Commissie Bijlmerramp handhaaft harde kritiek Netelenbos slaat met rekeningrijden doodlopende weg in Binnenland Opvang voor ruim 200 Kosovaren in Kudelstaart Overheden ruziën met Delfland over extra geld Europarlementariërs eens met gedragscode onkosten Museum krijgt mammoetkaak )AG 15 MEI 1999 |-K ftC! Naar schatting 200 Chinezen hebben gistermiddag in aag gedemonstreerd tegen de NAVO-aanval op de Chine- enopl ,assade in Belg ado. De groep verzamelde zich op het q yeld en liep in optocht naar de Amerikaanse ambassade corres Lan8e Voorhout. De actie verliep rustig. Bij de ambassa- a in de ien ze de NAVO op de bombardementen op de Balkan te De aanval op de ambassade in Belgrado noemden ze Deze v ove overtreding op de Chinese souvereiniteit. In een peti- beginl ;n ze een onderzoek naar de aanval en een officiële ver- Desgn luldiging van de NAVO aan de Chinese regering en het record ie v0^' vertegenwoordiger van de ambassade nam IS de 'tie 0ntvan8st- foto anp koen wrheyden lam; l 15 :hini 1 edoverleg over wilde hamsters m Over de bescherming van de wilde hamsters in Ne- j wordt maandag spoedoverleg gevoerd bij het ministerie ïdbouw. De vereniging Das Boom wil de hamsters die zijn in Limburg vangen en fokken. Inmiddels hebben stichting Natuur en Milieu en Milieudefensie zich achter zoek geschaard. Staatssecretaris Faber (landbouw) wil vt inderzoeken of de diertjes in hun leefgebied bescherming krijgen en zich daar kunnen voortplanten. Volgens de ing is dat onmogelijk omdat er nog maar drie dieren zijn I meter uit elkaar leven. De wilde hamsters zijn de laatste terk in aantal achteruitgegaan door oprukkende bouw, jeschermingsmiddelen en bijtgrage honden. e oo gil J rvallen op reisbureaus opgelost zegt v< Ui kzij Pi imen hoten, tot d; ieid bei m otschi 1; veelvu Hetb lig een ichietei ;ei ischrijv bei pr< tri ibbenfjmi gehad min elangs r< d groei Si t gelijk n ames een bi kan hij op wel' zal bei is dat! igen De regiopolitie Groningen zegt met de aanhouding in grooi ree verdachten vijftien overvallen op reisbureaus te heb- pr igelost. Het duo, een 43-jarige Veendammer en een 25-ja- 'ai agenaar, heeft bekend betrokken te zijn bij overvallen op eaus in Stadskanaal, Hoogezand, Winschoten, Emmen, Delft en Den Haag. De Hagenaar bekende met een der- nu toe onbekende, verdachte nog een overval in Zoeter- ldaat s De Veendammer maakte zich ook schuldig aan overval- 'u< Utrecht, Dordrecht, Breda en Rotterdam. De Hagenaar \t kte de opbrengst voor zijn gokactiviteiten. a' jigen moord Marianne gezocht iti itstra •n» Uit het buurtonderzoek naar de moord op Marian- ra uit Zwaagwesteinde blijkt dat er rond het tijdstip dood een donkergekleurde personenauto over de Ke- rei richting Veenklooster reed. Dat is vlakbij de plaats 'arianne is gevonden. De politie wil in contact komen inzittenden van deze auto. Volgens de politie blijkt ver veel getuigen zich niet melden omdat ze denken dat formatie niets met de zaak Vaatstra te maken heeft. „Wij in dringend beroep op de mensen om zich altijd te mei- 0 oregio voor Waddeneilanden ol RM_i I De 24 Nederlandse, Duitse en Deense waddeneilan- een zogenaamde Euroregio vormen. Onder de naam De Rondden willen ze intensief samenwerken op het gebied van ie, kustverdediging en natuurbescherming. Hierdoor ho- eilanden sterker te staan tegenover de Europese Unie en in regeringen. Op het Duitse eiland Pellworm geven de rders donderdag 20 mei het startschot voor de nieuwe iinds 1982 komen de bestuurders van de eilanden eens in ie jaar op een conferentie bijeen. „Dat is echter niet ge- )m ook door de buitenwereld goed te worden gezien", Fedderzen, burgemeester van Pellworm. jSEl|Penh°uders voor radicale vakbond Een aantal kippenhouders wil een aparte vakbond op- om zich te verzetten tegen de plannen van minister iker van landbouw het aantal Nederlandse kippen in te in. De kippenhouders hebben geen vertrouwen in het dat de Nederlandse Organisatie Pluimveehouderij met Apotheker voert. Voor de vakbond is volgende week lag een oprichtingsvergadering in Wychen, aldus initia- ler K. van de Burgt uit Herpen. De nieuwe kippenhou- 'lond lijkt op de succesvolle vakbond van varkenshou- V van Wien van den Brink, die ook radicalere standpun- ïeemt dan boerenbond LTO-Nederland. ilosie in woning in Amstelveen veen« In een woning in Amstelveen is gisteren een hand- van Joegoslavische makelij ontploft. Bij het incident i niemand gewond, de bewoners waren niet thuis. Het ex- j. I richtte schade aan in de flat en beschadigde de balkon- *<4 vijf auto's buiten op de parkeerplaats liepen schade 3 it Explosieven Opruimings Commando heeft de omge- an de flat gecontroleerd en veilig verklaard. De politie is er et in geslaagd te achterhalen wie de bewoners van de flat of de handgranaat tegen hen gericht was. Delft onderzoekt veiliger vliegen De Technische Universiteit Delft maakt deel uit van een jtionaal team dat onderzoek gaat doen naar het beperken 't aantal vliegtuigongelukken. Dat heeft het Amerikaanse •'aartagentschap NASA bekendgemaakt. Bij het onder lat de TU onder meer samenwerken met de Amerikaanse ügfabrikant Boeing en luchtvaartmaatschappij American kalen ÏS' ^acu1te't Informatie Technologie en Systemen is l -a I een bijdrage te leveren aan een systeem dat de vlieger alle zichtomstandigheden kan assisteren om zijn exacte e te bepalen. IC will onim Ierland bevordert schoner Athene af be este d - Nederland en Griekenland gaan samenwerken op het van transport en infrastructuur. Dat heeft minister Nete- (verkeer) met haar Griekse collega's afgesproken. Een eist zi ;e delegatie zal binnenkort de Nederlandse verkeersbege- Je vilt| Sssystemen bekijken. Netelenbos sprak zowel met de mi- i van Transport als die van Koopvaardij over maatregelen 5 dat e»J'0rcter'ng van 'schoon' openbaar vervoer. Nederland zal mani )or de zomer een demonstratie van op lpg rijdende bus- Onlirt mi zijn If fotc hei t. Ze vaars: der als Athene geven. De Griekse hoofdstad staat bekend om vorming in de zomer en een grote verkeerchaos. derzoek aanhouding relschopper Het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam is een onder tonnen naar de wijze waarop een neergeschoten 16-ja- lschopper door de politie uit het ziekenhuis is gehaald, "oaa ?Sen vverd op zondag 25 april tijdens de rellen na het ublic loensfeest van Feyenoord op de Coolsingel geraakt door Da: '8e'in zijn hals. Politieagenten schoten gericht op rel- me; Pers, omdat ze zich bedreigd voelden. De gewonde jon- iltjes erc*met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis, Ho ?0r(fat de kogel kon worden verwijderd, werd de jongen Onlifl P°litie uit het ziekenhuis gehaald en afgevoerd naar het ve! u Eendrachtsplein, zegt advocaat Noppen. Volgens de po- as de patiënt door de artsen 'vrijgegeven'. Kabinetcrisis bijna onvermijdelijk, indien Kamer conclusies overneemt den haag anp-gpd De enquêtecommissie-Bijlmerramp en het kabinet blij ven lijnrecht tegenover elkaar staan. De commissie houdt vast aan haar kritiek op het overheidsoptreden na de ramp met het El Al-toestel in de Bijlmer in 1992. De commissie, die gisteren haar antwoorden op de schrifte lijke kamervragen publiceerde, week daarin geen duim breed af van haar politiek meest geladen conclusies. Het kabinet verwierp die woensdag in zijn beantwoording bijna allemaal. Wel geeft deze voor het eerst aan dat Borst die verantwoor delijkheid deelt met haar toen malige collega's van Justitie (Sorgdrager) en Verkeer en Wa terstaat (Jorritsma). Die zijn te laks geweest bij het achterhalen van alle ladingspapieren van het gecrashte toestel. De commissie blijft keihard vasthouden aan haar eerdere conclusie dat premier Kok is te kortgeschoten, omdat hij on voldoende grip had op de af wikkeling van de ramp. Kok had de coördinatie naar zich toe moeten trekken. Dat had hij bijvoorbeeld moeten doen toen vanaf 1995 bleek dat de nasleep van de ramp maatschappelijke onrust bleef veroorzaken, aldus de commissie. De commissie vindt het 'onbegrijpelijk' dat de Bijlmerramp nooit inhoudelijk in de ministerraad aan de orde is geweest. Als de Kamer de conclusies vrij wel onverkort overneemt, lijkt een kabinetscrisis bijna onver mijdelijk. Zowel premier Kok als zijn beide vice-premiers Jor ritsma (nu EZ maar van 1994 tot 1998 verkeer en waterstaat) en Borst (volksgezondheid) zijn door de commissie zwaar on der vuur genomen. Borst heeft al gezegd te zullen aftreden als de Kamer de conclusies over neemt. Dat wordt overigens niet verwacht. Volgens de commissie heeft Borst veel te lang gewacht met een onderzoek naar de gezond heidsklachten van Bijlmerbe woners en hulpverleners in de jaren na de ramp. Zij is er daar om mede voor verantwoorde lijk dat die klachten 'in omvang en aard' zijn toegenomen, houdt de commissie vol. De NOS zendt dinsdag, woendag en donderdag het debat in de Tweede Kamer met de parlementaire en quêtecommissie Vliegramp Bijlmermeer rechtstreeks uit. De uitzendtijden zijn dinsdag van 15.00 tot 17.26, woensdag van 13.00 tot 17.25 uur en donderdag van 10.15 tot 15.00 uur. De commissie voert een groot aantal voorbeelden op om aan te tonen dat het kabinet de Ka mer 'onduidelijk, onvolledig, onjuist of ontijdig' heeft geïn formeerd. Die voorbeelden be treffen zowel informatie van mevrouw Borst, als van haar collega's Jorritsma en Sorgdra ger. Het aantal keren dat de Ka mer verkeerde informatie heeft gekregen, is 'te groot'. Als de re gering eerder had geprobeerd een eind te maken aan alle ge ruchten over de ramp had er wellicht nooit een enquête plaatsgehad. De Kamer moet in de debat ten over het rapport maar uit maken hoe zwaar zij dat de re gering aan rekent. Maar vooral als het over de gezondheid van mensen gaat, is correcte infor matie essentieel, aldus de com- Kliniek houdt onverkort vast aan verlofbeleid groningen anp De Van Mesdagkliniek in Gro ningen ziet in de ontsnapping met geweld van een 39-jarige tbs-patiënt afgelopen woens dag geen aanleiding het ver lofbeleid aan te passen. De man was samen met een vrouwelijke begeleider in het Noordlaarder- bos, waar hij de vrouw ver krachtte en op de vlucht sloeg. Donderdag meldde hij zich uit eigen beweging weer bij de kli niek. Een woordvoerder van de Van Mesdag zegt dat de resoci alisatie van tbs-patiënten altijd risico's in zich draagt. „Zolang het beleid is gericht op terug keer in de maatschappij, moet je met patiënten naar buiten. Hoe zorgvuldig wij ook zijn: het is nooit 100 procent zeker dat het verlof goed uitpakt", be toogt de zegsman. Dat de begeleidster seksueel misbruikt is, vormt evenmin een reden om vrouwelijke in stellingswerkers extra te be schermen. Elke dag gaan vrou welijke begeleiders in hun een tje met tbs'ers op pad. Alleen bij de eerste verloven is meer dan één bewaker aanwezig. Bo vendien, zegt de woordvoerder, is het voor patiënten goed om vrouwelijke therapeuten te hebben. „Tenslotte komen ze bij hun terugkeer in de maat schappij ook weer vrouwen te gen." De begeleidster die woensdag slachtoffer werd, gold als zeer ervaren. Volgens de voorlichter maakt ze het naar omstandig heden redelijk goed. De 39-jari- ge ontsnapte was al zeven jaar in behandeling. Het Amster damse hof veroordeelde de man in 1991 tot anderhalf jaar celstraf en tbs wegens poging tot doodslag. Sinds december vorig jaar mocht hij op begeleid verlof. De zeven voorgaande uitstapjes verliepen zonder pro blemen. Rotterdam Een medewerker van het Natuurmuseum Rotterdam toont een kleine onderkaak van een vrou welijke wolharige mammoet van ongeveer 43 jaar. De kaak die is gevonden in de Siberische toendra, is kort geleden aan het museum geschonken. Het Natuurmuseum Rotterdam organiseert van 16 tot en met 20 mei de tweede Internationale Mammoet Conferentie. foto anp jasper juinen ANP Algemeen Nederlands Persbureau GPD Geassocieerde Pers Diensten kudelstaart missie die daarmee opnieuw de beschuldigende vinger uitsteekt naar minister Borst. Maar ook minister Jorritsma ontkomt niet aan de toorn van de commissie. Zij heeft de Ka mer herhaaldelijk onjuist geïn formeerd over de lading van de ramp-Boeing. Zo meldde ze het parlement dat verschillen in de naar de Kamer gestuurde la- dingbrieven alleen van admini stratieve aard zouden zijn. In werkelijkheid blijken de brieven echter ook inhoudelijk van el kaar af te wijken. Volgens de commissie had Jorritsma dat moeten melden'. Opvallend in de beantwoor ding is dat de commissie erkent een blunder te hebben gemaakt door na het voorlezen van de verkeerde ladingbrieven (waar in sprake was van giftige stoffen aan boord) niet direct te rectifi ceren. De commissie vond het op dat moment belangrijker dat de informatie over gevaarlijke lading 'onder de pet was ge houden' dan te melden dat het om de verkeerde lijst ging. Dat laatste deed de commissie pas twee weken later. Eerst wilde ze zekerheid over de echte lading- brieven. De commissie zegt dit achteraf zeer te betreuren. constantun hoffscholte Kudelstaart krijgt een opvang kamp voor gevluchte Kosova ren. De Centrale Opvang Asiel zoekers (COA) besloot deze week om gebruik te maken van de mogelijkheid om 200 250 Kosovaren op te vangen. De gemeente Aalsmeer liet de COA vorige maand weten dat zij bereid is grond in Kudel staart in de buurt van Ja- cobswoude beschikbaar te stel len voor de opvang van vluch telingen uit voormalig Joegosla vië. Nu het ministerie heeft be paald dat Nederland meer vluchtelingen opneemt, is Aals meer aangewezen als één van de geschikte plaatsen. Het opvangkamp komt op een terrein van 3,5 hectare naast het Kudelstaartse tennis park, tussen de Hertogweg en de Bilderdammerweg. Deze grond ligt braak en is oorspron kelijk bedoeld voor woning bouw. De Kosovaren komen hier tijdelijk in tenten en staca ravans. Wethouder B. Heemskerk verwacht dat het nog zekeker anderhalve week duurt voordat de vluchtelingen er zijn. „Het hangt af van de snelheid waar mee we voorzieningen kunnen laten aanbrengen en hoe de se lectie in het oorlogsgebied ver loopt." Heemskerk is blij dat de ge meente iets kan doen. Zij heeft volgende week een gesprek met de COA over de te nemen maatregelen. De wethouder gaat ook praten met omwonen den en betrokken organisaties, zoals de tennisvereniging, de Doipsraad Kudelstaart en vluchtelingenwerk. Buurgemeente Jacobswoude is inmiddels op de hoogte ge steld. „Een prima idee", zegt gemeentesecretaris T. Meester. Volgens hem is Jacobswoude zo nodig ook bereid iets voor vluchtelingen te doen. Kwart miljoen van SA VA niet genoeg leiden onno havermans Overheden die naar de rechter stappen om een twist over geld uit te vechten. Dat lijkt onver mijdelijk, nu het hoogheem raadschap Delfland extra geld eist van het Samenwerkingsver band Afvalverwijdering Zuid- Holland West (SAVA). Het SAVA is boos, omdat het meent dat het de dijkgraaf en zijn ingelan den al voldoende tegemoet komt door een kwart miljoen aan Delfland terug te betalen. Daarover was in februari een mondeling akkoord gesloten. Het geschil draait om de ver koop van een stuk grond in Ypenburg. Begin jaren negentig wilde het SAVA daar een vuil verbranding bouwen. Toen bleek dat daar geen behoefte aan was, ging de grond in de aanbieding. Het hoogheem raadschap meende dat de plek geschikt was voor de bouw van een waterzuiveringsinstallatie en nam voor 350.000 gulden een optie op de grond. Ander half jaar geleden zag het schap er echter toch maar vanaf. Nadat het SAVA in het Sa menwerkingsverband Ypen burg een echte koper had ge vonden, eiste Delfland zijn geld terug. De optie was immers niet geëffectueerd. Maar het SAVA vond dat de optievergoeding te recht was betaald. Na bijna een jaar touwtrekken vonden beide partijen elkaar uiteindelijk in de afspraak dat het SAVA 250.000 gulden zou terugbetalen. Ten minste, dat dacht SAVA-voor- zitter J. Laurier, de Leidse wet houder van werk, sociale zaken en wijkbeheer, die wilde schik ken om te voorkomen dat de twee overheden naar de rechter zouden stappen. Eind maart eiste Delfland per brief echter dat het SAVA ook opdraait voor de rente van het 'teveel' betaalde bedrag en de buitengerechtelijke kosten en proceskosten die het hoog heemraadschap heeft gemaakt, samen ongeveer dertigduizend gulden. „Wij vinden dat niet behoorlijk en menen dat ge maakte afspraken moeten wor den nagekomen", aldus Laurier in een pinnige reactie. „Wij zul len ons beraden over het door zetten van de lopende juridi sche procedure bij de Arrondis sementsrechtbank." den haag/brussel anp Nederlands alternatief voor 'zakkenvullerij afhankelijke deskundigen zul len eenmaal per jaar de boeken van de Nederlandse leden con troleren. De parlementariërs willen de code handhaven totdat het par lement in overleg met de lidsta ten alsnog met een meer bin dende regeling komt. De 509 gulden dagvergoeding voor ver blijfskosten in Brussel of Straatsburg, wordt alleen aan vaard als er EP-werk voor is ver richt. Europarlementariërs die vast in of om Brussel wonen, krijgen een derde daarvan. Ver der komt er een openbaar re gister van nevenactiviteiten en eventuele inkomsten daaruit. De partijen spraken zich niet uit over het in dienst hebben van familieleden en over cam pagnefinanciering met Euro pees informatiegeld. De afgelopen tijd is de riante vergoeding geregeld een punt van discussie geweest. Ook be richten over gesjoemel met on- kostendeclaraties wierpen een smet op het blazoen van het Alle Nederlandse europarle mentariërs - op twee na - heb ben gisteren afgesproken zich voortaan te houden aan een ge dragscode voor hel declareren van hun onkosten. Ook de SP, nu nog niet in het Europees Parlement, sluit zich hierbij aan. De code is het Nederlandse alternatief voor een onlangs af gewezen plan om de honore ring van de EP-leden strakker te reguleren. De twee Nederland se europarlementarie"rs die niet meedoen zijn Van Bladel (ex-PvdA) en Janssen van Raaij (ex-CDA). Zij waren gisteren niet aanwezig bij het overleg daarover in Den Haag. In de gedragscode, die lijkt op bestaande afspraken binnen enkele fracties, staat onder meer dat slechts werkelijke ge maakte onkosten mogen wor den gedeclareerd. Ook beloven ze geld dat ze krijgen voor het inhuren van personeel alleen voor dat doel te besteden. On- EP. haarlem sjaak smakman Het rekeningrijden is van de baan. Dat lijkt een veilige conclusie na de noodstop die minister Netelenbos deze week maakte, omdat ze er bij nader inzien toch niet voldoende maatschappelijk draagvlak (lang leve het poldermodel!) voor heeft weten te creëren. De nog wat plichtmatig geopperde proef van drie maanden bij een van de grote steden heeft niet alleen weinig zin, het is ook geen reële optie. Geen van de grote steden is immers bereid zich daarvoor op te offeren en zelfs Netelenbos zal ze daarin geen ongelijk kunnen geven. Geen serieuze proef, dat betekent vrijwel zeker het einde van het enige serieuze plan van de afgelopen jaren om de files in de spits aan te pakken. Want daarover hoeft weinig misver stand te bestaan: betaalstroken vor men geen alternatief. Reserveer je daar bestaande rijstroken voor, dan veran dert er al helemaal niets. Er blijven evenveel auto's rijden in de spits. Al leen zal een aantal daarvan (op de be- taalstrook) sneller rijden en de rest zal nóg langer in de file staan. Betaalstro ken nieuw aanleggen betekent nog meer asfalt in het toch al dichtstbeas- falteerde land van Europa, terwijl de afgelopen decennia duidelijk hebben gemaakt dat extra asfalt maar heel eventjes lucht geeft. Tenslotte zijn nog meer snelwegen zonde van de schaar se ruimte, want buiten de spits heeft het Nederlandse wegennet capaciteit genoeg. De enige logische methode om de files aan te pakken is, zorgen voor minder auto's in de spits op het moment dat de capaciteit tekort schiet. Een van de hoofdwetten van de economie is dat er minder vraag naar een produkt komt als je het duurder maakt. Die onom streden logica is het fundament van rekeningrijden: maak het produkt 'rij den in de spits' duurder en de vraag neemt af. In die zin is en blijft het vreemd dat juist de WD zo tegen reke ningrijden is. De liberalen bepleiten immers voor alles een marktgerichte aanpak, maar houden plotseling halt bij het fileprobleem (behalve hun vice- premier Jorritsma dan, die als minister van verkeer en waterstaat de aanzet tot rekeningrijden gaf). Voor die inconse quente houding heeft de WD nog nooit een steekhoudende verklaring gegeven. Natuurlijk hebben ANWB en Telegraaf gelijk met hun stelling dat ook met re- Tineke Netelenbos keningrijden de files niet wegsmelten. Maar het ligt voor de hand dat ze een stuk minder worden. Want waarom protesteren winkeliers tegen bijvoor beeld de invoering van betaald parke ren - of adverteren juist met gratis par keerplaatsen? Omdat de klant die de keuze heeft, kiest voor de gratis stal ling. Rekeningrijden is ook niet gericht op de forens die wellicht geen keuze heeft, maar op de spitsrijder die wel degelijk een reeël alternatief heeft. Een aanzienlijk deel van het spitsverkeer wordt gevormd door mensen die best een uurtje later (of eerder) kunnen vertrekken. In de file staan is blijkbaar niet genoeg om dat te bewerkstelligen, in de file staan en vijf gulden betalen is dat wellicht wel. Dat rekeningrijden werkt mag dan voor de hand liggen, niemand kan met zekerheid zeggen hoe groot het effect zal zijn. Alleen een uitgebreide prak tijkproef kan daar uitsluitsel over ge ven, maar juist die heeft Netelenbos deze week de nek omgedraaid. Daar mee wordt de invoering in feite afge blazen. De reden daarvoor ligt voor de hand: de politieke toekomst van de PvdA. De campagne van de ANWB en de Tele graaf van de afgelopen maanden heeft duidelijk gemaakt hoe eenvoudig het is om succes te boeken door in te spe len op de sentimenten van de automo bilist. Volgens de planning wordt het rekeningrijden ingevoerd in 2001, maar dat wordt natuurlijk later. Nu al valt te voorspellen dat rekeningrijden hét item van de komende stembus strijd zou worden, ook als het kabinet de rit niet helemaal uitzit. De WD kiest de komende jaren steeds meer de kant van de autolobby, terwijl de PvdA steeds vaster komt te zitten aan het re keningrijden. Tot overmaat van ramp moeten de sociaal-democraten ook nog eens de verkiezingen in met een nieuwe politieke leider, want de popu laire Kok houdt het na deze kabinets periode voor gezien. Het is politiek gezien voor de PvdA dus niet onverstandig om nu te stoppen met de invoering van rekeningrijden en het te gooien op een gebrek aan maatschappelijk draagvlak (wat ge deeltelijk waar is: de PvdA vreest er immers straks veel stemmen mee te verspelen). Het betekent echter ook dat de files blijven toenemen en dat de roep om meer asfalt uiteindelijk wel weer gehonoreerd zal worden. Dat lost niets op en at weten we inmiddels ook wel. Maar zolang de politiek weigert moed te tonen en keer op keer door de knieën gaat voor de autolobby, is dat de doodlopende weg die Nederland ook onder Netelenbos inslaat.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 3