het eer ste dé beste WTA-toernooi van haar nog korte loopbaan. In de finale won ze met 6-1 6-2 van de als eerste geplaatste Fran<;ai- se Sarah Pitkowski. Kristie Boogert bood Hénin zaterdag in de halve finales meer tegen stand: 5-7 4-6. In Düsseldorf begon gisteren het jaarlijkse landentoernooi. In de wedstrijd tussen de VS en Frankrijk zag Agassi zich tegen Escude genoodzaakt te stoppen wegens een opspelende schou- derspier. Op dat moment stond Escude met 4-3 voor. Het is de vraag of Agassi op tijd herstelt voor de Open Franse. Bochum - Wolfsburg 0-2 jn a kusen 0-0, Frankfurt ische 1860 München - Brerm- ,|npH Freiburg 3 1. Nümbe-t 1 n Schalke - Kalserslauterr"; )0S- Stand aant Bayern 32-72 Leverkusen 32-63 Hertha 32-56 fc, Zijn Arsenal-Aston Villa 1-0.' field Wednesday 0-1, Cr- Coventry - Leeds 2-2, H don 3-0, Manchester Ut 2-1, Newcastle - Blacktr ham - Leicester 1-0, Sw deZ* ton 2-0, West Ham - Mie: aatS. Stand: Man.United 38-79 To Arsenal 38-78 St 38-75 38-67 rpr;. 38-57 Co r10' 38-55 Vi, jedeg 38-54 So ,r p ue.uy 38-52 Q "J,. Middlesbr. 38-51 Bli ™rdt Leicester 38-49 hj e-clu loen. Fiorentina - Lazio 1-1, AI 4-0, Bari - Juventus 0-! irpn, doria 2-2, Parma - Pia:> - n,„ Udinese-Perugia 1-2,',: Stand: 33-67 33-66 33-55 CsfAl 33-55 P,1 33-51 33-51 33-51 33-44 VK 33-43 Er - Sporting 2-0, Al. \j ria - Rio Ave 2-0,i 3. Leiria - Rio Ave 2-0,L dora 1-1, Setubal - Cant Porto - Academica 7-1. Stand aanl Porto Boavista Benfica 32-7-5 31-67 Lé 32-61 Dolle vreugde op Old Trafford. De rijkste club op aarde is de beste in de Premiership. Manchester United is kampioen van Engeland. De finalist van de Champions League versloeg gisteren op Old Trafford Tottenham: 2-1. De Mancunians' behielden daardoor een punt voorsprong op Arsenal, dat op eigen veld As ton Villa met 1-0 versloeg manchester anp/rtr De vijfde titel in de laatste zeven jaar was zwaarbe vochten. Na 25 minuten zette Ferdinand Tottenham op voorsprong. Beckham en Cole, deze keer gekomen als invaller, draaiden de zaken om. Manchester United houdt kans op de 'treble'. Naast de Champions League kan het elftal van succescoach Ferguson ook nog de FA-Cup winnen. Tegenstanders in de respectievelijke finales zijn Bayern München en Newcasüe. Het was de laatste titel voor Schmeichel. Hij verlaat de club na dit seizoen. Stam ontbrak in de kampioens wedstrijd. Oranjes international was geblesseerd. Za terdag op Wembley tegen Gullits Newcastle hoopt hij er weer bij te zijn. „De finale van de FA-Cup te kunnen spelen was één van de redenen voor mij om naar En geland te gaan." Arsenal was afhankelijk van stadgenoot Tottenham. Alleen bij een stunt van de 'Spurs' in Manchester had de club kans zijn titel te behouden. Nu had de zege geen effect. Matchwinner op Highbury werd Kanu. De oud-speler van Ajax scoorde in de 66ste minuut. Dat was vijf minuten nadat hij in het veld was gekomen. Bergkamp speelde de hele wedstrijd, Overmars deed dat op tien minuten na. Southampton handhaafde zich in de Premier League door te winnen van Everton, 2-0. Pahars maakte de doelpunten. Charlton Athletic degradeerde na een jaar door op eigen veld met 1-0 te verliezen van Sheffield Wednesday waar Jonk negentig minuten meedeed. Blackburn en Nottingham waren al gedegradeerd. Spanje Barcelona heeft zaterdag in het eigen Nou Camp op weg naar de landstitel twee punten laten liggen. Real Valladolid pakte een punt tegen het team van Van Gaal, 1-1. Maar met nog vier wedstrijden te spelen heeft Barc^a een bijna onoverbrugbare voorsprong van tien punten op Real Mallorca, dat vrijdag onderuit ging bij Racing Santander. Luis Enrique scoorde voor Bar celona in de 62ste minuut, 20 minuten later maakte de Colombiaan Lozano de gelijkmaker. Valladolid kreeg daarna nog wat goede kansen, via onder anderen Pe- ternac. Bij Barcelona speelden Patrick Kluivert en clubtopscorer Rivaldo geen gelukkige wedstrijd. Real Madrid kwam op één punt van Mallorca, de thuiswedstrijd tegen Oviedo werd moeizaam met 2-1 gewonnen. De bezoekers namen de leiding door de Panamees Dely Valdes, door twee doelpunten van Morientes behaalde de Koninklijke alsnog drie kostba re punten. Italië De slotfase van de Italiaanse Serie A krijgt een dramati sche en verrassende wending. Met Lazio Roma waar schijnlijk als de grote verliezer. De club investeerde vóór dit seizoen 270 miljoen gulden in nieuwe spelers, maar lijkt opnieuw naast de titel te grijpen. foto loek zuyderduin Lazio kwam tegen Fiorentina niet verder dan 1-1, terwijl belager AC Milan het reeds gedegradeerde Em- poli met 4-0 van de mat veegde. Milan is nu de nieuwe koploper met een punt meer dan Lazio. Als Milan vol gende week degradatiekandidaat Perugia verslaat, is het voor de zestiende keer in de historie kampioen. Beide clubs zijn komend seizoen in elk geval verze kerd van de Champions League-voetbal. Ook Parma kwalificeerde zich voor het toptoernooi, ondanks een zeldzame nederlaag in eigen huis tegen Piacenza (0-1). Concurrent Udinese verloor ook, met 2-1 van Perugia. Bij Milan was de Duitser Oliver Bierhoff de gevierde man. Hij scoorde een puntgave hattrick. Sampdoria degradeerde zondag naar de Serie B. De voormalige landskampioen en bekerwinnaar speelde gelijk bij Bo logna (2-2). Daardoor is ontsnappen niet meer moge lijk voor 'Samp'. De Zweed Ingesson velde het vonnis over Sampdoria. De voormalige speler van PSV benutte vlak voor tijd namens Bologna een strafschop: 2-2. België Racing Genk is gisteren voor de eerste keer kampioen van België geworden. De club verzekerde zich van de titel door te winnen van Harelbeke, 2-1. De Limburgers behielden daardoor hun voorsprong van twee punten op Club Brugge. Het elftal van de naar PSV vertrekken de trainer Gerets versloeg Westerlo met 5-3. Genk en Brugge spelen nu in de voorronde van de Champions League. Op een punt van Brugge werd Anderlecht der de. De geweldige opmars van de Brusselse formatie in de afgelopen maanden werd daardoor beloond met een plaats in het toernooi om de UEFA-beker. De re cordkampioen stond na vijf duels nog op de laatste plaats. Celtic - Aberdeen 3-2, Dj line 3-1, Hearts - Dunde marnock - Saint Johnsto en L well - Rangers 1-5. Stand Rangers 35-76 h IS. L Celtic 35-68 M: fans Kilmarnock 35-55 At Johnstone 35-54 Dundee 35-46 Qui jAR] Barcelona - Valladolid 1- (TB dad 2-2, Extremadura Ti nr, - Deportivo 0-3, Real Ma: l Zaragoz3 - Atletico Madnc 'C L - Alavés 1-0, Valencia - E wet bao-Villarreal 2-0 Stand Barcelona 34-70 Va: 1U Mallorca 34-60 De; ns 1 Bochum lijkt na laag van zaterdag brug degradatie kunnen onüopen. twee duels te spel club die in 1993 en de Bundesliga mof vier punten achti Rostock dat 'vei' staat. Leverkusen bij Duisburg zeker me aan Champions Gaskraan open bij RAI Dernyrace amsterdam Michael Boogerd nam na de voorjaarsklassiekers even gas terug. Aan die rustperiode kwam gisteren een einde. Met gangmaker Joop Zijlaard, die de gaskraan in de slotfase vol opendraaide, won de ren ner van Rabobank de Amster dam RAI Dernyrace. Boogerd bleef in de sprint de Italiaan Adriano Baffi voor. Ploeggenoot Leon van Bon Finishte koit daarachter als derde. Die laatste werd gegangmaakt door de Neder lander Bruno Walrave. Van Bon had in de Derny race, waarin dit jaar geen UCI-punten te verdienen wa ren. de beslissende ontsnap ping in gang gezet. Met nog 25 kilometer te gaan probeer de hij weg te komen uit een kopgroep van acht renners waarin Rabobank (naast Van Bon, Boogerd en Den Bakker) en TVM (Hoffman, Knaven en Van Petegem) gelijkwaar dig vertegenwoordigd waren. Baffi en Boogerd sloten aan bij Van Bon. die in de slot- ronde terrein moest prijsge ven. Boogerd redde het in de sprint, zoals hij onlangs Lan ce Armstrong in de Gold Race achter zich liet. „Maar ik voel me nu opeens geen spinter. Daar heeft dit niets mee te maken. Het is gewoon in één strak tempo naar de streep rijden", aldus de winnaar. Boogerd sloot in Amster dam een rustperiode af. Zijn vorm had er schijnbaar niet onder geleden. „Ik heb de af gelopen weken twee tot vier uur per dag getraind. Gas te rugnemen is af en toe nodig. Ik ben zelfs een keertje op stap geweest", verklapte hij. Het wordt weer tijd voor het serieuze werk. Maandag vertrekt hij met zijn vriendin naar een hotel nabij Alpe d'Huez. „Ik ga daar tien da gen trainen op het parcours van de Tour de France." Gangmaker Joop Zijlaard dacht terug aan vervlogen tij den. Twintig jaar geleden won hij met Joop Zoetemelk het inmiddels verdwenen Cri terium der Azen. Zondag reed de Rotterdammer met diens gedoodverfde opvolger naar de zege in Amsterdam. Het was de eerste keer dat Zij laard in de hoofdstad bij de beroepsrenners won. „Ik was erop gebrand." Dat heeft Boogerd geweten. Zijlaard jutte de Nederlands kampioen in de slotfase op. „Vorig jaar ging ik hier in de slotkilometers kapot. Nu kon ik het volhouden", onder vond Boogerd. „Ik ben waar schijnlijk weer een jaartje sterker geworden." 'Mooie Mariodoet het weer 1 ka. D rstaa i ebt iet 1 ihi'i nc 1 d Een inmiddels vertrouwd beeld in de Giro. 'Mooie Mario' gaat als eer ste over de meet. foto rtr Twee kansen had Jeroen Blijle vens dit weekeinde om zich tussen een illuster rijtje te voe gen. Gerben Karstens, Jean- Paul van Poppel en Erik Breuk- ink wonnen etappes in de drie grote rondes. Voor Blijlevens, in Vuelta en Tour al verscheidene keren succesvol, bleef de teller in de Giro ondanks twee mas sasprints op nul. Zaterdag was Quaranta te snel, gisteren werd de TVM-renner geklopt door Cipollini. Voor 'Mooie Mario' was het de 26ste keer dat hij in de Giro juichend over de finish reed. Hij passeerde daarmee op de eeuwige ranglijst Eddy Merckx, die in zijn loopbaan 25 etappes won. Cipollini nam en passant de roze leiderstrui over van zijn landgenoot Ivan Quaranta. Die verraste zaterdag de topsprin- ters door in Modica als eerste te finishen voor Blijlevens en Ci pollini. Een dag later, in Catania, rondde Cipollini perfect ploe- genspel van Saeco af. Het was zijn zesde zege van het seizoen. In 1995 reed hij al eens een dag in de leiderstrui, in '97 zelfs vier dagen. TVM verscheen met één Ne derlander minder aan de start van de Ronde van Italië. Martin van Steen werd wegens griep op het laatste moment vervan gen door de Fransman Olivier Asm aker. De Italiaan Nico! de Spanjaard Jat mochten van de de 82ste Ronde vat i van start gaan. Bij i controle bleek dat crietwaarde van hei beide renners bow stane 50 procent lag Steffen Weseman terdag voor de vie: la Vredeskoers op zijr s schreven. De Duitse Telekom onderstref prematie door d laatste etappe te 28-jarige renner vva; in een massasprint klassement had We 'a seconden voorspro: Dt touwer Rumsas. Meijs was met een de beste Nederland burger had een ach ai 20.54 minuten opW Meijs werd gister de 84ste Grand Prix De Nederlander me slot van de rit over meter de 34-jarige I Heppner voor later verschil tussen de r bedroeg elf secondi ser Kai Hundertinal op vijftien seconden Mirjam Melchers ren de negende enl pe van de Ronde V Ze finishte alleen met een voorspron twee minuten op het veld. De Can Bessette werd eer eindklassement.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18