Lijdensweg Ter Leede ten einde Marathongroep wacht nog bergen werk ARC verspeelt kans op periodetitel Sport Hugo van Duyn breei kaak op drie plaatseil een trainer U Matig slot van Lisx Ter Leede gunt WOR slechts bi Wegzenden Van der Niet breekpt MAANDAG 3 MEI 1999 -HG3 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PIV.-CHEF JANET VAN DIJK. Katwijk verliest met 0-3 van Zwart W'/'/aj IMIC Katwijk-doelman Hugo van Duyn heeft zaterdag in de wI tegen Zwart Wit'28 een zware kaakblessure opgelopen. De!10 kwam na tien minuten spelen in botsing met medespe?w Lentz. Van Duyn brak zijn kaak op drie plaatsen. Het spep0* twintig minuten stil te liggen voordat de doelman werd afg D' naar het ziekenhuis. Over enkele dagen wordt Van DuynïlS( reerd. Katwijk was zeer aangeslagen door het incident. Aanv^0k wilden de spelers niet verder voetballen. Na overleg beslCUo Katwijkers toch verder te gaan. Met Corné van Duyn. dePP van het derde op doel, speelde Katwijk het duel uit. Via Bren lendijk en Ferry Seton kwam Zwart Wit'28 nog voor rust r voorsprong. „Je kon duidelijk merken dat Zwart Wit'28 voer1*» de laatste kans", vond Katwijk-trainer Piet van Duyn. „Wij lin ons na het uivallen van Hugo niet meer opladen." Na rust probeerde Katwijk nog iets aan de achterstand t Vooral Peter van Duyn kreeg nog een goed? kans op een tej 011' fer, maar hij miste. In de 60ste minuut bracht Seton zijn p J01 0-3. Katwijk legde zich daarna bij de nederlaag neer. In de was er wederom een incident. Invaller Ben Saïd maakte tier 1 ten voor tijd een slaande beweging naar een tegenstantr0 kreeg voor dit vergrijp de rode kaart. Katwijk: Van Duyn (10. Comé van Duyn); Robbers. Bon. Lentz (14. Botfer ter), Kwestro; Slootweg, Peter van Duyn. Marco van der Plas (70. Ben S$n lenaar, Zwaan, Marco ae Ridder. j v.v. K.r.V. TE KATWIJK vraagt voor haar B selectie Cr< RESERVE 1 ste klas. *aa ed. VOOR TWEE TRAININGSAVONDEN DINSDAG EN ^le DONDERDAG en begeleiding op zaterdag. ide inlichtingen bij A. de Best Joghtlaan 15 2235 A.C. Valkenburg Z.H. Teff.: 071-4077852 te] RUNSBURC CHRIS HARTMAN Voor aanvang van Rijnsburgse Boys-ARC waren er allerlei the orieën over te behalen periode- titels te horen. Als die won van die en die verloor, dan zou in de laatste wedstrijd... Na de 4-0 zege van Rijnsburgse Boys was een ding duidelijk: ARC speelt het komend seizoen niet mee in het bekertoernooi van de profs. Rijnsburgse Boys heen nog wel een reële kans op een ver vangende periodetitel. Als Ex celsior Maassluis zaterdag de derde periodetitel pakt (iets wat tegen Rozenburg moet lukken) en Rijnsburgse Boys vierde op de ranglijst wordt, dan nemen de Rijnsburgers de periodetitel van kampioen Noordwijk over. Henk Wisman, trainer van Rijnsburgse Boys: „Toen het seizoen begon, heb ik gezegd dat ik veertig punten wilde ha len en dat een periodetitel mooi meegenomen zou zijn. Als we inderdaad de periodetitel van Noordwijk overnemen, dan hebben we beide doelstellingen ARC wekte op sportpark Mid- delmors geen moment de in druk te geloven in zijn kansen. Omdat ook Rijnsburgse Boys niet in goeden doen was, lukte het doelman Fred Admiraal zijn doel 57 minuten lang schoon te houden. In het eerste speldeel lieten Steven Faber en Ray mond Buis scoringskansjes on benut. Een kopbal van de goed spelende Martin den Haan ver dween via de lat over het Al- phense doel. Namens ARC pro duceerde verdediger Mare lan sen in een kansrijke situatie een slap schot. Verder claimde Ruud Bos een penalty. De tweede helft was wat aan trekkelijker dan de eerste, om dat er viermaal gescoord werd. De eerste goal nam Moham med Boulayoune voor zijn re kening. Faber leverde het voor bereidende werk. Vervolgens reageerde Maurice Balkhoven wat al te assertief op een over treding van Den Haan. Dat had hij beter niet kunnen doen, want het leverde hem zijn twee de gele kaart van de wedstrijd op. Vier minuten na de verwijde ring van de ARC-aanvoerder schoot Den Haan de stand naar 2-0. De ploeg toonde in de res terende speeltijd weinig daad kracht meer, waardoor Rijns burgse Boys de score simpel kon opvoeren tot 4-0. Boulay oune nam nummer drie voor zijn rekening en Alfons de Kort tekende voor nummer vier. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, De Kort, De Roode (46. Cadel), Van Lo- chem; Aalbersberg, De Louw, Den Haan; Faber, Buis, Boulayoune. ARC: Admiraal; Pascal Bloemheuvel, Balkhoven, Jansen, Michel Bloemheu vel; Van Meggelen (72. Turken), Rem- co Blok, Hordijk; Reinders Folmer, Bos. Van Beest (65. Van Tol). FC Lisse is bezig aan een mati ge seizoensafsluiting. De ploeg van Wim Eilander ver loor in Maassluis met 1-0 van Excelsior. Tan begon bij FC Lisse als vrije verdediger. Dat was in de openingsfase niet zo'n succes. Zijn eerste foutje leverde Monteiro een kans op, maar die trof de paal. Een paar minuten werd een ver keerde terugspeelbal van Tan wel afgemaakt door Da\| te maas: 1-0. FC Lisse daarna aan en kreeg kansen via René Ras en |f Simons. Leon van deif^er zag een vrije trap net naj doel belanden. In de t( helft gooide de thuispld di deur definitief in het slf'de Lisse probeerde het weljwei kreeg geen kans. strÖ FC Lisse: Bouman; Elmahdan0' Van der Lugt, Van der Zvvet; Éde Ras, Biervliet; Van Bemmel.ig Simons. Sassenheimers in een jaar terug in de hoofdklasse Voor de leden van de Leidsch Dagblad Marathongroep is het aftellen begonnen. De meeste trainingsweken zitten r inmiddels op, de zwaarste moeten echter nog komen. Vooral voor die lopers die er voor kiezen om de halve mara thon te lopen lijkt de tijd van rustige trainingopbouw voor bij. Duurlopen van 50, 55 en 65 minuten zijn meer regel dan uitzondering. Na een eerste test tijdens de Singelloop - ruim een week geleden - moet de climax op 13 juni volgen tij dens de Leidse Marathon. Om tot een zo goed mogelijke tijd te komen, was Erika van de Bilt afgelopen zaterdag naar het clubgebouw van de Leiden Road Runners Club gekomen om de loopenthousiastelingen van tips te voorzien. De 28-jari- ge research-analiste benadruk te nog maar eens hoe belang rijk een rustige opbouw voor beginnende lopers is. „Ik ben op 16-jarige leeftijd begonnen, toen de triatlon enorm in op komst was. Maar ik hield niet zo van het wielrennen, dus stond de fiets steeds vaker in de schuur." Na een voortva rend trimloopje in de buurt van haar woonplaats koos Van de Bilt definitief voor het hard lopen. Zo fanatiek dat ze nau Ter Leede is na een slo pend seizoen terug in de hoofdklasse. Het heeft 'de club van het rood en geel' bloed, zweet en tranen ge kost, maar dat bleek het zaterdag allemaal waard te zijn. Het feestje in de mid dencirkel met hossende, zingende en dolgelukkige spelers, begeleiders en toe schouwers duurde maar en duurde maar. De mar telgang was ten einde ge komen. Trainer Arie La gendijk keek op een af standje toe, zag dat het goed was en stak er een feestsigaartje bij op. Zijn mannen hadden de schan de van de degradatie van vorig seizoen in een jaar uitgewist. SASSENHEIM GERARD BAAS Dat zaterdag met 4-1 gewonnen werd van WOR was eigenlijk slechts een kleine laatste stap in een lijdensweg, die twintig duels aanhield. Dieptepunten waren er volop. Zo stond Ter Leede begin maart negen pun ten achter Strijen en verloor de ploeg in het paasweekeinde met 4-1 van Delta Sport. Alles leek verloren, tot het moment dat de concurrentie ging verza ken, 's-Gravenzandse SV was de eerste die afhaakte en vorige week bleek dat ook Strijen niet met de druk kon omgaan. Een week geleden stond de toren hoge favoriet met het hoofd klassersbudget voor het eerst bovenaan en toen wist ook La gendijk het zeker: 'Dit geven we niet meer uit handen'. Zaterdag zei Lagendijk dat hij van die uitspraak was geschrok ken, want het was de eerste keer geweest dat hij zich tegen over een buitenstaander had la ten gaan. Het had ook te maken met de nasleep van de degrada tie van vorig seizoen. „Als je trainer wordt maak je drie din gen mee: je wordt kampioen, je wordt ooit weggestuurd en je degradeert. Ik was in mijn trai nersjaren alleen maar kampi oen geworden. Die degradatie uit de hoofdklasse heeft onge- Hicham Rbii scoort uit een omhaal het tweede doelpunt van Ter Leede. foto kees van I jgeli Ter Leede liet in de kampioenswedstrijd tegen WOR van het begin af aan niets aan het toeval over. Met Hicham Rbii als vormgever, Maarten Smakman als attent tussenstation en Erwin Belt man als draver creëerde de ploeg van Lagendijk direct na de aftrap kans op kans. De eerste was al in de eerste minuut voor Floor van Duyn, die de kaatsbal van Smakman op de vuisten van doel man Willem Visser schoot. Daarna waren er mo gelijkheden voor Smakman (kopbal na een voor zet van Beltman), Rbii (tegen de paal) en Belt man, die zijn volley zag afketsen op een Rotter damse verdediger. Halverwege de eerste helft was het raak. Smak man zette door en legde de bal terug op Erwin Beltman, die van zestien meter binnenschoof. Na een handvol mogelijkheden voor Ter Leede bracht Rbii in de 40ste minuut met e^a(i omhaal de stand op 2-0. Vlak voor rust| jnIT Beltman zijn tweede treffer na een si* p veertig meter, die meer op kracht en K er dan op souplesse was gebaseerd. De buit was binnen en na rust waren <i tepunten op de vingers van een hand n Ter Leededoelman Thomas Waasdorp dertien tegengoals in 22 wedstrijden) f streven om de nul te houden twee minutjBELit» hervatting de mist in gaan, omdat zijn j gers de kleine Michel Bosch uit het oog vim v Uit corners ontstonden nog opgelegjen kansen voor de lange Marcel de Jong Dei van Zeist, maar Erwin Crooy -ingevallenlrenl licht geblesseerde Beltman- was na rust ivas doelpuntenmaker aan Sassenheimse zijdi scb benutte de ruimte om op te rukken fl eei WOR-doel en nam de tijd om de keepeyom schalken: 4-1. De rode kaart voor Tom van der Niet was het breekpunt in het duel tussen Marken en Quick Boys. Met tien man kregen de Katwijkers handenvol kansen, ze scoorden slechts een keer. Marken won met 3-1. In de 35ste minuut werd Quick Boys zwaar bestraft. Tom van der Niet hielp een tegen stander overeind en deed daar door wat lang over het nemen van de vrije trap. De arbiter gaf daarop een vrije trap tegen op tien meter van het Katwijkse doel. Toen die een treffer ople verde voor Marken, kon Van der Niet zich niet beheersen. Hij ging verhaal halen bij de scheidsrechter en kreeg de rode kaart voorgehouden. Met Ri chard Harteveld op doel (Leo nard Pluimgraaff ging naar de kant), kreeg Quick Boys nog goede kansen op een doelpunt. Die treffer viel pas in de tweede helft, toen Peter Timni00/1 bij een scrimmage als?1 z'n voet tegen de bal zetr1 P! ken kwam uit een corn op voorsprong en Qui;8el! ging opnieuw ten aan leverde alleen maar kal geen doelpunten op. V tijd kwam Marken nog c V 1 Quick Boys: Van der Niet: J Schaap, Van Dijk. Pluimgi Harteveld). Ravensbergen; VI-1. del. Flaton. Schaap. Martin v 11 (65. De Jong); Kroon. Kruit. Het aftellen is begonnen Ter Leede staat nu als hoofd klasser veel sterker in de jacht op nieuwe spelers. Alan Camp- fens (Rijnsburgse Boys) en Pe ter van Harskamp (Noordwijk) zijn inmiddels vastgelegd en er kan nog wel wat bij. Ook zater dag circuleerde de naam van Pim Langeveld weer hardnekkig op Sportpark De Roodemolen, maar aan zijn komst kleven nogal wat financiële haken en ogen. Lagendijk benadrukte dat de huidige spelersgroep vol gend jaar zijn vertrouwen krijgt. „De basis zit hiernaast", zei hij wel een keer of drie, wijzend naar de kleedkamer van Ter Leede. „We hebben de titel ge pakt met een paar spelers, die op dit niveau net komen kijken. Dat zijn jongens die de potentie hebben om zich verder te ver beteren. Ook als we niet waren gepromoveerd, hadden we de groep versterkt met twee drie spelers. Directe versterkingen liggen niet voor het grijpen, want in de Bollenstreek heb je zes clubs die allemaal achter de toppers aanzitten." De technische staf gaat zich deze week beraden over de ge wenste indeling. Het is een moeilijke afweging. De zater dagse hoofdklasse A staat met derby's garant voor de meeste inkomsten, maar levert door de zwaarte de grootste sportieve risico's op. Zaterdag was er echter bij de nieuwbakken hoofdklasser niemand te vin den die bereid was om zich daarover te buigen. „We had den dit seizoen niet de luxe om vooruit te kijken", was het laat ste woord van Lagendijk voor hij zich weer in de kleedkamer begaf, waar de kampioensploeg voor de zoveelste keer het Ter Leedelied aanhief. Wij zijn de club van het rood en geel. Zie de Ter Leede-vaan. De jongens van de vlakte, van die mooie Bollenstreek. Die zijn door geen club te ver slaan. Ter Leede - WOR 4-1 (3-0). 23. Belt man 1-0, 40. Rbii 2-0, 45. Beltman 3-0, 47. Bosch 3-1, 78. Crooy 4-1 Scheids rechter: Brouwer. Toeschouwers: 1100 Gele kaart: Burger (WOR). Ter Leede: Waasdorp; Van Zeist, Stolk. Bloemheuvel; De Jong. Kramer (77 Geijsman), Van Duyn. Vooys; Rbii. Smakman (82. Benfrekane). Beltman (69. Crooy). welijks meer af te remmen viel. „Ik liep meteen iedere dag en dat was niet echt verstandig. Na enkele maanden stonden mijn spieren stijf. Zozeer dat ik zelfs gymlessen moest afzeg gen: een balspel ging gewoon niet meer." Inmiddels weet de succesvolste loopster uit de Leidse regio - vorig jaar werd zij nationaal kampioen op de vijf kilometer - wel beter. „Uc train nooit meer maximaal. Duurlopen komen niet in mijn schema's voor. Ik doe heel veel tempolopen en probeer mijn energie voor de wedstrijd te bewaren." Voorlopig krijgen de lopers van het marathonteam nog wel duurlopen voorgeschoteld, af gewisseld met andere trai- ningsvormen. Zaterdag stond vooral het 'kortere' werk op het programma: drie of vier sessies (afhankelijk van het niveau) van 3 x 300 meter. Dat de rusti ge opbouw tot nu toe zijn vruchten afwerpt, blijkt wel uit het feit dat pas een loper van wege een oude kwetsuur moest afhaken. Natuurlijk zijn er lich te irritaties aan de spieren of andere lichaamsdelen, maar reden tot ongerustheid biedt dat geenszins. Er wordt niet aan getwijfeld dat een zeer groot contigent Leidsch Dag bladlopers op 13 juni aan de start verschijnt. „Probeer dan in de drukte de vrije plekjes te zoeken en sluit je aan bij men sen die in hetzelfde tempo als jij lopen", hield Van de Bilt haar gehoor voor. Het goed inschatten van de ei gen mogelijkheden voorkomt Erika van de Bilt geeft praktische tips aan de leden van de Leidsch Dagblad Marathongroep. foto henk bouwman volgens de Leidse dat je 'de man met de hamer' tegenkomt. „Ik liep laatst de CPC-loop en was daarop niet goed voorbe reid. In de winter was ik ziek geweest, kreeg een hamstring blessure en had last van een in stabiele rug, maar die wedstrijd stond nu eenmaal in het pro gramma en dan fixeer je erop. In mijn vertrouwde tempo liep ik mee. maar na tien kilometer was het over. De resterende af stand heb ik wandelend en jog gend afgelegd." Rustig van start gaan luidde dan ook het devies van Van de Bilt. Nu kan dat ook niet an ders, want het marathonteam moeten in de groep starten. Al pleitte een van de aanwezigen wel voor een cjpart startvak, zo als dat ook altijd voor de wed strijdlopers wordt gecreëerd. Het zit er echter niet in. „Maar, wij mogen wel een week voor de marathon het parcours ver kennen", zei trainer Tim Brou wer de Koning enigszins pla gend. Het aftellen mag dan zijn be gonnen, voor de start daar is, moeten er nog wel bergen werk worden verzet. TEKST PETER VAN DER HULST FOTO HENK BOUWMAN Trainer Arie Lagendijk op de schouders bij Marcel de Jong. De titel en promotie naar de hoofdklasse zijn een feit. looflijk veel impact op mij ge had. De zomer was voor mij verknald." De kracht van Ter Leede bleek in die verknalde zomer van 1998. De club besloot op dezelfde voet verder te gaan en niets te wijzigen aan de plan nen om de doelstelling te halen: een degelijke hoofdklasser wor den. Ook toen de resultaten in het begin van het seizoen te genvielen werd de rust in de vereniging gehandhaafd. „Het bestuur heeft nooit enige twijfel uitgesproken over mij of de spelersgroep. De hele club is er door de houding van het be fore) kees van hoocdalem stuur in blijven geloven. Dit kampioenschap is dan ook het kampioenschap van de hele vereniging. Twee jaar geleden wonnen we de titel en waren er honderd mensen langs de kant. Vandaag staan er meer dan dui zend en dat maakt deze titel veel mooier." n ners K verv. die v »1. A e Le ten «mi 1 j d kans ii. Dl

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22