Treskes trekt plan in voor Alsuterrein Mijn eigen tuin chiet er bij in' ven gewonden bij gevallen in Alphen Rotonde Roelofarendsveen in wording Radio 7 krijgt alsnog geld van Alkemade Opknappen kerk over tien jaar uitgesmeerd Keu ïuKenliof Enquête over privatisering volkstuinen in Woubrugge 8 •ond op de Hoogewaard gewond geraakt toen hij uit H ende tractor viel. De jongen zat bij zijn vader in de trac- i hij aan de deur morrelde, waardoor hij op het asfalt jongen is met een hersenschudding naar het LUMC in gebracht. 121 3 7 MEI 1999 Rijn Veenstreek chef tim brouwer de koning. 071-5356417. plv -chef marieta kroft. 071-5356411 ;en (3) valt uit tractor aan den run Een jongen van drie jaar uit Koudekerk vveteringse gewond 'Weer terug bij af ING» Een elfjarig meisje uit Rijpwetering is gistermiddag geraakt bij een aanrijding meteen automobilist. Het eed op de Koppoellaan in haar woonplaats. Toen ze ld° de Poeldijk wilde inslaan, kwam juist er juist een auto uit ,-ergestelde richting. De Rijpweteringse brak haar been 'ergebracht naar het Rijnland Ziekenhuis. rikaans skifeest aan de Zegerplas an den rijn Een heus waterspektakel voltrekt zich mor- het strandje aan de Zegerplas in Alphen aan den Rijn. oitanten van Wet 'n Wild - Waterski, Foods Fun geven n' feestje in Amerikaanse stijl ter ere van de opening van e' ikibaan en het 'beach house'. Het Nederlandse Waterski n een Amerikaans showteam geven demonstraties van za 19 erskiën aan een kabel. Slalom, salto's, schansspringen mides staan op het programma. Bezoekers kunnen ook ki's of wakeboarden, te vergelijken met snowboarden op t llpj er- Verder staat er heel de dag een springkussen, zijn er /Vallin olleybal-competities en staat de Amerikaanse barbecue Schi lm vier uur verricht wethouder D. van der Veen Meer- mstel ludieke openingshandeling. De beachparty gaat tot in ch' vil uurtjes door met een waterski fakkeltocht, springen over vuurwerk. bracht naar het LUMC in Lei den nadat hij op de Beethoven- singel in botsing kwam met een bromfietser. De fietser wilde linksaf het Liszthof inrijden toen de bromfietser hem net in haalde. Een half uur later was het op nieuw raak. Een 23-jarige Bos koper wilde op de Steekterweg linksaf het Goudse Rijpad in slaan. Hij liet een tegemoetko mende automobilist, een 32-ja rige Woerdenaar, niet voor gaan. De Boskoper kwam met zijn auto op de kop terecht en moest worden bevrijd door de brandweer. Hij is met ..onbe kend letsel overgebracht naar het LUMC. De 'Woerdenaar werd met eveneens onbekende verwondingen vervoerd naar het Hofpoortziekenhuis in zijn woonplaats. De Leimuidense fysiotherapeut Treskes heeft zijn bouw plan voor het terrein van de Alsu-markt in Leimuiden in getrokken. De bezwaren van omwonenden tegen een praktijkruimte en drie woningen op de grond aan de Kerklaan hebben Treskes murw gebeukt. Wethouder C. Vink betreurt het besluit van Treskes. ,,We zijn weer terug bij af." 1 erÊ; ongelukken in Alphen Rijn zijn gisteren in to- Hefen gewonden gevallen, luwer ;te aanrijding was omstreeks twee uur op ïnboi ;'n8 van Gnephoek Molenaarsweg. Een irige Alphenaar verleen- voorrang aan een 31- ïtomobilist uit Hazers- lijndijk. De Alphenaar nekletsel overgebracht t Groene-Hartzieken- ds Hi nals zijn twee dochters jh'as en acht jaar oud. De prpn roudenaar werd met letsel naar het LUMC orpsc >8-jarige fietser uit Al- in den Rijn is gister- ven na tien uur met hoofdletsel overge- imvk ïiGi >rddit! l J ^)4&, swag^ Take-away salades Met o.a ham. maïs of feta Keuze uit Fast, French, Acapulco of Florida. Vers in het koelvak op de groenteafdeling. Schaal 200 gram van 3.99 v. O- leimuiden marun kramp Het gemeentebestuur en de commissie hadden vertrouwen in het plan, onderstreept Vink. ,,De commissie gaf groen licht, maar voordat het definitief zou worden goedgekeurd in de raad moest er nog een informatie avond komen voor de buurt. In de tussentijd zijn buurtbewo ners in actie gekomen en heb ben ze zo'n twintig bedenkin gen opgestuurd naar de ge meente. Treskes is daarop afge knapt. Het is al zo'n duur plan en hij kan er niet nog meer geld insteken om alle vrees weg te nemen." Onveilig De buurt vreest parkeerplekken kwijt te raken aan bezoekers van de praktijkruimte. Daarbij vinden de bezwaarmakers de uitrit op de Kerklaan onveilig en het gebouw te massaal. Treskes heeft nog onderzocht of hij zijn praktijkruimte onder gronds kon maken, maar dat bleek onhaalbaar. Treskes: „Mijn praktijk wordt bezocht door mensen met allerlei be perkingen. Trappen lopen is voor sommigen een probleem." Volgens Vink heeft de ge meente flink gelobbyd bij Treskes om niet op te geven. „Wij zijn immers van mening dat het plan kan. Ook als alle bedenkingen van de buurt later - als het plan de inspraakter mijn ingaat - worden omgezet in bezwaren betekent dat niet dat het plan niet kan doorgaan. Het veroorzaakt alleen wel ver traging van de uitvoering." Wat er nu op de grond moet komen weet Vink niet. „Mis schien keren we weer terug naar het aanvankelijke plan van vijf woningen." De grond blijft in handen van aannemer J. Jan sen. Hij wil er misschien weer een supermarkt opzetten, weet Treskes. De fysiotherapeut is doodziek' van de gang van za ken. „Ik ben al vanaf 1995 bezig met het plan. Twee jaar lang had ik problemen met horeca ondernemer Keijzer. Daar zijn we nu uit. Ik heb het bouwplan drie keer aangepast. Het kost mij tonnen extra. En dan komt nu, jaren later, de buurt ineens massaal in actie. Dat trek ik ge woon niet meer. Ik zit er door heen." Frustrerend Vink vindt de gang van zaken eveneens frustrerend. „Per soonlijk vind ik dit raar. Je moet je afvragen of de inspraakmo gelijkheden in sommige geval len niet te ver gaan. Want zo komt er niets meer van de grond. Het afgelopen jaar heb ben we meer zaken aan de hand gehad waarbij bewoners beweren schade op te lopen vanwege een bouwplan. Bij voorbeeld die drie die jaren na dato een schadeclaim indienen tegen de Peppelhof. En nu heb ben we weer twee inwoners die geld willen zien omdat de Robi- niahof drie jaar geleden is ge bouwd. Dat werkt toch behoor lijk frustrerend." roelofarendsveen In het hartje van Roelof arendsveen heerst sinds kort een enorme be drijvigheid. Geen enkele automobilist in het dorp is dat ontgaan. De met stoplichten be veiligde kruising van de Alkemadelaan met de Stationsstraat en de Sotaweg verandert langzamerhand in een rotonde. Op 19 april is voetgangers en voor fietsers en bromfietsers. aannemer Ooms uit Avenhom begonnen met het deel Alkemadelaan-Stationsstraat. Over enkele weken volgt de noordelijke helft. Bo vendien wordt de brug in de Stationsstraat voorzien van een nieuwe bruggetjes voor De werkzaamheden, die 1,3 miljoen gulden kosten, moeten eind juni zijn afgerond. FOTO ENCFL LAMEIIER marieta kroft Inwoners van Alkemade gaan een gulden per jaar meer beta len aan omroepbijdrage. Dit geld komt ten goede aan de lo- kalke omroep Radio 7 (voor heen Heatwave). Alkemade besloot in oktober 1997 de omroepbijdrage met een gulden te verhogen. De ge meenteraad schortte het besluit op toen bleek dat de uitzendin gen van de kerkradio en een ouderenprogramma waren ge staakt. Na bemiddeling van burge meester A. Meerburg zijn deze twee programma's weer terug op Radio 7 en is de gemeente bereid de zogenoemde lokale opcenten alsnog te heffen. De commissie bestuurszaken bespreekt het voorstel van B en W op donderdag 20 mei. marieta kroft De hervormde kerk in Koude kerk aan den Rijn wordt de ko mende jaren grondig gereno veerd. Vanavond geven domi nee E. Bluemink en de kerk voogdij het officiële startsein door een doek op de steigers van de kerktoren te onthullen. Daarop staan de namen van .sponsors. De toren krijgt als eerste een opknapbeurt. Hij staat al twee weken in de steigers. Het werk aan de toren neemt vijf weken in beslag. De overige werk zaamheden, aan zowel de bui ten- als de binnenkant van het gebouw aan de Dorpsstraat, smeert de kerk over tien jaar uit. Die tijd is nodig omdat de subsidie in tien jaar wordt uit gekeerd. Volgens president van de kerkvoogdij S. Cnossen verkeert de kerk, die in de veertiende eeuw eerd gebouwd, niet in een erg slechte staat. „Ik schrok wel toen ik hoorde dat er een knaagkever in het houtwerk zit. Maar verder lag deze opknap beurt in de lijn der verwachtin gen." Ze vertelt dat het kerkge bouw na de laatste renovatie van zo'n vijftien, twintig jaar geleden, alleen is bijgewerkt. De jaarlijkse inspectie van de monumentenwacht bracht nu zo veel mankementen aan het licht, dat de kerkvoogdij besloot het hele gebouw weer eens on der handen te nemen. Vijf ton De kosten van de renovatie be dragen in totaal vijf ton. De rijksdienst voor de monumen tenzorg betaalt vijftig procent van de kosten voor de buiten kant van de kerk: circa 120.000 gulden. Het overige moet de kerk ophoesten. Een speciale commissie houdt zich bezig met allerlei in zamelingsacties. Zo heeft de commissie fondsverwerving be zoekjes gebracht aan bedrijven in het dorp en de omgeving. Er wordt een veiling georganiseerd en komen er giften binnen. De schapenactie van vorig jaar heeft ook dit jaar plaats. Gemeenteleden kunnen een lam kopen, dat vervolgens gra tis bij een boer in de wei loopt. Aan het eind van het jaar wordt het dier verkocht en komt de opbrengst ten goede aan de restauratie van de hervormde kerk. Het beste hout Het soepelste leer Het zachste tapijt Het mooiste chroom kenhof bestaat vijftig jaar. Miljoenen Nederlanders en anders bezochten in die jaren de Lissese bloementuin genoten van de natuur maar ook van het werk van de vaste en tijdelijke medewerkers. Zo lang de Keukenhof komt wekelijks een betrokkene aan het woord. Vandaag spreekt tuinier Ruud Struik. En een airco om het hoofd er koel bij te houden De Rover 600 Cambridge is in alle opzichten onderscheidend Naast metallic lak in een originele Rover kleur, heeft hij lichtmeta- details. Ook typisch Rover zijn W wortelhouten accenten en lede n stoelen Verder zi(n ABS en n passagiersairbag standaard i, natuurlijk, een airco om het hoofd koel te houden Vanaf fl. 48.990.- hier het hele jaar, et leukste is toch wel als ppei in is. Daar werk je naar (voo ar doe je het allemaal is het ook wel de druk- Wij beginnen om half vijf en dan komen er in nog een beetje over- Want die lelieparade b.edff. weer is het aardig uit te al werk ik nu in de kas. -regent doen we binnen- tieZ )pruimen. de voorberei- P ia het planten. En in de 'nt0 shet ISSE HOLLA ee£ nder- urb De din- jiszi tarje niet ''8® t komt. Si tbiJ'na gen urend m m t met bezoekers. Waar de le uitgang is, de bekende he) L 'e °°k veel com- iten. 'Joh, wat is het zeggen ze. De meeste letn n zijn oprecht geïnteres- nsZe willen weten waar ze aar i kunnen kopen, of hoe ze Té a's kunnen doen. n met een man of 35, en deel vast personeel en iel komt bij bollenbedrij- mdaan. Meestal doe je met zijn tweeën een wijk van het park: Daar moet je het sa men zien te rooien. Veel ge beurt met machines, maar .bij voorbeeld de perken die moei lijk bereikbaar zijn, worden met de hand gerooid. Je hebt maai ers die het gras in het hele park maaien, maar degenen die in de wijk lopen, moeten de rand jes doen. Ik ben hier meer het manusje van alles. Ik begin 's ochtends met beesten voeren. We heb ben schapen, kippen, pauwen en eenden. Dat doe ik als er nog geen publiek loopt. En 's avonds ge bruiken we het voeren om de beesten naar binnen te krijgen, want we hebben nog wel eens vossen hier lopen. Verder is het allerlei tuinwerk. Je moet wel groene vingers hebben als je hier werkt. Ik praat wel eens met andere ho veniers, die lijkt het niets. Maar een normale tuin aanleggen is veel zwaarder, dat is veel grondwerk. En hier loop je in een mooi bos. Achter een bu reau zitten, daar moet ik niet aan denken. We zijn nu al elke dag bezig op 'het nieuwe land'. Dat is de uit breiding, daar is nog een hoop te doen. De bomen en struiken zijn al geplant, maar de perken moeten uitgezet, de graszoden moeten gelegd en dan de klei nere planten erin. Je krijgt een tekening mee en dan zoek je het maar uit, daar komt het op neer. In augustus met de 'Zo merhof moet dat allemaal klaar zijn. Een deel van het park gaat dan ook open, maar in de rest moeten wij ons werk kunnen doen. Daar kan het publiek dan niet komen. Wat mensen wel eens vragen is waarom we bepaalde hyacinten erafhalen. Die stinken dan al vreselijk, dan is het gewoon pap. Zo ver laten we het meest al niet komen, maar het komt wel eens voor. Dan zeggen mensen: die zijn toch nog mooi? Dat zijn buitenlanders hoor, Nederlanders weten meestal wel beter. Ook vreemd zijn mensen die om half negen al vragen waar de uitgang is. Dan zijn we net een half uur open. Vrienden van me zeggen wel eens: 'joh, de Keukenhof, daar ben ik nog nooit geweest'. Die komen dan bijvoorbeeld uit Hillegom. Ik ga ze niet meesle pen, ze moeten er wel in geïn teresseerd zijn. Ik woon in een nieuwbouwwijk in Lisse. Daar heb ik een klein tuintje, maar dat schiet er nu helemaal bij job de kruiff AUTO-HOME LEIDEN B V. Touwbaan 2, Autoboulevard Leiderdorp Telefoon 071 - 5121560 Jacobswoude beraadt zich al enige tijd over het beheer van de ongeveer tachtig volkstuinen aan de Kerkweg. De privatise ring van de tuinen in Leimui den is het college goed beval len. Het liefst stoot het het complex aan de Kerkweg ook af. Jaren geleden hield de ge meente al eens een enquête on der de Woubrugse volkstuin ders. Destijds was een ruime meerderheid van de huurders voorstander van privatisering. Of de volkstuinders daar nu nog trek in hebben is de vraag. Zij zijn er niet jonger op gewor den en een aantal van hen be twijfelt of er in een vereniging kandidaten zijn voor een be stuursfunctie. woubrugge marun kramp Jacobswoude polst de mening van de Woubrugse volkstuin ders over privatisering van het complex aan de Kerkweg. De gemeente heeft aan alle huur ders van een stukje grond een vragenlijst opgestuurd. Daarin wordt gevraagd of zij voor de oprichting van een vereniging zijn of dat ze het beheer liever aan de gemeente laten. Aan het einde van deze maand verwacht de gemeente de antwoorden te hebben. Mocht een aanzienlijk deel van de volkstuinders voor privatise ring voelen dan gaat de ge meente met hen bekijken hoe dat het het beste vorm kan krij gen. Ruud Struik aan het werk in de Keukenhof. „Een normale tuin aanleggen is veel zwaarder. FOTO DICK HOGEWONING

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17