Euro 2000 wil Arena niet kwijt DIOK laat zich niet bang maken Marbus weet nog helemaal van niets Sport Dubbelslag voor Jalabert Arazi kan stunt niet vervolgen Booth vertrekt bij Vitesse DAG 7 MEI 1999 jordwijk begint bij LJsselmeervogeis >rdwuk Noordwijk begint de kampioenscompetitie op 15 bij IJsselmeervogels. De wedstrijd in Spakenburg begint om JAffW uur- ^en w^ek later, op zaterdag 22 mei, speelt Noordwijk i M| iet eigen terrein tegen de kampioen in de hoofdklasse B. De strijd in die klasse is nog niet beslist. Het gaat tussen DOVO /eenendaal en het Zeeuwse Hoek. Tamma: 15/5: IJsselmeervogels - Noordwijk, 22/5: Noordwijk - DOVO- »k; 24/5 DOVO/Hoek - IJsselmeervogels; 29/5 Noordwijk - llsselmeervo- 5/6 DOVO/Hoek - Noordwijk; 12/6: IJsselmeervogels - DOVO/Hoek. zondagkampioen - zaterdagkampioen, 26/6: zaterdagkampioen - zon- ampioen. 27 ;al Madrid wil Ronaldo hebben jRip» Real Madrid wil de Braziliaanse aanvaller Ronaldo ko- l, die momenteel bij Inter Milaan in Italië speelt. Voorzitter enzo Sanz zei gisteren tegen het televisiestation COPE dat hij ioonlijk met Inter onderhandelt. „Het is een moeilijke ope- met maar een kleine kans op succes", zei hij. De Real Ma- 19 l-preses zei dat hij uit Italië geruchten had gehoord dat Ro- do niet erg blij is bij Inter. De resultaten van dit seizoen zijn 19. rer en gisteren trad Intervoorzitter Moratti af. Volgens Sanz i het vertrek van Moratti de onderhandelingen kunnen be- edigen. an Hooijdonk kost minder tingham Pierre van Hooijdonk mag voor een aangepaste 17,lisfersom weg bij Nottingham Forest. Zijn zaakwaarnemer D Jansen heeft dit bevestigd, maar wilde geen uitspraken tn over de hoogte van de afkoopsom. Het zou gaan om zo'n piljoen gulden. Eerder dit seizoen wilde Van Hooijdonk al [trekken. Hij moest toen 21 miljoen gulden kosten. Er kwam eresse, maar een overgang ketste af op de hoogte van de hsfersom. al Madrid schorst Suker Davor Suker is met onmiddellijke ingang uit de selectie t van Real Madrid. Ook ontvangt de Kroaat dit seizoen geen IHmies meer. Tot deze maatregel kwam voorzitter Lorenzo Hiz na een pittig onderhoud met de speler en trainer John To- [f^ick „Hij is geschorst. Suker moet voorlopig alleen maar trai- rjdji. Tot we hem hebben verkocht", zei Sanz. Het slepende ^Tiflict tussen Suker en Toshack escaleerde gisteren in een ge- rek. Suker, die niet aan spelen toekomt, had in de Spaanse (je rs pittige kritiek geuit op de trainer. -53! jtentree Honda niet van de baan' terdamHonda gaat door met het voorbereidingsprogram- 1 om volgend jaar terug te keren in de Formule 1. Dat zegt lub Rothengatter, de manager van autocoureur Jos Verstap- ji die testrijder is voor de Japanse renstal. Na het recente krlijden van Harvey Postlethwaite, de ontwerper die de lei- ng had over het Honda-project, waren er geruchten dat de Ja- tiners zouden afzien van een rentree met een eigen team. Die pden gevoed door berichten in de Britse autopers dat Honda lgend jaar motoren aan de renstal BAR gaat leveren. Volgens thengatter zijn er vanuit Japan echter geen signalen dat een lugkeer afgeblazen wordt. enerife ontslaat trainer jiERiFE Het bestuur van de Spaanse degradatiekandidaat Te- «ife heeft gisteren bekendgemaakt dat trainer Carlos Aimar Igens de slechte resultaten met onmiddellijke ingang uit zijn Ictie is ontheven. De Argentijn was pas sinds december vorig Ir in dienst bij de club waar ex-Vitessenaar Roy Makaay in de its speelt. Tenerife staat voorlaatste in de Primera Division, kt drie punten meer dan hekkensluiter Salamanca. ilm over leven Maradona yi nos aires Het leven van Diego Maradona wordt verfilmd. De jentijnse producent Adrian Suar heeft hiertoe contracten af- SanP'oten met de Spaanse zender Globo Media en het Italiaanse nale 5. De voetballegende zal worden betrokken bij de film, aar zal er niet in meespelen. Maradona veroverde in 1986 met ;entinië de wereldtitel, maar was ook betrokken bij talloze ïandalen. Hij werd vijftien maanden geschorst wegens do- ig. Onlangs liet hij weten dat hij niet van zijn cocaïneversla- ïg kan afkomen. )]tOREBORP y 10 van donderdag 6 mei: 1 - 7 - 9 - 18-19-24-30- 32- 35- 38-39- 16 - 48 - 50 - 55 - 63 - 65 - 74 (onder PRIJSVRAGEN (Rus/9) 6-2 6-2, Testud (Fra) - Smashnova (Isr) 7-5 6-1. Hingis (Zwi/1) - Morariu (VSt) 6-1 6-4. Warschau, vrouwen, 225.000 gulden. Cocheteux (Fra) - Studenikova (Slw) 6-0 6- 3, Gorrochatequi (Arg) - Christea (Roe) 4-6 6-2 6-2. Pisnik (Slv) - Oliva (Arg) 6-2 7-5. Dokic (Aus) - Decugis (Fra) opgave Decu- chef willem spierdijk, 071 -5356464. plv -chef janet van dijk. 071 -5356463 molesqn-sur-gruyeresEen groep paarden volgt de ren- vieeren. De Franse pedaleur won de rit en nam daardoor ners die deelnemen aan de 53ste aflevering van de Ronde meteen de leiding in het algemeen klassement over van van Romandië, die gisteren voerde door het gebied See- de Italiaan Missagla, op wie hij nu vier seconden voor land. Laurent Jalabert had na de etappe twee feestjes te sprong heeft. Jalabert boekte in de Ronde van Romandië z'n zevende zege van het seizoen. In de rit over 171,3 ki lometer, van Motiers naar Moléson-sur-Gruyères, was hij zijn medevluchters Piepoli en Zberg te snel af. foto ap 'Vredesvoorstel' aan certificaathouders Het bestuur van de stichting Euro 2000 heeft zich gister avond alsnog unaniem uitgesproken voor het behoud van de Amsterdam Arena als speelstadion van het Euro pese kampioenschap voetbal in Nederland en België, volgend jaar. amsterdam anp Tijdens een vergadering is een aantal alternatieven aangedra gen dat de huidige impasse tus sen de organisatoren van het voetbaltoernooi en de certifi caathouders van het stadion moeten doorbreken. „Voor elk van de alternatieven geldt het basisprincipe dat de Amster dam Arena al? speelstadion blijft gehandhaafd", aldus woordvoerder Van der Eijk van de stichting Euro 2000. „De consequenties van deze alternatieven zullen met be trokken personen worden be sproken. We willen de door ons aangedragen oplossingen nog niet openbaar maken. Wel ver wacht ik dat we er volgende week uitkomen", stelde Van der Eijk. Het besluit van het bestuur van de stichting Euro 2000 staat haaks op het standpunt dat de organisatoren van het Europese kampioenschap voetbal aan vankelijk verdedigden. Toen bleek dat de certificaathouders en founders van de Amsterdam Arena niet bereid waren hun skyboxen tijdens Euro 2000 af te staan, dreigden de organisa toren van het grootste voetbale venement uit de geschiedenis van het Nederlandse voetbal het Amsterdamse stadion te mijden. Voor Rob Cohen, certificaat houder en directeur van het in de Arena gevestigde restaurant Soccer World, komt de beslis sing van het bestuur van de stichting Euro 2000 niet als een verrassing. „Ik vind het fantas tisch, maar had ook niet anders verwacht. Zij hebben er niet slim aan gedaan allerlei con tracten met bierbrouwers en andere bedrijven af te sluiten. Zij hadden hen nooit mogen beloven dat de Arena leeg wordt opgeleverd tijdens Euro 2000. Zij hebben gewoon over het hoofd gezien dat de foun ders en certificaathouders van de Amsterdam Arena ook een contract hebben. Euro 2000 kan dus nooit bepalen wie er tijdens het EK in de skybox zit, of welk bier er in de restaurants wordt geschonken." Cohen en andere certificaat houders zijn nog niet op de hoogte van de alternatieven die de stichting Euro 2000 heeft aangedragen. „Ik denk", aldus Cohen, „dat ze hun gasten en sponsors in de ontmoetings ruimten en restaurants willen ontvangen. Ik snap ook niet waarom ze zo moeilijk hebben gedaan. In de Arena worden vijf wedstrijden gespeeld. De boxen hebben slechts 6300 stoelen de eigenaren van deze zetels heb ben alleen maar interesse in duels van het Nederlands elftal. En die spelen in de voorronde slechts twee keer in Amster dam." HAMBURG/ROME ANP Hicham Arazi heeft zijn knappe overwinning op Richard Kraji- cek geen vervolg kunnen geven. De Marokkaan verloor gisteren in de derde ronde van het toer nooi van Hamburg kansloos van Nicolas Lapentti uit Ecua dor: 6-4 6-0. Arazi was geen schim van de speler die Krajicek woensdag zijn weg richting de nummer één positie van de wereldrang lijst versperde. Vooral zijn op treden in de tweede set was be droevend. Hij pakte geen enke le game. De Spanjaard Moya heeft nog steeds uitzicht op de eerste plaats van de ranglijst. Hij had in de derde ronde weinig pro blemen met de Roemeen Vio- nea: 7-5 7-6. Bij een toernooize ge in de Duitse havenstad lost Moya de Rus Kafelnikov af als nummer één van de wereld. Bij het damestoernooi in Ro me toont de nummer één van de wereld aan in goede vorm te verkeren. Martina Hingis ont deed zich in de derde ronde vrij simpel van de Amerikaanse Morariu, 6-1 6-4. De als tweede geplaatste Arantxa Sanchez-Vi- cario ging in twee sets (6-1 6-4) verrassend onderuit tegen de Oostenrijkse Sylvia Plischke. De favorieten in Rome, be halve Hingis, zijn ondubbelzin nig de zusjes Williams. Venus, als derde geplaatst, vernederde in 45 minuten de Russische di va Anna Koernikova met twee keer 6-2. Serena kende ook geen pardon met de Roemeen se Irena Spirlea, 6-2 6-3. Na af loop van hun partijen hadden ze het hoogste woord. „Ik weet haast zeker dat Rome een her haling wordt van Key Biscane", oreerde Venus, doelend op de finale waarin de beide zussen tegenover elkaar stonden. Bij het duel tussen Sebastien Grosjean uit Frankrijk en Cecil Mamiit uit de Verenigde Staten op het toernooi van Délray Beach deed zich een opmerke lijk incident voor. De als tweede geplaatste Fransman wilde net een ferme backhand plaatsen toen op de baan duidelijk hoor baar een mobiele telefoon rin kelde. Het punt ging naar Mamiit. Geërgerd wachtten bei de spelers totdat het zeurende signaal ophield. Na verloop van tijd kwam Mamiit enigszins be schaamd tot de conclusie dat niet de telefoon van een toe schouwer afging, maar van hemzelf. Schielijk zette hij het mobiele apparaatje uit. Gros jean maakte geen punt van het incident. Hij zegevierde met overmacht: 6-2 6-1 HRC dichter bij landstitel dan ooit '-j '-o. Ldpenm IOLUJ - men uvidu iCld -0. Rios (Chi) - Ferreira (ZAt) 6-1 3-6 ggn Clavet (Spa) - Zabaleta (Arg) 6-7 7-6 9 foehrnLon >dst ,en'----- .- - I (VSt) 6-7 6-2 6-3. Hewitt (Aus/6) - A" ek (Oos) 2-6 6-3 6-4. Gumy (Arg) - Istob (VSt/8) 7-b 7-6, Mamnt (VSt) - r m, (Aus) 6-4 6-2. Grosjean (Fra/2)- Ro- Bel) 6-1 6-4. Draper (Aus/3) - Mirnyi 6-4 6-7 6-4. Sargsian (Arm) - Nor- 1 (Zwe/4) 6-2 6-0, Malisse (Bel) - Tills- (Zwe) 7-5 6-4 2,2 miljoen gulden. de ronde: Mauresmo (Fra/10) - De- va (Rus) 1-6 6-3 7-5, Smashnova Snyder (VSt) 6-3 7-5, Koernikova - Serna (Spa) 6-4 6-3. ite finales: Plischke (Oos) - Sanchez- io (Spa/2) 6-4 6-1, Van Roost 11) - Tauziat (Fra/7) 6-4, 7-6, Pierce 1) - Martinez (Spa) 4-6 6-0 7-6, Sere- illiams (VSt) - Spirlea (Roe) 6-2 6-3, Williams (VSt/3) - Kournikova WIELRENNEN leiden pieter van der vliet Ronde van Romandië Tweede etappe. Motiers - Moléson-sur- Gruyères. 1 Jalabert (Fra) 171.3 km in 4 29,30, 2. Piepoli (Ita) 0.09. 3. Zberg (Zwi) 0,30. 4, Savoldelli (Ita). 5. Borghere- si. 6. Belli (Ita) 0,56, 7 Ribera (Spa). 8. Noe (Ita). 9. Gotti (Ita). 10 Stangeli (Slo) Klassement: 1. Jalabert 8.53.55. 2. Mis- saglia (Ita) 0.04, 3. Savoldelli 0,14, 4. Belli 0,32, 5. Aebersold (Zwi) 0.52, 6. Stangelj 1.32 Vierdaagse van Duinkerken Derde etappe: Barthe (Fra) 180,1 km in 3.57.05. 2 Leoni (Ita). 3. Pizkis (Let), 4. Wust (Dui), 5. Martinello (Ita). 6. Mohcas- sin (Fra), 7. Minali (Ita), 8. Magnusson (Zwe), 9 Baffi (Ita). 10 Loda (Ita). Klassement: 1. Ferrigato (Ita) 12.02.17, 2. Gonchenkov (Rus) 0.55, 3 Minali 0.57, 4. Loda. 5. Silovs (Let), 6. Vasseur (Fra) 1.00, 7. Magmen (Fra) 1.01, 8. Vinokourov (Kaz). 9. Simon (Fra) 1.05. 10. Sandstod (Den). Donderdag 13 mei i (Hemelvaartsdag) 9 LEIDSE (I FIETSDAGTOCHTEN Afstanden naar keuze: 30 km - 50 km - 75 km (deels) ROUTES MET PIJLEN AANGEGEVEN!!! Starttijd: van 9.00 uur tot 14 00 uur. Startplaats Clubhuis van Swift en Park "De Bult" Willem v d Madeweg (parallelweg langs irijving: rijksweg A4 vanaf de Hoge Rijndijk) Het clubhuis is ook te bereiken via de Roomburgerweg (bij de heuvel tussen Rijn/Schiekanaal en rijksweg A4) te Leiden. irijfgeld: Met speciale herinnering, fl. 7.50 (16 jaar en ouder) - fl. 4.00 (t/m 15 jaar) Zonder herinnering; fl. 3.00 (alle leeftijden) Hingen: J Hoogenboom - 071-5892883 OO (VI2 TWEEWIELERPLEZIER DIOK kreeg dit seizoen al drie keer klop van de Haagsche Rug by Club, tegenstander in de play-offs om de landstitel. De Haagse rugbyers kunnen een einde maken aan de hegemonie van de Leidenaars, die tien keer achter elkaar landskampioen werden. HRC won dit jaar ook al de Euro Rugby Cup en de na tionale beker. Zondag wordt - met een vertraging van drie maanden door wedstrijden van het nationale team - de eerste van maximaal drie duels om het landskampioenschap ge speeld. Ewoud Chaudron, die de afgelopen tien jaar negen ti tels won met DIOK, heeft nog alle vertrouwen in zijn team. „Wij zijn op ons best als het er echt op aan komt. Maar het zullen moeilijke wedstrijden worden." Voor DIOK is het belangrijk dat de geblesseerde steunpila ren Thomas Suring, Rogier van der Walle en Andy Perkins van de partij zijn. De kans daarop is groot, want woensdagavond trainden de drie mee met de groep. „Dat zijn héél belangrij ke spelers voor ons. Zij maken het verschil tussen winnen en verliezen", aldus Chaudron. De tegenstander maakt een goed seizoen door, maar beseft dat eigenlijk alleen de landstitel écht telt. Dat legt een enorme druk op de Hagenaars. Chaud ron: „Ze hebben er de afgelo pen tien jaar vaak vlak bijgeze ten, maar telkens lieten ze ste ken vallen en werden wij kam pioen. Dat is frustrerend en dus is het voor hen nu alles of niks. Toch denk ik dat wij ook dit jaar evenveel kans maken op het kampioenschap. Den Haag speelt met goede spelpatronen en heeft individueel veel klasse in huis, maar als spelverdeler Marcel Eman een mindere dag heeft of uitvalt, is de organisatie weg en stort het in." Vaak wordt er in de wandel gangen gesproken over een het ze tussen DIOK en de Haag sche, maar volgens Chaudron is daar geen sprake van. „Dat ge voel leeft meer bij andere leden van de clubs en bij supporters dan bij de spelers. Er is weder zijds respect voor elkaar en je moet niet vergeten dat bij beide verenigingen nogal wat interna tionals of oud-intemationals rondlopen die jaren met elkaar hebben gespeeld. Met jongens als Mart ij n Nagtegaal, Paul Huijbrengtsen en Rutger Smith heb ik met het Nederlands team vaak een kamer gedeeld en dat maakt het toch anders. Als we nu het veld opkomen begroeten wij elkaar op een eerlijke manier om vervolgens de mouwen op te stropen. Zij zullen je niets flikken en dat heeft met respect te maken." Jarenlang bezorgden Mare Michelsen en Gotfried Bos met goed voetenwerk DIOK de no dige extra punten. Tegenwoor dig is Chaudron de man die de kicks op de palen neemt. Maar in de met 17-7 verloren halve fi nale om de rugbybeker ging dat twee weken geleden, ook tegen de Haagsche, in de eerste helft mis. Tot drie keer toe verzuim de de Leidse center zijn club op voorsprong te zetten. „Het scheelde drie keer erg weinig, maar dat kan gebeuren. Kicken heeft vooral met con centratie te maken en maar weinig met geluk. Vanaf de kant GERARD BAAS Met verbazing nam Cees Mar bus gisteren kennis van het be richt dat hij na afloop van dit seizoen terug zou moeten keren naar Volendam. De Noordhol landse club zou er niet aan mee willen werken om de verdediger nqg een jaar te verhuren aan Go Ahead Eagles, waar hij dit seizoen al op huurbasis speelt. Volendam -in principe nog steeds zijn werkgever- wil Mar bus, die te zwaar op de begro ting zou drukken, alleen verko pen en daar hebben de Deven- tenaren geen geld voor. Marbus, die liever niet terug gaat naar het Palingdorp, is niet onder de indruk: „Ik heb geen idee wie dit bericht in de wereld heeft gebracht. Het Volendam- bestuur heeft mij in ieder geval nog niet op de hoogte gesteld. Ik heb begrepen dat Volendam tegen Co Ahead zei 'jullie mo gen Marbus hebben, maar al leen als jullie hem kopen'. Het Go Ahead-bestuur liet zich niet onder druk zetten en zei dat de deal dan voorbij was. Ik weet niet of dat blufpoker is, maar op mij komt het over als onder handelingstaai. Ik word er niet warm of lcoud van. Laat Volen dam maar eerst contact met mij opnemen. Voorlopig beschouw ik het als weer een episode in het boek 'Volendam en Cees Marbus'. De club moet, om maar wat te noemen, ook nog steeds mijn pensioengeld aan het CFK afdragen." Ook de mededeling dat Vo lendam al op zoek is naar een andere werkgever, doet bij Mar bus de wenkbrauwen fronsen. „Ik kan me voorstellen dat ik daar ook iets over te zeggen zou hebben. Maar als het zover is, dan laadt Pipo wel weer zijn woonwagen vol en trekt hij de wijde wereld in. Als ik me hier over zorgen zou maken, was ik er al veel eerder aan onderdoor gegaan. Bovendien, Noordwijk is kampioen, dus ik ben de ko mende tijd toch niet van mijn stuk te brengen." Ewoud Chaudron: „Kicken heeft vooral met concentratie te maken en maar weinig met geluk." foto lofk zuydfrduin wordt er door het publiek van alles naar je geroepen, maar daar kan ik me redelijk voor af sluiten. Het is zaak dat ik de bal goed raak. In Den Haag ging het helaas mis, jammer." Zondag moet het beter gaan, want als de eerste hobbel is ge nomen, dan komt die titel er wel weer, denkt Chaudron. ,,Als wij als eerste de punten op het bord krijgen, delen we een ge voelige tik uit en dan zie je ze denken: Nee hè, niet weer. Winnen in Den Haag is voor ons belangrijk, want dan kun nen we het op Hemelvaartdag in eigen huis afmaken." arnhem gpd veel defensief werk verrichten. Dat ligt me beduidend minder. Daardoor ging ik ook slechter spelen en kwam ik soms op de bank terecht." Het werd de 27-jarige Booth snel duidelijk dat zijn toekomst niet in Arnhem ligt. „De laatste twee maanden heb ik niet een keer contact gehad met de trai ner of de voorzitter", aldus de Schot. FC Twente probeert de aan valler nu naar Enschede te ha len. Booth voelt wel voor een langer verblijf in Nederland en wil in ieder geval niet terug naar Dortmund. Scott Booth vertrekt na dit sei zoen bij Vitesse. De Schotse aanvaller, geleend van Borussia Dortmund, is teleurgesteld over zijn verblijf in Arnhem. FC Twente heeft inmiddels zijn oog op Booth laten vallen. Booth speelt vanaf november vorig jaar voor Vitesse. Niet met veel plezier. „Ik dacht dat ik heel offensief zou spelenzegt Booth, „maar dat viel flink te gen. Het liefst speel ik als diep ste spits, maar bij Vitesse heb ik vooral als tweede spits ge speeld. Veel inzakken en heel

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21