Ter Specke Bokaal zonder uitschieters "I 3vO winnaar in lllissingswedstrijd De Zijl/LGB is nog een maatje te klein eerste feest is De Danaïden Van de Bilt vroeg op dreef Sport iirnus schiet tekort Het einde nadert voor BS Leiden iG 3 MEI 1999 23 lANK B is bij de mannen in regionale klasse van ildhandbalcompetitie jmus gekomen. De wonnen de uitwed- 1 Gemini in Zoeter- 23-25 en Saturnus Schiedam niet van houden (24-21). De Oase verslikten |atumus Ridderkerk, miste tegen de iers weliswaar doel- Kasper Adema, -ervanger was Freek die al eerder heeft wanten te weten :1. Aan hem lag het je Leidse ploeg tegen ten liet liggen. Het op rekening van die zeker negen tansen niet wist te DWS ging zuiniger igelijkheden om. An- scoorde zeven van [oegekende strafwor- d daarmee topscorer 'lek trof in Zoetermeer stander die de mou- et e1had opgestroopt. Dat rust' inmiddels onder het ïn sVn Paul Timmermans en jd en kan incasseren werd in deze wedstrijd wel be wezen. De Zoetermeerders konden de snel opgelopen ach terstand van 0-4 niet goedma ken. Bij rust leidde Rijnstreek met 14-15. In een gelijkopgaande tweede helft bleef Rijnstreek, mede dankzij het voortreffelijke kee perswerk van Michael Summ- ner en Stefan Lagendijk, over eind. Remco Pabst was aanval lend telkens een stap voor op zijn verdedigers. Hij scoorde het leeuwendeel van de Al- phense treffers, negen in totaal. Oase miste topscoorster Diana van Rooden, Esther van Velzen, Sigrid Klink en Keetie Volwater, maar had ook zonder hen moeten winnen van Satur nus Ridderkerk. In de slotfase kwam Oase op een 11-9 voor sprong, die de ploeg weer ver speelde door 'aanvallend bal verlies te lijden. Zo kregen de Ridderkerksen kansen break outs, die zonder mankeren in treffers werden omgezet. Omdat ook defensief de za ken niet naar wens verliepen bij Oase, met name op de hoeken, werd teruggeschakeld op een dekking zonder stoorspeelster. Het bleek koren op de molen van de felle ploeg uit Ridder kerk, die in de slotfase verdiend de winst greep. Srpjvint weer een vierkamp linuti BELINDA VAN DER GAAG zijn I og v|m voor de tweede keer in acht dagen als winnaar uit de ;elegjen vierkamp. LZ was met ruime voorsprong de vereni- >ng s Den Haag, Spijkenisse en Waddinxveen te snel af. Louis illen|renburg presteerde goed op deze vierkamp in Waddinx- rust fvas de snelste op de 100 meter schoolslag in 1.12.44 en 1 zijdj school in 2.32.21. Op de 100 vrij moest hij genoegen ne en n een tweede plaats achter clubgenoot David Wendt, de afstand in 56.58, Van Schaarenburg volgde in jzusjes Toesja en Noeki Klein zwommen goed. Toesja, de in de twee, was op de 200 vrij de snelste van haar leef- >rie (2.25.16). Zij werd tweede op de 100 school en de 50 :ze afstanden waren haar clubgenotes Lorette Velting en 'an Schaik haar te snel af. Noeki Klein tikte als eerste aan I mg in 1.13.30. Ze zwom op de 400 vrij zes seconden van jmnponlijk record af, wat een tweede plek opleverde. Jasper behaalde een mooie eerste plaats op de 50 vrij in 28.53. d ze#1 °P 100 wissel moest hij wegens diskwalificatie corn H'j wisselde van de rugcrawl op de schoolslag niet vol- nuj?gels. Jeffrey Tameling (Katwijk) verscherpte zijn limieten aarJrug en de 100 vlinder in Nijmegen, r kat jcjpartij met setstanden van 15-7, 15-9 en 15-6. Alleen in de twee de reeks, zat NOVO even in een dalletje (7-9). NOVO-coach Frans van den Berg: „We heb ben de hele wedstrijd gecon centreerd gespeeld. Ik heb niet gewisseld, simpelweg omdat het niet nodig was. De gevaar lijkste aanvaller van Odijk heb ben we goed in bedwang ge houden. Daarmee was de angel uit de ploeg. Het deed me deugd zoals de jongens volley balden." Eerder in het seizoen verloor NOVO in eigen huis met 1-3 van Odijk, maar won het de uitwedstrijd met dezelfde cij fers. S^te gevaar is geweken ^volleyballers van NO- ronnen de beslissings- Da\| tegen Verkerk/Ocüjk sse waardoor de laatste .g (Jrmaal gesproken pro- i en Igradatiewedstrijden dejjelen. Komt er echter t naf1 extra terug uit de de (^ivisie, dan degradeert ispld dient NOVO alsnog 3t s}|/degradatiewedstrij- wel,werken. strijd met Odijk, afge- ahdaj neutraal terrein (Gou- vet; ade NOVO zich op alle sterkste. Het won de De Zijl/LGB is nog niet klaar voor een rentree op het hoog ste waterpoloniveau. De Leidse ploeg verloor de eerste promo tie/degradatiewedstrijd tegen Brandenburg met 14-4. On danks de mime nederlaag strij den de Leidenaars nog niet voor een kansloze zaak. Het tweede duel volgt morgen in zwembad De Zijl en bij winst staat er een derde en beslis send treffen in Bilthoven op het programma. Via de periodestanden 3-1,5- 1 en 9-2 eindigde het eenzijdi ge duel in een alleszeggende zege voor de Bilthovenaren. Spijker schikte zich in zijn lot, maar hield de moed erin. „We zijn met de neus op de feiten gedrukt. Zolang we tempo kun nen maken gaat het goed, maar zodra we met spierballen-wa terpolo te maken krijgen is het afgelopen. Dinsdag krijgen we in ieder geval een strijdbaarder en brutaler De Zijl te zien." Afgaande op de Leidse ver richtingen in de eerste ont moeting tussen beide ploegen beschikt Brandenburg over de beste papieren om ook volgend jaar in de hoofdklasse te acte ren. Die constatering is voor de ploeg van trainer Jacob Spijker een fikse tegenvaller. De Zijl/LGB hoopte stilletjes te profiteren van de problemen bij de Bilthovense formatie. Brandenburg sprokkelde dit seizoen moeizaam de puntjes bijeen en eindigde op een te leurstellende elfde plaats. Tij dens de competitie stapte trai ner Rob Heemskerk op en door de oorblessure van topscorer Robert Havekotte werd de stemming er met de nacompe- titie in het verschiet niet beter op. De Zijl/LGB daarentegen stak dit jaar goed in zijn vel. De jonge ploeg legde beslag op de tweede plaats en de verwach ting was dan ook gerechtvaar digd dat De Zijl in de twee kamp kon wedijveren met Brandenburg. Van een echte krachtmeting was zaterdag echter geen sprake. De Biltho venaren speelden ogenschijn lijk zonder zorgen en toonden zich op alle fronten beter. Met Havekotte in de gelederen was het verschil snel gemaakt. De oud-international doelpuntte maar liefst vijf maal. Enig lichtpuntje bij De Zijl was Robert van Berkel. De Leidse doelman behoedde zijn ploeg met^eqn aantal prima reddingen voor een nog grotere nederlaag. Zijn prestatie stond in schril contrast met het fletse optre den van zijn teamgenoten. Vooral in de aanval kon De Zijl geen vuist maken. Pas in de derde periode kon de tweede Leidse treffer worden bijge schreven. Brandenburg had in die fase de wedstrijd allang op zak. Voor De Zijl/LGB scoorden Rob Dubbeldeman (2) en Mar- tijn Busscher (2). 17. 1886 speelde zaterdag een oefenduel tegen long Oranje. In zwembad De Vliet werd met 7-10 verloren. Onder leiding van de nieuwe trainer Rob Heemskerk, maar zonder mid- voor Tjerk Kramer - hij speelde bij de Nederlandse ploeg - en Frans Langerhorst grossierden de Leidenaars in de beginfase in gemiste kansen. De Neder landse ploeg, in de voorberei ding van het EK volgende weck in Eindhoven, had in de Al pheuse broertjes Chris en Pie- ter Boot een bijzonder produc tief duo. Zij schoten samen liefst zesmaal raak. Bij de Leid se ploeg waren Jan Langerhorst (2x) en Martijn Laurense (2x) de topscorers. De Spartaan organiseert succesvolle wedstrijd Een duidelijk betere wedstrijd, maar zonder grote re cords. De organisatie van De Spartaan mocht zaterdag tevreden zijn met haar sfeervolle en zonnige opening van het baanseizoen, maar de hoofdprijzen waren min der makkelijk aan te wijzen dan vorig jaar. Toch staan Patrick van Balkom en Lieja Koeman voor een veelbelo vend seizoen van de Nederlandse baanatletiek. Het grootste nieuws van de Ter Specke Bokaal kwam van ie mand, die niet veel meer deed dan het uitreiken van de hoofd prijs. Ester Goossens stond in geschreven, maar kwam niet in actie op 'haar' 400 meter hor den (drie clubgenotes namen de honneurs overigens met ver ve waar). De wedstrijdspikes van de Apeldoomse blijven voor de rest van het jaar in de kast, want vorige week wezen foto's in het Utrechtse AZU Zieken huis uit dat de nationaal re cordhoudster en nummer vijf van de Europese kampioen schappen een stressfractuur heeft in het scheenbeen: pre cies dezelfde blessure waar Lei- denaar Kamiel Maase een half jaar zoet mee was. Merkwaardig genoeg stond de Ter Specke Bokaal juist deels in het teken van de atleten die hun rentree maakten na sle pende blessures. Indoorrecord- houder Wilbert Pennings bij voorbeeld, die met 2,13 het hoogspringen won maar nog niet toe was aan de 2,20. Of Sharon Jaklofsky, die nipt de 100 meter horden won in 13,77 (tegen 13,78 voor de talentvolle Judith Vis). Jacqueline Poelman deed zelfs meer dan testen alleen, want 51 weken nadat ze met precies dezelfde blessure als Goossens moest'afhaken, won de Utrechtse aüete in haar eer ste wedstrijd op de buitenba nen meteen afgetekend de bei de sprintnummers. De 17,53 op de 150 meter was zelfs bijna net zo snel als haar officieuze na tionale record van vorig jaar (17,44). De hoofdprijzen van de wed strijd gingen natuurlijk niet naar atleten die nog wat roestig aan de start kwamen. Bij de mannen was de hoofdprijs voor Patrick van Balkom onomstre den. Hij benaderde met 15,46 en 33,17 op de 150 en 300 me ter zijn nationale toptijden van vorig jaar. Nederlands tops- printer en nationaal recordhou der op de 200 meter wilde in Lisse niet veel meer dan zich testen voor het grote werk, dat over een maand moet begin nen. Net als hordenloper Robin Korving vorig jaar, hoopt Van Balkom dat een voorspoedige Ter Specke Bokaal de aanzet is voor een internationale door braak. „In de training doe ik hetzelfde als vorig jaar, maar dan veel harder", legde de pu pil van Peter Verlooy uit. „Daarmee moet de basis beter worden, zodat je in toernooien makkelijker de eerste ronden doorkomt. De richttijd voor het WK in Sevilla is 20,50, maar met mijn record van 20,37 ben ik meer bezig met de limiet voor Sydney (20,40)." Bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar Lieja Koeman, die daar met 17,88 meter kogel stoten niet op gerekend had en al naar huis was vertrokken. De Amsterdamse weet dat ze beter kan en verloor bovendien met de discus van Jacqueline Goor- machtigh (58,50 om 56,81). Toch werd haar prestatie beter beoordeeld door de jury dan bijvoorbeeld de hordenloop van Jaklofsky. Poelman zou een alternatief geweest kunnen zijn of anders Monique de Wilt. Zelfs met een verkorte trai ningsaanloop van tien passsen won de polsstokhoogspringster de wedstrijd met 3,90 meter. Achter haar in de wedstrijd Miranda Boonstra leidt de dans op de 1500 meter van de Ter Specke Bokaal. In haar kielzog de uiteindelijke nummers één tot en met vier Krista Aukema (151Huria Riadi (157), Nicole van Grieken (direct achter Boonstra) en Iris Wullems (uiterst rechts). foto taco van der eb sneuvelde het enige nationaal record van de zeventiende Ter Specke Bokaal: de Haagse Sabi ne Verbeek sprong het 3,60 een jeugdrecord. Dat stond met 3,50 op naam trainingsmaatje Irene Timmers, die nu als seni- ore op dezelfde hoogte eindig de als Verbeek. Aansprekende prestaties le verden verder polsstokhoog springer Laurens Looije (5,40 meter), werper Ben Vet (18,90 meter kogelstoten en 59,70 me ter discuswerpen) en het Keni- aanse duo Joël en Francis Mar- wa (één en twee op de 1000 meter). Met vijf ereplaatsen deden de regionale atleten goede zaken. Vooral Nicole van Grieken gooi de hoge ogen. Voor het organi serende De Spartaan was ze de enige atlete die punten scoorde in een nummer dat meetelt voor het Nationaal Baancircuit. Van Grieken liep tactisch ver standig op de 1500 meter. Dat was het onderdeel met de grootste regionale deelname (drie atletes van Leiden Atletiek, één van De Spartaan en één van AAV '36). De leidse Miran da Boonstra bracht met twee ronden tempowerk de atletes tot goede tijden. Nationaal kampioene Krista Aukema was duidelijk de snelste. Na de Ma rokkaanse Huria Riadi volgde Van Grieken in 4.30,93. Daar mee versloeg de Noordwijkse in de eindsprint het Leidse tweetal Iris Wullems (vierde in 4.31,50) en Boonstra (zesde in 4.33,62). Met 8.20,79 had steeple cha se-loper Ramses Bekkenk op de 3000 meter meer dan zes tellen voorsprong op de nummer twee. Zijn nieuwe clubgenote Renate Beunder, de nationaal recordhoudster kogelslingeren, zag de jeugdige concurrentie dichterbij komen dan ooit. Trainingspartner Schelto Schel- tens kwam met de slingcrkogel dicht bij zijn beste prestatie. Achter het ongenaakbare duo Ronald Gram en Frank van den Dool bezette de Leidenaar zijn vaste derde plek met 54,51 me ter. Sprinter Christoph Kempen sneeuwde een beetje onder in het geweld van Patrick van Bal kom, maar de Oegstgecstenaar liep met 15,92 op de 150 meter en 35,18 op de 300 meter zeker geen onverdienstelijke wed strijd. MICHEL VAN GENT e4e veldcompetitie van spejiw kan voor de Leidse spe(gekend succesvol wor- 1 afe Danaïden haalde het Jvninschap binnen, Mad- ïz Leiden kunnen ko- dat voorbeeld Sporting Trigon, defnpo, Velocitas en Per- a g|>en nog steeds promo- voeP* Trigon had het jin de eerste helft tegen >mdat met name bij de ti de zuiverheid ontbrak, te0cli' Cbantal van Duijn, n pijoustra, Tim van der dg £n Arnoud Lambooy tjeiJi alle goals tussen de -an jde en de 26ste minuut a de rust (4-5) gaf coach Ihallenberg de opdracht Boiter te verdedigen. Dat •n s^n probaat middel. Via der Horst (3), Chantal ijn, Wendy van Hooven (der de Haas, Alfred en 1 Lambooy liep vervol- tt verschil flink op: 11- Crescendo is het degra- iraar nog altijd aanwezig tederlaag tegen BEP. Pe- k (2), Bettina Buikstra, i Zitman en Wijnand Al- iëlden hun club tot 11-9 EN leiding, maar bij rust t 11-11. De verdediging de tweede helft niet at- ïoeg op het wegtrekken tegenstanders, die naar ïitliepen. Nadien bleef chil aldoor drie punten, iVijnand Alberts in de minuut 17-19 maakte. De streekderby Fiks-TOP be zat minder spanning dan de eindstand van 20-22 zou doen vermoeden. De Sassenheimers bezaten door goed afvangen lange tijd een overwicht. Stan ley Lardé (3), Petra van Niekerk, Steven Baart (2), Claudia Baak, Lisette van der Willik en Peter Boeren bouwden de voor sprong uit tot 12-20. t In de resterende achttien mi nuten viel de zuiverheid weg. Daardoor konden Theo Vree ken (4), Lennie Anholts, Mar leen Boomgaard, Saskia van der Does en Matthijs de Visser de Oegstgeester verliescijfers een draaglijker aanzien geven. Tempo behaalde de grootste overwinning van dit seizoen ten koste van Albatros: 17-15. Mar cel Hanegraaff (3) en Marcel Haagsman zetten in het eerste kwartier een 5-2 tussenstand op het bord. Deze marge bleef tot 11-8 intact, maar daama ver loor de verdediging haar greep op de zuiver schietende vrou wen van de bezoekers (14-15). In de resterende drie minuten zorgden Marcel Hanegraaff, Ed win Visser en invalster Suzanne Zeilstra voor een knappe eind spurt. De Danaïden had de regie van de kampioertschapswed- strijd tegen Phoenix stevig in handen. De blauw-witten lieten nog wel een 4-1 voorsprong schieten, maar dat was bij rust alweer rechtgezet (9-7). Zij kwa men in de tweede helft niet meer in gevaar, omdat de aan val uit lange, ruim opgezette aanvallen regelmatig doel trof. Erika van de Bilt heeft gisteren haar tweede tijd ooit op de tien kilometer gelopen. In een bijn ummer van de Almere Mara thon kwam de Leidse tot een tijd van 33.47, zes tellen boven haar record uit 1995. Van de Bilt trof in Flevoland een goed groepje met veteraan Jaap Val- lentgoed, die besloot haar de volle afstand te vergezellen. Van de Bilt hield nog voldoende adem over voor een eindschot. „Maar het moet nog wel een stuk harder kunnen. Ik heb het geen enkel moment moeilijk gehad." In Leiden testte de tweede garnituur van de regionale atle tiek zich voor de eerste compe titieronde. Leiden Atletiek lijkt opnieuw uitstekende papieren te bezitten voor damespromo tie naar de eredivisie: nieuwe ling Emily van Hagen liep een verdienstelijke 65,54 die in de Ter Specke Bokaal niet mis staan had. Yvette Blommestijn bewees met 10,51 meter kogel stoten en 32,92 meter discus werpen dat ook op die onder delen weinig punten verloren zullen gaan: Monique Bruins zette haar uitstekende vorm in één klap over van de wegnaar de 1500 meter op de baan: 4.48,80. Veelbelovend waren de pres taties van meerkamper Martijn Scheffcrs (12,50 kogelstoten en 46,60 meter discuswerpen). Bas van der Lely is met vier meter polsstokhoogspringen terug van weggeweest en Stefan Hu- lisz won makkelijk de 800 meter (15631). dit niet meer kan overbruggen. Maar we zijn aan het thuispubliek verplicht net seizoen winnend af te sluiten." Topscore BS Leiden: Versteeg 14. De junioren van Blitz zijn er niet in geslaagd om het eerste play-offduel van het Delftse DAS te winnen. In Delft werd de ploeg van coach Sid Bruinsma met 76-67 verslagen. De junioren meisjes van Grasshoppers zijn in Bunschoten Nederlands kampioen geworden door favoriet Shooters met 76-60 te verslaan. De ploeg van coach Rick Driessen had al voor een stunt gezorgd door een dag eerder Den Helder uit de finale te houden. Tegen Shooters staken de Katwijksen wederom in puike vorm. Grasshop pers nam snel een 13-1 voorsprong. Voordat Shooters de aanval had georganiseerd, schakel den de Katwijksen over op een zoneverdediging en haaiden zij zo het tempo uit de wedstrijd. „Shooters is eigenlijk een veel betere ploeg, met meer lengte, meer talent en meer snelheid", zei Driessen na afloop. „Maar wij kregen de kans om ons goed voor te bereiden en hadden in ons achterhoofd nog de uitslag van de vorige ont moeting met Shooters, waarbij zij ons met 40 punten de zaal uit speelden." Het verschil bij rust, 31-20, bleek een springplank te zijn voor het vervolg. Shooters geloofde er niet meer in en zag Grasshoppers naar 48-22 uitlopen. „Alles waar we op getraind hadden kwam er uit", juichte Driessen. Scores Grasshoppers: Guyt 24, Van de Burg 21, Parlevliet 10, Versteeg 10. De Danaïden veroverde de titel in de tweede klasse van de veldkorfbalcompetitie. foto loekzuyderduin Heiko Locher (3), Sandra Kalt- hoff, Ame en Hjalmar Heijman zorgden voor een 15-10 over winning, waarmee de titel werd binnengehaald zonder een ne derlaag te lijden. Binnen acht minuten raakte Pernix zijn 12-8 voorsprong op Telstar helemaal kwijt door in dividuele fouten (13-12). De verdedigers herstelden zich goed en lieten zich nog slechts één keer verschalken. Sjoerd van der Kooij (3) en Ineke van der Vegte forceerden de beslis sing: 14-16. De eerstgenoemde was met zijn vijf goals topscorer voor Karen en Robin Arnoldus (beiden drie keer). Madjoe behaalde bij DTS(E) een overtuigende 18-6 overwin ning en kan zaterdag bij winst op Fluks het kampioenschap binnenhalen. De Rijnsburgers bouwden ondanks de harde verdedigers voor rust een 10-5 voorsprong op. Zij besloten als tegenmaatregel zelf ook fel te verdedigen, met slechts één te- gengoal als resultaat. Intussen schoten Remco van de Meeberg (3), Janneke de Mooy, Miranda Pronk, Marco Ravensbergen, Jan-Pieter Sip en Peter Star wel raak. Ook Fluks kende een goede generale voor de komende streekderby in de vorm van een zege op ODI(A). Het achttal van Marcel van der Helm verspeel de een 4-2 voorsprong, maar pakte daama de draad weer goed op via goals van Petra Both (2), Maaike van de Bosch, Ronald van Drongelen, Wilfred Plesman en Jerre Schwarz (6- 10), genoeg voor 10-9 winst. Velocitas bouwde met knap pe acties een 7-4 voorsprong op tegen Spirit, maar begon toen te knoeien. De Leiderdorpers zagen de tegenstander voor rust (7-6) een strafworp missen. Els- beth de Mooij en Arjen Bakker hadden met zo'n kans minder moeite, waarna Hester Kroese- meijer en Arnold van der Water 11-7 maakten. Daarmee was de 13-10 winst verzekerd, die ook nog de koppositie opleverde. Voor KZ Leiden is het kampi oenschap binnen handbereik gekomen als gevolg van de 13- 11 triomf op Blauw Wit'51. De Leidenaars namen pas in de tweede helft afstand dankzij goals van Arwin Akse, Mark Zie- rikzee (2), Patricia Derksen en Eddy Dubbeldeman (12-10). Li sette van Meurs maakte in de slotminuut 13-11. MSV liet in Bunschoten zien dat het niet voor ■niets de derde plaatsop de ranglijst inneemt. In een eenzijdig duel werd Shooters met 75-99 ver slagen. De ploeg van coach Burhan Alibegovic had tien minuten nodig om het juiste spoor te vinden en stoomde nog voor rust door naar een alleszeggende 36-53. In het tweede bedrijf startte MSV voorzichtig en liet het Shooters weer in de wedstrijd komen, maar een time-out bracht uit komst. Alibegovic hield zijn ploeg voor vooral de rust te bewaren, waarna de pressingverdediging en een oplopend tempo MSV vleugels gaf. Zeger van Leeuwen hield de topschutter van Shooters volledig uit de wedstrijd en liet tussendoor 25 punten noteren. Scores MSV: Steenvoorde 37 (17 rchj, J. Koek 28 (if) rebi), Van Leeuwen 25. In Veghel vocht BS leiden tegen Attacus voor lijfsbehoud in de eerste divisie, maar verloor met 71-44. Terwijl in de eerste helft de wedstrijd alles in zich had wat een promotie-degradatieduel aantrekkelijk maakt, zakte BS Leiden in het ver volg volledig door het ijs. Tot aan de rust (35-33) vonden de leidenaars elkaar onder het bord, waar de aanvallen goed werden afgerond. Maar in de tweede helft leek niets meer te lukken. Er werd geforceerd gespeeld, waarbij de bal veelvul dig werd ingeleverd bij de tegenstander. Coach Ivo Boom: „Het belangrijkste was dat de marge klein bleef, volgende week spelen we thuis de tweede wedstrijd. Als je reëel bent, weet je dat je

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23