PORT Ajax geselt kwetsbare kampioen Noordwijk poseert al tijdens de wedstrijd Voetballoopbaan Danny Blind lijkt voorbij Wie kampioen wil worden, heeft ook geluk nodig De kampioen scoort Land ,ndac 3 mei 1999 willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 seedorf naar Newcastle United" inden Clarence Seeddorf zou Real Madrid verruilen voor ewcastle United, waar Ruud Gullit trainer is. Volgens de Britse mdagskrant News of the World kost Seedorf de Noord-Engelse Tib zo'n zestien miljoen gulden. Seedorf leeft in onmin met hn Toshack, de opvolger van Guus Hiddink als trainer bij Real Madrid. Jrie doden door ongeluk met Indy-cars iNCORDDrie toeschouwers zijn zaterdag om het leven geko- en tijdens een race voor Indy-cars in Concord, in de Ameri- ïanse staat North Carolina. Het ongeluk gebeurde toen twee cewagens op elkaar botsten. Daardoor kwamen een wiel en ikelc brokstukken terecht tussen het publiek. Volgens de orga- satie raakten ongeveer tien mensen gewond. nkmsterdam terug aan basketbaltop ir /sterdam De basketballers van Amsterdam zijn zaterdag voor I et eerst sinds 29 jaar kampioen van Nederland geworden. In zevende en beslissende wedstrijd voor de play-offs werd in Apollohal met 56-49 gewonnen van Den Helder. Eerder dit izoen won Amsterdam al de bekerfinale. tadioverbinding scheidsrechters inden Bij de wedstrijden tussen Liverpool en Tottenham Hot- jur hebben de scheidsrechter en de lijnrechters via een radio- 'rbinding met elkaar in contact gestaan. Dat gebeurde voor ?t eerst in een officiële wedstrijd in de Engelse competitie. De ïgelse voetbalbond FA wil met het experiment verder gaan. Bij leffield Wednesday zijn in de doelpalen sensoren gemonteerd, ie kunnen aangeven of een bal de lijn is gepasseerd. )e Sleutels stopt met vrouwenvoetbal 'iDENNa twintig jaar op hoog niveau te hebben geacteerd, jmt er voorlopig een eind aan het vrouwenvoetbal bij De Sleu- ils. De Leidse club kan voor volgend jaar niet beschikken over ;n volledig elftal. Drie jaar geleden had De Sleutels nog vier ouwenteams. Gisteren speelde het de laatste wedstrijd tegen VS. De stadgenoot won met 2-0 door doelpunten van Jolanda uiter en Tamara Schaafstra. 3| t iiden Lugdunum (za) en DSO zijn het gisteravond eens ge- orden over de plaats van handeling voor het besissingsduel m het kampioenschap van de derde klasse. De wedstrijd wordt espeeld op het veld van Blauw Zwart in Wassenaar en begint omende zaterdag om 14.00 uur. Lugdunum had aanvankelijk et complex van RCL op het oog, maar in overleg met het be- uur van DSO is uiteindelijk gekozen voor Blauw Zwart en dat tas voor 'de Kikkers' de tweede optie. JVS is nog altijd nog niet veilig Zij ?cht and jiden UVS moet nog steeds rekening houden met de nacom- e Bi etitie. Sportclub Feyenoord verkleinde de achterstand op de laai eidse ploeg door het inhaalduel met DHC met 2-0 te winnen. IHC is daardoor gedegradeerd; een lot dat eerder al DWV was eschoren. Met nog twee duels te gaan, staat Feyenoord nu op e twaalfde plaats, een plek die 'goed' is voor een beslissings- t in tedstrijd tegen de periodekampioen uit de eerste klasse. De afsc otterdammers kunnen dat duel in de resterende twee compe- het tiewedstrijden nog ontlopen. Zo staat Feyenoord maar drie woiiunten achter op nummer acht van de ranglijst UVS. De Leide- iek aars spelen komende zondag nog uit tegen Holland en op he- ;1 ei lelvaartsdag thuis tegen datzelfde Feyenoord. 'an Orssagen blijft bij ARC, katwijk haalt Dubbeldeman sch 'glijlf fl( der beslissingswedstrijd is in Wassenaar LUtg e n^hen aan den run/katwuk Er 'der thur van Orssagen ziet alsnog 'an een terugkeer naar UVS. verdediger is ook in het sei- wezfen 1999-2000 te bewonderen de kleuren van zaterdag- iofdklasser ARC. Van Orssa- n kwam op zijn besluit terug ebn lcjat hij ook van UVS geen nsH ïstemming krijgt om op vrij- gavond te zaalvoetballen. De tjdag is een trainingsavond lste4or UVS. Hij1 Barry Dubbeldeman speelt °PZ lgend seizoen in het shirt van iofdklasser Katwijk. De 22-ja- ;e spits van Voorschoten was verrast met de interesse van Katwijk, maar vroeg twee we ken bedenktijd. Gisteren hakte hij na een laatste gesprek met de nieuwe Katwijkse trainer Wim van Zwam de knoop door. „Ik ben er blij mee en heb er veel zin in, maar ik moet eerst het seizoen bij Voorschoten goed afsluiten. Ik heb het uit eindelijk ook aan hun t.e dan ken dat er belangstelling voor me is." Alan Campfens komt volgend seizoen uit voor het Sassen- heimse Ter Leede. De spits die in de jeugd voor Ajax en Feyen oord speelde, speelde afgelo pen jaar uit voor Rijnsburgse Boys, maar stond zelden in hoofdmacht. noordwijk De kampioensfoto van Noordwijk kon al tijdens de wed strijd worden gemaakt. Na één van de doelpunten renden alle spelers van Noordwijk naar de hoofdtribune om voor de dug-out van tegen stander Rozenburg te poseren. Meer over het kampioenschap van Noordwijk op pagina 25. FOTO DICK HOCFWONINC amsterdam cpd Ajax-trainer Jan Wouters gaat er niet van uit dat hij dit seizoen nog kan beschikken over Dan ny Blind. Lange tijd leek het er op dat de aan zijn knie gebles seerde routinier zou worden klaargestoomd voor de bekerfi nale, op hemelvaartsdag tegen Fortuna Sittard. Maar gisteren erkende Wouters dat ook dat tot de onmogelijkheden be hoort. De 37-jarige Blind kampt met slijtage aan het kraakbeen in zijn linkerknie. Hij beëindigt zijn carrière na dit seizoen. Daarna wordt hij directeur spe- lersbeleid bij Ajax. Ook wil hij de cursus coach betaald voetbal volgen. Half april leek een voortijdig einde van Blinds loopbaan al onontkoombaar. Na een onder zoek werd echter besloten niet tot een operatie over te gaan en van week tot week te bekijken of hij nog zou kunnen spelen. Maar sindsdien kwam Blind niet meer in actie. Nu lijkt ook de bekerfinale, in de huidige situatie Ajax' laatste kans op plaatsing voor Uefa- cupvoetbal, niet meer haalbaar. „Stel dat hij het medisch haalt dan nog zou je je moeten afvra gen of je met iemand die dan twee maanden stil staat, zo'n belangrijke wedstrijd moet in gaan aldus Wouters. Blind speelde 24 maart zijn laatste wedstrijd voor Ajax, de eerste helft van het bekerduel bij Zwolle. De 42-voudige inter national heeft 492 officiële duels voor de Amsterdamse club achter zijn naam staan. Feyehoord lijdt gênante nederlaag: 6-0 Met bloemen ontving Ajax de nieuwe kampioen van Ne derland en die geste werd door de rivalen rijkelijk be loond. Feyenoord stelde zich bijzonder kwetsbaar op, waardoor Ajax met even zoete als bizarre cijfers (6-0) enig elan kon herwinnen in de aanloop naar de bekerfi nale tegen Fortuna Sittard. AMSTERDAM HENK HOUTINC De klassieker was eenzijdig en slechts aan de oppervlakte wer den sentimenten geraakt. Bij Van Vossen bijvoorbeeld, die bij vrijwel geen enkel duel zijn handen kon thuishouden. Én bij spits Cruz, die zich sinds lange tijd weer eens aan provo catie overgaf. Zii kregen de gele kaart van scheidsrechter Jol, die zes spelers bekeurde, van wie vijf Feyenoorders. Onderhuidse onlustgevoelens werden echter niet aangespro ken, zodat naast Ajax ook de voetbalwereld opgelucht her ademde. Na de veldslag van Feyenoords kampioensfeest bleef bij dd prestigestrijd in Amsterdam een uitbarsting uit. Trainer Leo Beenhakker rea geerde schouderophalend op de afstraffing. Het paste mis schien in de lome sfeer in en rond de Arena, maar bevreem dend was het wel. Goed, een nederlaag van de kampioen viel, zeker gezien de alternatie ve samenstelling van de ploeg, te voorzien. Maar niet met zul ke cijfers, een week na de kro ning tot beste ploeg van het land. In tegenstelling tot zijn spelers, van wie sommige er kenden zich te schamen, vond Beenhakker het niet nodig van een gênant optreden te spre ken. Feyenoord kon niet beschik ken over Van Gastel en Konter man (geschorst) en het wilde even niet beschikken over Van Gobbel. De verdediger was thuisgelaten na de openbaring van diens onbezonnen en voor Ajax-fans mogelijk prikkelende teksten bij de viering van het kampioenschap. Van Vossen begon op de bank. Wel had Beenhakker de verdedigers Tininho, Graff en de onbekende Pascale opgesteld. Het kampioensteam kreeg daarmee plots een vreemd aan zien en van het spel deugde bit ter weinig, zowel in technisch/tactisch als in men taal opzicht. Met Graff, als be waker van Litmanen, op de plaats van Van Gastel leverde Beenhakker bij voorbaat offen sieve impulsen in. Bovendien werd door de backs zwak ver dedigd. De debuterende Pasca le, die naar Volendam vertrekt, werd voortdurend door Gronk- jaer voorbijgelopen en aan de andere kant kon ook Wamberto van diverse dekkingsfouten profiteren. Daarentegen werd de defen sie van Ajax niet op de proef ge steld Trainers van moedige middenmoters, zoals Van Mar wijk van Fortuna Sittard, heb ben ontdekt dat Ajax in grote verlegenheid is te brengen, wanneer er druk op het verde digingscentrum wordt uitgeoe fend. Maar Feyenoord kon of wilde die inspanning gisteren niet leveren. De Rotterdammers droegen er zo in belangrijke mate toe bij dat de eindelijk weer eens vrijelijk opbouwende en combinerende Ajacieden enig gevoel van eigenwaarde hervonden. Jan Wouters zal dit niet graag lezen. De trainer van Ajax sprak het vermoeden uit dat vooral de wijzigingen bij Feyenoord zou den worden benadrukt. Wou ters wees gretig op de 'verbete ring' bij Ajax. De coach, die in de competitie al zes nederlagen te slikken kreeg, dient er vooral voor te zorgen dat Ajax weer in zichzelf gelooft voor de bekerfi nale. waarvan de winnaar zich plaatst voor Uefa-cupvoetbal. Hoopgevend voor Wouteis was andermaal het spel van zijn beschermeling Knopper. Hij werkte zich op het middenveld op als de adjudant van Litma nen. Knopper was betrokken bij het tweede en het derdo doel punt. De lang verguisde Sibon, vei kozen boven Arveladze, schoof Ajax naar 3-0. Nog aanstekelij- ker dan zijn ontlading was de vreugde bij de scheidende Lit manen. na Ajax' vierde en vijfde treffer. Er sprak opluchting uit van een groot teamspeler, die na de aankondiging van zijn vertrek een vurig gewenst waar dig afscheid ziet gloren. Het doelpuntenfeest was ingeleid door de vleugelaanvallers Gronkjaer (1-0) en Wamberto (2-0) en het werd afgesloten door invaller Arveladze (6-0). Olisch cn l)f l« i, knopper, Litmanen en Witschgo (70 Itiidy); Wamberto (78. Van (Ier Meydel, Sibon (83. Ar vdadK)en<MnJda« li-yenoord: Dudek; l'an ale. Van Won deren. De liaan en Tininho i4<> k.i Ion), Bosvclt (7. Van Vossen), C.raff, Korncjev en l'aauwe; Cruz (81 Vos) en iVie kampioen wil worden, heeft een jeetje geluk nodig. Dat geldt ook voor Ie nieuwe titeldrager in de hoofdklasse Noordwijk. Weinig blessures, weinig chorsingen, doelpunten in de laatste ninuten - het zijn zaken die hand In land gaan met een kampioenschap. En vormen mede de reden dat op sport- •ark Duinwetering zaterdag een kampi- Jensfeest werd gevierd. «Jatuurlijk beschikte Noordwijk wel jver een uitstekend elftal, dat vanaf de )eel lerste dag van de competitie bij de titel- ?zel tandidaten behoorde. Centraal in het ewc ucces van het elftal van trainer Ruud Iröring was de defensie. Er kwam een jitstekende nieuwe doelman, Marco ami Lorff, in de plaats van Edmond Claus, ■ne lie sierlijk maar vaak niet betrouwbaar n vs vas. Lucas ten Brinke ging met Cees 3rst >mit een oerdegelijk centrum vormen n Patrick de Jong was al snel een teunpilaar aan de linkerkant. Dat op ensi echts Martin van Kins eerder een goe- nd le voetballer dan een goede verdediger 'T( s. kon deze defensie wel lijden, cko Centraal op het middenveld speelde dit Whi leizoen geen aanvallende, maar een kan erdedigende middenvelder. Arnold inders. Dit hechte blok zorgde ervopr lat Noordwijk - althans tot afgelopen aterdag - weinig tegentreffers incas eerde. Zeker in de eerste helft van de 966 :°mpetitie liep het aanvallend gemak - t de ccl'jk bij de nieuwe kampioen. Belang- m( 'ijkste man, Patrick van Dam, staat ïali) 100R °P de topscorerslijst, en werd Ie p ?°L'd gesteund door Marco Kleijn op echts en Rocky Pitti op links. De vrees die voor de competitie be stond, dat de Noordwijkse bank te smal zou zijn, bleek ongegrond. Eigenlijk be gon Noordwijk met maar één reserve speler, Jelle Korbee, maar gaandeweg de competitie bleek ook dat Michael van der Laan het niveau aankon en in de slotfase bleek jeugdspeler Rian van der Niet even eens een bruikbare kracht. Daarbij komt dat Bröring maar zelden een beroep hoefde te doen op zijn bank. Geluk heeft Noordwijk gehad met de vervanging van Marco Korff, die in de slotfase van de competitie geblesseerd af haakte. Korff, voor amateurbegrippen een topkeeper, werd vervangen door de 17-jarige Spaan. Vast en ze ker een aardig ta lent, maar (nog) niet de betrouw bare sluitpost van een kampioensploeg. De Noordwijkse verdediging heeft de afgelopen weken een topprestatie moe ten leveren, om te voorkomen dat er te veel druk op het doel zou komen. Op weg naar de titel nam Noordwijk ook afstand van de hoge klassering in de stand om de Fair Play Cup. Voor gaande jaren viel dit woord regelmatig op sportpark Duinwetering. Afgelopen seizoen heeft niemand dit woord meer in de mond genomen. Terecht, want de kampioen in de hoofdklasse A doet ook leuk mee bovenin het kaartenklasse- ment Spelers als Pa trick de Jong, Lucas ten Brinke, Marco Kleijn (hij vooral) en Arnold Reinders be zorgden de ploeg net die hardheid, die no dig is om in cruciale duels op de been te blijven. Noordwijk manifes teerde zich het afgelo pen jaar als een hech te ploeg en daarin was de rol van trainer Ruud Bröring groot. Op het gebied van communicatie met de spelers, technische staf, bestuur en pers wordt hij door ieder een binnen zijn club als een toptrainer be schouwd. Ook met manier waarop hij de spelers weet te motiveren heeft hij res pect afgedwongen. Tekenend is ook dat hij zich niet te groot voelt om enfant terrible Patrick Scheurwater (die kort na het begin van vorig seizoen besloot te gaan zaalvoetballen) weer in de armen te sluiten. De meeste trainers zouden na zo'n geintje met een boog om de speler heenlopen. Jammer is het dat Bröring zich bij z'n eerste succes in z'n achtjarige trainers loopbaan als een soort wonderdokter wenst te profileren. Opeens kwam hij met de mededeling dat dit seizoen het slotjaar van een vijfjarenplan is 'omdat het vijfjaar duurt om een elftal op te bouwen'. Het is een ongeloofwaardig verhaal, omdat hij dit seizoen met een nieuw elftal begon dat op zes plaatsen was gewijzigd ten opzichte van het vori ge. Niemand van de technische staf had ooit Lucas ten Brinke, één van de dra gende krachten van afgelopen seizoen, zien voetballen, voor hij op Duinwete ring z'n voetbalschoenen aantrok. Het kampioenschap is daarom veel meer het resultaat van het scoutingsapparaat, van het feit dat voetballers op voor spraak van de huidige spelers werden aangetrokken en het charisma van Bröring, dan van een vijfjarenplan. Het zou beter zijn als de technische staf dit seizoen niet als slotstuk, maar een begin zou beschouwen. De enige zwak ke plek, de rechterspitspositie, wordt volgend seizoen ingenomen door Pa trick Scheurwater. Achter de basiself staan jongeren als Korbee. Van der Laan en Van der Niet te trappelen om een plaats in het elftal. In Noordwijk staat daarom het geraamte van een elf tal dat de komende twee, drie jaar het zaterdagvoetbal in deze regio kan be heersen. willem spierdijk -f sassenheim Doelpunt voor Ter Leede! Erwin Belt man, met ontbloot bovenlijf, heeft zojuist de ope ningstreffer voor de Sassenheimers gescoord. Hi cham Rbii, Dennis Kramer, Carlo van Zeist en Mar- tijn Vooys (van links naar rechts) zijn blij met hun Wassenaarse ploeggenoot Ter Leede is op weg naar een 4-1 overwinning op VVOR en promoveert naar de hoofdklassse. Meer daarover op pagina 23. FOTO Kfls VAN HOOCDALIM

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17