VVSB feest vrolijk door 13 mei a.s. afwijk blameert zich tegen reserves Kranenburg UVS Sport -40! ajicek naar tweede ronde, af wint 1000ste partij TOfl van ftEfflfflELEfl Landskampioen? Valken slaat goede slag 18.00 uur S.C. Feyenoord list ISDAG 12 ME11999 Vierhouten maakt rentree Aart Vierhouten maakt morgen zijn rentree in het wie- oton tijdens de Grote Prijs van Wallonië. De renner van de I jankploeg brak in januari zijn bekken toen hij aan het trai- Vierhouten neemt verder van 14 tot en met 16 mei wande :e recre oop. 0, :l. tuinu- apkanto an de Ronde van de l'Oise. 18, b« nieuw handballers weg bij Oranje LET hc Het Nederlands handbalteam heeft weer vijf intema- m hui s verloren. Zij kunnen zich niet verenigen met de voor- 3 jen waaronder zij moeten spelen. Het vijftal volgt hiermee jorbeeld van dertien anderen, die in januari stopten met la n(erlandloopbaan. Het Nederlands Handbal Verbond 4952« kan de spelers niet verzekeren tegen de gevolgen van een fyele langdurige blessure. Dat was voor Marco Beers (VfL nersbach), Jan de Bakker (E&O), Mark Schmetz (TuS Her- Patrick Kersten (Emsdetten) en Eelco Overkleeft (HVM- iós) reden te bedanken. Het trainingskamp in Tsjechië is ag eerder dan gepland afgebroken. irviC( jrands maakt rentree tijdens EK a pAND-SAPPEMEERTon Sijbrands maakt in september zijn ee tijdens het EK dammen in Hoogezand-Sappemeer. De - meester heeft besloten mee te doen wegens het correcte iw p( rtelijke contact dat hij met de gemeente en organisatie „Dat ben ik wel anders gewend", zei Sijbrands. Behalve ozf-si tnds zullen ook Harm Wiersma en Rob Clerc aan de Euro- itelstrijd meedoen. Het is voor het eerst sinds 1973 dat ads en Wiersma elkaar bij een titeltoernooi in Nederland inhuis bij cricketselectie veen» Joost Leemhuis van VRA vervangt in de Nederland- cketselectie de geblesseerde Luuk van Troost (hamstring), •rland speelt woensdag 19 mei in Liverpool tegen Lancashi- de tweede ronde van de NatWest Trophy. Als Nederland >rde ronde bereikt, speelt het nationaal cricketteam op 22 huis tegen Durham. anje zonder Teun de Nooijer Bondscoach Maurits Hendriks van het nationaal hoc- |am vertrekt zonder Teun de Nooijer, Danny Bree en de na tionals van Den Bosch naar Spanje. Oranje werkt daar van :i tot en met 25 mei een oefenstage af. De Nooijer krijgt weken rust, Bree heeft verplichtingen bij zijn werkgever en telers van Den Bosch spelen de Europa Cup 1. De selectie: Lomans, Veen en Van Meer (HGC), Kramer, Van Rijn en Van Heeswijk Zwart), Jazet, Buma, Van Weel. Boov en Van Wijk (Bloemendaal), (Amsterdam), Eikelboom (Amsterdam), Brinkman (SCHC), Klaver Esseveldt (Kampong) en Van Pelt (HDM). Geert van de Weiden viert namens VVSB de enige treffer in het duel met HMSH. De Noordwijkerhouters plaatsten zich voor de finale van de Am- stel Cup en aan de succesreeks van de club lijkt dit seizoen maar geen einde te komen. foto marklamers rd Krajicek heeft de twee- ïde van het toernooi in bereikt. De als vijfde ge- 1 Nederlander versloeg Gambill in drie 3-6 6-1. Krajicek moet de tweede ronde opne- Nicolas Kiefer. De was maandag in twee sterk voor de Zweed nog altijd de in zicht. De liet in Hamburg door een neder- z tweede ronde tegen moet in de Italiaanse wel winnen en heeft 173 bonuspunten no- is hiervoor afhan- de prestaties van zijn impras is één daarvan, maakte hij zijn rentree afwezigheid van een wegens een rugblessu- won zijn eerste van de Tsjech Bohdan ach met 3-6 6-2 7-6. Bij ierste optreden op gravel sinds Roland Garros vorig jaar moet hij tenminste de kwartfi nales bereiken om weer de bes te van de wereld te worden. John van Lottum haalde de tweede ronde niet. De Neder lander verloor gistermiddag in de eerste ronde van de Span jaard Berasategui: 4-6 6-4 7-5. Ook Marcelo Rios redde het niet. De als achtste geplaatste Chileen verloor met 2-6 7-5 3-6 van de Duitser Prinosil. Bij het vrouwentoernooi in Berlijn heeft Steffi Graf in haar duizendste partij als proftennis ster de derde ronde bereikt. De Duitse won, na een bye in de eerste ronde, met enige moeite met 2-6 6-3 6-4 van de Joego slavische Sandra Nacuk. Het was de 888e overwinning sinds haar eerste professionele optre den in 1982. De voormalige nummer één van de wereld is de vierde speelster die op de WTA-Tour de grens van 1000 bereikt. Mar tina Navratilova is koploper met 1650 partijen. Daarna vol gen Chris Evert (1455) en Virgi nia Wade (1168). Zondag werd WSB kampioen van de tweede klasse C. Het feest dat daarop volgde, smaakt blijkbaar naar meer. En die mogelijkheid bestaat. Gisteravond verzekerde de formatie van Ruud de Groot zich van een plaats in de fi nale om de Amstel Cup door HMSH met 1-0 te kloppen. Alleen het Haagse Kranenburg kan de Noordwijkerhou ters nu nog op Tweede Pinksterdag van een nieuw feest je afhouden. schikken, die maar weinig ruimte gunt aan de opponent. WSB had het daar moeilijk mee. Aanvallend kon de thuis club niet veel uitrichten. De Groot: „Het voetbal van eerste klassers is harder en gemener. Ze proberen je uit de tent te lokken en ze zijn fysiek heel sterk. Daarom moet je de bal vlot van links naar rechts ver plaatsen, sneller gaan spelen dus. Maar dat lukte niet zo. Jammer, want dan voorkom je dat je in een kleine ruimte duels moet uitvechten." WSB was echter wel strijd vaardig en gaf net zo weinig ruimte weg als de Hagenaars dat deden. Achterin speelden de twee ploegen één op één. Zodoende was het op het mid denveld overvol en werd er vaak gekozen voor de lange bal. De defensies hadden daar wei nig moeite mee. Veel kansen deden zich dan ook niet voor. noordwukerhout nick verwoerd Het zijn drukke tijden voor de WSB'ers. Morgen, op Hemel vaartsdag, staat ook nog de fi nale om de LD Cup tegen Rijns- burgse Boys op het program ma. Daarom kregen vier basis spelers (Paul Warmerdam, Tim van de Weiden, Martijn Kijk in de Vegte en aanvoerder Jan van den Berg) geheel of gedeeltelijk rust. Martin Aanhane, Robèr Marijnen, Mark van Kesteren en de sterk debuterende Simon Laros waren hun vervangers. Als alles meezit voor de paarshemden, worden er dit seizoen dus drie prijzen bin nengehaald. En tegen HMSH zat het mee. De kersverse kam pioen kende het fortuin dat bij de nummer één hoort. De Ha genaars, die in de eerste klasse B net naast de derde periodeti- tel grepen, toonden aan over een fysiek sterke ploeg te be- Beide teams kregen er voor rust elk één. Die ontstonden pas in de slotfase van de gelijkopgaan- de eerste helft. Martin Aanhane was er toen al niet meer bij. Hij moest na een half uur gekwetst afhaken, nadat HMSH-links- achter Alex van de Boogaard hard het duel om de bal met hem was aangegaan. Een op stootje om de op de grond lig gende Aanhane heen, was het gevolg. Toen de rust was weerge keerd, kon er weer gevoetbald worden. Zeven minuten voor de pauze creeërden de Hage naars de eerste scoringsmoge- lijkheid. Jan Lobels inworp werd door Ed Haring doorge- kopt, waarna Edwin Brouwer uit draai, van dichtbij, over schoot. Even later liet Mark Erts een riante kans onbenut. De weinig lopende, maar wel goed spelende Piet Hazenoot bracht Brian Brunnings op de achter lijn in de problemen en de door Brunnings weggetrapte bal be landde via Hazenoots been pal voor de voeten van Ens, die zo maar kon intikken. Onbeheerst knalde hij naast. Na de thee had HMSH een licht veldoverwicht. Trainer Pierre Schultz: „We pakten meer afvallende ballen op het middenveld en konden daar- \tste kans op prijs gaat aan neus van oranjehemden voorbij iklasser Katwijk speelde n seizoen de beste, ia gisteravond ook de tste wedstrijd op Haagse i. Enkele weken geleden de toenmalige titelkandi- >cheveningen in een ener- id duel op Houtrust versla- Isteravond blameerde de lasser enorm zich door de reserves van Kranen- imet 2-1 te verliezen. Trai- (iet van Duin was direct na zichtbaar aangeslagen. „Onze enige kans om nog een prijsje te pakken. Wat een aan fluiting." Katwijk eindigde in de afgelo pen jaargang als onderste van de zes regioclubs in de hoofd klasse maar kreeg via het dis trictsbekertoernooi nog een kans om van een verloren sei zoen nog wat te maken. Dat moest bij het ambitieuze Kra nenburg gebeuren. Een kleur rijke vereniging in de wijk Oc- kenburg die al drie keer op rij is gepromoveerd, ex-profs als Tebbenhof, Adams en Grün- KAMPEER-WINTER 8c RUITERSPORT Rijndijk 4 I Telefc Donderdag 13 mei DIOK voor de 12e maal Proef de echte rugbysfeer bij: DIOK tegen HRC Kick off: 14.30 ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 te Leiden (t.o. 3 Octoberhal) Voor de kinderen is er een speelkussen aanwezig en ook zal er levende muziek zijn. holz in de gelederen heeft en waar zelfs Robbie Witschge werd gepolst voor het lidmaat schap. De ambities kregen afge lopen zondag een enorme deuk toen op de slotdag van de regu liere competitie het kampioen schap van de tweede klasse aan WSB werd verspeeld. Aange zien nu een zware nacompetitie voor de boeg staat en morgen ook nog de finale van de HC- cup, koos Kranenburg ervoor om de halve finale van de Am- stel Cup te laten schieten en het tweede elftal tegen Katwijk het veld in te sturen. Bij de oranjehemden bleven Hans Zwaan, Hans van der Plas en Peter van Duijn aan de kant maar dat kan en mag niet als excuus worden opgevoerd voor de buitengewoon povere pres tatie in het eerste bedrijf van het treffen. Het tempo lag laag. het positiespel leek ongeoe fend, de passing was buitenge woon onzuiver en de inzet kan niet meer dan middelmatig worden genoemd. Kortom, Kat wijk bakte er weinig van. De opponenten die vooraf hoopten het aantal tegengoals onder de tien te houden, lieten zich op eigen helft terugvallen en gok ten op de snelheid van de spit sen Abu Fofaria en Gerard van Gilds. Het duo kreeg tegen Eric Bouwmeester en Wilfred Kwes- tro geen poot aan de grond. Nadat in de 36ste minuut ech ter laatste man Edwin Robbers zich verstapte op de bal, ging het razendsnelle Haagse duo er vandoor met een treffer van Van Gilds op aangeven van Fo- fana tot gevolg. In een korte periode direct na de wisseling leek het er even op dat Katwijk het verschil tussen hoofdklasse en reserve tweede Ook breekijzer Hans Zwaan kon niet voorkomen dat Katwijk verloor van Kranenburg 2 in de halve finale van de Amstel Cup. ARCHIEFFOTO KEES VAN HOOGDALEM klasse alsnog tot uitdrukking zevende minuut een afgeslagen zou brengen. De bezoekers om- comer op het doel en uit de re- singelden het strafschopgebied bound tikte Pieter Slootweg en een doelpunt liet niet lang simpel binnen. Een doelpun- op zich wachten. Aanvoerde tenregen bleef daarna uit, want John van der Meer vuurde in de al snel na de gelijkmaker viel de DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl door meer druk zetten." Maar daar hield het dan ook mee op. De achterhoede van de thuis club liet zich niet verrassen. Verder dan een door Haring ge blokte pegel van Maurice Hees kwamen de Hagenaars niet. De equipe van De Groot moest het nu meer van counters hebben. Daarbij ging de meeste dreiging uit van Geert van de Weiden, die na de vervanging van Marij nen door Warmerdam naar de voorste linie was doorgescho ven. Gevaarlijk werd WSB ech ter nauwelijks. Er was slechts één bijna-kans voor Ens. Hij kon een slim boogballetje- van Kijk in de Vegte net niet een koerscorrectie geven. In de slot fase kwam de winst uiteindelijk terecht bij de gelukkigste ploeg. Een van richting veranderd schot van Van de Weiden bracht de beslissing ten gunste van WSB. Het was daarna op nieuw gezellig in het clubhuis aan de Dr.Schaepmanlaan. WSB - HMSM 1-0 (0-0). 80. Van de Weiden 1 -0. Scheidsrechter: Scheerstra. Toeschouwers: JOU. Geel: Hazenoot, Van Zaanen (WSB), Sakkce (HMSH). WSB: Duykers; Van Zaanen, Van Kes teren, Laros; Bremmer, Van de Wei den, Hazenoot (68. Lammers), Van der Meer; Aanhanen (28. Kijk in de Vegte), Ens, Marijnen (60. Warmerdam). Astrid van Tol en Hans van Leeuwen hebben in Oolt- gensplaat de regiokampioen schappen tijdrijden gewonnen. Beiden zijn inwoner van Nieuwveen. Thijs Zonneveld was de beste in Lisse. De Noordwijkerhoutse wielrenner was sneller dan Rob Roskam (Voorhout) en Piet de Ridder (Noordwijk). René van der Salm (Woubrugge) won in Sloten Niels Karremans (Noordwijk), Marcel van der Krogt (UVS) en Tofik Maatoug (FC Lisse) spe len volgend voetbalseizoen voor de zaterdagtak van Voor- schoten'97. Rashid Oulgout (FC Lisse) kiest voor Lugdunum. Maurice Fransen verlaat Blauw Zwart al na een jaar. De Voor schotenaar speelt volgend sei zoen bij eersteklasser WSB. Rob Witschge twijfelt nog of hij bij Kranenburg gaat spelen. Hij laat het afhangen van zijn werk zaamheden bij Sport Promoti on BV Door een doelpunt van Pim Langeveld heeft ADO Den Haag 2 zich ten koste van Feyenoord 2 geplaatst voor de halve finale van de Amstel Cup. Roodenburg (zaterdag) heeft de uitgespeelde wedstrijd tegen KSD met 4-3 gewonnen. Piet van Rhijn (68) is in zijn woon plaats Wassenaar overleden. De oud-voetballer van Blauw Zwart verruilde in de jaren vijf tig de amateurclub voor het Franse Valenciennes en kwam daarna ook nog uit voor Stade Francais en Grenoble Kee perstrainer Koos Brochard (To- negido) gaat komend seizoen met Wim Schaap mee naar FC Lisse. Simon van Vliet gaat weer een club trainen. Hij tekende een contract voor een jaar bij VELO. Groote Lindt en trainer Wim Kalt zijn met onmiddellij ke ingang uit elkaar gegaan. Kalt gaat naar Sparta. Ook Han van der Walle (WOR) is gestopt bij zijn club. Francis Janse (ex- Rozenburg) wordt de nieuwe technische man bij WOR. Ge rard Adelaar (Nijenrodes) is na de nederlaag tegen UVS (0-6) ontslagen. Henk van Laatum zit de laatste wedstrijd op de bank. Harry van der Ham blijft alleen bij Holland als zijn club in de hoofdklasse blijft De gemeen te Den Haag heeft de huur op gezegd van de voetbalclubs Ar- chipel/Ornas, Marathon, Azzurri, Postalia» OSC. Kranen burg, WM en HMSH. Een aan tal clubs praat momenteel over een fusie Inmiddels is bekend dat Marathon en Azzurri vol gend seizoen opgaan in MAC. In Rijswijk wordt vanaf 13 mei het Nederlands kampioenschap schaken tot en met 12 jaar ge houden. Coen van Duijvenbode (Katwijk), de Leidenaars Biaina Geragousian, Emma van der Veen. Joost Vermeend en de Leiderdorpers Arjen en Niels Splunter en Suzanne van Rijn zijn de regionale deelnemers De fusie tussen de korfbalafde lingen Noord-Holland en Rijn delfland staat onder druk. Na een verre van vlekkeloze op richtingsvergadering in maart hebben de partners een me ningsverschil over de financiële consequenties De vrouwen van waterpoloclub AZC hebben de bekerfinale gehaald. Op 15 mei is het tweede team van Donk de tegenstander. Plaats van handeling: zwembad De Tobbe in Gouda. Aanvang 19.00 uur De DOS-turners Thijs Ruygrok en Andy van Zuidam hebben zich na twee plaat singswedstrijden gekwalificeerd voor het Nederlands kampioen schap turnen in Vught Op vrij dag 14 mei houdt APZ Ende geest in samenwerking van de Leiden Road Runners Club een Kasteelronde op het landgoed Endegeest. Het startschot valt om 19.00 uur Tafeltennisclub Docos houdt op zondag 16 mei een sportinstuif. Iedereen kan gratis komen tafeltennissen De Teraarse surfers Johan van der Lippe en Fabian Otto waren het afgelopen weekeinde sue- cesvol. Van der Lippe won in Leidschendam (Vlietlanden) en Otto op de Gouwzee Zondag 16 mei gratis toegang op ren baan Duindigt. Vanaf 13.30 uur vindt de match voor dravers tussen Nederland en België plaats Eveneens zondag de trimloop van trimclub N.L....M.L. De start is om 10.30 uur in park Cronesteijn De top 15 van de grootste sport bonden heeft ten opzichte van vorig jaar weinig wijzigingen ondergaan. Ondanks enig ver- lies is de KNVB nog steeds de grootste. De KNLTB (tennis) volgt op grote achterstand. De Koninldijke Nederlandse Zwem Bond kreeg met 6500 afvalligen een grote klap te verwerken. De Nederlandse Golf Federatie is met 13.000 nieuwe leden de grote winnaar Waterpoloer Mike Beukering (Brandenburg) staat in de belangstelling van zijn oude club De Zijl/LGB. Be kerwinnaar AZPC heeft ook in teresse in de I^idenaar ploeg terug op het niveau van voor de rust. Kranenburg rook dat er een sensatie in de lucht hing en die kwam er ook bijna toen Fofana uit een counter voor een leeg doel kwam te staan maar naast schoot. Een klein kwartiertje voor tijd kre gen de Hagenaars alsnog de be loning voor een avondje kei hard werken tegen het aan modderende en gelaten Kat wijk. Michel Bakker krulde een vrije trap om de oranje muur heen in de verste hoek. Hans Zwaan werd vervolgens als breekijzer ingebracht, maar ook hij kon het tij niet keren. De verrassing kreeg voor de thuis ploeg een nog heroïscher ka rakter toen goalie Olaf Walison de laatste tien minuten zwaar geblesseerd aan de knie in het doel moest blijven, omdat het aantal toegestane wissels als was verbruikt. Hij verrichtte nog twee belangrijke reddingen om direct na het laatste fluitsig naal naar het ziekenhuis te worden afgevoerd. De Kranenburg-bestuurders grapten over het feit dat ze voortaan maar beter het tweede konden opstellen, maar voor trainer Van Duyn Was het een zwarte dag. „Ik heb ze in de rust nog op hun verantwoorde lijkheid proberen te wijzen. Het leek daarna even goed te gaan maar omdat het lang gelijk bleef, groeiden zij in de wed strijd. Ongelooflijk." Kranenburg - Katwijk 2-1 (1-0). 36. Van Gilds 1-0, 52. Slootweg 1-1. 77. Bakker 2-1 Toeschouwers: )75. Scheidsrechten Prooi. Geel: I ofana en Keyenberg Kranenburg), De Ridder en Robbers iKatwijk), w Katwijk: Corné van Duijn. Bouw meester (72 Ben Said), Robbers. Bon (65. Lentz). Kwestro, Slootweg. Mole naar (82. Zwaan). Pronk, Van Delft. Van der Meer. De Ridder. In de nacompetitie van de der de klasse zaterdag sloeg Valken '68 gisteravond voor 300 toe schouwers een belangrijke slag. Het won met 2-0 van DSO. Val ken begon sterk en dat resul teerde in de vijfde minuut in een doelpunt. Frank Duindam zette de ploeg van trainer Fred Eijsberg op voorsprong. Daarna ontwikkelde zich een open wedstrijd met kansen over en weer. Het bleef echter 1-0, om dat Valkenburger Casper van Iterson tien minuten voor rust een strafschop miste. Vlak na het begin van de tweede helft kwam het tweede doelpunt er toch. Simon Varkevisser kopte de 2-0 in. De Zoetermeerders drongen daarna nog wel aan, maar dat leverde geen doelpun ten op. DSO-trainer Edwin Pur vis verwachtte dat hij moeite zal hebben om zijn team te moti veren voor de thuiswedstrijd te gen RCL. De Zoetermeerders, die afgelopen zaterdag tegen Lugdunum de beslissingswed strijd om het kampioen verras send verloren, zijn door het re sultaat van gisteren nagenoeg kansloos voor promotie. De Sleutels Voor vierdeklasser De Sleutels is het verhaal in de nacompeti tie over en uit. De Vlietclub ver loor in haar tweede wedstrijd met 2-4 van Sportvereniging '35. De Leidenaars begonnen sterk en stonden door doelpun ten van Jan Pieter van Hove en Michel van de Broek snel op een 2-0 voorsprong. Een vrije trap op twee meter van het Sleutelsdoel werd de ploeg ech ter fataal. De Hagenaars scoor den daaruit de aansluitende 2- 1. Dat gaf blijkbaar veel moed, want De Sleutels kwam er in de tweede helft niet meer aan te pas en incasseerde drie treffers. Vijfde klasse In een harde wedstrijd won ASC haar laatste competitie wedstrijd tegen RFC '95 met duidelijke cijfers: 6-1. Bij rust leidden de Oegstgeestenaren met 3-1. Sander de Wolf (2x), Ruben Dutrieux (2x), Bob Kolt- hof en Ruud Bakker scoorden. Stompwijk '92-Marathon ging opnieuw niet door. Gister avond kon de Haagse club we derom geen team op de been brengen. De Stompwijkers, die aan een punt genoeg hebben om deel te nemen aan de na competitie, hopen nu morgen avond tegen Marathon te spe len. Een probleem is dat dan ook het duel tegen Oranje Blauw op het programma staat. Sportpark Kikkerpolder (ÜD Het Motorhuis opels

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25