Doelloos PSV maakt zich belachelijk ie BS Leiden schrijft zich ondanks degradatie weer in ifgekeurde' Alflen ïrug in de eredivisie Sport Nieuwe dopingaffaires in wielersport fcY 10. trekking vrijdag 7 mei: 1 - 8 - 10 - M - 19 20 23 - 28 - 30 - 34 - 35 - 40 - 45 - 46 - 56 - 58 - 62 - 70 - 80 (on- voorbehoud) VOETBAL Fortuna Sittard - PSV 6-4 (3-1). 17 Simons 1-0. 26 in-a2-0. 40. Van Nistelrooy 2-1 (strafschop). 42. Simons 3-1. Ooijer 4-1 (eigen doel). 52 Simons 5-1. 53 Van Nistelrooy 5- 3 Simons6-2. 79. Nilis6-3.83. Lucius 6-4 Scheidsrechter 'ge Toeschouwers 7150. Rode kaart 90. Nikiforov (PSV) 2x Gele kaart Van Nistelrooy. Ooijer (PSV). •land, competitie: Bremen - Frankfurt 1-2. Rostock - Stuttgart •"burg. Mannen, 4,9 miljoen gulden. Derde ronde: Zabaleta 'E Ciavet (Spa 12) 7-6 6-7 6-4 Kwartfinales: Moya Spa 2) pten (Bra/8) 6-0 6-2, Rios (Chl/4) - Haas (Dui/11) 6-4 6-4. Za baleta - Henman (GBr/3) 6-3 1-6 6-4. ^apentt 'Ecu) - Di Pasqua- le ,tr,a) 6-4 6-7 6-2 Indeling halve finales; .apertti - Zaba'eta IArgj, Rios (Chl) - Moya (Spa). Rome Vrouwen. 2.2 miljoen gulden Kwartfinales: - -.gis - Serena Williams (VSt/6) 6-2 6-2. Pierce (Fra 4) - Testud (Fra) 6- 4 7-5 Mauresmo Fra-10- Phschke (Oos) 6-2 6-3. 1*2- Mam.it (VSt) 6-2 6-1Drj 6 6-3 6-2. Mahsse (Bei: - Gumy (Arg) 7-5 6-4. Hewitt (Ausi - Sargsian (Arm) 6-3 6-1 Warschau. Vrouwen. 225.000 gulden. Kwartfinales srv« 3 Nagyo^a (Slw/3) 6-4 6-4, Torrens Valero (Spai - Cocheteu» (Fra/4) 6-4 6-3. Gorrochategui (Arg) Dokic (Aus) 6-4 4-6 6-2. Talaja (Kro) - Barabansjikova (WRu)6-2 7-6 WATERPOLO Moskou. Europa Cup I vrouwen. Poule B: Ski» Moskou (Rus; Donk Ned) 7-6 2-1 2-2 2-2 l-l Eindstand: 1. Sk.f Moskou 3- 6. 2. Donk 3-4. 3 Piraeus 3-2. 4 Nancy 3-0 Poule A, eindstand 1 Orrizonte Catania (Ita) 3-6. 2 Egytem'Boedapest'Hon) 3-4, 3 Neukoln Berlin (Dui) 3-2. 4 f/editerrani Barcelona (Spa) 3-0 In deling halve finales (vandaag): Catan a Donk, Skif Moskou - Boe- WIELRENNEN Vierdaagse van Duinkerken, vierde etappe Béthune - Marchien- nes. 1. Caspe' —a. 78.1 kr - 42.19. 2 K -s puu 'Es1 3 Magnusson (Zwe). 4 Traversoni (Ita). 5 Martinei o (Ita). 6 Dean (NZe), 7 Ba»' 'ita). 8 Moncassm 'Fra). 9 MinaÜ(Ita). 10 Cape'- e 'Fra Vijfde etappe, tijdrit Marchiennes: 1. Sandstod Den) 27 km m 31 40. 2 Cassani (Ita) 0 07. 3. Vandevelde (VSt) 0 14. 4. Moreau (Fra; 0 16. 5 Le»évre 'Fra) 0.18. 6. Mc Gee !Aus> 0 29. 7. Contrim (ita) 0 36. 8 Vmokoutov (Kaz) 0 43, 9 Hvasti|a (Slv) 0 47. 10 Lcda (ita: 0.59 Algemeen klassement: 1 Sandstod 14 17.21,2 Cassani 0.09. 3 VandeVelde 0.16. 4 Lefèvre 0 21 5 Vinokourov 0 39 Ronde van Romandië. Derde etappe, eerste deel: Bulle - Moudon 1. Blijlevens (Ned) 66.6 km m 1 29 02 (gem 44.890 km/ui. 2 Cipolimi (ita), 3 Svorada (Tsj), 4 Strazze' ''tal, 5. Frutti (11a,. 6 Guidi 'Ita). 7 Vainstems '.et). 8. Ais na 'Spa,. 9 Fagnmi (Ita). 10 Hauptman (Slv) Derde etappe, tweede deel: tijdrit Bulle - Moudon 1 Jalabert (Fra) 18 6 km n 23.51. 2 Beat Zberg 'Zr. 0 01. 3. Bell: (Ita) 0 37. 4 Peron (Ita- 0 43, 5 Millar (EngJO.44, 6 Cuesta (Spa) 0.46 7. Camenzind (Zwi) 0.50. 8 Borgheresi 9 8". nard Fra) 0 53, 10 Nee ta) 0.56 Algemeen klas sement: 1 Ja aeert 10 46 52. 2 Zberg 0.38. 3 Ben. 0 55 4 Missagha Ota) 1 12.5 Savoidelli (ita) 1.14 Znojmo (Tsj). Vredeskoers, eerste etappe 1 -ondo 'Du i 157.5 krr 4 00 51 2 Wesemann (DuO. 3 Haselbacher (Oos). 4 Te sar (Tsj) 5 Fadrny (Tsj, 6 'Wrohcr. (Oos). 37 jaunssen. 44 Meijs. 50. Dubbeldem. 55 Cerneus. 59 Koerts, 64. Van Veizen, 66 Post 70 Dunning, 78 Ypenburg. 91 Pegellmo. 92 Van - - 36 Bret 110 Van - -4 20 112 Bi - e" Klassement (met bonificaties): Hondo 4 0(7.412 .Vesemann 0 04, 3 Wa deck. (Pol). 4 Haselbacher 0.06. 5. Gebka (Pol). 6 Van Schalen 0 07, 9 Koerts 0 09. 10 Ypenburg. 41 Jaunssen 0 10. 48 Meijs 50 Dubbeldem. 58 Cerneus. 66 Van Veizen Gruissan. Ronde van de Aude. vrouwen. Proloog: 1 Kupfeynage' (0.., 2 4 km in 3 00. 2 Hughes (Can) 0.04. 3. Wilson (Aus) 0.07, 4 Emery (VSt) 0.09. 5 Bessette (Can), 8 Melchers (Ned) 0 11 Oslo/Hamar WK A-landen, kwartfinalegroepen. Groep E: Canada Zwitserland 8-2 '2-0 4-1 2-1) Groep F: Rusland Tsjechië 6 1 (3-10-0 3-0). VARA :RDAG8MEI 1999 ax houdt Friezen op 2-2 wout Eredivisionist Bax uit Voorhout heeft gisteravond 2-2 gelijk gespeeld tegen Leekster Eales. Uitblinker Maikel er zette zijn zaalvoetbalploeg óp voorsprong maar daarop iden de Friezen twee keer. Nog nagenietend van de laatste kon Herman van Marwijk na de aftrap een schot op doel ren dat door zijn broer Hans in de rebound werd afgerond, r dit resultaat blijft Bax middenmoter maar verliest Eagles op de play-offs. Alflen vierde gistermiddag ende 3iste verjaardag én de ïrstap naar Cambuur. Alflen ;stin|ende voor drie seizoenen in iuwarden. Alflen voetbalde seizoenen voor FC Utrecht, rd verkocht aan Ajax, dat hij e seizoenen diende. Na het 'de jaar vertrok hij met stille m, afgekeurd met een sle- ïde rugblessure. Hij stortte ti op duurlopen, deed aan ichttraining en bloeide weer bij de amateurs van Hol- d. Alflen keerde terug in het aald voetbal bij Vitesse, urigi ar na een jaar in Arnhemse nst werd hij opnieuw aan de it geschoven. Sparta bood n onderdak, voor een jaar. ein arna volgde Heracles in Al- 1°. twee seizoenen voetbal in eerste divisie. Itesse zal speler Martijn Reu een geldboete opleggen, na qVc i uitlatingen over trainer rbert Neumann. De huurling Ajax speelt morgen gewoon met Vitesse tegen FC Utrecht. „Door alle blessures kan ik me niet veroorloven Martijn er niet bij te hebben. Daarom krijgt hij een forse boete", zei Neumann gisteren. Willem II moet aanvaller Den nis Schulp missen in de strijd om plaatsing voor de Champi ons League. De tuchtcommissie. van de KNVB schorste Schulp voor vier wedstrijden. Daardoor komt de spits dit seizoen niet meer in actie. Willem II moet nog drie competitieduels spe len. De voetbaljaargang is ook voorbij voor Feyenoord-aanval- ler .Bonaventura Kalou. Hij kreeg vier duels schorsing. Feyenoord werkt nog vier fiuels af. FC Den Bosch gaat het ko mende jaar niet verder met technisch adviseur Theo de Jong. De kampioen van de eer ste divisie zegt dat er geen fi nanciële ruimte meer is voor de oud-trainer, die op part time basis voor de promovendus werkzaam was. COREBORD Ook Michel Brückner kon de afgang van BS Leiden niet voorko men foto henk bouwman leiden gertjan van geen De basketballers van BS Leiden hebben gisteren de opgelopen achterstand in de eerste wed strijd om degradatie uit de eer ste divisie niet kunnen inlopen. Vorige week verloor de ploeg van Ivo Boom in Veghel met 71 - 44 van Attacus. In de eigen Vijf Meihal wonnen de Leidenaars nog wel, maar het gat van 27 punten dat Attacus had gesla gen, werd nooit serieus be dreigd: 62-55. „Meer zat er niet in" reageer de coach Boom na afloop. „Toen we na vijf minuten tien punten voorkwamen, dacht ik dat we nog een kans hadden. Maar bij rust (29-23) wist ik dat het niet meer mogelijk was. Het is wel fijn om met winst het sei zoen af te sluiten. We kunnen met opgeheven hoofd de eerste divisie verlaten." Toch is het nog niet geheel ze ker dat BS Leiden afzakt naar de competitie van het "rayon West. Doordat het uit de promotiedi visie gedegradeerde Juventus zich heeft teruggetrokken uit de landelijke competitie, komt er een plaats vrij. BS Leiden schrijft zich in ieder geval wederom in voor de eerste divisie. Ook vorig seizoen werd degradatie voorko men doordat een team zich te rugtrok. „De beslissing om ons weer op te geven, hadden we al veel eerder gemaakt. Op 17 mei moet de inschrijving binnen zijn. Binnen drie dagen daarna komt de indelingscommissie van de Nederlandse Basketball Bond (NBB) bij elkaar", aldus teammanager Hennie Niissen. Wat hem betreft hadden de degradatiewedstrijden helemaal niet gespeeld hoeven worden, als gevolg van de opengevallen plaats. „We hebben een brief ge schreven naar de NBB en daarin gesteld dat de wedstrijden nogal wat kosten met zich mee zou den brengen. Veghel en Leiden liggen niet vlak bij elkaar. We kregen een brief terug waarin tussen de regels door te lezen viel, dat ze 'voor de vorm' toch doorgingen." Het blijven spelen op landelijk niveau is volgens Nijssen onont beerlijk voor BS Leiden. Nijssen maakt nog steeds deel uit van een stuurgroep, die de club naar een hoger plan - mogelijk zelfs eredivisie - wil tillen. „Commer cieel gezien moeten we landelijk spelen. Je krijgt alleen geld bij eventuele sponsors los. als je een jaarboek laat zien met foto's en stukken uit de krant." BS Leiden maakte een moei lijk seizoen door. Mede ook doordat er uit beide eerste divi sies een team extra zou degra deren. Dit vanwege de promo tiedivisie die wordt ingekrom- penvan 18 naar 16 clubs. Lange tijd zag het ernaar uit dat Boom zijn team zou behouden, maar een aantal ongelukkige verlies- partijen deed BS Leiden op de vijfde plaats belanden. Nijssen zet openlijk vraagte kens bij het functioneren van Boom. „Hij is jong en te oner varen. Op dit niveau coachen is wat anders dan de kadetten op rayonniveau. Je moet ook poli tiek kunnen bedrijven." Boom neemt de kritiek voor kennisgeving aan. „Het bestuur is tevreden over mij en Nijssen is volgend jaar zeker geen teammanager meer. Eerlijk ge zegd weet ik nog niet eens zeker of ik wil blijven. Over de menta liteit van sommige spelers ben ik niet tevreden. Sommigen ko men trainen wanneer het hun uitkomt en ik heb geen zin om achter iedereen aan te lopen. Ton Kallenberg van BV Leider dorp belde me om eens te ko men praten. Het hele eerste he renteam schijnt ermee op te houden en ze willen aan een nieuwe ploeg gaan bouwen." Indien Boom blijft, krijgt hij de opdracht om het team in de breedte te versterken. Arjan Severijn en Ben de Jong stop pen in ieder geval. Wat Nijssen betreft is er ruimte om ook aan financiële of materiële eisen te gemoet te komen. „Als er meer nodig is dan een goede babbel, moet dat kunnen. Als iemand vier keer per jaar een paar goudkleurige basketbalscnoe nen wil hebben, dan moet dat mogelijk zijn", aldus Nijssen. BS Ijlden Attains 62-53 (29-23). Eerste wedstrijd 4171, BS Lelden de «radeert uit eerste divisie Scores BS Lelden: Versieegcn 15. De long 14. Brückner9. In Frankrijk zijn gisteren nieuwe do pingaffaires in de wielersport aan het licht gekomen. Bernard Sainz, een paardenfokker, werd betrapt bij het verkopen van dopeproducten aan Ra- phaël Martinez, een broer van moun- tainbiker Miguel Martinez. Bovendien werden bij huiszoekingen in woning en kantoor van de advocaat Bertrand Lavelot verboden middelen en een geldbedrag in beslag genomen. Zowel Sainz, die al dertig jaar be kend is in het wielermilieu, als Lavelot behoort bij zes personen, die gister avond in Parijs nog in verzekerde be waring waren. De Franse politie heeft totaal vijftien mensen uit het profes sionele wielrennen in Parijs onder vraagd. Onder hen was de Belgische toprenner Frank Vandenbroucke, lei der in het klassement om de wereld beker. Hij is wel vrij. De Belg was bij ploeg genoot Philippe Gaumont toen de Franse politie binnenviel. Hij deed mee aan de Vierdaagse van Duinker ken. maar verliet die ronde donder dagmiddag na de derde etappe. Vol gens de directeur sportief van Cofidis is Vandenbroucke oververmoeid en zal hij een maand rust houden. Ook Gaumont en zijn land- en teamgenoot Yvon Ledanois werden verhoord. Lionel Virenque. de broer en mana ger van renner Richard Virenque en de voetballer Jean-Christophe Devaux van Olympique Lyon werden even eens meegenomen voor verhoor. Vol gens een politiewoordvoerder houden de verhoren verband met een onder zoek naar handel in dopingproduc- ten. Het onderzoek loopt sinds 1998. De politie verdenkt met name lavelot en Sainz van de verboden handel. De an deren worden gezien als 'vermoedelij ke gebruikers'. Lavelot stond overi gens Cees Priem, oud-ploegbaas van TVM. vorig jaar bij toen Priem zich beschikbaar moest houden voor de Franse justitie. Richard Virenque is een cliënt van hem. De echtgenote van lavelot is apotheker. Het is de bedoeling dat maandag in Lille Richard Virenque. voormalig ploegleider van Fflètüia Round «'ii verzorger Voet met elkaar worden ge confronteerd. Voet werd vorig jaar kort voor de Ronde van Frankrijlc aan gehouden met een Festinawagen vol verboden stimulerende middelen. Deur staat voor basketbalclub op een kier [issie Moya mislukt Met een gezicht op onweer meldde Harry van Raaij zich woensdag op De Herdgang. Op het trai ningscomplex van PSV riep de voorzitter de duurbe taalde vedetten en trainer Bobby Robson ter verant woording na de blamage tegen RKC. Van Raaij had zich de moeite kunnen be sparen. Gisteravond ble ken zijn ferme bewoordin gen aan dovemansoren besteed. PSV vertoont de kenmerken van een dood zieke patiënt, die zelfs niet door pseudo-arts Van Raaij is te redden. sittard gpd De gifbeker heeft in Eindhoven geen bodem. Met speels gemak drukte Fortuna Sittard het zwalkende PSV gisteravond na een krankzinnige wedstrijd die per in de problemen (6-4). Het pak slaag kwam aan als een mokerslag, die PSV in de reste rende duels met AZ en FC Utrecht vrijwel zeker niet meer te boven komt. Van Raaij: „Ik heb deze week een beroep ge daan op de spelers, wilde de trein weer op de rails krijgen. Het hoeft geen betoog dat dat niet is gelukt. Ik schaam me diep voor het optreden van PSV." Van Raaij geloofde na het de bacle tegen RKC al niet meer in de Champions League, maar na een opwindend Limburgs avondje staat Europees voetbal zelfs op de tocht. Zeker als For tuna Sittard donderdag ten kos te van Ajax de beker pakt. Van Raaij ging gemakshalve al een stapje verder. „Het seizoen is voor ons voorbij. Klaar. Nee, hoop heb ik niet meer. Hoop moet je omzetten in realiteit. Dat gebeurt echt niet meer." jRURG Carlos Moya verkeert in de juiste vorm om voor de cdëkeer in zijn loopbaan nummer één in het mannentennis orden. De Spanjaard kan de toppositie alleen niet in Ham- bereiken, ook niet bij toernooiwinst. Door de verrassende W "1 lerlaag van de Brit Tim Henman kan Moya niet het vereiste L itaJ bonuspunten vergaren. Aan Moya zelf ligt het niet. Hij ;s in de kwartfinale de Braziliaan Gustavo Kuerten van het mui" vel: 6-0 6-2. De 22-jarige tennisser uit Palma de Mallorca was i7 minuten klaar. Hij speelt in de halve eindstrijd tegen de [leen Marcelo Rios, die de Duitser Tommy Haas klopte (6-4 Moya had aanvankelijk goede kansen bij toernooiwinst de Jevgeni Kafelnikov van de eerste plaats te verdringen. De injaard, winnaar van Roland Garros 1998, was in maart al >e weken nummer één. Tim Henman verloor in de kwartfina- tchter van de Argentijn Mariano Zabaleta (6-3 1-6 6-4), zodat 351 jya niet genoeg bonuspunten meer kan vergaren. Die zijn te lalen tegen hoog geklasseerde spelers. Henman is 's werelds pmer zeven, Zabaleta staat veel lager. otbreuken Doohan na zware val ;zi Motorcoureur Michael Doohan is vrijdag tijdens de trai- lg op het Spaanse circuit van lerez zwaar ten val gekomen, vijfvoudig wereldkampioen in de 500 cc-klasse is met breu- n in zijn knie, pols en sleutelbeen overgebracht naar een zie- nhuis in Sevilla. Volgens een woordvoerder van het raceteam i Doohan blijft hij daar totdat zijn positie stabiel is. Daarna ?gt de Australiër naar een ziekenhuis in San Francisco. Daar rkt een Amerikaanse doktor die Doohan ook na zijn val in de önd Prix van Assen in 1992 opereerde. Doohan raakte in een Cht de controle over zijn machine kwijt en smakte bij een elheid van bijna 200 kilometer per uur tegen de grond. De straliër bleef roerloos liggen en werd vervolgens naar het zie nhuis overgebracht. Artsen constateerden breuken in zijn ie. pols en schouderblad. doelpunt van André Ooijer zet ten de wanprestatie van PSV kracht bii. Ronald Waterreus Incasseer de zes doelpunten. Dat was PSV voor het laatst overkomen in 1979, toen het St. Etienne van Johnny Rep in Europees vei band met 6-0 uithaalde Fortunu Sitturd: Van /wam. f lor mans. Hofland. Roest en Lee; (.esthul zen. Paciorck (81) lychon), Van Hom mol en Bouma; Jeffrey (84. Kiekens) en PSV:'Waterreus. Van der Weerden (5n Xavler). Dirkx, Ooijer en Fuchs; Van der Doelen (52. Rommedahl. Khokhlov (66 l ui lus), Nikiforov en Iwan; Nilis en Van Nistelrooy. ijfde ritzege Blijlevens dit seizoen upon Jeroen Blijlevens heeft gistermiddag het eerste deel i de derde etappe in de ronde van Romandië gewonnen. Na kilometer versloeg de Nederlandse TVM-renner in Moudon rivaal Mario Cipollini (zie foto) in de eindsprint. De Tsjech Svorada eindigde als derde. Het was alweer de vijfde ritzege seizoen voor de Brabantse sprinter. De Fransman Laurent abert schreef het tweede deel van de etappe op zijn naam. De Drmalig wereldkampioen tijdrijden was de snelste renner in race tegen de klok over ruim 18 kilometer. Ook in de Vier- agse van Duinkerken stonden twee ritten op het programma, ochtendetappe werd gekenmerkt door een zware valpartij. Litouwer Arturas Kirsipuu moest naar het ziekenhuis. De ebe(tnsman Casper won uiteindelijk de sprint. De tijdrit werd in middaguren gewonnen door de Deen Sandstod. foto ap pr - - PSV maakte zich belachelijk. Bobby Robson, doorgaans wel goed voor een excuusje hier en daar, stond met z'n mond vol tanden. Hij was dan ook zijn stem kwijt. De trainer faalde, zijn spelers faalden. Excuses waren domweg niet voor han den. Van Raaij zei eerder deze week rigoureuze maatregelen uit te sluiten. Hij haalde jeugd trainer Erwin Koeman als 'troubleshooter' bij het eerste. Op de tribune zal de oud-inter national van de ene verbazing in de andere zijn gevallen. Niets klopte, het was chaos troef bij PSV. Wellicht dat Van Raaij de komende dagen alsnog de knuppel in het hoenderhok gooit, al blijft het de vraag of een eventueel van Robson ont slag zoden aan de dijk zet. Het is echter evenmin uitgesloten dat de tot een zielig hoopje mens verworden Brit zelf de handdoek werpt. Van Raaij wilde gisteravond niets weten van een mogelijk ontslag van Robson. „We zijn twee weken voor het einde van de competitie. Ik zal dan ook zeker geen consequenties trek ken in welke richting dan ook. Het enige wat ik nu ga doen, is me beraden over eventuele consequenties voor volgend seizoen. Zelden was het optreden van PSV zo schrijnend als in de Baandert. De Brabanders wer den afgeschminkt. Geen speler haalde een voldoende, hoewel spits Ruud van Nistelrooij met twee treffers zijn totaal nog naar 29 krikte. Aanvoerder Luc Nilis, geen schim van eerder dit seizoen, moet zich bij een stel letje amateurs hebben ge waand. Zijn doelpunt en die van Theo Lucius, zeven minu ten voor tijd, waren bij lange na niet toereikend om de gapende wond van verband te voorzien. Het onheil was allang geschied. Het gretige Fortuna Sittard legde PSV gisteravond zonder pardon op de pijnbank. Dat was in die zin opvallend, daar trainer Bert van Marwijk zich volledig richt op de KNVB-be- kerfinaJe tegen Ajax. Wie echter verwachtte dat de Limburgers hun ledematen wilden sparen, kwam bedrogen uit. Regilio Si mons, invaller voor de gebles seerde Ronald Hamming, was met vier doelpunten de grote man. Uitblinker Wilfred Bou ma, saillant genoeg eigepdom van PSV, en een typerend eigen Chris van der Weerden is te laat en Ronald Waterreus kansloos, uitblinker Regillio scoort Fortuna's derde treffer.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 39