>PORT Aspiraties Krajicek kunnen in de ijskast Erwin Koeman moet PSV zien te redden Rijnsburgse Boys nog in le race voor twee prijzen -i WSB is UVS te slim af a Electrolux RUIGR0K NDERDAG 6 MEI 1999 willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071 Tieo Vonk manager FC Twente hede« Theo Vonk is met ingang van volgend seizoen tech- jch manager van FC Twente. De huidige trainer van Heracles at zich bemoeien met het eerste elftal, de opleiding en scou- ig en de medische staf van de Enschedese club. Het contract n Vonk bij Heracles loopt aan het einde van dit seizoen af. ink was in de periode van 1986-1992 als trainer bij FC Twente irkzaain. Frans Thijssen is in beeld om trainer Hans Meyer na seizoen op te volgen. Het contract tussen FC Twente en eyer loopt nog een jaar door, maar club en trainer lijken op caar uitgekeken en een breuk lijkt aanstaande. Twente praatte eds oriënterend met Thijssen, die momenteel zonder club zit. ik Bert van Marwijk, volgende week met Fortuna Sittard be- rfinalist tegen Ajax, staat op het kandidatenlijstje van FC irente. Iranje Zwart mist Stacy in finale idhoven De Australische tophockeyer Jay Stacy heeft titel- ndidaat Oranje Zwart plotseling verlaten. De 30-jarige straf- rnerspecialist is op last van zijn bondscoach Terry Walsh te- ggekeerd naar zijn vaderland voor een trainingskamp met de tionale selectie. Door zijn onverwachte terugreis mist Stacy, ruim 250 interlands voor Australië speelde, de ontknoping de strijd met Bloemendaal om de landstitel. Zaterdag is in Demendaal de tweede wedstrijd in een best-of-three serie. :t eerste duel verloor Oranje Zwart zondag na strafballen. lerde nederlaag nieuwe handbalploeg Handbalcoach Ryszard Malag is deze dagen niet te be- jden. De trainer van de nationale mannenploeg moet hele- aal opnieuw beginnen met een jonge, onervaren ploeg. Vlak or een zware cyclus van zes EK-kwalificatiewedstrijden in ei. Malag en zijn mannen bereiden zich voor in Tsjechië. Te il die ploeg verloor Nederland gisteren voor de derde keer een feninterland: 32-13. Malag zag in april een complete genera internationals vertrekken. Het Nederlands Handbalverbond 1 verder met handballers die volledig beschikbaar zijn voor anje. teun voor Timmer en Oonk swuk De schaatsers Robbert Westerveld en Arnout Coenen dien komend seizoen veelvuldig gebruik maken van extra faci- eiten die Sanex beschikbaar heeft gesteld. Sanex is de sponsor in onder anderen Rintje Ritsma en Marianne Timmer. Wester- ld en Coenen maken deel uit van het gewest Noord Holland- ttrecht. Timmer had afgelopen winter aangegeven graag met n of meer mannelijke sprinters te trainen. „We slaan twee egen in één klap", legt coach Egbert van 't Oever uit. „Mari- ine en Frouke (Oonk) kunnen zich optrekken aan die man- in, terwijl Westerveld en Coenen dankzij extra faciliteiten be- kunnen worden. Het zijn jongens die 36'ers. hebben gere- in. Ze behoren tot de top zes van Nederlandse sprinters." issen Sanex en het gewest Noord Holland/Utrecht bestaat [ids enige tijd een samenwerkingsverband. errigato wint etappe en wordt leider hjlogne-sur-mer De Italiaanse wielrenner Andrea Ferrigato reft de tweede etappe in de Vierdaagse van Duinkerken ge- onnen. De renner uit de Ballan-ploeg nam ook de leiderstrui rervan zijn landgenoot Nicola Minali. Ferrigato kwam na een over 176,7 kilometer alleen aan in de finishplaats Boulogne- lir-Mer. Hij ontsnapte 30 kilometer voor de streep uit het pelo- len eindigde met een minuut voorsprong. De Italiaan Giulia- Figueras won de eerste etappe van de Ronde van Romandië. Ie 23-jarige renner was in de 165,4 km lange rit van Genève .ar Fleurier in de sprint zeven medekoplopers te vlug af. De ritser Niki Aebersold van de Rabobankploeg werd tweede, iissaglia derde. Missaglia, derde in de laatste Amstel Gold Ra- fe, is leider in het algemeen klassemènt. Eindhovense club heeft nog drie duels om Champions League te bereiken Erwin Koeman maakt tijdens de laatste drie wedstrijden van het seizoen deel uit van de technische staf van het eerste elftal van PSV. De oud-speler en trainer van de reserves van de Eindhovense club is op verzoek van trainer Bobby Robson bij de hoofdmacht gehaald. Voorzitter Van Raaij van PSV ontkent dat de Engelse trainer zelf geen moge lijkheid meer ziet de vrije val van de club te breken. „Natuurlijk heeft Rob son nog vertrouwen in een goede af loop. Hij gelooft er nog steeds in dat PSV minimaal via een derde plek aan het kwalificatietoernooi voor de Cham pions League kan deelnemen. Dat is maar goed ook. Het zou slecht zijn wan neer zelfs de trainer geen oplossingen meer ziet." Toch maakt de Brit graag gebruik van de diensten van Erwin Koeman. Dat ter wijl de huidige trainer van het tweede team van PSV nog niet eens naast Rob son en zijn assistent Brandts op de bank mag plaatsnemen. „Dat klopt, maai toch kan Koeman wel iets toevoegen. Hij praat mee over de opstelling en kan ook tijdens de rust worden geraad pleegd. Tijdens de wedstrijd is dat mo gelijk via de mobiele telefoon." Het gesprek tussen Robson en Var Raaij was een logisch gevolg van het te leurstellende 2-2 gelijkspel van PSV za terdag tegen RKC. „Na redelijke tot goe de wedstrijden tegen Roda, Ajax en Vi tesse leken we eindelijk op de goede weg. Tegen MW, De Graafschap en RKC is het met dezelfde spelersgroep helemaal misgegaan. Dat heeft zijn oor zaken. Ik voel me als voorzitter niet ver antwoordelijk voor de slechte serie van de laatste weken." De voorzitter benadrukt verder dat hij zich van volgend seizoen iets heel an ders voorstelt. „Met Gerets krijgen we een goede trainer. Voor zijn komst heb ik me heel sterk gemaakt. Als PSV vol gend jaar opnieuw niet presteert, voel ook ik me persoonlijk verantwoordelijk en zal ik mijn consequenties trekken." Van Raaij bevestigt dat PSV en Club Brugge nog steeds praten over een transfer van de Ghanees Eric Addo naar Eindhoven. De Belgische club vraagt echter ruim 15 miljoen gulden voor de centrale verdediger. De voorzitter wil niet reageren op de interesse van de Eindhovense club voor Kevin Hofland van Fortuna Sittard en John de Jong van FC Utrecht. PSV heeft beide clubs van de belangstelling op de hoogte gebracht en zou bereid zijn beide talenten vol gend seizoen op huurbasis aan hun hui dige clubs uit te lenen. ,,fk heb nu ande re dingen aan mijn hoofd", verklaart Van Raaij. „Dankzij de eveneens falende concurrentie hebben we nog steeds uit zicht op de Champions League. Maar dan moeten we eindelijk wel eens gaan winnen." Erwin Koeman moet PSV in de laatste drie duels op de rails zien te krijgen. foto anp Nummer-éénpositie ver weg na verlies tegen Arazi los Moya bij toernooiwinst en iets meer dan honderd bonus- punten de hoogste positie ver overen op Kafelnikov. Moya be reikte in Hamburg wel de derde ronde, na winst op de Italiaan Meneschincheri (6-4 7-5)_ Sjeng Schalken verloor net als Krajicek. In de eerste ronde was hij nog knap de baas over de Amerikaan Chang. De Zuid- Afrikaan Wayne Ferreira toonde zich te sterk met 6-4 6-3. Ham burg nam ook afscheid van de Spanjaard Albert Costa (zesde geplaatst) en de Zwitser Mare Rosset (15). Costa ging onderuit tegen de Argentijn Zabaleta (7-5 6-2), Rosset tegen Lapentti uit Ecuador (6-2 6-0). De Zwitserse Martina Hingis maakte na een maand pauze haar rentree op het gravel van Rome. De nummer één tim merde in recordtempo de Fran caise Nathalie Dechy van de baan: 6-1 6-1. Ook in het dub belspel was Hingis op dreef. Met de Russin Ana Koernikova won ze met 6-0 6-0 van het Amerikaans-Argentijnse duo Graham/MontaJvo. „Ik voel me sterker dan voorheen", aldus Hingis. Richard Krajicek kan zijn aspiraties om de nummer-één- positie in het mannentennis te veroveren voorlopig ver geten. De 27-jarige Muiderberger verloor gisteren in de tweede ronde van het toernooi in Hamburg van de Ma rokkaan Hicham Arazi met 6-4 7-6. De eerste ronde had hij vrij geloot. genieten van de 5-3 voor sprong, want de sterk spelende Arazi brak direct terug De verder gelijkopgaande set mondde uit in een tiebreak, waarin Arazi zich met 7-3 de sterkste toonde. „Het kwam aan op een paar punten. Hij speelde beter toen het er het meest toe deed", zei Krajicek. Op het gravel van Hamburg had de Nederlander voor het eerst in zijn loopbaan de kans de mondiale nummer één te worden. Jevgeni Kafelnikov, Pe te Sampras. Alex Corretja en Pat Rafter staan op de ranglijst bo ven hem, maar zij ontbreken om uiteenlopende redenen in Duitsland. Krajicek had voor het bereiken van de toppositie ook 105 bonuspunten moeten vergaren, via overwinningen te gen hoog geklasseerde spelers. Nu hij heeft verloren kan de nummer zes, de Spanjaard Car- De houding van Richard Krajicek zegt i. Verder dan de tweede ronde in Hamburg Krajicek, nu nummer vijf, had bij toernooiwinst de nieuwe ranglijstaanvoerder kunnen worden. Door de nederlaag te gen Arazi verliest hij echter punten, omdat hij vorig jaar verder reikte. Toen verloor hij in de derde ronde van de Fransman Santoro. De als eerste geplaatste Kraji cek begon de partij matig. Bij de stand 1-1 verloor hij zijn op slag. Van gravelspecialist Arazi kreeg hij in de eerste set één kans om terug te breken, maar de Nederlander verzilverde die niet. Arazi serveerde de set keu rig uit: 6-4. Krajicek behield in de tweede set aanvankelijk wel zijn opslag. Hij wist zijn opponent zelfs in hij niet. de achtste game te breken. foto ap Lang kon het servicekanon niet htick Boys kan voorbeeld van de jeugd niet volgen ISBURG PETER VAN DER HULST -J. hsburgse Boys heeft zaterdag jen Quick Boys waarschijnlijk Q een punt genoeg om aan raak te maken op een vervan- ïde periodetitel. Dit gegeven mde voor trainer Henk Wis- n geen enkele aanleiding om i ploeg in de halve finale om Leidsch Dagbladcup in be- erming te nemen. Tegen zelfde Quick Boys stuurde de sterkst denkbare opstel- het veld op. De beloning am na ruim negentig minu- spel in de benodigde straf- loppenserie. Na de 1-1 eind- nd werd een misser van in- ler Faisel Bounif Quick Boys lindelijk fataal. De thuis- eg mag daardoor in de finale en WSB uitmaken wie de kste formatie van de voor- ilige Leidse afdeling heeft. De finaledag bij De Sleutels ■eft een hoog blauw-wit ge- te. Een aantal jeugdteams Quick Boys is inmiddels irgedrongen tot de eind- pjd. „Ik heb mijn jongens dat ft voor aanvang van de wed- tijd voorgehouden. Het was poi geweest als wij ook de fi- E? hadden gehaald. Het heeft en niet zo mogen zijn", rea- rde Quick Boys-trainer Cees jnipelaar. Met de uitschake- |g voor de LD-cup sluit de Itwijkse ploeg een matig sei- jen af. Komende zaterdag staat er in het laatste competi tieduel niets meer op het spel. Ongewild bezorgde Quick Boys de opponent een redelijk gemakkelijke avond. Halverwe ge de eerste helft hadden de Katwijkers het spel naar zich toegetrokken. Het leidde uitein delijk tot een bijna niet te mis sen kans voor René Ruwaard. De jeugdige spits, die in de rust werd vervangen door Bounif, kopte de nauwkeurige voorzet van John Kroon echter over het doel van Lennert Hegie. Slordig balverlies van Jan Je roen Schaap vormde de inlei ding tot de Rijnsburgse treffer. Steven Faber liet met eën mooi lobje de voor zijn doel staande Peter Kromhout kansloos: 1-0. Geen minuut later liet Alan Campfens de mogelijkheid op een tweede Rijnsburgse treffer liggen. Peter Timmermans kon op slag van rust de schade weg werken, maar vrijstaand bij de tweede paal schoot hij de voor zet van de goed spelende John Kroon over. In de tweede helft van het duel - dat voorafgegaan werd met een minuut stilte in ver band met het overlijden van het Rijnsburgse erelid Gerrit Zand bergen - leek er voor de thuis ploeg weinig meer fout te kun nen gaan. De ploeg van Henk Wisman domineerde het spel en kreeg via Mohamed Boulay- oune en Michel Roest opnieuw mogelijkheden. De westrijd ste vende op een simpele zege voor Rijnsburgse Boys af, maar Mi chel van Hooy verstoorde met een afstandsschot (1-1) dat feestje. Zij het dan tijdelijk, want in de strafschoppenserie toonde de thuisploeg zich als nog de sterkste. „De bezetting in het veld heeft wel aangetoond dat we deze wedstrijd graag wilden winnen. Ik heb niet voor niets mijn eerste elftal opgesteld. Al leen heb ik voortijdig Martin den Haan, Alfons de Kort en Steven Faber naar de kant ge haald. Ik wilde hen met het oog op de periodetitel wat extra rust gunnen", aldus Wisman. Dankzij de winst kan de com petitie op Hemelvaartsdag te gen WSB voor zijn ploeg nog een mooi vervolg krijgen. „Ik heb de tegenstander dit seizoen nog niet zien spelen, maar WSB komt niet voor niets zo ver in de competitie. Ze hebben alleen Kranenburg voor zich en dat is nu eenmaal een top- team." Rijnsburgse Boys - Quick Boys 1-1 (1- 0). Rijnsburgse Boys wint na straf schoppen. 35. Steven Faber 1-0. 81. Michel van Hooy 1-1. Geel: john Kroon (Quick Boys). Rijnsburgse Boys: Hegie: Roest. De Kort (76. Vooysl. Van Lochem. Cadel; Aalbersberg. Buis. Den Haan (76. Borstl: Boulayoune. Campfens. Faber (70. De Mooyi. Quick Boys: Kromhout; Schaap, Van Dijk, Van Hooy, Van der Plas; Timmer mans, Flaton (87. I)i)kdreni], De Jong, Van Beelen (71. Van Dam); Ruwaard (46. Bounif), Kroon. Noordwijkerhouters blijven op drie fronten actief Paul Pikaar (links) houdt hier Mark Ens nog in bedwang. De Noordwij- kerhoutse spits stond niet op scherp, maar scoorde yvel de openings treffer voor WSB, dat met 3-1 van UVS won. foto hielco kuipers NOORDWUKERHOUT WSB beleeft drukke tijden. De Noordwijkerhouters maken in alle opzichten een prima sei zoen door. Sinds vorig jaar no vember is de ploeg ongeslagen. Ook gisteren wilde WSB die status behouden en dat resul teerde in een finaleplaats in de strijd om de Leidsch Dagblad cup. De winst op UVS (3-1) be tekent dat het team van trainer Ruud de Groot nog op drie fronten actief is. Aanstaande zondag kan WSB het kampi oenschap of in ieder geval na- competitie afdwingen in de tweede klasse, waarna komen de dinsdag ook nog eens de fi nale in de strijd om de Amstel Cup kan worden afgedwongen. Ruud de Groot moet zowel het belangrijke treffen tegen ONA, zondag, als de bekerfinale vanaf de tribune bekijken. De oefenmeester is voor twee wed strijden geschorst vanwege de rode kaart die hij ontving in het duel tegen RKAW. Zijn ploeg hoeft geen enkele druk te voelen, vindt De Groot. De Noordwijkerhouters hikken al jaren tegen promotie naar de eerste klasse aan, maar hoeven niet per se de stap te maken. Toch lijkt het dat dit seizoen al le middelen voorhanden zijn. WSB beschikt over een zeer brede selectie, waardoor even tuele blessures en schorsingen gemakkelijk opgevangen kun nen worden. Het tweede werd met overmacht kampioen in de reserve eerste klasse en speelt komend seizoen op het hoogste niveau. Het overvolle programma, in dien WSB nacompetitie moet spelen, baart De Groot dan ook geen zorgen. „We maken keu zes en de competitie is natuur lijk het belangrijkst. Dinsdag te gen HMSH spelen we gewoon met het tweede." Ook gisteren kwam WSB, dat eerder in het toernooi al zater daghoofdklasser FC Lisse elimi neerde, niet met zijn sterkste opstelling het veld in. De Groot had zijn elftal zelfs op meer plaatsen gewijzigd dan collega Wim van Zwam. Waar de UVS- trainer Marco Akerboom en Mario van Heijningen - zij staan qua gele kaarten 'op scherp' en UVS heeft nog twee duels in de hoofdklasse te gaan om zich veilig te spelen - en Teun Parrel aan de kant liet, gunde De Groot keeper Kai Duijkers, Jan van den Berg, Paul Warmerdam, Martijn Kijk in de Vegte en Piet Hazenoot rust. Van slag De tweedeklassser was daarbij minder van slag dan de hoofd klasser. UVS liet zich niet van zijn sterkste kant zien en stond met de verkeerde'instelling in het veld. De Leidenaars waren te slap in de duels en hanteer den een te traag tempo om het de gastheer moeilijk te maken. Het gebrek aan concentratie was met name in de verdedi ging te merken. Als spits Mark Ens en rechtsbuiten Martin Aanhane iets scherper waren geweest, had het fris spelende WSB bij rust al op een comfor tabele voorsprong kunnen staan. UVS kwam niet verder dan wat slappe schoten van Paul Montague, Remco Visser, Berry Charité, Steven van Daalen en Carl Roest. Laatstgenoemde verliet overigens het veld na een ongelukkige botsing met Bas van Zaanen. De aanvoerder van UVS hield er een^fiiepe vleeswond in de knie aan over, die later in het ziekenhuis ge hecht moest worden. Roest mist daardoor waarschijnlijk de belangrijke competitieduels met Holland en Feyenoord. Pas na rust drukte WSB het overwicht in doelpunten uit. Mark Ens knikte in de 48ste mi nuut een voorzet van Marcel Bremmer onhoudbaar binnen. Een kwartier later belandde een van richting veranderd schot van invaller Paul Warmerdam in de bovenhoek: 2-0. Charité bracht de spanning nog even terug, maar in blessuretijd maakte Piet Hazenoot aan de eventuele hoop van de gasten een einde: 3-1 WSB UVS i-i hm», in i os i 0,64 Warmerdam 2 0. 73 Charité 2-1. 90. Hazenool 3-1 Gele kaart: Van Groot veld (UVS) Scheidsrechter: Van der Perk Toeschouwers: 85. WSB: Duivenvoorde; Van iler Meer. Van Kesteren. Van Zaanen (46. Kijk in de Vegte). Lammers (46. Warmerdam); Bremmer. G. van der Weiden. I van der Weiden; Aanhane. Ens, Marijnen (62 Hazenool UVS: De Heiden; Van tilden, Pikaar (57. Borst), Roest (46. Parrel). Van Grootveld; Van Daalen (57. Yener), Van der Heiden, Montagne, Hons beek; Charité, Visser. _,-ï\ DaoA, L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORt Hoofdstraat 19i Sassenheirn Telefoon (0252) 211 832 Th. LUBBE REIZEN B.V. ■nHnm INGÜajBANK Voor ondernemende me Koel- en vnesapparatuur Stofzuigers Koelboxen Caravankoelkasten Airconditioners Keukeninbouwapparatuur meerburg bv Woning- en Utiliteitsbouw Verbouw en Onderhoud Makelaardij en Taxaties Verzekeringen Telefoon (071) 5899303 Fa< (071) M9197S hekwerk bv mm katwijk Lageweg 34 Postbus 3000 2220 CA Katwijk (ZH) Telefoon 071 -4057777 Fax 071 -4031531 Leidsch ktghlad £P De wereld om je heen

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23