melkunie J)e mooiste sportdag uit 't leven van Martin van Kins 'Dit succes straalt af op je hele vereniging' egendoelpunten smet op et feestje van Noordwijk V V. NOORDWIJK KAMPIOEN 98-99 Amateurvoetbal DE I HYPOTHEEK SHOP NDAG 3 MEI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071 -5356463 titel van een club die zo heerlijk amateuristisch kan zijn dwijk-verdediger Martin van Kins stond als enige 'jjfe5 duels van Noordwijk de volle negentig minuten in eld. De Leidenaar scoorde geen enkele goal en en va ook geen enkele gele of rode kaart. De degelijkheid jt van de voormalige Leiderdorper af. Maar kleur- kan de rechtsback zeker niet worden genoemd. De andei pioensdag vanaf het krieken tot het licht letterlijk en ■eft Vt irlijk doofde. tel me •ndoo T.'n bal nelhei Cins ontwaakt voor wat de der ja ste sportdag uit zijn leven worden. Van het feit dat Koninginnedag van vroeg at op de Amsterdamse Van estraat aardbeiden met vla staan verkopen, onder hij op het eerste gezicht ti g last. Liefdevol voedt hij Mats de fles. „Op dat momenten ben je natuur- og niet met de wedstrijd Hieraan is voetbal uiter- ondergeschikt. Het was en 'knallen' maar daar k geen last van. Ik heb het laat gemaakt, ik was om ra in Njuur 's middags 'los'. Op ten en braderieën staan, ital met gereedschappen, heb ik jarenlang de kost verdiend. Sinds een jaar of ?lk nii lat de oi - en eken ach ti drie exploiteer ik een koeriers dienst die Barkas heet. Van die markten pak ik alleen nog op heel speciale dagen zoals Ko ninginnedag; als het hele gezin meekan." 11.37 In een stralend zonnetje struint Van Kins met Mats en vriendin Barbara de Leidse zaterdag- markt af. Op een terrasje aan de Vismarkt loopt hij Henk Lange- maat, de politieman die met zo wel Katwijk als ARC kampioen werd, tegen het lijf. Langemaat wenst Van Kins veel succes, zo als hier en daar ook andere, minder bekenden de 32-jarige Leidenaar geluk wensen. „Vreemd eigenlijk. Het gaat goed met Noordwijk, een paar keer met je kop in de krant en Concentratie in het veld, ondanks de z de la ioene mafi :lein ihoui 7 des rijdei foto dick hogewoning op tv en opeens komen ze je hand schudden. Toch ben ik ook nü nog helemaal niet met vanmiddag bezig. Pas als ik strak de krant er nog eens bij pak en de voorbeschouwing lees, gaat het voor mij een beet je leven. Dat straks de hele fa milie er bij zal zijn, vind ik prachtig. Maar het legt geen ex tra druk op me. We kopen een zakje nootjes voor mijn moe der, die is altijd wel zo nerveus dat ze wat te knagen moet heb ben." t 13.09 Onderweg naar de kust, in zijn rode bestelbusje, ontwikkelt zich bij Van Kins langzaam het besef dat er iets bijzonders aan staande is. De titel lonkt en dat bij een club die in zijn ogen nog zo 'heerlijk amateuristisch kan zijn. „Spelen we in de stromen de regen, komen we koud en dampend de kleedkamer in, is er geen reservetenue voor de tweede helft beschikbaar. Van die kleine dingetjes." Bij aan komst aan de Duinwetering weet hij-niet wat hij ziet. Zijn woorden moet hij bijna inslik ken. Zowaar staat de sproei-in- stallatie aan, speciaal voor het kampioensduel. „Waarom kan het niet elke week zo zijn?", vraagt hij hardop. 14.17 Van Kins komt terug uit de teambespreking onder leiding van coach Ruud Bröring. „Hij heeft ons geprobeerd scherp te zetten en de spanning er een beetje af te halen. Misschien is het mijn leeftijd, maar het laat met niet warm of koud. Van de jonge jongens kan ik me wel voorstellen dat ze stijf van de zenuwen staan. Er zaten er in ieder geval een paar te luisteren alsof ze stoned waren." 15.00 De wedstrijd begint en krijgt een knotsgek verloop. Van Kins speelt een goede wedstrijd. Hij bestrijkt af en toe in zijn eentje de complete rechterflank. Twee keer verschijnt hij alleen voor de keeper maar Van Kins durft niet voor 'eigen glorie te gaan' en legt de bal af, zonder dat het een doelpunt oplevert. Het wordt uiteindelijk 8-5. 16.44 Als de scheidsrechter er genoeg van heeft en een minuut te vroeg affluit, is het veld binnen mum van tijd bezaaid met hos sende spelers en toeschouwers. Van Kins incasseert met volle teugen de schouderklopjes en heeft het eerste (plastic) glas bier al snel naar binnen gego ten. Supporters bieden ruim 200 gulden voor het shirt met nummer 2, maar de verkoop gaat niet door. Er moeten nog minimaal vijf wedstrijden in ge speeld worden dit seizoen. Bui ten dat feit: „Dit shirt is straks voor Mats." 17.12 Als de eerste feestelijkheden zijn afgesloten, verschanst de selectie zich in de kleedkamer. Terwijl zijn teamgenoten sprin gen en zingen, houdt Van Kins zich rustig. Hij bietst een filter- tje. „Ik heb de afgelopen vijf wedstrijden al een ontlading gehad toen we steeds maar wonnen. En vorige week na Quick Boys ben ik al flink dron ken geworden. Dit was een kwestie van afinaken. Twee jaar geleden (toen Noordwijk nipt derde werd achter Schevenin- gen en FC Lisse red.) had ik echt kippenvel na de laatste wedstrijd. 'Het zal toch niet ge beuren', dacht ik toen." De vijf tegentreffers zitten hem wel dwars. „We waren zo trots op het feit dat we zo weinig tegen doelpunten hadden. Dat is nu ook voorbij." 17.23 Middenvelder Wim de Jong belt met zijn hoogzwangere weder helft. „Zullen we effe allemaal meepuffen Willem", schreeuwt Van Kins, terwijl een groep jeugdige fans om een handteke ning smeekt. „Kinderen komen altijd naar me toe", legt Van Kins uit. „Ze zien aan me dat ik een kindervriend ben." 18.02 Heel Noordwijk 1 deint mee op het podium voor de kantine met zanger Alex. Van Kins houdt zich afzijdig. Als de bur gemeester heeft gesproken, moet ook hij eraan geloven. Eenmaal op de verhoging gaat ook hij 'los'. Onbedoeld belet hij trainer Ruud Bröring de massa toe te spreken door de microfoon uit zijn hand te slaan. 18.33 De selectie wordt naar de open dubbeldekkerbus geleid. On danks de strenge selectie die aan de zijdeur wordt toegepast, zit het voertuig propvol. Spelers (vrouwen) vallen regelmatig over elkaar heen, zodat de rondrit door het dorp niet ge heel vlekkeloos verloopt. De loeiharde muziek die uit de luidsprekers schalt, lokt de mensen naar buiten. Tout' Noordwijk juicht, maar de toe risten snappen niet wat er loos is. Koninginnedag was nog wel te begrijpen, maar de dag erna weer zo'n feest... 18.58 Dinerende mensen in de eet tentjes op de boulevard onder breken hun maaltijd om een glimp van het zootje ongere geld op te vangen. Serveersters van het pannenkoekenhuis ko- Een der idriai Ier do 2n de de la is te 'laan voor de titel van w Noord en wel binnen was, het elftal van trainer Ruud t vanfring al cadeautjes uit te de- Anders kunnen de vijf te- aan treffers die hekkensluiter oj enburg na rust scoorde, niet 'n steden omschreven. De winst Noordwijk kwam na de 6-0 is dal ia! Ir in Sj t niet sten stand nooit in gevaar maar klein smetje op een verder kampioensdag mag uiteindelijke uitslag (8-5) worden genoemd, iet al gedegradeerde Rozen- g had de laatste weken met 'tball cheiden cijfers van onder respt ;r SHO (1-2) en ARC (0-2) eei oren. Het was voor de thuis- 7. Me eg daarom zaak het verzet de bezoekers snel te breken enzo at alle hoop op een draaglijk ïltaat snel de grond in werd oord. En dat lukte. Bij de al- lerste aanval, het treffen was geen twee minuten oud en lawine aan vuurwerk nog ee kefax net uitgeknald, passte 7. He voerder Arnold Reinders ir ik af de kop van het vijandige •7 hie ifschopgebied de bal op Pa- van Dam. De spits draaide en schoot en de bal ketste van de borst van de Rozenburg keeper voor de voeten van de ingelopen Marco Kleijn: 1-0. Daarna werd al snel duidelijk dat Rozenburg niet meer dan een figurant zou zijn op het feest van Noordwijk. De kansen hoopten zich op. Rocky Pitti miste er zeker drie, maar Kleijn en Reinders (op aangeven van Pitti) schoten de hoop van Ro zenburg aan flarden. Het klonk veelvuldig 'tien. tien' van de tribune en dat aan tal leek zeker haalbaar nadat verdediger Patrick Oosterlee in de 31-ste minuut met rood naar de kant moest, omdat hij Kleijn onderuit had gehaald. De Hil- legommer schoot zelf van elf meter raak: 4-0. Vooral Pitti gleed in het reste rende kwartier van het eerste bedrijf door de buitenspelval als een warm mes door boter. Zijn werklust werd beloond met de vijfde treffer en hij gaf ook nog de voorzet op spits Patrick van Dam die de ruststand op 6- 0 bepaalde. Het spel was uit en de titel binnen. Breedlachend ver scheen het elfal een kwartiertje later op het veld met, naar later bleek, onder hun tenue een T- shirt met 'Noordwijk Kampi oen' erop. Al snel bleek dat het gedaan was met de concentra tie van de roodwitten en dat Rozenburg-spits Lennaert Kal- ker, in tegenstelling tot de meeste van zijn teamgenoten, hoofdklassewaardig is. Hij was bij vier van de vijf Rozenburg treffers betrokken en had daar bij ook nog het geluk dat het centrale duo van Noordwijk: Cees Smit en Lucas ten Brinke, met hun gedachten al bij de bloemen zaten. Bij de tweede tegentreffer werd er zo laconiek uitverdedigd dat Noordwijk e-3 er zich voor zou schamen. Tussen de goals van de be zoekers door deden Patrick van Dam en invaller Jelle Korbee wat terug voor Noordwijk. Het slotakkoord kwam op naam van Rozenburger Erik de Ridder en was typerend voor het gestuntel van de kampioen in de tweede helft. De Ridder kreeg volop de tijd om de bal na een corner tussen drie verdedigers aan te nemen, weg te draaien, voor zijn goede voet te leggen, en met de buitenkant over Robert Spaan te lepelen. Voorstopper Lucas Ten Brin ke trok zich na afloop, temid- De 'kampioensbus' heeft vooral aan de boulevard veel bekijks. men met bladen bier aange sneld. Marco Kleijn laat zich langs de zijkant van de bus naar beneden glijden voor een sani taire stop. Jos Smits - het is de derde titel voor de 39-jarige nestor van het gezelschap - kijkt stoïcijns om zich heen. Pa trick van Dam valt voor de zo veelste keer en Michael van der Laan steekt een sigaret op. Hij rookt als een jongen die op ou dejaarsavond vuurwerk aan steekt en dooft de peuk rap als hij erop attent wordt gemaakt dat vader Frans op het eind van de boulevard het feest gade slaat. 19.53 De dubbeldekker keert terug op De Duinwetering. Binnen in de veel te kleine commissiekamer staat een warme maaltijd te wachten. Van Kins, valt als eer ste aan op de rijst met kipker- rie. „Eigenlijk is het niet slim om nu te eten", zegt hij. „Daar word je moe van. Je kan beter blijven drinken. Maar als ik nu een baco neem, komt het wel goed." 20.24 Bröring leest een gelukstele gram voor dat door de Katwijk- se 'vrienden' van Quick Boys is foto dick hogewoning gestuurd. „Kijk, da's nou klas se". zegt Van Kins. „Bröring heeft toch lelijke dingen over hen gezegd." 02.07 In Noordwijk sluiten ze de lui ken en die van Van Kins vallen ook bijna dicht. „Ik had nog het plan opgevat om in Leiden er gens wat te gaan drinken. Maar ja, je kent het verhaal van de sluitingstijden. Misschien maar beter zo. Welterusten." Marco Kleijn (midden) viert zijn tweede doelpunt. Ook Rockey Pitti (links) en Arnold Reinders zijn er blij mee. foto dick hogewoning den van de hossende menigte, maal door die 6-0 ruststand, de tegengoals toch wel aan. „Ik Met het oog op de komende baal een beetje van die vijf wedstrijden met de andere za- goals, omdat ik een van de terdagkampioenen zullen we schuldigen was. Het kwam alle- dit snel moeten vergeten." LOMAN LEEFMANS Leen Korbee hield zich in de kleedkamer van zijn kampioens team, waar de champagne knalde en de ca mera's op de hoofdrolspelers waren gericht, wat afzijdig. De onuitwisbare glimlach op het gezicht van de voorzitter, ver raadde echter zijn gevoelens. „Hier hebben we zó lang op gewacht. Dit is geweldig. Het straalt op je hele vereniging af. We zijn in de af gelopen jaren een paar keer tweede en derde geworden, maar een kampi oenschap is voor de- sfeer en verstandhouding ontzettend goed. Als we het 'clubje' van Bröring bij elkaar weten te houden en nog een twee plaatjes erbij krijgen, sluiten we voor volgend seizoen op nieuw een goede deal." Een van die 'plaatjes' is al in gevuld. De verloren zoon Pa trick Scheurwater keert na an derhalf seizoen absentie van Hilversum terug naar Duinwe tering. Dat goede nieuws kon er op de feestdag nog wel bij. Dat vond ook Geerlig Azier, een van de motoren achter het succes van Noordwijk. Dat hij juist in de kampioenwedstrijd werd gewisseld, deerde hem niet. Terwijl hij schichtig aan een sigaretje trekt zegt hij: „Het is de verdienste van het hele elftal en dan sta ik mijn plaats graag af aan iemand die er ook het hele seizoen bij is geweest I Ii't is een ongelooflij ke wedstrijd geworden en op de schouders van het veld af, dat geeft een super-gevoel. Onze kracht dit seizoen was dat op het moment dat wij én concurrent Scheveningen bei de in een 'dippie' za ten, wij daar het snelst van hersteld zijn. En on danks de vijf tegengoals van van daag is de basis van het succes toch de ver dediging ge weest", al dus de mid denvelder. De jonge Lissenaar Michael van der Laan viel in voor Azier. Hij kon er wei nig aan doen dat het elftal te gen tien Ro zenburgers defensief volledig in elkaar stortte. Afgelopen zo mer stapte hij over van FC Lis- se naar Noordwijk omdat hij bij de eerste club geen aan spraak dacht te maken op een plaats in het eerste. Zijn ver plaatsing bleek een gouden greep. „Ik ben en blijf natuur lijk Lissenaar en al mijn vrien den van FC Lisse zijn mij van daag ook komen aanmoedi gen. Een jaar geleden lachten ze me nog uit. Wat ik in he melsnaam te zoeken had bij die degradatiekandidaat. Na vandaag wordt niet meer om Noordwijk gelachen." T GOEIE KOMT 1#AN MELKUNIE KOEIEN. Nieuwe Zeeweg 64 Noordwijk (071) 364 99 57 DE HYPOTHEEKSHOP. ALLES OP EEN RIJ. Architectenbureau Korbee architecten bna Nieuwe Zeeweg 66 2202 HB Noordwijk telefoon 071-3620700' telefax 071-3615478 Ons bureau verzorgt het ontwerp, de uitwerking en de begeleiding van zowel nieuwbouw als verbouwprojekten, waaronder: woningbouw villa's kantoorgebouwen en bedrijfsgebouwen winkels, winkelcentra en supermarkten parkeergarages hotels en horecagelegenheden bijzondere opdrachten wij werken voor een nog steeds groeiende groep opdrachtgevers, hopelijk ook eens voor UI

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25